DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodružstvá

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 62 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 31 črc 2019, 12:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Na přání hrdinky příspěvek s názvem "Polačkyno tajomstvo" vložen k jejím ostatním dobrodružstvím ;) .
Ja sice mam spolocne s kniznou Polackou :la-polak-fun: akuratik to zesi vzdy bez rozpakov povie svoj nazor - podla hesla co na srdci to na jazyku - a ze casto poriesim jednoduchym sposobom to nad cim si presofistikovani mudrci zbytocne lamu hlavy :la-polak-fun: -
ale fikci som ci dokonale uzila :ok: :ach:

ta cela fikce tak dokonale zapaden ku kniznej Polacke :slzici:

ha ! kto iny by mohol porazit (a dorazit) Joffreya v telesnej laske ako madame la Polack? [ img ]

Penelopa, :applaus: fakt ta dokonale kopla muza!

UF! keby len Angelika :eyes: toto tusila! ... aj ked stazovat sa nemoze ... ved to bolo davno predtym ako prikvitla do Toulouse, ci nie? :D :D

POZOR SPOILER :!: :!:

Citovat:
A tak se kymácivou chůzí potloukala po Paříži a smutně prosila mladého kardinála, královnu matku a zejména mladého panovníka: „Ach, Veličenstvo! Ach, korunovaná hlavo! Kdypak nám zase dáš nějakou válku? Pořádnou válku. Co se tam potloukáš v ty svý kobce! Král bez válek stojí za drek. Král bez vítězství…“

Dojemné ženské postavy si všiml jistý languedocký mladík, potomek šlechty starší a slavnější než té, z níž pocházel Polačkou vzývaný Ludvík. A tak se shodou nepravděpodobných událostí stalo, že volbou Joffreye de Peyrac, toulouského hraběte a mimo jiné i Zlatého hlasu, se pro tuto noc stala právě markýza Poláků.


Uplne dokonale si dokazala napodobnit Polackyn zargon s kanonu a zapisujem ti specialny bod za to ze ti neuslo ze Joffrey, ako potomok grofov Toulouskych, pochadzal z este lepsieho rodu ako samotny Ludvik XIV ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 31 črc 2019, 13:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Uplne dokonale si dokazala napodobnit Polackyn zargon s kanonu
Abych se nechlubila cizím peřím... ten žargon je přesnou citací z kánonu 8) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 31 črc 2019, 20:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, tak tohle se Ti povedlo. :ok: :applaus

Při pořádání proslavených škol lásky v paláci Trubadúrské poezie se pan hrabě určitě nepochlubil tímto zážitkem po noci s Markýzou Poláků.

Ráno opouštěl lůžko rozlámaný hůř než tenkrát po katolickém útoku, při němž v dětství utržil své jizvy i zranění nohy, a byl vskrytu rád, že je vůbec schopen se na tu kratší nohu postavit, natož ujít pár kroků k umyvadlu, aniž by to vypadalo, že je zralý na zdravotní penzi. :mask: :la-polak-fun: :disagreement:

Jak se správně říká "Cherchez la femme." Byla to právě Polačka, kdo inicioval povstání vedené Bernardem d´Andijosem proti králi. Teprve teď byla tato skutečnost zveřejněna. Nakonec bylo objasněno, proč po letech hrabě de Peyrac věnoval bývalé Polačce, nyní majitelce prosperujícího hostince a nejen hostince, cenné dárky.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 01 srp 2019, 19:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Copak, copak? Neříkej, že Ti Desgrez nevoní? :mrgreen:

Hlášku o marcipánovém ptáku mi ihned Polačka přeposílala a nevím (vím), co to o mně vypovídá, ale vyložila jsem si ji stejně jako ona :roll: :mrgreen: . V této souvislosti jsem si vzpomněla na to, kterak mi moje máma se smyslem pro recesi koupila v cukrárně marcipánového chlapa. Jeho ztvárnění bylo sice stylizované, ale za to byl nahý se vším všudy a v dlaních pevně svíral něco obrovského (v poměru ke zbytku jeho marcipánového těla). Ač marcipán miluji, tehdy jsem nebyla schopná ten jediný kousek dát do pusy... Je tedy otázkou do pranice, zda v baroku existovaly takové prudérní osoby, jako jsem bývala já, které by marcipánovou labuť nerozdýchaly ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 19 srp 2019, 19:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Můj návrat do civilizace zhruba po 3 týdnech jsem započala na těchto stránkách.

Skvělá volba!
Spojit příběh Polačky a Joffreye byl naprosto geniální nápad :agree: .
Ŕezala jsem se :slzici: :slzici: :slzici: od začátku až do konce, prostě jeden "gag" za druhým :ok: :ok: :ok: :
od Zlatého hlasu, po kterém vzdychaly Pařížanky, po Joffreyovo "nestíhání" apetitu Polačky a jejího vyvolání povstání v Toulouse s naočkováním Bernarda a na závěr quebecké setkání, ke kterému došlo díky Joffreyovu starému štedrému sponzoringu.


Hodnocení 10/10
Tereza Spáčilová


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 20 srp 2019, 11:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Spojit příběh Polačky a Joffreye byl naprosto geniální nápad :agree: .
Ŕezala jsem se :slzici: :slzici: :slzici: od začátku až do konce, prostě jeden "gag" za druhým :ok: :ok: :ok: :
od Zlatého hlasu, po kterém vzdychaly Pařížanky, po Joffreyovo "nestíhání" apetitu Polačky a jejího vyvolání povstání v Toulouse s naočkováním Bernarda a na závěr quebecké setkání, ke kterému došlo díky Joffreyovu starému štedrému sponzoringu.
Hodnocení 10/10
Tereza Spáčilová
Pod toto sa môžem podpísať: už som si to zasa prečítala,
prostě jeden geniálny "gag" za druhým a bol to aj úžasný darček k mojim narodeninám! :ach:

POlačka :la-polak-fun: dáva 100 bodov z desiatich :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 02 led 2021, 23:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uz zasa som si čítala Polačku contra Joffrey od Penelopy a chrámem sa tu od smiechu :slzici: :ok:

Našla som si filmovú Polačku (Rosalba Neri) v Háreme Muleja Ismaella :la-polak-fun:

ešte si spomínate?

Všetko len zásluha úbohej Polačky , ktorej sa nikto ani poriadne nepoďakuje.
Tisíc dní a nocí som mu musela rozprávať tie prekliate príbehy prostitútok z parížskeho podsvetia. A keby len rozprávať ... mávla rukou vyvrátiac oči v trpiteľskej grímase

takto si predstavujem filmovú Polačku ako tancovala Mulejovi :mrgreen:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 02 led 2021, 23:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Polačka super. :ok: :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 03 led 2021, 11:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem pro zajímavost nahlédla do tématu Polačka v sekci Postavy. A praštilo mne do očí hned několik nedotažených nápadů:

Jak vznikla přezdívka "Polačka":
moirra píše:
Az mam chut napisat Polackyno rozpravanie ako Polsky pluk prisiel nejakym nedopatrenim o velitelov a aj o mapy, a kedze sa v dalekom Francuzku nikto z nich nevyznal, Polacka prebrala (neoficialne) velenie. [ img ]
Cez den na bojisku a v noci v kdektorej posteli. Bola to proste zenska zachrankyna zufalcov. :zachrana:

Mozno raz Polacku presvedcim aby nam to porozpravala pri dzbane vina. ;)
moirra píše:
Ona bola skutočný kamarát. :agree:

V mojich očiach nebola o nič menej ani viacej ľahká žena ako to boli jej "sofistikované" kolegyne pri kráľovskom dvore.
Akurát že každý to robil v inej lige a možno za iné peniaze či protislužby.

Polačka sa v Neselskej veži aspoň nesnažila Angeliku otráviť.

Už sa teším ako ju Angelika raz vpašuje do Versailles ako komornú, aby to tam videla. :lol: :twisted: :twisted:
na tú fikciu si vyhradzujem prednostné právo.

Čo môže byť zábavnejšie ako Polačka vo Versailles ???? Tá keď to tam všetko skomentuje to si nedáme za klobúk. :disagreement: :lol:
PenelopaW píše:
moirra píše:
Viete že v kanóne je napísane že Polačka vlastnila hárem ?
Třeba část svých dívek odvezla z harému Mulaje Ismaila?? ;) Takže potom v Novém světě dokázala uspokojit i ty nejspecifičtější choutky svých zákazníků :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 03 led 2021, 15:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moc ďakujem že si mi to vyhladala Penelopa ♥ super! :D
PenelopaW píše:

Už sa teším ako ju Angelika raz vpašuje do Versailles ako komornú, aby to tam videla. :lol: :twisted: :twisted:
na tú fikciu si vyhradzujem prednostné právo.

Čo môže byť zábavnejšie ako Polačka vo Versailles ???? Tá keď to tam všetko skomentuje to si nedáme za klobúk. :disagreement: :lol:
no ja si myslím že dobrá inšpirácia ako by to dopadlo keď príde Polačka k dvoru je presne v tomto filme keď sa zo ženská ktorá prala Napoleonovi spodky bol povýšená na šlachtičnú a prišla k dvoru:

Sophia Lorenová jako krásná pradlena s pusou prořízlou tak, že na ni byl krátký i Napoleon. Filmem připomeneme i jejího hereckého partnera Roberta Hosseina, který zemřel zemřel ve čtvrtek ve věku 93 let.

Madame Sans Gene, neboli "Madame bez ostychu" se přezdívalo ženě, která kdysi prala Napoleonovi spodky. Madame Sans - Gene je ispirován životem skutečné Catherine Hubscher, jež byla původně Napoleonovou pradlenou v době, kdy on byl ještě pouhým kaprálem. Později se s ní oženil Francois-Joseph Lefebvre, který v Napoleonově armádě dosáhl hodnosti maršála, a byl mu dokonce udělen titul vévody. Catherina si přezdívku Madame Sans-Gene vysloužila kvůli svému jazyku a neznalosti dvorské etikety.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/355 ... ArSPqGBR-k

Sofia Lorenová je v tom film úplne dokonalaá Polačka :ok: :slzici:

škoda že v zahraničí si to prehrať nemôžem (videla som to už v taliančine) ale vy dámy si to pozrieť online možete! hlavne doporučujem tú časť ako "Polačka" prišla k dvoru! :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodruž
Napsal: 03 led 2021, 16:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofia Loren je dokonalá Polačka. :ok: :la-polak-fun:

Je to zvláštní, jak se některé situace a postavy podobají těm z našich fikcí. R. H. - Joffrey. Ve fikci mu vynadá Katarína hned napoprvé kvůli vrzajícím dveřím. Ve filmu to hrdina schytal od Sans Gene za dělo a mříž.

Scéna, jak jede Sofia za manželem a tam čeká prostitutka,. Na lodi se sejde Angelika a Katarína. :eyes: :katarina:
Já vím, je to takové fantazírování pro chladné podvečery. :P


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Polačka v haréme Muleja Ismaila a iné dobrodružstvá
Napsal: 02 kvě 2021, 14:43
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teď jsem fikci dočetla - no to byla smršť :)
Holky, vy máte ale fantazii a smysl pro humor! Osman, sultán a vlastně ani Joffrey nestačili zírat (já taky ne :D ) Kdyby Polačka zkusila něco víc, tak by nejspíš sultán zapomněl na všechny nedostupné zajatkyně. Dokonce zničila i budoucího mistra lásky 8)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 62 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů
cron