Práca pani AG na posledných dieloch

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 13 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 28 lis 2021, 14:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aby otázky a odpovede k tejto téme boli v jednom vlákne, otvorila som tému práca pani AG. Ak pán Clopot alebo Fantina nájdu nejaké veci k tejto téme inde, prosím skopírovať relevantné sem. :prayer:

Samozrejme že fanúšičky čakajú už (pocitovo) 100 rokov na ukončenie ságy. Ad samotnej pani AG sme sa vždy dozvedeli iba útržky o tom na čom pracuje. Pre mňa je najdôležitejšou informáciou že v jednom z interview pani AG povedala že ANGELIKA A JOFFREY Už ZOSTANÚ JEDINE SPOLU, i keď ešte budú musieť prekonať pár skúšok.
Citovat:
Opět vyvstala i několikrát navrhovaná možnost napsat Nadie nějaký dopis či petici, ideálně se zapojením širší komunity fanoušků (např. přes facebookové stránky, které spravuje Moirra, kde se sdružují fanynky z Francie, Itálie, USA, Španělska, ...), kde bychom položili dotazy, jak to vypadá s plánovanými projekty, v jaké fázi je dopisování posledního dílu, případně i nějaké návrhy z řad fanoušků a čtenářů díla AG. Dohodly jsme se, že k tomuto založíme v diskusi samostatné téma, kde by každý napsal, co by ho zajímalo, jaké podněty by na Nadiu měl apod.
to už všetko prebehlo - fanúšičky s Nadjou komunikujú a neustále ju bombardujú otázkami kedy už konečne bude vydaný posledný diel

výsledkom petícií je aj to že vyšlo prvé Integrále v Angličine, aj keď iba ako E-Book

zhrnutie ako to z úlomkov ktoré sa vždy dozviem (samozrejme subjektívne) vidím ja:

pani AG to nedokončila ale existuje hromada poznámok a napísaných častí, s ktorých by to niekto šikovný mohol dopísať

nemyslím že by si dcéra pani AG nechala kafrať do toho čo má v tých posledných dieloch byť - a ja ani nepoznám žiadny reálny prípad kedy autori nechali fanúšikov miešať do pokračovaní (vy ano?) - a z mojej strany mám preto aj absolútne pochopenie

čím viacej ľudí tým viacej názorov (medzičasom nepoznám názory čitateliek iba z tohto fóra, ale aj medzinárodne) - a napokon by snáď ešte vznikol galimatiáš, ktorý by mal pramálo spoločného s pôvodným autentickým zámerom pani AG

myslím že tento účel splňajú rôzne fikčné fantázie dostatočne dobre - tie naše, tie ruské aj tých pár medzinárodných ...

k tej Prahe ešte, aspoň nové členky klubu vidia ako sa dá lupou v pravom hornom rohu stránky pekne na fóre vyhľadávať:

search.php?keywords=do+prahy&x=2&y=7

Ja viem že som si kedysi k tým videám o pani AG napísala poznámku:

Golonová vraví že Joffrey do Prahy nepôjde

PS: poznámka na okraj: Zaujímavé je že aj Tolkiena, autora Stredozeme postihol podobný osud: veľa vecí po jeho smrti dopracoval jeho syn za pomoci Ghostwritera ktorým bol známy a skúsený autor, na základe poznámok jeho otca

https://sk.wikipedia.org/wiki/J._R._R._Tolkien

čo sa na slovenskej Wiki nedočítame je že Tolkien tiež musel bojovať s vydavateľstvami ktoré mu jeho dielo chceli podstatne zrevidovať a skrátiť (z viacerých interview pani AG vyplýva že aj jej vyčítali že je to príliš obsiahle, a neustále chceli niečo vyhadzovať a vyškrtávať)
a nielen to keď ho odmietol v takej podobe vydať, prišlo vydavateľstvo ktoré našlo medzeru v zákone o autorských právach a drzo vydalo jeho dielo ako vreckové vydanie - bez toho aby mu uznalo práva na vlastné dielo :!: :idea:

dokonca aj pred súdom práva na vlastné dielo v tej podobe prehral :!: :idea: - ale vďaka fanúšikom sa napokon zastavilo toto neautorizované vydávanie keď sa strhla proti vydavateľovi obrovská shitstorm proti tomu drzému vydavateľovi (ja takých ako ten drzý vydavateľ volám príživnícke Hyeny) a napokon sa našiel seriózny vydavateľ ktorý knihy začal vydávať v normálnom formáte.

Bohužiaľ takéto Hyeny drzo vydávali dielo pani AG po celom svete, bez toho aby autorka mala zo svojho diela zaslúžený finančný podiel. :cry:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 28 lis 2021, 16:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže kopírujem veci čo som našla kedysi, lebo inak by človek dokola rešeršoval to isté:

Je 13. a posledný diel Angélique posledný? Odpoveď Anne Golonovej v roku 1985: "Áno, pretože som Angélique vzala tam, kam som chcela. Moje publikum dostalo všetky odpovede, ktoré chcelo. Môžeme extrapolovať, že Angélique bude vo Versailles prijatá kráľom s veľkou pompou, že bude šťastná, že nebude mať veľa problémov, že si vybojovala právo nebyť v nebezpečenstve."

To odpovedala pani AG v tomto videu z roku 1685:
https://www.youtube.com/watch?v=l6qaRHjpTI0

Pani AG prezradza cosi o svojich planoch ako to bude pokracovat v dalsich dieloch:

Angelika BUDE DONUTENA sa vratit do Francie!!!!!!

Teda ta pani AG ma doslova diabolske napady! :roll: :twisted:

Co to zasa chysta za zvraty v Angelikinom zivote?
Bude zasa nejaky problem z Joffeyom? Odide do tej Prahy????


Tuto je to video kde to hovorí som pridala už dávnejšie do sekcie VIDEA s pani Anne Golon

pani AG vravi ze KULISOU ZAVERECNEJ CASTI ANGELIKY bude definitivne jej rodna krajina, FRANCUZKO!


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 28 lis 2021, 16:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  28 lis 2021, 16:00

Pani AG prezradza cosi o svojich planoch ako to bude pokracovat v dalsich dieloch:

Angelika BUDE DONUTENA sa vratit do Francie!!!!!!

:
Co to zasa chysta za zvraty v Angelikinom zivote?
Bude zasa nejaky problem z Joffeyom? Odide do tej Prahy????

pani AG vravi ze KULISOU ZAVERECNEJ CASTI ANGELIKY bude definitivne jej rodna krajina, FRANCUZKO!
Při čtení těch posledních dílů, jsem si říkala, že v Americe naši hrdinové nevydrží - fanatičtí jezuité, puritánští protestanté....
v Cestě naděje bylo několik ukázek toho, jak to měli svobodymyslní lidé jako byla rodina Peyraců těžké :


Chvála Bohu, že jsme v Nové Francii, a ne v Nové Anglii. Jinak bychom strávili pěkných pár hodin na pranýři."
Zbožňovala jeho úsměv hraběte z Toulouse.Co záleží na tom, že se nechová zdrženlivě jako velká francouzská dáma. Tadoussac,
stará obchodní stanice lovců kožešin na řece, která vede do nejdivočejších koutů světa, bylo opravdu poslední místo, kde by člověk musel dbát na etiketu.
Kdo z jejich lidí nebo svobodomyslných Francouzů z Tadoussaku by se pozastavoval nad jejich objetím?


Za nic na světě nechtěla přivést své dítě nebo děti na svět v novoanglické kolonii: ani nádherné salemské šeříky nerozjasní přísnou atmosféru,
panující v tomhle městě příšerně ctnostných lidí, kde se těhotná žena nemůže nadechnout u okna, aniž by si na ni ukazovali prstem.


Mnohé napadlo, aniž se to odvážili vyslovit nahlas, že tuleni, kteří už několik desetiletí plaše unikají před člověkem, připluli v takovém množství dnes v noci k pobřeží jen proto, aby oslavili tu tajemnou událost, k níž došlo jako ostatně k mnoha jiným podobným v domě paní Cranmerové,
událost, která bude mít vážné, nevypočitatelné a hrůzné vesmírné důsledky. Báli se tohohle zrození papeženeckých a francouzských dvojčat v jejich Bohem vyvoleném městě Nové Anglie.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 28 lis 2021, 17:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  28 lis 2021, 16:36

Při čtení těch posledních dílů, jsem si říkala, že v Americe naši hrdinové nevydrží - fanatičtí jezuité, puritánští protestanté....
v Cestě naděje bylo několik ukázek toho, jak to měli svobodymyslní lidé jako byla rodina Peyraců těžké :
presne tak - plus dôležitá "maličkosť" že tým že Joffreyovi a Angelike boli vrátené ich majetky a tituly, sa autoamticky stali vazalmi francúzskeho kráľa, tým pádom už nemôžu zostať neutrálni - čo znamená hrať na obidve strany - ale chovať sa ako Vazali Ľudovíta XIV :king:

plus keďže som si už naštudovala čo sa tam bude odohrávať historicky v ďaľších rokoch, je mi rovnako jasné ako bolo očividne jasné aj pani AG že je čas poslať hlavných hrdinov domov do rodnej krajiny

pani AG vždy dáva indície v knihách čo sa bude diať v ďalších dieloch... niekedy aj parádne dlho dopredu ...

spomínam si na dve také úplne očividné veci: na dopis Lomenieho z roku 1682 ktorý sa zjavuje už v knihe Angelika a Nový Svet a to že Angelika bude mať 6 detí napísala už v prvom diely! (ona sama bola matkou 5 tich) - takýchto príkladov sa však dá nájsť oveľa viac ....

mne pri čítaní posledného dielu udrelo do očí toto:

Dvůr je džungle, ale i chrám krásy.
"A přesto je daleko obtížnější," poznamenala Angelika, "vrátit se s důvěrou ke břehům, kde jste vyrůstal, než tam zažít svůj válečný křest." Ale cítila v sobě sílu znovu se vrhnout do boje. Teď, když Joffrey navázal kontakt s králem a splnil svou diplomatickou misi, chtěla být vedle něj, nechtěla ho nechat samotného uprostřed tè nebezpečné smečky, která je proti němu. Ve dvou by bylo všechno jednodušší, snesitelnější, a jistě i zábavnější.


Ale aj to že je tam celé množstvo upozornení že pre územia Maine aj pre samotnú kolóniu Nové Francúzsko nastávajú krušné časy.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 28 lis 2021, 20:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem rada, ze v poznamkach AG naši hrdinové vrátí do Francie. Podmínky pro život v 17 století v severní Americe rozhodne neodpovídala kvalitě života ve Francii.

Čtu nyní A v Q, takže nevím jak se dej bude dále vyvíjet. Za jakých podmínek se JP vrátí tituly a majetek. Ale Evropa je pro “užívání si života” určitě příjemnější než chladný sever.

Take jsem četla, ze situace u dvora se trochu uklidnila, když král začal žít, či se oženil, s paní de Maintenon. Take staré lásky se mění.

No nic nemění na tom, ze bych se jednou rada dožila posledního dílu.

Všem přeji hezky první adventní vecer


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 01 pro 2021, 17:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tuto je pani AG pri rešeršiach priamo pre Gouldsboro na mieste. Asi však bude ťažko zistiť kde presne to stojí.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 01 pro 2021, 17:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co to drží v ruce


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 02 pro 2021, 14:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  01 pro 2021, 17:42
Co to drží v ruce
Aby som ti mohla odpovedať na to by som potrebovaal vešteckú guľu, ale takmer sa mi zdá že jedna z tých kníh je Angelika. Ale nie, nemože to byť, elbo an to je príliš tenká. :mrgreen:

Tuto pani AG pracuje v roku 2021 vo švajčiarskom Laussane na Integrále. Kráľovstvo za jej poznámyk k posledným dielom! :D

Niekedy si myslím že pani Golonová tam zhora na nás žmurká a smeje sa ako nás "donútila" začať tiež písať. :writer:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 05 pro 2021, 00:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už aby to bylo, to ze kánon není od ni dokončen je obrovská Škoda.
P.s. V éteru jsou neustále reklamy na loterie, říkala jsem si co bych dělala, kdybych vyhrála eurojackpot ( nevím zda je napsáno správně). Ale podpořila bych natočení seriálu o Angelice.

P.s.s. Ještě mne po pročtení postavy JP napadla ještě jedna věc, napsat knihu z pohledu Jofreye.❤️


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 05 pro 2021, 12:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  05 pro 2021, 00:12
P.s. V éteru jsou neustále reklamy na loterie, říkala jsem si co bych dělala, kdybych vyhrála eurojackpot ( nevím zda je napsáno správně). Ale podpořila bych natočení seriálu o Angelice.
Pane jo, tomu říkám pravověrná fanynka! :applaus: Myslela jsem, že mne s mými jmény pro děti už nikdo netrumfne, ale takováhle investice mne vůbec nenapadla! :ok: Doufejme tedy, že ten balík peněz vyhraje nějaký zarytý fanoušek díla AG, a že peníze správně použije ;).
Zuzanka62 píše: *  05 pro 2021, 00:12
P.s.s. Ještě mne po pročtení postavy JP napadla ještě jedna věc, napsat knihu z pohledu Jofreye.❤️
Minimálně pro pasáže, kdy byli hrdinové od sebe, by to bylo úžasné a dobrodružné čtení. Taky by se mi líbilo nahlédnout do hlavy panu hraběti! Díky fikcím tady máme tu možnost alespoň v některých momentech ságy :ach: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 05 pro 2021, 15:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  05 pro 2021, 00:12
P.s.s. Ještě mne po pročtení postavy JP napadla ještě jedna věc, napsat knihu z pohledu Jofreye.❤️
Nuž presne to sledujem písaním série Montpeliér :sailor: - teda príbeh Joffreya z jeho pohľadu - ale aj v časoch bez Angeliky.

A určité časti v 6 diely píše aj pani AG z pohľadu Joffreya, keď si rekapituloval minulosť. Tým nám dala spoň akú-takú predstavu čo ie roky robil. :mrgreen:

Tereza a Dauphine už napísali Fikce s tématikou Rescátorové neznáme roky - Tereza napísala o Joffreyovi v Maroku a Dauphine oslavu Cantorových narodenín na Kréte. Obidve fikce zbožňujem :ach:

Kým sa však dostanem k Rescátorovi, to veru ešte potrvá. Mladý Joffery sa ešte musí vydať do sveta a zbierať skúsenosti.

Inak k GONE WITH THE WIND, Odviate vetrom, Česky Jih proti Severu neexistuje iba pokračovanie románom SCARLETT ale existuje aj samostatná kniha o Rhetovi Battlerovi.

Keď sa tak človek pozrie od kníh Angelika koľko dobrodružstiev musel mladý Joffrey :scar: a neskoršie už skúsený Rescator :mask: zažiť pred aj po Angeliky kým sa znovu našli, to by vydalo na celú románovú sériu. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 05 pro 2021, 20:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za rychlou odpověď, budu se snažit fikce vytisknout a přečíst. Musím se ale přiznat, ze zápasí s technikou, což jistě bylo vidět na mimisrazu přes scype v listopadu. Jak jsem psala, já doopravdy nemám nadáni na psaní, o to raději čtu.
Za Mne velmi děkuji za Vaši práci, nikdy mne nenapadlo, ze něco takového s kvalitním info i fikcemi muže existovat.
Jdu se pohrouzit do dalších niti a fikci❤️❤️❤️🍷


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Práca pani AG na posledných dieloch
Napsal: 26 pro 2021, 00:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dcéra pani AG Nadine, si pribíja farby matkinej tvorby na stožiar (hlasno a hrdo) ich neúnavne bráni. Uvádza, že sa chystá projekt televízneho filmu, ďalšia opera-balet, životopis života jej rodičov, ktorý by chcela sama napísať, a dokončenie štrnásteho (a zamýšľaného posledného) dielu série, ktorý chce napísať zo zápiskov zanechaných matkou . "Angelika sa nevráti len preto, aby si pri krbe uplietla ponožky, o tom vás môžem uistiť!" hovorí, akoby v nej samotnej horel posvätný oheň priamo zo 17. storočia.

Takže dopísať sa to chystá ona sama ... :writer:

keď k horeuvedenému pridáme ešte to chystané múzeum vo Versailles, tak to má veru hromadu projektov.

preklad Interview z ktorého odstavec pochádza nájdete tuto. Preložila som vám to ako vianočný darček.
(ono nestačí iba prehnať prekladačom, aby sa to normálne dalo čítať)

viewtopic.php?f=4&t=955&p=30222#p30222

Manželia Golonovci s knihou Angelika a dcérou Nadine tesne po jej narodení:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 13 příspěvků ]
Zpět na „Anne Golon“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti