Knižní série Angélique

Při vědomí, že původní dílo Anne Golon během let vyšlo u více než 320 vydavatelů, v 63 zemích světa a bylo přeloženo do téměř stejně tak velkého množství jazyků, je téměř nemožné sestavit kompletní bibliografii. Ještě rozsáhlejší je vznikající série Angélique L'Intégrale (cca 25 dílů), jejíž vydání se stává velkou událostí, protože po celá desetiletí docházelo k nespočetným neautorizovaným úpravám knižní Angeliky (nejvýraznější změny zaznamenaly poslední části). Anne Golon přepracovává jednotlivé knihy a v dubnu 2006 již zahájila nové vydávání všech knih, které byly upravovány a zkracovány jejich vydavateli.

Tato sekce přináší přehledy nejrůznějších vydání Angeliky po celém světě, stručné anotace k jednotlivým dílům, přehledy dalších souvisejících děl, jako kreslené komiksy, mangy a odvozená díla nejrůznějšího charakteru.


Přehled dosavadních vydání a sérií Angélique: L'Intégrale a Angélique: Version d'Origine
Chronologický přehled dosavadních vydání knižní Angeliky, již započatých sérií Angélique: L'Intégrale, Angélique: Version d'Origine a dalších literárních děl Anne a Serge Golonových a projektů souvisejících s Angelikou.


Dílo Angelika: Stručné anotace k původnímu vydání
Ačkoli dnes Angelika vychází v pětadvaceti knihách, je nadále obvyklé užívat i původní systém třinácti dílů. Stručné anotace k jednotlivým částem od Markýzy andělů až po Cestu k vítězství.


Dílo Angélique L'Intégrale: Stručné anotace k novému vydání
Od roku 2006 jsou postupně vydávány nové a zásadně rozšířené knihy. Stručné anotace k jednotlivým částem od Markýzy andělů až po Království Francie přibývají spolu s originálními vydáními.


Knižní obaly: Nové vydání Angélique L'Intégrale ve světě
Od roku 2006 bylo po celém světě zahájeno postupné vydávání nové a zásadně rozšířené knihy, avšak jen některé státy s novou edicí nadále pokračují. Přehled obalů světových vydavatelství.


Knižní obaly: Původní vydání Angeliky ve světě
Původní série začala vycházet v roce 1956 a román se stal bestsellerem téměř přes noc. Knihy Angelika se vydávaly po celém světě a všude slavily úspěch, přesto jen málo sérií bylo kompletních. Přehledy knižních obalů původního vydání Angeliky v nejrůznějších jazycích.

Komiksová Angelika ve stylu mangy
V nakladatelství BD Casterman vychází od roku 2015 série kreslených knih ve stylu mangy. Tento projekt, jehož autory jsou Dara, Anne Golon a Olivier Milhaud, pokrývá dětství Angeliky až po její svatbu s hrabětem de Peyrac.


Kreslené příběhy malé Angeliky
Nadia Goloubinoff, dcera Anne a Serge Golonových před časem iniciovala stvoření kreslených příběhů Angeliky a spolu s přáteli Ivou Garo a Régile vytvářeli knihu Angélique Marquise des Anges.


Odvozená díla vycházející z Angeliky
Angelika byla od samého počátku natolik populární, že lákala k vydávání dalších děl, o nichž Anne Golon vůbec neměla tušení. Mezi takovéto zajímavější počiny patří japonská manga (Princess Comics Angélique), mezi ty méně zajímavé např. česká publikace 6x Angelika v jediné knize.

Angelika jako fantasy!?
Určit žánr Angeliky nikdy nebylo zrovna snadné a vyhnout se tomuto problému s okamžitým zařazením jako „historický“, „romantický“ nebo „dobrodružný“ příběh, nevede k zaručenému úspěchu. Možná je třeba se ptát, jaké typy zápletek zobrazuje...


Milovat nebo nenávidět: Angelika jako archetyp
Jaká hrdinka to vlastně byla stvořena a čím si dokázala získat tolik čtenářů, především ženského pohlaví? Na tomto místě se můžeme skutečné záměry autorky pouze domýšlet a nechat se vést symbolikou v knize.