Harry Potter

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 54 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 18:05
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
4poziom.slask.pl
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Právě držím v ruce nejnovějšího Harryho Pottera a chystám se začít číst 8). Když jsem v létě četla výčet mrtvých, říkala jsem si, že měla Rowlingová zabít radši Pottera než všechny ty moje oblíbený postavy :lol:. No nic, jdu na to! :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 18:54
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeee, proč si to četla! To pak není žádný překvapení! Ale užij si to. Až na úplný konec je to podle mě moc dobré. A mně tam rozhodně jedna věc velice potěšila a dojala, takže tam nejsou jen ti mrtví :).


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 19:10
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Fakt? :lol: Já už jsem ve druhý kapitole a mám za sebou prvního mrtvého (teda spíš mrtvou :cry:, i když tahle mě zas tak moc netrápí :oops: - no, konec spoilerování pro ostatní, co to ještě nečetli :lol: )


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 úno 2008, 16:37
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Včera jsem dočetla Pottera a stále jsem se nějak nevzpamatovala a tak nějak se mi to ještě neuleželo, takže jsem dneska celý den mimo.

Pro Andrej ( :!: obsahuje spoilery :!: ): Vážně je to super až na jednu malou nelogičnost ohledně Ronova návratu k těm dvěma. Ikdyž mi to sem tam přišlo lehce přitažené za vlasy, od začátku bitvy ve škole je to strašný nářez a nemohla jsem se odtrhnout ani na minutku. A když pak Harry odhodlaně šel na smrt, skoro mě to rozbrečelo :oops: - to byla fakt strašně silná scéna! Ale konec mi přišel moc rychlý. Kdybych pominula ten slaďák na konci (ač jsem pocítila jisté zadostiučinění, když padla zmínka o Snapeovi :oops: ), byl to prostě neopakovatelný zážitek číst to poprvé.

Myslím, že film bude asi jeden velkej akčňák :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 úno 2008, 19:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také SPOILERY: No malé nelogičnosti tam byly, ale mě nadchlo, jak si s tim nakonec poradila. Po šestce jsem myslela, že není žádná šance nebo z toho bude muset udělat paskvil a zvládla to dobře. No to s tim Snapem, ten celý jeho příběh, to mě dojalo nejvíc, celou dobu jsem doufala, že to nějak tak bude. Snape je jedna z mých nejoblíbenějších postav totiž a to od začátku. Ta poslední kapitola...tu si mohla odpustit, je zbytečná no a děsně kýčovitá, ale zas je to asi happy end pro děti, aby aspoň něco bylo, když se to zvrtlo v takovej krvák :). Jinak jak jsme měly spor o Voldemortovi ve filmu, tak si musim opravit mínění trošku. Dlouho jsem neviděla HP 4 a když jsem to teď srovnávala, tak myslím, že v té 4 se Ralphovi opravdu moc nepovedl. Ale v 5 už je podle mě docela děsivý... Ostatně vzhledově odpovídá předloze, takže to lze udělat jen herectvím. Snad do 7 vyroste v pořádného záporáka, jakým rozhodně knižní Voldemort je :).


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 10:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
SPOILERY :!:
Jo jo, nakonec si s tím Rowlingová poradila dobře.
To s tím Snapem mě ani moc nepřekvapilo, čekala jsem, že to tak nějak bude, i když koho by napadlo, že je schopný tak hlubokého citu :lol:.
Ta úplně poslední kapitola je sice až kýčovitě sladká, ale přece jenom má svou funkci. Já jsem například ráda, že vím jak to dopadlo třeba s takovým Teddym :wink:.
Docela mě dorazilo, když se pak na závěr počítali mrtví a došlo na větu: Leželi tam "ti čtyři" a asi dalších padesát obránců hradu :lol:. To už bylo i na mě moc :oops:
Ve filmu HP4 byl Ralph opravdu strašný a pro mně tím víc, že je to jedna z mých nejoblíbenějších pasáží z knihy a oni to takhle zkazili - tam děsivě fakt nepůsobí :lol:. V HP5 už to bylo lepší, ale tam tomu stejně kraloval "starý" Malfoy. No, Ralph má ještě čas se zlepšít :wink:. Doufám, že se mu to povede!


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 11:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som prečítala len prvých troch Potterov, aj filmom som skončila pri trojke, jednotka sa mi páčila, malo to fajn atmosféru, dvojka sa mi zdala dosť brutálna pre detského diváka a trojka ma nudila. Ale Snapea mám rada, páčil sa mi aj vo filme (hral ho Alan Rickman?), tak by ste mohli prezradiť, ako skončil?


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 16:25
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
SPOILERY :!:
Precious: Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší :cry: :cry:. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí :wink:

Jinak, nedokážu si ho představit jinak než Rickmana - ten je prostě úžasný! :oops:
Ke knížkám: 1. díl byl dětský, ale v té době mi bylo 11, takže jsem byla naprosto unešená :wink: . Pak byl 2. a ten mě naprosto znechutil - jediný díl, který jsem četla jen jednou (až film mi to celkem přiblížil 8) ). 3. je super už jen kvůli Siriusovi :oops: (a je to i nejlepší filmový díl). 4. je v závěru hodně brutální, ale vzhledem k té strašlivě děsivé scéně na hřbitově je dodnes můj nejoblíbenější (ale taky nejhorší, co se týče filmu). 5. je taky moc dobrý a od jeho závěru nenávidím Bellatrix :lol:. 6. je zase hodně zajímavý z toho hlediska, že se leccos dozvídáme o hlavním záporákovi a konečně 7. je akčňák, ve kterém se využije úplně všechno z předchozích dílů, proto je tam i dost vzpomínek... a ten závěr je prostě boží (až teda na tu krvavou řež :cry: ).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 17:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší Crying or Very sad Crying or Very sad. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí Wink


škoda ho, fakt. Mne sa celý čas zdalo, že určite nie je zlý. A Rickmana by sme mohli na niekoho navrhnúť, do castingu. Ako šerif z Nottinghamu bol skvelý! 8)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 19:01
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jo jo - mohli bychom ho někam strčit :wink: (v tom filmu, kde hrál Šerifa z Nottinghamu byl vlastně jediný, na koho se dalo koukat - to je fakt strašně nudný film :oops: ).

Mimochodem, koukáte teď někdo na seriál Robin Hood? Dávají ho ve středu v osm na jedničce. Je to sice strašná kravina, ale mě to docela baví a hraje tam záporáka moc zajímavý herec - Richard Armitage (http://www.nerf-herders-anonymous.net/i ... age_RH.jpg). Nehodil by se nám někam?

(Vím, že tenhle příspěvek by měl být buď v "Co právě sledujete", nebo v "Castingu", takže to tam pak přesunu, nebo smažu :oops: )


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 úno 2008, 23:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Alex píše:
SPOILERY :!:
Precious: Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší :cry: :cry:. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí :wink:

Jinak, nedokážu si ho představit jinak než Rickmana - ten je prostě úžasný! :oops:
Ke knížkám: 1. díl byl dětský, ale v té době mi bylo 11, takže jsem byla naprosto unešená :wink: . Pak byl 2. a ten mě naprosto znechutil - jediný díl, který jsem četla jen jednou (až film mi to celkem přiblížil 8) ). 3. je super už jen kvůli Siriusovi :oops: (a je to i nejlepší filmový díl). 4. je v závěru hodně brutální, ale vzhledem k té strašlivě děsivé scéně na hřbitově je dodnes můj nejoblíbenější (ale taky nejhorší, co se týče filmu). 5. je taky moc dobrý a od jeho závěru nenávidím Bellatrix :lol:. 6. je zase hodně zajímavý z toho hlediska, že se leccos dozvídáme o hlavním záporákovi a konečně 7. je akčňák, ve kterém se využije úplně všechno z předchozích dílů, proto je tam i dost vzpomínek... a ten závěr je prostě boží (až teda na tu krvavou řež :cry: ).
No chudák Severus :(. Jako herecký představitele vybrali ale parádně. Rickman je boží a ostatně kdo ne? Myslím, že ústřední trojice je velmi vyvedená, Helen Bonham-Carter jako Bellatrix, to je prostě bomba a Garry Oldman (můj velmi oblíbený herec) jako Sirius - no dokonalé. A tím to rozhodně nekončí. Nevím jak se jmenuje ta herečka, co hraje "sladkou" Dolores, ale ta je taky výborná stejně tak jako MacGonnagalová třeba (nebo jak se to píše :)). Já ze začátku měla k Harrymu velmi skeptický přístup a když jednou náš chemikář ze střední na hodině při pokusu zařval LUMOS! tak jsem si klepala na hlavu:). První díl jsem otevřela pro zajímavost, přečetla řádek, dva a najednou jsem měla celej díl:). Dvojka je opravdu nejméně výrazná, trojku miluju (a souhlasím-film je zatím nejlepší - Mozkomorové jsou úplně boží), čtyřka je hodně napínavá, mám moc ráda tu scénu, kdy se Smrtijedi objevěj na famfrpálovym mistrovství, ta se mi líbila i ve filmu, pětka je zvláštní, ale má svý kouzlo, je taková jiná, hodně temná bych řekla - film se mi moc líbil, v šestce už je jasný, že je vážně, vážně zle a působí dost beznadějně a sedmička-no povedenej, velmi akční závěr, kterej ale vážně předpokládá znalost předchozích dílů, aby člověk vše pochopil. Myslím, že to je problém i ve filmech. Jsou co nejpřesnější, samozřejmě se najdou i nepovedené scény, ale dávají tam jen to podstatné, ne maličkosti, který jsou ale myslím docela důležité. Zjistila jsem, že lidi, co knihy nečetli (alespoň ti kolem mě), filmům z půlky vůbec nerozuměj, protože nevědí, jak to v tom světě kouzelníků chodí :). Sem se rozepsala :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 úno 2008, 09:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moderátorky, nezaložíme tému Harry Potter?


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 úno 2008, 14:45
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Precious píše:
moderátorky, nezaložíme tému Harry Potter?
Vytvořeno :wink:

Tak a teď se tu mohou vyjádřit k problému všichni Potterovští fanoušci :wink:.
Takže do toho! :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 15:55
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Hmm... vydím, že se diskuze opravdu rozjela :wink: :lol:

Co třeba prodiskutovat vaše nejoblíbenější Potterovské postavy? :lol:

U mě je to celkem jednoduché. Do Relikvií smrti jsem striktně odělovala postavy filmové a knižní. V knížce byl jednoznačně nej Sirius, ve filmu zase Snape :oops: . A teď po sedmičce můžu klidně přiznat, že Snape je se Siriusem téměř na stejné úrovni :oops:, protože je prostě fakt super :wink: .

A jak to máte vy? Doufám, že Pottera nemáme rádi jen já a Andrej (a taky Precious, která je tak nějak na rozhraní :wink: ). To mi netvrďte! 8)


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 15:56
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
tak Harry se mi libi, ale bohuzel jsem se zatim dostala jen k filmum a na knizky neni cas.....kdyz porad dokola sjizdim Angeliku :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 15:58
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak to si je rozhodně přečti :!: , protože jsou ještě dvakrát (možná i víckrát) lepší jak filmy (a to je docela co říct, ne? 8) )


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 16:03
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
jedine, co me teda u fimlovani fakt prekvapilo je, ze jsou ty knizky prezentovany jako "pro deti" Pritom je to docela drastarna :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 17:25
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Docela? Já bych řekla, že od čtvrtého dílu je to velkej drasťák - rozhodně pro teenagery a dospělé, protože děcka by to nemusela přenést přes srdce - počkej si na šestku a další z řady úmrtí hlavních postav a co pak teprv sedmička (jestli to dobře počítám, tak tam dohromady umře asi tak 12 hlavnějších postav - a počítám li všechno od kouzelných bytostí přes zvířátka a vedlejší postavy, tak jich je asi něco málo přes šedesát :wink:, i když to je spíš smutný než vtipný :lol: )


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 17:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako zařazování do žánrů občas bývá úplně nesmyslné. Harry Potter byl pro děti první dva díly, pak už ne. Důkzem je i to, že od vydání sedmičky stále potkávám v metru a v tramvajích lidi, kteří si krítí cestu čtením Harryho a vždycky to jsou dospělí!!!:). Jinak co se týče postav, tak já neodděluju knižní a filmové, tady mi to opravdu splývá, protože se mi moc líbí filmové obsazení. Nej jsou Snape, Sirius, samozřejmě ústřední trojka, pak mám ráda třeba Lenku Láskorádovou, i když nevím moc proč a pak jsou úžasní skřítci - Dobby i Krátura, ten mě fakt baví :). Nemusim Hagrida.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 18:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
yenn píše:
tak Harry se mi libi, ale bohuzel jsem se zatim dostala jen k filmum a na knizky neni cas.....kdyz porad dokola sjizdim Angeliku :lol:
tak tak, keď si človek stále opakuje staré obľúbené knižky, na nové mu čas nezostáva :lol:

Ináč mne sa v trojke tiež páčili tí dementori (v češtine ako? mozkomori?), ale vo filme si ich ale vôbec nepamätám, absolútne mám pri ich mene prázdnotu :?: Z trojky si pamätám akurát tú scénu s tým vtákom, čo ho chceli zabiť a že sa tam dáko vracal čas (a vtedy ma to omrzelo).


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 19:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mozkomoři se ve trojce objevili hned na začátku vlastně, jak jeli do Bradavic vlakem. Harry tehdy omdlel, když je viděl.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 19:48
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Tak ta Lenka mi byla taky hodne sypmaticka ... je to ta, jak ji Hermiona rikala Strelenka? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 19:57
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
TAk holky přijela jsem pravě ze školy a zase mám co psát. Harryho jsem dočetla včera na přednášce. Četla jsem všechny, i když nejsem ten krajní fanoušek co by stál do půlnoci frontu. Vždycky si ho od někoho půjčím. Mě osobně konec nepřekvapil a ani neurazil. Čekala jsem že bude nějaká velká bitva. Co mě znechutilo byla poslední kapitola. Ta mi tam vubec nesedla, přece má každý svoji fantazii. Každopádně mě u Harryho překvapí, že i když ty jednotlivé díly čtu s velkým časovým odstupem, vždycky mě chytne. V Uterý jsem četla do tří do rána a pak vstávala ráno na seminář. Brr..nevím, ale je to jedna z těch knížek s kterýma chodíte i na záchod..jestli to teda znáte :D
Vždycky se mi na tom líbila taková ta Columbovská záhada, na kterou jsem spolu s těma třema přicházela a na konci každého dílu se jakoby odkryla i když to bylo jen dílčí odkrytí té celé jedné velké záhady celého toho příběhu. Jako Alex mě napadlo hned že až bude film tak to bude fakt velká akce. Ale knížka je knížka a tady to platí dvojnásob.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 21:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já taky nestojím o půlnoci frontu teda...Nikdo by se mnou nešel a já bych se pak bála domů :). Ne, stačí mi hned ráno po vydání, to jsem si ho pokaždý běžela koupit i kvůli tomu zážitku z ostatních čtenářů. Je úžasný, že je v knihkupectvích najednou nějak víc lidí a všichni odcházej se stejnou knížkou a ať jsou to děti nebo dospělí, je na nich vidět, že se nemůžou dočkat, až ji otevřou :). Každej má takovej ten nadšenej úsměv ve tváři... To mě na fenoménu Harryho Pottera fascinovalo. Jinak vzhledem k ceně si ho celý léta kupujem s bratrem napůl, jen snad první dva díly jsme dostali od našich, ale protože čtu rychlejc, tak jsem vždycky ta, která začíná :).


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 úno 2008, 22:25
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já taky nestojím fronty v kostýmku ublíbené postavy, přesto se považuju za velkého fanouška :wink:
Mně hodně vadí lidi, kteří to odsuzují, protože je pro ně Potter konzum. Já jsem byla fanoušek už dávno před prvním filmem, když o něm ve světe skoro nikdo nevěděl (kromě lidí ve Velké Británii 8) )... A můžu říct, že jsem s ním de facto rostla protože jsem začala v 10 a skončila v 16 (a on v příběhu vystupuje v rozmezí mezi 11-17), takže to bylo fakt krásný období mojeho života :lol: .
Sedmý film bude bez pochyby obrovský akčňák :P Už to živě vidím - třeba vyloupení Gringotovic banky, nebo dobrodružství na ministerstvu, ale super bude hlavně závěrečná bitva (teda doufám, že bude super :lol: ).
A ještě k postavám: Lenka Střelenka s honbou za muchlorohými chropotali mi vždycky přišla fajn a myslím, že ji do filmu vybrali moc dobře. Hagrid mi nikdy nevadil, ale ani nescházel :oops: .
Mimochodem, všimli jste si, že v sedmičce Rowlingová ospravedlňuje téměř všechny záporáky a ukazuje je v daleko lepším světle, než bychom si pomysleli, a na klaďase hází špínu? To mě fakt bralo. (A co jste říkali odhalení totožnosti R.A.B.? Já jsem tohle fakt nečekala :oops: ). A na závěr - nejlepší je prostě stejně Princ dvojí krve (myslím ta postava samozřejmě :oops: :lol: ).


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 bře 2008, 15:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro všechny fanynky doporučuji článek na Novinkách o závislosti na Potterovi :lol:

http://www.novinky.cz/clanek/134416-cet ... drogy.html

Já jsem taky dost těžký případ, ale co se Angeliky týká, přiznávám se... :evil:


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 bře 2008, 17:18
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Dasi, napodobne :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 bře 2008, 19:41
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Ten článek je fajn... asi jsem závislá :lol:, ale moje abstinenční příznaky zůstaly u toho, že jsem týden nepřemýšlela o ničem jiném a srovnávala si v hlavě, jak to vlastně celé bylo a taky o čem to bylo 8) :lol:

Ale teď už jsem zase zpět... u Angeliky :P


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 bře 2008, 17:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě jeden zábavný kvíz pro naše "potterology":

http://testy.atlas.cz/test.aspx?id=26&rubrika=6


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 bře 2008, 18:26
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Takový primitivní otázky :lol: - 16/16... ale asi se tam chytne jen ten, kdo to četl a viděl všechny filmy :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 bře 2008, 19:14
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Já měla 13/16...a to jsem všechno četla a viděla. No, nejsem tedy zřejmě pozorný čtenář..nevědela jsem barvu camrálu, bratra Hagrida a to třetí už jsem zapomněla :D


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 bře 2008, 19:48
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Barva camrálu - červená
Bratr Hagrida - Dráp :wink: :lol: 8)


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 bře 2008, 18:00
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem si ten test zkusila taky a 16 / 16, i když asi 2 věci jsem si tipla.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 bře 2008, 18:45
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
No vidíš, ale ten test fakt nebyl těžký :wink:. Teď tu mám jeden zajímavější (a dle mého názoru o dost těžší :oops: , který je publikován v časopise Pevnost (č.3/2008).
Příklad otázek:
1. Jakým zaklínadlem vyčarujete znamení zla?
2. Kolik buldoků měla teta Marge?
3. Jak se jmenoval budoucí Smrtijed, průvodčí Záchraného autobusu?
4. Jak se jmenoval fénix, který přinesl při souboji s Baziliškem Harrymu Nebelvírův meč?
5. Co znamená jméno Albus?
a na závěr dvě jednoduché:
Jaký byl oblíbený dopravní prostředek Siriuse Blacka?
Jak se jmenovali Harryho rodiče a kde bydleli?

Některé z otázek v tomhle kvízu mi přišly celkem složité :oops:. Co vy na to?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 bře 2008, 19:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tenhle test rozhodně není tak snadný jako předchozí... ten mi vyšel na 100%, tady teda nevim nevim.


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2008, 11:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opravdu tento test není nejsnazší, docela dlouho jsem přemýšlela u první a páté otázky. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2008, 22:27
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 čer 2008, 21:34
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já asi budu ojedinělý exemplář-nečetla jsem žádnou knihu a viděla jsem jen jeden díl :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 čer 2008, 19:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Tak Pottera mám ráda. Patřím mezi ty šílené fanoušky, co si hned den potom prostě museli koupit sedmičku, i když jsem ji četla o prázdninách :D Ten článek o závislosti je docela zajímavej.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 čer 2008, 21:21
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Simonamafia píše:
Já asi budu ojedinělý exemplář-nečetla jsem žádnou knihu a viděla jsem jen jeden díl :D :D
Simi, neboj, nejsi jediná. Já také nečetla ani jheden díl a dokonce jsem ani nic neviděla..... Ale pravda, moc takových neznám. :P


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 čer 2008, 21:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě také "potterománie" totálně minula, ale spisovatelku obdivuji - napsat něco, co strhne masy, je vždycky výjimečné a není to samo sebou. Četla jsem o ní, že byla totálně na dně, chudá s dětmi.. tak jí úspěch a peníze moc přeju.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2008, 08:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Mě také "potterománie" totálně minula, ale spisovatelku obdivuji - napsat něco, co strhne masy, je vždycky výjimečné a není to samo sebou. Četla jsem o ní, že byla totálně na dně, chudá s dětmi.. tak jí úspěch a peníze moc přeju.
a jedno jej treba nechať: pritiahla k čítaniu počítačovú generáciu detí a dospievajúcich. A možno aj dospelých.


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2008, 11:20
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to já jsem velký fanda Harryho Pottera, všechny knihy i filmy můžu pořád dokola a snad mě to nikdy nepřestane bavit :)


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2008, 13:20
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Jéé tak to je tu více exemplářů :lol: Když jsem chodila na střední, tak kámoška pod peřinou četla Herryho a bulela..Prý někdo zemřel(myslím, že jeho strýc), já vůbec nevím oč jde, možná trochu z počítačové hry, co jsme jednou měli :P .


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2008, 15:50
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Simonamafia píše:
Jéé tak to je tu více exemplářů :lol: Když jsem chodila na střední, tak kámoška pod peřinou četla Herryho a bulela..Prý někdo zemřel(myslím, že jeho strýc), já vůbec nevím oč jde, možná trochu z počítačové hry, co jsme jednou měli :P .
Děláš chybu - je to fakt dobrý.
Já teda u Pottera bulela jen jednou (u sedmičky, když mu vyprší ultimátum a jde do toho lesa - to mi přišlo strašně dojemný :lol: ), ale několika postav mi přišlo zatraceně líto (jako třeba Siriuse, u něhož evidentně bulela tvoje kámoška, ač to není Harryho strýc ale kmotr :wink: )...

Mně to prostě přijde jako skvělé dílo, protože tam nejde jen o nějaký kouzelnický svět - vždyť se tam řeší problémy jako v tom našem! -> je to taková alegorie a "náš" svět... 8)


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2008, 17:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já brečela mnohokrát...Harry mě nějak dojímá. Brečím i u věcí, který prvoplánově dojemný nejsou... Teď v sedmičce třeba ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, jak to bylo se Snapem. To jsem obrečela to poznání :) .


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2008, 18:33
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě bylo strašně líto Dobbyho, a jak mu Harry kopal vlastnoručně hrob mě dojalo ... :roll: :( se Severusem to bylo hodně překvapivé, začala jsem ho mít ráda, tak mě strašně naštvalo jak skončil, na konci se zachoval opravdu hezky...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2008, 19:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Isabel píše:
Mě bylo strašně líto Dobbyho, a jak mu Harry kopal vlastnoručně hrob mě dojalo ... :roll: :( se Severusem to bylo hodně překvapivé, začala jsem ho mít ráda, tak mě strašně naštvalo jak skončil, na konci se zachoval opravdu hezky...
Já ho právě řadím mezi své nejoblíbenější postavy a celou sérii jsem věřila, že tam něco bude. To v šestce mě úplně šokovalo, to byla zrada. Ale pak se to právě vysvětlilo a mě to úplně dojalo :D .


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 čer 2008, 16:51
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Počkat počkat...s tím Snapem-někdo mi říkal, že se nakonec přišlo na to , že Pottera celou dobu ochraňoval....né???nebo kecám?To jsem ale béčko :lol: ach jo :?:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 čer 2008, 18:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jo jo - tak nějak :wink:

Mě to ani moc nepřekvapilo - myslela jsem si, že to s ním nakonec nebude tak špatný (a popravdě: co by v tom mohlo být jiného než nešťastná láska :wink: ). Já ho nejdřív nesnášela, ale když pak přišly filmy, začala jsem ho mít ráda - Rickman je prostě boží :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 54 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti