Diskuse: O 350 rokov neskôr

Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 252 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 23 lis 2023, 00:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne sa tento rok dva krát pokazil počítač, a hoci pravidelne zálohujem aj tak mi zmizlo dosť rozrobených vecí – medzi iným aj pripravený feedback na Epilóg a hlavne viacstranové pokračovanie mojej fikcie 1661, na ktorú som sa narobila a našťastie po dlhom hľadaní včera našla aspoň moje ručne písané zápisky a úryvky textov k ďalšiemu dielu fikcie. Teraz som si všimla že som ešte nezverejnila feedback k Epilógu.
Takže doháňam resty a konečne to tu pridávam.

samozrejme Happy-End potešil, i keď na moje sklamanie bol Epilóg veľmi krátky.

ubytovala sa v malom útulnom byte v štvrti Marais – nuž dúfam že štýlovo rovno v ulici Rue Beautreilles
:D
mám rada tieto narážky na kánon: Grófka vstúpila do sály v bielych šatách, ktorých farba sa už tiež stala na týchto výročných recepciách tradíciou....
iba si pri dnešnej móde neviem predstaviť že aj Joffrey by bol podľa kánonu celý v krvavočervenom :devil:

Zaľúbený Lauzun je bonbónik, veľmi zaľúbencom fandím a rada by som sa bola dozvedela ako to s nimi dopadlo

No ačakali sme sa dlho, tak som si vydýchla že konečne budú aj nejakí tí potomkovia: to znamená že v roku 2023, čiže teraz majú prinajmenšom jedno dieťa v škôlkarskom veku :mrgreen: Ak sa v najbližšom čase dostanete do Paríža, prechádzajte sa po Marais s otvorenými očami, možno niekde šťastnú rodinku zahliadnete :wink:

„A naše deti budú také krásne ako ich mama!“ zvolal.
„A múdre ako ich otec!“ kontrovala mu s úsmevom.
A veselo sa zasmiali.


Naši hrdinovia boli našťastie obaja krásni a inteligentní a mali dobré srdcia, čo je tiež veľmi dôležité.

k tomu záveru ma nevdojak napadla anekdota o Einsteinovi zakladajúca sa na skutočnom príbehu – vraj ho raz oslovila nejaká krásavica známa svojou prázdnou hlavou hovoriac mu:

Ak si ma vezmete, predstavte si aké dokonalé deti by sme mali: Krásne po mne a múdre po vás.
On jej na to odpovedal: To nemôžeme riskovať. Predstavte si tú tragédiu ak sa to omylom vydarí naopak.

V každom prípade pisateľke fikcie aj prekladateľke ešte raz ďakujem za čítací zážitok, fikcia nás sprevádzala hodne dlho a ja som si to v každom prípade užila.

Milá Precious, ešte raz vďaka že si sa na tie preklady dala. takto si to užili nielen ruské čitateľky, ale aj nejaké tie v zahraničí, a to hne´d v 3 rozličných krajinách: Od Tatier k Dunaju až po Viedeň a odtiaľ krížom až po Prahu a ešte kúsok ďalej.

PS: To je inak dobrá správa že si sa konečne znovu rozpísala. Teším sa na preklady novej fikcie aj na to čo nám napíšeš ty sama.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Diskuse: O 350 rokov neskôr
Napsal: 31 pro 2023, 13:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1528
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prepáč, Moirra, že sa dostávam k tomuto až tak neskoro, posledné mesiace som videla viac historických filmov, kde som sa "pohybovala" v iných obdobiach a hlavou som bola inde ;) Teším sa, že sa ti epilóg páčil! Lauzun a Marie-Agnes nie sú náhodou tiež kánon? Aspoň podľa verzie Integrále. Marí sa mi, že s ňou spal a že možno bol otcom jej nenarodeného dieťaťa...

Ďakujem veľmi pekne za to, že si čítala tento príbeh a zakaždým nechala feedback a ešte k tomu rozsiahly :ach: . Naozaj si to vážim :ok: A teším sa, že sa ti podarilo zachrániť tvoj príbeh - už by si mohla dať ďalšiu kapitolu! Či ťa teraz zamestnávajú iné povinnosti? ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 252 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů