DISKUSE: Škola lásky 1657: Pod toulouským nebem

Odpovědět   Stránka 3 z 4  [ 175 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 čer 2014, 21:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hmm možná si mě teď inspirovala abych nějaké vtipné Gaskoňce zakomponovala do Království Francie... ;) Myslíš že pan de Fontenac by se k nim hodil? Příjde mi víc seriózní... i když je pravda že ten Quebec, kde se vyskytuje nejvíc, moc načtený nemám...

Jo, v SATC je scéna kdy jsou děvčata v lázních a povídají si o tom, že každý má svůj intimní šuplík a Samantha poznamená, že nemá šuplík, ale intimní almaru... :D

PS. na trubadúry si vždycky ráda počkám, není kam spěchat ;)
PS2. neboj se, že jsem si nevšimla, žes Angeliku a Joffreye pro tentokrát nechala pěkně s hosty ...a vytratili se decentně jen na chvilku... :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 čer 2014, 22:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, myslím, že si den odpočinku určitě zaslouží, jistě je společensky velmi unavená... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 14 čer 2014, 09:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
UF! To teda hej....ale bez fikcii to tiez nejde..ak budem iba prekladat praskne mi
hlava... :roll: :shock: :idea:

PS: kedze si hlavnu scenu nechavas na koniec, tak mi je uz dopredu jasne
o aku scenu sa jedna ha-ha :oops: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 14 čer 2014, 13:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pracujem na tom. Uz sa tesim na spracovanie "blazniveho tipu", nuz ale ostava mi len hadat ktory si sis zvolila :D ;-)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 14 čer 2014, 15:02
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, je mi jasné, že toho máš až nad hlavu, ale Moirra má pravdu .. bez fikcí se to neobjede. Ty ani netušíš, jakou radost a kolika lidem to přináší :D Když jsi sem dala tu svoji poslední, tak mě překvapilo, že ve dvě hodiny ráno bylo na fóru 15 uživatelů, což je počet, který se tu za bílého dne sejde současně málokdy. A jsem přesvědčená, že tihle "noční ptáci" si právě užívali tvoji fikci :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 17 čer 2014, 12:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto si mi urobila naschval Jeanne! :roll: :shock:

Teraz ked idem do roboty sem supnes fikciu? GRRRRRRRRRR :evil:

Nuz co budem sa mat na co tesit ked pridem domov! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 17 čer 2014, 21:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Docitane Jeanne. Krasne pokracovanie, vidno ze si si dala poriadnu namahu vymysliet panstvu
pikantno-sofistikovanu zabavu. A aj to ze si sa intenzivne zacala venovat okcitanskej poezii.
Tie verse medzi tym si skladala sama? :shock: :shock:

Joffrey s rohami musel vyzerat uzasne neodolatelne :twisted: :mrgreen: uz chybal iba Toulousky
Arcibiskup ktory sa prave "nahodou" z veze Toulouskej katedraly dival dalekohladom smerom na palac
Veseleho poznania a videl Angeliku vzdychat medzi bohom Panom a Toulouskym gofom z rohami na hlave
ha ha :lol: :lol:

Aj nezvycajna romantika sa objavila:

„Takže nakonec se krásná nymfa Syrinx se přece jen zamilovala do toho děsivého boha Pana,“ prohlásila zamyšleně Angelika.
„Už se mě nebojíte?“ zeptal se jí hravě Joffrey a ona k němu vztáhla ruce, aby sundala rohy připevněné ve vlasech.
„Bojím se jen toho, co by ze mne zbylo, kdybyste mě vyměnil za nějakou jinou...“
„Nikdy jsem nikoho nemiloval tak jako tebe. A všechno, co bylo před námi, se zdá být tak dávno...“
aaaachh........ :oops: ..♥♥ •.¸.•´♥


No a Lazun ktory sa vzdelava namiesto v kniznici z obrazov namalovanych na plafonoch v izbach jeho mileniek..
nuz to sa nanho naozaj podoba!

Aj tento jeho vyrok:

Dovedete si ty chudinky představit? Vyměnit božstvo za společnost pozemšťana? Snad leda kdybych to byl já…“ zapovídal se markýz de Lauzun a obě dámy zvedly oči v sloup.

A aj to ako takmer zavidi Joffreyovi jeho zjazvene lice a krivanie :mrgreen:

A do tretice nas blaznivy Andijos, ktory si ani nevsimol ze je niekto do neho zamilovany.....ale mozno sa este musi
spamätat zo soku po Carmencite :twisted:

Velmi vydarene pokracovanie ;-)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 02:39
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Áách ... teda Jeanne, kam ty na tu inspiraci a fóry chodíš? Opět dokonalé, ty věru nikdy nezklameš :wink: Neskutečně jsem se pobavila nad těmi brilantními rozhovory, situacemi a myšlenkovými pochody. Naprosto výstižný. Perfektně popsaná skrytá žárlivost ... ještě teď se musím smát :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 15:14
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Víte, co je největší legrace, jak si to žije vlastním životem? Nakonec mi naší hrdinky bylo tak líto, že jsem tu mini žárlivou zápletku chtěla smazat... :lol:
Ještě, že jsi to nesmazala, něčím se ten život okořenit musí, ne? :wink: Mně se to líbilo moc. A o verších ani nemluvím ... já myslím, že by se Joffrey nechal "ukecat" a zaměstnal tě :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 19:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak, mám taky dočteno a narozdíl od Moirry jsem to četla v práci, no co něčím si to zpestřit musím... :)

Jeanne, krásná fikce jako vždy, nechápu, že ty fikce máte vždycky tak dlouhé to je úžasný, máš nádherně bohatý děj - hodně postav a několik dějových linií, začíná to nebezpečně připomínat román :) moc se mi líbí také exkurze do antické mytologie a okcitánské poezie - ta zejména - bezva!

„Výborně, takže si nakonec užijeme nějakou zábavu všichni společně,“ prohlásil de Lauzun.
Ha! Vidím to!!! :D :D

Pobavilo mě rozdělení do skupinek - každý se samozřejmě dostal tam kam neměl a nejlepší je otrávená Carmencita :)

Joffrey s rohama :twisted: :twisted: dokonalý, kdyby chtěl někdy obměnit pokrývku hlavy, doporučovala bych doladit jimi outfit Rescatora s maskou :twisted: :twisted:

Joffrey s rohami musel vyzerat uzasne neodolatelne uz chybal iba Toulousky
Arcibiskup ktory sa prave "nahodou" z veze Toulouskej katedraly dival dalekohladom smerom na palac
Veseleho poznania a videl Angeliku vzdychat medzi bohom Panom a Toulouskym gofom z rohami na hlave


Moirro tímhle si mě opravdu rozesmála! Nutně potřebujem tvojí doplňující fikci na fikci od Jeanne :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 20:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: haha, to je naprosto dokonalá mini fikce!!! zbožňuju jí! :) měly bychom začít psát malé doplňující fikce na fikce :) já úplně vidím jak si arcibiskup připravuje pohoršené kázání plné narážek na dábly okolo nás, samozřejmě se pomstí tak, že ho natáhne na neúnosnou délku a tak tam budou muset Joffrey a Angelika kajícně sedět několik hodin, v toulouském vedru... :D možná to někdy napíšu... :D
-------------------------------------------------------

Jeanne, to bylo právě strašně rozkošný jak se ze společného programu chtěl vyvlíct ale nedali mu šanci :D Anonymní čtenáři by se měli konečně projevit, každý koment posouvá, takhle mi jen vyfukují knížky o trudadúrské poezii z antikvariátů jak jsem právě zjistila ;) :D

Asi těch převleků pro Joffreye/Rescatora budu muset udělat víc, protože už mám jeden dramatický vymyšlený, ďábelský rohatý by byl ale taky super... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 20:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, taky jsem si hned vzpomněla na Otíka, vidím to na tuhle reakci:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine veru aj ja sa tu smejem ako posadnuta :twisted: :lol: :lol: :lol: Tu arcibickupovu prednasku by som
veru chcela pocut. :roll: :lol:

Jeanne, naozaj dufam ze to nepokazi tu nadhernu romantiku medzi A&J co nasleduje potom.

Ps: Dauphine, Preco mi nejde to video? Alebo je to len obrazok?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:lol: :lol: mám ďábelskou chuť to napsat, ale potom nevím kdo se tu za mě bude učit na zkoušku :D :D

Moirro, je to jen obrázek :)

Jeanne, jedna hodně se projevující čtenářka jo?! :D No nevadí, díky ní jsem totiž narazila na ještě levnější verzi... :D antikvariáři asi zaznamenají nárůst prodeje knih s tématikou okcitánské literatury... :twisted:

To bychom rozhodně měly - napsat těm ostatním, neaktivním. Zaspamovat jim email!!! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Holky jak čtu tohle vlákno, tak se musím smát :D opravdu perfektní fikce a fikce na fikci taky super :D navíc holky opravdu před váma smekám, protože já nemám fantazii na to vůbec něco napsat :D a proto taky nemám v úmyslu kritizovat, protože si vážím toho co děláte :-) nejvíc se mi líbí předem promyšlený plány, který čtenář odhalí nakonci a potom mu dojde co všechno mělo jaký smysl - viz hra kterou joffrey uhrál na angeliku kdy ji nechal v divadle roztouženou :) to se mi moooooc libilo, jen tak dál holky :-)

jinak jsem četla 6. díl (asi po 151x) a přijde mi ten konec dost osekanej :-/ je tam hodně slabý vysvětlení a rozuzlení toho, že angelika je celou dobu manželka rescatora..... strašně by mě zajímaly reakce jednotlivých hugenotů a jak si zpětně vybavjí situace jak jednali atd... prostě bud to je osekaný českým vydavatelem nebo to paní AG nějak utla.... škoda :D tak tady máte tip na další fikci a ještě když u toho bude ten "rohatý ďábel" bude to ještě lepší

PS: rohatým joffreyem jsi mě opravdu hodně pobavila..... myslím že by to skoro stálo za kresbu :D myslím, že vám brzo nějakej obrázek nakreslím, protože to je asi to jediný co umím, když už ne psat :D


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:45
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Email se ti povedl :-) snad to zabere :) jinak já ty vaše příspěvky čtu každej den a několikrát denně sleduju jeslti přidáte další fikci :D je to lepší jak originál, ten znám nazpamět :D


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:55
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super :-) už se těším, fakt to máte skvělý :-)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 18 čer 2014, 21:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všetky fikcie tu sú superrrrrrrrrr ... ja som na nich asi už závislá .... mám doma x rozčítaných knižiek ... ale kde sa všetky hrabú na vaše fikcie :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 19 čer 2014, 09:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tak jsem si po ránu dala znovu arcibiskupa a funguje to pořád stejně, zase mi tečou slzy od smíchu. :lol: :lol: :twisted: :twisted: :wink:
Nuz to je tvoja "vina"! :twisted: :mrgreen: Ty si mi tu situaciu tak perfekne naaranzovala, ze
sa mi ten arcibiskup okamzite zjavil pred ocami ako tam hore na vezi vypliesta oci!
V tvojej fikcii vsetko perfektne do seba zapadlo. Existoval celkom uveritelne a logicky vysvetlitelny dovod
preco A&J usli na terasu a preco mal Joffrey na hlave rohy a Angelika kvety na miesto vlasov.

Toto co si napisala je sväta pravda:
To, že se to rozvíjí na román, je jenom zásluha AG, že se dá jedna její kapitola za pomoci dalších postav rozpitvat v rozsahu další knížky.

Pani ❀..(¯`♥´¯) ..❀... Anne Golon ❀..(¯`♥´¯) ..❀...
nam do knih pripravila tolko tem, pribehov, zapletiek, historickych udalosti a postav. ze by ten
material kludne vystacil na seriu romanov v rozsahu 10.000 stran.

Lahko sa nam pise, ked pre nas pripravila takuto fantasticku zivnu podu a uzasnych hrdinov a hrdinky. ;-)

PS: myslim si ze ona sa casom zacala sama osekavat, pretoze bola sklamana ze jej vydavatelia
uz odzaciatku osekavali (ba aj menili) manuskript a vynechavali cele state, ba i kapitoly, lebo to vraj bolo
prilis "obsirne" napisane.


Nahoru
Profil Citovat
Jitka
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 19 čer 2014, 11:53
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27 bře 2014, 11:36
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Artemiss píše:
PS: rohatým joffreyem jsi mě opravdu hodně pobavila..... myslím že by to skoro stálo za kresbu :D myslím, že vám brzo nějakej obrázek nakreslím, protože to je asi to jediný co umím, když už ne psat :D
Ahoj Artemiss, díky. Jsem ráda, že se zase jedna anonymní čtenářka projevila a víme tak, že nepíšeme jen pro tři lidi a sebe sama. :twisted:

PS: Doufám, že se mi podařilo odeslat ten zvací hromadný e-mail z administračního rozhraní. Jestli jste žádná nic nedostala, nezbude nám nic jného, než vypsat po jednom všechny emaily ze seznamu uživatelů...
Dnes jsem email dostala- takže podařilo :D.
Stejně jak už je zmiňováno v příspěvku výš, čtu vaše fikce neustále, každý den se dívám zda je něco nového a s obdivem hltám každé vaše slovo. Už ztrácím přehled co je v knihách a co jste šikulky vymyslely. Nekomentuji jen proto, že bych opakovala co už zde bylo řečeno - výborné jen tak dál. Chci se teď pokusit nechat jednu svojí kamarádku přečíst nějakou vaší fikci (tajně, bez vysvětlení) - je to čerstvá prvo čtenářka Angeliky, tak uvidíme co bude říkat. Moc se těším až jí nakonec budu chvíli udržovat v přesvědčení, že jsou to nepublikované kapitoly knihy. Dám vám pak vědět jak to dopadlo.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 19 čer 2014, 13:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
krásna fikcia, jeanne, mne sa najviac páčia "tí" traja páni, ktorí stále tipujú, kto s kým, prečo a kde :lol: :D ...
pekná zápletka, obdivujem tvoju fantáziu, ako vieš pekne rozvinúť dej... dobre sa to číta... :wink:

ooooo, ten arcibiskup... :P :evil: :evil: dievčatá, to sa vám podarilo, :D :D :D ... chudák :mrgreen: :mrgreen: :twisted: , veď mohol prísť o svoje sväté zdravie.....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 19 čer 2014, 20:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem tu nová. Vaše fikce jsou všechny nádherné. Já si také trošku píši, ale je to slabé. Jsem asi jedna z mála, které se líbil nový film a tak si trochu vymýšlím, co by tam třeba mohlo být.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 22 čer 2014, 10:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Arcibiskup by se měl lépe, kdyby mu ten rohatý ďábel z růžového paláce dal konečně pokoj, ale děkuje za optání. Už to finišuju, včera jsem samozřejmě psát nemohla, protože mě Moirra totálně vykolejila, to snad chápete :D Měly jste mě vsadit do kláštera bez wifi a už by to bývalo bylo napsané. Ale zkusím to sem ještě dnes píchnout, klidně piš dál, tohle bude spíš sonda do duše arcibiskupa :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 22 čer 2014, 11:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine,
Podla mna nasho arcibiskupa bude najviac trapit ze sa verejne nemoze priznat k tomu
ze zvykne dalekohladom spehovat palac veseleho poznania (ale narazky na to co videl
si urcite neodpusti) a tiez to ze to bol on kto pozehnal zväzku diabla a carodejky :mrgreen: :twisted:
Uz sa na to tesim :lol:

jeanne: no som zvedava co si zasa na arcibiskupa naraficila :roll: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 22 čer 2014, 11:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
wow, teda holky vy jste rychlý :-) já jen čučím :-) už se těším jak malý dítě na ježíška :-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 22 čer 2014, 11:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle mne by zase naopak mohl arcibiskup nechat chvíli v klidu hraběte a jeho manželku. Ale to bychom zase byly ošizeny o zábavu. Píši v ženském rodě, pokud to čte nějaký muž, tak se mu předem omlouvám.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 22 čer 2014, 12:54
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ako ja som mala pocit ze arcibiskup nemal nic ine na praci iba riesit J. a A. .... ktovie cim sa zaoberal ked uz nebolo co riesit ... hadam mu aj smutno za nimi bolo :o :o :o


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 23 čer 2014, 00:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, tvůj názor má co do sebe, souhlasím :D

A prosím, mějte s tou fikcí ještě chvililičku strpení, žije si to teď vlastním životem, však to znáte no...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 25 čer 2014, 21:45
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ách ... tak to je vždycky jediný, na co se po přečtení dalšího dílu tvojí fikce zmůžu :lol: Opět dokonalé! Je úžasný, jak si krásně s "kolegyněmi" hrajete do noty :D
A asi nejvíc se mi líbí ty dialogy těch roztomilých markýzů, představa, že by se šli zeptat arcibiskupa na milenku pana dokonalého mě dostává do kolen :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 25 čer 2014, 22:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne! Vynikajuce pokracovanie! Uz na zaciatku som sa chramala od smiechu, hlavne nad tymto Joffreyovym
vyhlasenim:
Myslím, že na starosti o spásu mojí duše mi docela dobře stačí arcibiskup, pánové,“ odpověděl klidně hrabě.
Ha-Ha :lol: :lol: :lol: to teda hej!

a toto:
„Můžeme se zeptat arcibiskupa,“ ušklíbnul se markýz d‘Andijos.
„To asi není úplně dobrý nápad,“ poznamenal de Salignac. :lol: :lol: :lol:

Ocarila ma aj necakana jemna humorna romantika:
Nemohla si pomoct, ale odpoledne s hydrogensíranem sodným zkrátka bylo odpuštěno a ona ho musela zase líbat.
aaaah... :oops: •*¨`*•.•´*.☆.•* .•´ •ƸӜƷ

a ano ha ha :mrgreen: policajtka uz je z Angeliky na nervy :

Nikdy by mě nenapadlo, že si jednou ještě budu přát, aby Margot byla přesněji informovaná o mém vztahu k manželovi…, ale to jediné by snad zlepšilo tuhle situaci a její děsivé pohledy,

No a tymto si to cele korunovala:
Ale neblázněte, doktore. Takové hříšné myšlenky! Přece bych se nemohl zaplést do něčeho většího,“ ztišil hlas, jako kdyby mluvil o něčem nepatřičném. „Co by si o mně pomyslel hrabě?“
aaah ha ha ha :lol: :lol:

Slovom velmi vydarene pokracovanie! :D :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 25 čer 2014, 22:03
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Neměla jsem ho při ruce, takže je to převyprávěno ve větách tak, jak mi uvízly v hlavě.
No právě, to je to úžasný. Mně se to právě líbí takhle, než kdyby to bylo přesně doslova jako od AG, a i tak ti to v hlavě uvízlo naprosto přesně :P Prostě to pak skvěle zapadá to tvého vlastního "rukopisu" :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 25 čer 2014, 23:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
S konečnou platností zastávám názor že nejlepší způsob jak psát fikce je střídat se :D je to zábavnější, vtipnější, živější a nevyzpytatelnější :twisted:

Jeanne úžasný kousek, okořeněný lehkou ironií, hrozně jsem se nasmála :lol: :lol:

Super dialogy pánů de Lauzun, Salignac, Andijos a Peyrac :D :D jak všechnu vinu hodili na ďábelského Joffreye, kulišáci :D nejdřív jsem myslela že se ho zeptají co měl znamenat ten jeho outfit :D Prej "je nám ukradená vaše spása" tomu se říká přátelská starostlivost. Ale to bych tu vypisovala všechno jako v případě Moirry, dialogy jsou prostě brilantní :D

Já myslím, že by měla vzniknout další fikce na fikci jak pánové v čele s Lauzunem zkusí štěstí u arcibiskupa :D zajímalo by mě co by si tak asi povídali... :twisted: :twisted: Lauzun by to z něj určitě nějak vypáčil a ještě by s lehkostí sobě vlastní udělal z arcibiskupa největšího pitomce :D

Ale co musím zvlášť vypíchnout, jsou nádherné dialogy ve škole lásky, tahle část se asi nejvíce podobá mojí představě o škole lásky - duchaplné dialogy, zmiňování trubadúrů, citace Chapelaina, komorní veselá příjemná a vtipná společnost. A nad tím vším se vznáší nově objevená láska Joffreye a Angeliky. To je přesně podle mého gusta, takhle přesně si to představuju (nic proti opulentním slavnostem abychom si špatně nerozuměly, jen říkám, že k tomuhle má moje srdce blíž ;) )


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 25 čer 2014, 23:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, je mi jasné, že ty jsi spíš na ty opulentní slavnosti, ale to je asi prostě tím jak každá promítáme do fikce svůj charakter, já třeba velké slavnosti nesnášim a vždycky se tam schovávam :D ale jak je něco malého tak jsem moc ráda a účastním se dialogů atd. takže asi tak :)

Doufám, že jsem ti svou nevinnou fikcičkou nenatropila příliš problémů v pokračování, však ten Lauzun se tam ještě nějak třeba napasuje, uvidíš, nebo uděláš verzi 2.0 ;)

No ale řekněte jestli se vám ten hydrogensíran nakonec nešiknul co? :D asi začnu mít ráda chemii :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 28 čer 2014, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaah! Dakujem! :roll:
Idem si to v pokoji uzit! :mrgreen:

Dufam ze po precitani nebudem zasa musiet pisat nieco o Arcibiskupovi!
zacne sa mi o nom uz aj snivat! :lol: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 28 čer 2014, 23:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne Super! V skutku som sa dobre pobavila :mrgreen:

a markýz de Lauzun, který se objevil, bůh ví z jaké ložnice, protože měl na sobě jen přehoz z postele.
No povedz ako ma potom clovek citat dalej ked sa pol hodinu smeje? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale podle podobného milostného scénáře, jako před chvílí.
Tak z tohoto si sa vynikajuco vymotala ha ha :mrgreen: :twisted:
este sa kvoli vykonnosti pana dokonaleho upises k smrti :lol:

Aaaah! A ta romantika: :roll::oops:
„Nedopadneme,“ řekl prostě a po chvíli ticha zarecitoval
„Jen vzpomenu si na vás, pryč jsou zmatky:
ostatní paní se mi znechutí
a vás jen opět vzývám v pohnutí.“
veru aj tvoj Joffrey v sebe nezapre trubadurske srdiecko :mrgreen:


Jen doufám, že si nebudete hrát i na svatební noc a zase za chvíli někam nezmizíte,“ podotknul markýz de Salignac. Ha-ha :lol:

Tak toto sa ti podarilo:
„Není to tak zlé, být oficiálně pár, co myslíte?“ zeptal se Angeliky Joffrey.
„Není, ale jen když jste se mnou,“ přeháněla.
Typicka humorne ziarliva Angelika!

jednym slovom vydarene pokracovanie :mrgreen:

PS: Vies ze mam velmi rada tvoje opisy interierov. takze som si ich zasa raz mohla uzit... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 28 čer 2014, 23:32
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
a markýz de Lauzun, který se objevil, bůh ví z jaké ložnice, protože měl na sobě jen přehoz z postele.
No povedz ako ma potom clovek citat dalej ked sa pol hodinu smeje? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Přesně! Taky jsem už zase slzela smíchy, to bylo opravdu trefný :P Ještě, že jsi ho nenechala odejít ...
Jeanne, naprosto dokonalé :!: Obdivuju Tvůj talent vytvořit fikci, pozměnit události, ale ponechat tam i klasicky známý text tak, že dokonale pasuje do děje všech Tvých úžasných fikcí. Opravdu excelentní kousek ... prostě zase nenacházím slova chvály ...
A s těmi popisy interiérů a exteriérů? Musím se přiznat, že jsou natolik úžasné a živé, že mě to vždy vtáhne do děje tak, jako bych tam skutečně byla a jen "z lavičky v zahradě" sledovala, co se to kolem mě vlastně děje :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 00:03
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne - dokonalé.....
„Ne, musejí si to vyříkat.“ Odpověděl klidně Joffrey, zatímco dva markýzové na sebe útočili pěstmi bez jakéhokoli stylu. „Čekal jsem, kdy to přijde, ale že to vydrží pět dnů, než se k tomu dostanou…?“ kroutil hlavou a v tom všichni konečně uslyšeli očekávané žbluňknutí, když oba pánové skončili ve vodě a ukončili tak svou výměnu. Všichni kromě Françoise se rozesmáli a dál se věnovali své konverzaci a jídlu, jakoby se nic zvláštního nestalo. Angeliku fascinovaly tyto jižanské hádky, kdy jeden tasil meč a druhý citeru. Tak jak vše dramaticky začínalo, tak také vesele končilo.
Lauzun vylezl z vody jako první a tentokrát se už raději nesmál. „V pořádku?“ Nabídl ruku svému příteli.
„V pořádku,“ přijal ji markýz de Salignac a dodal „Ale neopovažujte se to ještě někdy připomínat, nebo přestanu věřit tomu, že se vlastně nic nestalo.“


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 00:27
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Takže jsem se s markýzem de Lauzun asi rozhodla správně, když jsem ho taky nechala přijít..., když vás tolik pobavil
No, to teda jo ... nějak na něj trpím :wink: On je to totiž můj velký oblíbenec už z kánonu a Ty ho umíš skvěle vykreslit včetně humorných situací, kdy se lámu smíchy :lol:
Takže u mě by to (podle prožitků z fikce, které by omylem vypluly napovrch) nebylo "Ách, Joffrey ..", ale "Ách, Péguilin" :mrgreen: :mrgreen: Sny o panu dokonalém úplně v klidu přenechám paní dokonalé :wink: ... stejně by si mě ani nevšiml, jako Sabine :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 09:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Takže u mě by to (podle prožitků z fikce, které by omylem vypluly napovrch) nebylo "Ách, Joffrey ..", ale "Ách, Péguilin" :mrgreen: :mrgreen: Sny o panu dokonalém úplně v klidu přenechám paní dokonalé :wink: ... stejně by si mě ani nevšiml, jako Sabine :roll:
To teda musela byt nebezpecne sialena dvojica Peyrac/Lazun v ich mladeneckych casoch.
Stalo by to za to napisat par ich dobrodruzstiev predtym ako sa Joffrey ozenil.
nieco z cyklu "Joffreyove dobrodruzstva pred Angelikou" ale pssst!
Angelike to nehovorme ved vieme ze neskorsie ziarlila aj na Joffreyovu minulost! :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 10:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
To je jen tim, ze je tam zase ten Lauzun, to se pak deji veci samy. Ale je fakt, ze tady mu byl predobrazem jeden pan, ktery mel potrebu neco takoveho delat dokonce po roce. :roll:
my vsetky zrejme nachadzame modely v skutocnom zivote..a celkom urcite to nebolo inak ani u pani AG :wink:

podozrievam tvojho kolegu z jasterickami ze potajomky cital Angeliku...i ked k tomuto by sa ziadny chlap
zrejme nepriznal.... :roll: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

mali by si to vsak vsetci pani precitat..aspon by vedeli, ako to vravieva pan
dokonaly, po com tuzi zenske srdiecko:mrgreen: :mrgreen:

PS: Akoto ze "moje serie se blyzi ke konci" ci si nevravela ze skola lasky vyda aspon na dva tyzdne ???? :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 15:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Každopádně poslední z jejich podařené čtveřice, který byl neustále přítomen virtuálně po telefonu, jen naříkal, že s nimi Janinku neměl pouštět, neboť ji naprosto zkazí. :D
Nechaj ho v jeho ruzovych snoch. Predpokladam ze ty si napokon skazila tych panov :mrgreen: :twisted:
Ktovie ake fikcie verzia 9.0 si im rozpravala. :wink: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 29 čer 2014, 17:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ale kdepak, já jen koulela očima při neskutečných poznámkách a historkách o trojkách, čtyřkách, stopařkách, marockých pannách, které se dávají jako dary v orientu a nevím čím vším. Prostě Lauzunova liga. Kdybych už v té chvíli plánovala fikci o škole lásky 2, dělala bych si poznámky.
Ha HA :lol: :lol: :lol: nehovor ze si si tie poznamky nerobila! teraz uz viem odklial cerpas inspiraciu
na tu tvoju horucu skolu lasky :mrgreen: :twisted:

PS: Ak sa ti vycerpa inspiracia, odporucam dalsi vylet v rovnakej zostave !!! :mrgreen: :evil: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 10:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kdyby ti páni kulturisti tušili, jaké fikce nám tu Jeanne píše :twisted: :twisted: mělas je odkázat na tyhle stránky aby se s tvou tvorbou mohli seznámit, alespoň bychom měly víc lidí zapojených v diskuzi, haha už tě vidím s blogem v jedné ruce a propiskou v druhé, jak si zapisuješ inspiraci pro příští díly :twisted:

Jinak děkuji za zpříjemění včerejšího pracovního dne, krásná vtipná letní fikce, miluju tvé markýze - Lauzun jako kokon zamotaný v prostěradle :D Lauzun, Salignac a jejich souboj v jezírce :twisted: :lol: :lol: haha to jsem se fakt pobavila, nádherně jsi vystihla tu jižanskou povahu, nejdříve by se zapíchli a pak se stanou téměř bratry :D

Lauzun by možná mohl skočit za arcibiskupem ještě v neděli navečír, pak by si rychle stihl najít společnici na noc a ráno by už jen vyběhl na chodbu zabalený v prostěradle :D Ach jo, škoda že ho nebudem moct dát do školy lásky v Paříži :cry:

Hodně mě baví Angelika, která je v tvém podání úžasně duchaplná. Miluju její konverzace :)

A přidávám se k obdivovatelům tvých popisů - teplo a léto z fikce přímo sálá a krásně jsi nám popsala zámeček, super kontrast s toulouským palácem. Možná z toho vybavení v garonnském letohrádku Joffrey pak tak trošku vycházel při zařizování svých rescatorovských paláců... :) Tak mě napadá, co myslíte, že se stalo s garronským letohrádkem?? Taky ho zbořili jako palác trubadúrské poezie?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 02 črc 2014, 16:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opožděně... ale přece jsem se prokousala zbytkem fikce. Kdybych měla popsat moje pocity, mám dojem, jako bych se vypravila na školní besídku a místo dětí vystoupili herci z Národního:)
Fikce je inteligentní, vtipná, dokonale zrešeršovaná (jak jinak:), oproti poetice AG místy možná až příliš popisná, ale velice svižně napsaná - a to se stoupající tendencí. Přiznávám, že otevřenost v milostných otázkách mě zezačátku, řekněme, překvapila, ale postupem času mě začala bavit. Jako inspirační zdroj mi jasně vyvstává 50 odstínů šedi - ale to by mě vlastně nemělo překvapit, když jsem při jejich čtení měla dojem, že nám vykrádají Angeliku, tak to vlastně musí fungovat i opačně, že :).
Moc se mi líbily dialogy, je vidět, že Jeanne baví dvorská etiketa - sofistikované dialogy šlechticů mi místy připomínaly film Nebezpečné známosti. Hltala jsem i zajímavé detaily ohledně dvorských toalet, na které jsou původní knihy možná trochu skoupé - zde jsem Jeanninu precizní popisnost ocenila!
Zápletka kolem slavností trubadůrské poezie byla vystižená přesně tak, jak si téma žádá. A prolínání původního námětu a fikce jako třešnička pro Angelikoložky na závěr :). Jestli jsem to dobře pochopila, tak šmírující Arcibiskup je původně námět z Moiřiny fikce - mám se tedy stále na co těšit, heč!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 02 črc 2014, 19:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Bylo právě hrozné horko ve vlaku, poslouchala jsem soundtrack k četníkům ze Saint-Tropez, ...
Ach, tak toto som si predtym nevsimla...no zbohom ak si ja dam ten sountrack, zacnem si Arcibickupa
predstavovat ako Funesa a to potom bude teprva poriadne "piti piti pa" v mojich fikciach o nom :!: :lol: :lol: :lol:

Joooj! uz teraz viem ze sa tej vizie nezbavim! :roll: :roll:

Teraz sami prave zjavil pred ocami Funes v aute z akousi mniskou..v ktorom filme to bolo???? :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 02 črc 2014, 20:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
V 80. letech už by mohl mít holou hlavu a k tomu stále stejné nadšení pro spásu toulouského hraběte... A toulouský hrabě stejné nadšení pro představy nevinných svedených jeptišek, takže by si ďábelský arcibiskup se svou jistě vylepšenou sbírkou dalekohledů a ďábelský hrabě s vylepšeným letohrádkem mohli ještě dobře užít. :)

Teď se mi zase zdá, že tohle je zábavnější téma, než 1655 (kdy už určitě s arcibiskupem taky měli vybudovaný jistý vyostřený vztah), a už vůbec nevím, co bych chtěla vidět dřív. :roll:
Aha, už vím, nepsat hlouposti a pracovat na webu international a seznamu postav. :evil:
Nuz ja si myslim ze si Arcibiskupa mozeme rovnako dobre uzit v roku 1655 ako aj v Kralovstve Francuzkom
po viac ako 20 rokoch :mrgreen: :twisted:

no a teraz som si predstavila ze toto je arcibiskup ktory sa ponahla niekde "nachytat" Joffreya:

http://www.youtube.com/watch?v=iPU1M1eaMCg

ah ha ha ha :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 02 črc 2014, 21:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No mě by do toho špehování Joffreye dalekohledem docela zapadl ten arcibiskup z nové Angeliky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 09 črc 2014, 09:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaah ! :shock: Diablica! :twisted:
To mi robis naschval aby som zmeskala do roboty, vsak???? :shock: !!!!!

keby som to teraz zacala citat celkom urcite by som zmeskala...takze si to necham ako
bombonik na vecer ked sa vratim z prace. :roll: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 09 črc 2014, 16:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, krásná fikce, děkuji za zpříjemnění odpoledne, vzhledem k tomu že jsem dnes vstávala ve 12 (záviďte :D), dočetla jsem jí před chvílí ;)

Moc se mi líbila pasáž kdy Angelika "krmila" Joffreye:
Angelika se slastně uvelebila na další brokátovou pokrývku a rozprostřela okolo sebe velké zářivě modré sukně se zlatou výšivkou. Joffrey klidně spočinul nohama v trávě a ulehl s hlavou podepřenou v jejím klíně. Angelice po tom náročném poledni v ložnici vyhládlo a se zájmem se rozhlédla po nabídce pokrmů.
„Nebudete jíst, pane de Peyrac?“ zeptala se.
„Doufám, že se o mně moje žena postará,“ odpověděl s úsměvem.
„Uvidíme, co se s tím dá udělat,“ zasmála se Angelika a podala mu do úst kousek pečeného bažanta.


Všichni se otočili tím směrem a pan de Peyrac poznamenal jen „Lauzun.“
Markýz de Lauzun právě lovil kus ovoce z živůtku vévodkyně de Chèze, která se smála a vystrkovala svá obří ňadra v dramaticky černých šatech.
„Ještě řekněte, že už vám tyhle nevázané hrátky chybí, pane,“ provokovala Angelika.
„Ještě řekněte, že byste mi je tolerovala, madame?“ odpověděl jí ve stejném duchu Joffrey.

nádhera, je to tak vtipné a svižné. Krásná uvolněná letní atmosféra... ach. Řekla bych že ti tyhle galantní rozhovory jdou nejlépe. :) Haha a určitě se dočkáme nějakého popisu Lauzunovy slavnosti, že ano? :twisted:

Nádherný a překvapivý byl Angeličin rozhovor s Saint-Colombem, moc pěkně si vystihla tu zamyšlenost, je vidět že Angelika je velmi inteligentní, takový tajemný, přemýšlivý dialog mě ve tvé, většinou spíš vtipné fikci, příjemně překvapil, zas něco nového...

Ale asi úplně nejvíc mě zaujal závěrečný rozhovor o Joffreyových milenkách. Ten je napsto dokonalý!! Vždycky mě zajímalo, proč byl vlastně s Carmencitou, je zajímavé si poslechnout co si o tom myslí pan dokonalý sám... Doufám, že tohle téma se nerozebíralo naposledy...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 09 črc 2014, 18:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Aaaah ! :shock: Diablica! :twisted:
To mi robis naschval aby som zmeskala do roboty, vsak???? :shock: !!!!!

keby som to teraz zacala citat celkom urcite by som zmeskala...takze si to necham ako
bombonik na vecer ked sa vratim z prace. :roll: :mrgreen:
Aaaach.. Jeanne! Dokonale som si uzila tu tvoju lahunku,steklivu letnu fikciu. :D :mrgreen:

Ohromne ma pobavilo krmenie Joffeya a ovocne hody Lazuna vcitane jahodovych libanek
Bertranda. Nadherna uvolnena atmosfera ktora len tak dycha letom.

Samozrejme ze si sa nezaprela, ako inac:
„Zabita rozkoší. To není tak špatná smrt, nemyslíte?“ :oops: :oops: :shock: :shock:

Zda sa vsak ze sa popritom z teba stava aj poetka:
„Oba ještě chvíli dál hleděli do prázdnoty noci, která nic neznamenala. Byla tím klidným obrazem nekonečna, na jehož mír se teď oba obraceli.“

PS:Ako mam schudnut, ked po kazdej tvojej fikcii dostanem chut na zakusky??? :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 4  [ 175 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů
cron