Ambroisine de Maudribourg

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Autor Zpráva
Clara
Předmět příspěvku: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 30 lis 2017, 01:04
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
4poziom.slask.pl
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přemýšlím právě nad jednou pasáží Angeliky a ďáblice...

Ambroisine po svém návratu do Gouldsbora, se Angelice svěřuje, že ji starý vévoda v noci jejich sňatku znásilnil. A já si tak říkám, zda si to vymyslela, jako spousty jiných věcí, které Angelice napovídala, jakože pochází z Poitou atd. Vzhledem k tomu, co nám o ní říká, Villedavray, jaká byla už podle všeho od narození krutá, zlá a zvrhlá, nebo zda je to pravda, a to znásilnění zvrhlým markýzem de Maudribourg není dalším dílkem skládačky, proč byla taková jaká byla...
Koneckonců v knize je řečeno, jak moc nenávidí muže...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 30 lis 2017, 13:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud si vybavuji dobře, tak zkažená byla i její matka (nechci prozrazovat děj a nejsem si jistá, zda si to přiřazuji dobře)... Takže Ambroisine mohla být zvrhlá z podstaty, nicméně jako ženu ji mohlo těžce zasáhnout znásilnění... Ono i zlá ženská si to asi nedobrovolně moc neužije... Takže bych tomu skoro i věřila. Mohla to být další věc, která přispěla k tomu, jaká nakonec byla...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 30 lis 2017, 13:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No lepšie je moc neprezrádzať dej, ale aj ja si nejasne spomínam že Orgeval vravel že oni
boli "tri prekliate deti z Dauphine" - mali akési šialené detstvo, ešte z jedným pomáhačom z knihy,
na ktorého meno si nespomínam. :roll:
Takže je možné že podobne ako u Muleja Ismaila mala už určité geneticky podmienené, vrodené zlé vlastnosti
v sebe ako šialenstvo, všeobecnú nenávisť ku všetkému harmonickému a dobrému a sebeckosť, krutosť
a chronický nedostatok empatie ....
a plus ešte nie moc dobré životné zážitky od samého detstva ktoré to ešte znásobili. 8)

.... ach a ten jej starý manžel bol podobný - podľa knihy prežil už pár mladých manželiek - čo znamená že
v ich prípade narazila kosa na kameň a napokon sa mu (zaslúžene) dostalo vlastnej medicíny :scientist: ;)


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 30 lis 2017, 15:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tím třetím pokud vím, byl Ambroisinin nevlastní bratr, ten pirát a kapitán té lodi s oranžovou vlajkou, co ve Francouzském zálivu působili takové potíže...

Jo, Ambroisine mám pocit, byla pátou manželkou starého markýze de Maudribourg, a pokud vím tak ho podezřívali z toho, že těm předcházejícím manželkám pomohl na onen svět jedem, když ho už přestali bavit.

Mě ta zmínka o tom znásilnění zaujala především proto, jak v první části knihy (máme v knihovně to vydání, které je rozděleno na dvě části), Ambroisine naprosto mistrně manipuluje Angelikou... jak ji deptá a ubližuje jí jakoby náhodnými zmínkami, které jí říká ve snaze "pomoct", jak Angeličiny blízké jakoby "náhodou" očerňuje tím co měli domněle říct, a tím Angeliku od nich odtrhnout.

Zajímavé taky je, jak často člověku vypadnou detaily... že si pamatuje, jaké potíže Ambroisine v Gouldsboru působila, ale pak když si to znovu pročítá, se uvědomuje, kolik maličkostí mu nechtěně po přečtení uniklo.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 07 bře 2024, 16:39
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak moje pátrání po obrázkách které připomínají postavy z Angeliky vizuálně pokračuje. Toto mě hned spojilo s dobrotitelkou i když v tomto podání to působí víc mysticky. :)
Tak co myslíte?

Přílohy
[ attachment ]
Ďblice.jpg (30.58 KiB) Zobrazeno 100 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 08 bře 2024, 09:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc hezký obrázek! Líbí se mi motiv masky / přetvářky i ten rej ďáblů v pozadí. Úsměv a vůbec výraz ženské postavy je správně potměšilý, pokoutný, zlý :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 08 bře 2024, 17:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
áno, všetko na tom obrázku zapadá do kánonu! :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 09 bře 2024, 23:25
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skvělé sem ráda, že to v tom vidí také. Ted zkouším najít Polačku, tak uvidím zda se mi to podaří.
Nicméně mě baví přesně jako takový rej. Trochu sem si přitom říkala Salem! :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ambroisine de Maudribourg
Napsal: 10 bře 2024, 12:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, obrázok si skutočne našla skvelý. :ok: naozaj sa to k diablici hodí.
Clara píše: *  30 lis 2017, 01:04
Přemýšlím právě nad jednou pasáží Angeliky a ďáblice...
Ambroisine po svém návratu do Gouldsbora, se Angelice svěřuje, že ji starý vévoda v noci jejich sňatku znásilnil. A já si tak říkám, zda si to vymyslela, jako spousty jiných věcí, které Angelice napovídala, jakože pochází z Poitou atd. Vzhledem k tomu, co nám o ní říká, Villedavray, jaká byla už podle všeho od narození krutá, zlá a zvrhlá, nebo zda je to pravda, a to znásilnění zvrhlým markýzem de Maudribourg není dalším dílkem skládačky, proč byla taková jaká byla...
Koneckonců v knize je řečeno, jak moc nenávidí muže...
No v poslednom diely už vlastne Ambroisine je kompletne "posadnutá" t.j. v jej tele prebývajú démonické légie. Ja posadnutie chápem zjednodušene tak, že človek už v podstate nieje vlastným pánom ale duš musí ustúpiť tým čo obsadili telo. A čím ďalej viacej zla pácha, tým viacej démonov sa jej zmocňuje. To je však vysvetlenie veľmi zjednodušené.
Keďže sa však v poslednom diely vraví o LÉGII ktorá v nej prebýva- to je celý mocný regiment démonov. :devil:

Ak si niekto myslí že takéto povedačky patria iba do stredoveku, mal by sa sám spýtať prečo dávajú aj dnešným vojakom alkohol a drogy, pod vplyvom ktorých potom páchajú zverstvá ktoré by v triezvom stave nikdy neurobili ......

Ešte k tým obrázkom:

Ja som kedysi dávno na DevianArt našla ilustračnú koláž ktorá sa dokonale hodí k sladkému ale rozoklanému jazyku Ambroisine. Dokonca aj dobromyseľná Angelika padla do pasce jej sladkých rečičiek. Vôbec si nevšimla že ju Amroisine manipuluje, využíva a zneužíva, tak ju vždy vedela učičíkať svojimi medovými motúzmi čo jej ťahala popod nos.

V každom prípade, v čase keď prichádza do Gouldsboo, Ambroisine už bola skrz na skr démonická bytosť, ako napísal Jack Merwin alias otec Vernon v dopise :priest: :

Ďáblice, zlý duch v ženském těle, velice inteligentní, nádherná, zločinná a kacířská bytost, která mě neváhala svádět a zneužít svaté zpovědi k tomu, aby mě lépe oklamala a získala ode mne slib spojenectví pro své nečisté cíle...

Kdosi zaklepal na dveře. Ozval se sladký hlas Ambroisine:
"Co se děje? Co chce to dítě? Vyrušuji vás?"
Angelika se vzpamatovala.
"To nic. Dobrý večer, Ambroisine. Co si přejete?"
"Ale vidět vás přece," zvolala vévodkyně tónem tragédky.
"Celý den jsem vás ani nezahlédla a vy se divíte, že jsem se přišla zeptat, co je s vámi?"


[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 8 hostů