Barbe

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Barbe
Napsal: 17 led 2018, 15:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všimla jsem si, že nemáme téma věnované Barbe, kterou mi připomněl obrázek níže (zdroj: https://artuk.org/discover/artworks/a-g ... cat-212697, povšimněte si krásného malířova jména). Když může mít vlastní topic Germontaz, Barbe by si jej coby věrná společnice a chůva zasloužila také.

Přílohy
[ attachment ]
NGS_NGS_NG_433_50.jpg (28.81 KiB) Zobrazeno 6709 x


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 18 led 2018, 01:48
Rytíři
Online
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak téma si určitě zaslouží. :agree:

Říkala jsem si, jestli nakonec Angelika našla odvahu a řekla Florimondovi a Cantorovi, že zemřela a jak. V šestém díle jim to při shledání neřekla. Na druhou stranu si v Quebeku povídali, o tom co se s nimi stalo po Joffreyově popravě a tam už měla odvahu s nimi sdílet hodně informací. Přestože jsem si jistá, že by jim asi nepověděla, jak se kvůli záchraně Cantora vyspala s Lidožroutem...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 18 led 2018, 12:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Určitě myslím, že jim to nakonec řekla... Když hovořila s Florimondem o smrti Charlese-Henriho, bylo by divné, kdyby stranou zůstala Barbe, která toho s chlapci tolik prožila...


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 18 led 2018, 19:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Spíš bych tipovala, že to klukům došlo samo . Jen o tom před ní nemluvili . A možná, že Angelice někdy řekli sami, že je jim jasné, kdy a jak Barbe zemřela.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 11 lis 2018, 16:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ve 4. díle Integrale (a možná i v původním vydání, neporovnávala jsem), označuje Angelika Barbe jako béarnskou služku. Což by znamenalo, že pocházela z JZ Francie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Béarn

Tisíc liber, aspoň něco. Příští noc se Angelika rozhodla, že odejde ze sestřina domu, kde panovala nedýchatelná atmosféra. Vezme s sebou béarnskou službu a Kouassi-Ba.
(Popravený u Notre-Dame, s. 25)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 11 lis 2018, 17:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ve 4. díle Integrale (a možná i v původním vydání, neporovnávala jsem), označuje Angelika Barbe jako béarnskou služku. Což by znamenalo, že pocházela z JZ Francie
Tisíc liber, aspoň něco. Příští noc se Angelika rozhodla, že odejde ze sestřina domu, kde panovala nedýchatelná atmosféra. Vezme s sebou béarnskou službu a Kouassi-Ba.
(Popravený u Notre-Dame, s. 25)
Výborný postreh! :ok: mne to doteraz akosi ušlo že by bola Barbe z Bearnu :shock: :D
a pritom to je aj v starom vydaní
Inak vojvoda Gramont ktorého synovcom nebol nikto iny ako Lauzun bol guvernér Bearnu

Kde je Bearn by mala vedieť každá priemerná zanietená Angelikoložka :twisted:
veď na Joffreyovom zámočku v Bearne sa narodil Florimond :D
a my tam spolu s našimi hrdinami zažívame jednu z najromantickejších scien celého prvého dielu :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 11 lis 2018, 17:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Určitě myslím, že jim to nakonec řekla... Když hovořila s Florimondem o smrti Charlese-Henriho, bylo by divné, kdyby stranou zůstala Barbe, která toho s chlapci tolik prožila...
Neviem či im to niekedy neskoršie priznala. ale keď im na konci 6 dielu
hovorila o smrti Charlesa-Henriho Barbinu, ako správne podotkla Clara smrť Barbe zamlčala:
Citovat:
„A ty, Cantore, vzpomínáš si aspoň trochu na dětství?“
Nesměle sklopil víčka a jemnou rukou sáhl do strun kytary.
„Vzpomínám si na Barbe. Pročpak nepřijela s vámi?“
Angelika napjala veškerou vůli, aby se neprozradila. Tentokrát už neměla odvahu říct jim pravdu.
„Barbe odešla, neměla se u mě už o koho starat. Vrátila se domů… ona… vdala se…“
„Tím líp,“ usoudil Florimond. „Ostatně by s námi pořád jednala jako s dětmi a to my dávno nejsme.
Navíc na takovou výpravu s sebou člověk nemůže tahat moc ženských.“
Florimond :ach: teda fakt rozkošne reagoval :

...sebou člověk nemůže tahat moc ženských .... :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Barbe
Napsal: 13 lis 2018, 15:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ve 4. díle Integrale (a možná i v původním vydání, neporovnávala jsem), označuje Angelika Barbe jako béarnskou služku. Což by znamenalo, že pocházela z JZ Francie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Béarn

Tisíc liber, aspoň něco. Příští noc se Angelika rozhodla, že odejde ze sestřina domu, kde panovala nedýchatelná atmosféra. Vezme s sebou béarnskou službu a Kouassi-Ba.
(Popravený u Notre-Dame, s. 25)
Tak ne, beru zpět! DOŠLO K OMYLU!

Kromě Margot měla Angelika u Hortenzie ještě jednu nezletilou služku. Když se vrátila do Pekelné ulice po druhém atentátu v Louvru (kdy byla ukrytá u Van Ossela, pak šli s Gontranem ke Třem holím a duhý den s Desgrezem do lázní a za Raymondem do Templu), zjistila, že služka odešla s mužem, o němž Barbe přisahala na krucifix,že je její bratr. Jinými slovy také Gaskoněc :). Tudíž zmínka o Béarnu se netýkala Barbe, ale této dívky.

Mně bylo divné, že kdyby Barbe byla odtud, že by nikdy neviděla Maura a tak vyváděla, když viděla poprvé Kouassi-Ba! A fakt je, že se Barbe k Angelice připojila až mnohem později, proč by jí nyní Angelika chtěla brát s sebou, když byla zaměstnaná u Fallotových..

...se zas jednou pan Clopot unáhlil a možný objev mu zastínil úsudek.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů