Úniková hra - Útěk z harému

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 17 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 11 lis 2020, 20:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Drahé preciózky, milí kavalíři,

jelikož Dasha probudila moji dlouho spící Múzu, vytvořila jsem pro Vás další únikovou hru. Pro ty, kterým unikla první, vkládám odkaz: viewtopic.php?f=6&t=879

Než se pustíte do hraní:

UPOZORNĚNÍ:
Útěk z harému je hrou rozsáhlejší než Útěk z kláštera, takže Vás hned v úvodu musím varovat, že bude vyžadovat i více času. Podle zpětné vazby od testovacích hráčů cca 30-45 minut.
Jednotlivé úrovně hry nejsou uzamčeny - kliknutí myší jinam než na ukryté úkoly hru posouvá na další snímek. Při hledání skrytých předmětů proto doporučuji kurzorem myši po obrázku jen klouzat, abyste se náhodou nedostali na další úroveň hry a nepřipravili se o překvapení.

DOPORUČENÍ:
Součástí hry je i zvukový doprovod, který si můžete pustit pro podbarvení při plnění úkolů v jednotlivých úrovních. I kdybyste této možnosti nakonec nevyužili, doporučuji nechat reproduktory zapnuté.

PROSBA:
Pokud byste ve hře nalezli jakoukoli chybu či nesrovnalost, napište mi o tom prosím do soukromé zprávy nebo do e-mailu.
Zkuste si prosím při hraní měřit čas - nejen pro zajímavost a moji informaci, ale též pro případné zaznamenání do tabulky vítězů ;) .

VAROVÁNÍ:
Hra není vhodná pro ty, kteří nečetli knihu Nezkrotná Angelika, neboť obsahuje vyzrazení děje!

ODKAZ:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... slide=id.p

Děkuji tímto Dashe nejen za první testování, ale i průběžné konzultace, a především za skvělý nápad a inspiraci.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 11 lis 2020, 20:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
P.S.: Kdo uhodne, odkud byl převzat hudební doprovod, získá ode mne velikou pochvalu!
(Pokud si chcete nezávazně tipnout nebo nechcete prozradit pointu ostatním, pište do SZ ;) .)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 12 lis 2020, 12:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prvotní nápad byl sice můj, ale nyní už je jasné, kde se ta moje Můza courá.... mrcha jedna! (Až ji nebudeš, Penelopo, potřebovat, pošli mi ji zase zpátky - ok?!?)

Klobouk dolů za výpravu! Na první pohled je jasné, že za tím je spousta práce. Téma je krásně vytěžené, za to máš ode mně velkou pochvalu!
Citáty hezky navodí atmosféru, protože to byla opravdu "únikovka" v několika krocích, jednotlivé slidy jí perfektně reflektují a hra má návaznost a gradaci.

Obtížnost úkolů pro mě byla nečekaná - (události po vyplutí z Marseille - to jsme si fakt nikdy předtím nevšimly, že Anne nejspíš zešílela?!? :mrgreen: ), a i když geografie obecně nepatří k mým hobby, tady jsem po otevření úkolu bezmála zavýskla nadšením, jak skvěle mi úkol pasoval do knihy, místa a času.
Hoodně nepříjemný mi byl úkol po uštknutí hadem, protože hady nemám ráda, a ten had tam POŘÁD BYL!!! (Takže jsem víceméně tipovala se zavřenýma očima :tongue: ).

Hra neztrácí smysl do poslední chvíle, znova se musím opakovat s tou promyšleností, a určitě se vyplatí dohrát ji až do konce ;)

(I když, jak se tak dívám na rozdíl mezi prvním a posledním slidem - tj. pohodička v harému a vyprahlé skály v poušti, kladu si otázku: Má vůbec cenu utíkat?!? :sailor: )


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 12 lis 2020, 12:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
I když, jak se tak dívám na rozdíl mezi prvním a posledním slidem - tj. pohodička v harému a vyprahlé skály v poušti, kladu si otázku: Má vůbec cenu utíkat?!? :sailor:
Záleží na tom, jak moc pevná je Tvoje vůle ;). Jestli Ti nevadí, že dírou ve zdi sleduješ křesťany a coby křesťanku Tě nedrásá, že jim někdo ubližuje, nedělá se Ti zle z poprav, jestli jsi ochotná přijmout islám a stát se třetí Mulajovou manželkou a Ferradžiho nástrojem, jak omezit Lejlu Ajšu, jsi v harému naopak dokonce V-Í-T-A-N-Á! :mrgreen:

Ačkoli v takovém případě Ti taky dost reálně hrozí, že až přijmeš islám, pomiluje Tě sultán a Ty se do něj zamiluješ, připluje jakýsi :mask: , kterého Ti Velký Eunuch vyvěštil jako osudového muže. A tomu já říkám docela prekérka... 8)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 12 lis 2020, 17:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ačkoli v takovém případě Ti taky dost reálně hrozí, že až přijmeš islám, pomiluje Tě sultán a Ty se do něj zamiluješ, připluje jakýsi :mask: , kterého Ti Velký Eunuch vyvěštil jako osudového muže. A tomu já říkám docela prekérka... 8)
Ale houbeles! Budu spokojená sultána bači a Velký eunuch vůbec nebude mít důvod věštit, natož posílat někam nějaké poselství! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 12 lis 2020, 17:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jen se nerouhej! Přečíst si to Rescator, potopí si z toho loď! :mrgreen:

A pozor, teď mi ještě došla jedna podstatná věc... Angelika po otcích Vykupitelích poslala Ludvíkovi vzkaz, ať ji přijede zachránit... To by už teprve byla SITUACE, kdyby přijala islám, stala se sultana bači, do toho přijel Rescator a ještě Ludvíkův vyslanec, že ji mají z Maroka hezky vydat zpátky do Francie... Nedivím se, že holka nakonec zdrhla ;). Ten trojúhleník Mulaj - Rescator - francouzský král pak za ni musela řešit :la-polak-fun: : viewtopic.php?f=8&t=749


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 12 lis 2020, 22:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
To by už teprve byla SITUACE, kdyby přijala islám, stala se sultana bači, do toho přijel Rescator a ještě Ludvíkův vyslanec, že ji mají z Maroka hezky vydat zpátky do Francie... Nedivím se, že holka nakonec zdrhla ;). Ten trojúhleník Mulaj - Rescator - francouzský král pak za ni musela řešit :la-polak-fun: :
ano, skvely trojuholnik, kazdy s tych troch panov sialeny svojim sposobom... a splnilo sa "kde sa traja hadaju stvrty zviazi" - co bol v tom momente kral otrokov Colin

inak dakujem za pripomenutie Polackynho dobrodruzstva v Hareme :la-polak-fun:

Haremova unikovka bola skvele vypracovana, mala spad a ani chvilku som sa nenudila :mrgreen: ...

som na seba hrda ze som vedela (na vlastne prekvapenie) viac ako 90 % odpovedi, hoci hra nebola az taka lahka

velmi sa mi pacil sled aj graficke stvarnenie :ok: - vidno ze si si dala zalezat

tleskam :applaus:

PS: minuty som nepocitala, lebo som od toho odbiehala


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 13 lis 2020, 09:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
PS: minuty som nepocitala, lebo som od toho odbiehala
Tabulka vítězů tedy nehrozí :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 13 lis 2020, 09:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
moirra píše:
PS: minuty som nepocitala, lebo som od toho odbiehala
Tabulka vítězů tedy nehrozí :lol: .
no ja som pri tom varila .... a podla mna je prakticke ze clovek od toho odbiehat moze - ma to predsa byt relax a zabava ;) :P

myslim ze dnes si dam take rychlejsie repete ... a potom este napisem ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 14 lis 2020, 21:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Útěk z harému byl Penelopo skvělý :ok: :ok: :ok: !
Moc se mi líbily citáty, hodně mě nalákaly, abych si po letech tento díl znovu přečetla. Na spoustu informací a krásných detailů jsem zapomněla.Úkoly byly opravdu pestré, ale přiznám se, že mi některé daly zabrat a bez nápovědy bych byla vyřízená. A ty citáty, co který muž řekl krásného Angelice, byly parádní. Pan de Peyrac v této oblasti tak trochu dostal na frak.
V křížovce LÉKÁRNÍK jsem narazila na technický problém - zadal jsem správně řecký oheň a stále mi červeně problikávala u tří písmen chyba a tím pádem jsem nemohla získat nápovědu. Naštěstí mi bylo umožněno opsat si ji na závěr a dojít opravdu až do Ceuty. A v cíli jsem si vzpomněla na píseň "Už z hor, zní zvon..."
Děkuji.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 14 lis 2020, 21:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, přidávám svůj potlesk. :ok: :applaus: :ok:
Pro mě byly těžké hlavně zeměpisné otázky.
Únikovka moc pěkná a ještě s hudebním doprovodem. :ok:
Povedlo se!


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 15 lis 2020, 17:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo, přidávám svůj potlesk.
Tereza píše:
Útěk z harému byl Penelopo skvělý :ok: :ok: :ok: !
Těší mne, že se Vám hra líbila! Děkuji za pochvalu, ale znovu podotýkám, že nebýt Dashy, hra by vůbec nevznikla.
Tereza píše:
V křížovce LÉKÁRNÍK jsem narazila na technický problém - zadal jsem správně řecký oheň a stále mi červeně problikávala u tří písmen chyba a tím pádem jsem nemohla získat nápovědu.

Nepsala jsi odpověď do křížovky s diakritikou? (V zadání bylo psát bez diakritiky.) Jiný důvod, proč by to problikávalo, mne nenapadá...
Tereza píše:
Moc se mi líbily citáty, hodně mě nalákaly, abych si po letech tento díl znovu přečetla. Na spoustu informací a krásných detailů jsem zapomněla. Úkoly byly opravdu pestré, ale přiznám se, že mi některé daly zabrat a bez nápovědy bych byla vyřízená. A ty citáty, co který muž řekl krásného Angelice, byly parádní. Pan de Peyrac v této oblasti tak trochu dostal na frak.
Nejsem odborníkem na Joffreye, ale chtěla jsem tam dát i nějaký kompliment od něj. A nic jsem nenašla!! Takže jsem tam hodila alespoň muže v masce :mask: , aby se neřeklo :). On tedy i můj oblíbený :desgrez: básnickými příměry docela šetřil, a to jsem se ho snažila do různých kvízů nacpat hlava nehlava.* Zajímalo by mne, zda páže z Poitiers šlo uhodnout lehce? Na tohohle lichotníka jsem totiž sama úplně zapomněla.
Tereza píše:
Úkoly byly opravdu pestré,
Snad mohu prozradit, že aplikace pro tvorbu úkolů byla primárně určena pro učitele, aby jim pomohla osvěžit distanční výuku. Pokud by někdo měl zájem o tvorbu vlastní hry, mohu přeposlat odkazy na aplikace + videonávody, které mi poskytla Dasha. Sama nejsem moc "technický typ", ale když si to člověk osahá, jde to opravdu snadno. Úniková hra je teď docela hitem distanční výuky, ale lze použít samostatnou aplikaci jen na úkoly a poslat žákům odkaz.

* Hru testoval i můj muž, který si zkoušel zahrát některé z úkolů. U zdravovědy a ztráty krve tipoval vše možné, jen správnou odpověď ne. Už mu zbývala pouze ta a naplácání od Desgreze, tvářil se dost zděšeně, když zkoušel druhou možnost, jestli mu to opět nenahlásí chybu :mrgreen: .
Tereza píše:
Naštěstí mi bylo umožněno opsat si ji na závěr a dojít opravdu až do Ceuty. A v cíli jsem si vzpomněla na píseň "Už z hor, zní zvon..."
Dost se mi ulevilo, že jste se všechny zachránily a Colin Vás do Ceuty dostal.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 15 lis 2020, 19:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, ohledně pážete jsem uhodla hned napoprvé. :D
Pro mě to byla jedna z těch lehkých otázek.
Já tenhle díl zrovna moc nemusím, tak mě překvapilo, když jsem některé otázky zodpověděla na první dobrou. Asi jsem to mám někde uložené v paměti. ;)
Pomoc jsem samozřejmě využívala.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 16 lis 2020, 20:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo, ohledně pážete jsem uhodla hned napoprvé. :D
Pro mě to byla jedna z těch lehkých otázek.
definitivne lahka otazka aj premna - pretoze o nom Angelika rozprava este aj Joffreyovi - a toto je teraz otazka pre Penelopu: kde a kedy mu to rozprava ? :P (myslim ze si spominala ze sa v zime chystas citat diely z noveho sveta )
Citovat:
Nejsem odborníkem na Joffreye, ale chtěla jsem tam dát i nějaký kompliment od něj. A nic jsem nenašla!! Takže jsem tam hodila alespoň muže v masce :mask:
:lol: :lol:
ked ty to mas nacitane iba po novy svet :P

chystam sa na repete obidvoch hier, aby som pripadne mohal pomoct s novymi (mozno si tentoraz zmeram cas) ale este som sa k tomu nedostala.... :shock:

mne navod ako sa hra robi v kazdom pripade poslat mozes :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 18 lis 2020, 19:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
definitivne lahka otazka aj premna - pretoze o nom Angelika rozprava este aj Joffreyovi - a toto je teraz otazka pre Penelopu: kde a kedy mu to rozprava ? :P (myslim ze si spominala ze sa v zime chystas citat diely z noveho sveta )
Citovat:
Nejsem odborníkem na Joffreye, ale chtěla jsem tam dát i nějaký kompliment od něj. A nic jsem nenašla!! Takže jsem tam hodila alespoň muže v masce :mask:
:lol: :lol:
ked ty to mas nacitane iba po novy svet :P
Pozor, po Nový svět to mám čtené teď při druhém (třetím) čtení. "Americké" díly jsem samozřejmě četla.

Co vím, tak ono páže Angelika potkala při svých dobrodružstvích, která ji přivedla do harému, a byla svědkem jeho smrti. Později v Americe zjistila, že to byl přítel pana de Lomenie.

Nu a k těm Joffreyovým komplimentům... Snažila jsem se do hry zakomponovat jen to, co bylo řečeno předtím, než se Angelika do harému dostala. Citátů pozdějších už by se od Joffreye našlo hodně, stejně jako třeba poznatků ze zdravovědy. Ale nechtěla jsem do hry míchat pozdější díly.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 21 lis 2020, 17:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkujeme za ocenění, myslím, že to všichni máme takové nárazové - já zase několik posledních měsíců zapomněla na citát, ale na prosinec už mám připravený, pokud mě Fantina vezme na milost :prayer:

P.S. Jaký "proklikala?!" To chceš říct, že my se s tím děláme hodiny a hodiny a tys to jen tak "proklikala"? (Aneb jak teď hrozíme doma dětem - "Ježíšek to vidí!" :priest: )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra - Útěk z harému
Napsal: 22 lis 2020, 10:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Děkujeme za ocenění, myslím, že to všichni máme takové nárazové - já zase několik posledních měsíců zapomněla na citát, ale na prosinec už mám připravený, pokud mě Fantina vezme na milost :prayer:
ja viem že to sem nepatrí, neviem čo máš pripravené, ale posledný dala Fantina na Září/Říjen 2020 a keď sa mi podarilo s ňou skypovať bavili sme sa že na momentálne na túto dobu sa na útechu najviac hodí Joffreyov citát čo povedal Angelike o prečkaní už iba jednej jedinej zimy
(kým sa šialenstvo skončí, tak ako sa všetci utešujeme či už tomu veríme či nie)

ja som si sľúbila že ak sa táto nočná múra raz skončí, že musíme zorganizovať superzraz a poriadne to roztočiť

dnes si idem dať vaše skvelé únikovky ešte raz :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 17 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron