Joffrey de Peyrac

Odpovědět   Stránka 3 z 5  [ 221 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 kvě 2014, 18:57
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Wow, Anthony Delon?

O tom, že jeho výraz autor kresby dost posunul, svědčí asi právě to, že jsme v něm Delonovu předlohu nikdo ani omylem nepoznali. :lol:
mne bola podoba dosť povedomá, myslela som si najskôr že to je Alain Delon v mladšom vydaní, podoba bola dosť výrazná, ale nebolo to ono, to "pravé orechové" :wink:

áno, trochu mu zúžil nos, trochu špicatejšiu bradu, urobil plné pery a dodal im taký Joffreyovský trochu výsmešný úsmev :wink:

[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 23:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
dauphine píše:
našla sem tam tenhle obrázek. Pro mě je to teda přesný prototyp Joffreye jak sem si ho představovala z knížek, jak se vám líbí? :)
WOW! Errnie! Ty si hotovy James Bond! Nepracujes ty nahodou u kriminalnej policie? Teda v resersovani si absolutne ESO!
To uz som si vsimla pri reseri o ciernych kiahnach.
Musime ta bezpodmienecne nahovorit aby si aj ty prispela z nejakou tou fikciou!

Este tak zatat Antonimu sablou do tvare a konecne mame dokonaleho Joffreya do dalsieho filmu! :twisted: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 23:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mě se teda ta předloha vůbec nelíbí a jsem trošku zklamaná, myslela jsem že je to čistě výplod něčí fantazie. Ten herec(?) je mu sice fyzicky podobný ale vůbec v sobě nemá nic z Joffreyova charismatu které čiší z obrázku. Za mě nee, je to úplně jiný člověk. :cry:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 07:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To mas pravdu Dauphine, pozerala som si aj ine obrazky od Anthonyho Delona, a na Joffreya je on moc zzenstily typ chlapa.
Nas Joffrey podla mna ani tak velmi nepotrebuje byt pekny ale definitivne potrebuje mat charizmu.
Ten co obrazok kreslil ju tam dokreslil. No niejeto uzasne ze su umelci ktori dokazu nakreslit charizmu??? WOW!
:shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2014, 21:14
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
dauphine píše:
Nepracujes ty nahodou u kriminalnej policie? Teda v resersovani si absolutne ESO!

Este tak zatat Antonimu sablou do tvare a konecne mame dokonaleho Joffreya do dalsieho filmu! :twisted: :mrgreen:
jéj ďakujem moirra :oops: , to víeš, kriminalistika a chirurgia sú kráľovské povolania, myslíš, žeby ma tam chlapi pustili medzi seba? :mrgreen: :twisted:
k tomu Delonovi, ani mne sa nepáči ako chlap, a presne ako píšeš, je úžasné, keď vie niekto dokresliť charizmu :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Joffreyův hlas
Napsal: 09 čer 2014, 13:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, nedávno mě napadlo, že si něco zjistím o onemocnění hlasivek :lol: vidíte, už se kvůli Angelice nevzděláváme jen v historii, ale zabíhá nám to i do jiných odvětví třeba do lékařství :D

Joffrey v knize hovoří o tom, že se mu hlas "zlomil", takže mě zajímalo, co si pod tím představit. Jako amatér bych jeho problém diagnostikovala na poškození hlasivkovýh vazů, které vzniká přepínáním hlasu a může mít trvalé následky. Nejznámějším poškozením vazů je tzv. zpěvácký/hlasový uzlík kterým mohou trpět třeba zpěváci nebo učitelé, ale může se objevit i o "obyčejných lidí", je trvalé poškození, které vzniká při nadměrném zatěžování oslabených hlasivek (což by odpovídalo - zmučený Joffrey vykřikne před Notre Dame a namáhaný, oslabený hlas se mu zlomí - fňuk :D). Hlasivky, jestli jsem to správě pochopila, se tak nějak zduří do půlměsíčků. Hlas pak nemá správný závěr, je chraplavý, slabší a více se na něj musí tlačit což je tak trošku bludný kruh - když tlačíme na slabý hlas tak ho rozhodně nevyléčíme. Je to tedy trvalé poškození ale jinak to není nijak nebezpečné, ovšem když má ale člověk problémy s hlasem, které jsou delší než cca dva týdny, měl by se poradit s lékařem, aby se vyloučilo, že se nejedná třeba o nádor, který vzniká hlavně u kuřáků (což prostě nebude Joffreyův případ, ještě to tak by mu scházelo... :D)

Dnes se zpěvácký uzlík už dá léčit laserem v anestezii. Takže v 17. století by něco takového evropský lékař asi těžko zvládnul. Je otázkou, jestli by si s takovým problémem dokázali poradit třeba arabští nebo čínští lékaři... přece jen jejich medicína byla velice vyspělá, třeba znali nějaký způsob jak léčit hlasivky...

Ale teď otázka na vás! Čistě teoreticky, přály byste si aby se Joffrey uzdravil a ještě někdy nám zaspíval, nebo dáváte přednost jeho zlomenému charismatickému chrapláku??

PS. jestli tohle bude číst nějaký lékař, tak ať prosím velkoryse promine moje nepřesnosti, jsem amatér a čerpám z netu :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Telepaticke Forum
Napsal: 09 čer 2014, 14:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuz zda sa ze sme akosi telepaticky prepojene, lebo prave o tomto som
vcera vecer rozmyslala Dauphine. ;-)
A povedala som si ako bolo v knihe ze boh dal - boh vzal
ze by mohlo byt aj boh dal- boh vzal -boh vratil :roll: :idea:

Joffrey pred Notre Dame spieval! Staru pesnicku v Okcitancine,
ktorej v Parizi nerozumeli ale Angelika rozumela ;-)

V skutocnosti uz boli spevaci ktori stratili hlas, a po nejakom case,
niekedy aj velmi dlhom sa im vratil.

PS: Podla mna je vsak velmi symbolicke ze Joffrey stratil hlas
v den ked sa narodil Cantor, do ktoreho toto nadanie akokeby preslo.

PS2: "zlomenému charismatickému chrapláku" :lol: :lol:
vzdy sa na tvojich vyrazoch super pobavim Dauphine
jedneho dna bude z teba vynikajuca spisovatelka ....

PS3: Este ma napadlo, akoto ze Joffrey ako Rescator ma stale VSETKY Zuby???? :shock:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 14:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidíš tak to jsme fakt telepaticky provázaný protože jsem to googlovala včera k večeru v práci :D

Haha s těma zubama si mě teda pěkně rozesmála :D no já na to jdu čistě z estetického hlediska, prostě pan dokonalý byl dokonalý také kvůli svým dokonalým zubům, a proto o ně prostě nemohl přijít. A navíc jizvy a kulhání jsou docela chlapácké, takže se u muže dají dobře tolerovat ale rozmlácená, bezzubá pusa přitažlivá není... takže asi proto :D ale můžeš klidně napsat nějakou fikci o bojích ve Středomoří a dát Rescatorovi do pusy takový ten chránič jako používají hokejisti... :D aby byl jeho ďábelský vzhled ještě ďábelštější :D

A ještě k tomu hlasu - pokud jde o mě, tak se nedokážu dost dobře rozhodnout, mám ráda obě Joffreyovy verze - chraplák je charismatickej, upozorňuje na jeho složitou životní pouť ;) ale zas zlatý hlas je prostě úžasný taky... asi bych potřebovala, aby to měl tak půl napůl, někdy tak a někdy tak, jak by se to zrovna v danou chvíli hodilo...[/quote]


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Telepaticke Forum
Napsal: 09 čer 2014, 14:44
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
PS3: Este ma napadlo, akoto ze Joffrey ako Rescator ma stale VSETKY Zuby???? :shock:
tak ma napadlo, že určite niečo na "tieto" problémy mali starí Egypťqniah, tak som si to teraz naťukala v googli a vraj medzi prvými archeologickými nálezmi zubných implantátov boli nálezy pochádzajúce z obdobia starého Egypta, a tie sa vyrábali zo slonovinovej kosti. V Číne sa používali zlaté ihly, tietosa po vytrhnutí zuba zaviedli do lôžka a na ne sa upevňovala umelá zubná korunka. Efekt implantácií bol krátkodobý, ale bol :wink:


Zubné protézy majú oveľa staršiu históriu než by sa nám mohlo zdať. Prvé boli vyrobené už niekedy v 6. storočí pred n.l. Údajne sa s nimi preslávili Etruskovia (boli majstrami najmä vo vyhotovovaní precíznych zlatých mostíkov). Zo zlata najprv vytvarovali zuby, potom ich spolu spojili, takže vznikol mostík, ktorý celý zavesili na zuby po stranách. Postupne sa však zlato začalo nahradzovať inými materiálmi, slonovina alebo kosti, aby pripomínali skutočné zuby, takto zhotovená protéza bola estetická, pevná a dalo sa ňou jesť.

Zubné protézy boli dostupné hlavne vyšším spoločenským vrstvám - v staroveku a aj koncom 17. storočia, vtedy bol o zuby veľký záujem (určite nielen kvôli jedeniu ale aj kvôli spoločenskému hendikepu, myslím, že to bolo aj v tom čase presne také, ako v našej súčastnosti - zlé vyjadrovanie, zlé spracovanie potravy a svojím spôsobom aj akýsi estetický pocit pre sebavedomie.

:wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 14:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, to je zajímavé ale prostě Joffrey přece nemohl mít protézu!! Si ho představte! To je hrozná myšlenka, automaticky by ho to posunulo do kolonky staříka, nebo vy některá chcete číst o tom, jak si po těžkém dni večer před milováním odložil protézu do skleničky?!!!! :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Rescatorove zuby
Napsal: 09 čer 2014, 15:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Najskor vas utesim, ked vam poviem ze som poznala cloveka, mojho nevlastneho deda
ktory bol v 70 rokoch svojho zivota este neuveritelny fesak, z hrivou hustych vlasov
a takmer perfektnymi vlastnymi zubami. Takze existuju ludia co aj bez plastiky vyzeraju super
az do vysokeho veku (aj zeny take poznam).

A teraz vas dorazim: :twisted: :twisted:

Diváků se zmocňoval hněv a zloba. Jenže je nevyvolalo ani tak mnichovo gesto, jako
neslýchaná zpupnost odsouzence. Nikdy ještě u Notre-Dame nedošlo k takovému skandálu.
Zpívat!... On se opovážil zpívat! A kdyby to byla aspoň nábožná píseň! Ale on zpíval v cizím
jazyce, v ďábelské řeči...

Mnich Bécher zvedl svůj
slonovinový krucifix a udeřil jím odsouzence přes ústa. Hlava vězně klesla dopředu a krvavá slina
ukápla až na zem.

Před chrámem se na místě, kde Bęcher udeřil hraběte de Peyrac, o cosi rvala skupinka mužů
a žen.
„Mám ho, čarodějův zub," vykřikl jeden z nich. Dal se na útěk, pronásledován ostatními.


NO?? :mrgreen: :mrgreen: Tuto som ja mierila, ked som sa pytala ze akoto ze Peyrac ma stale
ten perfektny usmev, v ktorom sa mu blyskaju dokonale biele zuby?

PS: pani AG by ma asi zastrelila ako som tu rozpitvala jej knihu! Este dobre ze nevie po slovensky. :roll: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 15:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Vidíš tak to jsme fakt telepaticky provázaný protože jsem to googlovala včera k večeru v práci :D

Haha s těma zubama si mě teda pěkně rozesmála :D můžeš klidně napsat nějakou fikci o bojích ve Středomoří a dát Rescatorovi do pusy takový ten chránič jako používají hokejisti... :D aby byl jeho ďábelský vzhled ještě ďábelštější :D

.
[/quote]

No s tym chranicom si ma zasa pekne rozosmiala ty! :lol: :lol:
A tu fikciu si napises pekne sama! :twisted: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 17:48
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Errnie, to je zajímavé ale prostě Joffrey přece nemohl mít protézu!! Si ho představte! To je hrozná myšlenka, automaticky by ho to posunulo do kolonky staříka, nebo vy některá chcete číst o tom, jak si po těžkém dni večer před milováním odložil protézu do skleničky?!!!! :D
moirra píše:
Mnich Bécher zvedl svůj
slonovinový krucifix a udeřil jím odsouzence přes ústa. Hlava vězně klesla dopředu a krvavá slina
ukápla až na zem.

Před chrámem se na místě, kde Bęcher udeřil hraběte de Peyrac, o cosi rvala skupinka mužů
a žen.
„Mám ho, čarodějův zub," vykřikl jeden z nich. Dal se na útěk, pronásledován ostatními.

NO?? :mrgreen: :mrgreen: Tuto som ja mierila, ked som sa pytala ze akoto ze Peyrac ma stale
ten perfektny usmev, v ktorom sa mu blyskaju dokonale biele zuby?

PS: pani AG by ma asi zastrelila ako som tu rozpitvala jej knihu! Este dobre ze nevie po slovensky. :roll: :shock:
jeanne píše:

Tu scénu od Notre Dama si vzpomínám, ale ten zub jsem taky vždycky brala jako metaforu, jako rozbořený palác... Kdo ví, co ta fanatická lůza doopravdy zvedla. :)

dauphine, možno to bola len zadná stolička :twisted: :twisted: a dokázala by si žiť s myšlienkou, že veď mu dali ako náhradu len 1 zub :wink: ??? :roll: predsa....hmm? (a nie celý chrup) :twisted:

presne jeanne, tiež si spomínam na tú scénu z námestia de Gréve, ale brala som to ako ty, ako metaforu :wink: a ako fakt a už som sa nad tým potom nezamýšľala


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 22:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
nebo vy některá chcete číst o tom, jak si po těžkém dni večer před milováním odložil protézu do skleničky?!!!! :D
ja si to prave predstavujem a chramem sa pri tom od smiechu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 22:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, ty ses prostě rozhodla, že náš pan dokonalý nemůže mít kompletní chrup co :D No kdyby měl pryč jednu stoličku... s tím bych snad žít mohla... :D
Co se týče toho vyraženého zubu před Notre Dame, já to brala tak, že ten dav byl pěkně hysterický, takže kdoví, co kdo sebral... dokonce si myslím, jestli tam není ještě něco podobného - že někdo něco hystericky říká a vůbec to tak není, sakra proč tu nemám knihy abych to dohledala, a nebo je to možná v nějaké zprávě o upálení Voisinky... teď nevim...
--------------
Každopádně Joffrey by mohl alespoň zahrát na kytaru, třeba jako tenkrát na Gouldsboru, když ho u toho Angelika přistihla a mohl by třeba recitovat ne? To trudadúři taky dělávali...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re:
Napsal: 14 srp 2014, 13:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

1.)
Asi budu muset přidat víc popisů VELKÉ jizvy přes půlku tváře. Ale jinak ta představa samozřejmě pokračuje vysokou, dokonalou, ačkoli relativně štíhlou postavou s vyrýsovanými svaly. Tady se vědomě posouvám dál za představu AG. :D :D Ostatně tělo je důležitější než hlava :)

2.)
Přesně tak to vidím. Oba si myslí, jak to mají pod kontrolou, ale až později si uvědomí, že nemají, protože si jsou podobní nejen v tom, jak k tomu hodlají přistoupit... Navíc tu extrémní odolávací zápletku by neměl prožít s nikým jiným, než s Angelikou a do té doby musí zažít spoustu jiných variant a kombinací vztahů mezi muži i ženami.
1.) Ha-ha :mrgreen: Neocakavala som ziadne extremne opisy Joffreyovej serednosti ale ocakavala som par paniciek poloomdletych od strachu pri pohladne na strasidelneho grofa ;-) :mrgreen:

Pani AG postavu a telo pana dokonaleho viackrat opisala..uz sa tesim ako po zraze
zacneme zbierat opisy Joffreya z knih...Errnie je na to dobry expert :twisted: :twisted:
Tuto si dovolujem oponovat:
"Ostatně tělo je důležitější než hlava"
Zijem na tejto planete uz pol storocia a mala som tu cest z nadehernymi telami na ktorych bola zial nastoknuta celkom prazdna hlava....ale pokial to myslis ako vonkajsi vzhlad tej hlavy tak v tom pripade by som aj suhlasila :wink: :roll:
Poznamka na okraj: Zijeme v 21 storoci a vacsina z nas si uz uvedomuje ze my niesme nase tela....

2.)
Jasne ze ziadnu extremnu odolavaciu zapletku neocakavam. Ale Ninon by mu mohla nieco vyviest, aspon trochu ho natiahnut a mozno neskor aj on jej....nuz taka malilicka citeatelska, tak trochu zlomyselna tuzba.... :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re:
Napsal: 17 srp 2014, 23:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach, ten zámeček je úplně dokonalý, tam bych chtěla žít :oops: Že bys začala vybírat postavy do fikcí také podle toho, zda mají vhodný zámek?! :mrgreen:

Já nemůžu říct, že mě nebaví když pan dokonalý trpí (sorry no :twisted: ) a samozřejmě že jsem ráda i když si užívá a je spokojený, ale určitě by to neměl mít vždy tak jednoduché, jak to doposud měl - že mu každá žena spadla do náruče ;) Ale samozřejmě to "utrpení" může příjít až po jejich mileneckém sblížení, proč ne, každopádně jsem zvědavá na tvojí verzi, Jeanne, jak by měl pan dokonalý trpět (?), popravdě, vůbec nedokážu odhadnout jak by to u tebe mohlo vypadat, zatím jsi mu jen dopřávala :twisted:

Co se týče postavy pana dokonalého: myslím, že se mu za ta léta trochu změnila; když byl mladý představovala bych si ho spíše vysokého a hodně štíhlého, svalovatého ano, ale ne nijak výrazně spíš jako atlet (??). Nebo šlachovitého?? Postupem let bych odhadovala, že se mu ramena rozšiřovala, jako se to u chlapů často stává, vždyť i v 5. díle, když Angelika opět potkává Rescatora je zmíněno něco v tom smyslu, že měl široká ramena, ne? Kdyžtak to dohledám... Takže já si ho představuji svalovatějšího a rozložitějšího až v pozdějších dobách, třeba v rescatorském období a dál, jak dozrával, měnila se mu postava, ovšem stále byl dost štíhlý a navíc hodně vysoký, korba nikdy nebyl od toho tu máme Colina ;) :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE:
Napsal: 18 srp 2014, 12:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:
Ano Jeanne, mas novu funkciu:
Spravkyna tela a telesnej vychovy pana dokonaleho :roll: :twisted: :twisted:
Pěkně děkuji, ale hádám že to naštěstí spadá pod správkyni hlavní sekce pro výzkum pana dokonalého. Aby v tom oddělení mohla vykazovat větší aktivitu a nemuselo jí hrozit zrušení. :twisted:

...kromě toho, že jsem, zdá se, pokladník a hlavní předsedkyně toho všeho :D :D Doufám, že nás jednou bude tolik, že po volných úřadech bude stejně velká sháňka, jako u Ludvíka
Nuz bude zrejme treba otvorit vlakno "Sekce pro vyskum pana dokonaleho" ale kde????? :roll: :twisted:

Zda sa ti ze sekcia nepracoala dostatocne zurivo? Pozri sa do oddelenia ctenarske vytvory :twisted: :twisted:

Este tam Errnie musi supnut nasho Joffreya 50+ :roll: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 21:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na anglickom fore sa vdaka nasej zabavnej polskej akademicke prebera sexualny zivot joffreya a angeliky :mrgreen: :mrgreen:

potrebujem v cestine najst tie pasaze kde sa pise ze Joffrey si normalne "daval pozor " pri sexe aj tie kde vravi ze Angelika bola jedina s ktorou si zelal mat deti :wink:

zabudla som kde presne to je ale zda sa ze v 7 diely..neviete nahodov kde? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 21:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je to pri tom ako sa s Angelikou miluju po incidente s Pointbrandom :D
vtedy si nedaval pozor ... a hovori si ze aj keby sa im vtedy daco "prihodilo" tak si to nebude vycitat ... lebo clovek nemoze byt stale opatrny ...najma ked zachranuje cosi podstatne medzi dvoma srdcami ... :lol:

No a kde sa pise o tych detoch ... to idem pohladat ...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano Katra mas pravdu! teraz to uz len najst v Anglickej knihe!

Obtočil si její dlouhé vlasy kolem krku a položil dlaň na vlahé břicho. Možná že tahle noc přinese nový plod... Byl neopatrný, ale nevyčítal si to. Člověk nemůže být stále opatrný, když je třeba zachránit cosi důležitého mezi dvěma srdci, a ona sama ho o to v tom nejvypjatějším okamžiku žádala.

Dauphine mi to nasla. :D :D

Bolo to v noc ked vyhanal z Angelikinej hlavy indianky. :mrgreen: :mrgreen:

Este potrebujem najst kde Joffrey vravi ze nikdy nechcel deti z inou zenou. :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 21:40
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přesně tak, jinde se to myslím nepíše ;) A tentokrát odpovídá slovenská verze i českému překladu, hurá! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 22:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Moirro, to jsem ti rikala uz v poledne, kdyz jsi to zacala resit. Vic tam toho neni, pak uz jen hypoteticke teorie o tom, jak se to resilo az donedavna, kdy veda teprve v druhe pulce 20. stol. prisla s vyrobou hormonu.
Ano viem Jeanne.
Ale existuju aj prirodne hormony. Indianskym zenam a samanom boli tieto uz davno zname.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 19 srp 2014, 22:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Údajně madame du Barry znala nějakou "zázračnou pilulku". ;)

Jinak pro pobavení, možná to víte, ale já si to uvědomila až teď, Joffrey se nám porovnával s bohem Panem :twisted: A podle něj samotného jím není :)

Cit.
Nepopírám, že ty malé páchnoucí ještěrky mohou být příležitostně lákavé... Ale čím by mohly přitahovat mě, když mám vás? Proboha, to mě máte za boha Pana nebo za jednoho z jeho pomahačů s kopytem? Jak myslíte, že bych zvládl milovat se s někým jiným než s vámi? Proboha, ty ženy jsou ale naivní.

Moirra to musela mít v podvědomí, když chtěla aby je Jeanne nechala smilnit u boha Pana :D. Je to zvláštní, mě se to stalo s Cadizem, vůbec jsem si neuvědomila že se tam Rochat s Rescatorem sešli, docela jsem pak koukala, že jsem se trefila. Člověk to má asi opravdu zažřané v podvědomí.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 20 srp 2014, 00:03
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ano Katra mas pravdu! teraz to uz len najst v Anglickej knihe!

Obtočil si její dlouhé vlasy kolem krku a položil dlaň na vlahé břicho. Možná že tahle noc přinese nový plod... Byl neopatrný, ale nevyčítal si to. Člověk nemůže být stále opatrný, když je třeba zachránit cosi důležitého mezi dvěma srdci, a ona sama ho o to v tom nejvypjatějším okamžiku žádala.

Dauphine mi to nasla. :D :D

Bolo to v noc ked vyhanal z Angelikinej hlavy indianky. :mrgreen: :mrgreen:

Este potrebujem najst kde Joffrey vravi ze nikdy nechcel deti z inou zenou. :roll: :roll:
7. diel str. 291-295

8. diel str 380, 12 riadok odhora


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 20 srp 2014, 00:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
[
7. diel str. 291-295

8. diel str 380, 12 riadok odhora
Boze Errnie, ty si Encyklopedia! Dakujem :mrgreen: :mrgreen:

ty nam istotne pomozes najst vsetky opisy vyzoru pana dokonaleho! :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 20 srp 2014, 00:09
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
[
7. diel str. 291-295

8. diel str 380, 12 riadok odhora
Boze Errnie, ty si Encyklopedia! Dakujem :mrgreen: :mrgreen:

ty nam istotne pomozes najst vsetky opisy vyzoru pana dokonaleho! :roll: :twisted:

ďakujem, :oops: ..
tie opisy mám, všetky vypísané kvôli kresbám, nahodím ich, ale až zajtra, už mám mžičky pred očami :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Joffrey de Peyrac - Ken
Napsal: 15 lis 2014, 15:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Joofrey de Peyrac - Akasi zmiesanina medzi Kenom a Hosseinovou filmovou verziou

[ img ]

Mylsim ze ho surne treba podrobit jazvologickej studii! :scar: :scar: :scar:

a este dalsie verzie:

[ img ]

A trosku iny pohlad:

http://th05.deviantart.net/fs71/PRE/i/2 ... 60t766.jpg


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 16 lis 2014, 16:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak ten Joffrey dole se mi docela líbí. Pěkné oblečení a ty vlasy a oči taky docela dobrý. Ještě ho pořádně zjizvit. :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 23 bře 2015, 08:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslim dámy že práve začínam skladať nový test
ako dobre poznáte Joffreya:

Vraj ste prestali diskutovať tu na fóre už dávno predtým ako som sa ja zjavila, lebo ste už všetko vedeli
a všetko bolo povedané, takže už nebolo o čom.

Dovoľte aby som sa na tomto mieste zasmiala. :slzici:

Malý zoznam vecí týkajúcich sa Joffreya v ktorých ste nemali jasno:

ako vyzerala jeho trojjediná jazva?
kde bolo Joffreyovo Gouldsboro?
po stopách koho sa vydal Joffrey na cestu po svete?
aký vysoký bol Joffrey (presné číslo)
na ktorú nohu kríval?
koľko jazykov ovládal?
čo znamená meno pevnosti Wapassu v indiánskom jazyku?


a ešte veľa iných

takže sa tešte na nový test.... a beda vám ak prepadnete! [ img ]


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:01
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásny večer, poučte prosím nováčika, riešilo sa tu niekde znamenie horoskopu Pána Dokonalého ? :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím, že v kánonu není zmínka, takže mám takový dojem, že jen v diskuzi k vyprávění od Moirry o požáru v Toulouse - Diskuze - Těžký život toulouského arcibiskupa


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fenix píše:
Krásny večer, poučte prosím nováčika, riešilo sa tu niekde znamenie horoskopu Pána Dokonalého ? :)
Primárně vycházíme z předpokladu, že se to bude shodovat s datem narození manžela Anne, stejně jako se Angelika shoduje s ní ;)


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:17
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Viete tých nováčikov dobre naťahovať ;) , u Sergeho všade nachádzam len rok narodenia...ale tajný tip mám( ked využijem iné informačné zdroje=intuitívne napojenie sa na kolektívne vedomie :D )


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:24
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak, sláva, datum je zistený, ale tip som mala (a mám) iný...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 22:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebyl Serge ve lvu??


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 05 dub 2015, 23:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokiaľ teda sedí 23.8, tak to už je Panna


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 12:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fenix píše:
Pokiaľ teda sedí 23.8, tak to už je Panna
Niektoré znamenia tesne hraničiace z inými, možu byť oveľa viacej pod vplyvom vedľajšieho znamenia.

Aké znamenie si tipovala ty na Joffreya, Fenix?


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 16:09
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Presne tak Moirra, treba brať ohľad na mnohé ďalšie aspekty ako ascendent, 12ročné cykly, ktoré si všíma čínsky horoskop...atď...

Pamätám si, že už od puberty, keď sme si s kamarátkami tajne požičiavali knihy o Angelike (krásne 80te roky ;) ) tak mi Joffrey pripadal ako prototyp Býka: silné puto k hmote, pevným materiálným istotám, luxusu, majetku, neústupnosť, také tiché, pomalé, vytrvalé, tvrdohlavé odhodlanie-krok za krokom si idem za svojim cieľom. A ako milenec: úplne mi tam sadol, Býci sú vraj najlepší a najcilitvejší milenci celého západného horoskopu: jemnosť vo vyrovnanom pomere so silou, silný vyťah k sexu, veľká potreba fyzickej lásky, vášeň, zmyselnosť, požívačnosť, žiarlivosť a predsa( vplyv jeho ženskej planéty Venuše) dostatočná vnímavosť k ženstvu, akýsi ženský prvok jemnosti a nehy na rozdiel napr. od podobne luxusne-vášnivo ladeného ale tvrdšieho Leva...

Úplne som vylúčila vodné znamenia( Ryby, Rak,Škorpión-v tomto prípade by sa sice zopár styčných bodov našlo...), nesedia mi vzdušné znamenia ako Váhy (tu mi okamžite vyskakuje Claude de Loménie–Chambord), Blíženci, Vodnár( Cantor je jasný a sedí ako vyšitý).

Do užšieho výberu s ohľadom na horúcu sexualitu sa u mňa dostali aj ohnivé znamenia ako Lev, Baran, vylúčila som Strelca

Zo zemských znamení mimo spominaného Býka som pre akúsi rigiditu, puntičkárstvo a sexuálnu prudernosť až chlad vylúčila Pannu( no, proste to je taký pedantský detektív Hercules Poirot, alebo v týchto končinách Desgrez? ;) ) , Kozoroh tiež nie-rozbor by bol na dlhšiu debatu....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 17:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No musím uznať že ten býk má tiež niečo do seba.
Florimond de Peyrac je býk a Angelika o ňom povedala ešte keď bol dieťa
že už má v sebe vrodenú zvodnosť svojho otca, Joffreya de Peyrac.
Že by boli obaja rovnaké znamenie?

Ja osobne sa prikláňam k levovi, ako rodený vodca a šéf, ale možno práve v ascendente
by mohol mať býka.

Lev je väčšinou klasický individualistický samotár, ktorý chce žiť svojím vlastným životom, pričom nie je ochotný nikomu sa podriaďovať. Vlasy často pripomínajú leviu hrivu. Lev má majestátnu chôdzu a pohyby, ktorú býk nemáva.
Lev svojim suverénnym vystupovaním a nákazlivou radosťou zo života býva pre druhých svetlom. Je veľmi náročný, ako na seba, tak i na druhých. Lev je majstrom veľkodušných giest a výrazného prejavu. Dokáže si vychutnať luxus a prepych, ktorý je pre neho priam stvorený. Rád zaujíma vedúce postavenie, kde môže plne uplatniť svoje veliteľské schopnosti. Lev obvykle má skvelú vitalitu a silnú vôľu, ktorou dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky.
Jeho šarm spočíva v sebavedomí, ktoré aj rád dáva najavo, a v sile brať život ako jednu veľkú hru. Jeho život je sled autoritatívnych iniciatív, túžob a súťaženia so záľubou v nadľudskom úsilí a s vášňou podmaňovať, organizovať a tvoriť.

A typická levia charakterová chyba, ktorú veru mal hlavne v mladosti aj Joffrey, je spupnosť.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 18:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro mě byl Joffrey vždycky lev. Ani jsem o tom nepřemýšlela. Prostě na něho to sedí. Třeba mě napadá ten přirozený a uznávaný vůdce v Americe. Ale samozřejmě i v jiných životních obdobích.


Nahoru
Profil Citovat
fenix
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 18:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02 dub 2015, 07:03
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Áno, Leva mám mám hneď vedľa ( a hlavne ho mám, ach jaj, doma :king: ),resp. osciluje to v mojich predstavách medzi jedným a druhým znamením :) V každom prípade k Angelike ako ku Strelcovi by sa viac hodil Lev ako Býk...


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 21:46
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
podľa kníh,

v 2 . dieli str. 355 veštba u Susedy: Nadovšetko oheň, všetko ovláda oheň. Ten oheň je čudný. Spaľuje vám život až do samého konca... Bude vás milovať kráľ, ale vy nie jeho, pre ten oheň ho nebudete milovať....

a hoci býk je silné znamenie, je to zemské, lev je ohňové, presne ten oheň o ktorom píše pani AG, tak ja sa prikláňam k levovi (a nepochybne, keďže Angelika je strelec - ako pani AG, tak Joffrey bude - lev ako jej mažel , ale o tom sa už písalo) a predpokladám, že pani AG vykreslila hodne charakter svojho manžela


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 06 dub 2015, 23:12
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fenix píše:
Krásny večer, poučte prosím nováčika, riešilo sa tu niekde znamenie horoskopu Pána Dokonalého ?
Ano, řešilo v tématu ve Volné diskuzi zde: http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=195
fenix píše:
Pokiaľ teda sedí 23.8, tak to už je Panna
Ne, není. V roce 1903, kdy se Serge narodil, bylo Slunce dne 23.8. stále ještě ve znamení LVA. Do znamení Panny přešlo až 24.8.1903 ve 08:42 h Greenwichského středního času.
A protože se narodil v Persii, tak i kdyby se narodil třeba 24.8. v 10 h na tom samém místě, tak by byl ještě pořád ve znamení lva, protože v Anglii bylo teprve o nějakých 5-6 hodin méně.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 16 led 2016, 22:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koho by zaujímalo aká dlhá bola Peyracova chodba z lesíka Vincennes a tiež odkiaľ sa po úteku z loďky
musel vracať naspäť do Paríža a kadiaľ išiel, akú vzdialenosť prešiel, na toto všetko pozná odpoveď iba
nová veda: mapologická Desgrezologia: :scientist:

Prosím prečítajte si:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=622


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 02 srp 2016, 03:42
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mě při pročítání "Angelika a její láska" napadlo, proč se Joffrey po tom, co se dozvěděl od Mulaje Ismaila o Angeličina údajné smrti v poušti a po opuštění Středomoří, nepokusil z Francie nějak dostat k sobě i Florimonda? Koneckonců, za takové situace by Florimond neměl v podstatě nikoho, kdo by se o něho postaral. Pravda, asi by to pro něho bylo poněkud komplikovanější zjistit, kde se nachází a pak ho z Francie dostat, ale koneckonců v některém díle bylo zmíněno, že má ve Francii pořád přinejmenším obchodní partnery. Ono by to nějak určitě šlo. Je zvláštní, že nechtěl získat i svého prvorozeného syna, když s Cantoem mířil do Karibiku a pak pro sebe získal v Americe i zem. Také mě nedávno napadlo, jak by asi vypadalo setkání Joffrey a Phillippa? Tedy až poté, co si vzal Angeliku, samozřejmě. Bylo vůbec někdy zmíněno, zda Phillippe věděl, kdo je otcem Florimonda a Cantora?


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 02 srp 2016, 09:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Clara píše:
Také mě nedávno napadlo, jak by asi vypadalo setkání Joffrey a Phillippa? Tedy až poté, co si vzal Angeliku, samozřejmě. Bylo vůbec někdy zmíněno, zda Phillippe věděl, kdo je otcem Florimonda a Cantora?
Podľa mňa Phillippe vôbec Angelikinu minulosť a veci týkajúce sa Florimonda a Cantora absolútne neriešil. Z dnešného hľadiska to príde dosť zvláštne ... ako Phillippe je z hľadiska vývoja príbehu dôležitá postava a zaujímavá osobnosť ale ktorá z nás tu by sa za neho vydala ? :?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 srp 2016, 00:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Clara píše:
Tak mě při pročítání "Angelika a její láska" napadlo, proč se Joffrey po tom, co se dozvěděl od Mulaje Ismaila o Angeličina údajné smrti v poušti a po opuštění Středomoří, nepokusil z Francie nějak dostat k sobě i Florimonda? Koneckonců, za takové situace by Florimond neměl v podstatě nikoho, kdo by se o něho postaral. Pravda, asi by to pro něho bylo poněkud komplikovanější zjistit, kde se nachází a pak ho z Francie dostat, ale koneckonců v některém díle bylo zmíněno, že má ve Francii pořád přinejmenším obchodní partnery. Ono by to nějak určitě šlo. Je zvláštní, že nechtěl získat i svého prvorozeného syna, když s Cantoem mířil do Karibiku a pak pro sebe získal v Americe i zem.
No toto tu sme už neraz rozoberali ..... je to skutočne veľmi zvláštne... :roll: :roll:

A zvláštne je aj to, že prečo tak dlho trvalo, po tom čo sa Florimond napokon sám dostal do Ameriky a stretol sa s otcom,
kým sa Rescator, ak vôbec, vybral zistiť čo sa vlastne stalo z Angelikou.


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 srp 2016, 02:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
No toto tu sme už neraz rozoberali ..... je to skutočne veľmi zvláštne... :roll: :roll:

A tzvášne je aj to, že prečo tak dlho trvalo, po tom čo sa Florimond napokon sám dostal do Ameriky a stretol sa s otcom,
kým sa Rescator, ak vôbec, vybral zistiť čo sa vlastne stalo z Angelikou.
Mám takový pocit, že to asi prostě budu muset brát jako nelogičtnost a chybu v ději. Ale vzhledem jak komplikovaný a na postavy bohatý a příběhově různorodý román to je, si myslím, že si Angelika zaslouží, takové menší přivření oči. Protože jinak už nic jiného fakt nedává smysl. Koneckonců, dneska máme seriály dějově a postavově mnohem chudší a jednodušší a stejně tam tvůrci jsou schopní nasekat neskutečné kiksy v kontinuitě. :mrgreen:

To s tím Florimondem taky nedává smysl. Když nad tím tak přemýšlím, tak mám fakt pocit, že jsem vaši diskuzi na toto déma na fóru už četla. Teda, předtím než jsem se sama přidala. :D


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 srp 2016, 17:00
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mě ještě tak napadlo, ohledně té královy milosti, a toho že chtěl Joffreye po zbytek života držet ve vězení...

Pěkná milost, jen co je pravda, po zbytek života nevinného člověka věznit a nechat žít jeho rodinu, za předpokladu, že ta daná rodina byla ještě naživu, v přesvědčení, že je mrtvý. :disagreement:

Je vůbec otázka, jak dlouho by Joffrey v tom vězení vůbec vydržel... při své zdravotním stavu, v tom jakém stavu se nacházel po mučení Aubinem. Víme přece přímo od Joffreye (z jeho pasáží) jak dlouho to trvalo než ho Abd-el-Mešrat uzdravil. A to byl nesmírně talentovaný.

Teď ještě, jaké by to Joffreyovo věznění vypadalo. Bylo by to něco ve stylu Lauzuna a Fouqueta, nebo by ho prostě hodili do nějaké kobky.... Protože pokud by to bylo to druhé, pak si nemyslím, že by byl Joffrey dlouho naživu. Bez ohledu na to, že by dostal milost. Navíc by byl ještě větší mrzák nejspíš. To by pro něho byla příšerná existence. Ještě štěstí, že se mu podařilo utéct. :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 5  [ 221 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů