Joffrey de Peyrac

Odpovědět   Stránka 2 z 5  [ 221 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 05:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
4poziom.slask.pl
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som bola dosť šokovaná, že sa neovládol. Ukázal niekedy svoju ľútosť kvôli tomu ?

Nehovorí sa, že už jedna facka je dôvodom na rozvod ?


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 08:28
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já myslím, že toho litoval. Hlavně, když ji pak viděl s tou modřinou, tak se ji ani nemohl podívat do očí. A pak přítom úžasném vyznání lásky v úvodu Ďáblice, se to dokonce pokouší vysvětlit.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 11:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Ja som bola dosť šokovaná, že sa neovládol. Ukázal niekedy svoju ľútosť kvôli tomu ?

Nehovorí sa, že už jedna facka je dôvodom na rozvod ?
Tak to doporučuju zhlédnou mnou již zmíněnou historickou komedii Manželé z roku dva, kde se hlavní aktéři fackují od začátku až do konce... řekla bych, že to asi bude trochu naturelem Francouzů, že nejdou pro facku daleko a nedělá se z toho bůhvíjaké drama (jedna má kamarádka se provdala za Francouze, tak se jí musím zeptat, jak jsou na tom v tomto ohledu :P ).
Joffrey možná lituje, ale také je na sebe "pyšný", že poté dokázal Angeliku tak srdceryvně rozplakat, jak mu připomenul Villedavray... člověk by těžko uvěřil, na čem všem si muži dokazují svou moc a ješitnost..


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 14:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Katra píše:
Ja som bola dosť šokovaná, že sa neovládol. Ukázal niekedy svoju ľútosť kvôli tomu ?

Nehovorí sa, že už jedna facka je dôvodom na rozvod ?
Tak to doporučuju zhlédnou mnou již zmíněnou historickou komedii Manželé z roku dva, kde se hlavní aktéři fackují od začátku až do konce... řekla bych, že to asi bude trochu naturelem Francouzů, že nejdou pro facku daleko a nedělá se z toho bůhvíjaké drama (jedna má kamarádka se provdala za Francouze, tak se jí musím zeptat, jak jsou na tom v tomto ohledu :P ).
Joffrey možná lituje, ale také je na sebe "pyšný", že poté dokázal Angeliku tak srdceryvně rozplakat, jak mu připomenul Villedavray... člověk by těžko uvěřil, na čem všem si muži dokazují svou moc a ješitnost..
:lol: :lol: :lol:
Jo, to by se člověk divil, i u inteligentního Joffreye :wink: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 14:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, veruže múdro vravíš. Tak si dokazoval svoju moc nad ňou ...

Katra, verím, že dnes by sa taká facka považovala za akt domáceho násilia, ale ako vravím, vtedy to asi nebolo nič nezvyčajné. Bolo to síce kruté, keby to mne spravil môj muž, neviem, ako by som reagovala :evil: ale ako som napísala, aj ona sama cítila, že si to zaslúžila. Dnes by sa možno len pohádali a mali tichú domácnosť, ktovie. To už patrí do čitateľskej fikcie :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 14:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
Dasha, veruže múdro vravíš. Tak si dokazoval svoju moc nad ňou ...

Katra, verím, že dnes by sa taká facka považovala za akt domáceho násilia, ale ako vravím, vtedy to asi nebolo nič nezvyčajné. Bolo to síce kruté, keby to mne spravil môj muž, neviem, ako by som reagovala :evil: ale ako som napísala, aj ona sama cítila, že si to zaslúžila. Dnes by sa možno len pohádali a mali tichú domácnosť, ktovie. To už patrí do čitateľskej fikcie :wink:

To asi ano, tenkrát to brali jinak :? :lol: , hlavně, že se nerozešli, jinak, co bychom četly? :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 úno 2008, 20:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Áno, vtedy sa to ináč vnímalo. Ja si tiež neviem predstaviť čo by som robila keby mi to muž spravil.
Kolegyňa mi vravela, že to oveľa viac zabolí na duši ako na tele.

Aj pre toto som rada, že žijem v dnešnej dobe. Ale to už odbáčam od témy.


Nahoru
Profil Citovat
dana.k.scully
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 úno 2008, 22:19
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2007, 10:33
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně vždycky trochu mrzelo, že jsme se nedozvěděli moc o jeho dobrodružstvích než poznal Angeliku - jak se vlastně stal ze zmrzačeného dítěte tím silným a obdivovaným hrabětem De Peyrac, a podrobnosti o tom, co dělat ty roky bez Angeliky, než odjeli do Ameriky byly taky hodně zkrácené (vyléčil ho přítel arabský lékař a pak se toulal po moři a dával dohromady bohatství a sledoval Angeliku). Zajímaly by mne nějaké jeho bitvy, i ty emoce, kdy se třeba bál o holý život, vyjma trápení po útěku od popravy...

_________________

Nothing is over, unless you let it go from your heart...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 08:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dana.k.scully píše:
Mně vždycky trochu mrzelo, že jsme se nedozvěděli moc o jeho dobrodružstvích než poznal Angeliku - jak se vlastně stal ze zmrzačeného dítěte tím silným a obdivovaným hrabětem De Peyrac, a podrobnosti o tom, co dělat ty roky bez Angeliky, než odjeli do Ameriky byly taky hodně zkrácené (vyléčil ho přítel arabský lékař a pak se toulal po moři a dával dohromady bohatství a sledoval Angeliku). Zajímaly by mne nějaké jeho bitvy, i ty emoce, kdy se třeba bál o holý život, vyjma trápení po útěku od popravy...
To je pravda, to bych také chtěla vědět.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 13:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
to by bolo milé, možno to Anne - hlavne to obdobie "po poprave" v šestke rozšíri.


Nahoru
Profil Citovat
dana.k.scully
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 14:08
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2007, 10:33
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, jakkoliv mi při popisech tehdejších praktik při výsleších a Joffreyova šíleného útěku a následného léčení dost zatrnulo :cry: , tak bych nebyla proti tomu. Navíc jako pirát Rescator se mi moc líbil, to jak řídil dění na lodi...ta velitelská role mu slušela. :lol:

_________________

Nothing is over, unless you let it go from your heart...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 14:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych zase uvítala více detailů z času, který trávil s nalezenými syny ve Středomoří - vždyť z Canotora se tam stal ostřílený mořeplavec, jistě zažil spoustu lodních bitev a bouří a my z toho nevíme nic!


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 15:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja ho mám tiež rada ako Rescatora, pirátov som vždy zbožňovala :wink: len ten de Peyrac musel mať fakt vysoké IQ a talent od boha, keď ovládal toľko vecí ... skvelý spevák a hudobník, šermiar, vedec, poet, moreplavec, strelec, ovládal 8 jazykov, duchaplný, vtipný, sčítaný (a ešte aj dobrý milenec). Kedy to všetko stihol? Isteže, čo sa liečil v detstve, mal kopu času, ale aj tak na určité veci človek musí mať talent. Možno preto sa nám zdá často až dokonalý... neskutočný.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 15:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Renesanční osobnost, ne? 8)
Myslím, že Angelika se mu docela vyrovná: Výborná střelkyně, léčitelka, hovořící arabsky, indiánsky a ještě k tomu skvělá milenka :wink: .. ale u ní nás to nezaráží :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 úno 2008, 15:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha, máš úplnú pravdu! Len si zabudla dodať, že: krásna, inteligentná, s obchodným duchom atď :lol:
Mňa ale najviac "vytáčajú" u Joffreya tie jazyky, to mu fakt závidím. :evil:


Nahoru
Profil Citovat
dana.k.scully
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 úno 2008, 13:33
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2007, 10:33
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Renesanční osobnost, ne? 8)
Myslím, že Angelika se mu docela vyrovná: Výborná střelkyně, léčitelka, hovořící arabsky, indiánsky a ještě k tomu skvělá milenka :wink: .. ale u ní nás to nezaráží :lol: :lol:
Já myslím, že u něj nás to zaráží proto, že většina ostatních mužských postav jsou skoro jeho protiklady - buď jsou sice inteligentní vůdci, ale bez schopnosti prožívat věci i citem a ochoty přiznat si, že se ještě mají co učit (Král, Phillipe du Plesis Beliére), nebo to jsou prostě "pánové tvorstva", co jim patří celý svět (D´Escranville a jemu podobní), případně krásní mužští, ale bez nějakých velkých duševních obzorů (Colin Paturel, Mulaj Ismail). Proto Joffrey viniká oproti každému z nich... :wink:

_________________

Nothing is over, unless you let it go from your heart...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 úno 2008, 14:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Colin má charisma, které se tomu Joffreyovu rovná, ale je tedy bohužel negramotný.. až do Ďáblice, nebo kam. Je to takový filozof z lidu :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 bře 2008, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ozaj, viete niekto, čo sa stalo s Rescatorovou loďou, ktorú mal v Stredomorí? "Morský orol" či ako sa to volala? Pamätám si, že v La Rochelle mal už Gouldsboro, postavenú v Bostone, no do Ameriky šiel zo Stredomoria ešte na tej starej, či nie?


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku: Ludvíkův tajný záměr s Joffreyem
Napsal: 19 bře 2008, 23:45
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Víte, co by mě zajímalo? Co zamýšlel král udělat s Joffreyem, kdyby Joffrey neutekl ze člunu, na kterém ho převáželi převlečení vojáci místo popravy. Přiznám se, že celý cyklus jsem četla před asi dvěma (nebo třemi?) lety, takže si nepamatuju, jestli ten záměr někde nebyl naznačený, ale mám dojem, že nebyl. Ocitl by se Joffrey někde ve vyhnanství? Šoupli by ho zpátky do temné kobky Bastily? Anebo skutečně "měl utéct"?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 bře 2008, 09:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
myslím, Elis, že mal ísť do väzenia. Na ako dlho a kde nebolo uvedené. Možno nám to Anne Golon prezradí v rozšírenom vydaní...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 bře 2008, 10:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také jsem pochopila, že bude doživotně hnít někde v Bastille.. byly tam narážky a kobky s vězni, kteří si nepamatují, kdo jsou a Dezgrez chtěl právě proto dosáhnout procesu s Peyrakem.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 bře 2008, 11:28
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já mám dojem, že asi ne zpátky do Bastily, ale do nějakého jiného vězení ve vyhnanství. Určitě ale ne svobodu ve vyhnanství.


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 00:01
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mě napadla další zajímavá otázka. Nevím, jestli zase odpověď nenajdu v některém díle, který jsem teď nově ještě nečetla, ale myslím, že kdyby odpověď byla známa, že bych na ni narazila buď ještě v A. se bouří, nebo v A. a její láska. Jak Cantor VĚDĚL, že Rescator je jeho otec ve chvíli, kdy stál na palubě galéry de Vivonne? Vždyť Peyraca znal jen z vyprávění starého Pascaloua, a ten nemohl vědět o nové totožnosti svého pána. Že by v tom hrál roli Cantorův dar předvídat události? Podobně jako se Florimondovi zdálo o zemi duhy?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 09:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak tak Elis, myslím, že máš pravdu, tieto skutočnosti poňala Anne trochu "mysticky", ako "zázrak" podľa môjho názoru. Verím, že sú veci medzi nebom a zemou, takže je možné, že Cantor mal takýto dar. Ale žeby sa to bolo nalepilo aj na Florimonda... :? Aj tak by som veľmi chcela vidieť Joffreyovu reakciu, keď mu ten bostonský či aký kupec priviedol Florimonda, to za a) a taktiež by som chcela vidieť jeho reakciu, keď zistil, že Angelika žije a vrátila sa z Maroka do Francúzska, to za b). :wink: Škoda, že nám to Anne nevyjavila. Možno v novom vydaní...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 12:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím, že Cantor měl prostě štěstí :lol:
S dětskou naivitou, které mu vnukly povídačky o tom, že jeho otec žije, se ho vydal hledat na moře a volal "tati!" na prvního piráta, který mu přišel do cesty. Klika, že to byl zrovna Peyrac :D :)
.. i když samozřejmě děti mají intuici a Cantor ji zdědil po své matce, takže kombinace obojího...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 13:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Myslím, že Cantor měl prostě štěstí :lol:
S dětskou naivitou, které mu vnukly povídačky o tom, že jeho otec žije, se ho vydal hledat na moře a volal "tati!" na prvního piráta, který mu přišel do cesty. Klika, že to byl zrovna Peyrac :D :)
:D :D :D tak takéto jednoduché vysvetlenie by ma nenapadlo, ale asi to tak bude, žiadny zázrak, skrátka šťastie :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 15:10
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ať jde v případě Cantora o vnuknutí, intuici, zázrak nebo štěstí, je i tak celé dílo prodchnuté atmosférou nadpřirozena, něčeho vyššího. Ta všudypřítomná opětná shledání se starými známými, kteří zpravidla sehrají v osudu Angeliky nějakou významnou roli, ať už spíše děsivou (Nicolas na galéře, Valentin v chaloupce v močálech), nebo příznivou (Berne Angelice zachrání dítě, ujme se jí a tím jí pomůže na čas uniknout královským špiclům, bratr Jan, který jí v Nieulském klášteře pomůže obrodit se a zbavit se zla v srdci). Samozřejmě je to i autorská manipulace, Angelika se dostává do tak prekérních situací, že by bez těch věčných náhod a zázraků prostě nepřežila :D . Nicméně je to podané tak umně, že člověk ten Osud téměř hmatatelně cítí. Mně se to moc líbí, ta OSUDOVOST, s níž se Angelika a Joffrey přibližují a zas vzdalují, s níž se Angelika učí bojovat v různých podmínkách. Přiznejme si, jako králova favoritka by jen těžko byla schopná stát neochvějně po Joffreyově boku při tom jeho až příliš dobrodružném životě. Ona prostě MUSELA prožít cestu Rífem, jasné prozření ve věci královy panovačnosti, bojové podmínky při povstání v Poitou, ale i tu obrodu prací v La Rochelle. Bez těch zkušeností by možná nemohla ustát Joffeyův úděl.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 18:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Cítím to úplně stejně jako Elis.
Angelika by byla někým úplně jiným, kdyby si tohle všechno neprožila.
A asi proto mě ty poslední díly tak fascinují.
A ten osud - jak Cantor pozná svého otce ... To ani nemohlo být jinak, bylo to tak přirozené... :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 20:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Cítím to úplně stejně jako Elis.
Angelika by byla někým úplně jiným, kdyby si tohle všechno neprožila.
A asi proto mě ty poslední díly tak fascinují.
A ten osud - jak Cantor pozná svého otce ... To ani nemohlo být jinak, bylo to tak přirozené... :D
Jestli se nemýlím, tak ale Joffrey věděl o tom, že je Cantor na palubě, myslím, že je v knize zmínka o tom, že zaútočil jen na tu jednu konkrétní galéru a i Angelice vypráví (nebo jen vzpomíná pro sebe, to už nevím), jaký měl strach, když zjistil, že by se Cantor díky jeho útoku mohl utopit. Takže Cantor měl tušení, ale dost tomu setkání napomohlo to, že Joffrey věděl.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2008, 22:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Andrej píše:
Tania píše:
Cítím to úplně stejně jako Elis.
Angelika by byla někým úplně jiným, kdyby si tohle všechno neprožila.
A asi proto mě ty poslední díly tak fascinují.
A ten osud - jak Cantor pozná svého otce ... To ani nemohlo být jinak, bylo to tak přirozené... :D
Jestli se nemýlím, tak ale Joffrey věděl o tom, že je Cantor na palubě, myslím, že je v knize zmínka o tom, že zaútočil jen na tu jednu konkrétní galéru a i Angelice vypráví (nebo jen vzpomíná pro sebe, to už nevím), jaký měl strach, když zjistil, že by se Cantor díky jeho útoku mohl utopit. Takže Cantor měl tušení, ale dost tomu setkání napomohlo to, že Joffrey věděl.
Asi to bude přesně tak, Cantor to prostě na tu dálku vycítil. Koneckonců, nadání na to měl :D


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2008, 12:12
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co já si vybavuji, tak Joffrey schválně zaútočit na tuto galéru, protože věděl, že je tam Cantor a chtěl ho získat....
Ale možná si o i pletu...?


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2008, 17:34
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Dani, nepletes, bylo to presne tak.....Joffrey vedel, ale jak vedel Cantor? To je oc tu bezi :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 kvě 2008, 08:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
potrebujem si vyjasniť jednu vec: v pôvodnom vydaní, ktoré som čítala v slovenčine, Carmencita prehlásila niečo v tom zmysle, keď Joffrey opisoval Angeliku: "Už vidím, že ma nemiluješ!" A keď som teraz čítala nové, české vydanie, bolo to úplne naopak, triumfálne zvolala: "Je mi to jasné, ty ju nemiluješ, nebude ti stačiť!" To je dosť veľký rozdiel, no nie? :roll: Ako to bolo u vás pôvodne?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 kvě 2008, 11:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
myslíš tohle?
„Ach, je mi to jasné, ty ji nemiluješ!“ vyjekla ta žena s děsivou triumfálností.
Ah! Je vois bien que tu ne l’aimes pas! s’écria la femme avec un rire de triomphe effrayant.
:) áno. Nespochybnujem správnosť tohto prekladu. Pýtala som sa, ako to bolo v pôvodnom českom vydaní, lebo ak to bolo rovnako ako v slovenčine, bude jasné, že to zmenila Anne a dala tejto scéne nový význam. (a asi som mala dať tento príspevok do debaty rozdiely medzi cz/sk vydaniami :? )


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 kvě 2008, 20:41
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Precious, v ceskem puvodnim je to takto

"Ty už mě nemiluješ," vykřikla náhle žena. "Ach, znám tě víc, než si myslíš."


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 08:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
vďaka, Yenn, takže je jasné, že to zmenila Anne :)


Nahoru
Profil Citovat
Patkoló Monika
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 pro 2008, 10:28
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 pro 2008, 10:09
Bydliště: 925 01 Matuškovo 666,SK
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím si,že to mali obaja v tej dobe ťažké,on nieke v stredomorí odkázaný na pomoc ľudí iného vierovyznania a ona sama bez prostriedkov s dvomi deťmi vyhnaná odvšadiaľ dokonca aj z Monteloup-u ,preto že aj jej rodine hrozila pomsta od kráľa. Myslím si,že Joffrey je tak trochu sebecký aj keď v amerike sa to trochu zmení . Medzi nimi vzniklo zopár nedorozumení,ktoré sa časom vysvetlia. Stratená dôvera sa ťažko znovu nadobúda, ale im sa to podarí vďaka veľkej láske,ktorú pociťujú obaja navzájom.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2009, 17:02
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Včera před usnutím jak to tak bývá se mi honily v hlavě různé myšlenky. Můj milý ležel vedle mě a už spokojeně odfukoval a já jsem si vzpomněla na Joffreye? A najednou jsem se nevyhla malému srovnání. Podobá se ten můj vyvolený Joffreyovi alespoň v něčem? Ani ne, přišla docela rychlá odpověď. A chtěla bych žít s někým jako je Joffrey? Ani ne, tohle odpovď trvala o trošku déle. Na Joffreyovi by mi asi nejvíce vadilo to jeho tajnůstkářství, to, že si spoustu věcí nechával jen pro sebe a Angeliku nechal často na pochybách a v nejistotě. Ano, silný, charakterní chlap to je výhra, ale ne vždy je soužití s těmito typy snadné. Co vy a vaši muži a jejich podobnost s Joffreyem? Chtěly byste mít Joffreye doma?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2009, 18:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro ten případ doporučuji udělat si následující test http://www.angelique.cz/kviz_psychotest3.php (jeanne tvrdí, že už testy fungují...) :lol: .. aspoň zjistíš, kolik % má přítel z Joffreye. Ideální je mít doma originál, který slučuje charisma Peyraka, oddanost Bardagne, šarm Filipa, světonázor Colina atd... ne?! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2011, 20:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
myslim že by bylo úžasný kdyby v nových dílech angeliky byly Joffreyovy vzpomínky na léta ve Středomoří a Karibiku a třeba jak už tu někdo řekl na jeho soužití s Florimondem a Cantorem a taky třeba to jak se mu stýskalo po Angelice atd. prostě něco jako je v A. a její láska ale klidně ještě více rozebraný :D :D Joffrey je prostě fascinující :D mam ho ze všech postav nejraději :D a musim se přidat k těm co milujou jeho postavu Rescatora ten je úchvatnej :D napovrchu jak z ledu - tvrdej pirát a uvnitř pečlivě schovaný trubadúr, je úžasný kolik má postava hraběte de Peyrac rozměrů. Obdivuju jeho vnitřní sílu vypořádat se s nepříznivým osudem třeba to, jak se dokázal vypořádat se svým zraněním a je hezký že jediný s čím se nemohl vypořádat je udusit svou lásku k Angelice.

Jo ještě k tomu jak jí na lodi trápil otázkama co je s Florimondem a Cantorem. Já vim to bylo odporný ale prostě zamilovaný a k tomu ještě nešťastně se přece chovají trochu jinak. :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 lis 2011, 19:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
myslim že by bylo úžasný kdyby v nových dílech angeliky byly Joffreyovy vzpomínky na léta ve Středomoří a Karibiku a třeba jak už tu někdo řekl na jeho soužití s Florimondem a Cantorem a taky třeba to jak se mu stýskalo po Angelice atd. prostě něco jako je v A. a její láska ale klidně ještě více rozebraný :D :D Joffrey je prostě fascinující :D mam ho ze všech postav nejraději :D a musim se přidat k těm co milujou jeho postavu Rescatora ten je úchvatnej :D napovrchu jak z ledu - tvrdej pirát a uvnitř pečlivě schovaný trubadúr, je úžasný kolik má postava hraběte de Peyrac rozměrů. Obdivuju jeho vnitřní sílu vypořádat se s nepříznivým osudem třeba to, jak se dokázal vypořádat se svým zraněním a je hezký že jediný s čím se nemohl vypořádat je udusit svou lásku k Angelice.

Jo ještě k tomu jak jí na lodi trápil otázkama co je s Florimondem a Cantorem. Já vim to bylo odporný ale prostě zamilovaný a k tomu ještě nešťastně se přece chovají trochu jinak. :D
Vítáme novou přispěvatelku, díky které se nám rozšiřuje severočeská sekce :D
Těšíme se na nové názory a postřehy, a třeba i na čtenářský příběh. O Joffreyovi se dá diskutovat donekonečna (naštěstí :wink: ), ale schválně, potkali jste někdy v reálu nějaký jeho předobraz? A pokud ano, tak v čem se mu podobal?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 lis 2011, 11:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
děkuju za přivítání :D taky mě už napadlo, jestli by mohl existovat někdo podobný hraběti de Peyrac... no, přiznam se, že zatim sem nikoho takovýho nepotkala :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2014, 21:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj holky, trochu sem prokrastinovala na tumblru a našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2014, 12:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dauphine píše:
Ahoj holky, trochu sem prokrastinovala na tumblru a našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)

http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2013/ ... 646vjd.jpg
Páni, tak to je síla! Tak tomuhle věřím, že by měl z něj král obavy.
Narušuje mojí zažitou obrazovou představu Joffreye, když ho hrál Robert Hossein. Co narušuje, úplně boří a drtí na prach!
Hossein byl aspoň ještě pořád člověk, kdežto tenhle, to je přímo bůh! Ten, kdo Joffreye kreslil, vystihnul (aspoň podle mého přesvědčení) víc, než by si člověk snad i dokázal představit. Lze to všechno vůbec takhle propojit v jedné skutečné lidské postavě?

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2014, 16:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ten je úžasnej, vůbec nemám slov! Nenašla bys tam, Dauphine, ještě Angeliku?! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2014, 18:02
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych řekla, že je přímo "božský". Takhle jsem si ho vždycky představovala, už při čtení první knihy :)

A musím se přiznat, že po tom hledání vhodných tváří a typů postav jsem čím dál víc přesvědčená, že nejhezčí filmové zpracování by asi bylo animované :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2014, 18:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jéé to sem ráda, že se vám tak líbí, já nad ním už totiž taky pár dní slintám :D Dasho, nemysli si, že jsem Angeliku na tumblru nehledala :D bohužel tam nic pořádného není. Ale stejně mi příjde, že se představitelka Angeliky dá sehnat mnohem, mnohem lépe než představitel Joffreye.
S tím animovaným filmem, to má něco do sebe kdyby to vzal do rukou někdo šikovný... hlavně by to nesmělo být infantilní jako animáky jsou, ale prostě film pro dospělé :D což asi nemá moc velkou naději...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Joffrey
Napsal: 29 dub 2014, 12:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ahoj holky, trochu sem prokrastinovala na tumblru a našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)

https://i.pinimg.com/564x/56/70/07/5670 ... 76a26f.jpg
Hrabem sa tu vo fore a zrazu toto!
Panecku! To kde si ho vyhrabala???? :shock: :shock: :shock: Skoro mi oci vypadli!

Ano mohol tak vyzerat, ved mal iba 29 rokov ked si bral Angeliku! A samozrejme ze v knihe nemal kratke vlasy ako mal Hossein vo filme.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 16:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ahoj holky, trochu sem prokrastinovala na tumblru a našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)

https://i.pinimg.com/564x/56/70/07/5670 ... 76a26f.jpg
áno, áno, áno!!!


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 kvě 2014, 18:37
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)
keďže autor obrázka píše, že predlohou mu bol francúzsky herec, tak som trochu pogooglila na internte a našla som toto, čo poviete, podobal by sa?
https://www.google.at/search?q=anthony+ ... B312%3B450

myslím, že je to on, hlavne keď si dám oba obrázky spolu tak je to zreteľne vidieť .. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 5  [ 221 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam [Bot] a 11 hostů
cron