XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 33 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 26 bře 2023, 21:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  26 bře 2023, 19:45
moirra píše: *  25 bře 2023, 11:25

mali by sme spraviť extra angelikologickú konferenciu Angelika a Nový Svet pekne s mapami :mrgreen:
Souhlas, Precios říkala, že na jaře by měla mít více času a já bych vzala kolegyně z Prahy a mohly by jsme se setkat ve Vídni, Bratislavě, v okolí ve vinným sklípku?
Co po Velikonocích? :chevalier: :chevalier: :chevalier: :D :D ;)
No ja to nechávam na vás aby ste sa skonsolidovali kedy by ste mohli a kto by teda poprípade na Bratislavský či skôr Viedenský zraz mohol na jaro prísť. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 26 bře 2023, 21:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Budu se snažit zorganizovat
Kdy se narodil Florimond?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 26 bře 2023, 22:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
samozrejme to vo Viedni potom zbúcham ja - miestnosť aj s beamerom a tak - záleží od toho koľko nás bude
mapy zo všetkými zástrčkami na elektroautá vo Viedni :mrgreen:


ty máš zatiaľ za úlohu zistiť koľko by vás na ten zraz bolo a kedy by ste mohli prísť - ja si predstavuje predlžený víkend, čosi ako mini dovolenku - keď už by ste cestovali do "ďalekej cudziny"

Dátum narodenia Florimonda? Nuž ten má samozrejme rovnako ako Cantor a Honorine svoje vlastné vlákno v postavách.
Obšírna odpoveď na tvoju otázku je hneď v prvých dvoch príspevkoch :la-polak-fun:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=3&t=461

Inak si génius Zuzanka že si to spomenula. :la-polak-fun:

Vo Viedni bývajú prvú nedeľu MUZEA zdarma - a to je presne ten 18 týždeň kedy má Florimond narodeniny - plus pondelok je na Slovensku svitok čiže by sa dal dať odchod zo zrazu až na Pondelok a využiť nejaké to múzeum vo Viedni zdarma - v Rakúsku v pondelok sviatok nieje, bude tu obyčajný pracovný deň.

Hne´d pridávam aj info o tom ktoré múzeá sú prvú nedeľu v mesiaci zdarma:

https://vivent.at/gratis-ins-museum/#gr ... ugendliche

a ešte niečo v Češtine:

https://www.ck-zajezd.cz/zurnal/rakousk ... nty-zdarma


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 06 dub 2023, 08:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja by som mohla v druhej polke mája.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 12 dub 2023, 15:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je to jsem ráda, že Precios se hodí druhá polovina května.
Neozývám se tolik, protože snad se konečně dozvíme, způsob a časový rozvrh léčení Peyraca.
Ale hlavně jedna vynikající zpráva. Dnes přišly výsledky rentgenu. Nádor je zapouzřený a nejsou metastázy. Dnes si Otvírák šampus. A ve Vídni je šampus na mne.
Půjdu zjišťovat kdo pojede se mnou.
Nebo mi volejte 602333217 nebo pište zuzana@puzikova.cz


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 12 dub 2023, 19:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  12 dub 2023, 15:29
Je to jsem ráda, že Precios se hodí druhá polovina května.
Neozývám se tolik, protože snad se konečně dozvíme, způsob a časový rozvrh léčení Peyraca.
Ale hlavně jedna vynikající zpráva. Dnes přišly výsledky rentgenu. Nádor je zapouzřený a nejsou metastázy. Dnes si Otvírák šampus. A ve Vídni je šampus na mne.
Půjdu zjišťovat kdo pojede se mnou.
Nebo mi volejte 602333217 nebo pište zuzana@puzikova.cz
Zuzanka, som nesmierne rada, že to takto dopadlo! Držím palce v ďalšej liečbe! :prayer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 12 dub 2023, 20:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V druhé polovině května určitě nemohu o víkendu 20., 21.5.


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 28 kvě 2023, 11:40
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro Zuzanku:
To, cos psala předtím v dobnu, jsou skvělé zprávy. Omlouvám se, že reaguju až teď, ale jak jsem Ti psala předtím do e-mailu, chodím sem málo a některých důležitých věcí si proto všimnu až se zpožděním. Hlavně ať je dál všechno v pořádku. Jste oba skvělí, že to zvládáte. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 03 čer 2023, 11:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé kolegyně, moc mě mrzí, že se nemůžu plně věnovat společným aktivitám. Konečně manžel dostal termíny. 15.6. ho připravují na ozařování, které by mělo začít v červenci. Není již času nazbyt a největší problém je z termíny. Nikdy nejsem schopná říct do předá jaká bude reakce.
No snad to vše dobře dopadne.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 03 čer 2023, 20:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Držím palce aby všetko dobre dopadlo. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 04 čer 2023, 19:25
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Podzimní minisraz
Napsal: 25 čer 2023, 20:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobrý večer milé kolegyne, čas neuvěřitelně rychle běží a do podzimu není daleko.
Chtěla bych Vám navrhnout místo setkání.
Moje velmi dobrá kamarádka má nad Českým Krumlovem statek. Jmenuje se Statek Kloubek.
Zde mimo ubytování pořádá různé akce, hlavně svatby. Mě napadl následující program:
První den příjezd na statek, ubytování a prohlídka města se zámkem. Večeře a pokud by hrálo divadlo, tak by jsem se snažila sehnat lístky.
Druhý den, dopoledne výlet na zámek Kratochvíle. Můžeme si půjčit kostýmy a udělat si piknik. To je vše závislé na počasí. Odpoledne, či v podvečer udělat konferenci. Opět navrhuji v kostýmech. A na večeři si objednat katering a večeře na statku v jejich “ stodole” za svitu pochodní a svíček. Nebo si odjednat večeři v hotelu Růže, kde podobné věci dělávaly.
Samozřejmě se dá i ubytovat v hotelu ale cena bude asi jiná.
Třetí den po snídani rozloučení.
Myslím, že v Českém K. se dají půjčit kostýmy. Nebo je přivézt z Prahy. Možná by se dalo půjčit i nádobí.
Dejte vědět, zda se Vám pobyt v Krumlově líbil. Vím, že časově jsme o pár desítek let dříve ale při návštěvě Kratochvíle jsem viděla podobný nábytek jako v Borderiově filmu. A statek vyzdobíme.
Připravila bych kalkulaci.
Zároveň prosím o nápady. :P


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Podzimní minisraz
Napsal: 30 čer 2023, 12:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj všem! Děkuji Zuzce za přednesení návrhu. Doplňuji, že termín podzimního minisrazu byl předběžně určen na konec září, kdy státní svátek (28. 9.) v ČR vychází na čtvrtek. Pokud by si pracující byli ochotni vzít dovolenou, měli bychom krásné 4 dny, a s tím už se dá ledasco podniknout. Jednalo by se tedy o termín 28. 9. - 1. 10.

Za mne je důležitá cenová kalkulace, abych to uplatila, a to se, myslím, týká asi i ostatních, zejména těch, co pojedou z daleka a budou si hradit i náklady za cestu...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Podzimní minisraz
Napsal: 07 črc 2023, 12:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka, znie to krásne, ale dostať sa tam bude pre mňa zrejme dosť komplikované. Strávila by som celý deň na cestách, veď len do Prahy mi to z môjho mesta trvalo okolo desať hodín. :? Krumlov je prenádherný, bola som tam minulý rok a veľmi sa mi tam páčilo. Ale asi by som hlasovala skôr za Moravu resp. niečo bližšie.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 18 zář 2023, 15:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy ak by ste stihli doraziť z Prahy tak aby ste tu v ten štvrtok 28-ho boli najneskoršie okolo 14tej hodiny, tak mám návrh:

stretnúť by sme sa mohli v centre Viedne a po príchode vám istotne dobre padne nejaké občerstvenie:

https://www.visitingvienna.com/sights/justizpalast/

v Justičáku majú otvorené do 16:00 - a majú tam na viedenské pomery super lacné ceny aj čo sa týka jedla - káva a štrúdla a iné zákusky sú tam za normálnu cenu

robiia aj Coctaily , dolu je úžasné schodište z obrovskou historickou sochou Justície - slepej spravodlivosti

čiže to by mohlo byť štýlové privítanie aj s malým občerstvením z božským výhľadom z terasy na vežičky centra mesta

historická budova je skutočný poklad - má to iba jeden zádrhel. pri vstup dolu je kontrola ako na letisku

odtiaľ je to metrom rovnako ako aj autom iba naskok ku mne do múzea aj do bytu v ktorom budú ubytované tri grácie Dasha, Precious a Penelopa (praktické je že to je pešo kúsok od múzea)

neskoršie poobede alebo navečer by potom mohol byť zraz u Polačky v múzeu s konferenciou - miesta je na to v byte dosť
môj syn pripraví beamer ale mám aj kábel ktorým sa dá prepojiť laptop na telku a tak tam človek môže premietať s počítača čo che

podrobnejšie ešte napíšem niečo k môjmu návrhu na piatok

skúsenosť s pobytom v Južnej Francii tohto leta mi potvrdila teóriu že človek si všetko môže oveľa lepšie užiť ak je na to dôkladne pripravený a má poriadne zrešeršované veci týkajúce sa Programmu

Viedeň a okolie poznám tak dobre ako ktorýkoľvek rodený Rakušan - veď takmer celý svoj dospelý život som prežila tu
takže neváhajte a pridávajte otázky a vlastné návrhy

Z iných alternatívnych angelikologických činností ma napadli ešte napríklad: múzeum kočov v Hofburgu, čokoládové múzeum, kriminalistické múzeum, barokový kláštor na kopci nad Dunajom na konci Viedne

na piatok je môj návrh po stopách Filipa du Plessis - alias zámok LAXENBURG

ozaj, prečo vlastne nejdete späť až v Nedeľu? :roll:

TERASA JE PRESNE HORE V STREDE BUDOVY KDE JE TO ZABRADLIE

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 18 zář 2023, 16:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pre tie ktoré tu ešte nikdy neboli alebo tu už veľmi dlho neboli:

Múzeum je teraz skutočne rozsiahle. :la-polak-fun: Čo keď zatrepem bačkorami? Musím súrne spísať angelikologickú záveť kto potom múzeum zdedí. :P

Mám ešte neuveriteľne veľa obrázkových kníh pojednávajúcich o miestach ktoré poznáme z Angeliky - toto u mňa je už fakt pravé nefalšované múzeum :la-polak-fun:
moirra píše: *  18 zář 2023, 15:12
neskoršie poobede alebo navečer by potom mohol byť zraz u Polačky v múzeu s konferenciou - miesta je na to v byte dosť
môj syn pripraví beamer ale mám aj kábel ktorým sa dá prepojiť laptop na telku a tak tam človek môže premietať s počítača čo chce
No a teraz sa mi zjavilo toto, z ohľadom na to že mám k dispozícii pár angelikologických filmov, normálnych aj dokumentárnych ktoré niesu k dispozícii ani v Slovenčine ani v Češtine by to vskutku mohlo byť šílené angelikologické aktivity - napríklad že by ste si domýšľali čo práve hovoria :
PenelopaW píše: *  16 říj 2021, 19:19
moirra píše: *  16 říj 2021, 18:34
ja už som uvažovala že jedine že by som to pôvodné video simultánne prekrikovala ako v ruskom dabingu, 8) - ale nemám moc hereckého talentu takže to by asi nedopadlo :slzici:
To si můžeme zapsat jako aktivitu na ten velký oficiální angelikologický sraz :mrgreen: .
v tejto diskusii šlo o dokumentárny film o parížskych mostoch :wink: - no napadlo ma že ten film o parížskych mostoch a mnohé iné mám nahrané na TV BOXE
samozrejme nechýba ani zbierka angelikologických DVDčiek


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 18 zář 2023, 21:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Že bychom zvládli nakonec i Slečnu de Scudery? :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 19 zář 2023, 08:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, ďakujem za zhrnutie návrhov, pokúsim sa prísť do cca 14,00 hod :)

Mám otázku k Laxenburgu - to je záležitosť na celý deň? Pýtam sa preto, že napr. Penelopa mala záujem ísť do Hofburgu a celkovo do centra Viedne. Keďže neviem, ako ostatné dievčatá odchádzajú, bude na to priestor v sobotu? Resp., dal by sa zvládnuť Laxenburg a Hofburg v jednom dni? My, čo vstávame s kikiríkaním kohútov, by sme ráno/doobeda (múzeum otvárajú asi o deviatej, však?) mohli zvrtnúť ten Hofburg - nemám problém byť "vedúcou výpravy" :D a potom by sa ostatné dámy mohli pridať k Laxenburgu. Naštudujem si pokyny od Moirry, aby to nemala na pleciach všetko iba ona sama.

Ak je Laxenburg výprava na celý deň, ignorujte predchádzajúci odstavec 8)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 19 zář 2023, 12:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Luxemburg je záležitosť závislá na peknom počasí. Ono by sa teoreticky dalo zvládnuť obidvoje v jeden deň (my sme toho s Fantinou za jeenň deň zvládli na Francúzskom jihu oveľa viac) v prípade že návštevníčky Hofburgu by boli schopné sa dostaviť k Hlavnej Stanici odkiaľ ide BUS okolo 13 tej hodiny.

Nuž ale HOFBURG je normálne tiež záležitosť na celý deň. Hofburg, to nieje jedno múzeum, ale celá hromada múzeí a často tam bývajú v hlavnej sezóne, ktorá ešte fičí prinajmenšom do konca septembra, rady ako pred Louvre. Ak by ste tam stáli už o 9tej ráno možno budete mať šťastie a ešte až také rady nebudú.

Presne ako vraví v tom videu: Hofburg je v podstate mesto v meste.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=0oTPFUIKpNM

Otváracie hodiny väčšiny z tých múzeí sú: 09:00 - 17:30

Máte v Hofburgu vybrané nejaké konkrétne múzeum? Alebo viaceré s nich? Tuto máte prehľad v Češtine:

MUZEA HOFBURG:

sú tam:
Sisi Museum
https://www.sisimuseum-hofburg.at/en/

ďalej sú tam:
Španělská dvorní jízdárna
Císařská apartmá
Císařská klenotnice
Silberkammer Výstava porcelánu a striebra
Augustinska kaplnka (kaplnka Habsburgovcov)

https://www.wien.info/cs/okru%C5%BEn%C3 ... -rezidence

zhrnutie tých múzeí po stopách Habsburgov:

https://www.wien.info/cs/okru%C5%BEn%C3 ... %AF-346202

môj osobný tip:

Reprezentační sál Rakouské národní knihovny - pozor, otvára až o 10:00

https://www.wien.info/cs/okru%C5%BEn%C3 ... vny-353586

Aspoň trochu angelikologické by boli snáď tie koče a šperky. :wink:

Pokiaľ chcete absolvovať nejaké to múzeum a Penelopa chce ešte ísť aj niekam nakupovať tak to zabijete celý deň.

Laxenburg je iba môj návrh - ak sa väčšina zhodne na inom programe vôbec tam nemusíme. Ono je to tiež hodne veľký komplex takže naňho treba minimálne pol dňa - čiže tam doraziť najneskoršie tak okolo 14:00.

Samozrejme by bolo praktické sa opýtať aj ostatných Zuzanky, Fantiny a kohokoľvek iného čo príde aký program by chceli. Pokiaľ by to malo byť nejaké nakupovanie po Viedni tak sa už dopredu s programu ospravedlňujem a zdrhám, som istá že to dokážete úspešne absolvovať sami. :ok:

V každom prípade mi iba dajte vedieť či teda je do toho zaplánované nejaké stretnutie Angelikoložek alebo Konference, a kedy sa sa konkrétne plánujete stretnúť. :la-polak-fun:
PenelopaW píše: *  18 zář 2023, 21:08
Že bychom zvládli nakonec i Slečnu de Scudery? :)
súhlasím, v prípade že by to holky bavilo

Angelikologická aktivity v Hofburgu:

Miláčika Princa Eugena, slávneho vojvodcu čo zachránil celú Európu pred Saracénmi a syna Grófky de Soisson nám známej z Angeliky, muž ktorému sa kráľ Slnko vysmial keď tvrdil že nechce byť duchovným ale vojvodcom, nájdete rovnako pred Hofburgom ako aj vo vnútri v reprezentačnej knižnici:

[ img ]

V prílohe pridávam Infofolder o múzeách v Angličtine a tiež mapku areálu.

Přílohy
Hofburg_Info_Folder_Wien_EN.pdf
(1 MiB) Staženo 112 x
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 19 zář 2023, 13:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně v podstatě asi stačí jen Hofburg vidět a prohlédnout si památník, na kterém jsou zobrazeni poradci Marie Terezie :).

https://www.stoplusjednicka.cz/pro-slav ... vne-epochy


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 19 zář 2023, 20:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No Táni asi by som si mala privstať a ísť vám robiť sprievodcu až po moment kedy bude rozchod na magnetky a nákupy. :potapec: Hlavne ke´d necheš nikde dnu ale iba zvonku, ja sa dobre vyznám, sú to moje obľúbené chodníčky veď tu žijem 30 rokov. A zvonku by sa to dalo stihnúť už aj vo štvrtok - po posedení na terase Justičáku ktorý je odtiaľ čo by kameňom dohodil.

Ten pomník s tvojho linku totižto nepatrí k Hofburgu ale je na ringu na ľavej strane na námesti Márie Terézie medzi dvoma múzeami:

Múzeum umenia a Múzeom prírodovedeckým. Býva tam veľký Vianočný trh na ktorý moc radi chodíme. V tom prvom múzeu som raz strávila s Dauphine celý boží deň od rána až do večera.
Pozerať obrazy starých majstrov 15 až 17 storočie s expertkou na umenie bol skvelý zážitok.
Polačka, ktorú najviac bavilo ako jej Dauphina vysvetlovala podľa akých detailov, často to bolo oblečenie, už na prvý pohľad dokáže zaradiť obraz do určitého obdobia, akurátik raz či dva krát zabehla von na cigáro. :la-polak-fun:

nemecky sa volajú Kunsthistorishes Museum und Naturhistorisches Museum

tuto je to prvé česky:

https://www.khm.at/informace-pro-navstevniky/

to druhé iba anglicky:

https://www.nhm-wien.ac.at/en

[ img ]

Pred Hofburgom sú zaujímavé sochy - hlavne dvaja jazdci na koňoch. Erzherzog Karl und Prinz Eugen

Jeden z jazdcov je teda miláčik princ Eugen ako som už hore vyššie spomínala. Myslím že to zasa bola práve Dauphine s ktorou sme skúmali aj zaujímavé sochy na fasádach komplexu budov a snažili sa uhádnuť čo alebo koho zobrazujú.

http://www.viennatouristguide.at/Allerl ... ofburg.htm

Soch a princa Eugena pred Hofburgom. Chudák umelec sa nervovo zrútil lebo sa mu nepodarilo poriadne vypočítať statiku a sochu odliať tak aby sa kôň nemusel chvostom opierať o podstavec.


[ img ]
-------------------------------------------------


Trochu Viedenskej Angelikologie nezaškodí: :wink:

Heldenplatz Hofburg

Jazdecké pamiatky na Heldenplatzi alias ako Napoleon vytvoril Námestie hrdinov

Zo všetkých miest bolo počas tureckého obliehania najviac obetí na dnešnom Heldenplatzi. Najprudšie boje medzi Turkami a rakúskymi vojskami sa odohrávali pri baštách a mestskom múre pred Hofburgom. Toto bola jedna z hlavných bojových línií počas týždňov tureckého obliehania v roku 1683.

Keď neskoršie Napoleon nechal vyhodiť do vzduchu časť mestského múru pred Hofburgom, výsledné námestie sa spočiatku nazývalo „Promenadenplatz“ a po roku 1821 „Neuer Paradeplatz“. “ alebo „Äußerer Burgplatz“.
Námestie dali meno pamätníky arcivojvodu Karla a princa Eugena

Oficiálny názov Heldenplatz sa používa až od roku 1878. Odhalením dvoch pomníkov arcivojvodovi Karlovi (1860) a princovi Eugenovi (1865) mal Heldenplatz aj svoj politický program: Víťazstvo nad Napoleonom a víťaznú obranu mesta Viedeň proti Turkom.

Pomníky arcivojvodu Karla a princa Eugena predstavujú dve najvýraznejšie významné udalosti rakúskych dejín. Mnohí Rakúšania spájajú časti svojej identity s týmito dvoma hrdinami, najmä pokiaľ ide o obrazy nepriateľov, ktoré si každý národ v priebehu svojej histórie vytvára.

Princ Eugen – syn grófky de Soisson – 4 či 5 rokov mladší od Florimonda de Peyrac :idea:
Desgrez bol teda u matky princa Eužena doma v paláci prezlečený ako predavač octu a práve ona odkúpila od Angeliky Kouassi-Ba. :maur:


Francúzsko-taliansky aristokrat princ Eugen velil niekoľkým úspešným bitkám proti Osmanom a bol jedným z mála skutočne úspešných habsburských vojenských veliteľov. Symbolizoval nielen obrannú obranu proti Osmanom, ale predstavoval aj útočné nároky Habsburgovcov v Podunajsku. Princa Eugena v 19. storočí štylizovalo na národného hrdinu vznikajúce nemecké národné hnutie, jeho boj proti Osmanom, boj za „nemeckosť“.

Arcivojvoda Karol – hrdina bitvy proti Napoleonovi

Arcivojvoda Karl, člen rodu Habsburgovcov, stojí za „prekonaním neprekonateľného“ (Kleist), pretože spôsobil Napoleonovi prvú porážku v bitke pri Asperne po tom, čo Napoleon dobyl polovicu Európy. Francúzi boli spolu s Osmanmi dlho považovaní za úhlavných nepriateľov Rakúska.

:idea: Perličkou zostáva že knižný Filip du Plessis skutočno existoval a v realite zahynul v bojoch kedy Francúzi v roku 1663 prišli na pomoc Rakúsku, (vtedajšej takzvanej Rímskej Ríši, preto to malo cisára a nie kráľa), ako priatelia. Politika sa však neustále mení. Tí čo boli priatelai sú odrazu nepriatelia a naopak.
V čase keď sa na stranu Habsburgovcov pridal Prinz Eugen, teda o nejakých 20 rokov neskôr, keď sa mladý syn grófky de Soisson zúčasnil vo Viedni na bojoch proti Turkom :turban: v podstate v čase keď sa Angelika a Joffrey pravdepodobne vrátili do Francie, to už boli Rakúsko a Francúzsko znepriatelené krajiny.


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 27 zář 2023, 13:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
TÉMA NA 2 ANGELIKOLOGICKÚ KONFERENCIU VO VIEDNI

Takže milé dámy - keďže tento zraz je pre mňa domáca hra - rozhodla som sa že témou tohtoročného Angelikologického zrazu budú naše Angelikologické zážitky na dovolenkách aj mimo nich v bežnom živote.

Disponujem s možnosťou priameho premietania z počítača na stenu alebo prenosu na veľkú obrazovku televízie.

takže ak máte nejaké fotečky či materiály pripravte si a stačí ak to prinesiete zo sebou na USB sticku

podobne ako na poslednej konferencii v Prahe :la-polak-fun:

Už sa na vás na všetky teším :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 27 zář 2023, 20:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tentokrát se bohužel nepřipojím, ale všem účastnicím srazu přeji, ať se vydaří ještě líp než loňská konference :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 27 zář 2023, 20:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se také nezúčastním.
Přeji Vám všem hodně krásných zážitků a užijte si to. :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 27 zář 2023, 22:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím dámy, Také se nemohu zúčastnit kvůli rodinné oslavě. Užijte si Vídeň i konferenci.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 01 říj 2023, 10:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé preciózky,

dovolte mi prosím na tomto místě a touto cestou poděkovat za velice milé a příjemné setkání všem zúčastněným. Zejména

Precious - která se nakonec aktivně ujala koordinace a organizace a bez níž bychom se nesešly, a která nám našla perfektní bydlení a dělala nám ve Vídni spolehlivého průvodce,
Zuzance - za naprosto luxusní dopravu tam a zpět, její klid a humor, i za paštičku, Sancerre a cukrové fialky ;),
Moiře - za vlídnou atmosféru a přijetí ve Wapassu a rychlonávštěvu napříč celou knižní sérií - Kandie, Versailles, Akkádie, ...,
Fantině - za dobrou náladu a obsluhování a péči, za které by se ani Florimond na dvoře nemusel stydět,
Errnie - za to, že jsem měla možnost ji vidět naživo (prosím Tě, začni znovu psát!), ale zejména na makronky (stále platí, že se v nich chci koupat),
Dashe - mé společnici na cestách a sestře z rodného kraje :),
Sofinavě - za to, že dorazila a byla tam s námi, i za její velice dobrý nápad, který se, doufám, podaří dotáhnout do konce,
Sorbonne - za to, že respektovala zákaz vycházek a hájila pozice.

Takže se budu opakovat, dík patří všem :).

Při zpáteční cestě, kdy bych byla stihla původní spoj v 18:00, ale z obavy jsem si ho přerezervovala, jsem v autobuse seděla vedle naprosto úžasné 86leté dámy, která vypadala jako Anne Golon. Celou cestu jsme propovídaly a byl to naprosto skvělý závěr srazu.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 05 říj 2023, 20:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji všem účastnicím konference za milý pozdrav. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 08 říj 2023, 11:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopa to skvelo zhrnula (ako vždy! :applaus: ), takže veľmi nemám čo dodať. Každá z nás prispela svojou troškou do mlyna, priniesla nové nápady či nový pohľad na našu sériu. Špecificky sa chcem poďakovať Moirre a Fantine za to, že nás nakŕmili - ja ako poslabšia kuchárka, pre ktorú je varenie nutnosť, nie hobby, vždy o to viac ocením, keď sa niekto takto rozhodne postarať sa o skupinu ľudí.

Rada vás opäť uvidím, či už online alebo naživo! A bientot!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 08 říj 2023, 23:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano súhlasím, Penelopa to ako vždy skvele zhrnula :ok:

Ja ďakujem všetkým za hojnosť s ktorou do Wapassu zavítali, takže sa to tu skutočne zmenilo na krčmu u Francúzkej lodi.

V hrncoch to bublalo, víno všetkých druhov tieklo potokom a za výber cukroviniek ktoré sa sem dostali z rôznych kútov Európy by sa nebol musel hanbiť ani dvor vo Versailles. :cook-kiss: :fail-cook: Špeciálne sa chcem poďakovať Fantine ktorá sa zhostila úlohy kráľovského stolovníka z neuveriteľnou húževnatosťou, pretože Polačka už nieje najmladšia a po minulo týždennej odbočke do nemocnice jej akosi chýbala energia.

Síce sme nesplnili všetko čo sme si naplánovali, nakoniec sa ani len beamer nenaštartoval,ale hlavne sme sa po dlhom čase stretli v hojnom počte a veru mali sme si čo povedať.

Kto by bol povedal že skôr ako sa odoberieme do Viedenskeho Versailles budeme obedovať v Oriente? :turban: zasa sa raz potvrdilo že neplánované spontánne akcie bývajú najlepšie.

Inak vedeli ste o tom že odo mňa z domu ste rýchlejšie autobusom v Laxenburgu (11 minút) ako metrom v Schönbrunne?

Inak tuto je link na vlákno s fejtónom Florimond a diamant o ktorom sme sa bavili keď sme pozerali Angelikologické Barbiny v múzeu:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 679#p32679


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 09 říj 2023, 12:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, Čekám na oficiální zápis z konference :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 13 říj 2023, 12:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob, no Penelopa neoficiálne poverila mňa, ale nemyslím si, že som toho hodná :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 14 říj 2023, 13:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, Velmi se těším tvou reportáž z konference. Věřím, že svěřený úkol zvládneš se ctí. Nepodceňuj se :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: XI. Setkání Angelikoložek: Druhá angelikologická konference VIEDEŇ 2023
Napsal: 18 říj 2023, 23:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  13 říj 2023, 12:45
Sob, no Penelopa neoficiálne poverila mňa, ale nemyslím si, že som toho hodná :D
Ja som si istá že reportáž bude skvelá. Už sa teším! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 33 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů