DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 74 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 08 bře 2020, 19:23
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
4poziom.slask.pl
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
6. díl - La Rochelle

Při popisu města, ale hlavně pobřeží, se mi v hlavě opět zhmotnily představy. Nikoli však Angeliky prchající, aby stihla v šibeniční lhůtě zachránit lidi jí drahé, ale Angeliky - obyčejné služebné rodiny Bernových, jak v čepci vyráží do ulic, aby sehnala vše potřebné k přípravě oběda, za ruku vede svoji dcerku a možná vedle ní kráčí i vážná Severina...

7. díl - Toulouse

Setkání s "hrabětem Macalanem" zní úžasně. Slovy klasika: "Dávej pozor na to, co si přeješ, může se ti to splnit," a taky: "To nevymyslíš!" :) Líbí se mi takováto prostá setkání s prostými lidmi, z nichž ale dýchá lidskost a přátelskost i vůči naprostým cizincům.

Tahle věta se mi moc líbila: Jestliže byla Paříž zlatá a modrá, Poitou zelené a La Rochell křídově bílé, patří Toulouse rudá s růžovou.



A závěr...
Tom je už v autě, čeká na mě. Vyjedeme z města, já se otáčím a vím, že se sem ještě jednou určitě vrátím.

Rozhodně optimističtější, než když z Toulouse odjížděla Angelika! Tvá věta mi voní zapadajícím sluníčkem a takovou tou prázdninovou nostalgií, kdy něco krásného končí, ale zároveň nadějí, že se člověk může vrátit zpátky a jednou se i vrátí.

Zkrat emocí už jsem párkrát také zažila, a proto Tě plně chápu. Asi by se tomu dalo předejít, kdybyste na Toulouse měli větší časovou dotaci a pobyli si v něm pár dní, ale když je člověk limitován časem (a financemi), tak toho musí stihnout hodně v málo dnech a nemá čas všechny pocity zpracovat. Takže se prostě budete muset vrátit ;).
No... bylo tam všude nádherně a je to tak... věděla bych co s balíkem peněz :ach:

Ještě dopíšu co zbývá dodat o cestě a pak už donutím syna, aby mi vytvořil film. Moc všem děkuji za milá slova


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 08 bře 2020, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše:

Ještě dopíšu co zbývá dodat o cestě a pak už donutím syna, aby mi vytvořil film. Moc všem děkuji za milá slova
Posledné dva príspevky som si dokonale užila :ach: čakám už len na ilustračné fotografie.

Ach La Rochelle, mesto prúderných Hugenotov a ..... :sailor: pirátov! :mask:

Ach Toulouse mesto poézie, hudby a lásky! :trubadur:

Ku všetkým príspevkom ti ako som sľúbila (či vyhrážala sa :la-polak-fun: ) napíšem komentáre, pekne postupne.
Dúfam že mi odpustíš ke(d sem tam padnú nejaké tie "odborné" pripomienky. :potapec:
To čo si ty veľkodušne nazvala "úžasné vědomosti" je iba tým že už tieto veci mám dávno podrobne zrešeršované - ja a pán Clopot (Penelopa) sme v podrobnom historickom rešeršovaní doslova maniačky :lol:
Ale pravdou zostáva že človek sa popri angolikologických rešeršiach dozvie hromadu zaujímavých vecí.

Inak fakt píšeš krásne. Celkom si ma vtiahla do deja, prežívala som každučký krok s tebou! :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 09 bře 2020, 09:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Při čtení toho, jak Vám Francouzi odmítali vyjít vstříc v restauracích, jsem si vzpomněla na film, tuším Křidýlko nebo stehýnko, kde jde Funés incognito do malé hospůdky :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 09 bře 2020, 19:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Sofinava1 píše:

Ještě dopíšu co zbývá dodat o cestě a pak už donutím syna, aby mi vytvořil film. Moc všem děkuji za milá slova
Posledné dva príspevky som si dokonale užila :ach: čakám už len na ilustračné fotografie.

Ach La Rochelle, mesto prúderných Hugenotov a ..... :sailor: pirátov! :mask:

Ach Toulouse mesto poézie, hudby a lásky! :trubadur:

Ku všetkým príspevkom ti ako som sľúbila (či vyhrážala sa :la-polak-fun: ) napíšem komentáre, pekne postupne.
Dúfam že mi odpustíš ke(d sem tam padnú nejaké tie "odborné" pripomienky. :potapec:
To čo si ty veľkodušne nazvala "úžasné vědomosti" je iba tým že už tieto veci mám dávno podrobne zrešeršované - ja a pán Clopot (Penelopa) sme v podrobnom historickom rešeršovaní doslova maniačky :lol:
Ale pravdou zostáva že človek sa popri angolikologických rešeršiach dozvie hromadu zaujímavých vecí.

Inak fakt píšeš krásne. Celkom si ma vtiahla do deja, prežívala som každučký krok s tebou! :D




Moc děkuji, že tě čtení bavilo...a mě se zas dobře psalo, je to jiné, než na objednávku. :agree: A pokud jde o odborné připomínky...budu ráda...nemám v tomto smyslu ego...naopak. Já vím, že “vlaju” a nasává víc, než ověřuji.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 09 bře 2020, 19:03
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Při čtení toho, jak Vám Francouzi odmítali vyjít vstříc v restauracích, jsem si vzpomněla na film, tuším Křidýlko nebo stehýnko, kde jde Funés incognito do malé hospůdky :mrgreen: .


Jééé :D Kridýlko je můj oblíbený film. Bylo to ještě horší a o tom až v posledním dílu.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 11 bře 2020, 17:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bylo to opět krásné přiblížení :writer: cesty splněných přání. Nádherné zážitky.
(Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 12 bře 2020, 13:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.
A teď tam opravdu bude muset Sofinava jet znovu ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 23 bře 2020, 14:44
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Bylo to opět krásné přiblížení :writer: cesty splněných přání. Nádherné zážitky.
(Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.)

No, to mi bylo líto strašně. Načasování pitomý, kvůli té akci. Ale i tak, vidět to zvenčí byl zážitek. Já jsem se pořád pozorovala, jak to vnímám, protože při čtení si člověk udělá nějakou představu o místě, usazení v krajině, o okolí a dojmu. A překvapivě něco "sedělo" něco ne. Každopádně Anne psala tak barvitě, že na většinu míst jsem "dosedla" správně.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 23 bře 2020, 14:48
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Tereza píše:
Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.
A teď tam opravdu bude muset Sofinava jet znovu ;) .


A pojede :) Věřím, že se ten virus zase ze světa vytratí, "zamete" i pár těch hajzlíků, kvůli kterým se úzkostná povaha jako jsem já, bojí víc cestovat...tím myslím ty dobráky, co by chtěli, abychom přešli na jejich víru :roll: A zase se bude jezdit. Je tam toho hodně co jsem nestihla. Už bych asi nemusela jet s takovou parádou i když to byl zážitek, klidně jen do levných hotelů...na hipíka... Hlavně vidět ta místa, užít si je, mít čas se zastavit. A přála bych to všem. Dělám si takový malý průzkum, za kolik nejmíň by se dala tato cesta podniknout a hodím sem nějaké nápady.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 26 bře 2020, 15:20
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj z karantény...tak jsem vložila závěrečný úsek cesty. Díky moc za zájem a chybějící fotografie budou následovat, jen co to trochu uspořádám.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 26 bře 2020, 15:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ty zvláštní stromy by mohly být pinie. Několik jsem jich ve Francii také potkala (budu muset naskenovat fotky, tehdy jsme ještě fotili na kinofilm), i olivovníky. Vidět je naživo je pro domorodce vcelku banální, ale pro mne už tohle byl zážitek...

Peyriac-de-Mer mne pobavil velmi :applaus: . Potěšilo mne i setkání s nenápadným městečkem, z něhož se vyklubal klenot. Takových je Francie plná a opět: pro místní nic zajímavého, ale pro nás, zvyklé na jinou architekturu,tradice a kulturní zázemí, něco neskutečně půvabného a samo o sobě zajímavého.

Těším se na obrazový materiál včetně pohyblivých obrázků a jsem ráda, že Ti cesta toho tolik dala. Takže snad ještě o něco trochu víc se těším na Tvé další tipy k plánované cestě příští ;). Díky, že jsi s námi svoje vyprávění sdílela!


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 26 bře 2020, 16:43
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ty zvláštní stromy by mohly být pinie. Několik jsem jich ve Francii také potkala (budu muset naskenovat fotky, tehdy jsme ještě fotili na kinofilm), i olivovníky. Vidět je naživo je pro domorodce vcelku banální, ale pro mne už tohle byl zážitek...

Peyriac-de-Mer mne pobavil velmi :applaus: . Potěšilo mne i setkání s nenápadným městečkem, z něhož se vyklubal klenot. Takových je Francie plná a opět: pro místní nic zajímavého, ale pro nás, zvyklé na jinou architekturu,tradice a kulturní zázemí, něco neskutečně půvabného a samo o sobě zajímavého.

Těším se na obrazový materiál včetně pohyblivých obrázků a jsem ráda, že Ti cesta toho tolik dala. Takže snad ještě o něco trochu víc se těším na Tvé další tipy k plánované cestě příští ;). Díky, že jsi s námi svoje vyprávění sdílela!

Moc ráda jsem to tu vypověděla, znovu si to všechno prožila a děkuji za milá slova. A myslím, že to byly pinie. Ty ohromný šišky! Škoda, že se nedalo zastavit. :P Jen co pomine ta současná hrůza hnusná budu zase cestovat.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 03 dub 2020, 20:21
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jinak to nešlo, zkoušela jsem dát film přímo na you tube, ale protože jsme použili hudbu a nepomohlo ani vložení odkazů ma autory, stejně nás dvakrát zablokovali. Vkládám tedy na Uložto a kdo má zájem, může se podívat.

https://uloz.to/file/DmztTfLqYZrD/cesta ... gelika-mp4


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 03 dub 2020, 21:05
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jinak teda...není to žádné umělecké video, prosím o shovívavost...Teď už vím, kde jsem udělala chyby, takže se vám možná z rychlých otáček někdy zatočí hlava, největší katastrofa je to v Poitiers v kostele :lol: ..to jsem byla fakt břídil..nejpovedenější asi loďky, tam jsem seděla na zadku. Potom můj syn se občas upsal na titulcích, našla jsem jednu chybu, možná objevíte jiné.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 04 dub 2020, 13:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Projela jsem video jen v rychlosti a jednu chybku jsem našla krátce po začátku, u nočního videa, je to ona? :)

Něco jiného je o těch místech číst, něco jiného je vidět, alespoň zprostředkovaně přes natočená videa. Takže díky za další příspěvek, která mi ta místa udělal plastičtějším!

Paříž byla přesně taková, jakou jsem si ji představovala. Při pohledu na Seinu jsem úplně cítila vůni a slyšela šplouchání vody. Znovu si chci pustit a nastudovat hlavně "Joffreyův palác" (mimochodem: u fotky při vjezdu do Languedocu jsem viděla Házmburk :) ). Ale nejvíc mne asi zasáhlo La Rochelle. Hned na začátku, jak je tam pohled na oceán a nalevo od něj je fotka brány. Není to náhodou ten průchod, kudy Hugenoti opouštěli po skupinkách město?

Před bránou svatého Mikuláše se skupinka sestávající z loďaře, jeho syna a dcery, zetě a jeho ženy, a také z Angeliky a tří námořníků z Gouldsbora rozhodla, že se rozdělí. Důstojník Josef Garrat prošel s Jenny a Jeremiášem první, pak pan Manigault ve hloučku tří námořníků. Na otázky, které jim položili, odpovídal námořník z pirátské lodi anglicky. Naštěstí strážný neznal jediné anglické slovo, ale věděl, že v přístavu kotví anglická loď, která připlula včera večer. Spiklenecky mrkl a nechal cizince projít. Dvě pěkné místní dívky – Angelika a Deborah – je zřejmě doprovázejí.
Když dostali povolení, vesele vyšli branou, aniž je napadlo udat své jméno a zaměstnání, a vojáci se neopovážili zavolat je zpátky. Skupinka, sledována shovívavými pohledy, odcházela. „To nejhorší máme za sebou,“ zašeptala Angelika Manigaultovi. „Nepoznali vás.“
Šli jeden za druhým, aby postupovali rychleji. Foukal silný vítr. Mraky plynuly rychle a zářily bělostí, roztřepené jako ptačí peří. Rejda vypadala tmavá, ještě rozbouřená po nočním běsnění.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 04 dub 2020, 18:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Projela jsem video jen v rychlosti a jednu chybku jsem našla krátce po začátku, u nočního videa, je to ona? :)

Něco jiného je o těch místech číst, něco jiného je vidět, alespoň zprostředkovaně přes natočená videa. Takže díky za další příspěvek, která mi ta místa udělal plastičtějším!

Paříž byla přesně taková, jakou jsem si ji představovala. Při pohledu na Seinu jsem úplně cítila vůni a slyšela šplouchání vody. Znovu si chci pustit a nastudovat hlavně "Joffreyův palác" (mimochodem: u fotky při vjezdu do Languedocu jsem viděla Házmburk :) ). Ale nejvíc mne asi zasáhlo La Rochelle. Hned na začátku, jak je tam pohled na oceán a nalevo od něj je fotka brány. Není to náhodou ten průchod, kudy Hugenoti opouštěli po skupinkách město?

Před bránou svatého Mikuláše se skupinka sestávající z loďaře, jeho syna a dcery, zetě a jeho ženy, a také z Angeliky a tří námořníků z Gouldsbora rozhodla, že se rozdělí. Důstojník Josef Garrat prošel s Jenny a Jeremiášem první, pak pan Manigault ve hloučku tří námořníků. Na otázky, které jim položili, odpovídal námořník z pirátské lodi anglicky. Naštěstí strážný neznal jediné anglické slovo, ale věděl, že v přístavu kotví anglická loď, která připlula včera večer. Spiklenecky mrkl a nechal cizince projít. Dvě pěkné místní dívky – Angelika a Deborah – je zřejmě doprovázejí.
Když dostali povolení, vesele vyšli branou, aniž je napadlo udat své jméno a zaměstnání, a vojáci se neopovážili zavolat je zpátky. Skupinka, sledována shovívavými pohledy, odcházela. „To nejhorší máme za sebou,“ zašeptala Angelika Manigaultovi. „Nepoznali vás.“
Šli jeden za druhým, aby postupovali rychleji. Foukal silný vítr. Mraky plynuly rychle a zářily bělostí, roztřepené jako ptačí peří. Rejda vypadala tmavá, ještě rozbouřená po nočním běsnění.


Já našla chybu, kde se upsal syn při titulkování myslím, že místo Versailles napsal Versialles..ale byl to překlep, pak už to psal dobře. Pokud jde o tu bránu, doufala jsem, že je to ona, protože směřuje k pláži. Házmburk??? :) ...tak to se musím podívat..to není možné, aby tam dal jinou fotku, než ze souboru z cesty. Leda, že by si ze mě chtěl vystřelit...ho zabiju.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 04 dub 2020, 20:17
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava, krásne video a krásne zážitky. Pre mňa hlavne Poitou a Touluse. Škoda, že tak málo si tam mala z La Rochele, ale ďakujem, užila som si to veľmi.... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 04 dub 2020, 20:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše:
Uz si to stahujem. Moc sa na to video tesim. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 05 dub 2020, 00:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
Sofinava, krásne video a krásne zážitky. Pre mňa hlavne Poitou a Touluse. Škoda, že tak málo si tam mala z La Rochele, ale ďakujem, užila som si to veľmi.... :)

Moc děkuju...ono to La Rochelle plně vystihuje pobyt v něm. Bylo to rychlé a krátké. Vastně jsme stihli jen večer po příkezdu oceán a navečeřet se a ráno tradáá zas dál.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 20 kvě 2020, 17:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No aj som ti akosi zabudla napísať komentár k videu :oops:

som veľmi rada že si sa o tvoju vysnívanú cestu s nami podelila

Konečne máme film k tvojej skvelej reportáži. Myslím že výlet začal viac ako skvele s tým upgrade v hoteli. Bývali ste v skutku kráľovsky, aj zo štýlovým manzardovými oknami a skvelým výhľadom. :ach: :ok:

Vidím že vo Versailles ste mali o čosi viacej ľudí ako my koncom septembra. Ak pôjdeš nabudúce do Paríža vyfasuješ odo mňa osobne mapu po stopách Angeliky - a musíš si pozrieť aj štvrť Marais ktorá je akoby vystrihnutá zo 17 storočia, lebo sa tam zachovalo veľa pôvodných stavieb. :la-polak-fun:

Škoda len že Video miestami seká, alebo to robí iba mne? :roll:

No s tým Poitou si ma dostala. Ako si tam zamontovala hudbu z filmu. Ach :ach: Notre dame de la Grande v Poitres je krásne a tá plavba po kanáli ... ach ... :ach: nádhera. nejak som stále čakala že s poza stromu vyskočí Nicolas a podá mi leknín. :mrgreen: V Poitou som ešte nebola :| - ale dúfam že sa tam jedného dňa dostanem.

Tie inštrumenty v Nieulskom kláštore boli snáď také aké Angelika počula na dedinskej svadbe.

La Rochelle je naozaj štýlové :sailor: - určite sa tam oplatilo ísť rovnako ako kraj okolo Bordeaux.
A Chateau Macalan vám prišiel ako na zavolanie. Ani sa nečudujem prekvapeniu majiteľa keď ste sa uňho zjavili, ako som zistila jeho hlavnými odberateľmi sú Japonci :mrgreen: a n tých ste vy dvaja asi nevyzerali :tongue:

[ img ]

Samozrejme že som z nap§tím očakávala kým sa zjaví nápis Languedoc:

Pri tabuli TOLOSA sa mi v očiach zjavilo 1000 srdiečok :ach: :ach: :ach: :ach: Vidím že počasie vám v ružovom meste prialo. A večer to tam tiež vyzerá skvele.

A Hôtel d'Assézat ako inšpirácia na Joffreyov palác je skvelá. Na tých záberoch je to celkom iné ako ke´d ho človek vidí iba na fotkách. Ani nečudo že si bola taká uveličená. :D

Nádhera! Ja som plánovala tam zájsť tento rok - priamym letom Wein-Bordeaux a odtiaľ za hodinku TGV vlakom do Toulouse - ale vďaka Corone to asi tento rok nevyjde. :(

A to že si nezabudla pridať to Merci Anne Golon dojalo ... :cry: :cry:

Myslím že si mala parádny výlet a tvoj Joffrey podobne ako ten knižný tiež vie ako potešiť ženské srdiečko Tleskám! :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 26 kvě 2020, 13:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
No aj som ti akosi zabudla napísať komentár k videu :oops:

som veľmi rada že si sa o tvoju vysnívanú cestu s nami podelila

Nádhera! Ja som plánovala tam zájsť tento rok - priamym letom Wein-Bordeaux a odtiaľ za hodinku TGV vlakom do Toulouse - ale vďaka Corone to asi tento rok nevyjde. :(

A to že si nezabudla pridať to Merci Anne Golon dojalo ... :cry: :cry:

Myslím že si mala parádny výlet a tvoj Joffrey podobne ako ten knižný tiež vie ako potešiť ženské srdiečko Tleskám! :applaus: :applaus:

Jé, Moirro :ach: moc děkuji za zpětnou vazbu. Moc! Video má svoje chyby, ale neseká se mi. Přesn jak píšeš, jsem to viděla, s Nicolasem a u cedule TOLOSA jsem fakt brečela...o paláci nemluvě. Všude jsme byli chvilku, tak toho moc není, ale na mě opravdu nejvíc zapůsobilo Poitou a nejemotivněji Toulouse. Tam jsem si to všechno zbývající odžila :) a vyplavila ze slzných kanálků. Moc děkuji. Zrovn dneska se mi POPRVÉ zdálo o Jofreyovi. Fakt poprvé za ty dlouhé roky! Tak jsem sem vlezla a zde taková zpráva od tebe.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 26 kvě 2020, 13:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše:


Jé, Moirro :ach: moc děkuji za zpětnou vazbu. Moc! Video má svoje chyby, ale neseká se mi. Přesn jak píšeš, jsem to viděla, s Nicolasem a u cedule TOLOSA jsem fakt brečela...o paláci nemluvě. Všude jsme byli chvilku, tak toho moc není, ale na mě opravdu nejvíc zapůsobilo Poitou a nejemotivněji Toulouse. Tam jsem si to všechno zbývající odžila :) a vyplavila ze slzných kanálků. Moc děkuji. Zrovn dneska se mi POPRVÉ zdálo o Jofreyovi. Fakt poprvé za ty dlouhé roky! Tak jsem sem vlezla a zde taková zpráva od tebe.
nieje začo - moc som si to video užila :ach: (že by to video na niektorých miestach sekalo pretože som si ho stiahla? )

Inak holky si tu zdielali svoje sny o Joffreyovi - nechceš sa pridať? :D

Jaké angelikologické sny se vám zdály?

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=6&t=867


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 27 srp 2020, 23:19
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Sofinava1 píše:


Jé, Moirro :ach: moc děkuji za zpětnou vazbu. Moc! Video má svoje chyby, ale neseká se mi. Přesn jak píšeš, jsem to viděla, s Nicolasem a u cedule TOLOSA jsem fakt brečela...o paláci nemluvě. Všude jsme byli chvilku, tak toho moc není, ale na mě opravdu nejvíc zapůsobilo Poitou a nejemotivněji Toulouse. Tam jsem si to všechno zbývající odžila :) a vyplavila ze slzných kanálků. Moc děkuji. Zrovn dneska se mi POPRVÉ zdálo o Jofreyovi. Fakt poprvé za ty dlouhé roky! Tak jsem sem vlezla a zde taková zpráva od tebe.
nieje začo - moc som si to video užila :ach: (že by to video na niektorých miestach sekalo pretože som si ho stiahla? )

Inak holky si tu zdielali svoje sny o Joffreyovi - nechceš sa pridať? :D

Jaké angelikologické sny se vám zdály?

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=6&t=867
Já sem chodím s takovým spožděním...kouknu na sdílení o Jofreyovi...ale možná to za moc nestojí..


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE - Cesta po stopách Angeliky - Sofinava1
Napsal: 03 srp 2022, 10:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinavo, po dvou letech jsem si znovu přečetla Tvé vyprávění, čerstvýma očima a ještě pod dojmy návštěvy Paříže. Napsala jsi to nádherně :ach: . Znovu jsem se s Tebou procházela nejen Paříží, ale i komnatami Versailles, uličkami La Rochelle a Nieulským klášterem. O moc víc jsem si nyní vychutnala líčení Tvých pocitů a dojmů. Nabízí se dvě otázky:

Podařilo se Ti zopakovat cestu nebo zažila jsi něco obdobného při jiném cestování?

Nestálo by za to vyprávění zveřejnit na webu, aby si jej mohli přečíst i jiní fanoušci série, kteří stránky navštěvují a jen zatím neměli potřebu se registrovat?


P.S.: Teď koukám, že chybí ještě fotografie z Toulouse - budou přidány? :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 74 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů
cron