Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 134 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 20:33
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
:oops: pardoooon :oops:
Svádí to, jak člověk v tom rozhovoru pořád reaguje. Budem si na to dávat pozor. Dá se to přesunout ne?:D


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 úno 2008, 20:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Máš pravdu, nějak se to zvrtlo... Ale to je krása volné diskuse :lol:
Jsem si jistá, že to dasha napraví :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 úno 2008, 16:14
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak jsem viděla knihu Kladivo na čarodějnice jen za pár korunek-cca 50kč v levných knihách :D


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 úno 2008, 16:05
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak mám na stole připravený 3 knihy ke čtení, nevím, kdy se k nim dostanu ale čas si snad najdu. Všechny 3 se vztahují k době Ludvíka XIV. :)
1= Marie Manciniová První láska Ludvíka XIV. (Francoise Mallet- Jorisová)stará 40let
2= Idyla královské lásky (Dora Dunckerová)z r. 1926
3=Královna temnot ( Francoise Hamel)- o travičce Voisinové
............pak to napíšu do knih vztahujících se o královi slunce


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 10:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Simonamafia, vlastne všetky dievčatá, ktoré ste z Česka: zháňam knihu od Judith McNaught s názvom "Láska nebeská" (v origináli Almost heaven). U vás ju vydal Baronet r. 1999, bohužiaľ dotlač sa neplánuje a u nás vôbec nevyšla :( Keby ste na ňu náhodou narazili, dáte mi vedieť, prosím? Vopred ďakujem!


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 11:19
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious, jasně, když tak dám vědět, dobrá autorka-přečetla jsem od ní Whitney, má láska a s tebou až navěky.....a myslím na tyto knihy stále
Poslední dobou jsem četla zkoro samé zamilované...hi..poslední dobou..poslední 2 roky :D ..tak jsem si před měsícem řekla, že to budu střídat-jednou romanťák, pak nějakou beletrii..A tak jsem si přečetla Lustiga-Bílé břízy na podzim-to byla tak děsná kniha, nikomu ji nedoporučuji....Ale pokus no :D A teď čtu Memoáry kurtizány
http://img1.odklepnuto.cz/image.php?siz ... id=2598034
nic jsem o té knize nevěděla, čekala jsem historicky pojatý životopis...no, a trošku jsem z toho vyšokovaná...hi :o :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 13:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
vďaka, Simonka :wink:
"Whitney...." je fakt dobrá, myslím, že si právom zasluhuje označenie "classic", ale Almost heaven je fakt "takmer nebo", Elizabeth je mi povahovo bližšia ako tvrdohlavá Whitney :oops: "Until you" (pokračovanie Whitney) sa mi až tak nepáčilo. Ale skús ešte "Something wonderful" (myslím, že to u vás vyšlo ako "Něco nádherného") a "Once and always", sú tiež z Regency England, hrdinovia McNaughtovej románov sa prepletajú viacerými knihami a je to také milé. Však prečítaj, môžme si potom pokecať, aj cez mail, aby sme nerušili :wink:

A tá kurtizána Ťa v čom prekvapila?


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 dub 2008, 17:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
No..hi...to bych měla napsat spíše až po 22.00 :lol: :D
Já mám ráda romány od autorek: Teresa Medeiros (doporučuji "milenec z temnot" a "ztracená duše")
Kinley MacGregor http://www.zbozi.cz/?q=Kinley+MacGregor&r=hint
-má pěkné zkoro všechno
Woodiwissová
Ani Shannon Drake nebo Barbara Erskinová
....ale nejlepší úplně ze všech knih- Temné touhy http://www.alman.cz/knihy/E00679/Lewiso ... touhy.html
a Fantom-úplný příběh fantoma opery-Susan Key-Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla-zasáhne člověka a jen tak se ho nevzdá


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 dub 2008, 18:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jééj, tak vďaka za tipy, skúsim zohnať.
Ináč Kathleen Woodiwiss - nech odpočíva v pokoji! - je moja druhá najobľúbenejšia autorka, hneď po Juliette Benzoni! Istú dobu som bola jej knižkami totálne posadnutá, "Plameň a kvet" bol dlho na čele mojich naobľúbenejších romantických kníh, teraz sa delí o prvenstvo s "Whitney,..." a "Almost heaven" :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 dub 2008, 21:16
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Benzoni,,,no jasně.jak jsem mohla zapomenout...Krásná Kateřina(zatím jsem přečetla pouhé 2 díly-ze 7 :( ) a ten sedmí není ani v ČR. :( :(


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 dub 2008, 10:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To ma mrzí, ja mám doma všetky, Krásna Catherine je moja najobľúbenejšia kniha zo všetkých, čo som kedy čítala, aj keď je pravda, že najlepšie sú prvé dva diely, tie posledné dva sú už vyslovene nadstavované. Avšak pokánie Arnauda de Montsalvy na konci celého románu som si vychutnala :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 dub 2008, 11:33
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já jsem skončila u toho jak Kateřinin manžel(jehož krutost se mi nevím proč líbila) se přidal na stranu pobudů a poněvadž ji miloval(což ji zatím neřekl) , věděl, že by to nemohlo být možné( například kvůli vévodovi nebo mladého Arnauda))vydal se vstříc popravčímu osudu. ....ach jo....tyto scény s ním mne tak dostaly že sam na to malovala i ilustrace :oops: :cry: :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 dub 2008, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
áno, chudák Garin... Ty si nečítala, prečo žil s Catherine tak, ako žil? Prišla si o zaujímavé vysvetlenie :wink:
Ale veeeľmi by som chcela vidieť tie Tvoje kresby, nedajú sa Ti poslať?
Ináč, Catherine bola aj zfilmovaná, aj ako tv seriál, ale u nás ho nikdy nedávali, čo ma strašne mrzí... :evil: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 dub 2008, 19:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já si udělám stránku na internetu, kde budu mít vše co fotím, mé ručně dělané šperky, ilustrace a básně a pak sem hodím adresu....Zatím jsem nepřišla k tomu, proč se tak choval- já totiž čtu (nevím proč) 6 knih najednou, a proto nestíhám..... :) :) ale vím určitě, až se k tomu dostanu, tak budu opět plakat, že jo?... :oops: :cry: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 dub 2008, 21:40
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím. Právě jsem dočetla Otce Goriota od Balzaca a narazila jsem tam na jednu pasáž, ke které bych asi od někoho zasvěceného potřebovala vysvětlení:
"Zde zejména láska je honosná, bujná, hýřivá, šarlatánská a okázalá. Jestliže všechny ženy na dvoře Ludvíka XIV. záviděly slečně de La Valliére vášeň lásky, pro niž tento velký kníže zapomněl, že každá z jeho manžet stojí tisíc tolarů, a roztrhl je, jen aby umožnil vévédovi de Vermandois (- Ludvík de Bourbon, nemanželský syn Ludvíka XIV. a slečny de la Valliere) vstup do společnosti, co pak můžeme chtít od ostatních lidí?"
- Rozumíte někdo tomu s těmi manžetami?


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 dub 2008, 18:14
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teď momentálně nestíhám číst žádnou další beletrii. Ale po čase se vždycky ráda vracím k Janě Eyrové od Charlotty Bronteové. A taky mám ráda knížku Mrtvá a živá (Rebeka) od Daphne du Maurier.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 kvě 2008, 09:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jane Eyrová je smutná, keď som čítala o tých podmienkach v detskom ústave, mala som sto chutí zakrútiť tomu správcovi či majiteľovi krkom :evil: :twisted: Rebeka má dobrú atmosféru, aj keď pokračovanie sa mi zdalo už dosť zlé.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 kvě 2008, 10:46
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tu mám taky doma a i Villette, přečetla jsem Na větrné hůrce od její sestry Emily Bronteové. Nádhera.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2008, 08:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všetkým, ktorí radi čítajú historické knihy, odporúčam trilógiu od Davida Gemmella s názvom Trója. Hrubé knihy, ale sú vyslovene, ako hovoríte vy, "čtivé". Pútavé, nabité dejom, no a samozrejme smutné. Práve dokončujem posledný diel a nie je mi všetko jedno :cry: A autor veľmi zaujímavo podáva staré známe mýty, realisticky vysvetľuje legendu o krásnej Helene, Odyseove zázračné putovanie, trik s trójskym koňom a pod. Posledná kniha sa mi niektorými výrokmi a myšlienkami zdá byť inšpirovaná hollywoodskym filmom z roku 2004, čo však pre mňa nie je na škodu, lebo túto Tróju s Ericom Banom milujem ... aj keď s Illiadou má fakt len málo spoločné. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku: Malomocná- helena Mniszkowna
Napsal: 15 črc 2008, 14:56
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Polská spisovatelka která napsala krásný román(3-dílný) u kterého každý utře oko http://www.razmich.webpark.pl/s4_03.jpg

možná, že to už není k sehnání, já to koupila v antikvariátu, a opravdu to je krásné.

já mám úplně jiné obaly knih (tohle je polské vydání)http://zdjecia.swistak.pl/02/809/2809968_1.jpg (1,2 díl)
a poslední Ordynat Michorowski http://www.bialykruk.com.pl/sklep/galer ... e_4666.jpg
tedy myslím, že to tak je( nenašla jsem na internetu Malomocnou(normál. přeloženou s našimi obaly) U nás to jsou 3 knížečky s originálním obalem.

Je to sága, kde láska místo štěstí přináší bol a utrpení. Poukazuje to na rozdíl mezi aristokracii a poddanými, obyč. šlechtou. Aristokracie nehodlá připustí, dovolit smíšení těchto dvou vrstev a tvrdě milujícím háže překážky a nastavuje pěst.
Závidí nás to do exkluzivního prostředí polské šlechty, v němž se shodou osudových náhod ocitá mladá, krásná Štěpánka Rudnická. Dívka ušlechtilého ducha překoná překážky, které jí do cesty staví kastovnictví staré aristokracie. Stává se učitelkou v aristokratické rodině(získává si všechny) Pomáhá jí kníže Valdemar Michorowsky, který sice patří do vysokých kruhů, ale srdcem hájí její zájmy. Je to příběh vznikající lásky, která v osudu nemá zapsáno blaho a věčné štěstí. Valdemar se snaží překonat všechny překážky, které stojí mezi upřímným citem a zkostnatělými společens. pravidly. Když zjistí, že minulost ohrožuje jejich právě nalezené štěstí, jsou oba nešťastni. Překonává předsudky a bohužel krutý osud dá páru osudovou ránu, u které jsem řvala jako podťatá

http://www.youtube.com/watch?v=Rcso6bxM ... re=related bylo to asi i natočené..ale žádný film plně nevistihuje knihu..to už známe né??)


Nahoru
Profil Citovat
Majka371
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 srp 2008, 15:20
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 18 srp 2008, 15:03
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Práve včera som dočítala "In Nomine Mortis". Je to veľmi zaujímavá kniha o počiatkoch inkvizície vo Francúzsku.Zhltla som ju veľmi rýchlo. Pri kúpe som nebola presvedčená že ma veľmi zaujme, ale vzhľadom na to, že prvé dve nové vydania Angeliky som prečítala už 2x a nemala som večer v posteli čo robiť :P , začala som s touto knihou. Vrele odporúčam.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 srp 2008, 16:36
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Nyní čtu Waltera Scotta-knihu Kenilworth...a docela mě to zaujalo...tajně si ji na brigádě čtu :P
[ img ] odehrává se to v zlatých časech královny Elizabeth I., a jejích miláčků earlů( Leicester a Sussex)...i když to není lovestory s happy endem...tak se mi to moc líbí.
http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-den ... worth.html
Leicester[ img ] a Sussex[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 srp 2008, 18:48
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já a čtení...já myslím, že já zemřu, tak kolem 90, s knihou na hlavě.....a s knihou se i pohřbím. Do poloviny střední školy mě knihy vůbec nezajímaly, jo až na Lenku Lanczovou...no jo puberťák..který čte nesmysly. Vše jsem viděla růžově, a co jsem neprožívala, tak to jsem aspoň četla :cry: .Pak přišel zlom, kdy Lanczovky letěly vzduchem, některé se vrátily do knihoven, některé skončily v popelnici, nebo se někomu darovaly... :oops: dííky bohu.A začala jsem číst sonety od Shakespeara..ta knížka jakoby převrátila moje čtení, za týden dávaly Angeliku, kterou jsem neviděla několik let a po shlédnutí a dočtení sonetů neletěly vzduchem jen Lanczovky ale i dětské a puberťácké nesmysly. To byla zřejmě ta chvíle kdy jsem pubertu zavřela a nechala ji za sebou. I když si myslím, že něco z ní budu mít navždy,jsem totiž střeštěná. A pak jsem začala lámat rekordy ve čtení(jedna tlustá kniha za den..za noc :lol: ) a teď to musím trochu regulovat abych neskončila v Dobřanech :wink: Když si vzpomenu, že před 5 lety jsem měla kolem 20 knih.. :roll: raději je nebudu vyjmenovávat..určitě mezi nimi byla i Sněhurka :lol: , tak mám takovou úchylku..nakupování historických románů a knih vůbec, nové, staré...jakékoliv, co mě zajímají, dokonce jsem se sešla s bývalo učitelkou na fyziku,pomohla ji stěhovat nábytek u ní doma a dostala za to tolik knih, že se to nevešlo ani do auta(120 knih).......doma jich mám zatím 700 ale s mým pokojem, který je malý je mam všude...za chvíli je budu snad i lepit na strop :lol: a od té doby mám samé "ušlechtilé zájmy" které jsou mimo tuto doby a čas...historii celkově se my stala osudnou.....TAKŽE HOLKY, KDYBY NÁHODOU JSTE NEVĚDĚLI,CO S KNIHAMI, TAK MI JE DEJTE A JÁ VÁM ZA TO DOKONCE PODĚKUJI... :D :D :lol:


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 srp 2008, 21:37
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jen nekřič.Zdědili jsme po babičce knihovnu.Vybralo se z toho jen pár opravdu zajímavých nebo vzácných výtisků a zbytek leží v krabici u našich v ložnici.Ale nejsem jistá,jestli budou za něco stát. :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 srp 2008, 21:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidíš, to jsem měla vědět před pár lety, kdy jsem obrážela českobudějovické antikvariáty se sebranými ruskými klasiky a po několika odmítnutích jsem je zbaběle hodila do tříděného odpadu... :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 zář 2008, 09:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
škoda, Simonka, že nejdeš na zraz, pár kníh by som Ti venovala...


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 zář 2008, 09:12
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Jéééé.....anndrro...... :P
Dasho :D jak si je mohla vyhodit.....Pro mě vyhodit knihu je jako zabít :lol: :lol: ...to je kulturní barbarství...(né to nemyslím vážně) :wink:


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 zář 2008, 09:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Simonamafia píše:
Jéééé.....anndrro...... :P
Dasho :D jak si je mohla vyhodit.....Pro mě vyhodit knihu je jako zabít :lol: :lol: ...to je kulturní barbarství...(né to nemyslím vážně) :wink:
Ale je to fakt, bedna, jestli to naši teda už nevyhodili. Bydlí v Libosvárech tj.cca 25 km od Domažlic. Už se vidím, jak ti to tam táhnu-autobusem, páč nemám řidičák :D . I když možná by byla máma i ochotná to někam odvézt, kdyby se toho zbavila a eště by posloužily, ale musela bych se zeptat. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 zář 2008, 18:33
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak jsem se přihlásila na fórum knihomol a budu Angeliku propagovat ať si říkají, co chtějí :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 zář 2008, 18:23
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Včera jsem dočetla Tři mušketýry (ještě po deseti letech)...pěkně jsem si pobrečela, když tam všichni kromě Aramise poumírali...nejvíc u Porthose, jak nesl celou skálu na zádech...a dnes se jdu pustit do Madame Lafarge :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 zář 2008, 21:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Annie píše:
Včera jsem dočetla Tři mušketýry (ještě po deseti letech)...pěkně jsem si pobrečela, když tam všichni kromě Aramise poumírali...nejvíc u Porthose, jak nesl celou skálu na zádech...a dnes se jdu pustit do Madame Lafarge :D
Proto toho Aramise tak nenávidim, je to hrozně pokryteckej hajzl obětující své přátele!


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 pro 2008, 13:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
New Moon od Stephenie Meyer, skvělá knížka, nemohla jsem se od toho odtrhnout, už se těším i na film :D


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 pro 2008, 14:11
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já teď čtu knížku Obchodník se smrtí od "doktora House" Hugha Laurieho - fakt doporučuju, je to hodně vtipné... ale není to pro každého (představte si to jako něco podobného Bondovi, i když nejde vyloženě o agenty - tedy zatím :lol:)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 pro 2008, 18:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Nejsem poslední dobou schopná vydržet u jediné knížky (bohužel ani u Obchodníka se smrtí :( ) . Takže spíše skáču z knihy na knihu - většinou historické, o českých záhadách, zakázané archeologii, esoterika a léčitelství - prostě podle nálady...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 pro 2008, 23:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já teď čtu knížku od Baracka Obamy, kterou mi dovezla kamarádka z Ameriky...je to docela dost zajímavé čtení, moc nechápu, jak si mohl své názory udržet a dostat se na vrchol politiky.


Nahoru
Profil Citovat
Isabel
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 pro 2008, 21:34
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 97
Registrován: 19 bře 2008, 16:27
Bydliště: Austerlitz
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Naposledy jsem teď četla od Stephenie Meyer Eclipse a Breaking Dawn, úplně mě to pohltilo, takže asi začnu číst znovu :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 pro 2008, 16:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dostala jsem pod stromeček úžasnou knihu Koncept kontinua od Jean Liedloffové. Pojednává primárně o přístupu k dítěti, ale i obecně o naší civilizaci.
DOPORUČUJI JI VŠEM!!! Nejen současným či budoucím matkám. Autorka žila s jihoamerickými indiány, kde objevila rozdíl v přístupu k dětem mezi našimi civilizacemi - je to jednoznačně to nejlepší, co jsem kdy na toto téma četla, a že toho nebylo málo. Jako spořádaná matka jsem přelouskala spoustu knih o "správné" výchově dětí a nad nějakými radami zůstával rozum stát. Tahle knížka mě ujistila o tom, že jsem si počínala vcelku správně a dala námět, co ještě vylepšit. Není to soubor žádných rafinovaných vědeckých rad, ale jen jedna prostá a geniální myšlenka.
Myslím, že tahle knížka může být užitečná pro každého.


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 pro 2008, 10:23
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
dasha píše:
Myslím, že tahle knížka může být užitečná pro každého.
To vypadá moc zajímavě :wink:

Tak já dostala k Vánocům Kmotra (moje největší přání pod stromeček :oops: ), a i když jsem ho ještě nedočetla, musím říct, že je to ještě lepší než film (!), což sice není u knížek až tak překvapující, ale když vezmete v potaz, že film považuju za vrchol geniality, tak... :lol: No zkrátka doporučuju všem, kdo to nečetli - moc zajímavé a chytlavé čtení :wink:

Doplnění po dočtení: Tak to byl opravdu hodně silný zážitek!:oops: A tahle kniha se zařadila na můj třípoložkový seznam knih, které mě kdy dokázaly rozbrečet :lol:. A když už mě knížka rozbrečí, je to samo o sobě známkou toho, jak neuvěřitelně je silná... 8)


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 led 2009, 16:23
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Zrovínka jsem dočetla Věčnou Ambru....doporučuji každému...nádhera
zajímavý článek... http://www.renatac.cz/961/vecna-ambra/
přečtěte si ty spodní názory :wink: :wink:
Zajímavé to je, že je to ve stejném období jako Angeličino ale na dvoře Karla II. A stejně jako se Angelika dočkala zfilmování tak i Ambra ale ještě v černobílém filmu
http://library.uncwil.edu/web/collectio ... AA280_.jpg[/img]
http://www.doctormacro1.info/Images/Dar ... er)_01.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3139/295 ... e9.jpg?v=0


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 led 2009, 19:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já Věčnou Ambru taky četla a vždycky jsem si říkala, že mi pojetí charakteru filmové Angeliky mnohem víc sedí na Ambru než na Angeliku, spíš jakoby to bylo o Ambře zasazené do světa Angeliky, asi se tvůrci spletli :D . Přečetla jsem si ty komentáře a zajímavé je, že si taky nejvíc pamatuju tu pasáž s epidemií :D . Už jsem to četla hodně dávno. To byl asi jediný okamžik, kdy jsem ji vzala trošku na milost, jinak Ambru jako charakter nemusím, ale kniha byla poutavá, to jo :D .


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 led 2009, 19:59
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
No já bych chtěla přečíst i to pokračování ale ty knihy se nedají sehnat ...to je jako s Angelikou...nikde nic( nepočítám ty nové díly na trhu)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 led 2009, 21:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Z Ambry si také pamatuji tu epidemii, ale nejvíc mě zaujal snad konec. Jak mluví o svých šatech a co pro ní znamenají. Tam se mi asi líbila opravdu nejvíc.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2009, 10:22
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Bylo hrozně smutné jak byla zoufalá, že má manželku, a že ji miluje a je schopen zničit vztah k ní...Jak ze zoufalství přišla za ní, a všechno ji pověděla. V tu chvíli to Bruce uslyšel a zařval její jméno. Přišlo mi smutné, že ze zoufalství ho napadla a prala se s ním, což skončilo tím, že ji škrtil zaslepen zlostí...bože, nechtěla bych být v její kůži...zachránila mu život, když měl mor, čekala na něj když šel do války a on se ji tak krutě odvděčil...nojo, chtěla víc než mohla mít


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 led 2009, 15:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Priznávam sa, Ambru som nečítala. :oops: Čo je horšie, začala som ju čítať, ale vôbec ma neoslovila. Vraveli mi, že je to čosi podobné ako Angelika, ale nejak som sa nemohla do toho dostať. A keď vravíte, že to má taký podobný koniec ako Odviate vetrom, tak som asi o nič neprišla, nie? Zvlášť keď mám rada happy endy. (BTW, Odviate vetrom sa mi páčilo aj napriek smutnému koncu.)


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 led 2009, 16:22
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Počkat počkat...ono to má i nemá otevřený konec...teh hl. příběh o kterém mluvíme sice napsala Kathleen WINSOR a konec udělala otevřený...ale tento příběh dopsali 2 autorky až do konce (Joan Seymour a Kathleen Stadford)...takže není otevřený konec


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 led 2009, 00:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tak Jih proti severu (nebo obráceně?)taky dopsal někdo jiný potom...četla sjem to, ale to už není to ono.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 led 2009, 09:35
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
To je asi jak u které knihy...někde je lepší volné pokračování, někde ten úvodní první díl..
Ale možná je to jako u filmů-vždycky 1. díl nadchne...a ty další jsou jen odvar :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 led 2009, 10:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
No tak Jih proti severu (nebo obráceně?)taky dopsal někdo jiný potom...četla sjem to, ale to už není to ono.
pokračovanie Gone with the wind napísala Alexandra Ripley pod názvom Scarlett (aké originálne, však? :D ). Štýl bol myslím zachovaný, ale niektoré veci - hlavne ten romantický záver (myslím romantický nielen čo sa lásky týka, ale romantický ako žáner - vzbura, smrť, láska atď) boli trošku už od veci.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 led 2009, 11:23
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Dala jsem si inzerát na bazar knih, že chci pokračování Ambry....tak jsem byla šťastná, že mi někdo poslal mail, že by mi prodal knihy...3. díl Věčné Ambry a volné pokračování s názvem Lady Sussana( což je asi o její dceři)...jo, pak přišlo na cenu a chce 500 Kč....Já nevím, přijde mi to přemrštěný...Když normálně románová kniha v obchodu stojí kolem 200 kč( a jsou nové) a za nějaké 2 starší 500...asi proto, že se to nedá sehnat...možná se pozeptám v knihovnách...pak když tak napíšu, zda to nylo horší


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 led 2009, 19:19
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. No ještě jsem se nedavno dostala k červenýmu trpaslíkovy ... :D , ale ten mě tolik nevzal jako serial...
Ambra?? O te slyším poprvý :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 134 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti