Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 134 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?
Napsal: 31 led 2008, 18:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už to Tania nadškrtla, takže, čo teraz máte na nočnom stolíku alebo čo vás chytilo poslednú dobu? Mne sa zapáčili detektívky od Tess Gerritsenovej, sú fakt hrôzostrašné :shock:

A chystám sa - ak mi to deti dovolia - na knihu "V ten večer" od Susan Minotovej.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 18:39
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Moderni vyziva pro deti - Petr Fort :lol: :lol: :lol:

Jinak spis Fantasy, Sapkowskeho, Gailmana a z ceskych autoru miluju Kulhanka...trosku ulet :-)


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 19:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já teď čtu ten životopis Ludvíka XIV. od Vincenta Cronina, líbí se mi to. Už jsem o Ludvíkovi pár věcí četla, ale na tomhle se mi líbí, že je to napsaný tak svižně a poměrně vtipně. Dneska jsem si ovšem ráno koupila posledního Harryho Pottera, takže náplň na další dva dny je jasná :).


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 19:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já čtu, jako obvykle, toho víc najednou. Nevím, jestli se dá říct, že čtu :? Ještě, že se najdou ony osobní chvilky na jisté mísntnosti :wink: .
Mám otevřeného Ludvíka XIV. , je to dobrý, ale nevím kdy a jak to dočtu :?
A jinak dočítám tu Atlantidu.
Dokonce mám objednaný poslední díl Harryho, ale ke své hanbě musím dodat, že jsem ještě nepřečetla ani jeden díl :cry: (ještě, že jsou filmy :lol: ).

Krásných knížek je moc, ale nějak se mi nedostává onoho tolik potřebného klidu na čtení :cry: .


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 20:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ty filmy jsou dobré, ale podle mě když jsi nečetla knihy, tak je můžeš chápat je zpola a pokud chceš číst poslední díl, tak rozhodně doporučuju přečíst si všechny knížky, přeci jen do filmů se toho spousta nevejde.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 21:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro Yenn a ostatní mamči doporučuju knihu Lenky Kejvalové - Výživa dětí od A do Z :) (konečně někdo, kdo to uchopil selským rozumem, je to pediatrička), pak se chystám na česko-anglické povídky, abych si trochu osvěžila ten jediný jazyk kromě mateřštiny, který jakžtakž ovládám. A taky jsem si dala předsevzetí, že dohoním mezery ve světové klasice, protože jsem několik let jela jenom českou (studium češtiny :roll: ): Charles Bukowski - bohužel už jsem asi out ze věku, kdy by mě podobné čtení naplnilo.. :wink: a pustila jsem se do Dumasových Tří mušketýrů, jsem teprve na začátku, ale bojím se, že mého milovaného Hraběte Monte Christo to asi nepředčí.
Tak budu ráda za vaše tipy a doporučení, jsem v tomhle směru dost zanedbaná a ty knížky, co tu padly, většinou neznám.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 21:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Andrej píše:
Ty filmy jsou dobré, ale podle mě když jsi nečetla knihy, tak je můžeš chápat je zpola a pokud chceš číst poslední díl, tak rozhodně doporučuju přečíst si všechny knížky, přeci jen do filmů se toho spousta nevejde.
To máš asi pravdu, ale v nejbližší době to nevidím :wink:


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 22:28
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Harryho jsem taky četla a musím říct, že knížky jsou fakt lepší. Ale s tím posledním dílem si asi počkám, až přejde ta horečka a pak si ho v klidu někdě půjčím. Jinak teď doháním povinnou školní četbu, abych měla studentům v hodinách češtiny o čem vyprávět. Momemtálně si listuju v RUR od Karla Čapka. A nebo v edici Děsivých dějin, abych mohla oživit také hodiny dějepisu (nemůžu jim pořád uvádět příklady na Angelice :D ).


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 led 2008, 23:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jééé Děsivé dějiny to byla jednu dobu oblíbená četba mého bratra :). Má jich spousty :). Dasho, Tři mušketýři, to je moje srdeční záležitost, ty jsem taky milovala - oblíbenec Athos, nenávidím Aramise :evil: . No poslední knížka, kterou jsem nějak četla a hodně mi uvízla v paměti je Sto roků samoty od Marqueze. To je výborný. Jinak teď moc na čtení nemám čas :(. A co se týče historie, tak z trošku jiné doby, moc doporučuju knížky od naší Jarmily Loukotkové. Jsou ze starověkého Říma, četla jsem snad téměř všechny od ní z té doby a jsou výborné.


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 08:04
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
já si včera půjčila Pýchu a Předsudek...
jinak hp už má přečtené všechny(sem to o letňákách nevydržela prostě si ten poslední stáhla) a jestli můžu něco doporučit, tak on pán prstenů byl původně napsaný pro dospělé...
jinak s mušketýrama souhlasím, to je moje menší úchylka... asi jako shakespeare... :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 10:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pána prstenů jsem četla. Dle mého názoru je lepší Silmarilion o dějinách Středozemě než samotný Pán prstenů. Jinak nechápu, jak si někdo může Pána prstenů řadit mezi knihy pro děti, jsou podle mě dost náročné, to pro děti rozhodně není. A na Pottera jsem čekala kvůli tomu Medkovýmu překladu, který se mi moc líbí, tak konečně je tady. Až ho přečtu, tak celou sérii přečtu asi znova v angličtině, uvidíme, jak se bude ten dojem lišit. Jo a k mým velkým oblibencům patří John Irving. Sice u jeho knih úplně fyzicky trpim, ale bavěj mě :).


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 10:46
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Pán prstenů je na čtení strašně složitej :cry: (musela jsem se fakt hodně přemáhat, abych ho dočetla) - ještě, že existují ty úžasné filmy. Teď se chystám na Harryho Pottera a taky na povinnou četbu - mám číst Čechovovy Tři sestry 8)


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 10:50
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně teda bavil, ale je pravda, že některé pasáže jsou až extrémně nezáživné. Úplně jsem měla tendence přeskakovat ty části ve Dvou věžích, které se týkaly Froda a Sama. Tři sestry jsem nečetla, ale myslím, že to nebude špatné. Já si vždycky z povinné četby vybírala a přečetla jsem toho poměrně dost. Povinné četbě ostatně vděčím za moji top knihu v žebříčku knih, což je Dostojevskyho Zločin a trest. To je prostě Dílo!


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 11:34
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Souhlasim s Panem prstenu, to neni pro deti ani trosku...ja s tim taky uz kdysi davno sekla a vratila se k tomu pozdeji :-) Mnohem lepe se cte Hobit.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 12:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
No, jak teď čtu toho Ludvíka XIV. od Anthonyho Leviho, tak jsem zjistila (to brzo, co? :? ), že s největší pravděpodobností, i když na to nejsou důkazy, je otcem Ludvíka XIV. Mazarin a ne Ludvík XIII. To jsou věci, že? :wink:
Docela jsem se do toho začetla, ale teď probírají daně, a to mě tak moc nebere. Snad se to zlepší, až se přes to dostanu :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 13:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uf, až sa hanbím (stydím :wink: ), keď čítam tie názvy kníh, ktoré máte momentálne v paráde, ja som sa naposledy dostala k "hodnotnej" literatúre pri Pýche a predsudku od Jane Austen minulý rok. Niežeby ma tieto diela nebavili, ale na to človek potrebuje mať náladu a čas, takto sa zamýšľať :shock:

Ale súhlasím, že Pán prsteňov pre deti rozhodne nie je! Tých mien, udalostí, miest, to dá zabrať. Na tom si aj jazyk môžte polámať (ale vďačím mu za svoju prezývku). Hobit bol rozprávka, to bolo ľahšie, ale priznávam, že Hurinových detí som sa ešte nedotkla, a to ich mám už od jari :oops:

Zločin a trest, ťažká to kniha, ale má silné momenty :!:


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 20:49
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukám, že Potter a Pán prstenů jede. No já z nich nečetla ani jedno. A pro příští chvíle mám připravené Poslední pokušení od Kazantzakise. Viděla jsem film, ale kniha je kniha. Mušketýři, Bídníci a podobné byly knihy mé puberty - naprosto parádní. Jinak vřele dopuručuji Lolitu od Nabokova. I v tomto případě se dá říct, že film dobrý, ale kniha je kniha.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious, můžeš být v klidu, něco z toho, co tu píšou holky znám, ale většinou jen názvy :?
Musím se přiznat, že jsem poslední rok četla spíše hlavně o panovnických rodech apod., nebo také romány :lol: .
Je to skok oproti prvnímu těhotenství, kdy jsem četla samé thilery :roll: , teď jsem si hlavně užívala odlehčené literatury :o .

Jinak, ráda mám Barbaru Wood, ale teď už dlouho nic nevyšlo :cry: Erskinovou a tak podobně :wink:
Jak jsem už říkala holkám v Táboře na srazu, v poslední době jsem žila seriály, které mám od švagra :wink:
The 4400, Heroes, Prison Break, Lost apod., předtím Star Gate Atlantis a SG1.
Myslím, že z tohohle výčtu je jasné, že miluju tajemno a nevysvětlitelné věci 8)

Jenže, myslím, že asi se nenajdou lidé, co by měli rádi toto a ještě Angeliku. Nebo ano?
Ale chápu, že by to bylo možná na jiný web :? . Nebo to Volná diskuse zkousne?
Tím myslím, jestli by mě s tím Jeanne nevyhodila :? :lol: :wink: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No prosím tě, Heroes teď hltáme s přítelem každý večer a Lost už mám taky zkouklé a chystám se na pokračování :). Jinak k seriálům, ještě hodně sleduju Greys anatomy a Private practice, což je odnož, ovšem stávka scénáristů to teď úplně znemožňuje :(. Jo a Lolitu jsem taky četla, to je moc dobrá kniha, film je slušný, ale Lolitu podle mě vystihl špatně. Alespoň já to tak vnímala.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:12
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Jo a Lolitu jsem taky četla, to je moc dobrá kniha, film je slušný, ale Lolitu podle mě vystihl špatně. Alespoň já to tak vnímala.
Já také.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Andrej píše:
No prosím tě, Heroes teď hltáme s přítelem každý večer a Lost už mám taky zkouklé a chystám se na pokračování :). Jinak k seriálům, ještě hodně sleduju Greys anatomy a Private practice, což je odnož, ovšem stávka scénáristů to teď úplně znemožňuje :(. Jo a Lolitu jsem taky četla, to je moc dobrá kniha, film je slušný, ale Lolitu podle mě vystihl špatně. Alespoň já to tak vnímala.
Musím se přiznat, že Private practice mi nic neříká :?


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:31
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Andrej píše:
No prosím tě, Heroes teď hltáme s přítelem každý večer a Lost už mám taky zkouklé a chystám se na pokračování :). Jinak k seriálům, ještě hodně sleduju Greys anatomy a Private practice, což je odnož, ovšem stávka scénáristů to teď úplně znemožňuje :(. Jo a Lolitu jsem taky četla, to je moc dobrá kniha, film je slušný, ale Lolitu podle mě vystihl špatně. Alespoň já to tak vnímala.
Musím se přiznat, že Private practice mi nic neříká :?
No, mě všechny ty seriály neříkají nic.... :roll: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 úno 2008, 21:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Andrej píše:
No prosím tě, Heroes teď hltáme s přítelem každý večer a Lost už mám taky zkouklé a chystám se na pokračování :). Jinak k seriálům, ještě hodně sleduju Greys anatomy a Private practice, což je odnož, ovšem stávka scénáristů to teď úplně znemožňuje :(. Jo a Lolitu jsem taky četla, to je moc dobrá kniha, film je slušný, ale Lolitu podle mě vystihl špatně. Alespoň já to tak vnímala.
Musím se přiznat, že Private practice mi nic neříká :?
Dávají ho jen v Americe. Hraje tam Kate Walsh, která v Greys anatomy hrála Addison. V Private practice taky hraje Addison, až na to, že už jinde :). Je to takové komornější, ale vtipnější a svižnější.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 úno 2008, 12:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania, mýliš sa, je tu ešte jedna žienka, čo má rada tajomno a aj romantiku s históriou! Ja sa hrdo hlásim nielen k Angelike a podobnej četbe, ale aj McBainovi, Agathe Christie, už spomínanej Tess Gerritsenovej. Prečítala som toho kopu o panovníckych rodoch, hlavne Habsburgovcoch (odtiaľ ten záujem o Janu Šialenú a Filipa Pekného), ale aj misteriózne záležitosti ma veľmi bavia, ten seriál 4400 som žrala, škoda, že u nás išli len dve série, ten soundtrack bol skvelý! Akty X mám tiež napozerané. No a Barbara Wood - zbožňujem jej Posvätnú zem a minulý mesiac som prečítala Perfect Harmony (o tej čínskej medicíne) a The Blessing stone (Kameň osudu), to ma úplne dostalo.

Ale asi pošlem Tanii súkromnú správu, he he.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 úno 2008, 15:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Jééé Děsivé dějiny to byla jednu dobu oblíbená četba mého bratra :). Má jich spousty :). Dasho, Tři mušketýři, to je moje srdeční záležitost, ty jsem taky milovala - oblíbenec Athos, nenávidím Aramise :evil: . No poslední knížka, kterou jsem nějak četla a hodně mi uvízla v paměti je Sto roků samoty od Marqueze. To je výborný. Jinak teď moc na čtení nemám čas :(. A co se týče historie, tak z trošku jiné doby, moc doporučuju knížky od naší Jarmily Loukotkové. Jsou ze starověkého Říma, četla jsem snad téměř všechny od ní z té doby a jsou výborné.
Ok, tak já s těmi mušketýry vydržím, snad se do toho zaberu. Loukotkovou taky miluju, na střední jsem od ní přelouskala asi všechno, Navzdory básník zpívá je moje nej... Škoda, že nedávno zemřela.
Zločin a trest jsem taky kdysi před lety četla, ale na mě jsou tihle klasikové asi příliš nestravitelní... :cry:
Až půjdu příště do knihovny, určitě se kouknu po těch knížkách, co si je tu chválíte.
Jinak moje láska k tajemnu vypadala tak, že jsem přečetla v táborské knihovně všechny knihy od Danikena, Moodyho atd...


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 úno 2008, 20:46
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já teď čtu knihu Anna[ img ] od Cynthia Harrod-Eagle.Velmi to doporučuji.Prvně jsem si myslela, co to bude za blbost ale fakt super. Vypráví o Anglické guvernantce, jejiž otec byl admirál, bohužel zemřel na tifus a od té doby se musela o sebe postarat sama. Potkává v Paříži hraběte Nikolaje Kirova a poté s ním jede do Ruska, kde prožívá příběh plný napětí, lásky...ale to co by chtěla- Kirov ji není dopřáno.
Četla jsem prvně druhej díl Fleur, kde se objevujePeťa Kirov a jeho temný bratr Sergej Nikolajevič Kirov a anglická dívka, která při něm bude stát až do konce....pozor-na konci knihy jsem řvala tak hodně, že jsem se málem udusila :D končí to tragicky.
Je to série 3 knih.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 úno 2008, 21:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahojky,
tak se zdá, děvčata, že se mi nevejdete do citátu, tak to zhrnu do jednoho příspěvku:

Tak mě moc těší, Precious, že tu na to tajemno nejsem sama :lol:
Kameň osudu bude asi u nás Modrý kámen - a to bylo dobré, Posvatná zem (nebylo to o svitcích?) a na čínskou medicínu si zrovna teď nevzpomínám, ale je to dlouho co jsem to četla :?
Až budu doma (ve středu), tak na to mrknu a můžeme si o tom popovídat :wink:
Jinak, pro Dashu: Danikena jsem nečetla, ale Moodyho ano, onen Edgar Cayce, jak jsem ho tady zmínila, je jenom takový další krok :P

Cynthia Harrod-Eagles je opravdu úžasná. Mám od ní Dynastii Morlandů (mimochodem zatím 29 dílů a chce to dovést až do současnoti) a to je úžasný soubor, krásně mapující historii Británie.
Pochopitelně, po těchto dílech jsem šla i do Anny a pokračování - nezklamalo mě to.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 15:14
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ja furt při tom řvu a nejde to zastavit....ti, co mě znaj se mi smějí, ale já si nemohu pomoci.
Řvala jsem i u knihy od Susan Key Fantom-úplný příběh fantoma opery. To samí mám u filmů řvu tam, kde jiní se smějí :cry: :( :D


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 15:33
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Simonamafia píše:
Ja furt při tom řvu a nejde to zastavit....ti, co mě znaj se mi smějí, ale já si nemohu pomoci.
Řvala jsem i u knihy od Susan Key Fantom-úplný příběh fantoma opery. To samí mám u filmů řvu tam, kde jiní se smějí :cry: :( :D
Ten pocit, že se mi za řvaní ostatní smějí, znám :wink: . Já teda většinou nebrečim u knížek (až na vyjímky :oops: ), ale u filmů? To řvu furt. 8) Takže myslím, že v tom rozhodně nejsi sama :wink:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 18:14
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
jeeee, lidi to je sranda... sem se dneska pri ceste vlakem zacetla do "Pýcha a předsudek" a to je takova prca.... ja nesnasim sladaky, ale tohle je tisickrat lepsi nez nejaky trapny romanky pro divky(dobre, dobre, ty ctu jen v okamziku nejvysi nouze nebo velkeho horka :D ), ale tohle je uzasny... a kdyz uz i mne bavjej kapitoly o tom, jak kdo koho bali, jestli si ho mam nebo nema vzit atd.. to uz je co rict:-)


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 20:00
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
To jsem ráda, že nejsem sama....... :D
Jo, pýcha a předsudek je dobrá knížka- mám ji rozečtenou do půlky. To je hrozný já poslední dobou čtu knihy jen do poloviny a pak přejdu na další, nějak nedočítám. Asi stresem, či co :?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 20:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já taky brečim úplně normálně :) A čím sem starší, tím víc... Nevim jak to :). Dneska jsem třeba slzela u toho Harryho Pottera no :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 20:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja tiež revem, a zvlášť pri filmoch, ktoré som videla stokrát, pri Odviate vetrom a aj pri Vikingoch, keď zomrie Buliwyf, to normálne nahlas vzlykám
:shock:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 20:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já osobně nemůžu filmy o zvířatech, nedej bože, by se zvířátku něco stalo!
A potom nemohu válečné dokumenty, hlavně když vidím lidské osudy a děti. Potom brečím nejen u toho, ale i dlouho potom. Proto se na to raději ani nedívám. Straší mě to pak ve snech....

No, to bylo trochu z vážnějšího soudku :cry:


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 úno 2008, 21:05
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
tak na filmy o zviratech se nemuzu divat od malicka, protoze se tam temer vzdy hraje na city na ukor nejakeho zviratka a to ja proste nemuzu. No a od te doby, co mam maleho nesnasim absolutne ublizovanim detem (ac je to zvlastni, predtim jsem to tak nejak nevnimala a opravdu jsem byla zamerena jen na ty zvirata), nemuzu se divat ani na reportaz z detskeho domova, i kdyz tam tem detem nikdo neublizuje, ale me staci vedet ze jsou opustene, nikdo se s nima nemazli a okamzite rvu :cry: V tomhle me materstvi strasne zmenilo


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 úno 2008, 13:07
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak teď jsem se pustila do Kladiva na čarodějnice od Kaplického, zatím je to super čtení - aspoň se více seznámím s praktikami inkvizice koncem 17. století u nás.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 úno 2008, 19:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já viděla teda jen film a ten je velmi působivý.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 úno 2008, 19:34
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Film byl docela sileny, ja z toho nemohla nekolik noci spat....


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 úno 2008, 10:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kladivo na čarodejnice, to znie hrozivo :shock: dačo som o tom počula, myslím, že to spomína aj Angelikina teta Jeanne v prvej časti, myslím tú knihu s latinským názvom.


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 úno 2008, 12:11
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ten latinský název zní "Malleus maleficarum" (= Kladivo na čarodějnice), byl to myslím návod jak poznat a usvědčit čarodějnici (ale po pečlivém prostudování, by podle té knihy byl čaroděj každý). A nejspíš byla v 17. století dost populární, protože nejen, že je o ní několikrát zmínka v Angelice, ale také rozpoutala po celé Evropě vlnu čarodějnických procesů. Jednomu z těch monsterprocesů, které se odehrávaly na severní Moravě (bylo zde upáleno několik set lidí) se věnuje také Kaplický ve své stejnojmenné knize (byla psána podle skutečných událostí). Mimochodem myslím, že jsem tu původní knihu Malleus maleficarum s českým překladem viděla asi před rokem v knihkupectví. A jeden z exemplářů ze 17. století je dodnes k vidění na zámku ve Velkých Losinách, kde se odehrává také děj Kaplického knihy. Je to pěkně tlustá bichle, vystavená na čestném místě (lákají na ni turisty).


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 úno 2008, 12:48
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kladivo na čarodějnice si už dlouho chci přečíst. Viděla jsem film, takže knížka mě dost láká. Jo a jestli máte rádi trilogii Hannibal - Mlčení jehňátek - Červený drak, tak taky vřele doporučuji knihy. Hlavně závěr Hannibala se od filmu docela liší - a naprosto perfektně. Pak byl dotočený ještě Hannibal Zrození, ale to už asi není podle knižní předlohy, ale nevím. Alespoň ne od tohoto autora.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 úno 2008, 17:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
S Kladivem na čarodějnice mám půvabnou historku, když jsem se na firemním školení v Poděbradech nechala nalákat na muzikálovou adaptaci ochotníků. Napíšu vám stručnou recenzi:
Hlavní roli fanatického kněze hrál Dobrodinský (bývalý partner Izera) a ve svém zanícení, s nímž procítěně deklamoval a přitom bylo zjevné, že text čte z "bible", kterou má v rukou, byl dokonalou parodií sama sebe. Slušně mu kontrovala lepá děva, oblečená celou dobu jen v negližé, které mělo ke středověku hodně daleko. :lol: Herec, který hrál knížete, byl asi nejnadějnější, ten pro změnu svou roli přehrával, ale byl autorem hudebních pasáží a krásně zpíval. Ve vedlejší roli zazářil opilý sluha (knižní předlohu neznám, ale nezdálo se mi to...), který se zadrhával, koktal a měl výpadky textu a "nepouštěl se do žádných větších akcí" - když měl přivézt obžalovanou z vězení, několik minut marně bloudil po jevišti, protože nevěděl, kam si ji předtím odvedl. :wink:
Publikum se, jak už to tak bývá, rozdělilo na dva tábory: Jedni dávali najevo nelibost a houfně odešli hned zezačátku, ale ti druzí ("The Others"), mezi jimiž sem byla i já, vydrželi až do konce, skvěle se bavili a na konci odměnili herce několikanásobným aplausem, který je doufám odměnil za to, že se diváci smáli na pro ně nepochopitelných a nevhodných místech představení..


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 úno 2008, 18:23
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Taky jsem viděla Kladivo na čarodějnice a byla jsem dosti šokovaná. Hlavně jsem byla vyvedená z míry babičkou, která byla také prohlášena za kacířství( ten, kdo film viděl ví, proč jsem byla vyjukaná :( -k jaké blbosti byla přinucena se přiznat) :(
Každý v mém okolí mi doporučuje knihu Ples vlčic- Mireille Calmel
http://st.blog.cz/a/andreica.blog.cz/ob ... 358458.jpg možná ji zkusím :wink: [/img]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 úno 2008, 20:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
neviem či by som zvládla to Kladivo na čarodejnice, stačilo mi Meno ruže. Bezmocná zlosť: to je asi pocit, ktorý som mala, keď som čítala o tej chuderke dievčine, čo sa predávala za jedlo. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 úno 2008, 20:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
neviem či by som zvládla to Kladivo na čarodejnice, stačilo mi Meno ruže. Bezmocná zlosť: to je asi pocit, ktorý som mala, keď som čítala o tej chuderke dievčine, čo sa predávala za jedlo. :twisted:
Tak to bych také nemohla :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 17:48
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
No tak já můžu říct, že podobně zažraná jako do Angeliky jsem byla v životě jen do Pána prstenů, četla jsem ho jednou v létě a nevylezla z postele i když venku bylo 30 stupňů :D Ale ani jsem pak neměla touhu to číst znovu. Neminul mě ani Harry Potter ale nejsem maniak co by běžel o půlnoci do knihkupetvní nebo musel být na premiéře. Když to tak vezmu tak beletrii skoro vůbec nečtu, mám ráda historické knihy - monografie králů, knihy od Zamarovského (podle mě každý koho zajímá dějepis měl někdy své "egyptské období" :D a taky mám ráda období Rakouské monarchie u nás i ve světě, jak se to tam všechno vdává, degeneruje a intrikuje :P


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 17:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo jo, egyptské období jsem si také prožila, ale už to je poměrně dávno... Já se vždycky tak nějak vracím k těm svým oblíbeným historickým obdobím. Hodně mě zajímá italská rodina Borgiů, dá se říci papežská vlastně. O nich jsem toho přečetla poměrně hodně, ale stejně mi není nic jasné :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 19:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pre všetkých plačuchtivých tu mám jeden tip: Stefan Zweig: Marie Antoinetta. Skvelý psychologický portrét a aj kus histórie. Tie potoky sĺz, ktoré som vyronila pri tejto knihe, sa mi už nikdy nepodarilo zopakovať :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 19:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Jejdon, tak to se už bojím. Určitě na tu knížku časem narazím, protože se mě poslední dobou dost silně drží právě knihy o šlechtě a jejích členech.
Teď jsem právě dočetla o Yury Wintenberga (mimochodem, podle fotky je to fešák) knihu Metresy.
O metrese Alexandra VI. , dále o Roxelaně, pozdější manželce sultána Sulejmána Nádherného, a na závěr o Louise a Athenais - krále Ludvíka XIV.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 20:14
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Andrej: Lucrecia Borgia byla prý nejkrásnější žena světa :D

Ja četla o Ludvíkovi XIV. celou knížku, líbila se mi tam mladá Manciniová, králova "nultá" milenka, ještě před Louisou. Louisa je mi taky sympatická, když se spoku projížděli na koních tak objevili místo, kde dal král později postavit Versailles.
Teď jsem koukala u nas v knihovně, jsou tam vitríny s nově vydanými knihami a je tam titul "Ludvík XIV. a jeho ženy" . Mlsně na to koukám ale maj to rezervované tři osoby přede mnou. No určitě se dočkám :D


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 134 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti