Sandra Gullard - Milenka Slunce

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Autor Zpráva
Monika-Janka
Předmět příspěvku: Sandra Gullard - Milenka Slunce
Napsal: 11 úno 2011, 21:12
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 213
4poziom.slask.pl
Registrován: 01 říj 2010, 19:10
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Práve som ju začala čítať a zatiaľ to vyzerá byť zaujímave :wink:

Anotácia: "Román Milenka Slunce, odehrávající se na pozadí dekadentní nádhery francouzského královského dvora 17. století, pojednává o životě slavné krasojezdkyně Louise de la Valliere, statečné, odvážné a něžné dívky s laskavým srdcem, pocházející z rodiny menšího šlechtice, ze které se navzdory nepřízni osudu stane jedna z nejzáhadnějších konkubín krále Ludvíka XIV., charismatického krále Slunce. Vyprávění začíná ve chvíli, kdy se malá Louise, zvláštní dítě mimořádné inteligence, zamiluje do divokého bílého hřebce, kterého zkrotí za pomoci prastaré magie. Tento zoufalý čin z mládí poznamená celý její život, změní jej způsobem, jaký si nikdy nepředstavovala. Tělesně postižená dívka, která nemá šanci se vdát, příliš chudobná, než aby mohla vstoupit do kláštera, se dostane v roli dvorní dámy ke dvoru krále Slunce, kde si uchvátí královo srdce. Román Milenka Slunce pojednává o síle skutečné lásky, i o nerozvážných činech, kterých se dopouštíme, abychom si ji získali a udrželi. Sandra Gulland mistrovsky a procítěně splétá nezapomenutelný příběh plný postav a historických reálií, oživuje před čtenářem jedno z nejvíce fascinujících období francouzské historie."


Nahoru
Profil Citovat
Conti
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 bře 2011, 21:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22 srp 2008, 23:01
Bydliště: Velké Losiny
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
i když bych tipovala, že asi Louise nechá skončit stejně jako v realitě. Jak moc to tedy románově dokresluje...?


Nechala. Ale i přes to se mi to moc hezky četlo. Řekla bych, že historie s fikcí je tak 50/50.
Knížka je psaná přesně podle mých představ jaké jsem o Louise vždy měla. Naproti tomu v "Angelice" se mi popis její osoby vůbec nelíbí. Je mi jasné, že čtenáři, který si o jejím životě nikdy nic jiného nepřečetl, se musí jevit jen jako prostoduchá, uslzená dívenka.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Sandra Gullard - Milenka Slunce
Napsal: 05 dub 2015, 15:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tuhle knihu jsem objevila až nyní, ačkoliv vyšla už před několika lety. Kniha se mi líbila a četla se dobře. Dětství Louise zde popisované mi trochu připomnělo Angeliku. Malá Louise má také silný vztah k přírodě. Angelika se zajímá o byliny a jí přitahují koně. A jak víme, tak ve skutečnosti byla skvělá jezdkyně.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Zpět na „Knihy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron