Bude Joffrey nosit u dvora paruku?

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Bude Joffrey nosit u dvora paruku?
Napsal: 19 pro 2011, 18:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Dashino naléhání :wink: sem umísťuji takové malé téma na diskuzi: Jde o to, zda by Joffrey de Peyrac měl u dvora nosit paruku. Prosím nesmějte se mi, vím, že to vypadá na první pohled jako prostoduchá a povrchní otázka :lol: , ale když se vám bude chtít, pojďte se se mnou nad tou povrchní otázkou trošku zamyslet.

V době, kdy se Angelika odehrává, byla paruka nedílnou součástí pánského oděvu všech vyšších vrstev. Poukazovala na určité postavení a důstojnost s ním spojenou, nehledě na estetickou stránku. Přijít ke dvoru bez paruky by bylo asi velké faux-pax.

Bude tak osobitý a originální člověk jako Joffrey ochoten podřídit se módnímu diktátu a společenským konvencím? Nebo půjde proti proudu a bude vyvolávat skandál, který by mohl mít v krajním případě i politické následky (myšleno tak, že bude-li se hrabě chovat extravagantně, jistě se mu bude hůře jednat nejen s králem ale i s ostatními osobami, jejichž vliv jistě nebude zanedbatelný). Pokud si paruku nevezme, nemůže se stát terčem posměchu a pomluv coby „zdivočelý Američan“? Na druhou stranu ve Versailles mají rádi každou senzaci a třeba i díky upoutání pozornosti by se jeho záležitosti mohly řešit rychleji…
A jak by asi reagovala Angelika, kdyby Joffreye viděla s parukou?

Pokud jde o mě, jsem na vážkách. Jestliže by jí neměl, v očích dvořanů by to vypadalo asi hodně zvláštně, snad až nepatřičně vzhledem k celkové linii oblečení. Rozhodně si ale nemyslím, že by se se svým charismatem stal terčem posměchu. Ovšem na druhou stranu pokud by paruku nosil, možná by to na čtenáře mohlo působit i tak, že ztrácí svůj fyzický potenciál – jednoduše že stárne a už to s ním není to, co to bývalo (pamatujete si přece na nádhernou hřívu toulouského trubadúra :oops: ).
Myslím, že se sem hodí výrok toulouského arcibiskupa: „Existují-li dva způsoby, jak něco dělat, vy si vždycky ještě vymyslíte nějaký třetí.“ Jaký třetí způsob by si mohl Joffrey vymyslet?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 pro 2011, 10:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já myslím, že si paruku nevezme.

Sice dbá na módu, bude zcela určitě vhodně a velice nákladně oblečen, ale i tak bude spíše podtrhovat svojí temnou, pirátskou podobu. Myslím, že tohle je diktát, kterému se nepodřídí. I když, možná kdyby měl pleš :( ... Jak moc by byl samolibý, aby jí zakryl?

To nebylo, jako dneska, kdy se nosí "nahoře bez" (což je pořád lepší a zajímavější než "kolečko").


Ale nemyslím si, že by byl plešatý - to by byla fakt hrůza :shock: , stejně jako Joffrey v paruce mi připadá směšný. Ale to je možná jen proto, že jsem z moderní doby a chlap v paruce by mi prostě směšný připadal :?

:wink: tak nevím, jak tohle vyřešit. Správně bysme se na to neměly dívat dnešníma očima :?

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 pro 2011, 22:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím, že na královské svatbě tehdy paruku neměl, ne? Všichni se divili, že má tak krásné vlasy...Jeho pirátské vzezření je samozřejmě něco jiného, je po loknách, ale jak říká Tania, určitě to vyřeší nějak jinak. Nemluvě o tom, že on se dle mého ke dvoru vrátí jako ten "Američan" a bude si vychutnávat to, jak se na něj každý dívá jako na zjevení. Urozeného šlechtice dá najevo chováním :) .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 pro 2011, 22:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Že by drahoušek Joffrey měl pleš??? To snad néééé to by bylo hrozný :lol: myslím že Joffrey má hóódně vlasů ale má je krátké...
No když nad tím teď poslední dobou přemýšlím, myslím, že bych si na to dokázala zvyknout, kdyby paruku opravdu měl. Mohla by to být zajímavá změna. Ostatně u dvora asi stejně moc dlouho nepobudou (teda podle mýho skromnýho názoru :) ).
No je pravda, že jsem na historické paruky zatížená (ať si mamka říká, že vypadají zatuchle :lol: ) ale je pravda že by to byl nezvyk...

Jo ještě koukam... Andrej tvůj názor má něco do sebe, zdá se mi dost pravděpodobný :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 pro 2011, 10:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro rozlousknutí této záhady jsem se šla kouknout, jak byl Joffrey popisován při triumfálním příjezdu do Quebeku, což je velice slavnostní příležitost. Píše se tam: "Jeho vlnité vlasy, pohrdající každou parukou..." atd. Z čehož vyplývá, a) že už mu vlasy od dob pirátské kariéry přece jen asi trochu narostly a za b) že paruku vlastně nepotřeboval. Tak jestli ho Anne nenechá vyplešatět :shock: , zřejmě paruka nebude nutná.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 led 2012, 21:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no and takýmto niečím som nikdy nerozmýšľala. Ale myslím si, že parochňu mať nebude, pokiaľ si spomínam, mal rád anglickú (strohú) módu, nie prezdobenú francúzsku, takže sa nebude prispôsobovať. Okrem toho si myslím, že má - aj na svoj vek - dosť husté, polodlhé vlasy, takže tie mu budú stačiť :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Bude Joffrey nosit u dvora paruku?
Napsal: 22 říj 2014, 09:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vzdy sa pre zabavu pohrabem vo vasich starych komentaroch...

Joffrey a plesaty, ci z parochnou??? Uz som neraz stretla muzov aj dokonca vo veku 70plus z hustymi vlasmi bez plesiny. z mojej skusenosti su to prave ti, ktori uz odmladi boli pozehnani neuveritelnou zaplavou hustych vlasov.

Absolutne suhlasim z nazorom
"že Joffrey má - aj na svoj vek - dosť husté, polodlhé vlasy, takže tie mu budú stačiť"
A okrem toho pri jeho vlasoch by sa pod parochnou musel neuveritelne potit.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Bude Joffrey nosit u dvora paruku?
Napsal: 22 říj 2014, 09:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No čo sa týka parochní a potenia .. môžem z vlastnej skúsenosti len potvrdiť ... ja osobne som si raz chcela dať na maškarný bál parochňu ... a nevydržala som v nej ani 5 minút ... :shock:

Tak nechápem ako mohli v tých parochniach celý deň vydržať ... :o asi ako sa hovorí pre krásu treba trpieť :twisted:
ale odtiaľ potiaľ :|


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů