Diskuse: Rescatorova zajatkyně

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 93 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Diskuse: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 srp 2018, 21:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chtěla jsem psát další pokračko Katariny nebo jiné rozepsané fikce, ale horko múzu uspalo.
Po dlouhé době jsem začala znovu číst Nezkrotnou Angeliku. Mrzelo mě, že utekla Rescatorovi a tak jsem si trochu romanticky zasnila.
Ve filmu bylo jejich setkání takové urychlené. Tak něco málo letního ke čtení. Dám na Vás jestli budete chtít mé další slohovky na tohle téma.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 srp 2018, 22:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
trochu kratke, tak som zvedava na pokracko :writer: z tepla si nic nerob, K. sa tiez nechce vracat z chladneho Ruska do tejto horucavy. ale mozno nieco prinesiem do Liberca. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 05 srp 2018, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, je to krátké jako ochutnávka.
Osudy K. v zasněženém Rusku by bylo příjemné počtení. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 srp 2018, 17:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám značnou a zásadní výhradu: P-Ř-Í-L-I-Š K-R-Á-T-K-É! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 06 srp 2018, 20:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, chápu tvoji výhradu. Nechci sklouznout zase jenom do romantiky. Myslím si, že setkání po tolika letech odloučení by asi tak úplně jednoduché nebylo. Tohle je takový rozjezd. :eyes: :mask:
V těhle vedrech bych asi měla raději psát o výletu do Grónska.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 07 srp 2018, 16:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo, chápu tvoji výhradu. Nechci sklouznout zase jenom do romantiky. Myslím si, že setkání po tolika letech odloučení by asi tak úplně jednoduché nebylo. Tohle je takový rozjezd. :eyes: :mask:
Tak to doufám, že rozjezd brzy přinese kromě demaskování Rescatora i nějaké peprné hádky, diskuse, dohánění ztracených let a obligátní romantiku! ;) Protože zatím se toho, upřímně, moc nedělo :) ;) .
mimi píše:
V těhle vedrech bych asi měla raději psát o výletu do Grónska.
Pokud vím, Rescator má malou plavební flotilu... co mu brání udělat si výlet trochu severněji od Kandie? :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 07 srp 2018, 21:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
trochu kratke, tak som zvedava na pokracko :writer: z tepla si nic nerob, K. sa tiez nechce vracat z chladneho Ruska do tejto horucavy. ale mozno nieco prinesiem do Liberca. :writer:
Oh no tak to som napätá ako struna :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 07 srp 2018, 21:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Po dlouhé době jsem začala znovu číst Nezkrotnou Angeliku. Mrzelo mě, že utekla Rescatorovi a tak jsem si trochu romanticky zasnila.
nenapraviteľná romantička :trubadur:

Ten záver je vtipný:

"Váš plášť!" Zavolala za ním.
Rescator se zastavil a odpověděl: "Nechám si ho u Vás, abych měl důvod znovu k Vám přijít." Potom nechal Angeliku samotnou.


jednoznačne ale príliš krátke :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 08 srp 2018, 00:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo a Moirro, moc děkuji za hodnocení. Beru to jako výzvu pokračovat ve svém slohovém cvičení.
Budu se snažit brzy něco napsat. Romantika to snad pořád nebude a dojde i na nějaké ty výměny názorů. :mrgreen:

Výlet za ochlazením je dobrý nápad.
Penelopo můžeš se přidat. :sailor: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 srp 2018, 18:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krátké, ale hezké čtení, Mimi.
Líbilo se mi, že jsi vrátila příběh na takové to "pomyslné rozcestí", kdy se cesty obou opět protly a alespoň prozatím jsi je nechala jít opět společně.
Jsem zvědavá, jak budeš ten příběh odvíjet dál.
Já jsem si při čtení o Rescatorovi kladla otázku, jak je možné, že Angelika svého muže i přes mnohé změny nepoznala. No a nedávno jsem
si podala důkaz - překvapila mě dlouholetá bývalá přítelkyně mého synovce, se kterou se rozešel před 10 lety. Ta žena se naprosto změnila - perfektní postava,nová barva a střih vlasů, líčení, oblékání. Nevěřila jsem, že je to ona - a nebyla jsem sama :agree: .


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 25 dub 2021, 15:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Stále plánuješ dokončit tuto svou fikci ? Začátek vypadá opravdu zajímavě. Ve tvé fikci není Rescator uražený a rozlobený, že ho Angelika nepoznala. Čekám, jakým způsobem vzniklou situaci využije ve svůj prospěch. Nechá Angeliku vyplakat ve své náruči a dá jí čas se se vším vyrovnat. Zátím láska vyhrává nad žárlivostí. Moc pěkná alternativa k událostem po dražbě v Kandii


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 25 dub 2021, 15:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob, jsem moc ráda, že se Ti to líbilo. Díky.
Já jsem už něco připravila, ale přišlo mi to hodně velká romanťárna. Příští týden bude ten máj a bude asi pořád studený, tak bych docela ráda dala něco na zahřátí. Uvidím, jak se mi to podaří stihnout. :trubadur: :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 12 pro 2021, 17:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Napsala jsem takové krátké pokračování na téma setkání J. a A. ve Středomoří. Je to taková moje představa, ke které mě inspirovala fotografie Hosseina, jak se dívá na moře od Moirry. Jaké myšlenky se mohly honit hlavou dokonalého pana Rescatora v paláci v Kandii.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 14:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Perfektní. Dokonale jsi popsala myšlenky, které se honí hlavou Rescatora po koupi Angeliky. Opravdu ho ani na chvíli nenapadlo, že se na svá dobrodružství vydala, aby ho našla ? Jsem zvědavá, jak se bude k Angelice chovat a jakou zvolí taktiku, aby znovu získal srdce své manželky ? Těším se na pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 15:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherná pohodová romantika v štýle "Mimi" :ach: - ozaj, predpokladám že poznáš Operu z rovnomemennou hlavnou hrdinkou.

zaujala ma krásne napísaná veta "Syna, kterého si musel ukrást a který byl pro svět mrtvý stejně jako on." :ok:

Joffrey, ktorý si posla vlastných slov predstavoval že Angelike na jeho synoch nejako moc nezáležalo, si istotne sem tam položil v duchu otázku či Angelika syna oplakávala, a preto sa zrejme raz aj spýtal Cantora či mu matka nechýba ... ale po tom čo sa Cantor veselo rozhovoril sa ho už an to , z dôvodov ktoré poznáme, radšej už nidky nevypytoval

. Začala tedy nový život. S mužem, který byl známý svou krásou, ale také krutostí a zhýralostí. Byl její dívčí nenaplněnou láskou. Joffrey to poznal z Angeličiných vzpomínek na dětství. Jako dobrý znalec žen věděl, že skoro každá mladá dívka prožije takové většinou platonické zamilování do tanečníka na prvním plese, nebo třeba vzdáleného příbuzného

no, to ma už tiež dávnejšie napadlo, keď jej po príchode do nového sveta hovorí niečo v zmysle "vždy ste boli doňho tak trochu zamilovaná" že mu Angelika musela rozprávať o svojom detstve

Joffrey věděl, že být pro ni jejím pánem Rescatorem bude velmi těžké. Lákala ho myšlenka zůstat nepoznán a svádět jí. Ještě jednou znovu prožít opojení z dobývání. Dnes už to není snaha získat nevinnou a vyplašenou dívenku, ale hra se zkušenou ženou. Představa, že by jí získal a masku odložil až po první společné noci ho vzrušovala ....

ha ha ano BRAVO :!: :slzici:

tak toto ti zhltnem aj s navijákom. Stavím sa že Joffrey si tú hru na zvodcu Rescátora tak trochu zlomyselne užíval, hoci tvrdil že mu kedysi romantický plán ako si pri jej posteli v kandii zloží masku prekazila sama Angelika. :mask:

jasné že si maškarádu bude užívať, rovnako ako kedysi v Toulouse. My sme ho takmer ľutovali, že to trvalo až rok, ale či sám nehovoril že ľakho získaná láska nemá cenu ? Či sa dokonale nepobavil keď sa v prestrojení v záhradách letohrádku hral na trubadúra? :trubadur:

A keď Angelika odhalila kto jej to v skutočnosti spieval, smial sa. To je typický on. Jednoducho veľmi rád zvádzal a hral komédie. Už sa teším čo vymslí tento krát.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 15:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  13 pro 2021, 14:43
Mimi, Perfektní. Dokonale jsi popsala myšlenky, které se honí hlavou Rescatora po koupi Angeliky. Opravdu ho ani na chvíli nenapadlo, že se na svá dobrodružství vydala, aby ho našla ? Jsem zvědavá, jak se bude k Angelice chovat a jakou zvolí taktiku, aby znovu získal srdce své manželky ? Těším se na pokračování.
Sob, díky. Jsem ráda, že se Ti vyprávění líbilo. Já jsem se pokusila popsat to setkání z pohledu Joffreye. Toho jsme se v knihách dočkali až v knize Angelika a její láska. Epizoda v Kandii byla krátká a líčená z pohledu Angeliky.
Jestli ho už tehdy napadlo, že se vydala na cestu kvůli němu, to si netroufám odhadnout. Mě i během společné plavby přišlo, že se dost těžko vyrovnal s jejím druhým manželstvím. Byl přesvědčen, že byla milenka krále a to trochu odporuje tomu, že by ho chtěla hledat.
Jakou zvolí taktiku jsem už trochu naznačila, další musím ještě promyslet.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 16:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za obsáhlý komentář a jsem ráda, že se ti líbilo.

Operu s hrdinkou "Mimi" znám a viděla jsem ji i jako film. Je to krásně romantické, ale i smutné.

Svoje pokračování jsem si tvořila na základě všech těch úvah a vzpomínek Rescatora během plavby do Ameriky. On je tam chvílemi krutý, chvílemi zase milující muž. Cítí zklamání, vyčítá Angelice, že byla špatná matka, potom ho zase ovládají city k ní.

hoci tvrdil že mu kedysi romantický plán ako si pri jej posteli v kandii zloží masku prekazila sama Angelika. :mask:
Já nevím, ale tohle jsem mu zrovna moc nevěřila. Ano v Kandii Angelice říkal, že v jeho paláci jsou růže, že tam bude moci spát.
To ji uklidňoval po tom všem, co prožila. Doba jejich odloučení byla dlouhá, oba hodně prožili a on se s tím musel vyrovnat. Vždyť ani v La Rochelle, kam jel, aby ji našel to při setkání neudělal. :disagreement: :mask:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 19:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  13 pro 2021, 16:01

hoci tvrdil že mu kedysi romantický plán ako si pri jej posteli v Kandii zloží masku prekazila sama Angelika. :mask:
Já nevím, ale tohle jsem mu zrovna moc nevěřila. Ano v Kandii Angelice říkal, že v jeho paláci jsou růže, že tam bude moci spát.
To ji uklidňoval po tom všem, co prožila. Doba jejich odloučení byla dlouhá, oba hodně prožili a on se s tím musel vyrovnat. Vždyť ani v La Rochelle, kam jel, aby ji našel to při setkání neudělal. :disagreement: :mask:
No on sám o tom hovorí že po tom čo ju kúpil v Kandii:

Rozhodl se, že počká, že odhodí svou masku až poté, co ji vytrhne zvědavému a lačnému davu, který je obklopuje. Odvede si ji do paláce. Až se probudí, bude stát u jejího lože. Jeho romantické plány bohužel překazila sama Angelika.

Ale tiež hovorí že v La Rochelle to už bola iná žena ako tá čo ho tak dojímala v Kandii.

Myslel si, že ji ztratil navždy. Osud mu ji vrátil, ale mezitím z ní udělal ženu, jež mu už vůbec nepatří. Jak poznat v amazonce, které skoro nerozumí, tu nádhernou vílu z bažin nebo dokonce dojemnou otrokyni z Kandie? Hořel v ní zvláštní plamen, který si nedokázal vysvětlit.


inak všimla som si aj narážku na moju fikciu Kráľovstvo francúzske - kde som písala že Rescátor čítal vtedajšie periodiká :mrgreen:

a ešte niečo som zabudla spomenúť:

Byli víc milenci než manželé a rodiče.

myslím že to si vystihla, a pripomenulo mi to jedno interview s Paulom McCartneym z Beatlesu, kde hovoril že on a jeho milovaná Linda neboli ani tak rodičia ako dvaja mladí nesmierne zamilovaní milenci ktorým sa rodili mláďatká .... Ale keď si človek pozrie ich staré privátne videa, ich deti to ako malé mali s nimi úžasné .... aj sami to vždy hovorili
a to isté hovoria aj deti pani AG, že si z detstva ich rodičov pamätajú ako zamilovaný párik, a že s nimi bola vždy dobrá zábava.
A utkvelo mi s knihy tiež v pamäti, že po ceste z kráľovskej svadby do Paríža volal malý Florimond otca. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 19:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já mám svou představu, jak by se mohlo vyvíjet setkání v Kandii. Je to taková směs z knih ale je ti i trochu ovlivněné filmem. Ve filmu to ale bylo moc rychlé sblížení, pak hádka, usmíření a únos. Mě to přišlo překotné. V knize mi přišlo škoda, že to bylo jen letmé setkání. No a v Angelika a její láska je podobná situace, ale po dalším odloučení. Proto Joffrey hned masku nesundá. :mask:

Jsem ráda, že jsi si všimla věty o novinách. Tady jsem použila informaci z tvé fikce.

Byli víc milenci a manželé, to mi tak přišlo. Trvalo rok než ji Joffrey získal a potom byl ten vztah intenzivní. Ale myslím, že na tu dobu se synovi věnovali dost. Vzpomínám si na věty, jak si s ním Angelika hrála, odmítla ho dát kojné. Joffrey se ptal jestli je ten jejich kluk pořád tak hezký a jestli mu namazali pusinku česnekem. V té době šlechtici měli pro děti zajištěný servis. Osud jim prostě dal pro sebe i syna málo času.
Ve filmu se Joffrey podle mě nějak otcovsky neprojevoval.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 20:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  13 pro 2021, 19:45

Byli víc milenci a manželé, to mi tak přišlo. Trvalo rok než ji Joffrey získal a potom byl ten vztah intenzivní. Ale myslím, že na tu dobu se synovi věnovali dost. Vzpomínám si na věty, jak si s ním Angelika hrála, odmítla ho dát kojné. Joffrey se ptal jestli je ten jejich kluk pořád tak hezký a jestli mu namazali pusinku česnekem. V té době šlechtici měli pro děti zajištěný servis. Osud jim prostě dal pro sebe i syna málo času.
Ve filmu se Joffrey podle mě nějak otcovsky neprojevoval.
Mňa dojal starý akvitánsky zvyk z hnihy nazývaný "otcová košeľa". Spomínam si aj že malú Gloriandu nosil Joffrey vo Wapassu na rukách a kadečo jej ukazoval. Myslím že v rámci svojich možností a toho čo sa im v živote udialo boli Angelika a Joffrey veľmi dobrí rodičia a svoje deti milovali. A samozrejme veľmi dojímavá je aj scéna kde Joffrey vraví Honorine že je jej otec. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 21:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  13 pro 2021, 20:55
mimi píše: *  13 pro 2021, 19:45

Byli víc milenci a manželé, to mi tak přišlo. Trvalo rok než ji Joffrey získal a potom byl ten vztah intenzivní. Ale myslím, že na tu dobu se synovi věnovali dost. Vzpomínám si na věty, jak si s ním Angelika hrála, odmítla ho dát kojné. Joffrey se ptal jestli je ten jejich kluk pořád tak hezký a jestli mu namazali pusinku česnekem. V té době šlechtici měli pro děti zajištěný servis. Osud jim prostě dal pro sebe i syna málo času.
Ve filmu se Joffrey podle mě nějak otcovsky neprojevoval.
Mňa dojal starý akvitánsky zvyk z hnihy nazývaný "otcová košeľa". Spomínam si aj že malú Gloriandu nosil Joffrey vo Wapassu na rukách a kadečo jej ukazoval. Myslím že v rámci svojich možností a toho čo sa im v živote udialo boli Angelika a Joffrey veľmi dobrí rodičia a svoje deti milovali. A samozrejme veľmi dojímavá je aj scéna kde Joffrey vraví Honorine že je jej otec. :ach:
Tak ten zvyk "otcova košile" mě také zaujal. S ostatním naprosto souhlasím. V dílech z Ameriky se najde hodně takových dojemných situací.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 22:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokračování Rescatorovy zajatkyně jsem přijala s velkým povděkem, mám Mimi Tvé příběhy psané něžným perem moc ráda. Úplně vidím toho zadumaného a rozpolceného Rescatora jako na té fotce, kterou přidala Moirra na forum.
Mám k Rescatorovi jednu otázku - vážně se miloval se svými "vykoupenými otrokyněmi" ve své masce? Myslím, že mu maska sahala až nad ret. Teda já, kdybych byla ta otrokyně, tak jak se znám, lákalo by mě zatáhnout za nějakou sňůrku od té masky, aby šla hezky dolů. Věřím totiž , že ani Rescator nebyl v posteli vždy ve střehu.
A Angelika je mazaná jako čert a umí svým sex-appealem všemožná předsevzetí mužů / Představa, že by jí získal a masku odložil až po první společné noci ho vzrušovala./ zbořit jako hrad z písku...........

Opravdu jsem napjatá - vyjde mu to, nebo nevyjde?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 22:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03
Opravdu jsem napjatá - vyjde mu to, nebo nevyjde?
zábavné by bolo keby každá z nás napísala svoju vlastnú verziu a potom to naraz zverejniť :la-polak-fun:

napokon Dasha už svoju verziu napísala ... (ak si to už nepamätáte, teraz nečitať, aby vás to neovplyvnilo)

Jeanne nám kedysi napísala vtipnú scénku v ktorej Florimond otca pristihol ako sa v Novom Svete miluje s milenkou v maske ...
ženy zrejme Rescator :mask: fascinoval ešte viac, ako samotný Joffrey :lol:

dokonca dostal aj Hugenotky, dokonca aj pani Carrerová vzdychala lebo dokonale napĺňal jej romantické predstavy o vysnívanom Pirátovi :ship: ....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 13 pro 2021, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03
Pokračování Rescatorovy zajatkyně jsem přijala s velkým povděkem, mám Mimi Tvé příběhy psané něžným perem moc ráda. Úplně vidím toho zadumaného a rozpolceného Rescatora jako na té fotce, kterou přidala Moirra na forum.
Terezo, děkuji. Jsem ráda, že se Ti vyprávění líbilo. Fotka probudila utlumenou múzu. ;)
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03

Mám k Rescatorovi jednu otázku - vážně se miloval se svými "vykoupenými otrokyněmi" ve své masce? Myslím, že mu maska sahala až nad ret. Teda já, kdybych byla ta otrokyně, tak jak se znám, lákalo by mě zatáhnout za nějakou sňůrku od té masky, aby šla hezky dolů. Věřím totiž , že ani Rescator nebyl v posteli vždy ve střehu.
Jestli si nechával masku, to už mě také napadlo? Viděla některá z těch žen jeho tvář? Odpověď znal ale jen sám pan Rescator. :mask:
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03

A Angelika je mazaná jako čert a umí svým sex-appealem všemožná předsevzetí mužů / Představa, že by jí získal a masku odložil až po první společné noci ho vzrušovala./ zbořit jako hrad z písku...........
Opravdu jsem napjatá - vyjde mu to, nebo nevyjde?
No, už to zkoušel v Toulouse a nevyšlo mu to. Na lodi Angelikau také sváděl maskovaný. Ona sice nepodlehla, ale za tím byly i jiné okolnosti.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 pro 2021, 10:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za - po dlouhé době - pokračování jedné z rozpracovaných fikcí. Vždy mě velice potěší, když se Čtenářské sny zase rozšíří a diskuse ožije :ok: . Pokračování je sice na můj vkus kratičké, ale zase je nabité mnoha krásnými momenty a myšlenkami. Většinu z nich vystihla Moirra, která mi z pusy sebrala mj. větu o Cantorovi :). Líbilo se mi i to, že Joffrey kdysivá utěšoval nešťastně provdané ženy, a tak se dokázal vcítit do pocitů někoho, kdo si nakonec tu dětskou lásku vzal a sen si zhmotnil (i když ho podle všeho čekalo spíše hořké zklamání, že ten ideál není takový). Rescator, cynický prožitými životními zkušenostmi, touží zase zažít vítězství z dobývání, než se demaskuje. Holt ješitný mužský :mrgreen: . Oceňuji samozřejmě i tu zmínku o novinách, ta mě hned taky trkla :).

Myslím, že už ve Středomoří se mluvilo o tom, že Angelika se vydala hledat ztraceného manžela, ne? I proto na ni Rescator byl tak zvědavý... Nebo se tohle k němu doneslo až později?
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03
Mám k Rescatorovi jednu otázku - vážně se miloval se svými "vykoupenými otrokyněmi" ve své masce? Myslím, že mu maska sahala až nad ret. Teda já, kdybych byla ta otrokyně, tak jak se znám, lákalo by mě zatáhnout za nějakou sňůrku od té masky, aby šla hezky dolů. Věřím totiž , že ani Rescator nebyl v posteli vždy ve střehu.
Haha, jako vždy Tereza uhodila hřebík na hlavičku. Tvoje postřehy se mi neskutečně líbí :ok: , zpravidla totiž rozpoutají zajímavou diskusi.
Jako první mě napadlo, že Joffrey masku sundával, ostatně nějaké otrokyně z Ruska nebo Ukrajiny neznaly jeho minulost, a pokud jim pak navrátil děti či manžela, vrátil je k původnímu způsobu života, proč by někde vykládaly o tom, že ten muž měl na tváři jizvy.
Jako druhé mne napadlo, že taky záleželo na tom, v jakých pozicích se s nimi miloval ;). Jestli vůbec mohly na nějakou šňůrku dosáhnout :mrgreen: .
Co se Rescatora "ve střehu" týče, hned jsem si vzpomněla na Desgrezovo první milování s Angelikou, jak se i on přestal opanovat a poddal se vášni i citu... Takže souhlas, Angelika by to na něj asi dokázala "narafičit".
A to mě přivedlo k poslednímu: Angeliku přese všechno pořád miloval, věřím, že i při tom dobývání by ji znovu poznával, vychutnával si nové odstíny její osobnosti, takže při milování by do toho pak spadl po hlavě. Oproti tomu "odalisky" nemiloval, mohl k nim cítit nějaké pohnutí či něhu, ale rozhodně ne takovou tu osudovou lásku a spojení, takže jejich nabídky spíše využil jako mužský, který má i nějaké svoje potřeby, a znalec.
moirra píše: *  13 pro 2021, 22:14
zábavné by bolo keby každá z nás napísala svoju vlastnú verziu a potom to naraz zverejniť :la-polak-fun:
Ano prosím! :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 pro 2021, 12:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  14 pro 2021, 10:30
moirra píše: *  13 pro 2021, 22:14
zábavné by bolo keby každá z nás napísala svoju vlastnú verziu a potom to naraz zverejniť :la-polak-fun:
Ano prosím! :prayer:
no ale to by si do toho musela zahrnúť aj seba a Tereza by musela povedať ano - Mimi dúfam že múza ti ostane - teším sa na pokračovanie :D

diskusiu okolo Rescatora som čiastočne presunula sem:

viewtopic.php?f=3&t=437&p=30166#p30166


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 pro 2021, 18:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, děkuji Ti za obsáhlé zhodnocení mého vyprávění. Jsem moc ráda, že Tě zaujalo. Otázky, které jsi položila jsou rozebírány na jiném fóru, a proto se na něj přesunu a napíši své názory.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 pro 2021, 18:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto téma, které si vybrala Mimi pro fikci , tedy co by se stalo, kdyby Rescatorovi Angelika neutekla a jakým způsobem a kdy by proběhlo jeho odhalení, je otázka, která má tolik rozuzlení, kolik je čtenářů, neboť fantazii se meze nekladou. Jsem klidně pro napsání více verzí, ovšem naprosto nejdřív by ji měla předložit Mimi, je to její krásný příběh. Na přidružených beta verzích se můžeme domluvit, ale já jsem do konce roku a pak i ještě kus dál totálně zasekaná tisícem povinností. A nepíšu tak rychle a lehce jako třeba Penelopa, dlouho své myšlenky zpracovávám.Kdyby tedy náhodou mělo k něčemu dojít, nebyl by třeba špatný takový termín na Valentýna, ale to by měla/ musela Mimi svou verzi napsat.
Takový je tedy můj názor.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 pro 2021, 20:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi má to pouze jednu chybu, jak psala Penelope, KRATOUCKE.
Dokonale, dokonale,dokonale
Prosím o pokračování, mas dar k psaní od boha❤️


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 09:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
áno, áno, áno! Veľmi sa teším, že opäť píšeš, Mimi, a pokračovanie je presne také, že už lepšie a krajšie sa ani žiadať nedá. Všetkými desiatimi beriem myšlienku, že Angelike sa ešte neodhalí a bude sa ju pokúšať zviesť ako Rescator. To sľubuje mnohé napínavé okamihy a iskrivé dialógy plné emocií, či už pozitívnych alebo negatívnych. Ďakujem za včasný vianočný darček! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 15:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  14 pro 2021, 18:39
Toto téma, které si vybrala Mimi pro fikci , tedy co by se stalo, kdyby Rescatorovi Angelika neutekla a jakým způsobem a kdy by proběhlo jeho odhalení, je otázka, která má tolik rozuzlení, kolik je čtenářů, neboť fantazii se meze nekladou. Jsem klidně pro napsání více verzí, ovšem naprosto nejdřív by ji měla předložit Mimi, je to její krásný příběh. Na přidružených beta verzích se můžeme domluvit, ale já jsem do konce roku a pak i ještě kus dál totálně zasekaná tisícem povinností. A nepíšu tak rychle a lehce jako třeba Penelopa, dlouho své myšlenky zpracovávám.Kdyby tedy náhodou mělo k něčemu dojít, nebyl by třeba špatný takový termín na Valentýna, ale to by měla/ musela Mimi svou verzi napsat.
Takový je tedy můj názor.
Ano, ja som za. A súhlasím že najskôr by mala dopísať svoju fikciu Mimi. :ok: Budem sa modliť aby Mimi poriadne kopla múza :prayer: a snáď nám napíše darček k Vianociam či Novému roku.

A my ostatné sa môžeme dohodnúť že napíšeme alternatívne fikcie s termínom zverejnenia 14.02.2022 alias na Valentína.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 17:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  14 pro 2021, 18:39
Toto téma, které si vybrala Mimi pro fikci , tedy co by se stalo, kdyby Rescatorovi Angelika neutekla a jakým způsobem a kdy by proběhlo jeho odhalení, je otázka, která má tolik rozuzlení, kolik je čtenářů, neboť fantazii se meze nekladou. Jsem klidně pro napsání více verzí, ovšem naprosto nejdřív by ji měla předložit Mimi, je to její krásný příběh. Na přidružených beta verzích se můžeme domluvit, ale já jsem do konce roku a pak i ještě kus dál totálně zasekaná tisícem povinností. A nepíšu tak rychle a lehce jako třeba Penelopa, dlouho své myšlenky zpracovávám.Kdyby tedy náhodou mělo k něčemu dojít, nebyl by třeba špatný takový termín na Valentýna, ale to by měla/ musela Mimi svou verzi napsat.
Takový je tedy můj názor.
Terezo, já bohužel také nepíši rychle a mám před sebou teď dost jiných úkolů. Dopsat fikci do Valentýna by mohlo být reálné. Ostatní by si klidně mohly zpracovat svou představu. Potom uspořádat valentýnský skype a každá přečíst tu svou.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 17:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  14 pro 2021, 20:27
Mimi má to pouze jednu chybu, jak psala Penelope, KRATOUCKE.
Dokonale, dokonale,dokonale
Prosím o pokračování, mas dar k psaní od boha❤️
Zuzanko, díky za milé hodnocení. Budu se snažit těm dvěma dát ještě prostor, chtěla bych na napsat alespoň ještě jedno vyprávění před tím než se začnu věnovat odmasování nebo neodmaskování.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 17:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  15 pro 2021, 09:58
áno, áno, áno! Veľmi sa teším, že opäť píšeš, Mimi, a pokračovanie je presne také, že už lepšie a krajšie sa ani žiadať nedá. Všetkými desiatimi beriem myšlienku, že Angelike sa ešte neodhalí a bude sa ju pokúšať zviesť ako Rescator. To sľubuje mnohé napínavé okamihy a iskrivé dialógy plné emocií, či už pozitívnych alebo negatívnych. Ďakujem za včasný vianočný darček! :ach:
Precious, já děkuji za krásné hodnocení. Jsem moc ráda, že Ti vyprávění udělalo radost. Jak už jsem psala v odpovědi Zuzance, že chci aspoň jedno vyprávění věnovat vývoji vztahu.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 pro 2021, 17:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem moc ráda, že se Vám pokračování líbilo a děkuji za krásná a dojemná hodnocení. :agree:

Moirro, díky za tu fotku Hosseina jako Rescatora. Ta mě přivedla na myšlenku zkusit popsat příběh, jak by ho mohl vidět i Joffrey.

Pokračování o vánocích to je trochu šibeniční termín. :writer: :roll:

Ještě jednou navrhuji setkání po Skype k Valentinu a přečíst si své výtvory, nebo je uveřejnit 14.2.2022 a pak je následně prodiskutovat.


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 25 pro 2021, 19:23
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásné a dojímavé. Taky by mě moc zajímala taktika Rescatorova svádění... :ship: Přesně tyhle myšlenky by ho nejpíš napadly, kdyby s ním Angelika zůstala o trochu déle. Při plavbě přes Atlantik proti němu byla sice taky v nevýhodě (i když odolávala statečně :) ), ale tady aspoň věděla, že se mu líbí (úžasná nejkrásnější zajatkyně ve Středomoří ;) ) Díky, opravdu moc pěkná a velice citlivě napsaná povídka


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 26 pro 2021, 09:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Delphine píše: *  25 pro 2021, 19:23
Krásné a dojímavé. Taky by mě moc zajímala taktika Rescatorova svádění... :ship: Přesně tyhle myšlenky by ho nejpíš napadly, kdyby s ním Angelika zůstala o trochu déle. Při plavbě přes Atlantik proti němu byla sice taky v nevýhodě (i když odolávala statečně :) ), ale tady aspoň věděla, že se mu líbí (úžasná nejkrásnější zajatkyně ve Středomoří ;) ) Díky, opravdu moc pěkná a velice citlivě napsaná povídka
Delphine, děkuji za krásné hodnocení.
Jsem moc ráda, že Ti moje vyprávění zpříjemnilo sváteční čas. Pokusila jsem se o takovou malou fantazii Joffreyových myšlenek.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 14 led 2022, 23:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  12 pro 2021, 10:41
Rescator po odchodu zamířil do jedné z komnat svého paláce. Byl to jeho takový tajný úkryt....
Dokonale, dokonale


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 15 led 2022, 13:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanko, jsem moc ráda, že se Ti líbilo moje vyprávění. Děkuji.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 19:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Náhodou jsem objevila pokračování a i když je to rozsahem "ochutnávka" :), početla jsem si hezky. Líbil se mi popis Angeličina orientálního outfitu i pití čaje.

Odpověděla mu rázně Angelika.
Nebyla by trochu pokornější a povolnější?

Jste vdova a byla jste milenka jeho veličenstva.
Vážně jsem zvědavá, co mu na TOHLE Angelika odpoví :ok: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 19:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem malou ochutnávku čtení na zimní večery. Psala jsem to na tabletu, tak omluvte nedostatky.
Inspirovala jsem se plavbou do Ameriky. Rescator je trochu Mefisto. :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 19:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  20 úno 2022, 19:28
Náhodou jsem objevila pokračování a i když je to rozsahem "ochutnávka" :), početla jsem si hezky. Líbil se mi popis Angeličina orientálního outfitu i pití čaje.

Odpověděla mu rázně Angelika.
Nebyla by trochu pokornější a povolnější?
Já ji vidím, jako to byla ta trochu vzdorující Angelika, jako na lodi při plavbě do Ameriky.

Jste vdova a byla jste milenka jeho veličenstva.
Vážně jsem zvědavá, co mu na TOHLE Angelika odpoví :ok: .
Angelika se mu nemusí zpovídat, protože ji koupil na trhu s otroky. Zatím to bude mít u ní schovávané.

Pozor spoiler
Penelopo, dočetla jsi to do konce? Četla jsi, co jí Joffrey alias Rescator nabídl?


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 20:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  20 úno 2022, 19:38
Penelopo, dočetla jsi to do konce? Četla jsi, co jí Joffrey alias Rescator nabídl?
Aha!! Tak já četla nějakou ještě pracovní verzi, kde chybělo to další.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 21:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Další pokračování Rescatorovy zajatkyně pěkně zakončilo večeři - zapůjčeným pláštěm. Šaty pro Angeliku vybral Rescator parádně, já jsem si kdysi v nějaké fikci pohrávala s myšlenkou sárí /měl to být dárek pro "zábavný večer"/ , ale nakonec jsem do toho nešla.
Jsem hodně zvědavá, jak chce Rescator docílit, aby mu Angelika ten plášť přinesla. Jen aby mu při tom vymýšlení, jak si získat zpět svou ženu,nezanedbával své obchody. Už tak ho stála Angelika majlant, tak doufám, že ho nepřivede na mizinu úplně.

A vše okolo pití čaje je také docela zajímavé téma. Když v úvodu Tvé fikci pozval Rescator Angeliku na večeři a čaj, tak mi tak trochu zavařil. Já ty dva vidím ráda u kávy a tak jsem si něco málo o čaji musela nastudovat. A při tom jsem narazila na tento zajímavý článek :
https://www.stoplusjednicka.cz/penny-un ... ky-i-mocne
Týká se sice poměrů v Anglii, ale je tam vtipná zmínka o tom, proč se vyrojilo tolik hospod, které měly v názvu kohouta, což bylo časté i v Paříži.

Doufám, že se pokračování už brzy dočkám :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 21:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  20 úno 2022, 21:01
Další pokračování Rescatorovy zajatkyně pěkně zakončilo večeři - zapůjčeným pláštěm. Šaty pro Angeliku vybral Rescator parádně, já jsem si kdysi v nějaké fikci pohrávala s myšlenkou sárí /měl to být dárek pro "zábavný večer"/ , ale nakonec jsem do toho nešla.
Jsem hodně zvědavá, jak chce Rescator docílit, aby mu Angelika ten plášť přinesla. Jen aby při tom vymýšlení, jak si získat zpět svou ženu,nezanedbával své obchody. Už tak ho stála Angelika majlant, tak doufám, že ho nepřivede na mizinu úplně.

A vše okolo pití čaje je také docela zajímavé téma. Když v úvodu Tvé fikci pozval Rescator Angeliku na večeři a čaj, tak mi tak trochu zavařil. Já ty dva vidím ráda u kávy a tak jsem si něco málo o čaji musela nastudovat. A při tom jsem narazila na tento zajímavý článek :
https://www.stoplusjednicka.cz/penny-un ... ky-i-mocne
Týká se sice poměrů v Anglii, ale je tam vtipná zmínka o tom, proč se vyrojilo tolik hospod, které měly v názvu kohouta, což bylo časté i v Paříži.

Doufám, že se pokračování už brzy dočkám :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 20 úno 2022, 22:01
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, díky za hodnocení pokračování mého vyprávění.
Těší mě ocenění výběru šatů v orientálním stylu.
Píšeš, aby Rescator neskončil na mizině kvůli Angelice. V knize přišel ještě navíc o loď a nepoložilo ho to. :mask:
Čaj jsem zvolila, protože Rescator dal Angelice v první části mého vyprávění čajovou růži a pozval ji na čaj. Darjeeling je moje oblíbená značka. Káva večer může u někoho vyvolat nespavost.

Článek z dějin Anglie jsem si přečetla a pobavila se. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 14:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Ve tvém podání nabízí obchod Joffrey Angelice, jak vídím. Rescator si s Angelikou hraje jako kočka s myší. Chce svou nabídkou vyzoušet, kam až je Angelika z lásky k němu schopna zajít ? Jiné odůvodnění jeho jednání mě nenapádá. Podle mého názoru se Joffreyovo chování k Angelice znovu nedá omluvit. Chová se jako pslední darebák.

Opět očekává, že za ním příjde sama. V hlavě se mi mihla vzpomínka na jejich rozhovor o svatební noci v Tolouse. Vzpomene si na něj i Angelika ? Romantický trubatůr si přeje slyšet svoje jméno z úst své milované ženy. ;) Romantický moment nesmí chybět.

Mimi, Díky za pokčování.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 15:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak mohu pokračovat... Já totiž opravdu náhodou objevila jen část přidané fikce, nikoli celou, a ta končila Rescatorovým zvoláním vůči Angelice.

Hrdinka je v Tvém pojetí pěkně zpupná, o Rescatorových domněnkách si myslí svoje a raději mlčí. Tak trochu mi připomínala Mercierovou :). Nu a Rescator, u toho se projevila mužská ješitnost - líbilo se mi, když tlačil na Angeliku, aby mu řekla jméno muže, kterého se vydala hledat. Motiv pláště mi připomněl příběh Jenny Manigaultové, které ten indián neustále nabízel nějaké boby. Nakonec ji vytrvalostí udolal, takže doufejme, že i Rescatorovi se plášť jednou vrátí ;).

Tereze děkuji za článek, kde jsem se dozvěděla něco o anglických kavárnách. Nasmála jsem se u toho docela dost, než jsem narazila na pasáž o debatě za penny. Kdybych byla co k čemu, nemusela jsem studovat na univerzitě a mohla namísto toho raději chodit po kavárnách! (Jen je otázkou, kdo by za mne platil útratu, protože dobré kafe i dnes bývá hodně drahé...)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 20:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  20 úno 2022, 22:01
Káva večer může u někoho vyvolat nespavost.
A právě to jsem potřebovala. Aby byli :eyes: + :mask: fit a ve formě. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova zajatkyně
Napsal: 21 úno 2022, 20:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  21 úno 2022, 14:40
Mimi, Ve tvém podání nabízí obchod Joffrey Angelice, jak vídím. Rescator si s Angelikou hraje jako kočka s myší. Chce svou nabídkou vyzoušet, kam až je Angelika z lásky k němu schopna zajít ? Jiné odůvodnění jeho jednání mě nenapádá. Podle mého názoru se Joffreyovo chování k Angelice znovu nedá omluvit. Chová se jako pslední darebák.

Opět očekává, že za ním příjde sama. V hlavě se mi mihla vzpomínka na jejich rozhovor o svatební noci v Tolouse. Vzpomene si na něj i Angelika ? Romantický trubatůr si přeje slyšet svoje jméno z úst své milované ženy. ;) Romantický moment nesmí chybět.

Mimi, Díky za pokčování.
Sob, děkuji za Tvůj příspěvek k mému pokračování.
Při psaní jsem se inspirovala slovními přestřelkami při plavbě do Ameriky. Tam podle mého jeden druhého nešetřili. Joffrey tam byl podle dost tvrdý. Do poslední chvíle tajil Angelice, že Cantor žije a jsou i s bratrem oba u něho.
Já si myslím, že on by se tím sváděním bavil. Zároveň žárlil na Angeličin život ve Francii bez něho.
Původně jsem chtěla psát více v romantickém duchu, ale když jsem znovu prošla ty pasáže v knize, tak mi ta romantika zase tolik nesedla. :mask: :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 93 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron