Český muzikál Angelika

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 113 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Český muzikál Angelika
Napsal: 29 pro 2007, 15:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1489
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridala som to pod filmy, keďže ide o adaptáciu.
Chcem sa totiž poradiť. Keďže bývam na Slovensku, do Prahy sa v najbližšej dobe rozhodne nedostanem a neviem, kedy a či vôbec muzikál Angelika naštudujú aj na Slovensku, zaujímalo by ma, či sa oplatí kúpiť si DVD. Uvedomujem si, že je to len odvar knižky a že je to viac inšpirované filmom ako knihou, ale chcela by som to vidieť. Takže tí, čo ste videli, poraďte. či sa oplatí minúť ťažko zarobené peniaze ... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 16:37
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Kdybys dala hlasovat, tak já jsem spíše pro NE, i když jsem jej teda neviděla, ale právě jen slyšela CD. Je tam hezká hudba, zůstal tam i fragment té původní filmové od Michela Magneho, ale jinak je to děs. Alespoň podle mého mínění.


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku: Muzikal
Napsal: 29 pro 2007, 16:51
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som ako darcek pod stromcek dostala kolekciu DVD aj DVD Muzikal. Predtym som mala len CD, takze hudbu som poznala. Co sa mna tyka, mne sa to velmi pacilo, ale tisic ludi tisic chuti. Je pravda ze sa skor drzali filmovej Borderieho verzie. Mne sa paci aj to ze sa da vybrat interpret. Za tu sumu 300, - sk to stalo. Objednala som to u popronu cez internet a za tyzden som to mala doma.


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 16:53
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Já sem se k Angelice jako fenoménu, knížce atd. dostala právě přes muzikál... se měl začít zkoušet, tak jsem si jako správná fanynka běžela do knihovny pro knížku, abych si zjistila co nejvíc... pak jsem se do toho dílo Anne zamilovala a když sem měla první příležitost, jela jsem do Phy... pokud mohu shrnout své dojmy - kýč, kýč, kýč kříženej s "vtipným" kýčem... jediný co bych mohla osobně nadzvihnout tak výkony umělců... pokud nenatrefíš na "superstarové rychlokvašky" tak to může být snad aspoň trochu na poslouchání... o dívání se nebudu vyjadřovat, ikdyž většina kostýmů(mimo athenais :cry: :x )není špatná...
mmj, nwm jak ostatní, co máte prostudované knížky filmy a já nwm co ještě, ale já filmy neznám a když jsem se rozčilovala že půlku scén a vůbec námětu neznám, mamka mi skoro pokaždý říkala, že ve filmu to tak bylo....


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 17:30
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Muzikál jsem neviděla - mám za to, že je to právě muzikál zacílený hlavně na fanynky filmů :wink: . Co jsem ale viděla na fotkách, kostýmy zřejmě docela ujdou - co se týče muziky (která je asi v muzikálu hlavní 8) ), to fakt nevim...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 17:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1489
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem za rady, CD už mám dávno, niektoré melódie sú fakt sladké, ale napr. sa mi páči tá "háremová", čo spieva Dasha (???) s dákym takým chlapíkom s exotickým menom.
Mary, a na tom poprone sa treba zaregistrovať? Ak áno, tak asi počkám na dvdbest.
Peggy.Kaja: myslíš tou polkou scén a námetu, čo si nepoznala, muzikál? Tam je to - aspoň čo som čítala - ešte drastickejšie zmenené ako vo filme.


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku: Muzikal
Napsal: 29 pro 2007, 20:01
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Poprone sa treba zaregistrovat, ale ono je to rychle, obratom ti poslu kod. Ja som si tam uz predtym objednavala CD, takze ma maju uz zaregistrovanu. A maju aj dobre ceny, nepreratuvaju ceny na Sk, stale je to rovnaka cena, ci pre Slovakov alebo Cechov.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 20:50
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Tak ja jsem byla tezce proti uz kdyz se o tom muzikalu zacalo mluvit, neverila jsem ze to opavdu mysli vazne a opravdu chteji neco tak uzasneho jako Angelika prznit. Bohuzel stalo se, muzikal jsem nevidela ani neslysela, jen nejake promo ukazky a stacilo mi....mozna to beru prilis osobne, pro me je Ang. citlive tema a jakykoliv zasah lidi, kteri o Angelice.....aspon tak si to myslim, jinak by neco takoveho nemohli stvorit.....vi prd mi strasne vadi


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 pro 2007, 22:07
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
yenn píše:
Tak ja jsem byla tezce proti uz kdyz se o tom muzikalu zacalo mluvit, neverila jsem ze to opavdu mysli vazne a opravdu chteji neco tak uzasneho jako Angelika prznit. Bohuzel stalo se, muzikal jsem nevidela ani neslysela, jen nejake promo ukazky a stacilo mi....mozna to beru prilis osobne, pro me je Ang. citlive tema a jakykoliv zasah lidi, kteri o Angelice.....aspon tak si to myslim, jinak by neco takoveho nemohli stvorit.....vi prd mi strasne vadi
Mluvíš mi z duše, přesně tak to cítím i já.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 pro 2007, 10:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1489
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ešte raz ďakujem všetkým fanúšikom aj odporcom muzikálu. Myslím, že ak si to objednám, stále ma to výjde lacnejšie ako cesta do Prahy, ubytovanie a vstupné, takže to risknem :wink: Samozrejme, rada sa potom podelím o dojmy.

PS: Všetkým prajem veselého Silvestra!


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 pro 2007, 10:38
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
pak hlavne napis, jaka alternacia se ti pacila nejvic.... to by mne strasne zajimalo.... a jestli mohu poprosit i ostatni co na tom byli, nebo maji aspon dvd.... dikas


Nahoru
Profil Citovat
Sarka
Předmět příspěvku: muzikal angelika
Napsal: 09 led 2008, 14:13
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2007, 15:31
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Muzikal jsem viděla několikrad a moc se mi libí. Monika A. je prostě báječná. Podle mě je to nejlepší muzikal jaký Michal David napsal mám ho i na DVD. Co se týče angeliky je mi jedno zda je to muzikal nebo kniha nebo film mě se líbí vše co se tohoto tématu týka. :P


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2008, 16:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To jsi ale vážně šťastnej člověk, já jsem v tomhle třeba hrozně netoleratní a vyloženě fyzicky trpim u naprostý většiny adaptací literatury, kterou mám ráda.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2008, 17:44
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já teda většinou netrpím, ale u Angeliky? To je i na mě trochu moc :wink:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2008, 17:46
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
no... ja nad tim premyslela a pokud by tam nebylo napsano ze predloha je od a.g. tak bych rekla ze to docela ujde.... no.... teda.... mozna...... :D


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 18:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Tak mi dneska přišlo DVD Angelikou.... tak to ten týden v Itálii prozkoumu a poreferuju... :D :D
pokud to už někdo máte, tak sdělte své dojmy, pls... (docela by mne zajímaly...) :oops:


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 úno 2008, 16:03
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahojte, tak muzikál som nevidela, ale našla som naň linky tak sa to pokúsim stiahnuť, ale má to 154 partov a je to na rapide ak má niekto záujem môžem poslať linky


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 bře 2008, 19:14
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
nevite nekdo neco oi tom francouzkem muzikalu angelique? me bay to docela zajimalo.... :-)porovnani:-)


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2008, 10:55
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
peggy.kaja píše:
nevite nekdo neco oi tom francouzkem muzikalu angelique? me bay to docela zajimalo.... :-)porovnani:-)
to by aj mňa zaujímalo


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2008, 19:24
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
tak to bude zajimavy, takovej muzikal jsem jeste teda nepotkala. v cechach uz vubec ne....


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2008, 23:27
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
emilia píše:
ahojte, tak muzikál som nevidela, ale našla som naň linky tak sa to pokúsim stiahnuť, ale má to 154 partov a je to na rapide ak má niekto záujem môžem poslať linky



Jsem se chtela zeptat,zda se ti podarilo muzikal stahnout?zajem shlednout bych mela,ale nevim jak na to..pomuzes????


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 18:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ajulka píše:
emilia píše:
ahojte, tak muzikál som nevidela, ale našla som naň linky tak sa to pokúsim stiahnuť, ale má to 154 partov a je to na rapide ak má niekto záujem môžem poslať linky



Jsem se chtela zeptat,zda se ti podarilo muzikal stahnout?zajem shlednout bych mela,ale nevim jak na to..pomuzes????
ahoj, muzikál sa mi podaril stiahnuť ale len dvd-rip, ale môžeš si na forach nájsť aj linky na full dvd

Ešte niečo: ak sa vám nejaká pesnička páči z muzikálu a nie je na cd,môžem Vám ju nahrať, vystrihla som z predstavenia niektore daľšie pesnicky, ktore sa mi páčili môžem vám ich tiež nahrať ak by sme mali záujem


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 19:33
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahoj, muzikál sa mi podaril stiahnuť ale len dvd-rip, ale môžeš si na forach nájsť aj linky na full dvd

Ešte niečo: ak sa vám nejaká pesnička páči z muzikálu a nie je na cd,môžem Vám ju nahrať, vystrihla som z predstavenia niektore daľšie pesnicky, ktore sa mi páčili môžem vám ich tiež nahrať ak by sme mali záujem[/quote]

Dekuji za odpoved,ale mam-li byti uprimna,moc mi to nepomohlo,nevim co je to DVD rip a pak nevim,kde na forach najist linky na full DVD,nemas prosim konkretnejsi informace....ja s pc moc nekamaradim,jsem rada,ze si prectu novinky a poslu email a trochu se konecne rozkoukala na strankach angeliky...


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 20:21
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pre Ajulku:
linky by som ti mohla poslať e-mailom, ale neviem, či by si chcela dvd-rip je to len predstavenie alebo Full dvd- to je celé dvd-čko aj s menum


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 20:41
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
tak ja jak vas tady tak ctu tak pro svoje svedomi doplnim, ikdyz je to asi houby platny, ze TAKE si muzete DVD koupiot napr. v pokladne DB nebo DH ale levnejsi je to(a pomerne o dost) na popron.cz.... to jen pro moje svedomi.... .-) :oops: :roll: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 21:03
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
peggy.kaja píše:
tak ja jak vas tady tak ctu tak pro svoje svedomi doplnim, ikdyz je to asi houby platny, ze TAKE si muzete DVD koupiot napr. v pokladne DB nebo DH ale levnejsi je to(a pomerne o dost) na popron.cz.... to jen pro moje svedomi.... .-) :oops: :roll: :wink:
dik,ja bych si to sla koupit hned,kdybych to nemela "trochu " z ruky pres louzi a ani objednat si to nemohu,zatim jeste nezasilaji do ciziny...takze zatim mi zbyva jen si to stahnout a podivat se,zda mi to stoji za to,abych nekoho v cesku otravovala aby mi to koupil a pak preposlal...ale jinak vazne dik za radu..kazda rada dobra...


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 bře 2008, 17:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Osobně jako muzikál to je užasnej, teda pro fanoušky muzikálu (což teda náhodou jsem) a pro fanoušky Angeliky nic moc, půlka věcí pryč, no já bych řekla, že celkem hezký.


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 bře 2008, 17:55
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Helča píše:
Osobně jako muzikál to je užasnej teda pro fanoušky muzikálu(což teda náhodou jsem)a pro fanoušky angeliky nic moc půlk věcí pryč no já bych řekla , že celkem hezký .
a ja chudak jsem fanousek obojiho... co s tim? :-) :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 bře 2008, 18:09
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Takže až se naučím odpovídat tak jako vy, tak to udělám :D :wink: jinak si mužem podat ruce jen tak náhodou :wink:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 bře 2008, 18:16
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
no.... ja si proste neodpustim,:-) jakou mas nejradej montespanku? :oops:
ja sem na tpohle proste desna, ja se na to ptam nekoho furt, pac vetsina lidi odpovi stejne:-)


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Muzikál
Napsal: 21 dub 2008, 22:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem se k románové Angelice dostala právě přes ten tolikrát zde haněný muzikál. A nebýt jeho, asi ty knížky nikdy nepřečtu. Filmy mě nikdy moc nezaujaly, M.M. se mi jako Angelika nelíbila, a to jsem neznala románovou předlohu. Ale muzikál mě naprosto uchvátil. Tak, že právě čtu Angeliku a nový svět, a nejradši bych, abych tu "ságu" nikdy nedočetla:). Pokud se mi při čtení má vybavit tvář Angeliky, buď je to Monika Absolonová (pro mě 100% Angelika), nebo, jak už tu bylo řečeno, tvář v mlze podle Anne G.
Pro ty kdo se ptaly na muzikálové herce, jak jsem teď řekla Angelika No.1 je Móňa. Jako Montespanky se mi líbí všechny, viděla jsem všechny. Překvapila mě Šárka Vaňková, kteoru jsem v SS nemusela!!


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Angelika
Napsal: 22 dub 2008, 09:31
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je samozřejmé, že 5 dílů knižní Angeliky je problém scucnout do 5 dvouhodinových filmů, natož do 3 hodin muzikálu. Přesto si myslím, že tvůrci udělali dobrou práci. K muzikálům M. Davida jsem se sama stavěla skepticky, ale dostal mě. Jeho melodická hudba má prostě něco do sebe. Zpěváci se svých rolí zhostili taky dobře, mají můj obdiv. Můžeme srovnávat knížky a filmy, a bude to těžké. Srovnávat muzikál a knížky je podle mě nemožné. Nechávám se unést hudbou a „jejich“ dějem, a to mi stačí. Podezřívám však autory muzikálu, že spíše než knihou se inspirovali filmem. Byla jsem na Angelice 2x, v červnu jedu potřetí, doma mám DVD a nemohu se ho nabažit:). Snad jeden nedostatek mě napadá – Angelika v knize je opravdu silná osobnost. V muzikálu ji protagonistky pojaly trochu jako citlivku:).


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2008, 17:16
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Koukám Ajao, že jsme na tom stejně :wink: Jinak k Angelice: lepší byla Dasha a souhlasím s Vankovou, taky mě překvapila, avšak nejlepší role důle mě byla Traplova, asi vám budu připadat trhlá, jenže on vždy vše zpívá po svým :)


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2008, 18:05
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Njn, Tom je úžasnej.. :D:D já tenkrát chytla Josefa a málem to se mnou seklo:D Tom je fakt super, ten snad jeste nezkazil zadnou roli, co jsem videla:D akorat ze v tom muzikalu je Desgrez nenapadne starsi nez v knizce :wink:


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Muzikál
Napsal: 25 dub 2008, 19:43
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to jsem ráda, že nejsem jedna z mála zde, komu se muzikál líbí. Sice to sem nepatří, ale taky musím podotknout že T. TRapl je bezkonkurenční. Viděla jsem i B. Josefa i Toma, a Tom byl x-krát lepší. :P


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2008, 19:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Viem, že budem trocha OT ale nemohli by ste mi napísem text piesne pri tej soche, lebo Monče niektore slová dobre nerozumiem Ďakujem. :P


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2008, 13:43
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Náhodou souvisí, Postava, která se nejlíp hodí do role tohohle fízla :D A Pak ješte sázím na Dashu :)
A ten text bych sehnat bohužel nemohla :( nazpamět to sice znám, ale musela bych si to oživit. Někdo si pujčil dvd a cd taky.


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2008, 14:29
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak nahrala som tú pesničku, kto by mi chcel s tým textom pomôcť ale nemá doma dvd-čko
http://www.sendspace.com/file/uw6u2b
Ďakujem


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Pro: Emilia
Napsal: 05 kvě 2008, 21:30
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, poslala jsem ti ten text na tvůj email, dorazil? AjA

Takovéto vzkazy prosím pro příště vyřídit soukromou zprávou, je to i praktičtější - dotyčnému se to objeví hned po přihlášení na stránce, kdežto riziko, že to v diskuzi nenajde, je poměrně vysoké. dasha


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Mme Contoire
Napsal: 08 kvě 2008, 11:30
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tušíte někdo, jak tvůrci muzikálu přišly na jméno Peyracovy milenky Mme Contoire, když v knížce i ve filmu to byla Carmenchita? Přemýšlím o tom už dlouho...


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 13:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravim, muzu se ti zkusit zeptat Michala Davida, podle ceho ji dal tohle jmeno, ale jak se vlastne jmenuje Carmenchita dal??? Treba by se jim tohle jmeno spatne vyslovovalo pri zpevu. Zkusim se zeptat.


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 19:02
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
Zdravim, muzu se ti zkusit zeptat Michala Davida, podle ceho ji dal tohle jmeno, ale jak se vlastne jmenuje Carmenchita dal??? Treba by se jim tohle jmeno spatne vyslovovalo pri zpevu. Zkusim se zeptat.
Carmenchita de Mordores de Mérecourt, ale myslím, že když se řekne Carmenchita, tak je kažkému jasné o koho se jedná.


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 20:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To určite je. Kde jsi zjistila celé její jméno??? Já to zkusím zjistit, proč jí dali jméno Contoire.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 23:31
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uvádí se normálně v knize myslím...Určitě když o ní Sabine mluví v Americe, tak tam zmiňuje její celé jméno jestli se nepletu...a snad i během procesu ne?


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 kvě 2008, 19:32
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
ja myslela, ze to je podle filmu... prece jen ma podle mne muzikal k nemu bliz.... mmmj, zkusim se zeptat:D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1489
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dnes mi prišiel muzikál, som zvedavá, či sa mi bude páčiť, keďže z tohto žánru som videla len Jesus Christ Superstar 8)


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 18:12
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
:D
tak to mas jak nebe a dudy, drzim palce aby se libilo :D


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 19:22
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Určitě se bude líbit, já ho mám doma taky a koukám na to pořád :D :P :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2008, 12:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1489
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak som vzhliadla a tu je moje hodnotenie :D :

vzhľadom na to, že som videla v živote len dva muzikály, a aj to len od anglických autorov (Jesus Christ Superstar v podaní Mestského divadla v Brne bol silný zážitok), a teda nepoznám od Michala Davida nič, nemôžem sa vyjadriť ku kvalite muzikálu ako celku. A ani k obsahu nie, veď keď film bol voľnou adaptáciou knihy, tak muzikál je voľnou adaptáciou filmu, takže s literárnou predlohou má už ozaj málo spoločného. Dokonca mi pripadá hlúpe aj hodnotiť výkony účinkujúcich, keďže na väčšine bolo vidno, že sú to speváci a ani zďaleka nie herci. Priznávam, že ku koncu mi už išlo na nervy, ako Absolonová vkuse padala do kolien a vzývala boha. :roll: Zato sa mi páčil Vojtek ako Peyrac a súhlasím s Anne Golon, že sa mi viac páči v tejto úlohe ako Robert Hossein. (Teda, ak si to Anne naozaj myslela a len nelichotila.) Teda až na to tetovanie a retiazku na hrudi.

Čo môžem však ohodnotiť, sú spevácke výkony a hudba. Hudba miestami nudná (hlavne tie pomalé party), miestami živá a energická, či exotická. Taký typický Michal David. Zato spev ... mmm, u väčšiny priam pastva pre uši. Spievať takto čisto naživo a ešte aj hrať, to nedokáže hocikto. Vyzdvihla by som hlavne Vojteka, Absolonovú, Petru Janu a Matuša, dobrý bol aj Trapl. Norisová má na Montespanku príliš sladký hlas, a toho Lorraina a kráľa si mohli odpustiť. :x

Čo dodať na záver mojej dlhej recenzie? Rozhodne by som muzikál nezatracovala, má svoje silné momenty. Ale hlavne - môže podobne, ako Borderieho film - pritiahnuť pozornoť k literárnej predlohe. Hlavne mladú generáciu, ktorá už možno filmy ani nepozná a k čítaniu sa bohužiaľ dostáva veľmi zriedka...


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 kvě 2008, 18:19
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
No fakt je, že po knize každýmu příjde film, v tomhle případě muzikál, směšnej. Souhlasím s tim Vojtkem, opravdu, ten byl tedy dobrej. Jako Angeliku jsem viděla Dashu. Nic proti Absolonce, jako Kleopatra a Mylady jí to šlo, jenže na Angeliku se prostě hold nehodí. Král - bez toho bychom se ze sestřenkou asi vůbec nezasmáli. :) Každý hold vidí věci jinak :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 113 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti