DISKUSE: Škola lásky 1657: Pod toulouským nebem

Odpovědět   Stránka 2 z 4  [ 175 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nadherna pikantna skola lasky
Napsal: 20 kvě 2014, 12:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

No jo, ty slavné oči nadlidské barvy (mám sama zelené oči, ale tak obyčejně zelené, že si toho nikdy nikdo ani nevšimnul)... ale většina hostů byla cizích, tak se to snad dá pochopit.
moirra píše:
99% viem komu sa podarilo zviest pani de Morniere i ked bola zamilovana do ineho...
Niekto kto je skoro taky isty sikovny a skuseny zvodca ako samotny diabolsky pan domu.
Tak to nevyzrazuj, ať si ostatní počkají aspoň až do zítřejší snídaně... ;)
1, Ja som si tie tvoje oci ihned vsimla! Takze take nevyrazne asi nebudu! :D

2, No ved to sa rozumie samo o sebe ze tu nic dopredu prezradzat nebudem! ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 12:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podepisuju se pod všechno co napsala Jeanne ohledně psaní komentů, navíc ty diskuze tady často dojdou k něčemu jenému než čeho se původně týkaly a začnou řešit nějaké fakt zajímavé téma jako naposled kdy z toho "vypadl" palace of gay learning a hned bylo nové téma na fóru. Takže musíme všichni komentovat, abychom se dostaly zas k nějakému zajímavému problému :) Krom toho také diskuze inspiruje na pokračování fikce, nejsem si jistá jestli by se Jeanne pustila do Školy lásky, kdybychom to tu nezačaly probírat a vidíte o co bychom se bývaly ochudily??

Budu se těšit pokud se někdo další zapojí svou vlastní fikcí, ono je fakt nejlepší o tom přemýšlet tak nějak pořád, prostě si vytvořit vnitří svět a začít se bavit, na sobě mám odzkoušeno že mi to jde nejlíp ve sprše nebo v dálkových busech, teď v neděli jsem třeba jela a začala jsem si přemýšlet o Rochatovi, jehož příběhy jsem se - díky diskuzi samozřejmě ;) - rozhodla dopracovat. No zkrátka v tom buse jsem se tak bezvadně bavila všemi těmi situacemi, které se mi promítaly v hlavě, že sem se málem rozesmála na celej bus, beztak si ti spolucestující museli myslet, že jsem sjetá protože jsem se celou cestu šklebila... :lol:

Tvoje básnění Jeanne, je myslím dost dobrý, pokud by se ti nechtělo vymýšlet další milion básniček, můžeš to třeba vyřešit tím, že se postavy budou odkazovat na jiné básníky, Joffrey dost často recitoval antické básníky a nebo třeba Bernarda de Ventadour, středověkého trubadúrského básníka...

A co se týče toho jestli Joffrey měl Angelice vybrat šaty, nebo si je měla vybrat sama. Myslím, že ta varianta kterou použila Jeanne je v dané situaci samozřejmě nejlepší. Ovšem (další příklad jak máme stejné nápady) také jsem původně zamýšlela nějaký ples v maskách ale v Království Francie, a tam myslím, že by nebylo špané kdyby Angelika projevila svůj vkus a vymyslela si kostým sama, ostatně jsem si k tomu už tak trochu umetla cestičku... Po tolika letech soužití, by se už měla projevovat jako rovnocená partnerka, jestli to tak můžu říct, ne jako holčička, kterou někdo opečovává, na druhou stranu je strašně rozkošný, když Joffrey Angelice vymýšlí dokonalé šaty, takže to do budoucna vydím tak půl na půl aby měl i náš pan dokonalý možnost znovu objevovat a obdivovat svou ženušku.

PS. detail ze školy lásky, který jsem zapomněla pochválit :D: části, kdy všechny dámy vzdychají a balí Joffreye a nejlepší je jak jsou na Angeliku naštvané že si dovolila okupovat jim JEJICH pana dokonalého :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 12:59
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Podľa pani AG mala Margot osobitný vyhranený názor na ľúbostný život A. a J. ale aký to tam nebolo napísané. Fakt by ma zaujímalo čo si myslela ... :D
moirra píše:
Margot bolo jasne ze hoci uz presli mesiace od svadby, manzelia nemaju ziadny sexualny styk..ziadne krvave skvrny na plachtach vo svadobnu noc, pan sa zrejme priskoro vratil do palaca...atd atd

Joffreyovej sukojenke, ktorej oku, podobne ako oku jej pana, nikdy nic neuslo, bolo nad slnko jasnejsie ze tuto nieje nieco z kostolnym poriadkom...
a zrejme kedze Peyraca poznala od malicka, vedela velmi dobre ze je do svojej zeny zalubeny.....
pani AG to popisuje v Kráľovských slávnostiach, prečo mala Margot taký vyhranený názor na Angeliku:
citát z knihy:

„Je to daleko těžší, než bys myslela. Podívej se na mě! Vypadám dostatečně rezervovaně, a přesto se mohu někomu líbit?“
„Tak dlouho, dokud budete mít oči téhle barvy, nebudete nikdy vypadat rezervovaně,“ odpověděla komorná. „A tehdy, když jsem vás poprvé zahlédla na vašem zámku v Monteloupu a byla jste ještě nezkrotná panna, dívala jste se na muže, jako byste jim chtěla říct: jestli se budeš jen trochu snažit, budu tvá.“
„Já? Ach, Margot!“ vykřikla rozhněvaně Angelika.
A dodala přísně:
„Jak tě může něco takového napadnout? Víc než kdokoliv jiný přece víš, jak ctnostný život jsem tehdy vedla.“
„Protože jste měla žárlivého a bdělého manžela – i když se snažil to skrývat –, který nikomu nedůvěřoval,“ odpověděla Margot. „Přesto já, která jsem se stýkala s mnoha distingovanými dámami a pozorovala jsem je, já tvrdím, že patříte k tomu nejnebezpečnějšímu druhu.“
„Já?“ opakovala nejistě Angelika.
Ta vysoká žena, jejíž chování jí připomínalo autoritativní způsoby její chůvy, ji vždycky něčím zaskočila.
„Ano, madame. Protože vy nevzbuzujete v mužích jen přechodný zájem, ale opravdovou lásku, lásku, na niž čekali celý život, a je nepříjemné, když se to stane několika mužům zároveň. Víte, že se jeden mladý Toulousan kvůli vám vrhl do Garonny?“
„Ne, to jsem nevěděla.“
„Neřeknu vám jeho jméno, protože jste si ho nikdy ani nevšimla. A právě proto se utopil.“


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 13:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Podepisuju se pod všechno co napsala Jeanne ohledně psaní komentů, navíc ty diskuze tady často dojdou k něčemu jenému než čeho se původně týkaly a začnou řešit nějaké fakt zajímavé téma jako naposled kdy z toho "vypadl" palace of gay learning a hned bylo nové téma na fóru. Takže musíme všichni komentovat, abychom se dostaly zas k nějakému zajímavému problému :) Krom toho také diskuze inspiruje na pokračování fikce, nejsem si jistá jestli by se Jeanne pustila do Školy lásky, kdybychom to tu nezačaly probírat a vidíte o co bychom se bývaly ochudily??

Budu se těšit pokud se někdo další zapojí svou vlastní fikcí, ono je fakt nejlepší o tom přemýšlet tak nějak pořád, prostě si vytvořit vnitří svět a začít se bavit, na sobě mám odzkoušeno že mi to jde nejlíp ve sprše nebo v dálkových busech, teď v neděli jsem třeba jela a začala jsem si přemýšlet o Rochatovi, jehož příběhy jsem se - díky diskuzi samozřejmě ;) - rozhodla dopracovat. No zkrátka v tom buse jsem se tak bezvadně bavila všemi těmi situacemi, které se mi promítaly v hlavě, že sem se málem rozesmála na celej bus, beztak si ti spolucestující museli myslet, že jsem sjetá protože jsem se celou cestu šklebila... :lol:
1. Presne tak, bez tych diskusii by sme tu veru neboli mali tolko fikcii a ich pokracovani ;-)

2. Presne tak! Sprcha a hromadne dopravne prostriedky, umna aj prechadzky lesom ;-) Uz vsade nosim zo sebou blok!
:mrgreen: :mrgreen:

Tiez ma asi ludia musia povazovat za cvoka ked som sama a usmievam sa, alebo zasmejem, ked ma napadne nieco sialeneho ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 13:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
pani AG to popisuje v Kráľovských slávnostiach, prečo mala Margot taký vyhranený názor na Angeliku:
citát z knihy:

„Je to daleko těžší, než bys myslela. Podívej se na mě! Vypadám dostatečně rezervovaně, a přesto se mohu někomu líbit?“
„Tak dlouho, dokud budete mít oči téhle barvy, nebudete nikdy vypadat rezervovaně,“ odpověděla komorná. „A tehdy, když jsem vás poprvé zahlédla na vašem zámku v Monteloupu a byla jste ještě nezkrotná panna, dívala jste se na muže, jako byste jim chtěla říct: jestli se budeš jen trochu snažit, budu tvá.“
„Já? Ach, Margot!“ vykřikla rozhněvaně Angelika.
"nezkrotná panna" ha ha ha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vidno Errnie, ze clovek musi knihu citat viackrat, aby vychytal vsetko co tam je. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 13:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano v Americe od něj dostávala šaty, protože nebyla příležitost aby si je sama někde opatřila. Kdežto v Paříži je to jiná, tam si může krejčích a modistek vybírat kolik chce. A Joffrey určitě bude chtít dál svou manželku objevovat, proč by to nemohlo být i na poli módy?! Vždyť tu všechny vzdycháme, že Joffrey by se měl dozvědět o Angeličině minulosti a samozřejmně i naopak ona o jeho. Až kvůli tomu musela udělat Moirra novou fikci :wink:

Ae je jasné, že i Joffrey bude dál Angelice shánět garderóbu, protože je to prostě pan dokonalý s dokonalým vkusem :D

K té škole lásky: jo taky si myslím, že by v Království Francie měla nějaká být, bude trochu odlišná, protože mají víc zkušeností, jsou v jiném městě, v jiné situaci a s jinými lidmi, ale samozřejmě že si nemyslím, že by měla být nějaká nabubřelá, znuděná, přemoudřelá...
Pokud tím "dokáží se přiměřeně bavit i s jinými lidmi" myslíš, že by měli mít zas nějakou mimomanželskou aférku, tak to naprosto odmítám, není mi to sympatické ani v Quebeku, nebudu to psát ani v Království Francie! Jako chápu její význam, jasně že sex a láska je něco jiného, ale stejně tohle prostě u J. a A. řešit nechci! Flirt možná ale víc ne, vždyť to nepotřebují, vystačí si sami se sebou.
Ale co by mohlo být docela zajímavý, kdyby právě tou manželskou láskou udělali nový krátkodobý trend u dvora a sice "je cool milovat vlastního manžela". Už vidím všechny ty zhýralé, frivolní dámy co mají mnoho milenců jak naooko vzdychají a dělají že milují svého manžela (něco podobného jako preciózky), protože paní de Peyrac to tak má a protože když ona, která je tak cool, to má, tak to musí tak mít i ony :D a prostě proto, že se jeden půlrok nosí stejně jako daná barva na šatech :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 13:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, tohle to tam fakt je?!!!!! týjo vůbec si na to nepamatuju, skoro bych přísahala že jsem tohle nikdy nečetla, tak už vím co budu dělat o prázdninách, doplňovat si znalosti :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nadherna pikantna skola lasky
Napsal: 20 kvě 2014, 13:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:
Napadlo ma ze aj Angeliku predsa kazdy kto ju pozna musi spoznat, ak sa pozrie zblyzka na jej nezvycajne smaragdove zrenicky presvitajuce skarami masky....
No jo, ty slavné oči nadlidské barvy (mám sama zelené oči, ale tak obyčejně zelené, že si toho nikdy nikdo ani nevšimnul)... ale většina hostů byla cizích, tak se to snad dá pochopit.
Zalozila som v postavach novu temu o "SMARAGDOVYCH ZRENICKACH" nadlidske barvy ;-)
dala som tam aj jedny za maskou ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Nadherna pikantna skola lasky
Napsal: 20 kvě 2014, 17:13
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:
Napadlo ma ze aj Angeliku predsa kazdy kto ju pozna musi spoznat, ak sa pozrie zblyzka na jej nezvycajne smaragdove zrenicky presvitajuce skarami masky....
No jo, ty slavné oči nadlidské barvy (mám sama zelené oči, ale tak obyčejně zelené, že si toho nikdy nikdo ani nevšimnul)... ale většina hostů byla cizích, tak se to snad dá pochopit.
Navíc myslím, že ty zelené oči se staly legendárními až při výletu na Středozemní moře a také díky králi. Nebo ne?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2014, 22:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine, přesně! Taky si myslím, že v době kdy byla Angelika v Toulouse jen pár měsíců, si mohla dovolit masku, kde jí byly vidět oči. Třeba v Království Francie, jestli bude nějaký ples v maskách, si už tohle dovolit nebude moct... :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 09:14
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
"nezkrotná panna" ha ha ha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vidno Errnie, ze clovek musi knihu citat viackrat, aby vychytal vsetko co tam je. ;-)
no však bola :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sú state, ktoré si pamätám úplne presne, a niektoré mi vyfučia z hlavy, tak som sa znovu do toho pustila :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 09:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak "neskrotná panna" mi z hlavy vyfučala ale už aj znovu "prifučala" :D ... mám rada knihy, ktoré človek musí xkrát čítať aby tam všetko zachytil ... :D :D :D ... o hodinu idem prednášať najradšej by som im prednášala o A. ale neviem či by to všetci prijali pozitívne ... :P :o :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 10:12
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ano v Americe od něj dostávala šaty, protože nebyla příležitost aby si je sama někde opatřila. Kdežto v Paříži je to jiná, tam si může krejčích a modistek vybírat kolik chce. A Joffrey určitě bude chtít dál svou manželku objevovat, proč by to nemohlo být i na poli módy?! Vždyť tu všechny vzdycháme, že Joffrey by se měl dozvědět o Angeličině minulosti a samozřejmně i naopak ona o jeho. Až kvůli tomu musela udělat Moirra novou fikci :wink:

Ae je jasné, že i Joffrey bude dál Angelice shánět garderóbu, protože je to prostě pan dokonalý s dokonalým vkusem :D

K té škole lásky: jo taky si myslím, že by v Království Francie měla nějaká být, bude trochu odlišná, protože mají víc zkušeností, jsou v jiném městě, v jiné situaci a s jinými lidmi, ale samozřejmě že si nemyslím, že by měla být nějaká nabubřelá, znuděná, přemoudřelá...
Pokud tím "dokáží se přiměřeně bavit i s jinými lidmi" myslíš, že by měli mít zas nějakou mimomanželskou aférku, tak to naprosto odmítám, není mi to sympatické ani v Quebeku, nebudu to psát ani v Království Francie! Jako chápu její význam, jasně že sex a láska je něco jiného, ale stejně tohle prostě u J. a A. řešit nechci! Flirt možná ale víc ne, vždyť to nepotřebují, vystačí si sami se sebou.
Ale co by mohlo být docela zajímavý, kdyby právě tou manželskou láskou udělali nový krátkodobý trend u dvora a sice "je cool milovat vlastního manžela". Už vidím všechny ty zhýralé, frivolní dámy co mají mnoho milenců jak naooko vzdychají a dělají že milují svého manžela (něco podobného jako preciózky), protože paní de Peyrac to tak má a protože když ona, která je tak cool, to má, tak to musí tak mít i ony :D a prostě proto, že se jeden půlrok nosí stejně jako daná barva na šatech :D
úplne s tebou do bodky súhlasím, myslíš, žeby aj ako tajný hosť mohol prísť napr. kráľ slnko?? :roll: :shock: alebo Ninon??
a predstava, žeby mali mimomaželskú aféru sa mi tiež nepáči, človek hľadá to čo nemá a oni sa mali radi,


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No Ninon by tam měla být každopádně!! Joffrey a Ninon pořádají školu lásky... to by bylo! :D Ludvík... těžko říct a pak mě napadli ještě dva nečekaní hosté, ale to si zatím nechám pro sebe, kdybych se to rozhodla napsat :wink:

A jinak ještě k té případné nevěře, chápu, že AG chtěla udělat knihu víc realističtější aby to nebyla červená knihovna - proto také to dramatické, realistické setkání na Gouldsboru, v Quebeku měla nevěra u obou nějaký smysl a s láskou to nemělo co dělat, ale přesto je to ranilo, minimálně Angeliku... A myslím, že po 3/4 ročním odloučení kdy se poté jeden druhého určitě nebudou moct nabažit a při jejich rozpoložení, kdy už se naprosto chápou a nic z minulosti si nevyčítají by nevěra už nebyla na místě...


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 14:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Len prosím žiadnu neveru ... :!: ja som ten Quebec stále nerozdýchala :evil: :evil: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 14:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Len prosím žiadnu neveru ... :!: ja som ten Quebec stále nerozdýchala :evil: :evil: :evil:
Tak tak, veru ani ja! Preto som opätovane citala vsetky knihy, ale tomu Queebeku som sa vyhybala ako cert krizu.
Nuz teraz som ho zasa postupne zacala citat, ale uz dopredu vidim ze ma to zasa poriadne vytoci.
ked uz si oni po tolkom co prezili nedokazu byt verni, tak kto potom??? :shock: :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 15:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Však to ... ako nechápem ... oni sa ľúbili ... aj im to v posteli vždy :!: maxi klapalo ... tak fakt nechápem ... :twisted: :twisted: :twisted:

Pani AG, prečo to muselo byť :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 15:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zrejme to tam pani AG dala, aby zasa bola nejaka poriadna zapletka.
Ke Joffreya viacej neprenasleduje blazniva Carmencita, tak preistotu jej neter. Asi maju posadnutost v rodine.

Ale na stare kolena by uz mohli konecne byt rozumnejsi, takze v mojej verzii Kralovstva Francuzkeho ziadne nevery nebudu, maximalne tak par nevinnych flirtov zo zabavy. ;-) :lol: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 kvě 2014, 22:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, jsem nasáklá tvými fikcemi, takže už automaticky i u tvých narážek v komentářích vidím sex :D Promiň :D Jo pro nevinný flirtík jsem klidně taky, to by bylo příjemné okořenění. Ale klidně by si mohla napsat nějakou část z Království Francie, kde by byla nevěra, myslím, že by se u toho objevila dost zajímavá diskuze... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Skola lasky Den 2
Napsal: 28 kvě 2014, 22:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, zasa si nesklamala! Super fikcia! :D ;-)

Ha ha :lol: :lol: super ako Lazun vravi ze ma dost toho lozenia cez kominy z kralom!!!!

Toto sa ti teda podarilo, ako Angelika vravi Joffreyovi ze jedine co mu moze vycitat je ze sa mu nepodarilo zviest ju rychlejsie! Ano typycki Joffrey a Angelika!:

J: Ale trvalo mi to pěkně dlouho.“
A: „To ano, to je jediné, co vám teď mohu vyčítat, když vím, o co jsem přicházela…,“
:mrgreen: :mrgreen:

Jaufre Rudel Genialne ze si ten pribeh uviedla!

Zaujimave ze vravis ze sa nerozumies moc do hudby, ale prisla si na to ze Peyrac mal palac stavany aj z vyratanim akustiky! (Ta zavisi vzdy od toho ako su miestnosti stavane a klenute) !

Jedna mala chybicka „se vloudila“: Lazun: „Slyšel jsem, že jste se před pár měsíci oženil,

Lazun nemusel pocut aka krasna je Angelika,ani ze sa Peyrac ozenil. Ved on ju videl, este skor ako jej manzel. Bol z nej celkom uneseny a bol aj na svadbe. Prenocovali dokonca na jeho zamku (ktory nieje daleko od Toulouse) pred prichodom na Toulousku svadbu a skladal jej komplimenty ;-) Po svadbe sa vratil do Pariza, lebo musel.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 kvě 2014, 23:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, tak já si tu chystám "poklidný" večer strávený s Angelikou a d'Escrainvillem a ty na nás vytáhneš TOHLE! :D Týjo ten rozhovor 4 flamendrů tak ten je boží! Nemohla jsem se přestat smát! Je to tak realistický, vtipný a úžasný dialogy a všechno achh :D :D
Když jsem došla k pasáži v lese, skoro jsem se lekla, že jsme tě nakazily romantikou :D tak nakonec ne... :D Ale stejně jsem si to moc užila, nastíněná romantika překvapila a celkově všechno včetně závěru super!

Samozřejmně se těším na další pokračování. Doufám, že také jednou uvidíme našeho pana dokonalého v "akci" ve Škole lásky, chápu že je zamilovanej až po uši, ale když si pořádá takovou sérii mega parties, měl by se po večerech víc věnovat hostům... :D A obdivuju jak všechno stíháš, já v současné době stíhám fakt jen toho d'Escainvilla... :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 kvě 2014, 23:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A samozřejmně jsem zapomněla vychvlálit historické reálie, Bernard de Ventadour achh, překládáš z originálu? z angličtiny? nebo už to je někde v češtině? jestli jo asi se dám na poezii!

A Lully - krása - je vidět že ho máš v poblibě, těším se až si o něm něco vyhledám, jen jsem nepřišla na chuť tvému oblíbenému Král tančí, vlastně mě dokonce ten film docela štval :( takže budu muset brát informace (vedle tvých fikcí) od jinud :(


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 10:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:D A odkiaľ vlastne de Salignac vie na čom sa A. a J. vo svadobný deň dohodli :?: :?: :?: :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 10:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A samozřejmně jsem zapomněla vychvlálit historické reálie, Bernard de Ventadour achh, překládáš z originálu? z angličtiny? nebo už to je někde v češtině? jestli jo asi se dám na poezii!
Ano Jeanne, aj mna to zaujima! Vybrala si si naozaj velmi dobre! :D

Nasla si niekde prebasnene do cestiny, alebo si sa sama do toho pustila?
Ja som tu jednu strofu vtedy prebasnila pretoze k nej nebol ani anglicky preklad, a celkom ma to bavilo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 12:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha ha :mrgreen: :mrgreen:

Akurat ze Angelika & Joffrey by si spievali "Summer of (16)57.....♫ ♫ ♪ ♫
To bolo ich prve leto ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 12:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To by si ale musela urobit poriadny zosrih! po mojich rozsiahlych resersiach som totizto
prisla na to, ze vele fanusiciek (hlavne v Nemecku, Rusku a Framcuzku) si tie dva filmy
zmixovalo a Peyraca si predstavuju ako Roberta Hosseina a Angeliku ako Noru Arnezeder ;-)

Musim vsak uprimne dodat ze je jasne ze pre fanusicky vo veku 20+ je Lanvin nekonecne stary...
myslim ze by bol byval perfektny Peyrac keby bol o 20 rokov mladsi.

Nuz premiera v Nemecku bude mat problem, lebo medzicasom sa uz film da (vo Francuztine) veselo
pozerat na youtube a kadekde stahovat. :roll: :shock:

PS: Ze si este neotvorila rubriku "Hudba v obdobi krala slnka" ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, možná si přišla na způsob, jak Angeliku protlačit do širší veřenosti, žádné romantické vzdychání a volnání Joffreyi ale popkulturní film! To by byla bomba. Stejně knihy nejdou dost dobře zfilmovat, tak proč si z nich nevzít inspiraci a nevytvořit něco co by oslovilo a zároveň i vzdělalo velkou skupinu lidí, která by se třeba pak i vrhla na knihy, týjo umíte si představit že by byly na knížky o Angelice v knihovně pořadníky jako třeba na Šifru :D to by bylo něco!! :twisted: :twisted:

Božíčku, no jo! To jsem napsala pěknou kravinu s tím že by se Joffrey měl věnovat více hostům než Angelice :D A přitom mě to v těch knížkách z Ameriky hrozně rozčiluje, jak málo jsou spolu a každý řeší nějaké své záležitosti. A nebo je možná problém v tom, že si tam každý řeší strašně důležitý věci, politiku, intriky, Indiány, války... kdyby si řešili něco méně důležitého třeba básnění, hudbu a tanec... No ale zase to by pak Angelika nevzdělávala a posouvala se do rovin hloupé červené knihovny...

No nic... Samozřejmně že by Joffrey a Angelika měli být maximálně spolu, ale jako hostitel se vytratit na celý večer a nechat hosty, kterých mimochodem nebylo málo, o samotě se svým programem to mi příjde trošku neuctivý i když ne nepochopitelný :twisted: No prostě nechtěla bys v dalším díle třeba nechat Joffreye a Angeliku u hostů? Alespoň na část večera? Vždyť by se všichni mohli bavit dohromady, ale stejně tuším, že to máš v plánu vzhledem k tomu, že se ti hosté musí dozvědět kdo je hraběnka de Peyrac a kdo je Joffreyova milenka :D :twisted: to je mimochodem geniální a dráždivá zápletka :D

Takže další program na léto: načíst Bernarda de Ventadour! :D

A když už píšu tak ještě jedna věc mě u čtení napadla: totiž je dost smutný že Joffrey tak geniální ctitel žen odešel do orientu (páni nevěřila bych že tohle někdy vyslovim). V knihách je přece několik zmínek, že v Orientu každý načichne opovrhováním k ženám, já vím že Joffrey byl dál galantní atd. ale přece jen ho to trochu ovlivinilo, byl pak drsnější a méně na ně bral ohledy (viz příhoda s "utracením" kobylky Wallis), prostě mě fascinuje ten tvrdý střet jemného trubadúra s realitou v orientálních zemích a dopad tohohle střetu na jeho charakter samozřejmně společně s dalšími faktory jako zahořklost vůči králi. Téda. Bude zajímavé pozorovat, jaký charakter bude mít nová škola lásky po 25 letech poté co si její pořadatel prošel pořádnou životní lekcí...

Haha když to po sobě pročítám měla bych o tom asi napsat nějakou vědeckou psychologickou studii :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 13:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, víš že mě taky napadlo že by Angelika mohla být Nora a Joffrey Hossein? Prostě Lanvina kategoricky odmítám, pro mě dobrej není v žádném případě! Ale bohužel Hossein je to samé v bledě modrém, akorád je mladší no. Takže bych asi vystřihla ten obrázek Joffreye co jsem našla na tumblru, na kterém jsme se shodly že je to pravý Peyrac a napasovala bych ho na postavu Joffreye ve filmu :D :D jediná pro mě přiatelná možnost :D

Ale třeba i MM je vizuálně ideální Angelika jen je bohužel zatížená tím hloupým ztvárněním v původním filmu no.


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 13:22
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Musim vsak uprimne dodat ze je jasne ze pre fanusicky vo veku 20+ je Lanvin nekonecne stary...
myslim ze by bol byval perfektny Peyrac keby bol o 20 rokov mladsi.
Mně zas tak beznadějně starý nepřijde, koneckonců, pořád je ještě mladší než můj otec. Což nemění nic na faktu, že bych ho nutně musela mít doma, že ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 13:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Ale třeba i MM je vizuálně ideální Angelika jen je bohužel zatížená tím hloupým ztvárněním v původním filmu no.
MM bola krasnucka v prvom diely, ked ju este celkom nenamazali tym prisernym makeupom
potom, v dalsich dieloch, to bolo cim dalej horsie, aj dialogy a dej filmov...skoda!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2014, 23:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A přesně to jsem měla na mysli - MM je prototypem Angeliky, ale bohužel ve filmu to zazdilo její hloupé chování i dialogy a samozřejmě stylizace a la 60' (nic proti francouzské kinematografii 60. let - zbožňuju ji ale prostě je nutné ten film brát jako jednu věc a knížky jako věc druhou ;) )
A Lanvin je prostě dědek! Není ani energický ani bystrý ani vtipný nic prostě mouchy snězte si mě s trochou toho vyčpělého charismatu no. :D

Tak nevím jak jinde, ale v českolipské knihovně na Angeliku rozhodně pořadníky nejsou, vždycky bylo možné si tam všechny knížky hned půjčit.

Určitě je to z velké části okolnostmi, samozřejmě, že v Americe příliš neměl příležitost, projevit svou stránku trubadúra (už ho vidím skládat sonety s Indiány, ouu to bolí :D) ale každopádně jsem přesvědčená že to vyhnanství, pobyt v Orientu, Karibiku, trable s láskou a naopak nové soužití, to všechno na jeho charakteru nutně muselo zanechat stopy, vždyť i Angelika se postupně měnila vlivem okolností které jí potkaly.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Carmencita
Napsal: 30 kvě 2014, 21:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bernard d’Andijos teď vypadal značně vyděšeně. „Tak za tyhle problémy, co mě teď nejspíš taky čekají, to rozhodně nestálo. Vždyť si z toho ani nic nepamatuju.“

„Tohle jí můžete zkusit říct, to vaši situaci určitě ještě vylepší“ smál se markýz de Salignac,

-----------------------------------------------------------------------

No to si vystihla! To by som chcela v dalsom pokracovani zazit, ake by jej to povedal! :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nelíbilo, protože to bylo v prdelákovým Quebeku :D až je bude pořádat v sofistikované Paříži, budu ho milovat :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, ja si vždy tvoj "prdelákový Quebec" prečítam ako "panelákový" a potom chvíľu nechápem :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha ha ha :lol: :lol: :lol:

Ale teraz uz maju aj v Qebecu celkom urcite panelaky, ci ste este nepoculi nic o globalizacii??? :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je jedno jak to čtete prostě je to díra a hotovo :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to jsi napsala moc hezky, to chápu... ale vlastně je to jedno, mám radši Paříž a hotovo a navíc v té době co popisuješ by tam mohlo být i pěkné vzrůšo :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 čer 2014, 10:27
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Veřejné tajemství na zámku. Všichni jsou přece dobří přátelé a prakticky tam bydlí... ;)

Navíc předpokládám, že rozhovor na podobné téma nevedli poprvé, tentokrát to jen shrnuli pro de Lauzuna. :)
- krásna fikcia, jeanne, hlavne tá prvá stať, tak som sa nasmiala pri predstave "spoločensky" unavených diskutujúcich chlapov :mrgreen: ... perfektné.....


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 čer 2014, 14:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
:D A odkiaľ vlastne de Salignac vie na čom sa A. a J. vo svadobný deň dohodli :?: :?: :?: :)
Veřejné tajemství na zámku. Všichni jsou přece dobří přátelé a prakticky tam bydlí... ;)

Navíc předpokládám, že rozhovor na podobné téma nevedli poprvé, tentokrát to jen shrnuli pro de Lauzuna. :)

:D Skrátka A. a J. sú tam každý deň na pretrase a o tom, že "kedy už konečne" sa vedú stávky :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 čer 2014, 13:43
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne - ešte musím dopísať, že si nám pekne vypálila rybník :lol: :twisted: , ako sme všetci tipovali, že si d’Andijos myslí, že má milenca Angelika a on práve naopak, podozrieva Joffreya... tak v tomto som bola vedle jak ta jedle :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2014, 16:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tomu neverím, že ťa uspal dej v škole lásky v tvojej fikcii ... jednoducho vylúčené :!: :!: :!:
To bolo tlakom alebo bude pršať alebo nejaký iný vplyv ktorý pôsobil :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2014, 18:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tak jsem po vaší včerejší inspiraci taky chtěla přidal další díl a při jeho úpravách usnula. :shock: Asi začínám psát pěknou nudu a budu to nejdřív muset zkrátit a promazat, aby to bylo čtivější. :( Takže to potrvá déle a máme zničený týdenní rozpis :D :D
No mne sa tu deje nieco podobne, nezda sa mi to az take nudne, (dufam)
lebo to dochadza do finale medzi A & J, ale kedze sa im to poriadne zamotalo
tak uz mam toho asi 20 stran a este to nieje celkom dokoncene
ale neda sa mi nic nejako vymazat, lebo potom to
zasa nedava zmysel.... UF! co teraz???
:shock: :shock: :roll: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2014, 19:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, sem s tym tak ako to mas ... neboj ... kazda z nas si tam najde to svoje ... a da jej to zmysel :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Redukcia textov
Napsal: 04 čer 2014, 21:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co sa mna tyka, nic redukovat nemusis, ja som rada ze mozem zasa citat
nieco nove z Angelikinho zivota ;-)

A okrem toho, mne sa nezda ze by pani AG bola strucna. Zboznujem jej rozsiahle opisy
tak ako doslova milujem tie tvoje. Aaaah :roll:

TAK! A teraz si to idem uzit!
:mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2014, 22:42
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Existuje neco, co pan Dokonaly nesbira? Ale uz se tesim, az panove vyspehuji, ze jsou Angelika a Joffrey spolu :-D
Nadherny dil, snad z toho nebudu mit nemravne sny, hihi


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2014, 23:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne uz zasa si nam tu navarila (a Angelike) certovsku polievocku. :twisted: :twisted:
Pekne diabolsky nemravnucka fikcia. Aj ja dufam ze nebudem mat „nemravne“ sny. ;-)

Nadherne popisy atmosfery a super zresersovane. Moliere aj Beatriz de Dia. Takto sa aj z fikcii podozvedam veci o ktorych som ani len netusila. Nuz vzdelavat sa da aj zabavnou formou ;-)

Paci sa mi ako si Joffreya obliekla (a potom vyzliekla) ;-) a Lazun, ktory nezaprel sam seba, ostal ten roztomily chlapec za ktorym sa skryva rafinovany zvodca a napokon sa rozkosne zamotal do vlastneho filozofovania.

Moje oblubene vety po prvom precitani, okrem Lazunovej smiesnej filozofie su:

Nechtělo se jí do velké palácové knihovny, kde dnes bude více hostů, kteří si také chtějí něco prostudovat a nakonec by si ještě mohli chtít prostudovat i novu paní de Peyrac.

A samozrejme moj oblubenec:
a Bota, který se v tu chvíli nezmohl jediného francouzského slova, si zoufale dupnul jako malé dítě. :lol:

Som rada ze sa mu usla taka vyberana spolocnost v podobe Germontaza, a dufam ze po tom co si Bota vypocul jeho hodinovu kazen o nemravnosti Peyraca, si Germontaz musel vypocut aspon dvojhodinove litanie o jeho vyskumoch. Takto sa napokon potrestali vzajomne. :twisted: :lol:

PS: Myslim ze ta povestna kolekcia lubostnych instrumentov je jedina z Peyracovych zbierok, ktoru pan dokonaly nema
V umysle ukazat Kralovi ked navstivi jeho zamok. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 08:58
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Takže už to má jen 50 tis. znaků, to byste už mohly zvládnout. :oops: Zahrnula jsem hlubší rešerše pro dvě klíčová témata a hned to bylo takhle rozsáhlé. No nic, 4. den zkusím stručnější a hutnější bez rozkecávání se. Hlavně u toho zase neusnout. :)
jeanne, nič prosím ťa neskracuj, :wink: ... je to dobré, kľudne sa rozpíš..

výborné spracované, s tým Molierom - krásne a osviežujúce (teda aj scéna medzi tými dvoma tajomnými :D milencami)
a najviac sa mi páči, ako všetci chlapi mudrujú, ktorý z nich že to má milenca či milenku.... :lol: :mrgreen: (hlavne ako všetci chlapi tvrdia, že vôbec ale vôbec nie sú klebetní :twisted: :twisted: )


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 09:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

PS: Myslim ze ta povestna kolekcia lubostnych instrumentov je jedina z Peyracovych zbierok, ktoru pan dokonaly nema
V umysle ukazat Kralovi ked navstivi jeho zamok. ;-)
No ako ja si myslím, že kráľ osobne má zmysel pre takéto veci :D :D :D ale predsa len nech mu ju radšej neukazuje :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha! To je zas plodná diskuze! Začínám být dost zvědavá/natěšená na novou fikci, ale s dovolením si jí nechám až na zítřek, jako odměnu za odvedenou práci, teď bych se určitě hrozně rozptýlila, což ostatně už z části jsem těmi diskuzemi... :D takže prosím mějte chvilku strpení, nemůžu přece cokoliv, co se týče pana dokonalého odbývat, to by bylo neprofesionální... :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 čer 2014, 17:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Stejně jsem to nakonec přečetla už včera, to se nedalo vydržet :D

Joffrey mi tak trochu příjde jako historická, mužská verze Samanthy Jones ze SATC, jsem si hned vzpomněla na její intimní almaru... :lol: :lol: :lol:

Jinak miluju tvoje rešerše, úplně geniální s tím Molierem, jako by to v tom 17. století byl v té době v Languedoku jen kvůli tomu, aby si o něm mohla v 21. století psát fikci! Tyhle náhody jsou nejlepší! Je mi jasné, že jsi musela být hodně nadšená, když si na to přišla, taky bych byla... :) A vůbec nechápu kde bereš všechny ty informace o středověkých trubadúrech/trubadúrkách, když to zkouším někde googlovat tak mi vyjedou samý blbosti... :/ což je ale pro tebe dobře, protože nás tu můžeš moc příjemnou a zábavnou formou vzdělávat ;)

A miluju tvého d'Andijose, Lauzuna a Salignaka a jejich rozhovory, už jen když otevřou pusu, vím že to bude stát za to, jsou boží!!! Joffrey, samožřejmě oblečen nejlépe... jako vždy... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 4  [ 175 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů
cron