Nejvíce oblíbený díl

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 52 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Angie
Předmět příspěvku: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 11 říj 2007, 16:32
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
4poziom.slask.pl
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Který z dosud vydaných dílů je pro vás ten nej?

Když jsem si tuto otázku položila, tak jsem na ni neuměla jednoznačně odpovědět. Mě se líbily první tři díly a potom také osídlování Nového Světa, ale ten opravdu nej je pro mě asi ten díl, kde se Angelika a Joffrey po letech znovu setkávají, takže Angelika a její láska.


Nahoru
Profil Citovat
Sarka
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2007, 20:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2007, 15:31
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já mam nejraději Angelika markýza andělů-Angelika a Kral - Angelika a jeji laska,kde se opět setkavá s Joffreym.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2007, 21:11
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak já jsem četla všechny díly celé jen jednou, ale pak jsem měla pasáže, které jsem uměla skoro naspaměť a to nejen proto, že jsem je četla pořád dokola, ale taky proto, že jsem si je dokonce vypisovala! Znovu jsem je nečetla, protože jsem jim chtěla dát odstup, až je pozapomenu a tak když to budu číst podruhé, jako bych to četla znovu a už teď vím, že spousta věcí mě tam překvapí.


Nahoru
Profil Citovat
milly
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2007, 22:34
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2007, 21:46
Bydliště: Valašské království
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím všechny příznivce knih o Angelice! Ve svém okolí nikoho stejně "postiženého" neznám a jsem ráda, že mi toto fórum umožní si vyměnit názory i dovědět se spoustu zajímavostí o Angelice a její době. Jeanne odvedla záslužnou práci!

Já miluji knihy o Angelice už od 70. let, kdy začaly vycházet ve slovenštině. Tehdy jako poslední vydali "Angelika a jej láska". Řadu let jsem si pak myslela, že to byl poslední díl. Příjemným překvapením pro mě bylo, že po revoluci, kdy Angelika byla znovu vydávána, se objevilo pokračování. Mám ve své knihovně všechny díly, prvních 8 ve slovenštině a zbytek česky. Mým nejoblíbenějším je šestý, četla jsem ho určitě nejvícekrát. Už se nemohu dočkat nového pokračování - ale to ještě asi hned tak nebude, že?

Zatím se tedy těším aspoň na nové vydání knih, určitě si je koupím a jsem zvědavá, čím se budou lišit od těch půvoně vydaných. Např. podle mého názoru je slovenský překlad 8. dílu (Angelika v pokušení) hodně odfláknutý.

_________________

milly


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2007, 22:39
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Ahoj milly, vítám tě mězi podobně "postiženými" :D Já mám taky dva díly ve slovenštině: Angelika a jej láska a Angelika sa búri :-) Koupila jsem si je, když se rušila knihovna za 2,- Kč/kus. Dobrý ne?
Jinak já bych chtěla poprosit Jeanne, jestli by mi to vydání nových knížek trochu neobjasnila. Po reedici dostud vydaných, končících Angelikou a cestou k vítězství by tedy měl vyjít ještě poslední díl rozdělený do třech knih s názvem Francouzské království? Je to tak?


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 říj 2007, 17:51
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Mám ráda všechny, ale ty, co se k nim nejčastěji vracím považuji za "Moje nejoblíbenější", a to jsou první tři díly (nejvíc první polovina prvního). Pak šestý díl - Angelika a její láska (ten mám asi úplně nejradši) a pak Pokušení a Quebec... No ale prostě mám ráda všechny... :lol:

Jinak všechny díly mám kompletně v češtině a u příbuzných mám šestidílnou slovenskou verzi. Ono to vypadá, jako kdybych Angeliku poprvé četla před několika lety, ale ve skutečnosti jsem to celé začala číst jako patnáctiletá a skončila jako šestnáctiletá (tedy jistě, že jsem to nečetla rok - jenom v přelomovém měsíci květnu :D ). No a teď po půl roce jsem do toho pořád strašně zažraná :oops: ...


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 říj 2007, 11:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rozhodně Angelika a její láska,ačkoliv jsem jí četla jako poslední díl teprve před půl rokem.Nebyla totiž vůbec k sehnání.Ale byla to pro mně opravdová třešnička na dortu.Doma mám jen Angelika cesta do Versailles,ale chstám se si koupit celou novou sérii a teprve tu su přečíst,abych co nejvíc zapomněla.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 říj 2007, 12:16
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
jeanne píše:
tak tak, všechny budou zásadně rošířené a přepracované a Království Francie - jako poslední závěrečný díl bude mít dvě nebo tři části.
Zdravíme Milly :)
Jeanne a nevíš kdo bude dělat překlady těch nových verzí? Převezmou část od ČS a doktorky Hany Müllerové, nebo to bude někdo překládat celé nanovo?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 15:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne sa najviac páči prvá, druhá a šiesta časť, no taká najvyváženejšia mi príde druhá. V prvej je veľa smutných miest, v "Angelike a jej láske" mám niekedy sto chutí zatriasť niekoľkými postavami, aby sa správali racionálnejšie (od Joffreya cez Angeliku a "milých" protestantov nevynímajúc), no dvojka mi príde celá taká zaujímavá a témeticky vyvážená, nevidím v nej hluché miesta. Ale páči sa mi aj štvorka s nesmierne sympatickým Osmanom Ferradžim a atmosférou gréckych ostrovov či celého Stredomoria. Z "amerických" častí ma najviac bavia "Angelika v pokušení" a "Angelika a diabol", ináč sa mi ostatné časti zdajú dosť pomiešané s politikou a náboženstvom, čo nie sú pre mňa až také ľahké a vábivé témy. Celkovo mám radšej "európske" časti.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 12:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj,
teprve dneska jsem objevila tuhle stránku, přestože Angelika je moje hrdinka číslo jedna už 8 let a jsem úplně nadšená, že v tom nejsem sama, mám pouze jednu známou, která Angelice propadla úplně stejně :). Jinak já miluju všechny díly, ale ohromné kouzlo pro mě má Cesta to Versailles, fascinuje mě, jak se z té bídy probojuje zpátky. No teď hned se běžím podívat do knihkupectví, jak že se liší ten nově vydaný díl a zdá se, že si ho rovnou koupím:).


Nahoru
Profil Citovat
dana.k.scully
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 lis 2007, 20:06
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2007, 10:33
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moje nejoblíbenější knihy jsou určitě všechny díly Angelika, markýza andělů, a pak se mi strašně líbila Angelika a Nový svět, jak se zabydlují v Kanadě a čelí divoké přírodě - prostě úplně něco jiného, než v palácích a přepychových domech. I když z Angelika a ďáblice mi místy běhal opravdu mráz po zádech, to je taky hodně povedené a sugestivní :o

_________________

Nothing is over, unless you let it go from your heart...


Nahoru
Profil Citovat
mati
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 18:32
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007, 14:19
Bydliště: Mariánské Lázně
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Mně asi nejvíc zaujala kniha Angelika a Nový svět. Četla jsem jí naprosto "zažraně".Začala jsem večer, ráno skončila, jela do práce a v práci pod stolem potají.Pak jsem jí do noci ještě dočítala :P


Nahoru
Profil Citovat
Anny
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 led 2008, 20:29
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2008, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojky,
já jsem 1. díl Angeliky přečetla ve dvanácti letech (na základce byl čas na to chodit do knihovny a číst) a pak během jednoho roku všechny díly. Angeliku spoustu lidí odsuzuje, ale jsou to právě ti lidé, kteří knihy nečetli a viděli jen ty "zpackané" filmy. Do Angeliky jsem se hned zamilovala a stále se k ní vracím a čtu oblíbené díly či pasáže. Teď zrovínka trávím večer u nového vydání Angeliky, markýzy andělů....skvělé :D
Můj oblíbený díl??? Je jich více: Angelika a král (doba Ludvíka XIV. je hodně zajímavá), určitě Angelika a její láska a Angelika a Nový svět k těmto třem se hodně ráda vracím...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 led 2008, 21:54
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sinuhet je velice krásné dílo, není to vážně zrovna četba na jedno odpoledne, ale stojí za to, to zas jo. Jinak vítáme novou přispěvovatelku (existuje tohle slovo?:)) Anny.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 led 2008, 22:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Andrej píše:
Sinuhet je velice krásné dílo, není to vážně zrovna četba na jedno odpoledne, ale stojí za to, to zas jo. Jinak vítáme novou přispěvovatelku (existuje tohle slovo?:)) Anny.
Určitě, možná bychom mohly razit termín "Angelikoložku" , nebo něco na ten způsob :wink: , koneckonců, když už máme i cimrmanology?


Nahoru
Profil Citovat
mati
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 bře 2008, 08:57
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2007, 14:19
Bydliště: Mariánské Lázně
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak já jsem četla Angeliku dvakrát. Pokaždé jsem nejvíc "zhltala" díl Angelika se bouří. Děje se tam strašně moc věcí a hlavně se mi taky líbí Angeličina proměna


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 bře 2008, 09:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak jak jste tu psaly o Angelice a stínech, tak jsem to teď přečetla - znovu. Pamatovala jsem si ten díl jako hodně temný (asi pršelo, když jsem to četla :? ), a tak jsem se k němu nevracela. Po vašich referencích jsem se tedy do něj pustila - a až na začátek, který si pamatuji, to bylo pro mě jako číst úplně novou knížku! Byla jsem opravdu mile překvapená, a musím tudíž přehodnotit svůj žebříček v oblíbenosti jednotlivých knih. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 bře 2008, 13:54
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Spiknutí mám taky moc ráda. To je hrozně milý díl, takový bezstarostný.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 bře 2008, 11:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Áno, je to taký pohodový diel. Najviac sa mi páči, ako je Carlon presvedčený, že otca Vernona zabil medveď a Villedavray mu to musí stále vysvetľovať. :lol: Alebo kapitola o víne, to sa vždy dobre zabavím :D No dvojica Carlon-Villedavray prosto nemá páru :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku: Mým nejoblíbenějším dílem
Napsal: 17 bře 2008, 10:16
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
...a taky nejčtenějším je Angelika a její láska. Pěkně to mezi nimi jiskří. --- Těším se na nová vydání všech dílů, protože třeba první díl Angeliky markýzy andělů mi přišel takový nemastný neslaný, a v novém vydání má své osobité kouzlo. Možná taky budu přehodnocovat, až vyjde i dvojka :)


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 dub 2008, 18:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Nejoblíbenější díl ječ dle mě Angelika její Láska :wink: Tenhle díl se mí líbí asi ze všech nejvíc :) Mě osobně okouzlila jedna věta .To tehdy když Angelika zjistila, že Rescator je Joffrey a ona mu vmete ještě do tváře, že nemá právo se mu tak podobat, mě osobně by hodně naštvalo :D :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Fakirka
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 čer 2008, 13:53
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 čer 2008, 13:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mým nejoblíbenějším dílem je zřejmě Angelika sa búri.Prvních 6 dílů mám ve slovenštině,zbytek česky.Musím přiznat,že ve slovenštině se mi to líbí víc.Je taková měkká.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 čer 2008, 18:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fakirka píše:
Mým nejoblíbenějším dílem je zřejmě Angelika sa búri.Prvních 6 dílů mám ve slovenštině,zbytek česky.Musím přiznat,že ve slovenštině se mi to líbí víc.Je taková měkká.
Angelika ako osoba sa Ti zdá v slovenčine mäkká? Prečo máš ten dojem? :?:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 čer 2008, 19:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
Fakirka píše:
Mým nejoblíbenějším dílem je zřejmě Angelika sa búri.Prvních 6 dílů mám ve slovenštině,zbytek česky.Musím přiznat,že ve slovenštině se mi to líbí víc.Je taková měkká.
Angelika ako osoba sa Ti zdá v slovenčine mäkká? Prečo máš ten dojem? :?:
Myslím, že spíš myslí jazyk - ten, že je takový měkký. Mě se slovenština jako jazyk také moc líbí.


Nahoru
Profil Citovat
Fakirka
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 14:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 čer 2008, 13:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vážně jsem myslela slovenštinu jako jazyk :lol: Angelika v žádném případě měkká není.Slovenština má některé kouzelné výrazy,např.pampúchy.Vlastně ani přesně nevím ,co to je...kobližky?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 14:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fakirka píše:
Vážně jsem myslela slovenštinu jako jazyk :lol: Angelika v žádném případě měkká není.Slovenština má některé kouzelné výrazy,např.pampúchy.Vlastně ani přesně nevím ,co to je...kobližky?
pampúchy môžu byť kobližky. Aj keď by som skôr povedala, že kobližky sú pirôžky. Pampúchy sú z kysnutého cesta :wink: A že sa Ti zdá slovenčina mäkká? Kvôli písmenu ľ ? Mne sa zasa zdá mäkšia čeština, taká kvetnatejšia :)
Ale toto asi patrí do témy slovník, čo?


Nahoru
Profil Citovat
Jana K
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 črc 2009, 02:50
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 16
Registrován: 31 črc 2009, 02:08
Bydliště: Bratislava, momentalne Anglicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojte Angelikoholicky :)
Ja mam najradsej Cestu do Versailles a Angelika a kral, cize 2. a 3. (zo stareho vydania), samozrejme mam vela oblubenych momentov aj z inych, napr. v jednotke ked je A. dobyvana Joffreyom, v stvorke epizodka s Colinom Paturelom a samozrejme aj 6 cast je super. No 2 a 3 mam najradsej, na dvojke sa mi paci ta jej cesta z chudoby do mestianskeho prostredia a potom do toho aristokratickeho az k 'Slnku'. Mozno mam tuto cast tak rada aj preto, ze to bola prva, ktoru som citala. Mala som vtedy 12 a dlho som nemohla zohnat prvu a tretiu cast, tak som stale dokola citala tu druhu. A milujem v nej Desgreza! :) Trojka sa mi paci preto, ze ma vzdy fascinovali velkolepe kralovske dvory velkych panovnikova (Ludovit XIV, Maria Terezia, Henrich VIII alebo Katarina Velka atd) s ich luxusom, umenim, etiketou a intrigami...Inak tiez sa mi stava, ze si zrazu len tak precitam nejaku cast, lebo nieco prezivam vo svojom zivote a hladam inspiraciu, napr. ked sa o nieco snazim, tak mam 'chut' na dvojku, lebo tam je Angelika taka cielavedoma a napr. ked som sa vratila z Egypta, tak som si hned zacala citat Neskrotnu Angeliku, lebo po mojom dvojtyzdnovom styku s arabskym svetom som si zrazu chcela znovu precitat A. zazitky zo stredomoria a pobytu v Maroku...mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 črc 2009, 19:49
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jana K píše:
mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.
Tak to třeba já čtu jen podle nálady. Málokdy šáhnu po kanadské části (teď jsem po ní tedy zrovna šáhla, protože ji čtu znovu :lol:), ale většinou si čtu části, na které mám zrovna chuť :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 srp 2009, 16:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Alex píše:
Jana K píše:
mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.
Tak to třeba já čtu jen podle nálady. Málokdy šáhnu po kanadské části (teď jsem po ní tedy zrovna šáhla, protože ji čtu znovu :lol:), ale většinou si čtu části, na které mám zrovna chuť :wink:
Já čtu vždycky od začátku :D Jak blázen.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 srp 2009, 23:19
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Já čtu taky podle nálady. Naopak nejčastěji sáhnu po americké části. Mám tak nějak ráda tu "hotovou" Angeliku a nechce se mi prokousávat se od začátku jejím "vývojem". A krom toho čekám na proces, až vyjde :D


Nahoru
Profil Citovat
Lady Ann
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 zář 2009, 08:46
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18 zář 2009, 15:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z evropské části mám nejraději Markýzu andělů (ještě více teď po novém vydání) a dále Angelika a král, především tu první část, která pojednává o jejím soužití s Filipem. Mrzí mě, že to nezfilmovali. Z americké části si mi líbi Ďáblice, protože když jsem ji četla poprvé, přišlo mi to velmi napínavé.


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 lis 2009, 19:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Dobrý den, ahoj :)

v knižním světě Angeliky jsem teprve nováček - mám přečteny pouze první 3 díly nového vydání u Fragmentu. Kdybych si měla ale vybrat z těchto tří dílů, tak nejoblíběnější bude prozatím 2. díl Toulouská svatba. Ležím teď sama nemocná doma, milovaný manža na cestách, tak mě ta kniha dojala asi víc, než by měla :D Líbil se mi popis všedního života v paláci, všelijakých slavností a dvoru lásky, to, jak se Angelika postupně zapojovala do veškerého dění ve svém novém domově i sbližování Angeliky a Joffreye. Co mě přivádělo k "šílenství" bylo to, že kolikrát už to vypadalo, že se Angelika poddá svému muži, ale nic - děj se posunul o několik stránek či kapitol dál a tak to bylo pořád dokola :D Nakonec jsem tu knihu přelouskala celou během jediného dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 lis 2009, 20:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahojky,
vítáme novou členku :D
Moc Ti to na té svatební fotce sluší :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 08:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zatinka píše:
Dobrý den, ahoj :)

v knižním světě Angeliky jsem teprve nováček - mám přečteny pouze první 3 díly nového vydání u Fragmentu. Kdybych si měla ale vybrat z těchto tří dílů, tak nejoblíběnější bude prozatím 2. díl Toulouská svatba. Ležím teď sama nemocná doma, milovaný manža na cestách, tak mě ta kniha dojala asi víc, než by měla :D Líbil se mi popis všedního života v paláci, všelijakých slavností a dvoru lásky, to, jak se Angelika postupně zapojovala do veškerého dění ve svém novém domově i sbližování Angeliky a Joffreye. Co mě přivádělo k "šílenství" bylo to, že kolikrát už to vypadalo, že se Angelika poddá svému muži, ale nic - děj se posunul o několik stránek či kapitol dál a tak to bylo pořád dokola :D Nakonec jsem tu knihu přelouskala celou během jediného dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Také vítám a jsem přímo nadšená, že je tu někdo, kdo má celou ságu před sebou a vše uvidí novýma očima :shock: TO si nedokážu po skoro 20 letech opakovaného čtení ani představit :lol: :lol:
Jen škoda, že se vás tu takových nesešlo víc, my už jsme tu takové staré matadorky a hodně témat už jsme spolu probraly. Neškodila by tu "nová krev". Naštěstí i nás v těhle nových dílech vždycky nadchne něco nového.


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 09:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Knihy jsou úžasné. Já jsem spíše odkojená filmy, ale román předčil má očekávání. Úplně jsem si užívala nekonečné sbližování Peyraca s Angelikou, ve filmech je všechno tak zhuštěno, že normální divák nemá příliš možností se nad vším zamyslet, uvědomit si souvislosti apod. V případě filmové Angeliky na to nahlížím pouze jako nezúčastněný divák, stojící někde v povzdálí, kdežto kniha mě zcela zatáhla do děje, cítila jsem se jeho součástí a na místě Angeliky jsem si představovala samu sebe :D (ostatně, v některých případech se můj život jakoby podobal jejímu). Na knihy i filmy se opravdu musí nahlížet zvlášť, nemíchat je dohromady, oboje mají své nezaměnitelné kouzlo (stejně jako knižní a filmové mayovky, mé oblíbené).

Jinak jsem byla hodně překvapená detailním popisováním historie, místy jsem se úplně ztrácela :D Ale to je tím, že dějiny Francie nejsou mou silnou stránkou - což mám teď samozřejmě chuť změnit :D


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 10:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Těší mě, že je tu fanynka do mayovek :lol: .
To já jsem taky :oops: :lol:
(Byla jsem tím v dětství velice proslulá :roll: :D )


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 11:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vitaj, Zatinka :wink:

V čom sa Tvoj život podobá Angelikinmu? Ale to je asi na tému do voľnej diskusie, napr. my, Angelika a reakcie okolia :wink:


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 12:24
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
No, nebylo to v žádném případě tak dramatické jako ten její, spíše šlo jen o jednu krátkou etapu mého dospívání, kterou jsem si, samozřejmě s jistým nadhledem, připomněla při čtení Toulouské svatby :D Můj budoucí manža se také o mě ucházel a já ho odmítala, nechtěla jsem s ním být. Postupně jsem ho začala poznávat blíže, nenápadně jsem vyhledávala jeho společnost, když jsem ho neměla na očích, tak jsem smutnila, když stál vedle mě, tak jsem byla na rozpacích a úplně červená. Trvalo také hodně měsíců, než jsem mu zcela "podlehla" a zamilovala si ho :D Rozdíl byl akorát v tom, že u mě to skončilo svatbou, kdežto u Angeliky to svatbou začalo :D Zřejmě proto mě asi tenhle díl Toulouská svatba tolik zaujal :D To jen tak ve zkratce, jak říkám, žádná extra dramatická paralela tam není, ale vzpomínám na to hrozně ráda.

No, ale už jsem mimo téma, pardon... :?

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 pro 2009, 13:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Je to tak krásně romantické :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 pro 2009, 15:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak to je láska ako z románu... normálne som sa zasnila... byť tak dobývaná chi chi


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 pro 2009, 08:24
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak kromě Cesty k vítězství už mám přečtené všechny díly a mé pořadí oblíbenosti je následující:

1. Toulouská svatba
2. Angelika a její láska
3. Angelika a Ďáblice

:-)

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
PourJamais
Předmět příspěvku: Nejlepší díl
Napsal: 09 črc 2010, 21:36
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2010, 21:22
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle mě je nejlepší díl Angelika a cesta do Versailles :wink: vždycky mi hrozně bavilo číst o Dvoře Zázraků a všech jejich roztodivných obyvatelích a potom jak se Angelika pomaloučku dostávala do lepší společnosti
Pak mě nejvíc zaujala Nezkrotná Angelika a Angelika a Ďáblice to mi přišlo skoro jak nějaká detektivka :)


Nahoru
Profil Citovat
Geli
Předmět příspěvku: Re: Nejoblíbenější díl
Napsal: 01 říj 2017, 21:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja by som určite našla v každej knihe niečo, čo sa mi páči, ale musím sa pridať k väčšine... Najviac sa mi páči kniha Angelika a jej láska! Tie kapitoly z pohľadu Joffreyho sú moje obľúbené a najradšej by som si prečítala celú sériu z jeho pohľadu... Ale to by som asi chcela príliš :D


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Nejoblíbenější díl
Napsal: 01 říj 2017, 21:35
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Geli píše:
Ja by som určite našla v každej knihe niečo, čo sa mi páči, ale musím sa pridať k väčšine... Najviac sa mi páči kniha Angelika a jej láska! Tie kapitoly z pohľadu Joffreyho sú moje obľúbené a najradšej by som si prečítala celú sériu z jeho pohľadu... Ale to by som asi chcela príliš :D
Také mám tento díl moc ráda. A právě kvůli všem těm pasážím z Joffreyova pohledu, mě mrzí, že takové pasáže nebyly i v dílech, kdy byli v Quebeku. Kam by se to podle mě vyloženě hodilo.


Nahoru
Profil Citovat
Leona91
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 29 srp 2019, 10:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2019, 22:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mezi mé nejoblíbenější patří prvních šest knih série a následně mám ráda Angeliku v Quebecu. Tyto knihy si muži číst neustále dokola a nikdy mě neomrzí. Každopádně nejoblíbenější je CESTA DO VERSAILLES a nasleduje ANGELIKA A KRÁL. Knihy v Americe s výjimkou uvedeného Quebecu se mi již tak nelíbí, je pravda že jsem je četla zatím jen jednou.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 30 srp 2019, 11:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vítáme tě, Leono, mezi námi. :) Řekla bych, že to máš s oblíbenými díly podobně jako Jeanne - Quebec a Paříž. Já třeba Quebec vůbec nepochopila, nebaví mě, většinou ho ani nedočtu. Příjde mi oproti Paříži strašně nudný a tak trochu vidlácký a pak to odcizení Angeliky i Joffreye... :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 30 srp 2019, 14:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
I já Tě vítám na diskusním fóru :). Věřím, že až se trochu rozkoukáš, najdeš tu spoustu informací, které Ti četbu knih zpříjemní a čtenářský zážitek prohloubí ;) .

Z knih mám také nejraději "francouzské" díly, Ameriku jsem četla jen jednou v dospělosti (jako 13letá jsem skončila před hradbami Quebeku a vůbec mne nebavil). Nejoblíbenější díl? Asi Markýza andělů 2. A proč? Protože... Desgrez :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 30 srp 2019, 19:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také Tě vítám na fóru. :D
Tak já mám z knih nejraději první díl, potom Angeliku a její lásku a z amerických Angeliku a Nový svět.
Ten se mi líbí. Je podle mě dobrodružný a je to takový nový začátek vztahu Angeliky a Joffreye. Ty další americké díly mi připadají trochu vaření z vody. Quebek mě taky moc nebavil. Plusem je zde setkání s Polačkou. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 30 srp 2019, 20:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobrý večer, Leono, přidávám se k děvčatům a srdečně Tě na těchto stránkách zdravím.
Musím podotknout, že se i mně líbí stejné díly, jak jsi výše uvedla. První dva díly z Ameriky jsem také ještě přijala, cítila jsem z nich podobnou atmosféru jako u filmového Posledního Mohykána (okouzlení Cory divočinou a síla a rozvážnost Sokolího oka).
Co se týká Quebecu, nejdříve se mi ty dva díly nelíbily, ale potom jsem shlédla zajímavý dokument o jeho historii, obyvatelích a zeměpisném putování proti proudu Sv. Vavřince a můj pohled na tyto části se hodně změnil. Se závěrečnými díly mám také velký problém, přečetla jsem je z jakési povinnosti.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 02 zář 2019, 10:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj! Tohle je zajímavé téma. Já mám nejraději určitě první díl, protože se mi strašně líbí, jaké autorka postavila základy pro celý obsáhlý příběh jednoho života.Pro mě je zajímavé, že se mi lépe čte ve slovenském jazyce. pro mě Angelika prostě mluví po slovensky :) ....zkoušela jsem v češtině, když po letech vyšla, ale chybí mi tam ta zvláštní poetika, v češtině se mi překlad nelíbí, jakoby chyběla zvláštní zpěvnost nebo poetika. A samozřejmě díl Angelika a její láska. Angelika je pro mě ona a Jofrey!


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 52 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů