Úniková hra Angelika - útěk z kláštera

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 06 lis 2020, 19:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé kolegyně,

abyste viděly, že jsem stále v duchu s vámi, vytvořila jsem pro vás současný fenomén distančního vzdělávání - tzv. "únikovku".
Prosím, nesuďte mě příliš přísně - sama nehraju žádné PC hry a s počítačem jsem na tom velmi průměrně (vlastně mě nakoplo to, že únikovky vytváří i o generaci starší učitelé).

Poznámky ke hře:
- následné aplikace někdy reagují pomaleji v závislosti na rychlosti připojení a výkonu PC (neklikat opakovaně, počkat).
- správná "únikovka" má ještě časovač, kde se vám odpočítává třeba 30 min. Ten já zatím neumím vložit, navíc nemám odhad, jak dlouho hra může trvat. Pokud chcete, stopněte si čas od oka. Uvítám, když mi váš čas napíšete do komentářů. Kód nepište, ať nenapovídáte ostatním ;)
- díky Penelopě za testování a cenné připomínky!

UŽIJTE SI HRU!

LEGENDA
Citovat:
"Angelika se nemohla v noci dlouho usnout. Chvíli předtím obdivovala šaty a šperky, které si plánovala vzít nazítří ke dvoru na královský hon a na ples.
"Ariusi, co se děje, slyšíš myši?" Nervózně okřikla psa, a zatímco v rukách stále držela své překrásné růžové perly, někdo jí zacpal rukou ústa a chvíli poté se již propadla do tmy.

Když se probudila, seděla v prosté klášterní cele - její perly byly pryč a jí po Filipově návštěvě bylo jasné, že pokud se odsud nedostane sama vlastním důvtipem, může na život u dvora navždy zapomenout...
https://docs.google.com/presentation/d/ ... slide=id.p


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 07 lis 2020, 12:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:applaus: :applaus: :applaus:

Předně smekám před autorkou hry a oceňuji vůbec jen ten nápad. Opět se prokazuje, že téma Angeliky, natož her na motivy knih, zdaleka není tak vyčerpané, jak by se mohlo zdát.
Klaním se před Dashinou invencí, která si pro nás každý rok připraví něco jiného. Ať to byla karetní hra, Cukroví čarodějného hraběte nebo nyní hra úniková.

Čas, který mi hraní konečné verze zabralo, snad ani uvádět nebudu. Jelikož jsem měla tu čest stát se testerem, trvalo mi to velmi rychle. Nicméně půl hodina by mohla stačit, pokud hráč není ničím a nikým rušen :?: . Zde pár poznatků z mého hraní:

- Fialka byl větší lotr, než se z knihy mohlo zdát. Protože tentokrát Angeliku nejen zpacifikoval přiškrcením, ale ještě jí i sebral perly!
- Bezkonkurenčně nejdéle mi trvala otázka zeměpisná. Na geografii jsem byla vždy totálně mimo, a tak jsem si s výjimkou Bretaně, Normandie a Ile de France nebyla jistá vůbec ničím. Hrabě de Peyrac coby šlechtic z jihu by nešetřil jízlivostí, protože jsem netrefila ani Okcitánii a Akvitánii :roll: .
- Citáty mi taky pěkně zamotaly hlavu, hned u prvního jsem tipovala natřikrát! (Tentokrát by ironií nešetřil někdo jiný, kdo byl autorem výroku...)
- Úkoly se mi automaticky otevíraly v novém okně, které jsem nezavírala - jednak jsem věděla, co jsem již splnila, a pak jsem si tam vždy nechala otevřenou hlášku s písmenem do kódu. Možností je samozřejmě vzít si k ruce papír a tužku a zapisovat si nejen, jaké předměty člověk použil, ale i jaká písmena získal ;) .

Osobně by se mi líbilo větší rozvedení úvodní legendy, aby byl hráč trochu víc namlsán, ale stejně... pořád nemohu sebrat dech z toho, že tohle někoho vůbec napadlo a ještě to i vytvořil :ok: .

Rozhodně se ovšem stavím za doplnění legendy a jednotlivých zadání i v angličtině, když pro nikoho jiného, tak pro Lisu, která je Filipovou největší fanynkou :) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 07 lis 2020, 15:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Připojuji se k Penelopě a Dashe tleskám. :ok: :applaus: :applaus:

Pro mě stejně jako pro Penelopu byl nejtěžší ten zeměpis. :(
Čas jsem si také nezměřila, ale myslím, že 30 minut by na to mohlo stačit.
Odměna po vyřešení je moc pěkná . :ok:
Je to příjemné zpestření v tomto těžkém období. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 07 lis 2020, 21:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No teda Dasha, ty mi dávaš. :mrgreen:

namiesto aby som robila účtovníctvo som sa tu hrala! :la-polak-fun: Inak kde na to chodíš? Skvelý nápad!

Vidno že už až tak pravidelne neangelikujem. Niektoré hádanky, dokonca aj niektoré Filipové citáty, ma totižto poriadne potrápili :roll:,
ale nevzdala som to až kým som Angeliku neoslobodila. :la-polak-fun:

No a mapu Francie som holky moje pomotala tiež, a všetkých svätých, okrem jasnej Johanky z Arcu a Vincenta de Paul, som úplne zabila.

Bravo dasha, vymyslela si to skvele! :ok:

----------------------------
PS:

No ešte k tým hrám: Ja som zasa neodolala a kúpila stolovú hru, lepšie povedané hneď dve z Viedenského bazáru, aby sme mali jednu u Fantiny (chcela ju tiež) a jednu vo Viedenskom Wapassu. Páčili sa nám totižto hlavne tie karty s nám všetkým dobré známymi osobnosťami od kráľovského dvora vo Versailles. ( tie od Dashi zostávajú samozrejme bezkonkurenčné)

Samozrejme že ako som ju ukazovala Fantine (skypovali sme) - a vravím obrázky na kartách aj všetko úžasné, ale inak všetko v Nemčine, tak sme sa okamžite zhodli: Dasha nam z toho vymyslí novú hru. :ach: :applaus: :prayer:

Ukážka:

https://de.wikipedia.org/wiki/Louis_XIV_(Spiel)

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 08 lis 2020, 14:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za parádní zpestření tohoto víkendu! :ok: :ok:
Skvělý nápad, smekám před Dashou! Totálně jsem plavala v zeměpise, řešila jsem své neznalosti stylem pokus - omyl. Svatí také nebyli mou silnou stránkou. Pexeso super, citáty krásné, prostě paráda. Ještě jednou děkuji.
Neměla bys, Dasho, čas ještě třeba sestavit únikovku od hranice pro Joffreye, ať mu to není líto?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 08 lis 2020, 14:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mockrát děkuji za pochvaly :ach: :oops: Přiznám se, že v geografii a svatých Francie jsem na tom úplně stejně! Ideálně by se mi líbila únikovka, kde by bylo méně obecně francouzského a více vytěžené knihy... a něco mi říká, že se jí možná brzy dočkáme! :writer:

Moirro, ty karty jsou úplně parádní!!! V čem spočívá hra?!? Jako první modifikace mě napadá třeba Černý Petr ;)
Citovat:
Neměla bys, Dasho, čas ještě třeba sestavit únikovku od hranice pro Joffreye, ať mu to není líto?
Určitě u této jedné hry nezůstane! A Joffrey bude samozřejmě na řadě!


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 08 lis 2020, 15:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
něco mi říká, že se jí možná brzy dočkáme! :writer:
Se Ti to hraje na věštkyni, když jsi hlavním konzultantem :mrgreen: .
Aktuálně pracuji na další únikové hře, protože ta Dashina mne prostě nemohla nechat chladnou a coby testera mne napadala kupa dalších věcí, které bych si sama chtěla zahrát. Takže s povolením a posvěcením Dashy brzy (?) přibude další kus.
Citovat:
Neměla bys, Dasho, čas ještě třeba sestavit únikovku od hranice pro Joffreye, ať mu to není líto?
Přesně o tom jsme se s Dashou bavily, že to si o únik přímo říká!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 08 lis 2020, 15:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Mockrát děkuji za pochvaly :ach: :oops: Přiznám se, že v geografii a svatých Francie jsem na tom úplně stejně! Ideálně by se mi líbila únikovka, kde by bylo méně obecně francouzského a více vytěžené knihy... a něco mi říká, že se jí možná brzy dočkáme! :writer:

Moirro, ty karty jsou úplně parádní!!! V čem spočívá hra?!? Jako první modifikace mě napadá třeba Černý Petr ;)
Citovat:
Neměla bys, Dasho, čas ještě třeba sestavit únikovku od hranice pro Joffreye, ať mu to není líto?
Určitě u této jedné hry nezůstane! A Joffrey bude samozřejmě na řadě!
Povodne pravidla hry spočívaju v tom, nakúpiť si úrady, získať známosti a výhody a čo najviac ovplyvniť Kráľa vo svoj prospech - proste je to o intrigovaní (najvyššie umenie politiky)

Och hra o Joffreovom úniku z hranice, tak to sa teším! :ach:

A potom teda nesmie chýbať ani nejaká Rescatorská :roll: možno únik Angeliky z Kandie???

a samozrejme som za "méně obecně francouzského a více vytěžené knihy" ale inkluzivne historie - ktorej tam ma pani AG neurekom


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 21 led 2021, 10:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Povodne pravidla hry spočívaju v tom, nakúpiť si úrady, získať známosti a výhody a čo najviac ovplyvniť Kráľa vo svoj prospech - proste je to o intrigovaní (najvyššie umenie politiky)
Tu hru chci taky! Doma mám jen nějakou stolní hru (ještě jsem nehrála) o tom, jak se prasata snaží dostat ke korytu (je to o korupci) :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 21 led 2021, 11:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
moirra píše:
Povodne pravidla hry spočívaju v tom, nakúpiť si úrady, získať známosti a výhody a čo najviac ovplyvniť Kráľa vo svoj prospech - proste je to o intrigovaní (najvyššie umenie politiky)
Tu hru chci taky! Doma mám jen nějakou stolní hru (ještě jsem nehrála) o tom, jak se prasata snaží dostat ke korytu (je to o korupci) :) .
no veď to je v podsate to isté :twisted: - akurátik že v 17 storočí sa pri tom vedeli tváriť honosnejšie a viac sofistikovane

keď zasa bude niekto predávať na bazári, tak ju odomňa dostaneš


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 21 led 2021, 11:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
keď zasa bude niekto predávať na bazári, tak ju odomňa dostaneš
Víš o tom, že Tě miluji, že? :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Úniková hra Angelika - útěk z kláštera
Napsal: 21 led 2021, 15:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
moirra píše:
keď zasa bude niekto predávať na bazári, tak ju odomňa dostaneš
Víš o tom, že Tě miluji, že? :ach:
vďaka napodobne :ach: - v tomto šialenom období máme všetky Angelikologické zásielky rozhádzané po celej Europe :roll: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů