DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 120 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Aprílové fikce
Napsal: 26 zář 2017, 20:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
A přiznávám, že důvod návštěvy musí být vždy pořádný impuls. Obvykle mě nějaká myšlenka na teleport napadla jako odezva na nějakou diskuzi na foru, podobně jako se to přihodilo s poslední fikcí u Moirry.
Tak to by se Fingon mohl vypravit do Ameriky zjistit, jak to bylo s těmi Indiánkami ;) . Předpokládám, že žádná z nás by tohle zjišťovat nechtěla :) .


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 31 pro 2020, 18:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, silvestrovská teleportační fikce se ti povedla, Jeanne! Pěkné a důstojné rozloučení s Robertem Hosseinem. Tak ať se mu tam v angelikologickém nebi dobře žije...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 31 pro 2020, 18:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Haha, silvestrovská teleportační fikce se ti povedla, Jeanne! Pěkné a důstojné rozloučení s Robertem Hosseinem. Tak ať se mu tam v angelikologickém nebi dobře žije...
:applaus: Souhlasím s dauphine a děkuji za to, že mi i přes tu smutnou zprávu na tváři vykvetl úsměv. Nejvíc se mi líbilo závěrečné blondýnino zvolání :).

P.S.: Říkala jsem si, zda se tu kolem Nového roku neobjeví nějaká fikce jako bonus pro pravověrné, a vlastně se mi to splnilo...


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 12:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Haha, silvestrovská teleportační fikce se ti povedla, Jeanne! Pěkné a důstojné rozloučení s Robertem Hosseinem. Tak ať se mu tam v angelikologickém nebi dobře žije...
Naprostý souhlas.

Jen se nedokážu zbavit nostalgie po době těchto Mužů a Žen filmového plátna, kteří pomalu ale jistě odcházejí.
Dokážu vyjmenovat spoustu těch parádních starších francouzských filmů a jména herců, kteří mě v nejrůznějších rolích tak skvěle pobavili a baví dodnes.
Ale ať se snažím jak chci, nedokážu říct název jediného nového francouzského filmu, herce či herečky. A kladu si otázku, jestli je něco špatně se mnou nebo s dobou....


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 13:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tomu říkám stylový nekrolog - i když Hossein měl narozdíl od MM to štěstí, že dokázal stín čarodějného hraběte překročit.

Za sebe ovšem prohlašuji, že, byv teleportována do Versailes, byly by mi tematické, vzdělávací, i jiné plány naprostá putna.
A ještě bych si troufla upravit repliku, která zazní, když se za námi Hossein objeví:

"Hosseine, čo tu děláte?
Veď vy tu býti nemáte!" :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

P.S. Tak si myslím, že Moirra by na jeho počest mohla složit novou báseň! :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 14:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach :ach: aj ja som si včera z nostalgiou zaspomínala práve na staré dobré Vinočno-Novoročné teleportačné fikce a už sa takmer vyparila vomne nádej že snáäd nieko neičo pridá ako novoročné prekvapko

a ty si Jeanne nesklamala! :ok: :applaus:

ach srdiečko mi zaplesalo radosťou .... a jedinú výhradu ktorú b som snáď mala je že fikce mohlo byť dlhšia ... :roll:
jeanne píše:
Já osobně myslím, že nic není špatně ani s námi ani s dobou, ale naše doba prostě neikonizuje. Nevytváříme si už ten až slepě obdivný respekt k nikomu a k ničemu. Neuměla bych vyjmenovat jedinou současnou "ikonu" ani českého ani hollywoodského filmu, zato spoustu dávných jmen z mnoha nejrůznějších zemí od kultury až po vědce. A něco podobného jsem si uvědomila, když z univerzity odešla poslední "ikona" mého oboru. :potapec:
k tomu neikonizovniu by som si dovolila mať malú výhradu - nič sa nezmenilo odkedy svet svetom stojí - iba technika sa mení - ikonizovanie tejto generácie nieje neexistentné ale sa presunulo na youtube kanály, instagram & Co - a ikony modernej doby sa nazývajú "influenceri" a Polačkovsky vyjadrené pekne po lopate: miliony pritom neraz nonstop, od rána do večera, čo urobil, čo povedal, aký má názor ....sledujú svoj idol pomaly aj to či si včera na obed ich idol uprdol! :la-polak-fun: Kúpi si ich influencer bodkované tenisky zajtra sa desaťtisíce rozbehnú zhánať také isté ... keď toto nieje ikonizovanie tak potom nič ...

(PS: Tuto bohužial vychádzaš zo seba samej a ľudí podobného typu: Nevytváříme si už ten až slepě obdivný respekt k nikomu a k ničemu.)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 14:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
A ještě bych si troufla upravit repliku, která zazní, když se za námi Hossein objeví:

"Hosseine, čo tu děláte?
Veď vy tu býti nemáte!" :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

P.S. Tak si myslím, že Moirra by na jeho počest mohla složit novou báseň! :la-polak-fun:
HM :la-polak-fun: myslíš tým Hosseinov nekrolog alebo pokračko Libreta ke komické opeře Angelika ? :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 14:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
HM :la-polak-fun: myslíš tým Hosseinov nekrolog alebo pokračko Libreta ke komické opeře Angelika ? :)
V tomto případě nejspíš takové 2 v 1?? :tongue: Primárně samozřejmě Jeanninu fikci.

Jinak Polaččino shrnutí influencerů je jako vždy přesné a výstižné!!! Snad mi bude u příležitosti Nového roku odpuštěno jedno of-topic video: Komik Pavlásek (naše generace) rozebírá tuto Polaččinu tezi obšírněji:

https://www.youtube.com/watch?v=S4JyAMi8Ec4

A ještě jsem si uvědomila jednu věc: Chybíte mi, holky! :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 15:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
A ještě jsem si uvědomila jednu věc: Chybíte mi, holky! :trubadur:
Skype sraz? :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 15:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Damy, da se to chapat jako uvod a nekdo muze pokracovat ve fikci o prozkoumavani Versailles, mozna jsme se tentokrat dostaly do ikonickych sedesatych a zrovna se tam nataci...
O! tak to je celkom dobrá verzia! a spôsob ako sa vyhnúť Bastille!

necheš nám dopísať trochu viacej, ako to dopadlo? :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 15:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
necheš nám dopísať trochu viacej, ako to dopadlo? :prayer:
Připojuji se k prosbě :prayer: .

Jisté je jen to, že namísto do Bastilly jsem zamířila do Chateletu, kde by měl mít Desgrez kancelář 8) :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 15:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Který barbar by chtěl zjizvit tuhle tvářičku? I kdyby jen rtěnkou :D .

Přílohy
[ attachment ]
FHNMCP057kMGsa3eeewJDLC6QWY576x432_1_83.jpg (19.14 KiB) Zobrazeno 2361 x
[ attachment ]
image-original.jpg (27.59 KiB) Zobrazeno 2362 x


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 15:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teleportační fikce je rozločení s Robertem Hosseinem.
Díky filmům a hlavně těm o Angelice tu zůstává a ještě dlouho zůstane. On navíc dokázal překročit svůj stín, to se MM nepodařilo.
Michelle má dnes 82. narozeniny, tak jí přeji vše nejlepší. Alespoň v myšlenkách.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 16:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já osobně myslím, že nic není špatně ani s námi ani s dobou, ale naše doba prostě neikonizuje. Nevytváříme si už ten až slepě obdivný respekt k nikomu a k ničemu. Neuměla bych vyjmenovat jedinou současnou "ikonu" ani českého ani hollywoodského filmu
Vzhledem k té včerejší smutné události a dnešním narozeninám M.M. to bylo takové postesknutí nad francouzským filmem (a asi nejen nad tím francouzským). Z pohledu příležitostného diváka jako jsem já prostě Francouzi vyklidili pole. Občas jsme se před k-virem hecli a šli do kina. Po kině na nějaký drink, popovídat si o filmu, o tématu a pak domů. Ale nepamatuji si, kdy bych byla ochotná koupit v posledních dvaceti(????) letech lístek do kina právě na nějaký francouzský film. Zato nedávno jsme se nasmáli celá rodina u televize u Belmonda ve "Zvířeti." Dnes by ho za takové "nekorektní" ztvárnění homosexuála ve světě uvláčeli a takový film by pravděpodobně už ani nenatočili. A kdo ví, jestli by dnes prošly scény s početným toulouským :maur: služebnictvem v Angelice, v tom dnešním pojetí filmu je to už taky na cenzuru.

Současnost nabízí tisíce možností pro to , jakou si člověk zvolí zábavu. To už není jen "Co budeme dnes večer dělat? Nepůjdeme třeba do kina?". A právě pro ty nejrůznější možnosti je smutné, že musím souhlasit s Moirrou, že se cosi jako ikonizace přesunulo na Instagram či jiné. A proto je pro mě obdivuhodné, pokud někdo či něco vystoupí z davu a inspiruje. Ikona v tom pravém slova smyslu. Díky za ně. Messi, Federer, Jágr, Pastrňák, kteří přivádějí statisíce dětí ke sportu. A některé filmové příběhy či filmové zpracování knih naštěstí nezůstávají stranou. Harry Potter a restart zájmu dětí o četbu. Hra o trůny, seriál, který nám v práci přinesl spoustu odreagování, diskuzí, špičkování a probudil v nejednom z kolegů znovu fantazii. A třeba i poslední hit - minisérie Dámský gambit, díky kterému jsme doma tak jako mnoho jiných lidí vytáhli ze šuplíku šachy a hecovali se, kdo koho porazí.
Takže je mi na jednu stranu Roberta Hosseina jako významného režiséra a divadelního herce líto, že za sebou celý život vláčel tu chromou Joffreyovu nohu, ale na druhou stranu musel vědět, že se po celém světě stal nadosmrti ( a že bude i po smrti) symbolem naděje, že láska hory překoná. A to není málo. Takže bych ho v té teleportační fikci vůbec nešetřila.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 17:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže Robert Hossein( Joffrey de Peyrac, Rescator) je vlastně objektem fanouškovství i ikonou zároveň :!: :idea:
:mrgreen: :ok:
Úžasně nebezpečná kombinace na jednoho chlapa.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 17:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Takže Robert Hossein( Joffrey de Peyrac, Rescator) je vlastně objektem fanouškovství i ikonou zároveň :!: :idea:
:mrgreen: :ok:
Úžasně nebezpečná kombinace na jednoho chlapa.
Mně tedy více zajímá to, jaké boty a spodní prádlo nosil Peyrac než Hossein :P . Ale jinak naprostý souhlas! (Vždyť jen kolik fanynek se zamilovalo do toho nyvého pohledu a Joffrey pro ně navždy zůstává synonymem pro Hosseina?)

(Všichni víme, že lžu, že mne zajímá spodní prádlo úplně jiného knižního hrdiny.)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 01 led 2021, 17:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Tereza píše:
Takže Robert Hossein( Joffrey de Peyrac, Rescator) je vlastně objektem fanouškovství i ikonou zároveň :!: :idea:
:mrgreen: :ok:
Úžasně nebezpečná kombinace na jednoho chlapa.
Mně tedy více zajímá to, jaké boty a spodní prádlo nosil Peyrac než Hossein :P . Ale jinak naprostý souhlas! (Vždyť jen kolik fanynek se zamilovalo do toho nyvého pohledu a Joffrey pro ně navždy zůstává synonymem pro Hosseina?)

(Všichni víme, že lžu, že mne zajímá spodní prádlo úplně jiného knižního hrdiny.)
Penelopo, ale to už máš přece dávno prouzkoumané. A nejen to. ;) :desgrez:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 03 led 2021, 21:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Takže je mi na jednu stranu Roberta Hosseina jako významného režiséra a divadelního herce líto, že za sebou celý život vláčel tu chromou Joffreyovu nohu, ale na druhou stranu musel vědět, že se po celém světě stal nadosmrti ( a že bude i po smrti) symbolem naděje, že láska hory překoná. A to není málo. Takže bych ho v té teleportační fikci vůbec nešetřila.
No zdá sa že zo samotného Hosseina, ktorý na začiatku iba z nevôlou a výhradami prijal vo filme rolu Joffreya de Peyrac, sa napokon stal nepopierateľný fanúšik Peyraca, pripomeňme si len jeho vyhlásenie: budem hrať Peyraca až kým nebudem mať 100 rokov (toto nemal povedať, už pracujem na fikci ako to, tie zvyšné roky, bude musieť splniť tam hore)

tuto je to jeho vyhlásenie

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 20 dub 2021, 11:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
(Nejen) Teleportační Hosseinovská fikce zmizela bez náhrady?? :shock: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy
Napsal: 18 kvě 2021, 18:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  20 dub 2021, 11:30
(Nejen) Teleportační Hosseinovská fikce zmizela bez náhrady?? :shock: :cry:
Fikci som z láskavým dovolením autorky znovu pridala - plus som pridala celkom hore (ako druhú, inak to nešlo)
jej skvelú pôvodnú fikciu - ktorá toto celé vlákno vlastne naštartovala.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 120 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: moirra a 8 hostů