Jaké historické filmy vás nadchly?

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 79 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 črc 2008, 15:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
takže som po vyše roku bola v kine - na Báthoryčke. Ku kvalite filmu sa nebudem vyjadrovať, nie som odborník, u nás to má veľký úspech, v Česku asi tiež, však? Ale Hans Matheson ako Caravaggio bol chutnučký, na jednej strane by som mu toho Básnika Špinu dala zahrať (chudobní umelci mu očividne idú), na druhej strane ho je ozaj škoda :D
Tak jsem na Bathory už také byla. A musím se přiznat, že se mi to moc líbilo (a to nemá nic co dělat s tím, že jednu z dcer, pochopitelně tu hezčí - Annu, hrála jedna moje známá :D ). Měla jsem nejprve výhrady k těm technickým vynálezům mnichů, ale budiž. Hlavní hrdinka byla úžasná, a Rodena prostě musím zbožňovat i když hraje lumpa.
A s Tvým návrhem Caravaggia na básníka Špínu bych také souhlasila - je opravdu slaďoučký :oops: .

Jinak Bathory bych doporučila, stejně jako nového Indiana Jonese (jsem si vědomá, že jsou to dva rozdílné filmy - nesrovnávám, ani nestavím vedle sebe :wink: ). Potěšilo mě, že z Indiany nedělali mladíka, ale spíš otce (nepíšu schválně tatíka, byť by se to rýmovalo!), a je to pěkná akční Jonesovka na jakou jsme zvyklí, s pěknými efekty.

Ještě bych pro vás měla tip na jeden film. Není historický, a teď jsem ho viděla na DVD. Je to Poslední tanec s Patrickem Swayzem - jestli chcete vidět něco naprosto nabitého city, které jsou ztvárněné tancem - moderním (a to opravdu na hodně vysoké úrovni. Tím chci říct, že Hříšňák je opravdu slabý čajíček - a i jiná káva!) - tak si to rozhodně půjčte. Jediná výhrada by možná mohla být ta, že potom budete chtít tančit také. Takže radím, podívat se na to v klidu večer (či spíše v noci), abyste si pak mohly v klidu zatančit :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 črc 2008, 11:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
a ktorú Annu, dieťa alebo dospievajúcu slečnu?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 črc 2008, 14:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tu slečnu. Má tam dlouhé hnědé vlasy.
Jmenuje se Ester Honysová - je i v titulkách. Prošla konkurzem (není herečka), a doma mají trochu dusno. Protože Esterka je z dvojčat - a sestru nevybrali. Takže si to dovedete představit :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 črc 2008, 22:36
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Už jsem taky zhlédla Bathory a popravdě nevím, co si o tom mám myslet :shock: . Zdálo se mi, že si celý film hraje na něco, na co nemá :evil: . Zkrátka mě to moc nenadchlo...

Herci ale byli skvělí :wink: . Obzvlášť Roden a Frielová.

Ale Hans Matheson mi byl tak nesympatický, jako málokdo :oops: . Na Básníka se mi opravdu vůbec nehodí. Nevím jestli je cílem, aby byl básník přeslazený model... :?


Nahoru
Profil Citovat
Fátiha
Předmět příspěvku: Ohněm a mečem
Napsal: 31 črc 2008, 23:29
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 čer 2008, 11:24
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele: SZ
 
[quote="Simonamafia"]Hrozně doporučuju film Ohněm a mečem(maj ho v levných knihách-49kč-2 díly)
Nádhera, bere to až dech, a jak tam kozák Bohůn zpívá-srdce se mi až zastavilo
http://www.youtube.com/watch?v=mW0tfC0F ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=nTY3EKKb1gA[/quote]

Ahoj,
zase jsem ten film viděla a doslova mě nadchl, hlavně kozák Bohun je nádhernej, Fátiha :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 srp 2008, 11:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Alex píše:
Už jsem taky zhlédla Bathory a popravdě nevím, co si o tom mám myslet :shock: . Zdálo se mi, že si celý film hraje na něco, na co nemá :evil: . Zkrátka mě to moc nenadchlo...

Herci ale byli skvělí :wink: . Obzvlášť Roden a Frielová.

Ale Hans Matheson mi byl tak nesympatický, jako málokdo :oops: . Na Básníka se mi opravdu vůbec nehodí. Nevím jestli je cílem, aby byl básník přeslazený model... :?
aj ja som mala z Bathory podobný pocit - príliš veľa vecí chceli stihnúť za krátky čas.
Hansa sme na Básnika navrhovali, ale ja si nemyslím, že by bol naň fajn. Áno, napísala som, že by sa hodil, keďže mu umelci idú, ale keďže je Básnik väčšine nesympatický, nemôže ho hrať taký fešák ako Hans. :wink: Bettany je podľa mňa akurát, Hansa je škoda.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2008, 10:37
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já mám prostě 2 vytyčené cíle-filmy, na které prostě musím jít či v blízké době vidět.....Bathory(vůbec bych se nedivila, kdyby film dostal nějaké ty Oskary) a Máj
http://www.youtube.com/watch?v=2meKu7qQNIs Bathory
http://www.youtube.com/watch?v=xQYgqZP3NEg Máj

ale i Rudy baron by stál za shlédnutí.....


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2008, 13:41
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bathory jsem viděla a docela mě to zklamalo. Sice hlavní herecké výkony byly vydařené, především Anna Friel byla úžasná, ale za to mě samotný příběh vůbec nedokázal vtáhnout, na konci mi už bylo úplně jedno co se stane, a jak skončí hl. postava. Tento film mi stačilo vidět fakt jen jednou. :?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2008, 15:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já Bathory neviděla, ale každý, kdo jo, mi taky říkal, že byl zklamaný...


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Bathory
Napsal: 25 srp 2008, 19:16
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vzhledem k tomu, že jsem od toho filmu moc neočekávala, zklamaná jsem nebyla. Ale fakt mě nechal chladnou. Na Alžbětu mám svůj názor, a ten, který vyjadřoval film se s mým neshoduje.


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku: Bathory
Napsal: 25 srp 2008, 21:20
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem se rozhodla, že neudělám stejnou chybu jako s Angelikou, momentálně jsem na cca 50 straně knihy Čachtická paní a než se film dostane i na DVD či obrazovky televize, tak bych ji měla mít určitě přečtenou :D .


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Re: Bathory
Napsal: 26 srp 2008, 06:57
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
n.i.r.a.k píše:
Já jsem se rozhodla, že neudělám stejnou chybu jako s Angelikou, momentálně jsem na cca 50 straně knihy Čachtická paní a než se film dostane i na DVD či obrazovky televize, tak bych ji měla mít určitě přečtenou :D .
A ctes roman, nebo fakta? Ja precetla par knizek, ale ani jeden roman nebyl.


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku: Re: Bathory
Napsal: 26 srp 2008, 18:50
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AjA píše:
n.i.r.a.k píše:
Já jsem se rozhodla, že neudělám stejnou chybu jako s Angelikou, momentálně jsem na cca 50 straně knihy Čachtická paní a než se film dostane i na DVD či obrazovky televize, tak bych ji měla mít určitě přečtenou :D .
A ctes roman, nebo fakta? Ja precetla par knizek, ale ani jeden roman nebyl.
Čtu román od Joža Nižnánského: Příběh hraběnky Báthoryové - Čachtická paní - sestra ho dostala loni pod stromeček a říkala, že se jí líbil, tak jsem se do toho pustila taky. Jen je škoda, že už zase budu mít na čtení tak málo času.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 zář 2008, 11:05
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Včera jsem byla konečně na Bathory, byla jsem v druhé řadě a musím říct, že v kině si člověk neužije tak film(bylo to hrozně nahlas, byla jsem až u plátna, tak mě bolí oči, a ne jenom oči ale i zadek..)Doma na dvd se lépe kouká, ta čekám až to bude v půjčovnách a shlédnu to znovu.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Purpurové rieky
Napsal: 11 říj 2008, 10:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
včera som si po tretíkrát pozrela tento film a som znovu nadšená. Skvelé, skvelé, skvelé!!! Mnohí síce nadávajú na záver, ale tie herecké výkony, atmosféra a kamera sú za 100 bodov. Milujem francúzske hory, a to, ako boli Purpurové rieky vizuálne spracované, mi berie dych. Tajomné údolie, vysoké štíty, kláštor, univerzita, skrátka už nemám slov. :oops: :oops: :oops: Teraz zháňam knižnú predlohu a týmto vás prosím, ak by ste ju dakde v antikvariáte videli (alebo na webe), dajte mi prosím vedieť! Vďaka!

Jean-Christophe Grangé: Purpurové rieky


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku: POZOR...nový film..Králova přízeň
Napsal: 03 lis 2008, 10:44
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Myslím, že by mě být někde už v kinech, a když né, tak tu bude za chvílí..
http://www.youtube.com/watch?v=oUZojhOdphg
naskakuje mi z toho filmu husí kůže....tak to bude dobrý film..
:wink: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: POZOR...nový film..Králova přízeň
Napsal: 03 lis 2008, 13:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Simonamafia píše:
Myslím, že by mě být někde už v kinech, a když né, tak tu bude za chvílí..
http://www.youtube.com/watch?v=oUZojhOdphg
naskakuje mi z toho filmu husí kůže....tak to bude dobrý film..
:wink: :wink:
už som videla, celkom fajn. Eric Bana rules!!! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 lis 2008, 19:57
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak na Královu přízeň se chystám... vypadá to strašně zajímavě (a tři hlavní role mají můj oblíbený herec a herečky, takže si to prostě nemůžu nechat ujít. :lol:)

Jinak, já teď právě zkoukla Kmotra I, II, III (znáte takový ten pocit, když něco vidíte nebo čtete, a pak nemůžete myslet na nic jiného? Tak to právě prožívám :lol:...)


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 pro 2008, 15:27
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak Jsem se včera podívala na DVD Zkáza zámku Herm( je to ve stáncích cca kolem 45 kč) a za tu cenu to opravdu stojí....tisíckrát lepší než láska za časů cholery... http://www.csfd.cz/film/199089-zkaza-za ... -croquant/
http://www.worldmovies.net/_uploads/Ima ... 575251.gif Gaspard Ulliel- hrál Hanibala

a film půjčený na dvd- sluha jejího veličenstva (je tam i Ludvík- Král slunce...hi ale trošku tlustější)
http://gammalblogg.perdahlberg.com/uplo ... 794756.jpg
http://img50.imageshack.us/img50/6660/44263977vu3.jpg


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 led 2009, 16:56
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Včera jsem byla v kině na filmu Králova přízeň. (Je to historické drama o Jindřichovi VIII. a sestrách Boleynových - v hlavních rolích Natalie Portman, Scarlett Johansson a Eric Bana.)
Moc se mi to líbilo - určitě doporučuju :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 led 2009, 21:51
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta králova přízeň mi přijde podobná jako The Tudors, co dávají teď na nově každá pátek. Taky je tam Jindřich III. a Anna Boleyn.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 led 2009, 22:27
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Iweesz87 píše:
Ta králova přízeň mi přijde podobná jako The Tudors, co dávají teď na nově každá pátek. Taky je tam Jindřich III. a Anna Boleyn.
Aby taky nebylo, když se to oboje týká stejného tématu a snaží se to držet historických událostí... 8)


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 čer 2009, 10:46
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak co se týče těch dobově starších tak také "Jih proti Severu" a návazující "Scarlett". Z té doby se mi líbil také seriál s Partickem Swayzym a Lesley-Anne Downovou "Sever a Jih". Osídlování nového světa pak "Poslední Mohykán" a "Šarlatové písmeno". Také "Piano" byl zajímavý film. Naposledy jsem asi viděla "Aféru s náhrdelníkem", no a pak samozřejmě různé zpracování "Tří mušketýrů" nebo "Hrabě Monte Cristo" čí "Železná maska". Na víc si asi zrovna teď nevzpomenu.

Teď jsem si vzpomněla ještě na dalekou minulost. Hrozně moc se mi líbil velkofilm "Kleopatra" . A i když to nemá zrovna s historií až tak moc společného, ujížděla jsem na seriálu "Xena" . No a když ještě zašátrám v paměti, tak třeba ze seriálů "Dr. Quinnová" (zásadně v originále, dabing je otřesný). A co takhle "Návrat Sommersbyho"?


Nahoru
Profil Citovat
Flying-Dutchman
Předmět příspěvku: Filmy z dob bukanýrů a námořních bitev
Napsal: 20 čer 2009, 17:55
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2009, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Miluju Historické filmy o pirátech a a námořních bitvách.Nebylo by na škodu,kdyby nějaký skutečně dobrý režisér,natočil filmy,od Julese Verna.Např:15letý kapitán apod.Některé natočené jsou.Většinou jde o Americké filmy,které bohužel svým dějem a filmovými efekty,nejsou příliš dobré.Francie a Itálie,Rusko,občas i Německo,..jsou země,které používají více rozumu a málo to zazdívají filmovými efekty.Proto jsou takové filmy nadprůměrné.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku: Re: Filmy z dob bukanýrů a námořních bitev
Napsal: 20 čer 2009, 21:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Flying-Dutchman píše:
Miluju Historické filmy o pirátech a a námořních bitvách.Nebylo by na škodu,kdyby nějaký skutečně dobrý režisér,natočil filmy,od Julese Verna.Např:15letý kapitán apod.Některé natočené jsou.Většinou jde o Americké filmy,které bohužel svým dějem a filmovými efekty,nejsou příliš dobré.Francie a Itálie,Rusko,občas i Německo,..jsou země,které používají více rozumu a málo to zazdívají filmovými efekty.Proto jsou takové filmy nadprůměrné.
Je pravda, že námočnických filmů obecně moc není a natož kvalitních. Pamatuju si, že jsem sledovala sérii Hornblower, docela se mi tehdy líbila, ale to je tak nějak všechno, co mi nějak utkvělo v paměti.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 zář 2009, 20:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mám další tip na film, možná, že jste ho už některá viděla a zbytku doporučím. Piráti na vlnách! Neskutečně pozitivní film, po kterém jsme odcházeli z kina téměř v euforii, což se mi dlouho nestalo.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 zář 2009, 20:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Tak mám další tip na film, možná, že jste ho už některá viděla a zbytku doporučím. Piráti na vlnách! Neskutečně pozitivní film, po kterém jsme odcházeli z kina téměř v euforii, což se mi dlouho nestalo.
Mě už se hlavně dlouho nestalo ani to, že bych odcházela z kina :shock: :cry: Ale jinak díky za tip, uvidíme, co s tím..


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 zář 2009, 21:42
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Andrej píše:
Tak mám další tip na film, možná, že jste ho už některá viděla a zbytku doporučím. Piráti na vlnách! Neskutečně pozitivní film, po kterém jsme odcházeli z kina téměř v euforii, což se mi dlouho nestalo.
Souhlasím :wink:. Viděla jsem v pondělí, abych se takříkajíc rozloučila s prázdninami (to byla páni rozlučka!). Dodalo mi to spoustu energie a hlavně neuvěřitelně dobrou náladu :-).


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 srp 2012, 09:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud se týká tolik očekávané adaptace, ať mi nikdo neříká, že to nejde. Kdyby Zeitoug natočil Angeliku stejně bravurně, jako Claude Berri Pagnolovy romány Živá voda a Manon od studánek, stal by se z něj pro mě režisérský pánbůh :shock: :D .
Pagnol je pro mě další srdeční záležitost a u filmů prostě NECHÁPU, jak se u podařilo něco tak neuvěřitelného.. postavy, výprava... je jen zostření mých představ při čtení knížek. Naprostý orgasmus. Doporučuji!!

http://www.csfd.cz/film/12058-jean-od-floretty/

http://www.youtube.com/watch?v=V44E_YanQsg


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 79 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti