Philippe du Plessis-Bellière

Odpovědět   Stránka 1 z 4  [ 165 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Nikita111
Předmět příspěvku: Philippe du Plessis-Bellière
Napsal: 26 led 2008, 08:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj všem. Já jsem se asi zbláznila.

Uplně jsem propadla Angeliky vztahu s Philippem. Ve filmu tam to šlehá jako bič, jiskří to a je to živé. Je to patrně jediný muž, kterého Angelika uhnala, který se jí nevtíral nebo o ni neusiloval. A to je možná něco ze mě, protože nesnáším, když mě muž svlíká pohledem. A v knížce je to ještě intenzivnější. Ten jejich souboj tak moc charakteristický pro věčný souboj pohlaví je naprosto dokonalý. Navíc k tomu hodně přispívá ta představa, že Philippe byl krásný a Angelika taky. Představuju si je jako dva bohy. Nic proti Joffreyovi, je fajn, ale stejně mě moc zarmucuje, že Philippe nemohl být v těch knihách déle. Třeba by to bylo mnohem zajímavější, kdyby Angelika milovala dva muže...... Asi jsem prostě divná, ale přesně takového muže bych chtěla. Takového muže bych milovala a prahla po něm. Rozhodně ne po upachtěných a vlezlých lidech jako Nicolas - to je opravdu extrém i vůči jeho postavení a i sám král. Je sice důstojný, neponižuje se tak, ale jeho naléhání je prostě odpuzující. Navíc mu asi nikdy neodpustím, že se kvůli němu Philippe "zabil", protože by prostě nemohl žít s tím, že Angelika a on se milují, ale ji chce král.
Filmový Philippe je docela hezký i když neodpovídá fyziognomii dané mu v knize. Je v něm také takový náboj. Líbí se mi hodně, asi nejvíc z těch herců ve filmu. Ale když se zamyslím nad vizí, jak jsem si ho představovala, když jsem to četla, byl v mých představách mnohem krásnější. Musím dát herci Claudu Giraudovi ještě jedno plus, jelikož mám ted Angeliku na DVD a už si ji pouštím jen francouzsky, musím říct, že má krásný hlas.

No, řekla bych, že jsem se asi zamilovala do postavy Philippa.
A děkuji Anne, že napsala o jejich vztahu to, co napsala, bylo to skvělé. Skoda jen, že to nemohlo být na víc dílů.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 led 2008, 13:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ó, tak Philippe je hviezda aj pre mňa, je to podľa mňa dobre spracovaná postava, a myslím, že takého pekného herca ani nenájdeme :)


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 led 2008, 19:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ahojky, to je vážně pěkný rozbor aktuálních pocitů vůči fiktivní postavě (třeba v nové knize dostane i Philippe ještě o trochu více místa). Myslím, že něčemu takovému podléháme všichni, některým postavám na delší dobu, jiným na kratší... Někdy je to víc překvapující (třeba teď s Philippem), jindy je to logická volba (s Joffreyem)... ještě že máme fiktivní světy a můžeme se takhle bezpečně a dočasně zbláznit do libovolných postav. Momentálně se mi děje něco podobného, i když tentokrát je to mimo Angeliku... :) Tak kdy se ti tohle s Philippem stalo a jak dlouho tohle posednutí obvykle funguje? :)
Ahoj Jeanne, ráda tě poznávám . . . musím se hned zeptat: Jak to myslíš, že v nové knize možná dostane víc místa . . . ty Angeliky co ted budou vycházet jsou přepracované nebo co? Já myslela, že jsou to ty samé díly a prostě jenom znovu vycházejí :?:


Filmy o Angelice jsem viděla předtím už mockrát, ale až teprve ted jak jsem mamce k Vánocům koupila ten DVD set a pustila jsem si to francouzsky. A prostě najednou mě to uhranulo, že jsem si sehnala od kolegyně z práce 5 dílů slovensky, které mi zadarmo dala. Víc jich nemám a když jsem to začala číst tak jsem se prostě do té postavy úplně zamilovala.Samozřejmě se v tom ději realizuji prostřednictvím Angeliky. Je to jako nemoc. Nemůžu se z toho dostat. Nevím, jak se z toho vzpamatovat. Taky jsem se snažila si představit, jaký herec by měl Philippa hrát a napadl mě jen Jake Gyllenhaal. Ten je hodně krásný, ale musel by mít světlou paruku.

Zároven mi zlomilo srdce způsob, jakým zemřel. myslím, že než se s ní rozloučí mluví o písni, kterou zpíval Cantor, něco jako : Sbohem lásko, . . . sbohem má naděje, jsme zaslíbeni dvoru a nemůžeme být nikdy spolu . . . . nevim, je to slovensky a já to lovím z paměti, takže je to nepřesné.
Je to tak smutné. Smrt Joffreye není tak smutná, protože jsem věděla, že Joffrey přežil.

Taky mě svírá představa, že v tu chvíli, kdy se konečně střetli, on se otevřel, tak už neměli dost času se více sblížit a tu lásku si užít.

Je to vážně nádherně zpracované a napsané. Anne je génuius.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 led 2008, 20:47
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sbohem srdce, sbohem lásko oddávám se bolu. Musíme však sloužit králi, nesmíme být spolu :). To nezapomenu tohle rozloučení, naprosto trefné a dokazující, že Filip nebyl vůbec nevšímavý. Já jinak postavu Filipa taky úplně miluju a taky mi to přijde divné, protože upřímně řečeno jakoukoli brutalitu k ženám odsuzuju, ale tady má ten vztah tak úžasný vývoj a v každé scéně je takové napětí... A při té jeho smrti pokaždé brečím jak želva :). Angelice taky nemůžu odpustit, že vlastně zanedbávala Charlese-Henryho a byla víc citově upoutaná k Florimondovi a Cantorovi, protože to byli Joffreyovi synové. Ona si to teda taky časem uvědomí, že Filip pro ni něco znamenal, což ji toršku rehabilitovalo. A strašně doufám, že se dočkám nějakých nových scén, až vyjdou další díly!!! A Nikito, ty knížky nevychází jen tak znovu, ale mají být podstatně doplněné, ostatně už první díl je poměrně obohacený.


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 14:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši, protože jsem tím vážně úplně posedlá, ale až mě to obtěžuje. Přála bych si na to zapomenout a trochu se vzpamatovat, ale nejde to. A ty máš Andrej nejradši Joffreye? Asi ho má nejradši každý. Prostě je to Serge, je jím inspirován, ale možná i postava Philippa měla nějaký reálný základ v životě Anne. Každá takového nějakého vysněného prince z mládí máme, nebo ne?

Hrozně bych si přála aby v tom novém vydání byly navíc scény Angeliky s Philippem. Třeba se to splní.

Co se týče Charlese-Henriho, muselo to být krásné dítě, když bylo po rodičích, neměla ho nechat Anne zemřít, aspon něco mohlo z Philippa zůstat. Já zatím čtu Angeliku a krále, další díly jsem nečetla, takže nevím, jak se k němu Angelika chová. Ale Cantor také zemřel, ne?

Andrej, nebo někdo další, kdo četl další díly, až se Angelika opět setká s Joffreyem konfrontuje ji Joffrey ohledně její minulosti? Philippa, kterého si vzala, Nicolase a já nevím kdo ještě, Desgreze, Colina Paturela?


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 18:45
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Nikita111 píše:
Andrej, nebo někdo další, kdo četl další díly, až se Angelika opět setká s Joffreyem konfrontuje ji Joffrey ohledně její minulosti? Philippa, kterého si vzala, Nicolase a já nevím kdo ještě, Desgreze, Colina Paturela?
Určitě si to přečti - stojí to za to :wink:

Joffrey toho o jejích milencích moc neví, spíš jenom tuší. O proti filmu ho víc trápí Filip, než král. O Nicolasovi neví ani slovo (teda myslím). O Desgrezovi něco tuší, o Colinovi ví - s tím se pak setkají (však uvidíš :wink: ).


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 20:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nikita111 píše:
Jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši, protože jsem tím vážně úplně posedlá, ale až mě to obtěžuje. Přála bych si na to zapomenout a trochu se vzpamatovat, ale nejde to. A ty máš Andrej nejradši Joffreye? Asi ho má nejradši každý. Prostě je to Serge, je jím inspirován, ale možná i postava Philippa měla nějaký reálný základ v životě Anne. Každá takového nějakého vysněného prince z mládí máme, nebo ne?

Hrozně bych si přála aby v tom novém vydání byly navíc scény Angeliky s Philippem. Třeba se to splní.

Co se týče Charlese-Henriho, muselo to být krásné dítě, když bylo po rodičích, neměla ho nechat Anne zemřít, aspon něco mohlo z Philippa zůstat. Já zatím čtu Angeliku a krále, další díly jsem nečetla, takže nevím, jak se k němu Angelika chová. Ale Cantor také zemřel, ne?

Andrej, nebo někdo další, kdo četl další díly, až se Angelika opět setká s Joffreyem konfrontuje ji Joffrey ohledně její minulosti? Philippa, kterého si vzala, Nicolase a já nevím kdo ještě, Desgreze, Colina Paturela?
Moje nejoblíbenější mužská postava je jednoznačně Desgrez, ten je nepřekonatelnej. Pak je asi Filip, mám velice ráda i Ludvíka a kupodivu Sebastiena d'Orgeval, ten mi totiž v lecčem silně Filipa připomíná, ale k tomu ty ses ještě zdaleka nedostala, takže o něm nebudu moc říkat :). K Joffreyovi mám zvláštní vztah. Beru, že je to Angeličin ideál, že je pro ni jediný, ale přitom pro mě úplně tím nejlepším není... Je totiž tak dokonalý, až je možná dokonalý moc. Nebo prostě nevím. Jinak čti dál, protože to opravdu za to stojí. Jo a co se týče konfrontací, tak já se moooc těším na setkání Joffreye a i Angeliky s Desgrezem v nových dílech, protože k němu musí dojít a to bude určitě zajímavé :).


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 20:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
U Filipa by toho opravdu mohlo být víc, ale jak už tady "padlo", není nad Desgreze, také se na to setkání moc těším :lol:


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 20:45
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Filip jako postava se mi taky líbil, ale musím přiznat, že nejsympatičtější mi je Etienne de Villedavray - inteligentá, plny optimismu, vždy ochotný pomoci a se skvělým smyslem pro humor (ty jeho "hlášky" jsou nezapomenutelné).


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 21:18
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohužel mám jenom 5 dílů a nevidím moc možností ty zbylé získat. Koukala jsem na odkazy na bazarech knih, co se tady doporučují, ale nic moc. Samá poptávka a ne nabídka.

Jinak jsem vám moc vděčná, že jste mě takhle navnadily, protože jsem si myslela, že už ted bude Angelika jenom s Joffreyem, který jak řekla Andrej, taky není můj ideál. Myslím, že jeho postava, tedy alespon po tom, co já mám přečtené+film je taková otcovská figura, když si mladší žena vezme staršího muže, ale může se to později změnit.
Nevím.

Desgrez má prostě u mně stigma Jeana Rocheforta. Nic proti němu, ale nelíbí se mi a jako muž mi nic neřiká. Já vím, že v té knize je mladší, ale nějak mi to nejde to oddělit.

Jo, Král, to je jiný kafe. Král je docela sexy, ta jeho moc je sexy. Kdo by si neujel s Králem Slunce?
A propo jsem zvědavá, jestli s ním Angelika spala. prosím, prozradte mi to. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 21:20
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
n.i.r.a.k píše:
Filip jako postava se mi taky líbil, ale musím přiznat, že nejsympatičtější mi je Etienne de Villedavray - inteligentá, plny optimismu, vždy ochotný pomoci a se skvělým smyslem pro humor (ty jeho "hlášky" jsou nezapomenutelné).
Tak na toho se těším. V jakém je díle?


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 21:27
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Upřímně doufám, že mě tam chytne ještě někdo jako Philippe. Třeba někdo z těch, co jste vyjmenovaly.

Můžete mi jako takový spoiler říct, jaké muže podle vás Angelika za celou tu dobu milovala? Nemyslím ted třeba básníka Spínu, kterého nemilovala a podobné aféry.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 21:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nespala :). Jinak to se zas musím Joffreye zastat, myslím, že i jeho postava se vyvíjí a vcelku zajímavě, já ho mám radši až v těch dalších dílech, než na začátku, když to tak vezmu. Ten film je hrozně prokletá záležitost, jak tak tady koukám, tak mnoho z vás hodně ovlivnil a často bych řekla, že negativně, což je vážně škoda.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 led 2008, 21:39
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Villedavray je v Angelice a ďáblici myslim, takže to je až nějakej 9. díl. Jinak dle mého názoru osudově milovala jen Joffreye a hodně pro ni znamenal Colin myslim. Filipa snad taky milovala, jo to asi jo. A myslím, že takový ten zvláštní nedefinovatelný vztah měla k Loméniemu Chambord.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2008, 12:15
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro Nikita111:čti, čti a čti, stojí to za to!


Já mám Joffreye ráda také až v těch dalších dílech. Ono co si budem povídat, v Markýze andělů je opravdu jen chvíli. Právě proto se těším na nové vydání - řekla bych, že až tam se pořádně dovíme, proč se do něj Angelika zamilovala. A Philipp? Ten je parádní. Jak je popisována jeho proměna a kapitulace? Skvělý. A Desgerze milujem asi všechny, on už je holt takový. A to se těším, na jejich konfrontaci v novém díle. To se pobavíme.... Těch "jejích" chlapíků je tam spousta, že se ani o včech najednou psát nedá. Ale jedna věc by mě moc zajímala: kdyby král "nezavinil Joffreyovu smrt" (všichni víme), jak by se vyvíjel vztah Angeliku a krále. Ona by vlastně neměla důvod ho nenávidět a sama je přece před králem v pokušení. Byli by spolu nebo ne? Stala by se královskou "sultána bači"? To by mě fakt zajímalo.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2008, 12:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mno, já myslím, že kdyby tam nebyl ten problém s Joffreyem, tak s ním je, páč ji velmi přitahoval bych řekla a to ne jen fyzicky. To se mi na jejich vztahu hrozně líbilo, ty rozmluvy v pracovně a tak.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 led 2008, 12:46
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Mno, já myslím, že kdyby tam nebyl ten problém s Joffreyem, tak s ním je, páč ji velmi přitahoval bych řekla a to ne jen fyzicky. To se mi na jejich vztahu hrozně líbilo, ty rozmluvy v pracovně a tak.
Mě právě taky, proto bych je vlastně "viděla" spolu ráda.


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 led 2008, 20:59
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Budu číst, ale ted se učím an zkoušku, takže budu mít čas až za týden. 8)

Ale na druhou stranu si to král opravdu zasloužil, aby ho alespon jedna žena nechtěla, jediná, co by mu řekla ne. On mohl mít každou. Jsem ráda, že s ním nešla, ale já bych ho brala.


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 led 2008, 21:14
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale stejně pořád miluju Philippa úplně nejvíc. Je to tak skvělý, jak řekne, že už neví, kdo je, když jí dává ten náhrdelník Plessis-Bellierů.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaach


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 led 2008, 22:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo, to je nádherná scéna. Ono jich je ale mnohem víc. Stačí i úplné maličkosti jako je třeba ta scéna, kdy Angeliku ohrožují vlci a ona se pak dozvídá od okolí, jak se Filip tvářil v tu chvíli. Prostě každá scéna s ním má náboj.


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 led 2008, 10:26
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Jo, to je nádherná scéna. Ono jich je ale mnohem víc. Stačí i úplné maličkosti jako je třeba ta scéna, kdy Angeliku ohrožují vlci a ona se pak dozvídá od okolí, jak se Filip tvářil v tu chvíli. Prostě každá scéna s ním má náboj.
Jo, to je nádhera, že prý markíz zbledl jako smrt.

To je fakt tak krásný.

Budou tam nějaké takové scény, co mě vezmou. S Joffreyem jsem to vzdala, ale ty máš rejradši Desgreze, ne? Máš oblíbenou scénu? Jejich sex??? :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Nikita111
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 úno 2008, 16:16
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2008, 08:39
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chci jen napsat, že miluju Filipa. Nevím, kde jinde se vyjádřit.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 13:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keď sme už trochu prebrali v postavách Filipovu matku, aký bol vlastne príbuzenský vzťah medzi Angelikou a Filipom? Bratranec a sesternica 1. stupňa určite neboli, to by ich rodičia museli byť súrodenci. Žeby 2. stupňa? Ani to sa mi nezdá, žeby ich starí rodičia boli súrodenci?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 14:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No Angelika mu říkala bratránku...ale jakého stupně byl...to tedy vážně nevím. Ale zřejmě druhého ne?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 16:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Určitě přes jejich otce, Angeličin otec a Filipův otec byli možná bratranci, pokud se dobře pamatuju, je to určitě v 1.díle, jak ho jde baron de Sancé žádat o tu přímluvu na daních a Angelika schová skříňku s jedem..


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 16:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také myslím. Jen taky pořádně nevim, co to je za bratrance, když jeho otec je bratrance jejího otce.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 19:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Andrej píše:
Také myslím. Jen taky pořádně nevim, co to je za bratrance, když jeho otec je bratrance jejího otce.
Tenkrát se to asi nebralo tak přísně jako dnes. Dneska už bysme si v této situaci bratránku neříkali.
Dřív se příbuzenstvím víc chlubili a víc ho připomínali, lpěli na něm. Je to snad v každé historické romantické knize.
Byla to známka prestiže (hlavně směrem vzhůru :wink: :D ).


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 bře 2008, 22:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je pravda.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 bře 2008, 09:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Také myslím. Jen taky pořádně nevim, co to je za bratrance, když jeho otec je bratrance jejího otce.

to sú bratranci z druhého kolena, teda druhého stupňa. Ale ja si skôr myslím, že to bolo vzdialenejšie príbuzenstvo, až z 3. stupňa, myslím, že Angelikin starý otec barón de Ridoué nebol brat Filipovho starého otca, to by asi mali rovnaké priezvisko... I keď to zas môže byť príbuzenstvo cez matku :?

Tak či tak je to lepšie ako chudák kráľ, čo si vzal dvojnásobnú sesternicu :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Richenza
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 říj 2008, 20:25
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2008, 22:10
Bydliště: Hodonínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nemám ho ráda - stručné a smutné, ale je to tak 8) Ačkoliv je jasné, že díky svému dětství se není čemu divit, že choval tak, jak se choval. Ohledně Filipa mě ale dostal jeden moment. Dočetla jsem A a krále a pak jsem se dívala na film. Tím jsem si teda docela zamotala děj, ale další knížky nebyly po ruce a já jsem nechtěla přijít o atmosféru. V tom filmu mě naprosto vyšokovalo, jak se s ním Anglika vyspala a pak to jeho "procítěné" "Miluji vás!!!" , ještě to tak vyhrkl...no mazec...to jsem teda hleděla, jak to vzali scénáristi hopem. V kontextu s tou knížkou...ale tak je to u všeho :)


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2008, 17:09
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Osobně mi tahle postava nepadla do noty. Možná protože mi povahově někoho připomíná :D Nelíbí se mi jeho chovaní a pusobí na mě celkově zaporně :? Je to věc názoru :)


Nahoru
Profil Citovat
Selene
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 říj 2010, 10:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 zář 2010, 11:31
Bydliště: Sydney
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Philippa jsem nikdy extra nemusela a nemusim. Nikdy jsem nejak nepochopila Angelicino zaujeti pro nej. No ale ted mam trosku dilema. Ctu anglickou verzi z roku 1964 (pulka veci chybi, ale aspon neco) a pamatuju si, ze v ceske verzi Angelice vypravi o setkani s "baronkou smutne oddenou" kdyz jim bylo 15.
Co si ale nevybavuju, jestli je v ceske verzi i scena, jak ji vypravuje o jeho pokusu si ji usmirit pomoci darovaneho jablka. A jak Angelika premysli jak by bylo vsechno jinak, kdyby tenkrat misto schovavani skrinky, potkala Philippa.
Aneb jako ze ho nemusim, tohle mne moooc dojalo.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 říj 2010, 17:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Selene píše:
Philippa jsem nikdy extra nemusela a nemusim. Nikdy jsem nejak nepochopila Angelicino zaujeti pro nej. No ale ted mam trosku dilema. Ctu anglickou verzi z roku 1964 (pulka veci chybi, ale aspon neco) a pamatuju si, ze v ceske verzi Angelice vypravi o setkani s "baronkou smutne oddenou" kdyz jim bylo 15.
Co si ale nevybavuju, jestli je v ceske verzi i scena, jak ji vypravuje o jeho pokusu si ji usmirit pomoci darovaneho jablka. A jak Angelika premysli jak by bylo vsechno jinak, kdyby tenkrat misto schovavani skrinky, potkala Philippa.
Aneb jako ze ho nemusim, tohle mne moooc dojalo.
Také moc zdravím k protinožcům :D
Ta scéna v českém vydání byla, Filip to vypráví Angelice, když se usmiřují před jeho smrtí.
Já taky Filipa nijak zvlášť "nežeru", ale uznávám, že je to sakra dobře napsaná postava! (ostatně jako skoro všechny :lol: ).


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku: Filip z Plessis
Napsal: 24 úno 2012, 14:32
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Možná jsem špatně pročítala všechny Jeaniny články a skutečnost jsem přehlédla, ale zaujala mě shoda jmen jednoho z Velmistrů templářů a našeho knižního hrdiny. V letech 1201-1208 byl totiž velmistrem jistý Filipe z Plessis. viz Wikipedia ia.org/wiki/Velmist%C5%99i_%C5%99%C3%A1du_templ%C3%A1%C5%99%C5%AF
Docela zábavná náhoda, pokud je to náhoda. Nebyl náš Filip aspoň jeho potomek Jean?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 úno 2012, 18:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, je pravda, že když jsem se trochu nimrala francouzskou aristokracií, také jsem několikrát narazila na jméno du Plessis. Třeba kardinál de Richelieu se jmenoval Armand-Jean du Plessis de Richelieu. Nebo v knížce "Ludvík XIV." od Vincenta Cronina je zmínka o jisté preciózce Melinthe, paní du Plessis-Bellière (str. 76). :) Je to zajímavý.


Nahoru
Profil Citovat
Miška
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 lis 2013, 21:41
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 13 lis 2013, 21:36
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne sa filmový Philipp nejako extra nepáči (alebo skôr vôbec) :?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Padesát odstínů... všeho možného :)
Napsal: 08 led 2014, 19:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak se mi zdá, že tu máme nového populárního hrdinu typu Filip du Plessis :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=swSA_GiB0g0

Četly jste některá knihu/knihy?
Nezdá se vám, že nám tu Angeliku pořád někdo vykrádá? :D :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku: Re: Padesát odstínů... všeho možného :)
Napsal: 16 led 2014, 22:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Tak se mi zdá, že tu máme nového populárního hrdinu typu Filip du Plessis :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=swSA_GiB0g0

Četly jste některá knihu/knihy?
Nezdá se vám, že nám tu Angeliku pořád někdo vykrádá? :D :lol:

Libi :) !!!

Knihu jsem necetla a ani se nechystam, ale ten trailer vypada dobre.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 led 2014, 12:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ano :) . A Joffrey mě už také napadl.

Převedení do současného světa se úžasně povedlo v Sherlocku Holmesovi, takže nereálné to není.

V poslední době mi dost často připadá, jako bych viděla ve filmech a v příbězích úryvky z Angeliky. No, ono je to tím, že děje se v podstatě opakují, jen Angelika snad obsahuje všechno. Proč by ne, vzhledem k jejímu rozsahu se do ní mnoho vejde. A někdy stačí jen náznak.
Třeba v souvislosti se Švejkem mě napadl Osman Ferradži, jak říká Angelice, že chce pořád znásilňovat osud. A co dělá Švejk? Pravý opak! Ale ta myšlenka - jak se k osudu stavět je v podstatě stejná, aby se nechala osudem a životem unášet - bylo by to pro její dobro. Ale co udělá Angelika? To, co všichni, potřebuje mít kontrolu. No, není to úžasné? Ale Angelika má se Švejkem společného hodně - obojí lidé dost podceňují a zesměšňují, aniž by znali pravou podstatu a celou hloubku :cry: .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 23 dub 2015, 21:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No vy ste to už všetky asi videli ale pre mňa je to nové tak som si povedala že sem pichnem to kŕmenie psov
"Philippom"

Chladnokrevný, nádherný šlechtic odnesl „výhoz“ doprostřed dvora a
položil ho před půlkruh psů, jejichž kňučení a štěkot zesílil, až přešel v přímo zuřivé vytí. Psovodi
je drželi bičem v bezpečné vzdálenosti a opakovali:
„Zpátky, bestie… zpátky.“
Na další královo znamení je konečně vypustili. Příšerné tlamy zvířat okamžitě začaly rvát
kořist, zaleskly se ostré zuby.
Tihle psi, denně trénovaní a živení syrovým masem, byli skutečné šelmy. Ti, kdo je cvičili,
museli být zkušení krotitelé šelem. Filip stál tomu divokému půlkruhu blíž než ostatní a neměl jinou
zbraň než tenký bičík. Občas, jakoby mimochodem, jím přetáhl psy, kteří se začali rvát a hrozilo
nebezpečí, že se navzájem zardousí. Zvířata se okamžitě zklidnila, sice vrčela, ale zpokorněla.
Odvaha a chladnokrevnost Nejvyššího lovčího, jenž tu stál v nádherném zkrvaveném obleku, s
hrdou světlovlasou hlavou, s krajkami a prsteny, dodávala divokému divadlu podivný a působivý
nádech.
Angelika se zmítala mezi pocitem odporu a vášnivého vzrušení a nedokázala odvrátit
pohled. Ostatní diváci byli stejně fascinováni jako ona.


Tradicionálne kŕmenie psov na zámku Chevigny.

Začnite pozerať od minúty 5:00.

https://www.youtube.com/watch?v=lb9-2aag5eA

https://www.youtube.com/watch?v=xtUjHNNfHyM

https://www.youtube.com/watch?v=xtUjHNNfHyM

Úplne si viem predstaviť nádherného Filipa v blond parochni a krvavočervenom obleku ako švihá bičíkom.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 26 srp 2015, 20:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Phillipe sa pravidelne objavuje aj na obálkach.

Najviac sa podľa mňa vydaril na tejto japonskej, ten výraz chladných modrých očí ako ho opisovala
pani Golonová! Hambite sa európsky ilustrátori že to najlepšie vystihol Japonec!

[ img ]

Ale podaril sa aj obal zo Švédskej série, postla som to na FB, ale keďže viem že nie každý má Facebook,
nechem o to čitateľky nášho fóra obrať:

[ img ]

Pripomínam pekný citát z knihy kde Lauzun zasa válí:

Lesní rohy odtroubily konec obřadu a znamení k odchodu.
U vchodu do osvětlených salónů stál nenapravitelný Péguilin de Lauzun a gestikuloval jako vyvolávač na trhu:
„Radujte se, dámy a pánové. Viděli jste nejnádhernější představení, jaké se kdy odehrálo: pan markýz du Plessis-Belliere se nám představil jako velký krotitel. Vy jste se chvěli, pánové. Vy jste se třásly, dámy. Přály jste si být vlčicemi, abyste se mohly sklonit před bičem v té krásné ruce. A teď jsou šelmy nasyceny a bohové spokojeni. Z jelena, který ještě dnes ráno vítězně troubil v lesním přítmí, nezbylo nic. Pojďte, dámy a pánové. Teď si zatančíme.“

---------------------------------------------
Obálka: Švédska Séria - Angelique Vid Hovet


PS: Ach tieto dve obálky si tiež musím nejako zohnať. :roll: :roll: Už som si aj dopisovala z Japonským Amazonom, ale akosi to celé nevyšlo lebo japončina mi moc nejde, a hoci sa to dá prepnúť na angličtinu, všetky mailové odpovede mi chodili po japonsky. :lol:. No snáď sa dohovorím aspoň zo Švédmi. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 18:53
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Podľa mňa Phillippe vôbec Angelikinu minulosť a veci týkajúce sa Florimonda a Cantora absolútne neriešil. Z dnešného hľadiska to príde dosť zvláštne ... ako Phillippe je z hľadiska vývoja príbehu dôležitá postava a zaujímavá osobnosť ale ktorá z nás tu by sa za neho vydala ? :?
Právě to mi hlava moc nebrala, že to v knize vypadá, že ho vůbec nezajímá, za koho byla Angelika provdaná, a kdo je otcem jejích synů. Navíc se mi nechce moc věřit, že by úplně všichni zapomněli, kdo Angelika je. Oni teda většinou zapomínali pro vlastní dobro, některé věci bylo lepší prostě z hlavy vypustit, ale stejně mě překvapuje, že mu nikdo šeptem nesdělil, že byla Angelika provdaná za čaroděje. A nebo, že by to byl Phillippe věděl, a bylo mu to jedno :?: :!: U něj je to vážně těžko říct.
Když jsem Cestu do Versailles četla, tak jsem vůbec nechápala, jak mohla být Angelika tak hloupá... proč se za něj tak zarputila chtěl provdat. Mohla mít kterého koliv šlechtice v Paříži, z těch byli jejími obdivovateli, a ona tvrdohlavě chtěla jen Phillippa. Kdyby alespoň nevěděla, co je zač... ale oni jí to všichni říkali, jak je násilnický a krutý. Vadilo mi to především proto, že Angelika byla tak silná a důvtipná, a přesto naletěla na pěknou tvářičku, jako nějaká naivní panna, a ne žena se životními zkušenostmi. Já vím, že je tu to věc, že se potkali, když byla dívenka, a tak trochu pro něho měla slabost, ale stejně...

Pravda, on měl Phillippe, důvody, proč byl takový, jaký byl, ale sotva pochybuju, že by kdokoliv omlouval sériového vraha, za jeho brutální zločiny, jen proto, že byl v dětství zneužíván a vlastními rodiči přehlížen. Nutí mě to totiž si vzpomenout, na ta vyprávění o Phillippovi, a o tom, jak se choval během války, vůči ženám, jak je znásilňoval, a mučil. Taky je ale fakt, že i já sama, pak v té pasáži, kdy vůči Angelice začíná roztávat, na to tak trochu začínám zapomínat. :roll: Ale na druhou stranu, zase musím připustit, že mi jeho smrti bylo líto. A možná ani ne tak proto, že neměl možnost se s Angelikou dát pořádně dohromady, ale proto, že nedostal šanci konečně začít žít a změnit to, jaký byl. A uzdravit se jako lidská bytost, to především...

Snad to dává smysl :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 19:18
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Clara píše:


Když jsem Cestu do Versailles četla, tak jsem vůbec nechápala, jak mohla být Angelika tak hloupá... proč se za něj tak zarputila chtěl provdat. Mohla mít kterého koliv šlechtice v Paříži, z těch byli jejími obdivovateli, a ona tvrdohlavě chtěla jen Phillippa. Kdyby alespoň nevěděla, co je zač... ale oni jí to všichni říkali, jak je násilnický a krutý. Vadilo mi to především proto, že Angelika byla tak silná a důvtipná, a přesto naletěla na pěknou tvářičku, jako nějaká naivní panna, a ne žena se životními zkušenostmi. Já vím, že je tu to věc, že se potkali, když byla dívenka, a tak trochu pro něho měla slabost, ale stejně... :D
a tak ja chápem, prečo sa za neho vydala,
1. mal výborné postavenie u dvora
2. Angelika si vždy robila po svojom a mala svoju tvrdohlavosť
3. a hlavne bol jej prvou láskou z mladosti, veď už ako 12 ročnej myslím, sa jej páčil... :oops:

ale ja priznávam, mne sa on nepáčil, nemám rada chlapov tohoto typu,
ale tak bol súčasťou jej života a Angelika si musela tým prejsť, takže ho akceptujem :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 20:17
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako já ho mám celkem ráda, i přesto co jsem o něm napsala. A ty důvody, které jsi napsala samozřejmě dávají smysl a jsou skutečně logické. Phillppe byl koneckonců přítelem krále, stejně to Ludvíka nezastavilo, když ho postrčil k tomu, aby Phillippe spáchal sebevraždu, a on tak měl volné pole, ohledně Angeliky. Dokonce chápu i to, že vzhledem k tomu, že kvůli tomu že vůči Phillipovi poprvé pocítila nějaké romantické city, byl pro ni, velký faktor v rozhodování se za něho provdat. Ale určitě nebyl jediný vysoce postavený a králi blízký šlechtic, a vsadím se, že některý z nich byl Angeličiným obdivovatelem. Koneckonců všichni ji před ním varovali... a ona pak jde a ještě ho ke sňatku donutí pomocí vydírání... :disagreement: Taky mě docela rozčiluje, jak moc se zaměřuje na Phillippův vzhled. A přes něj v postatě nevidí to, jaký je. Zrovna ona :!: :!: Která se zamilovala do Joffreye :!:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 20:44
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
v 6. dieli hovorí a objasňuje sama Angelika svojmu manželovi o sobáši s Filipom...

„Byl krásný, snila jsem o něm v dětství, a objevil se přede mnou v tom moři zklamání a
samoty. Ale proto jsem si ho nevzala. Vdala jsem se za něj proti jeho vůli. Ano, donutila jsem ho ke
svatbě odporným vydíráním. Byla jsem však schopná všeho, abych vrátila svým synům postavení,
které si zasloužili. On jediný, markýz du Plessis, velký maršál a králův přítel, mi mohl dopomoci do
Versailles a získat pro mě vznešené tituly a úřady… Teď vím, cítím, že všechno, co jsem dělala, mi
diktovala touha je zachránit, vyrvat je ze smutného osudu, jenž na ně nespravedlivě dolehl. Viděla
jsem, jak se z nich stávají pážata, jak je přijímá král. Co mi tedy záleželo na tom, že mě Filip bije a
nenávidí…“


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 21:38
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No jo, to vlastně říkala. :agree: Ale stejně mě její rozhodnutí pořád rozčiluje. :roll: Momentálně jsem při pročínání toho dílu u pásáže, jak se zmocnili lodi protestanti. Takže teď chrlím páru a síru na ty nevděčné, zrádné pokrytce. :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 22:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já vidím stejné důvody jako Errnie. A ještě si myslím, že chtěla novým sňatkem prospět dětem. Aby je nevidělo okolí jen jako syny čaroděje. Proto snášela i Filipovu surovost. Právě v 6. díle to Joffreyovi vysvětluje.
Já si myslím, že Filip věděl, kdo byl otec Angeličiných dětí. Vždyť byli příbuzní a o její svatbě s Joffreyem určitě věděl.
Jen mě bylo trochu divné, že se autorka nezmiňuje o Filipovi v souvislosti s královou svatbou. Byl přece králi blízký a nebyl na jeho svatbě? Tam by ho třeba Angelika nebo Joffrey alespoň zahlédli mezi dvořany. Ale možná, že o tom paní Golonová psala, ale při různých překladech, to zkrátka vypadlo.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 22:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za kazdu cenu dostat deti na dvor .... ja by som ich tam nepustila ani za nic .... :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 22:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, já bych také nechtěla, aby děti sloužily králi, který poslal jejich otce na smrt. :disagreement:
Ale děj románu je tak napsaný.


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Philippe
Napsal: 02 srp 2016, 22:13
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Za kazdu cenu dostat deti na dvor .... ja by som ich tam nepustila ani za nic .... :disagreement:
No jo, dvůr je pěkně nechutné hnízdečko. Však jakou práci měl Lesdiguiéres aby ochránil Florimonda před těmi zvrhlíky na dvoře králova bratra. A v noci pak chudák ještě sám sebe :slzici:

Bohužel, se nějaká skutečná kariéra dala udělat jen přes krále, tak jak si to Ludvík přesně přál. Aby se mu všichni jeho poddaní plazili u nohou, a neměli čas intrikovat proti němu, jako to udělala fronda. Právě proto mě tak štve, co udělal Joffreyovi. On si ani nedal tu práci, aby se pokusil zjistit, zda je to věrný poddaný, prostě ho z vlastního strachu (způsobeným jeho dětstvím), zničil. Jak si to na konci Angeliky a král u Angeliky ještě snažil omluvit, jako že to bylo státnicky správné rozhodnutí... :zle: :budu_zvracet: :mad:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 4  [ 165 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti