1. díl l'Intégrale: Markýza andělů

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 48 příspěvků ]
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 17 říj 2007, 13:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím, tak jsem včera zakoupila toužebně očekávaný "starý nový" díl a samozřejmě ho i přečetla - jsem překvapená, kolik je tam toho nového oproti vydání v ČS spisovateli!! Tak 1/4 -1/3 obsahu, bych si tipla. A protože ty staré díly znám skoro nazpaměť, budu si muset ty nové vštípit do paměti podobným způsobem, a to nějaký ten rok potrvá:-)).
Ale jsem v euforii - splnil se mi sen. A další se mi splní tento pátek :D !!!


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 14:44
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Takže to stojí za to? mám si to koupit? 8) to by sme pak měli v rodině tři verze - nářez :-)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 15:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojte, pozdravujem celé fórum, všetkých návštevníkov a hlavne tvorcov tejto krásnej stránky! Dúfam, že si aj napriek našim odlišným jazykom budeme rozumieť :)
Takže už máte k dispozícii novú "Angeliku"? Ja na Slovensku zatiaľ len dúfam, že ju začnú distribuovať aj u nás ... a priznám sa, každý deň na ňu čoraz netrpezlivejšie čakám!

Zatiaľ vám prajem krásne chvíle s knihami od pani Golon a užite si zajtrajšiu autogramiádu!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 17:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Asi jsem měla štěstí, koupila jsem ho v České Lípě hned v prvním knihkupectví (malé soukromé, nemají žádnou celorepublikovou síť). Prý ho zrovna ten den dostali. Prodavač byl z mého projevu radosti tak u vytržení, že mi odpustil 1Kč, která mi do celkové sumy chyběla :roll: . Už by podle mne měl být k objednání i na internetu. A jestli to za to stojí - tak na to snad nemusím fanynkám Angeliky a Anne Golon odpovídat!!!! :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 07:23
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já to samozřejmě nemyslela tak jak to (asi) vyznělo :oops: . Spíš mě zajímalo, jestli je tam dobrý překlad a jak je to s tím rozšířením :-), ale myslím, že ty už jsi na to odpověděla, takže jdu pro to :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 12:16
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj,
takže se to opravdu hodně liší? Já teda k Angelice přišla v době, kdy vydával Ikar první tři díly. Ale zřejmě i tam budou změny... No jeeeeeeje, sháněla jsem celou sérii 8 let a teď si jí začnu kupovat znovu, to je šílené :).


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 říj 2007, 13:18
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Konečně mám v ruce nové vydání!!!!! :lol:
Když jsem to tak zběžně prohlédla, vypadalo to dost dobře :D . Co se týká překladu, to nevím :? . No, uvidíme... dneska večer to přečtu (mezi čtením povinné literatury samozřejmě :wink: )...


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 říj 2007, 11:30
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Juchůůů. Už ji mám také! A sehnala jsem ji bez potíží - hned v prvním knihkupectví. Jen mě zarazilo, že nebyla mezi novinkami, kam jsem šla jako první. Vím, že přepracované vydání není úplně pravá novinka, ale nové vydání Hannibala od T. Harrise tam bylo. No jak si to uspořádali, tak to mají.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 říj 2007, 13:40
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak jsem skoro zpět. Zasekla jsem se ve Vídni, ale to je docela normální, jak mé zkušenosti ukazují. Nicméně tady mají WIFInu, tak alespoň čtu vaše nové vzkazíky (a že jste jich tu napsaly). Já se musím přiznat, že si asi nové vydání kupovat nebudu. To bych byla už v rodině opravdu považována za blázna. Ale rozhodně se je pokusím sehnat v nějaké větší knihovně, ve vědecké by ji mohli mít. Nicméně se k ní bohužel nedostanu tak rychle jako vy :cry: . Asi budu i trochu zklamaná z nového překladu, no uvidíme, nechci si to znechutit už předem, ale zvyk je železná košile. Snad ty nové pasáže vynahradí nesrovnalosti překladu, na který jsem zvyklá.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 říj 2007, 13:51
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já si na překlad vůbec nestěžuju. Nové vydání se mi fakticky moc líbí 8) a vzhledem k tomu, že máme v rodině už několik verzí a nejméně tři fanynky a dva fanoušky (sice ne tak velké, ale přece jen), jsme úplně v pohodě :lol:


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 říj 2007, 21:46
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojky, tak jsem se konečně sešla s Darunou a už mám to nové vydání taky - dokonce i s podpisem a věnováním - a musím říct, že je to super pocit. Jen jsem momentálně v trochu větším časovém presu, tak nevím jakým tempem ji budu stíhat číst. I když po prvním letmém prolistování si myslím, že ten překlad se od předchozích vydání nejspíš příliš lišit nebude, jen těch faktů a informací bude nejspíš víc - však je to taky konečně to slibované úplné vydání.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 říj 2007, 10:05
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už jsem se do nového vydání začetla a neřekla bych, že v tom překladu jsou takové rozdíly. A líbí se mi ty nové pasáže, které byly vynechané. Např. ty o Meluzíně - vysvětluje se tím, jak ve staré verzi je Angelika v Novém světě a dost rozumí bylinám.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 říj 2007, 17:34
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Dana píše:
Já už jsem se do nového vydání začetla a neřekla bych, že v tom překladu jsou takové rozdíly. A líbí se mi ty nové pasáže, které byly vynechané. Např. ty o Meluzíně - vysvětluje se tím, jak ve staré verzi je Angelika v Novém světě a dost rozumí bylinám.
Přesně tak! :wink: Je to super a mnoho lehce nejasných věcí se nezkrácenou verzí do podrobna vysvětlilo.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 říj 2007, 21:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už nové vydání přečetla a s překladem jsem spokojená, neliší se podle mě téměř vůbec, objevila jsem jen pár nesrovnalostí. Přidané pasáže jsou skvělé. Nijak nehýbou dějem, ale doplňují určité souvislosti, které mi chyběly. Třeba Gontran. V těch starších vydáních z něho byl z ničeho nic malíř a nějak sem nechápala proč, tady se o jeho malířských sklonech dozvídáme už během dětství, takže je hned všechno jasnější. Je v tom prostě větší pořádek :D Jen tak dál :D .


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 říj 2007, 22:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes jsem dočetla staré vydání Markýzy Andělů. Angeliku jsem naposledy otevřela asi před třemi lety a teď nějak přišlo období, kdy se mi strašně chtělo vrátit do toho jejího světa, který znám sice už úplně nazpaměť, ale pořád mě láká. Do mého čtení mi vpadlo nové vydání, to jsem přelouskala a pokračovala ve starém :) . Knížku jsem dnes dočetla a zase jsem brečela! Je neuvěřitelné, že přesně vím, co přijde, nic mě nemůže překvapit a stejně mě ty knížky pořád dojímají!


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 říj 2007, 16:44
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Rozumím tomu dobře, že nové vydání překládá Hana Müllerová?

No, jinak tomu úplně nerozumím. Já jsem měla za to, že Anne Golon měla plnohodnotnou verzi napsanou již dávno a pak ji vydavatelé zkrátili a překládala se už ta zkrácená verze. Tak proč je tedy znovu přepracovává a tudíž bude trvat až do roku 2011 než se k nám dostane poslední díl?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 říj 2007, 18:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To, že není na knize napsané nic o dalším vydávání, mi přijde taky jako hloupost. To mě teda vůbec zajímá, asi to je otázka na jeanne, protože se zdá, že má nejvíce informací :) . Jak to bude s dalšími vydáními? Vyjdou i u nás do Vánoc další části Markýzy Andělů? A plánuje se vůbec vydání všech dílů? To by zas bylo hrozné zklamání, kdyby nevyšly...


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 říj 2007, 11:29
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už jsem nové vydání přečetla a prostě super. Nemůžu se dočkat dalšího vydání. Mezitím se asi pustím do toho starého, protože mě to opět pěkně navnadilo...


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2007, 09:46
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Holky, nevíte jak to tedy vlastně bude s tím vydáváním :roll: . Na Fragmentu píšou, že v květnu 2008 vydají druhý díl. Myslí to jako druhý díl nebo druhou část prvního? :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2007, 15:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To bude paráda :)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2007, 17:39
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Sice je to za dlouho, ale obsah určitě bude stát za to čekání!!!! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2007, 17:48
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už aby to bylo...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 lis 2007, 23:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už aby byl další díl! Normálně jsem se teď při čtení série přistihla, že odhaduju, kde je něco vynechanýho :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 lis 2007, 14:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hurá hurá hurá, práve mi poštárka doniesla novú Angeliku, konečne sa budem po jej prečítaní môcť zapojiť do diskusie :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Obľúbená scéna
Napsal: 25 lis 2007, 13:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže dnes som knihu dočítala, áno, až dnes :)
Naozaj mám z nej trochu iný pocit ako zo starého vydania, či už kvôli češtine (v slovenčine viem niektoré repliky naspamäť), alebo aj kvôli novým scénam. Človek si začína tvoriť komplexný obraz o Angelike a hoci som si doteraz nemyslela, že mala šťastné detsvo, teraz som o tom presvedčená - teda šťastné vrámci možností.
Jeanne, pýtala si sa na obľúbenú scénu. Nemám žiadnu, mne sa skôr páčili také maličkosti, skôr rozšírené scény: ako napr. keď Angelike umrela matka a ona sa zamýšľala nad jej plodnosťou a sľúbila si, ako ona bude svoje dieťa ľúbiť, či keď prišiel markíz d´Andijos a rozprával o ceste vína, ktoré poslal gróf de Peyrac, aby "utešil" rodinu. A veľmi sa mi páči, že mme Golon napísala oveľa viac o Angelikinej matke, dovtedy bola pre mňa táto postava veľmi nevýrazná a teraz tak pekne ožila.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 lis 2007, 21:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě v novém zadání zaujalo více scén, určitě, to, co píše Precious. Kdybych měla vybrat za sebe další, byly by to např.:
- jak Angelika pomáhá v kuchyni a poprvé se zmíní o tom, že se jí zdál sen o tom, že peče pro děti koláče - tento motiv se jako červená niť táhne mnoha díly, ve Wapassu při prvním přezimování pak na to vzpomíná, když peče tříkrálový koláč,
- když pomáhá Meluzíně "operovat" tuláka - dost děsivé, mimochodem... a psychologii postavy prospělo i to, jak Angelika oplakávala smrt Meluzíny, jako ženy, která jí poskytla do života "výbavu" bylinkářství.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 lis 2007, 21:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se moc líbila scéna, jak Angelika utekla z kláštera a běžela pro bylinky pro Madelon a probíhala vymírajícím městem jako víla. Předtím jsem tu smrt Madelon téměř nezaznamenala, teď až dostala určitý rozměr, vlastně byla Madelon první člověk, kterému se Angelika snažila zachránit za každou cenu život a nestihla to. Od té doby se o to pokoušela téměř všude a pořád.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2007, 18:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem si v Mladé Frontě v příloze Víkend, která byla zaměřená na vánoční dárky a bylo tam vybráno 100 nejlepších knižních tipů k Vánocům, našla i nové vydání Angeliky. Myslím, že to je docela úspěch. Bylo to uvedeno slovy: Legenda se vrací. Jejich anotace sice už byla taková různá no, myslím, že uvést zrovna tenhle díl tím, že je to o mladé krásné šlechtičně, která nejdřív nenávidí a potom miluje svého manžela, je dost mimo, protože tu Joffrey ještě vůbec nefiguruje, ale budiž.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2007, 19:33
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jj, mě to docela pobavilo 8) - mno vždycky to píšou takový experti :lol:... co se dá dělat? ...Ale super je, že se o tom píše.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2007, 20:21
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já pochybuji, že to četli a rovnou napsali, jak se kdysi vrylo do paměti, že v prvním díle se provdá a je s Joffreyem.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2007, 20:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Po vašich názorech, jsem se znovu ponořila do prvních dílů. Potom, co jsem si přečetla nové vydání Markýzy, jsem byla dost znechucená původní nehorázně očesanou verzí :twisted: :twisted: :twisted: . Teď se nemůžu dočkat pokračování !!!!!
Vždyť to by mělo být z Angeliky to nejlepší !!!! Pak, možná, přehodnotím svou oblíbenost jednotlivých dílů.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2007, 07:13
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Přesně tak - já mám nejradši šestý díl :oops: , ale ve skrytu duše doufám, že budu nucena přehodnotit a pozměnit žebříček :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 pro 2007, 09:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ozaj, dievčatá, čo si myslíte o tom, čo utrúsila pestúnka Fantine, keď prezliekala Angeliku na sobáš? Niečo o tom, že "gróf de Peyrac má hore vo svojom paláci izbu, kam chodí len on sám so zlatým kľúčom"? Mňa to veeeľmi zaujíma, keďže to v knihe predtým nebolo. Myslíte, že Joffrey takúto izbu naozaj má a ak ju má, ukáže ju Angelike? Pestúnka si myslí, že tam "má zavraždené ženy", ja sa domnievam - ak je to s tou izbou pravda - že tam bude mať nejaké astronomické prístroje, či čosi podobné (alebo vzácne a nebezpečné chemikálie). Jeanne, Ty si zrejme aspoň trochu čítala originál, neprezradíš niečo? :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 led 2008, 09:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co se týká grafické stránky nového dílu, vadí mi vzadu na přebalu knihy vzadu ten děj a na záložce medailonek AG - připadá mi, že zelená na červeném podkladě je špatně čitelná a vzadu mi vadí i zvolený font písma... nevíš, Jeanne, zda je to ve francouzském vydání stejné?


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 led 2008, 17:57
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, věřím, že máš nějaké infornace i prodejnosti nového vydání Angeliky. Zajímalo by mě, v jakém nákladu vyšlo nové vydání Angeliky a jak se prodává? U nás ji mají pouze v jednom knihkupectví, přičemž jich je ve městě přinejmenším deset. V případě že prodejnost knihy nebude velká, tak se asi v budoucnu posledního dílu v češtině vůbec nedočkáme.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 led 2008, 15:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dievčatá, čo som prežila druhý pôrod :lol: , tak sa strašne teším aj na druhý diel Markízy anjelov.
Rozmýšľam, čo tam môže byť nové, ktoré scény budú pridané, čo bude rozšírené. Čo myslíte, dôjde ku konfrontácii Angeliky a Carmencity, Joffreyovej bývalej milenky, ktorá sa vrátila do Toulouse a vystrájala?
Jeanne, písala si, že skracované boli tie posledné diely. Ale práve tie vychádzajú na novo po jednom, maximálne dvoch častiach :? , kdežto prvý diel Markíza anjelov má teraz až 4 časti ... A zvlášť taká Neskrotná Angelika - ono je to hrubá kniha už v pôvodnom vydaní a ak sa má ešte rozšíriť ... Všetky diely majú byť prerobené a doplnené, alebo len niektoré?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 led 2008, 19:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Děkuji za informace, už se těším (a vím, že nejsem sama :lol: ).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 led 2008, 12:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, po Tvojej informácii som si hneď "nalistovala" edičný plán Fragmentu, ale po Angelike zatiaľ ani vidu ani slychu... Odkiaľ máš takéto zákulisné informácie? :P


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2008, 22:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chystam si zakoupit knizky o Angelice ,videla jsem pouze filmove zpracovani a ted bych rada si precetla knizky...nijak jsem to nesledovala ,jen mi kamaradka psala,ze od nakladat. Fragment mel vyjit snad 1 dil a s postupem nekolika mesicu by mely vychazet dalsi.....predpokladam,ze je zde jiz nekolik tech,kteri knizky precetli a mohl by mi nekdo rici,ktere vydani bylo nejlepsi a ktere si mam zacit shanet???


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2008, 23:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dekuji za informaci,z nedostatku casu jsem jeste celym webem neprosla,tudiz jsem si neuvedomila,ze web je zameren na knizni tvorbu.Nicmene zkoukla jsem par webu o Angelice a dle meho mineni,tento je THE BEST......


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku: Nová Angelika je super
Napsal: 17 bře 2008, 08:28
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem strašně ráda, že jsem narazila na tyhle stránky. Je tu spousta informací, které opravdu JSOU zajímavé...

Teď jsem jedním dechem dočetla nově vydaný první díl Angeliky - markýzy andělů, a jsem uchvácená. Je nesrovnatelně hezčí než vydání od Čes. spisovatele. Postavy jsou živější, propracovanější. Moc se mi líbilo barvitější nastínění vztahu mezi Angelikou a otcem, a vlastně i její vztah k mamince a první náznaky rodicího se vztahu k "mláďatům". To ve zkrácené verzi úplně chybělo.

Nemůžu se dočkat dalšího dílu - řekla bych, že popis rodící se lásky mezi Angelikou a Joffreyem byl taky docela ošizený. Jen jsem se přistihla, že bych byla ráda, aby Angelika neměla na začátku z Joffreye příliš velký strach, aby se jí do něj příliš nepromítal Giles de Retz. To by mi nesedělo na její všudypřítomnou odvahu.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 bře 2008, 09:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahoj Elis, vítáme novou přispěvovatelku :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku: Re: Nová Angelika je super
Napsal: 17 bře 2008, 16:34
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Elis píše:
Teď jsem jedním dechem dočetla nově vydaný první díl Angeliky - markýzy andělů, a jsem uchvácená. Je nesrovnatelně hezčí než vydání od Čes. spisovatele. Postavy jsou živější, propracovanější. Moc se mi líbilo barvitější nastínění vztahu mezi Angelikou a otcem, a vlastně i její vztah k mamince a první náznaky rodicího se vztahu k "mláďatům". To ve zkrácené verzi úplně chybělo.
Taky vítám! :lol:
Jinak tohle je moc zajímavý názor a plně se s ním ztotožňuji (tuhle jsem si pročítala původní vydání a přišlo mi, že tam strašně moc věcí chybí :oops: ).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 15:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ajulka píše:
Chystam si zakoupit knizky o Angelice ,videla jsem pouze filmove zpracovani a ted bych rada si precetla knizky...nijak jsem to nesledovala ,jen mi kamaradka psala,ze od nakladat. Fragment mel vyjit snad 1 dil a s postupem nekolika mesicu by mely vychazet dalsi.....predpokladam,ze je zde jiz nekolik tech,kteri knizky precetli a mohl by mi nekdo rici,ktere vydani bylo nejlepsi a ktere si mam zacit shanet???
Ajulka, určite si knižky zožeň. Je to trochu iná káva ako film, o ktorom sme sa síce mnohé zhodli, že je pekný, ale s literárnou predlohou má veľmi málo spoločné :oops: Ak máš rada dobrodružstvo, romantiku a históriu s prímesou cestopisu a psychológie, tak by Ťa to mohlo baviť :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2008, 19:06
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
Ajulka, určite si knižky zožeň. Je to trochu iná káva ako film, o ktorom sme sa síce mnohé zhodli, že je pekný, ale s literárnou predlohou má veľmi málo spoločné :oops: Ak máš rada dobrodružstvo, romantiku a históriu s prímesou cestopisu a psychológie, tak by Ťa to mohlo baviť :wink:
Uz mam objednany prvni dil,jsem taky velky ctenar i kdyz trochu vybiravy,ale vse ,co je s nadechem romantiky a historie,tak do toho jdu.Tak jen musim pockat,az to preleti pres tu louzi a pak me tyden nikdo neuvidi.....Vlastne pocitam,ze se to da jiste precist drive...


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 bře 2008, 06:26
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Ajulka píše:
Uz mam objednany prvni dil,jsem taky velky ctenar i kdyz trochu vybiravy,ale vse ,co je s nadechem romantiky a historie,tak do toho jdu.Tak jen musim pockat,az to preleti pres tu louzi a pak me tyden nikdo neuvidi.....Vlastne pocitam,ze se to da jiste precist drive...
Tak to se ti to určitě bude líbit :wink:. Já jsem všechny díly přečetla během jednoho měsíce - tak mě to chytlo :lol: 8)


Nahoru
Profil Citovat
Ajulka
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 bře 2008, 02:25
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 bře 2008, 18:07
Bydliště: USA
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Alex píše:
Ajulka píše:
Uz mam objednany prvni dil,jsem taky velky ctenar i kdyz trochu vybiravy,ale vse ,co je s nadechem romantiky a historie,tak do toho jdu.Tak jen musim pockat,az to preleti pres tu louzi a pak me tyden nikdo neuvidi.....Vlastne pocitam,ze se to da jiste precist drive...
Tak to se ti to určitě bude líbit :wink:. Já jsem všechny díly přečetla během jednoho měsíce - tak mě to chytlo :lol: 8)
Tak jeste par dni a snad uz budu mit knizky doma...Uz jsou na ceste za mnou...Se nejak nemohu dockat....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 12 zář 2023, 12:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako vidím o prvom diely integrále sa tu moc nediskutovalo.
mali by sme tu vyzdvihnúť všetky rozdiely prídavky k pôvodnému vydaniu.

ja už som to čítala dávnejšie, a myslím že am je o niečo viac čarodejnice Meluzíny :witch: - a že ju sedliaci kvoli Angelike obesia.

Angelikyn knižný Monteloup a kam ho treba umiestniť sa tu aspoň približuje na mapke v knihe.

MONTELOUP čo v preklade znamená vlčí kopec alebo vlčí vŕšok

je fikčné panstvo v provincii Poitou s k nemu pratriacou dedinou a pozemkami
avšak ostatné miesta spomínané v knihe, ako močiare, kláštor či mestá Poitiers alebo Niort fikčné neisu.

v Monteloupe mali vlastne domáce strašidlo..ale spomínajú sa v knihe nejaké veže....marí sa mi že ano...strašilo tam vo veži?
:katarina:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 48 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron