Co sbíráme?

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 22 příspěvků ]
Autor Zpráva
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 črc 2008, 14:13
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
4poziom.slask.pl
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak se musím přiznat k další své "lehké úchylce". Tak trochu sbírám pohledy. Nijak to nepřeháním, moje sběratelství ve skutečnosti hezkých pár let spočívalo téměř jen v tom, že jsem nevyhazovala pohledy, které nám přišly, a že jsem je po nějakém čase zarovnala do alb. Víc jsem utrácela vlastně "jen" za pohledy z míst, která jsme navštěvovali, ty jsem si řadila do alb jako připomínku našich cest.

Před dvěma a půl lety jsme vážně uvažovali o stěhování, a při té příležitosti - nevím, kde jsem k tomu přišla - jsem si začala plánovat přibližný vzhled dekorací v bytě. Říkala jsem si, tak takovéhle barevné ladění by měla mít ložnice. Nadchla jsem se pro to tak, že jsem si - téměř rok dopředu - začala vymýšlet, jaké záclony bych chtěla, jaké povlaky, jaké obrázky. Postupně se mé názory tříbily, měla jsem na netu odkazy na www obchody s bytovým textilem a pod. Mimo tyto aktivity mě ale při pohledu na pár úžasných pohledů napadl způsob dekorace v části bytu: koupit si rámečky a na zeď místo obrázku přiťukat ty nejkrásnější pohledy ze všech, které mi (nebo nám) něco říkají.

Manžel mi víceméně nechával volnou ruku, a tak se sny staly skutečností. Ložnice sice není lososová - prostě proto, že jsem nemohla koupit vybavení celé nové a tak máme žlutý lakovaný nábytek, barva výmalby tudíž nemůže být růžová. Ale v koutku ložnice zbylo místo na toaletku, a nad toaletkou... jsou jedny z nejkrásnějších pohlednic květin. Chodba lososová ale je, vybrala jsem odstín, který se hodí k naší předsíňové stěně. A nad komodou jsou opět pohlednice, tentokrát z míst, která máme rádi - úžasný západ slunce nad Karlovým mostem, lososově růžový interiér našeho oblíbeného zámku, nejkrásnější pohlednice z našeho současného bydliště...

Při tomhle úžasném budování došlo k tomu, že jsem začala kupovat nové a nové pohlednice - nejen už na poslání někomu k narozkám, ale přímo sobě. Za ty dva tři roky se mi to tak zalíbilo, že dneska neminu papírnictví, abych se nešla podívat, jaké mají pohledy :D . Svou novou vášeň zužitkovávám i při dekoraci nástěnky, kterou mám v kuchyni (a kam si píšu důležité akce a vystavuju nejzajímavější "díla" našeho synka).

Teď jsem necelé tři týdny po operaci žlučníku. Zatímco se kurýruju, snažím se také nabrat další síly na péči o naše postižené dítko - procházíme krizí, a musím přiznat, že jsem na pokraji svých duševních sil. Asi si člověk musí tak trochu nabít nos; projít si peklem, aby si začal vážit i nejnepatrnějších roztomilých drobností, i nejnepatrnějších chvilek štěstí. Znovu jsem začala vidět věci, které jsem už hezkých pár let neviděla. Radovat se z drobností, z úplně maličkých chvilek klidu a spokojenosti. Moje mamka mi třeba do nemocnice přinesla blok a pastelky, že jsem si kdysi ráda kreslila. A pak jsem potkala jednu knihu pro zamyšlení a potěšení - zaměřenou na rodičovství: jako ilustrace byly použity dětské kresby. A já dostala hroznou chuť kreslit úplně obyčejné kytky, srdíčka a hrady, jako když jsem byla malá holka.

Při tomhle hledání jsem jednou spokojeně listovala Toulouskou svatbou - a zakoukala jsem se na pohlednici, kterou jsem si do ní vložila jako záložku. A v tu chvíli mi to došlo - ta luxusní kytice růžových růží se saténovým srdíčkem přesně pasovala na děj tohoto dílu! Pro zajímavost jsem si prošla svou sbírku pohlednic, a viděla jsem ještě další podobnosti s dějem v Angelice. Okrové růže v obyčejném květináči s elegantně naaranžovanou snítkou sena přesně vyjadřovaly Angeličin život v hospodě u Kokrháče. Růžové růže, červená gerbera a růžové perly na smetanově bílém saténu mi zase připomněly Angeličin život u králova dvora.

A tak si teď při každé vycházce zaběhnu do (různých) papírnictví. Pokaždé narazím na pohlednici, která vystihuje v mých očích kus děje románu o Angelice. Jistě, dřív jsem do čtené knížky založila kus papíru vytrženého z bloku. Ale Angelika je tak nádherné dílo, že mi stojí za to, abych spojila dvě ze svých vášní - každý díl Angélique L'Intégrale bude mít svou záložku korespondující s dějem :) :oops: ...


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 črc 2008, 20:05
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já jsem dříve(jako malá taky sbírala pohlednice)(zvířátka-ty hlavně...a co kdo dal), to už mě díky bohu přešlo. jak mě teď zajímá vše historické, tak sbírám staré historické pohlednice, takže zase neminu starožitnictví.....jednou mě to taky chytlo(v období mé fanatické mánie k Angelice) a kupovala jsem pohlednice(z r. 1920,30..) na kterých jsou pokoje, salony, sály z Louvru, z Versailles, Francie.......pohledy, kde jakýsi divadla představují představení v oblečení, z toho období.....atd., portréty lidí, které bych do filmu dosadila. teď to je uložené v staré truhle a všichni kdo to vidí jen kroutí hlavou :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 črc 2008, 20:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elis píše:
A tak si teď při každé vycházce zaběhnu do (různých) papírnictví. Pokaždé narazím na pohlednici, která vystihuje v mých očích kus děje románu o Angelice. Jistě, dřív jsem do čtené knížky založila kus papíru vytrženého z bloku. Ale Angelika je tak nádherné dílo, že mi stojí za to, abych spojila dvě ze svých vášní - každý díl Angélique L'Intégrale bude mít svou záložku korespondující s dějem :) :oops: ...
Elis, to je strašně zajímavé - kdybys měla čas a možnosti, bylo by fajn to s popisky naskenovat, a vzniklo by něco v duchu "kostýmního kroužku čtenářů Angeliky", jen s pohledy. Určitě by to zajímalo i ostatní.
Já jsem taky kdysi sbírala pohledy a teď už dlouho přemýšlím, že bych svou sbírku, již dlouho ležící ladem
, předala dál a udělala někomu radost - kdybys měla zájem, napiš třeba soukromou zprávu a můžeme se domluvit :D

Ta Simonina sbírka by určitě také stála za vidění - a hlavně, kusy z r. 1920 apod. už mají jistě nějakou cenu, za pár let budeš třeba milionářka :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 črc 2008, 18:38
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jojo, a třeba si za ně koupím palác :lol: :lol: ...jo...co se týká sbírek, tak v tom jsem zřejmě přeborník.Vždycky mě něco chytlo-úplně fanaticky, ale stejně rychle mě to i přešlo. Poslední fanatické sbírání(historic. věcí mě drží už 2 roky).
co tak nějak sbírám:
-staré kabinetky
-pohlednice- kde jsou umělec. díla
staré lodě
známe historic. osobnosti(Dobrovský,T.G.M. ,Goethe,
kde jsou ruské motivy
Francouzské paláce, místnosti, salony v Louvru..(The Tuileries Palace, Palais de Fontainebleau-místnost Napoleona,Vwrsailles, Versailles-zrcadlová galerie, Versailles-Palais du Petit Trianon- místnost Marie Antoinette,invalidovnu,
-staré šperky
-cenné obrazy(naposledy jsem si koupila 2 obrovské litografie s galantními výjevy -rok 1830)
- knihy(i nějaké cenné z r. 1800, francouzské autory, anglické)
- repliky známých obrazů
-starožitnosti
-staré truhly, které pak s tátou renovujeme(malujeme ornamenty..)


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 črc 2008, 20:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To máš moc hezký zájem, jen kam s tím vším? :D Rodiče mají známé, kteří sbírají starožitné předměty, zvláště staré hodiny a pohlednice a taky obrazy, ale originály, takže v obýváku jim visí originál Rembrandta například :D . Pro mě je tohle naprosto obdivuhodný příklad utrácení peněz, rozhodně lepší, než utrácet za často zbytečný luxus.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 črc 2008, 21:06
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Taky se přidám. Já sbírám odbaly od cukru. Už jich mám asi kolem tříset. Nechám si je vozit i ze zahraničí, kdyř je někdo ze známých na cestách :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 črc 2008, 11:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jééj, to máte pekné záľuby! Je tu niekto, kto pamätá časy, keď sa zbierali céčka? :lol: Je pravda, že v byte to človek nemá kam dať, treba na to osobitnú miestnosť ... teda nemyslím na tie céčka, ale trebárs starožitnosti. Annie, kde skladuješ tie vrecká?


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 črc 2008, 11:52
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Abysme se pochopily, myslím pytlíčky od cukru, takové, co se dávají třeba v kavárně ke kafi. Takže z nich vysypu cukr a mám je v krabici. Tímto bych vás chtěla i poprosit,kdybyste některá byly třeba v zahraničí a měli tam kafe, můžete mi je schovávat a přinést na sraz :D Jestli někdo sbírá také něco takového, co se dá lehce převézt, ráda si na něj taky vzpomenu :lol:


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 črc 2008, 18:52
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Annie, taky jsem sbirala cukriky od kafe, teda i s tim obsahem :) Nevim kolik jsem jich mela, ale dost, myslim tak pres stovku...no ale jednou nam dosel cukr, krizovka - nejaka navsteva u nas byla, tak jsem rozpustila sbirku :lol: Zbytek jeste nekde mam, projdu to jestli nenajdu neco zajimaveho, co bych ti privezla :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 črc 2008, 20:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Sběratel asi nejsem :wink: ,
jako dítě jsem sbírala pohledy koní (teď si je "prohlíží" Natálka), jeden čas fotky lokomotiv (s manželem, a nyní i dětmi, ulítáváme na mašinkách :lol: ).
Jinak, céčka, to je klasika - také jsem si tím obdobím prošla :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 črc 2008, 21:34
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
ja taky nejsem sberatel, ale vzdycky jsem strasne chtela byt :) Jenze muj problem byl, ze jsem to nikdy nevydrzela, jen jsem chtela mit to co ostatni. Takze treba sestrenice sbiraly ubrousky a obaly od cokolad. Mely na to takovy krasny stary kufr, v tom peclive serazene a uhlazene ubrousky a obaly. No hned jsem zatouzila po takove sbirce....kdyz jsem mela asi tri, prestalo me to bavit, ztratila jsem je, nebo pouuzila k puvodnimu ucelu :oops: Proste nikdy me nechytlo zadne sbirani tak, aby ta sbirka k necemu byla. Takze sbiram jen zivotni zkusenosti :lol: a taky prusvihy :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 črc 2008, 09:40
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tania píše:
Sběratel asi nejsem :wink: ,
jako dítě jsem sbírala pohledy koní (teď si je "prohlíží" Natálka), jeden čas fotky lokomotiv (s manželem, a nyní i dětmi, ulítáváme na mašinkách :lol: ).
Jinak, céčka, to je klasika - také jsem si tím obdobím prošla :lol: .
No vidíš: vy jste sbírali céčka, my obrázky pokémonů :lol: (nevím, co je horší)
Uvidíme, co budou sbírat naše děti - to jsem vážně zvědavá 8) (možná starobylé počítače :lol: )
V současné chvíli taky nic nesbírám :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 črc 2008, 09:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
My sbíráme - ne systematicky, ani masivně - ale tak nějak máme rádi různé plakáty, které se vztahují k námi navštíveným akcím, filmům, atd..
Přítel to sice nepřizná, ale docela schraňuje filmy na DVD, co vycházejí k novinám, už se nám jich nahromadilo víc, než je zdrávo a bohužel jsou to tituly, které mě vůbec nezajímají :?


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 črc 2008, 10:31
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
CEČKA JSEM JAKO MALÁ TAKY SBÍRALA. Jo a s tou sbírkou obrazů-ty sbírám taky originály(jé jasné, že zrovna né tak cenné jako od Rembrandta, ale mají v sobě náboj (ty repliky obrazů, co sbírám jsou jenom potištěné papíry, letáky z muzeí..repliky jako obrazy ne), jo a sbírám vstupenky atd(z muzeí, koncertů, hradů a zámků)


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 črc 2008, 16:38
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako malá jsem také sbírala pohledy koní a psů. Teď snad už sbírám jen filmy na dvd, ani ne nějak úmyslně, jen mě docela často zaujme co právě vychází, tak toho mám doma už celkem hodně… :)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 črc 2008, 15:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Isabel píše:
Jako malá jsem také sbírala pohledy koní a psů. Teď snad už sbírám jen filmy na dvd, ani ne nějak úmyslně, jen mě docela často zaujme co právě vychází, tak toho mám doma už celkem hodně… :)
Když to tak čtu, tak jsem asi sběratel také :shock: :(


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 srp 2008, 18:50
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Poslední dobou přemýšlím, že bych sbírala i papírové peníze, ale ještě nevím...jednu starou jsem teď získala a chtěla bych je možná množit...jednou si možná díky nim koupím nějaké sídlo, že?? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2009, 08:13
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Jako dítě jsem sbírala kde co: pohlednice, staré bankovky a mince, známky, céčka, postavičky z kinder vajíček. Pak jsem měla období, kdy jsem nesbírala nic. Až asi v patnácti letech jsem se vrátila k mayovkám a začala sbírat vše, co se jich týká - plakáty, pohledy, fotosky, knihy, propagační materiály apod. To mě drží dodnes. Celou jednu knihovnu mám vyhrazenou pouze na mayovky - mám tam asi 250 knih, kolikrát i 5x stejný román, ale od jiného nakladatele :D Teď samozřejmě doplňuju i sbírku Angeliky, takže sháním knihy a cokoliv z filmů. No a manžel je řidič, pravidelně jezdí do Francie, takže mi už asi rok vozí francouzské pohledy měst a památek. Kolem stovky už by jich mohlo být :D

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
Peta kunafa
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 11 srp 2016, 08:56
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 srp 2016, 08:39
Bydliště: Bydlím v Novém borku.
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Sbírám čajové konvičky, začalo to tím, že jsem si pro každý druh čaje koupil extra konvičku, jako je mají v čajovně :-)


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 08 zář 2022, 12:09
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Já jsem od malička hrozná sběratelka. V dětství jsem trochu sbírala pohledy (teď už mám jen v podstatě ty, které mi někdo poslal), POGy, když tenkrát frčely, také Pokémony - ty jsem pak ve 13 letech věnovala mladšímu kamarádovi.. Dnes mám pár alb se známkami, kam občas něco nového přihodím, ale aktivně sbírám hlavně figurky ze Zaklínače (to je moje srdcovka, na těch zjizvených, osudem pronásledovaných mužích prostě něco je!) a turistické vizitky.

Ohledně Zaklínače to nejsou vlastně jen figurky ale i knihy, komiksy, deskové hry, odehrála jsem si poctivě i počítačové hry, kde jsem posbírala všechny možné achievementy... trošku posedlost :)

A co se turistických vizitek týče, je to naprosto báječná záležitost. Nacházím zde mnoho inspirace na výlety a beru to jako rozvíjení vlastní postavy (takové živé RPG :D ). Cestami a výlety se "expím" a po čase člověk dostane i fyzickou odměnu (nejen ve formě vylepené vizitky, otištěného razítka či opsaného štítku, ale i odznáčky za cestovatelskou zkušenost). Kdyby někoho zajímalo, případně pokud je tu nějaký fellow traveler, ráda o tom popovídám víc :chevalier:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 08 zář 2022, 14:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky, Morningstar, za oživení, tohle téma mi zcela uniklo! Víš, že mám ještě nějaké POGy doma? :lol:

No, tak to já jsem tedy taky sběratelka, i když toho sbírám hrozně moc a nejsem vyhraněná...

* Díky postcrossingu to jsou samozřejmě pohlednice. Kromě těch, co jsem dostala, si dávám stranou ty, co jsem koupila na odeslání, ale nadchly mne tak, že je nutně potřebuji vlastnit.
* Dětem kupuji věci spojené s Kouzelnou Beruškou a Černým kocourem (Zuzanka a Dasha, které byly v muzeu Grevi se mnou vědí), pořídili jsme si téměř kompletní sbírku mirákulí.
* Angeliky jako takové nesbírám, stačí mi vydání, která mám, ale musela jsem vlastnit manga komiksy a aspoň jedno francouzské vydání (které jsme s Dashou sehnaly v posledním kuse v knihkupectví u Versailles). Zato mám i díky Moiře poměrně slušnou sbírku knih, ve kterých vystupuje Desgrez :desgrez: , případně které mají vazbu na Travičskou aféru, dějiny policie nebo každodennost v období baroka.
* Manželovi se svého času zalíbily filmy s Harry Potterem, takže dětem pořídil různé doprovodné knihy, průvodce či "diorama" Bradavic. Jen pištící mandragoru a plyšového hrabáka doma ještě nemáme! :roll:
* Synovi jsme po vzoru jeho vlastníka (dítě mé sestřenice) koupili turistický deník, takže razítka a vizitky taky frčí. Já si tedy vše kupuji i pro sebe, jen to nemám kam lepit, takže se mi to válí v různých pytlících různě po bytě...

Můj problém je, že jsem poměrně přelétavá, takže teď zrovna u nás doma frčí Dračí princ (pořídili jsme si komiksy i knižní verzi prvních dvou sérií seriálu). I k jiným seriálům či sériím by se u mne našla slušná sbírka... Bohužel má peněženka není nevyčerpatelná, takže třeba vydání Písně ledu a ohně (G. R. R. Martin) v pevné vazbě jsem se zbavila a pořídila namísto ní pevnou vazbu od Arga (byť stále toužím po té sběratelské, plátěné).

@Morningstar
Mimochodem, doma mám komiks Skleněný dům, který mne nějak ultra neoslnil a hledám, komu bych ho věnovala, ale předpokládám, že ten už ve sbírce máš :).


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 08 zář 2022, 22:21
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
PenelopaW píše: *  08 zář 2022, 14:25
Díky, Morningstar, za oživení, tohle téma mi zcela uniklo! Víš, že mám ještě nějaké POGy doma? :lol:
Tak to já už dávno ne, ty mé skončily někde v propadlišti dějin :D
PenelopaW píše: *  08 zář 2022, 14:25
@Morningstar
Mimochodem, doma mám komiks Skleněný dům, který mne nějak ultra neoslnil a hledám, komu bych ho věnovala, ale předpokládám, že ten už ve sbírce máš :).
Je to od tebe velice laskavé, ale jak správně píšeš, ten už mám :mask:

Co se knih Angelika týče, máme komplet sérii od ČS a to mi asi stačí. Ty knihy měla mamka, ale od Nového světa ji to beztak nebavilo.. a samozřejmě jí chyběl poslední díl (tedy, když nepočítám to nevydané Království či jak), ale naštěstí se mi podařilo ho sehnat před mnoha léty na bazaru... za 50 Kč! No nekup to! Zatím je nechávám u maminky, ale až bude místo v knihovně, přemístím je k právoplatné majitelce :D
Ale celkově jsem dost knihomol (krom jiného, s tím tvým "jsem poměrně přelétavá" se dost ztotožňuji, já vyzkoušela už snad všechno! :D ) a kdykoliv narazím na něco zajímavého, kupuji. Mám tu celkem všehochuť, ale samozřejmě nechybí komplet edice Harryho Pottera, Odkazu dračích jezdců, Narnie, Pravé krve apod... na GoT sérii ještě čekám, až zda ji panáček zkompletuje :D
Ohledně kompletování mám totiž menší úchylku, prostě nutkání věci dokončit, zkompletovat... a jakmile to nejde, tak mě to vnitřně ničí. Takže třeba právě u GoT, pokud to pan Martin nedopíše, tak mi to nesmí do domu (prohlásila jsem, přičemž ale mám v polici pár GoT komiksů... marnost nad marnost!) :lol:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 22 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron