DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 78 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 11 pro 2014, 18:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tomu se snad ani nedá věřit - skutečně nás svou fikcí poctil sám pan Nedokonalý?!? :shock: :shock: :writer:
Je to pro nás velká čest a přínos - svěží vítr do našich poměrně stabilních řad, třeba se odváží i další pánové a nakonec z toho bude nepsané pravidlo členství! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 19:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne- pekná fikcia. :applaus: :applaus: piskvorky! :mrgreen: :mrgreen: stiepenie atomoveho jadra! :lol: :lol: :lol:
dasha- presladený zaver? ale kdeze! napr. moirriné SNTS su ovela sladsie. a keby som postavu pomenovala Pepík, tak by som ff nemohla uverejnovat tu. problem bude zrejme v tom, ze kapitoly, v ktorych sa vykresluje K. charakter som este nezverejnila. planujem este min. 10 casti, len ma brzdí kralov prichod, ktory nemôzem napisat (muza ma s tym trochu problem).
chcela som napisat nieco iné, nielen J. a A., o ktorých tu písu vsetci. preto som si vytvorila Katarínu, intelektualnu zenu s nevsednymi zaujmami. U nej sa nemusim striktne pridrziavat knihy. Môzem jej dat vlastnosti, ktore chcem a môze sa spravat ako ja chcem, lebo je to vlastne "moje dieťa".
okrem toho si myslim, ze J. povaha sa zatial tak vyrazne neodlisuje od predlohy. (neurobila som z neho tyrana, ako som planovala ani homosexuala ani nic podobné)
chcela som napísať ff podobnú tej od mimi č. 2, kde pise o J. a A. v Americe, ale asi to necham tak. Tam by som sa totiz od predlohy odklonila este viac a to by mi asi nepreslo.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 19:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Při prvním setkání Katarína hraběte zaujala svojí výstředností: nebyla ani výrazná, ani zajímavá, ani hezká, ani milá, ani příjemná, ani vtipná, na vše odpovídala pouze řadou nul a jedniček. Občas se zapomněla a na běžnou otázku, jestli nemá žízeň, odpověděla se slovy 0 1 0 1. Ale uvědomila si, že hrabě není na její inteligenční úrovni a opravila se na „ano“.

Některé prameny uvádějí, že se začala věnovat experimentální fyzice a zahynula při štěpení jádra atomu. Ale jako autor se přikláním spíše ke zcela kontroverzní verzi, která vychází ze zmínky ve floristickém magazínu stejného roku, že ji snědla její masožravá květina Emilka, kterou zrovna převážela na výstavu do Blumewaldu.
:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:
asi nejvtipnější fikce ever! Já jsem tu rudá od smíchu, mokrá od slz a hýkám, takže ani tu koupel nepotřebuju. :lol: :lol: :lol: Jeanne, se musí naučit těsnopis!! Doufám, že bude pokračko! A co Pan Dasha? Nezapojí se taky?? Prosím, pan Dasha vždycky neuvěřitelně perlí když příjde na Angeliku!! :prayer: :prayer:

Ado, pokud se držíš označení "hrabě de Peyrac" jen proto, abys mohla publikovat na této stránce, je to smutné... K charakteru Kataríny už se asi nemá smysl vyjadřovat, už jsem psala že si stejně neporozumíme ;) A fikce od Moirry jsou někde úplně jinde, tady není na místě srovnávat eventuálni přeslazenost...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 19:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
! A co Pan Dasha? Nezapojí se taky?? Prosím, pan Dasha vždycky neuvěřitelně perlí když příjde na Angeliku!! :prayer: :prayer:
Dauphine, nevím, jestli si jseš zcela vědomá toho, čeho se vlastně dožaduješ - pan Dasha vytváří fikce o Angelice nesmírně rád a kdykoli má příležitost, ovšem v jeho případě nepřichází žádná zástupná ženská postava v úvahu, on chce zesměšňovat pouze a jedině Angeliku, viz jeho báseň na srazu. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 19:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hmm já bych ho tak nezatracovala, pan Dasha by si mohl najít cílovou skupinku v řadách nenapravitelných cyniků a "škodolibců". Chce to trochu nadhledu a člověk se pak u jeho tvorby perfektně baví, viz báseň ze srazu ;) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 12 pro 2014, 09:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Hmm já bych ho tak nezatracovala, pan Dasha by si mohl najít cílovou skupinku v řadách nenapravitelných cyniků a "škodolibců". Chce to trochu nadhledu a člověk se pak u jeho tvorby perfektně baví, viz báseň ze srazu ;) :twisted:
Alebo by pan Dasha mohol napisat dalsi oslavny sonet na pana Ludozruta, [ img ]
na ktoreho sa, podla toho ake chyry sa tu siria, on sam podoba. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 12 pro 2014, 09:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katarína a hrabě de Peyrac: Jak to bylo doopravdy

Slovo autora: Jako skutečnému skoro fanouškovi Angeliky mi to nedalo a musel jsem zasáhnout a napravit několik historických nuancí týkajících se vztahu hraběte de Peyrac a kněžny Kataríny



Při prvním setkání Katarína hraběte zaujala svojí výstředností: nebyla ani výrazná, ani zajímavá, ani hezká, ani milá, ani příjemná, ani vtipná, na vše odpovídala pouze řadou nul a jedniček. Občas se zapomněla a na běžnou otázku, jestli nemá žízeň, odpověděla se slovy 0 1 0 1. Ale uvědomila si, že hrabě není na její inteligenční úrovni a opravila se na „ano“. Hrabě jí popisoval, jak vybrané víno pro ni přichystal, na kterých vinicích zrálo, jak jemné paprsky přispěly k vytříbené a bohaté ovocné chuti tohoto znamenitého archivního moku. Katarína řekla „Nezdržujte. Čeká mně finále“ neváhala a jedním lokem víno vypila a dodala: „A bude pokračko?“ Hrabě byl chvíli zaražen, ale její výstřední pověst ji předcházela.............

.....................
Dáma nebyla ani ošklivá, ani nepříjemná, ani roztržitá. Možná ho zaujaly její dokonale kulatá prsa. Hrabě bez váhání odešel od stolu, aniž by vzdal poctu vítězi a začal se dvořit neznámé cizince. Tímto dochované písemné záznamy o Kataríně končí a do roku 1680 o ní nebyla žádná zmínka. Nikdo neví, co se s ní stalo. Některé prameny uvádějí, že se začala věnovat experimentální fyzice a zahynula při štěpení jádra atomu. Ale jako autor se přikláním spíše ke zcela kontroverzní verzi, která vychází ze zmínky ve floristickém magazínu stejného roku, že ji snědla její masožravá květina Emilka, kterou zrovna převážela na výstavu do Blumenwaldu.

Pan Nedokonalý
ha ha ha :slzici: :slzici: :slzici: ..... Katarina Karpovova a Adela jeste nevecerela.... :slzici: :slzici: :slzici:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 21:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.
tak teď jsi mě opravdu strašně rozesmála :mrgreen: :mrgreen: ještě ten dovětek "pronesl suše a zapálil si doutník" to je prostě celý cynický pan dokonalý, za což ho všechny tak zbožňujem :ok: :agree: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 21:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
A teď si představ, jak to teprve zní, když tam v tu chvíli sedí s hosty jako Lauzun, d'Andijos, Villarceaux a vydatně popíjejí. 8) :mrgreen: V doslovném přepisu by to tu zase někoho mohlo urazit.
:!: :!: :!: :!: :!: tak tohle si nutně potřebuju poslechnout, nepřestanu tě otravovat, dokud nám nenapíšeš alespoň mini fikci!! Stejně ti končí Dobývání Paříže a ty se budeš cítit táák opuštěná, že tě to donutí to sepsat, jen co si doopravíš písemky a tak. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 22:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.
To by si "váš" Joffrey z kanonu prial smrť vlastnej ženy? :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 22:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
jeanne píše:

PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.
To by si "váš" Joffrey z kanonu prial smrť vlastnej ženy? :disagreement:
cynizmus je taka vec, Ada, ze nie vzdy ked clovek nieco cynicky skonstatuje, znamena ze si to tak aj zela,alebo ze by aj naozaj urobil co cynicky vyhlasil. :disagreement:

Myslis ze i ked Joffrey povedal ze by za Angeliku dnes nedal ani 100 piastrov, ze by sa nebol rozbehol ju znova vykupit,
ak by padla niekde do zajatia?


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 23:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:
jeanne píše:
PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.
To by si "váš" Joffrey z kanonu prial smrť vlastnej ženy? :disagreement:
cynizmus je taka vec, Ada, ze nie vzdy ked clovek nieco cynicky skonstatuje, znamena ze si to tak aj zela,alebo ze by aj naozaj urobil co cynicky vyhlasil. :disagreement:
Myslis ze i ked Joffrey povedal ze by za Angeliku dnes nedal ani 100 piastrov, ze by sa nebol rozbehol ju znova vykupit, ak by padla niekde do zajatia?
nemusís mi vysvetlovať, čo je to cynizmus. moja poznámka bola myslená ironicky. tiez som tým chcela poukázať na J. správanie z mojej vianocnej ff a dashinej.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 23:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
milé, Jeanne! :mrgreen:
aj ked som pôvodne scenku s laboratoriou chcela dať Do Povinnosti manzelky (aby toho chudera Katarina nemala privela), napokon ju tam predsa len dám. :writer: ako odpoved na vaše posmešné ff. :writer:
Keby to počula Katarína, povedala by zrejme niečo v stýle:" Tak to teda nie, páni! Pod desať tisíc svoje biele vznešené stehna nikomu neroztiahnem. iba ak svojmu manzelovi. A ten uz svoje peniaze dostal."


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 23:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahaha, super zvrhlá fikce na dobrou noc, co víc si přát? :slzici: :slzici: Bude pokračko?? Docela ráda bych se dočetla, jaké to je, když příjde arcibiskup na večeři blbců :mrgreen: :mrgreen: :priest:

PS. chtělo by to sepsat bodový systém, že by volné pokračko "50 důvodů"?? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 19 pro 2014, 01:45
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wow, Jeanne, tohle jsem teda nečekala :lol: Před půlnocí jsem se vrátila z práce s myšlenkou, že již další PC zapínat nebudu, ale nakonec jsem byla přímo nadšená, že jsem se na „novinky“ ve fóru podívala :mrgreen: :mrgreen: Strašně jsi mě pobavila, nemohla jsem se přestat smát :slzici: :slzici: :slzici:
Super mini-povídka, dialogy tohoto čtyřlístku jsou naprosto geniální :ach: :ach:
Tohle mě úplně nadchlo:
„Inu nové toulouské časy,“ povzdechl si markýz d’Andijos.

Jak pravila Dauphine – nádherná story na dobrou noc :ok: :applaus: :applaus: :applaus:

ada1987 píše:
... napokon ju tam predsa len dám, ako odpoved na vaše posmešné ff.
Ado, moc dobře nechápu, čemu se divíš? :shock: Vždyť ty sama jsi takovouhle hrdinku stvořila, ty sama jsi určila pravidla. :roll: Tady alespoň vidíš ten rozdíl, jak to vypadá, když se charakter postavy mění nebo ne. V této mini povídce je předem určený charakter Kataríny nezměněn. Ve fikci je přesně popsaná první manželka pana hraběte tak, jak jsi ji popsala ty sama. Kdyby byla tato postava pozměněna, tak bychom si tu přečetly o příjemné, duchaplné a inteligentní dámě, která by tak neděsila kolemjdoucí. A zároveň jsi si v této povídce měla možnost přečíst o Joffreyovi takovém, jakého ho stvořila madam AG. Tak proč myslíš, že je ff posměšná??? :? Vždyť je to jen tvoje hrdinka zasazená do reality ... ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 19 pro 2014, 11:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
"Tak to teda nie, páni! Pod desať tisíc svoje biele vznešené stehna nikomu neroztiahnem. iba ak svojmu manzelovi. A ten uz svoje peniaze dostal."
"To vážně nebude nutné, madame," zchladil ji suše Peyrac a skoro uvažoval o vynálezu té kouzelné pálenky, co popisoval Bernard.
"Tohle není fér," zvolal zklamaně Péguilin, "Joffrey to má zase vyhrané!"
"Nezapomenutelné důvody, proč se vyplatí mít za ženu Katarínu, pánové," dodal hrabě de Peyrac.
:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: ach! To jsou cynikové, hahahaha :ach: jen by mi bylo strašně, strašně líto pana dokonalého, kdyby měl doopravdy takovouhle manželku, ještě že je to jen sci-fi fikce. ;)

PS. Já že jsem tě přepadla??! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 19 pro 2014, 11:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
ada1987 píše:
... napokon ju tam predsa len dám, ako odpoved na vaše posmešné ff.
Ado, moc dobře nechápu, čemu se divíš? :shock: Vždyť ty sama jsi takovouhle hrdinku stvořila, ty sama jsi určila pravidla. :roll: Tady alespoň vidíš ten rozdíl, jak to vypadá, když se charakter postavy mění nebo ne. V této mini povídce je předem určený charakter Kataríny nezměněn. Ve fikci je přesně popsaná první manželka pana hraběte tak, jak jsi ji popsala ty sama. Kdyby byla tato postava pozměněna, tak bychom si tu přečetly o příjemné, duchaplné a inteligentní dámě, která by tak neděsila kolemjdoucí. A zároveň jsi si v této povídce měla možnost přečíst o Joffreyovi takovém, jakého ho stvořila madam AG. Tak proč myslíš, že je ff posměšná??? :? Vždyť je to jen tvoje hrdinka zasazená do reality ... ;)
fantina-ničomu sa nedivím, len konstatujem. áno, rozdiel vidím, ved na to som chcela upozorniť. ked vy si meníte Katarínu podla toho, ako sa vám hodí do ff, tak to môzem robiť aj ja so J.
K. bola rozhodne duchaplná a inteligentná. a myslím, ze je aj príjemná (zo začiatku nebola, to musím uznať). ako desila okoloidúcich? :?: to mi prosím vysvetli.
tiez si myslím, ze J. od pani Golon by si zo svojej zeny takýto posmech nerobil. Nech by vyzerala akokolvek. Ved je to predsa gentlmen!
a prečo je ff posmešná? katarína je príliš vzdelaná, takze by jej v laboratorií nič nevybuchlo a tiez by nevyhodila do vzduchu polku palaca, ako mali páni obavu.
inak ma napadlo, ako by sa J. tváril, keby mu K. priniesla tých tisíc zlatých, aby s nou strávil noc.

p.s. a to som chcela pôvodne tam nechať Angeliku, len ju urobiť skaredú.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 19 pro 2014, 16:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
„Tak tohle jsem vidět nechtěl. Dneska už se mi zaručeně nepostaví,“ okomentoval výjev markýz de Villarcaux.
„Musím se opít,“ dodal Péguilin, který při té scéně poněkud zezelenal.
„Inu nové toulouské časy,“ povzdechl si markýz d’Andijos.
„Vyrážím s vámi do Paříže, pánové,“ prohlásil Peyrac, rozhodnutý se svému životu postavit a zavolal na své sluhy, aby začali balit ještě dnes.
Seskupení tětcho pánů, tak tomu říkám dokonalá představa!!! :oops: :shock: :lol:
Ideální by bylo, kdybych té scéně mohla být osobně přítomná, ale radši jen jako muška na stěně nebo tajně poslouchat klíčovou dírkou - nevím, jestli bych se vydržela nečervenat :oops: ;) A navíc, pánové se málokdy před něžnějším pohlavím málokdy odvážou, jako když si povídají jen spolu, a jsou lehce opilí a těžce namachrovaní :slzici: :swordplay: (Ale je vidět, že před Jeanne si asi muži servítky neberou, musíš mít přece inspirační zdroj takových dialogů - dvojky, trojky, turecké panny, atd? ;) )


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 19 pro 2014, 19:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Mám štěstí, že nemá ani problém sdělit mi, jak moc jsem mu v noci ničila sny..
No toto! :shock: A to se nebojí, že je pan Nedokonalý vyzve na souboj?! :swordplay:

Na druhou stranu, pokud by k tomu došlo, jistě bys to dokázala literárně vytěžit, takže bychom z toho profitovaly vlastně všechny :ok: :slzici:

Myslím si, že pravidelné poslouchání takových výroků jistě zanechá na člověku - potažmo na ženě - stopy, ale zase tě pak jen tak něco nerozhází... ;)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 25 úno 2015, 10:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
"Daruji vám svoje srdce," odpověděl raději rovnou to, co chtěla slyšet, aby ty kecy zkrátil.
Nejlepší replika z celé minifikce, Jeanne!! Klobouk dolů, nakolik už jsi pronikla do mužské mentality!! :ach:
Peyrak sice bude vždy za Katarínou zaostávat, ale přesto drtivá většina mužů stále toto jednoduché pravidlo nechápe - říci ženám to, co chtějí slyšet :applaus:

P.S. Jak se Katarína staví k tomu, že se o ní v Quebeku povídá, že souloží s černochy, přestože má doma mistra v umění milovat?! Nevyvolá to v ní nový záchvat sebelítosti??


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 26 úno 2015, 18:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Sadu pěkně tvrdých a velkých "srdcí". No řekněte dámy, která jste někdy dostala přímo celou dárkovou sadu srdcí, coby symbolů vaší samostatnosti!?
Jeanne, děkuji za přínosný feedback, odhalil mi, že darování sady srdcí může mít nečekaný, nový rozměr. :twisted:

A teď k problematice darování srdce, kterou tak pěkně rozvíjíš v sekci Formální korespondence. Měla bych na tebe, jakožto na odborníka pár dotazů: Je možné, aby v budoucnu darovala srdce také Katarína? Já vím, že už ho vlastně darovala, ale přece jenom nemohlo by být darování nějak jasněji vyjádřeno (ať už v hmotné, nebo v nehmotné podobě)? Kolikrát je vlastně možné věnovat srdce (u Kataríny i pana S.), existuje nějaká frekvence darování nebo nějaký optimální počet?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 26 pro 2016, 20:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bude pokračko? :ok: :ach: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 pro 2016, 11:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne-to snad nemyslis vazne?! :disagreement: :disagreement: ako môzes takuto blbost napisat?! :zle: keby som nieco podobne napisala o J. alebo A. tak ma roztrhate v zuboch!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 03 led 2017, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečne sa dostávam k tomu aby som napísala feedback.

Takže najskôr k sladučkej fikcii od Mimi, ktorá konečne napravila Kataríninu reputáciu o neustálom ľutovaní sa

a jej image nepohľadnej dámy [ img ]

Konečne už "nekatarínuje" ale snaží sa zo svojho života niečo spraviť.... :scientist: :swordplay:

Má to iba maličký zádrhel: Autorka tejto vskutku originálnej postavy, si pre Katarínu nikdy,
ale skutočne nikdy, neželala žiadny dobrý koniec. :disagreement: Nemá vôbec, ani len omylom rada dobré konce. :disagreement:

Keď už nejaký poriadný koniec, tak teda nejaký poriadne tragický :ok: Aby ju mohli ľutovať ešte celé ďalšie generácie.

----------------------------------------------------

A teraz k fikcii číslo dva:

Ach, pán Markíz síce píše málo ale OHO!
konečne ďalšia meta-fikcia od tej piškvorkovej na ktorej som sa poriadne zasmiala .... :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 04 led 2017, 09:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja nechapem, damy, preco si stale myslite, ze K. sa lutuje alebo by sme ju mali lutovat my?! :?: :?:
uz x-krat som tu spominala, ze K. sa nelutuje, len dava prednost inym veciam v zivote ako ine damy tej doby. nebude nadsena z diamantoveho nahrdelniku, aky dal Joffrey Angelike o niekolko rokov neskôr. K jej vyzoru a jej stylu zivota sa to nehodi. Skor da pednost kniham o vede (co by bolo problematicke, kedze vacsinu z nich uz precitala(
Ona len tuzila po tom, aby ju mal niekto rad. Niekto iny ako jej otec. Ako by to mal byt ak nie jej manzel?

ale v jednej veci ma Moirra pravdu. nikdy som pre K. neplanovala dobry koniec. Uz len preto, ze nemohla zostat s J. , lebo podla kanonu by sa potom nemohol ozenit s A. Ako som uz poznamenala, toto manzelstvo by sa skoncilo anulaciou, kedze K. si postupne uvedomovala, ze na manzelstvo treba dvoch a J. o udrzanie tohto zvazku nemal zaujem. Na zaciatku poviedky som tiez planovala K. smrt, ale J. nebol v dielach p. Golon prezentovany ako vdovec.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 04 led 2017, 19:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Ona len tuzila po tom, aby ju mal niekto rad. Niekto iny ako jej otec. Ako by to mal byt ak nie jej manzel?

ale v jednej veci ma Moirra pravdu. nikdy som pre K. neplanovala dobry koniec. Uz len preto, ze nemohla zostat s J. , lebo podla kanonu by sa potom nemohol ozenit s A. Ako som uz poznamenala, toto manzelstvo by sa skoncilo anulaciou, kedze K. si postupne uvedomovala, ze na manzelstvo treba dvoch a J. o udrzanie tohto zvazku nemal zaujem. Na zaciatku poviedky som tiez planovala K. smrt, ale J. nebol v dielach p. Golon prezentovany ako vdovec.
Ado, říkáš, že jsi neplánovala dobrý konec. Manželství skončilo anulací. Ale Katarína žila. To je přece to nejdůležitější. Proč by se nemohl objevit někdo, kdo by jí zaujal a ona jeho také? Nebo si prostě žít podle svého. Věnovat se tomu, co chce. Má na to prostředky. :love:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Andijosová svadobná cesta
Napsal: 10 úno 2017, 22:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Bez obrazku uz by to nebylo kompletní. :twisted:
Však? :twisted: Kde sa namňa hrabe Zeitoun z jeho úbohými scenarmi! :potapec:
PS: Všimnite si akú mám kostýmovú výpravu.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Andijosová svadobná cesta
Napsal: 10 úno 2017, 22:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:ach: :ach: :ach:
Katarína je stejně nejlepší, lepší než pan dokonalý a Andijos dohromady! :twisted: :twisted: Super beta obrázkové pokračko, pobavila jsem se.

PS. nechceš rovnou sepsat ještě třetí fikci, kde by byl s Katarínou i Maršál? myslím, že bychom to všechny ocenily :twisted: :twisted: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Andijosová svadobná cesta
Napsal: 10 úno 2017, 22:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Katarína je stejně nejlepší, lepší než pan dokonalý a Andijos dohromady! :twisted: :twisted: Super beta obrázkové pokračko, pobavila jsem se.

PS. nechceš rovnou sepsat ještě třetí fikci, kde by byl s Katarínou i Maršál? myslím, že bychom to všechny ocenily :twisted: :twisted: :lol:
Prečítala si mi myšlienky. Práve ma napadlo že by som mohla napísať fikciu Katarína, maršál a nugátové knedlíky. Alias ako Katarína nalepila maršálovi nugatové knedlíky na hlavu.

Myslím že tou predošlou som jednala aj v duchu autorky Kataríny, ktorá pre svoju hrdinku v žiadnom prípade nemá rada dobré konce. I keď som si viac ako istá že Katarína po svojej hrdinskej smrti naďalej pokračuje vo svojich skvelých pokusoch v nejakom paralelnom univerze. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Katarína Beta Fikce
Napsal: 11 úno 2017, 10:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katarína Beta Fikce

Milé Angelikoložky, keďže Katarína [ img ]
nám neskonale chýba, a jej autorka nám už nechce písať žiadne
pokračká, rozhodla som sa že našu hrdinku trochu zasa oživím mojimi mini beta fikciami. :potapec:

Prajem príjemné čítanie .... :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Andijosová svadobná cesta
Napsal: 11 úno 2017, 10:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
PS. nechceš rovnou sepsat ještě třetí fikci, kde by byl s Katarínou i Maršál? myslím, že bychom to všechny ocenily :twisted: :twisted: :lol:
Práve pracujem na mini beta-fikcii Katarína a Maršálová večera. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Katarína Beta Fikce
Napsal: 11 úno 2017, 20:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, skvělá beta fikce. :ok:
Zábavné a milé počtení. :applaus:
Mám dotaz: Ten stroj času je ten kočár z mé fikce, kterým odletěli pan Dokonalý a Angelika na výpravu časem?

Napadlo také něco napsat o Katarině a Andijosi, když jsem si přečetla příspěvek o jejich svatbě. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 bře 2017, 21:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Dasho, to je úžasné! :ach: :ach: Katarína nikdy nezklame, je tak inspirativní. Až někdy půjdu na maškarní, chci jít za Katarínu, stejně jako Joffrey, to je lepší než jít za Rescatora. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 bře 2017, 21:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, Dasha :ach: tak tomuto hovorím "prekvapko" pred spaním :slzici:

Congeniálne pokračko Katarininých dobrodružstiev. :ok:


PS: pre ďalšie čitateľky fikcie ktoré by chceli vidieť spomínaný kostým, prosím:

[ img ]

odkaz na tému


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 bře 2017, 19:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, moc pěkná a vtipná povídka. :ok: :agree: :D

Jestli by Ti to nevadilo, napsala jsem první část krátké fikce, kde chci využít renesanční kostým a navázat na dobu po plese. Chci se zase víc věnovat psaní, tohle by byl takový pokus znovu se rozepsat. Něco málo jsem si tedy z tvého vyprávění vypůjčila. Katarína tam sice je, ale není to hlavně o ní.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 19 bře 2017, 22:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je skvele Mimi a zverejnis tu fikci? Moc se tesime na dalsi pokracka!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 bře 2017, 17:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Dasho, moc pěkná a vtipná povídka. :ok: :agree: :D

Jestli by Ti to nevadilo, napsala jsem první část krátké fikce, kde chci využít renesanční kostým a navázat na dobu po plese. Chci se zase víc věnovat psaní, tohle by byl takový pokus znovu se rozepsat. Něco málo jsem si tedy z tvého vyprávění vypůjčila. Katarína tam sice je, ale není to hlavně o ní.

Mimi, to je úžasné, moc se těším! Ráda Ti předám štafetu, neměla jsem s Katarínou v kostýmu už žádné další plány :P A kdyby se tam objevilo např. vyznání lásky od Peyraka, splnila bys sen i Dauphine!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 20 bře 2017, 17:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, díky. Jen se obávám, že asi nesplním tak úplně vaše představy. Děj není zase tak moc o Kataríně. Zatím jsem dala první ochutnávku a uvidím, co tomu řeknete. V druhé části bude něco romantiky. :slzici:

Musím se tak trochu rozepisovat, ale o Kataríně ještě také plánuji něco napsat. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2017, 14:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
K tomu mohu říct jen: FUJ! Jsem ráda, že mně se zdá o něčem jiném :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2017, 16:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
UF! :shock: :roll: Katarína :katarina: sa nezdá! :twisted:
Až sa o týchto jej snoch dozvie Arcibiskup Toulouský! :priest: bude poprask!

V kažom prípade Katarínine sny vysoko prekročili sny pána Rescátora z tohto linku:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 9&start=30


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 27 dub 2017, 18:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
K tomu mohu říct jen: FUJ! Jsem ráda, že mně se zdá o něčem jiném :) .
Tak v tomto jsem třeba já úplně nevinně! Původně to byla variace na Paridův soud s cherry rajčetem :mrgreen: . Jenže :katarina: prohlásila, že nestačí posoudit jen fyzickou stránku věci, ale že její rozhodnutí musí být komplexní! A nás to všechny tak rozhodilo, že vlastně ani nevíme, kdo se nakonec stal vítězem. :zle: :budu_zvracet:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 14 zář 2017, 17:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
uprimne som zhrozená, čo vsetko z Kataríny robíte! :disagreement: :disagreement: :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 14 zář 2017, 21:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
uprimne som zhrozená, čo vsetko z Kataríny robíte! :disagreement: :disagreement: :disagreement:
keď sa autorka prestala o Katarínu starať a odletela kapitánom Spockom bohvie kam musíme sa starať my ;)

neviem nad čím konkrétne si zhrozená ....v každom prípade vo fikciách ako aj v reálnom živote je protrebný
nadhľad a humor ... bez toho to nejde ... :disagreement:

nie všetko čo sa zjaví na fóre je myslené smrteľne vážne :mrgreen: keby si sledovala fórum vedela by si že každá z nás si
tu v pohode dokáže strieľať dokonca aj zo samej seba ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 14 zář 2017, 22:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:
uprimne som zhrozená, čo vsetko z Kataríny robíte! :disagreement: :disagreement: :disagreement:
keď sa autorka prestala o Katarínu starať a odletela kapitánom Spockom bohvie kam musíme sa starať my ;)

neviem nad čím konkrétne si zhrozená ....v každom prípade vo fikciách ako aj v reálnom živote je protrebný
nadhľad a humor ... bez toho to nejde ... :disagreement:

nie všetko čo sa zjaví na fóre je myslené smrteľne vážne :mrgreen: keby si sledovala fórum vedela by si že každá z nás si
tu v pohode dokáže strieľať dokonca aj zo samej seba ;)

Ado, tak to je. Svoji hrdinku jsi opustila a já stále říkám, že je to škoda. Mohla bys dál rozvíjet její osudy podle svých představ. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 zář 2017, 15:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- keby som nieco podobne napisala o Angelike, tak mi tu utrhnete hlavu! Jasne som ti napisala, ze ja som K. neopustila, ale múza opustila mna!! Ci je na Vulkane, alebo sla za neutralnu zonu za Romulanmi, to neviem. GPS nechala doma.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 zář 2017, 16:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
@ada1987

Co se Kataríny týče, vtipkování o BDSM bych nechala stranou, to je opravdu jen věc fóra a věřím, že prvoplánově nebylo myšleno zle. Holky akorát rozvedly tu myšlenku o trestání záhadného neznámého... Toto je opravdu nutno brát s nadhledem ;) .
Btw: I o Angelice tu padlo mnoho narážek a dvojsmyslů, takže bych to nebrala osobně a proti Kataríně. Prostě na fóru bují zábava různého druhu ;) .

V povídkách myslím Mimi navázala na příběh Kataríny velmi pěkně, zde bych se neurážela, dokud nebudeme vědět, jak se vše vyvrbí. A samozřejmě všechny rády počkáme na návrat inspirace a Tvoji verzi příběhu. Nikdo neříká, že nemůžeš vytvořit vlastní dějovou linii a že je nutno respektovat to, co vymysleli druzí :) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 zář 2017, 17:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
@ada1987

Co se Kataríny týče, vtipkování o BDSM bych nechala stranou, to je opravdu jen věc fóra a věřím, že prvoplánově nebylo myšleno zle. Holky akorát rozvedly tu myšlenku o trestání záhadného neznámého... Toto je opravdu nutno brát s nadhledem ;) .
Btw: I o Angelice tu padlo mnoho narážek a dvojsmyslů, takže bych to nebrala osobně a proti Kataríně. Prostě na fóru bují zábava různého druhu ;) .

V povídkách myslím Mimi navázala na příběh Kataríny velmi pěkně, zde bych se neurážela, dokud nebudeme vědět, jak se vše vyvrbí. A samozřejmě všechny rády počkáme na návrat inspirace a Tvoji verzi příběhu. Nikdo neříká, že nemůžeš vytvořit vlastní dějovou linii a že je nutno respektovat to, co vymysleli druzí :) .

Ado, já si také myslím, že je třeba dívat se na věc s nadhledem a humorem. Ve vyprávění jsem napsala, co si mohla myslet šlechtična z vysoce postaveného rodu o muži nízkého původu a stojícího patrně mimo zákon. Jak by se k němu zachovali na panství jejího otce. Podle mě myslela jako urozená žena v té době. Já ovšem nepíši historický román. Jen romantickou a možná i trochu sentimentální fikci. Když jsem četla ty přįspěvky a viděla obrázky o trestání záhadného modrookého lapky v uvozovkách, tak jsem se tomu smála a pobavilo mě to.
A také navrhuji, napiš o dalších osudech své hrdinky. Já si to moc ráda přečtu a myslím, že nejsem sama. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 15 zář 2017, 21:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi- ja som myslela na BDSM praktiky, ktore spomenula Moirra. Proti tvojim príbehom nic nemam, prave naopak. "Tvoja" K. sa najviac podobá tej "mojej".
Ale teraz uz chapem, preco p. Golon nechcela, aby sa o Angelike pisali ff.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
Napsal: 16 zář 2017, 00:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, nehraj sa tu na svätu 8) a nerozculuj sa to zbytocne nad vecami ktore kazdy okrem teba pochopil presne
ako to malo byt:

Ako vtip ! :tongue:

ja som ziadne sado maso este nikdy nepisala ani pisat nebudem lebo ma to jednoducho a strucne nebavi
a ani niesom fanusik takych hratok ... jednoducho ma iba pobavilo ze si ten modrooky pan z fikcie od Mimi
v podstate koledoval o vyprask a to je vsetko :applaus:

keby som sa ja mal rozculovat nad tym akeho bezcharakterneho tupca hral nas milacik Joffrey v tvojej povodnej fikcii
( a nezdalo sa mi ze to by bol mal byt tiez vtip, mozno som tu aj ja nieco nepochopila :roll: ) tak by som tu musela o tom napisat dvojstranovy zoznam co sa mi teda vobec nechce :roll:

vacsina z nas tu na fore ma dost humoru na to aby si dokonca dokazala utahovat aj sama zo seba -
ibaze ty si to akosi prehliadla :eyes:

keby clovek bral vsetko v zivote iba smrtelne vazne, svet by bol skutocne neobyvatelne miesto :turban:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína - jednorázové minifikce
Napsal: 05 úno 2019, 11:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po tom čo Dasha urobila v časopise objav ktorý Penelopa stanúc sa očitým svedkom objavu okomentovala takto:
Citovat:
Jako bonus pak posílám reklamu z časopisu, na kterou natrefila Dasha a velmi bryskně pochopila, že se jedná o Kataríniny chemické pokusy, při nichž Bécher extaticky vykřikoval cosi o vejci mudrců. Nechci vyvozovat závěry, ale možná že jen díky kupelaci koňské masti Joffreye napadlo hrát si se zlatonosným pyritem...
https://www.najdizlato.cz/

.... mi skutočne nedalo nevysvetliť odkiaľ vlastne pochádza tradícia strkať zlato do konskej masti. :la-polak-fun:

hlavne keď to všetko ešte Jeanne okorenila komentárom:

Citát: Otázka je jestli Katarína pokrokově vařila zlato z konské masti nebo konskou mast ze zlata.

Takže prajem príjemné čítanie. :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 78 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů