DISKUSE : Výročí

Odpovědět   Stránka 4 z 4  [ 168 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 26 čer 2020, 15:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha Tereza, práve som prišla na to že som ti k poslednej časti zabudla napísať komentár ...
no čo aspoň som si to prečítala znovu :la-polak-fun:

Táto časť splnila moje očakávania podľa hesla: to najlepšie na koniec :D

dojal ma Joffrey spievajúci svojim chraplákom :trubadur: (že si ešte pamätal text? )

a toto ma pobavilo: "dvě pečená kuřata s nádivkou" hneď na raňajky, podľ Angeliky zrejme dosť malé raňajky :lol:

Spomenula som si na Florimondov výrok z inej časti „Měli byste sepsat paměti. Vystačily by na několik románů,“ vysekl rodičům poklonu Florimond. :mrgreen: :mrgreen:

moc pekné a romantické pokračovanie - zase už achám :ach:

A inak myslím že z určiosťou viem o čo išlo v tomto ;) :

Někdo by měl těm rozjíveným místním mládencům poradit, jestli by se ve Škole lásky spíš než o sázení neměli zajímat o to, jaká krásná slůvka jsi mi neřekl, když jsi byl Ty konečně můj,

Ale to vieš, nebola by som to ja keby som si do niečoho nerypla :mrgreen:

Z miláčka Andijosa :courtier: ďakujem, ale keby si prečítal toto, moc nadšený by nebol:

Padesátkrát jsem ho slyšel vyprávět o jeho útrapách coby svědka naší svatby a padesátkrát jsem se skvěle pobavil.

Andijos nebol svedok, ale manžel v zastúpení, na čom si veľmi zakladal, dokonca aj a tom že "on bol prvý"

Inak páči sa mi tento opis :ok: :

Užuž se nadechovala, aby stočila hovor směrem k Molinesovi, když v tom Joffrey zadržel koně.
„Podél Garonny nebo zkratkou?“ zeptal se věcně.
A i když Angelika tušila, že by jejich vyjížďka na této straně řeky pokračovala nerušeně dál, byla pro ni volba jednoduchá. Krajina lemující břehy řeky se v tomto místě totiž otevírala a na druhé straně začínalo být živo, kdežto kratší trasa blízkou lesní pěšinou, která se táhla téměř až k letohrádku, nabízela klid.
„Zkratkou,“ rozhodla bez váhání.


som nepolepšiteľná, a zaujíma ma či si sa díval na mapu alebo si ten opis dala iba tak .... kde si predstavuješ že bol letohrádok?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 26 čer 2020, 21:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za milý komentář. Jsi opravdu vnímavá čtenářka.
moirra píše:

A inak myslím že z určiosťou viem o čo išlo v tomto ;) :

Někdo by měl těm rozjíveným místním mládencům poradit, jestli by se ve Škole lásky spíš než o sázení neměli zajímat o to, jaká krásná slůvka jsi mi neřekl, když jsi byl Ty konečně můj,
Nevím, na co myslíš ty, ale Angelika tuto pointu celého závěru příběhu určitě prozradí.

Co se Andijose týká, označila jsem ho coby svědka svatby v Toulouse, v mé fikci Gaskoňská sázka stál v katedrále Joffreyovi po boku.

A na staré mapy Toulouse jsem se opravdu dívala, je jich v sekci o Toulouse - růžovém městě několik, ale hlavně jsem se opírala o tento známý popis z dílu Toulouská svatba, kdy si Joffrey odvážel Angeliku do letohrádku :

...... Kůň pomalu kráčel podél řeky, kopyta se mu bořila do písčité cesty........


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 29 čer 2020, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
.....
som nepolepšiteľná, a zaujíma ma či si sa díval na mapu alebo si ten opis dala iba tak .... kde si predstavuješ že bol letohrádok?
Moirro, odpovídám tedy podrobněji na Tvou otázku a beru si k ruce text z knihy :


...Ale přestala naléhat a vydala rozkazy, aby připravili koně a aby se dostavily dvě mladé služky, přidělené Angelice k službám. Zároveň zavolala dva muže a nosítka určená k cestám na předměstí.
„Je tam spousta odboček,“ reptala, celá zklamaná z toho, že musí opustit ruch města a ohlášenou slavnost.
Nosítka byla spíš něco jako zastřešené sedátko se záclonkami. Kolébala se mezi dvěma mulami kráčejícími pravidelným krokem. Angelika si vzpomněla na tu první cestu, kdy ji Margot doprovázela o svatební noci. Od té doby se do garonnského pavilonku několikrát vrátila, ale výhradně ve dne, když se tu konala nevinná posezení s přáteli.


Představuji si letohrádek blízko za městem, na dohled Garonny, jistě se k němu dalo dojet několika cestami - uličkami přes město či mírnou oklikou podél řeky. Vzhledem k přirozeným zákrutům řeky jsem si přisnila v té druhé variantě ještě zkratku lesem.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 29 čer 2020, 21:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano, práve tá skratka cez lesík sa mi páčila. :ach:

Inak hľadala som opis letohrádku ktorý som vložila kedysi a našla som:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 8&start=15

Všimni si aj foto čo som tam pridávala - nebola by tá terasa super?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 18 zář 2020, 14:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro lepší náladu zasílám závěr fikce i s epilogem.
Jak jsem kdysi slíbila, poslední slovo jsem věnovala Angelice.
Děkuji Moiře za dřívější popis slavné ložnice toulouského hraběte.
A také jsem kdysi napsala Penelopě, že si myslím, že Angelika nenapsala Joffreyovi v dopise do vězení 3x "miluji Tě". Celou dobu od začátku psaní Výročí jsem ten skrytý důvod,který jsem vložila mezi řádky a který nijak nesouvisel s její pozdější fikcí, měla už na papíře.
Snad vám mohu popřát příjemné čtení.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 19 zář 2020, 18:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za pokračování (a závěr), já si početla ráda a s chutí už včera. Jen tedy přiznávám, že si budu muset v klidu přečíst ještě všechno najednou, aby se mi to hezky propojilo.

Líbí se mi motiv malování / psaní na kůži, úplně jsem cítila tu intimitu a něhu mezi oběma manželi, takovou tu důvěrnost zrozenou z dlouholetého svazku dvou lidí, kteří toho spolu hodně prožili a kromě hluboké lásky je spojuje i úcta ke druhému. K tomu je to navrch takový detail, který AG sice v originále neuvedla, ale který čtenáře nevýslovně potěší. Ač je třeba fikčně "přidaný", nikterak nenarušuje představu, co o hrdinech má, a naopak mu je ještě víc přiblíží.

Původně jsem sice chtěla rýpat, že Joffrey by v Toulose nepsal "Miluji Tě", ale "Je t'Aime", takže by nepsal "dvě jedničky", ale jiné písmenko, ale co já vím, klidně mohl podle francouzké gramatiky začínat slovesem, tedy od písmene A, a to už může dvě jedničky připomínat, pokud čtenář čte jen letmo a nedává pozor ;).

Skrytý důvod si nejsem jistá, zda jsem objevila. Je to skutečnost, že Angelika své "miluji tě" nevyjadřuje slovy?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 19 zář 2020, 19:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidáváme se k Penelopě, také jsem si s chutí početla.
Líbilo se mi spojení školy milování spojené s výukou matematiky. :love: :love:
To bylo vtipné, jak se na pana hraběte slušelo.
:eyes: :trubadur:
Celé vyprávění si také znovu oživím.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 19 zář 2020, 23:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:

Původně jsem sice chtěla rýpat, že Joffrey by v Toulose nepsal "Miluji Tě", ale "Je t'Aime", takže by nepsal "dvě jedničky", ale jiné písmenko, ale co já vím, klidně mohl podle francouzké gramatiky začínat slovesem, tedy od písmene A, a to už může dvě jedničky připomínat, pokud čtenář čte jen letmo a nedává pozor ;).

Skrytý důvod si nejsem jistá, zda jsem objevila. Je to skutečnost, že Angelika své "miluji tě" nevyjadřuje slovy?
Jsem ráda, že sis početla a děkuji za komentář.
Jestli psát česky nebo francouzsky jsem tedy vážně zvažovala. Pro druhou variantu jsem měla verzi nějakého překvapivě rychlého tahu prstem, kdy by Angelika v podstatě jen hádala. Nakonec jsem ale pro písmena zvolila češtinu, tedy verzi "v českém znění". Když mluvili česky, tak i psali česky.
A co se týká vyznávání lásky mezi mezi těmi dvěma, myslím, že přesto že byl J. de P. trubadúr, v soukromí ani jeden z nich nevyžadoval stále nějaké důkazy lásky. Nevím teď, jak správně vyjádřit, co mám na mysli. Když prostě řekl jeden z nich, že toho druhého miluje, mělo to váhu a bylo to k věci. Dokonce jsem si kdysi kvůli této fikci, kterou jsem směrovala k psaní na zádech, dala tu práci a hledala jsem, kolikrát někdo z nich tomu druhému řekl právě ta slova, že ho miluje. Mám takový nejasný pocit, že mi stačily prsty jedné ruky. Vím, že dílo paní A.G. není červená knihovna a že se Joffrey z mnoha dílů vypařil, ale myslím, že jsem byla sama překvapená, jak se těmi slovy šetřilo. Ne že by mi to vadilo, v žádném případě, ale zajímavé toto zjištění opravdu bylo.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 19 zář 2020, 23:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Přidáváme se k Penelopě, také jsem si s chutí početla.
Líbilo se mi spojení školy milování spojené s výukou matematiky.
Děkuji Mimi za komentář.
Jsem ráda, že Tě lekce milování + matematiky pobavila. Chtěla jsem pro Angeliku zážitek, který jí mohl poskytnout jen pan hrabě.
A to ani Angelika netušila, že se jí Joffrey snažil přiblížit Velkou Fermatovu větu - jednu z nejslavnějších matematických vět v historii matematiky vůbec. Asi se pan hrabě pak pěkně zapotil :agree: , když svému příteli později na ten dopis odpovídal.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 00:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádherné počteníčko Tereza, dostala si ma už od začiatku :applaus:

ale ten flashback do Toulouse roku 1657 ma dostal úplne .. ach to je romantika! :ach:

páči sa mi ako každá do deja vkaldáme kus seba - keď píšeš ty Joffrey sa často venuje matematike -
u mňa zasa filozofuje a básni .... no takému učitelovi matematiky by si dala povedať každá :mrgreen:
a nevdojak aj nás Joffrey donútil osviežiť si matematické vedomosti a slávnu Fermatovú vetu

Angelikologocká Univerzita funguje skvele :P

samozrejme nechýba ani skvelý humor (ako by mohol keď sú Angelika a Joffrey hlavnými aktérmi)

„Než jsem Vás poznala, měla jsem matematiku spojenou jen s Molinesem a když ten přede mnou mluvil o číslech, tvářil se jako na pohřbu. S vámi je to zábava.“

páčia sa mi tie ich slovné prekáračky .. úžasný flashback do šťastných a nešťastných časov Toulouskych :trubadur: krásne to zapadá

ešte k tomuto:

co jsi mi o svatební noci vmetla do tváře a co jsem pak řekl já Tobě, když jsi byla má, ale co jsem Ti neřekl, když jsem byl Tvůj

myslíš že by Joffrey, ktorý sa vždy odlišoval od iných chlapov neuhádol???? :roll:


PS: Teraz si ma navnadila a Joffrey bude musieť dorozprávať ten príbeh ktorý mu Borderie vložil do úst vo Filme!!! :la-polak-fun:

Na břehu potoka seděla jednou jedna dívka. Docela nahá. Náhle k ní přistoupil mládenec . „Neotáčej se,“ zašeptal tajemným hlasem a poklekl těsně k jejímu tělu. Shrnul dívčiny dlouhé vlasy na stranu a……"

už sa neviem dočkať pokračka


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 00:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Jen tedy přiznávám, že si budu muset v klidu přečíst ještě všechno najednou, aby se mi to hezky propojilo.
tiež si to asi prečítam po dlhých zimných večeroch ako celok :D

nemáš to niekde náhodou už celé vo Worde pekne sklopotované podľa kapitol?
Ak ano, tak mi to pošli. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 20:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud Moirro chceš, pošlu Ti fikci ve Wordu během zítřka.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 21:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji Moirro za obsáhlý komentář. Jsem ráda, že tě kousek romantiky potěšil.
moirra píše:
ešte k tomuto:

co jsi mi o svatební noci vmetla do tváře a co jsem pak řekl já Tobě, když jsi byla má, ale co jsem Ti neřekl, když jsem byl Tvůj

myslíš že by Joffrey, ktorý sa vždy odlišoval od iných chlapov neuhádol???? :roll:
Myslím, že na první ťuk ne. Zažili toho spolu v životě tolik, že spojit si hned neřekl = napsal na záda, není ve chvíli, kdy už myslí na letohrádek, kde přichystal manželce k výročí neotesanou postel s kožešinami, zrovna jednoduché. Zase takového pana dokonalého bych z něj nedělala. A za tu dobu, kdy nebyl s Angelikou, měl ženských určitě dost na to, aby občas nevěděl, co, kdy a s kterou se dělo. Ve vší úctě k jejjich lásce, byl to taky jenom chlap.
moirra píše:

PS: Teraz si ma navnadila a Joffrey bude musieť dorozprávať ten príbeh ktorý mu Borderie vložil do úst vo Filme!!! :la-polak-fun:

Na břehu potoka seděla jednou jedna dívka. Docela nahá. Náhle k ní přistoupil mládenec . „Neotáčej se,“ zašeptal tajemným hlasem a poklekl těsně k jejímu tělu. Shrnul dívčiny dlouhé vlasy na stranu a……"

už sa neviem dočkať pokračka
Potěšilo mě, že jsi zaregistrovala narážku na film. Ale pokračování nebude, je docela zřejmé, že by mladík dívce psal na záda A určitě něco velmi romantického.
Už jen to, že by Joffrey začal Na břehu potoka seděla jednou jedna dívka. Docela nahá., by všichni zírali na Angeliku a představovali by si ji u bazénu. A psaní na zádech, to by byla tutovka, kdy by všichni věděli, že ona je tou dívkou a on ten mládenec. A kdyby k tomu vyprávění opravdu došlo, pak by se v noci v Toulouse psalo na zádech jako o život. Ale to už by nebylo to pravé ořechové, když takovou "aktivitu" musí někdo vlastně druhým napovědět. A proto Angelika mlčela - aby si psaní na zádech objevila třeba takoví Sophie a Florimond sami.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 21:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z nějakého mě neznámého důvodu se mi nedaří ten nedopsaný předposlední příspěvek odstranit.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 21:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Z nějakého mě neznámého důvodu se mi nedaří ten nedopsaný předposlední příspěvek odstranit.

neviem ako sa ti to podarilo ale podala si sama na seba nasledovne oznamenie:

Warez » Zpráva obsahuje odkaz na nelegální nebo pirátský software. :applaus: :slzici: :slzici:

akoze vobec nechapem - ja mam moderatora a mam v nastaveniach "Nemůžete vložit oznámení" a ty mozes?

alebo to spravila omylom nejaka z moreratoriek (ja urcite nie lebo som tu dnes este nebola a okrem toho to moje nastavenie nedovoluje)

ale zato sa mi podarilo to zmazat :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 20 zář 2020, 22:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Pokud Moirro chceš, pošlu Ti fikci ve Wordu během zítřka.
:ok:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 21 zář 2020, 08:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Narážku na film jsem samozřejmě odhalila taky 8) . Když jsem ho totiž viděla poprvé pořádně jako náctiletá, tak mi Hossein při vyprávění lechtivých historek přišel hrozně slizký :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
Napsal: 21 zář 2020, 17:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citátu z filmu jsem si všimla i já, ale zapomněla jsem to komentovat. V Terezině vyprávění je to hezky zakomponované. :trubadur:
PenelopaW píše:
Narážku na film jsem samozřejmě odhalila taky 8) . Když jsem ho totiž viděla poprvé pořádně jako náctiletá, tak mi Hossein při vyprávění lechtivých historek přišel hrozně slizký :mrgreen: .
Penelopo, Slizký Hossein, to mě teda pobavilo :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 4  [ 168 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů