DISKUSE: Angelikoložky v akci - Teleportační příběhy

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 120 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 11:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaaaaaaaaaach!!! To je naprosto skvělá fikce Jeanne!!!! :ach: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:

„Tady pomůžou jen krabi, hodně krabů. Popřípadě sobi,“ podívaly se na sebe tři z nich a vědoucně pokývaly.
Bylo zřejmé, že mají interně rozpracovaný systém poznámek a humoru, kterým nemůže rozumět ani jejich celé společenství, natožpak kdokoli mimo něj.

„Možná by nám mohl říct, jak by vzestupně seřadil své nejcyničtější výroky,“ navrhla tmavovlasá dívka, která byla tak zaujatá nekonečným množstvím témat, na které toužila dostat odpověď, že ani neměla čas brát ho víc na vědomí.

„Víte, že jste dokonalý?“ komentovala další, když přejela rukou po jeho paži a stiskla půlku zadku, až nadskočil.


:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :applaus: :applaus: :lol: :lol:
Tohle se vážně povedlo :D
Jen ještě poznámka: doplnila bych a) nějaký zasvěcený jizvologický komentář oné záhadné blondýny, když poprvé spatřila pana dokonalého a b) jedna blondýna a jedna brunetka by si s panem dokonalým měly vykouřit stočený list tabáku :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 14:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Doufám, že vás nová Vánoční minifikce pobaví a zpříjemní vám předvánoční víkend, ať už se snažíte stíhat péct cukroví nebo si jen užíváte přípravu výzdoby a stromku jako já, která právě zjistila, že se nikam nevejde. :roll:
Jeanne tak toto je genialne, genialne, genialne :!: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:

Splneny vianocny sen klubu Angelikoloziek aaaaach! :ach:

Samozrejme ze som hned vyroky jednotlivych dam spoznala (teda som o tom pevne presvedcena)

Toto som bola jednoznacne ja:

najmenej tri krat som sa spoznala co som povedala ja: ja som breptala nedokonalou francuztinou z cudnym prizvukom, vravela ze v Toulouse nebyva menej ako 10 stupnov ani v zime a pytala sa na Andijosa (Jeanne samozrejme na tu loznici a telocvicnu)
tu ktora zacala z grofom rozpravat po anglicky som kopla tak do clenku ze tyzden krivala ako Peyrac, pretoze aaach :ach:
nic nezneje z ust velkeho Toulouskeho grofa viac sexy ako lubozvucna francuztina....

iba ak...Okcitancina....ihned som ho poprosila aby nam neico zarecitoval v tom sladkom juzanskom nareci, pricom zasa ostatne kolegyne kopali do clenkov mna, aby som aspon laskavo prekladala....

ked skoncil z recitovanim nekompromisne som mu oznamila ze teraz cheme okamzite vidiet jeho kabinet hudobnych nastrojov, a ked nam nezaspieva uz sa nas do smrti nezbavi.... :trubadur:

kym spieval pravdepodobne som vytiahla z vrecka lupu a dokladne som si poprezerala tri hlboke jazvy, spokojne kyvajuc hlavou :agree: kym Peyrac z mefistovskym vyrazom na tvari vytiahol dohora jedno obocie

PS: Akoto ze sa ani jedna z vas nepytala na arcibiskupa :priest: ????? :shock:
jeanne píše:

(...) chci vidět Rescatora, příjde mi, že už píšu stále dokola o tom samém a vás to jistě začne brzo nudit, potřebuju ďábelskou inspiraci, chci aby se mi roztřásla kolena až ho uvidím, ach.“ Tak už konečně řekni, že chceš, aby tě zachránil, jako zoufalou ztroskotankyni z Evropy, u níž s nadšením odhalí nečekaný smysl pro cynické hlášky a módní styl... V mezičase bys mu zkatalogizovala všechny outfity do přehledné příručky, kam se hrabou George i Rochat.

Jeanne absolutne z hore uvedenym suhlasim. Dauphine sniva podobne ako snivala Carrerova na ceste do noveho sveta
ze ju jedneho dna unesie pirat.
Len prosim ta este dopln do tvojej fikcie ako sa Dauphine pytala na jeho satniky, a vzapati si pytala pero a papier a zacala vsetko presne katalogizovat, vysvetlujuc mu ze je veduca ustavu outfitologie. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Vánoční zázrak z ústavu pro výzkum pana dokonalého
Napsal: 14 pro 2014, 14:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
kym spieval pravdepodobne som vytiahla z vrecka lupu a dokladne som si poprezerala tri hlboke jazvy, spokojne kyvajuc hlavou :agree: kym Peyrac z mefistovskym vyrazom na tvari vytiahol dohora jedno obocie
:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: je mi to jasný Ó Velký jizvologu! :agree: a já se tu válím smíchy, protože tě úplně vidím :lol: :lol: chudák pan dokonalý takový potupný jizvologický průzkum :D

Jeanne, sci-fi série rozhodně musí pokračovat!! Třeba jak jsme se dostaly do kandijského paláce ;) Nebo jak sedíme s Joffreyem na bohoslužbě a hrajeme soutěž kdo uhodne co arcibiskup v příští sekundě vysloví. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Vánoční zázrak z ústavu pro výzkum pana dokonalého
Napsal: 14 pro 2014, 14:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Možná všechny zmíněné výroky nebyly psané jako přímo tvoje repliky, ale klidně se o ně poperte, je jasné, že každá skutečná angelikoložka chce hrát ve fikci s panem dokonalým. :agree: :agree: 8)
myslela som si to pretoze sa mi zdalo ze ani jedna z vas nevravela ze by hovorila francuzky a este som sa cudovala
ze odkial vies ze mam priserny prizvuk a preto som to kedysi z francuztinou vo francii vzdala i ked som v Bretonsku pravidelne travila leto... :?

takze priznajte sa dobrovolne! ktora z vas vie po francuzky??? :swordplay: ihned ju zavalim prekladmi a mam pokoj :tongue: ... :writer:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 14:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Drahé, přítelkyně, zcela oslněna a dojatá Vašimi fikcemi vzpomínám na svůj dávný Test příčetnosti čtenářek Angeliky, který jsem přestavovala na srazu v Táboře. Tenkrát nám ještě chyběly některé současné fundamentalisticky zapálené členky a já jsem se bála, že je to moc silná káva k uveřejnění na webu. Ale to, co se tu děje, teď, ho staví někam do kouta jako nezajímavý a nudný škvár.
Čímž chci říct, že současná vědecká úroveň našeho kroužku má mnohem větší úroveň, než by mě kdy napadla. Skoro se obávám, že by podobný historický výlet vyvolal geometrickou řadu dalších pochybností, které by mohl uspokojit jen roční výměnný pobyt!
P.S. Seru na hlídání dětí! Jedu s vámi osahávat Rescatorovi zadek!! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 14:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
P.S. Seru na hlídání dětí! Jedu s vámi osahávat Rescatorovi zadek!! :ach:
:ok: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Vánoční zázrak z ústavu pro výzkum pana dokonalého
Napsal: 14 pro 2014, 14:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Možná všechny zmíněné výroky nebyly psané jako přímo tvoje repliky, ale klidně se o ně poperte, je jasné, že každá skutečná angelikoložka chce hrát ve fikci s panem dokonalým. :agree: :agree: 8)
Z tohoto titulu bych se přimlouvala za jednoho mladého muže, možná trochu afektovaného, který nám bude nepřetržitě skákat do řeči a pídit se po všech vydáních jistého trubadůrského básníka. A když ho lehce otrávený Peyrak konečně vyhrabe (a snad bude donucen i recitovat), uzemní ho žádost o pokračko :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 14:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

PS: Nevědělas, že mám za sebou 5 semestrů francouzského jazyka a literatury na téže fakultě, kde učím? Vzdala jsem to až v posledním ročníku před bakalářem. :D :D
Asi to vedeli ostatne, co sa poznate dlhsie ale mne si to nikdy nespominala, na takuto "malickost" by som istotne nezabudla :disagreement:

Ale to sa vyborne hodi! :agree: :agree:

mam v plane objednat nove diely integrale vo francuztine ak teda budu vychadzat v 2015 a zide sa niekto kto pomoze z prekladmi novych, doplnenych casti, ktorych dufam, tam bude dostatok. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Vzpomínám, jak o nás kdysi někde na netu napsali jakýsi nemístný škvár - měly bychom jim doporučit, aby to udělali teprve teď! :lol:

To bylo ChiliChilli nebo jak se to píše, mohli by, zvlášť když teď píšem lepších 32/50 důvodů proč... než oni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine a teraz k tvojemu Silvestru v Angelikologickej klubovni:

Ako vzdy si tomu vsetkemu este nasadila korunu :king: :lol:
Citovat:
Odpovědí jí byl kyselý obličej blondýny, která seděla vedle ní a právě potměšile vymýšlela, jak se k panu de Peyrac dostat zpátky a naondulovat mu vlasy do požadovaných kudrlin tak, aby vyhovovaly popisům v knize, které si již stačila sepsat do jednoho souboru ve Wordu
Vzdy lepsie ako keby ta vysoka brunetka nabehla zo svojou zehlickou na vlasy, a zacala ich Peyracovi zehlit ak by sa jej zdali prilis kudrnate :D nehovoriac o tom ze by Joffrey rychlo musel vynajst elektrinu aby si ju mala do coho zapojit :twisted:

„Ach,“ odpověděla jednoduše dotazovaná brunetka, a ač to nebylo jejím zvykem, podepřela si rukama hlavu a zasněně zírala do prázdna. Vzpomínala na jeho dokonale pevný zadek, který si na místě, jako správný vědec, náležitě zrešeršovala.
Bruneta a blondýna si vzájemně vyměnily významné, trochu škodolibé pohledy, které znamenaly: „Já ti to říkala“. Konečně měly totiž důkaz pro svou teorii, že zasněná brunetka je již nějaký čas :ach: bezhlavě, romanticky zamilovaná :ach: do pana dokonalého.


amen k tomuto ! :priest:

Blondýně se zalesklo v očích ........, potencionální výhrady odsunula na druhou kolej dokonalá kompozice plastických jizev, která byla přesně podle jejích představ, vlastně ještě lepší. Po celou tu dobu, co je hrabě provázel palácem, visela pohledem na jeho znetvořené levé líci a s uspokojením si říkala jak je skvělé, že má ty jizvy opravdu tak obrovské a že mu protínají celou tvář.
„Já jim dám Kena!“ pomyslela si rozechvěle a zatnula ruce v pěst.


ano ano ano! velkemu jizvologovi :turban: sa splnil sen aaaach! :ach:

Kašleme na mezinárodní web i na časovou osu! Naší hlavní angelikologickou činností teď musí být výroba stroje času! Třeba pak konečně narazíme na ty dva roky, které nám v ose nesedí. Navíc, potřebujete inspiraci pro další fikce, rešerše vás příliš zdržují a mohou být nepřesné. Nejlépe bude, když si všechno ověříte v reálu.

a jdeme do toho, damy! :agree: :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ano, na tento problém jsem již narazila při svém prvním výletu do roku 1654 - v paláci trubadúrské poezie se nebylo možné připojit k wi-fi a sdílet tak status s geografickou polohou. :disagreement:
netrap sa Jeanne zoberieme zo sebou duracellove baterky ;) aspon budeme mat Joffreya cim oslnit.... :mrgreen:

.......aaach pockaj...ale internet tam nebude :disagreement: ale hadam nechces surfovat na nete ked budes mat pred sebou ziveho Peyraca? :shock: :shock:

a na urcenie geografickej polohy som uz nazbierala stylove mapy z tej doby... ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
netrap sa Jeanne zoberieme zo sebou duracellove baterky ;) aspon budeme mat Joffreya cim oslnit.... :mrgreen:
No a hlavně jej vyfotit abys měla na kom dělat jizvologické studie, i když už by jich pak nebylo potřeba... hmm tak jako ilustraci ke knize o Jizvologii :D

Ale jinak máš pravdu, Moirro, Jeanne by byla ta poslední kdo by surfoval na netu kdyby byla v paláci turbadúrské poezie. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
(...) chci vidět Rescatora, příjde mi, že už píšu stále dokola o tom samém a vás to jistě začne brzo nudit, potřebuju ďábelskou inspiraci, chci aby se mi roztřásla kolena až ho uvidím, ach.“ Tak už konečně řekni, že chceš, aby tě zachránil, jako zoufalou ztroskotankyni z Evropy, u níž s nadšením odhalí nečekaný smysl pro cynické hlášky a módní styl... V mezičase bys mu zkatalogizovala všechny outfity do přehledné příručky, kam se hrabou George i Rochat.
moirra píše:
Jeanne absolutne z hore uvedenym suhlasim. Dauphine sniva podobne ako snivala Carrerova na ceste do noveho sveta ze ju jedneho dna unesie pirat. Len prosim ta este dopln do tvojej fikcie ako sa Dauphine pytala na jeho satniky, a vzapati si pytala pero a papier a zacala vsetko presne katalogizovat, vysvetlujuc mu ze je veduca ustavu outfitologie. :lol:
Tohle už jsme s Dauphine probraly, že jestli nepřestane provokovat samotnou zakladatelku angelikologických studií, je tady hrozba, že jí sepíše detailní záchrannou akci. :twisted: Mladá tmavovláska ležela na jeho orientálním divanu a místo katalogizování jeho plášťových outfitů a masek právě znovu proškrtávala svůj sestupný seznam jeho nejcyničtějších výrazů. Už se na to nemohl dívat, tohle bylo zoufalejší, než kdy zažil s Dianou při jejich hrozném seznámení...
Oddělení zkažeností pana dokonalého vychází z předpokladu, že při extrémnosti té situace s natolik šílenou dámou by to vyřešil hodně rychle, než aby vymýšlel nějaká složitější řešení, co s ní.
:agree: :agree: :twisted: 8) :tongue: :zachrana:
Jeanne, ak tu fikciu nenapises, pridem ta v noci strasit! :witch:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Mimochodem, mě teď napadlo, že všechny šokoval začátek a konec fikce, který Dapuhine tak úžasně rozjela v podobě druhého pokračování naší nové sci-fi série - asi uděláme nové vlákno, ale že se nikdo nepozastavil nad vánoční společnicí pana de Peyrac. :roll:

PS: Jeanne se jen chtěla pochlubit sdílením selfie s panem dokonalým přece a on ani nemá internet, jak jen tam může žít. Neměly bychom ho vzít s sebou do našeho světa na oplátku? :roll: :D Mohl by se setkat se svým budoucím já Alexandrem a poprali by se o novodobou Angeliku - koho by si vybrala!? :shock:
No jo, protože ten začátek a konec byl tak šokující... :!: :!: ;) Prostředek se mi líbil moc, píšeš skvěle jako obykle, s Diane mě to vůbec nepřekvapilo, a moc se těším na šťavnatou fikci kde bude Joffrey, Lauzun a Diane... :twisted: :twisted:

No fuj, Velký historiku teď se styď! Joffrey u nás?!?! A kam by asi pak nosil ten svůj fascinující rescatorský oblek?!?! Do práce? K vám na fakultu?? :shock: :disagreement: :lol: Selfie si pořídíš v minulosti se stylovým pozadím trubadúrského paláce... nebo pana dokonalého... ;) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Neměly bychom ho vzít s sebou do našeho světa na oplátku? :roll: :D Mohl by se setkat se svým budoucím já Alexandrem a poprali by se o novodobou Angeliku - koho by si vybrala!? :shock:
Tato diabolska myslienka napadla aj mna, ale obavam sa ze by bol zhrozeny aky necivilizovany je ten
dnesny svet a potajme by nam uchmatol stroj casu aby uletel do vludneho obdobia renesancie, ktore mal tak rad. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 15:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Trojúhelník s Joffreyem, Dianou a Lauzunem nám musí trochu rozveselit loučení se s Paříží...
mna to stou Dianou tiez ani trochu neprekvapilo :disagreement: , predpokladala som ze musi mat v sebe nieco podobneho ako jej roztomily bratcek a len spi ako sipova ruzenka cakajuc na princa ktory jej pravy naturel dokaze prebudit....
:twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 14 pro 2014, 19:21
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
téda, jeanne, tak toto bola :lol: :lol: :slzici: :slzici: :slzici: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: tak geniálna fikcia, ufff... úžasné...
veselé, dokonalé, trefné a jedinečné.... :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 03:47
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A konečně se dostávám k aktuálnímu tématu – Svět Angelikoložek ve světě krále Slunce ... a Pana Dokonalého

Jeanne, opravdu nádherná, úchvatná a především naprosto geniální fikce :!: :applaus: :applaus:
Tohle prostě nemá chybu! Ten nápad, že by se před panem hrabětem ocitly dámy z jiného století posedlé jeho vznosným obydlím, jeho tváří, jizvami, vlasy, svaly a zadkem, to prostě jen tak nikdo nevymyslí! :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: A ještě to perfektně zkomponuješ se vzpomínkami na pobyt v Paříži – teda, přesněji řečeno s jeho následky. Příjezd slečny de Caumont na vánoční svátky do Toulouse je velmi milé a příjemné překvapení, které vlastně ani příliš nepřekvapí :twisted: :twisted: .. prostě se to dalo čekat. Kdo jiný by měl vlastně asi tak přijet? No přece Angelikoložky!! :lol: :lol: :lol:
Bravo! :ok:
Dauphine, tak ty jsi mě svým Silvestrem doslova dorazila :lol: :lol: :lol: Řvala jsem smíchy od začátku do konce. :slzici: :slzici: :slzici: A ta nádherná kresba na závěr, ach :ach: :ok: :applaus: :applaus: :applaus:

No, a všemu tomu dodaly korunu vaše komentáře a nové scénáře – chybějící WiFi ve Francii 17. století, konfrontace toulouského hraběte s novodobým Alexandrem, přímluva za muže posedlého pouze jedním trubadúrským básníkem, připomínka, že je zde riziko, že by si Joffrey vypůjčil náš stroj času a zdrhnul s ním do období renesance (a my ho už nikdy nespatřily) :o
... a v neposlední řadě „záchrana černovlasé outfitoložky“ panem Dokonalým :zachrana:

Ha ha ha , to jsou teda vyhlídky na budoucnost ... už abychom sestrojily ten stroj času :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
moirra píše:
kym spieval pravdepodobne som vytiahla z vrecka lupu a dokladne som si poprezerala tri hlboke jazvy, spokojne kyvajuc hlavou kym Peyrac z mefistovskym vyrazom na tvari vytiahol dohora jedno obocie
Teda Moirro, styď se :!: :shock: Jak to, že nevíš, že bys panu hraběti při zpěvu žádné jizvy zkoumat nemohla?! :scar: :disagreement:
Dámy, copak jste zapomněly, že Zlatý hlas království zpíval svému publiku (obzvláště dámskému) VÝHRADNĚ V MASCE :?: :!: :!: :mask: :D :D

Cit. – ze Školy lásky (pozn: byl jediný, kdo měl celou dobu v popisovaný první den školy na tváři masku):
Odsunul křeslo, zkřížil nohy na stole, uchopil kytaru a začal zpívat. Obličej pod maskou obrátil k měsíci.

Cit. – z královy svatby:
Malý houslista Giovani se protlačil řadou dvořanů a podal hraběti de Peyrac kytaru a sametovou masku.
„Proč se maskujete?“ zeptal se král.
„Hlas lásky nemá tvář,“ odpověděl hrabě, „když se krásné dámy zasní, nesmí je rušit nic ošklivého.“


:ach: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 22:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zdá sa, ze "moja" Katarína inspiruje! :D pekná poviedka! :ok: pobavila som sa!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 22:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
zdá sa, ze "moja" Katarína inspiruje! :D pekná poviedka! :ok: pobavila som sa!
Děkuji, Ado, to jsem moc ráda :D trestuhodně jsem dnes zanedbala své pracovní povinnosti, ale prostě to nějak muselo ven :lol: . Katarina je rozhodně velmi inspirativní! :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 22:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
zdá sa, ze "moja" Katarína inspiruje! :D pekná poviedka! :ok: pobavila som sa!
Děkuji, Ado, to jsem moc ráda :D trestuhodně jsem dnes zanedbala své pracovní povinnosti, ale prostě to nějak muselo ven :lol: . Katarina je rozhodně velmi inspirativní! :trubadur:
Takto by sa ziadna šlachtičná nesprávala, aby trieskala dvermi a najma nie pred hostami. Dokonca ani také vystredné stvorenie ako Kata.
A ked sme uz pri kanone- Myslís si, ze pan D. by kvôli cudzím zenám nechal svoju manzelku v kostole a odisiel preč? Tak to fakt nie je ten gentlmen z predlohy od pani Golon. :disagreement: :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 03:25
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Dasho :ok: to zas bylo něco pro moji bránici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Úchvatně jsi zakomponovala vše, co doposud chybělo – :priest: arcibiskupa a kostel, jízda v kočáře (přiznejte se, která z vás seděla Joffreyovi na klíně :?: :mrgreen: ), knihovna, laboratoř :scientist: , Tonnel, manželka s vitriolem v ruce [ img ] (kvůli které fundamentalistické členky nestihly prohlídku Komnaty se zlatým klíčem :!: :evil: ), Zlatý hlas království v masce :trubadur: :mask: ...
Prostě nádhera :ach: Opět jsem se řezala od začátku do konce :lol: :lol:

Doslova jsem umírala smíchy u pasáží s Tonnelem :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: a pak tady:

To jsou asi nejbláznivější Vánoce, co jsem kdy zažil, pomyslel si hrabě, když se vrátil do laboratoře. Pětice dam mu systematicky procházela zásuvky a dělala inventuru chemikálií. A to jsem si myslel, že mě po pobytu u pygmejů už nic nepřekvapí.

Super! :applaus: :applaus: :applaus:

Ano, Jeanne, pan de Peyrac se velmi brzy začne bát těchto nočních můr :twisted: :twisted: Nemáte z toho pocit, že i těmito návštěvami je panu Dokonalému působeno jisté utrpení? A pak že by to mělo mít hranice :D Ale kde? :twisted:

PS: Kdo má sakra ten prsten u sebe teď :?: :?: :shock: :shock: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 16:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jůůů dostala jsem prsten!! Teda doufám, že jsem to byla já :twisted: :twisted: No tak to máte holky smůlu, jako převtělení uzurpátora Mulaje Ismaila, vrchního turbanologa, si ho jednoduše zabírám a nikdo z vás ho nedostane. :mrgreen: Napište si svou fikci, kde dostanete taky prsten!

Dasho, nádherná fikce, ach!! A to naprosto dokonalé arcibiskupovo kázání!! :twisted: :twisted: :priest:

Dvě z nich – rázná blondýna a v pozadí trochu nejistá bruneta se spleteným účesem se však, navzdory všem pobouřeným pohledům, vydaly směrem k oltáři. Před lavicí hraběte se bruneta zarazila, avšak blondýnka ji energicky postrčila na vedlejší volné místo. Sama si přisedla z druhé, strany, narovnala se v lopatkách, sepjala ruce a její vítězoslavný úsměv směrem k arcibiskupovi jakoby říkal: „Pokračuj!“

Hahahaha tak to jsi teda vystihla! Úplně Moirru vidím, jak tam sedí, oči jí svítí štěstím že vidí svého miláčka arcibiskupa. :priest: :twisted: :twisted: :twisted:

Jen bruneta s něžnýma očima se naposledy otočila.
„Děkujeme za vše, Joffreyi. Usmála se. Ten prsten je nádherný a díky němu na dnešní výlet nikdy nezapomeneme. A měl jste pravdu, stejně jako Galileo. Opravdu se točí!“

Aaach, to bylo od tebe krásné Fantino, jsi úplně jako Abigail! :ach:

PS. Jen prosím Tonnela už nikdy více!!!! :disagreement: :disagreement:

--------------------------------------------------------------------------------------
ada1987 píše:
zdá sa, ze "moja" Katarína inspiruje! :D pekná poviedka! :ok: pobavila som sa!
Nemyslím si, že by Katarína byla tak inspirativní ;), spíš si jí upravujeme a dáváme do situací, které nám připadají nejrealističtější, protože "jsme její fanynky". :agree: :agree:
ada1987 píše:
A ked sme uz pri kanone- Myslís si, ze pan D. by kvôli cudzím zenám nechal svoju manzelku v kostole a odisiel preč? Tak to fakt nie je ten gentlmen z predlohy od pani Golon. :disagreement: :disagreement:
A to je právě to. Samozřejmě že Joffrey byl velice pozorný a galantní. V případě, že by si vzal ženu ze Slovenska, jistě by si předem pozjišťoval veškeré zvyky z její země, aby jí lépe porozumněl a mohl jí třeba potěšit a překvapit - čili na slovenské Vánoce by zcela jistě připravený byl. Na druhou stranu to zas nebyl žádný altruista nebo ňouma, který si nechává kálet nahlavu, a kdyby ho otravovala takováhle semetrika, která by si vydupávala, určovala, poučovala, povolovala nebo zakazovala, jsem si jistá, že by jí bez špetky lítosti, negentlemansky klidně nechal samotnou před katedrálou, ať se teda zachraňuje sama, když o to tak stojí. Ostatně ani Angeliku nešetřil, když se na ní zlobil, uměl být ostrý, tvrdý a někdy až hrubý. Žádná povaha není černobílá, Anne Golon to vystihla perfektně, to je jeden z důvodů proč její dílo milujeme.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 16:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine-no vidís! vy si upravujete katarínu a ja Joffreyho. Káťu som stvorila ja, joffreyho pani Golonová. Nie s to realne postavy, takze sa neurazia, ked ich charakter trosku niekto pozmení.
katarína nie je žiadna semetrika, ktorá by si niečo vydupávala. jediný krát, ked bola manzela drzá, bol v prvý a druhý den ich manzelstva. (kvôli dverám a konovi)
Ale teraz je uz celkom znesitelná, ba dokonca milá, ved ju J. zobral na výlet, aby si to u nej "vyzehlil".


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 18:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Myslís si, ze pan D. by kvôli cudzím zenám nechal svoju manzelku v kostole a odisiel preč? Tak to fakt nie je ten gentlmen z predlohy od pani Golon. :disagreement: :disagreement:
Vidíš, a já myslela, že Ty budeš ta poslední, která se ozve kvůli změnám charakterů postav! Něco takového by Joffrey samozřejmě nikdy neudělal, ale vysvětlení je takové, že v této části fikce ještě nebyl s Katarinou ženatý. Katarina se umí teleportovat skrz časoprostorové díry, což také vysvětluje, proč byla nakonec v paláci. :tongue:
jeanne píše:
Náš mladík naše skvělé uplatnění! Nevěděla jsem, že záporák Tonnele mluví tak dobře slovensky!
Pokud zůstaneme poplatní kánonu, tak v téhle verzi přišel Tonnel s Katarinou z Uher - čili to klidně mohl být maďarský Slovák. ;)

Jeanne, taky se těším na další pokračování "Angelikoložek v noční košili" a jsem zvědavá, kdo naváže - doufám, že třeba Moirra!

Dauphine, poznala ses naprosto brilantně, jen si nejsem jistá, jestli už se ten prsten nakonec našel! :prayer: :cry: A co se Ti nelíbilo na poeziichtivém Tonnelovi? :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 20:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine-
http://sk.wikipedia.org/wiki/Fan_fiction

najma si prečítajte odstavce v Sucastné fan fiction, kde sa píse

Celosvetovo je v súčasnosti najrozšírenejšie fan fiction k dielu J. K. Rowlingová a jej sérii diel Harry Potter. Prevažne mladí čitatelia (a ešte častejšie mladé čitateľky) tvoria a väčšinou cez internet publikujú vlastné pokusy inšpirované pôvodnou sériou, a to od tvorby len málo sa odchyľujúcou od pôvodného diela až po veľmi alternatívne použitie postáv a pôvodných námetov.

Niektoré fenomény a opakujúci sa nápady v fan fiction dostali zažité označenia, napr. „slash“ (homosexuálne vzťahy medzi postavami, ktoré sú v pôvodnom diele buď heterosexuálne alebo napr. kvôli veku a chovaniu nie celkom zjavnej orientácii), „AU“ (alternative universe, väčšinou silný odklon od predlohy, používajúci ju iba ako zdroj inšpirácie), „OOC“ (Out of Character, odlišné a nečakané chovanie postáv, pokiaľ ide o zámer, prípadne neprirodzené a nepremyslené chovanie postáv u diel nízkej kvality) a pod..

dasha- to som nevedela, že sa K. vie teleportovať. :lol: Musím si to pozrieť v dalsích pokračovanieach, ktoré som uz napísala, kde je tam zmienka o niečom takom. :writer: Asi som to prehliadla. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 20:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dasha- to som nevedela, že sa K. vie teleportovať. :lol: Musím si to pozrieť v dalsích pokračovanieach, ktoré som uz napísala, kde je tam zmienka o niečom takom. :writer: Asi som to prehliadla. :mrgreen:
Zbytečná práce, Ado, to je „AU“ (alternative universe, väčšinou silný odklon od predlohy, používajúci ju iba ako zdroj inšpirácie)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 20:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
dasha- to som nevedela, že sa K. vie teleportovať. :lol: Musím si to pozrieť v dalsích pokračovanieach, ktoré som uz napísala, kde je tam zmienka o niečom takom. :writer: Asi som to prehliadla. :mrgreen:
Zbytečná práce, Ado, to je „AU“ (alternative universe, väčšinou silný odklon od predlohy, používajúci ju iba ako zdroj inšpirácie)
tak ja mám potom OOC!


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 16 pro 2014, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
„Eště moment, a ted ten překlad, pane hrabě, potrebujem to nutně vedet.“
„Jděte mi uklidit ponožky, Tonnele, Kouassi-Ba má dovolenou.“ Rázně ho odbyl hrabě.
Dívky se potají chechtaly a mrkaly jedna na druhou. Příště musíme vzít Terezu, jak to, že tu není? Šeptala bruneta v drdolu své vysportované společnici.


Dokonale jsem se pobavila. Ještě že jsem tam nebyla. Určitě bych tak "otravovala", že by mě poslal uklidit ty ponožky, aby měl ode mne pokoj.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 00:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aj ja som sa dokonale pobavila, :slzici: :slzici:
drzi ma este chripka a to do duetu zo zubami :(
ked mi bude lepsie napisem k tomu viacej ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 19:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
A konečně se dostávám k aktuálnímu tématu – Svět Angelikoložek ve světě krále Slunce ... a Pana Dokonalého
moirra píše:
kym spieval pravdepodobne som vytiahla z vrecka lupu a dokladne som si poprezerala tri hlboke jazvy, spokojne kyvajuc hlavou kym Peyrac z mefistovskym vyrazom na tvari vytiahol dohora jedno obocie
Teda Moirro, styď se :!: :shock: Jak to, že nevíš, že bys panu hraběti při zpěvu žádné jizvy zkoumat nemohla?! :scar: :disagreement:
Dámy, copak jste zapomněly, že Zlatý hlas království zpíval svému publiku (obzvláště dámskému) VÝHRADNĚ V MASCE :?: :!: :!: :mask: :D :D

Cit. – ze Školy lásky (pozn: byl jediný, kdo měl celou dobu v popisovaný první den školy na tváři masku):
Odsunul křeslo, zkřížil nohy na stole, uchopil kytaru a začal zpívat. Obličej pod maskou obrátil k měsíci.

Cit. – z královy svatby:
Malý houslista Giovani se protlačil řadou dvořanů a podal hraběti de Peyrac kytaru a sametovou masku.
„Proč se maskujete?“ zeptal se král.
„Hlas lásky nemá tvář,“ odpověděl hrabě, „když se krásné dámy zasní, nesmí je rušit nic ošklivého.“


:ach: :ach:
No cervenam sa ako paprika [ img ] [ img ] [ img ]

Na svoje ospravedlnenie mozem iba povedat ze ma drzi chripka, bolia zuby a v neposlednom rade mi
pri vidine moznosti preskumat tie slavne jazvy ako :turban: O slavnemu jizvologovi :turban: vsetko vyfucalo z hlavy :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 20:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
zdá sa, ze "moja" Katarína inspiruje! :D pekná poviedka! :ok: pobavila som sa!
Děkuji, Ado, to jsem moc ráda :D trestuhodně jsem dnes zanedbala své pracovní povinnosti, ale prostě to nějak muselo ven :lol: . Katarina je rozhodně velmi inspirativní! :trubadur:
Ano ano ano! :ok: U teba sa Dasha definitivne oplati dostat nestovice alebo zanedbat si svoje pracovne/manzelske/materske
povinnosti! Aaaaaach! :ach: Musis to robit castejsie!

Kasli na pracu a nech deti opatruje Ludozrut.[ img ]
Mozu sa hrat z jeho halapartnou. :agree:

ha-ha Peyrac, ktory sa nebal ani samotneho diabla :twisted: , muceniu sa iba smial :scar: , utahoval si z arcibiskupa :priest: a Angelika ho musela takmer kopnut do kolena aby bol ochotny spievat kralovi :king: :trubadur:
je po dvoch navsetvach zurivych, fundamentalistickych Angelikoloziek v takomto stave?:

......Peyrak trochu polekaně zvedl hlavu – asi jsem na chvíli usnul – bezděčně se podíval směrem, kam se v tu chvíli obrátily pohledy všech......

Samozrejme ze som si nedala ujst prilezitost a nevychovane sa prebojovala do prveho radu (nuz vedela som kde je vchod pre Toulouskych grofov a drzo sme ho zrejme pouzili) Niekedy sa oplati byt tak trochu Polacka :mrgreen:

Dvě z nich – rázná blondýna a v pozadí trochu nejistá bruneta se spleteným účesem se však, navzdory všem pobouřeným pohledům, vydaly směrem k oltáři. Před lavicí hraběte se bruneta zarazila, avšak blondýnka ji energicky postrčila na vedlejší volné místo. Sama si přisedla z druhé, strany, narovnala se v lopatkách, sepjala ruce a její vítězoslavný úsměv směrem k arcibiskupovi jakoby říkal: „Pokračuj!“ :slzici: :slzici: :slzici:

mam pocit ze ma poznas cim dalej tym lepsie :priest:

Tak vám pěkně děkuju,“ sykl Peyrak mezi zuby směrem k blondýně. „Kdybyste sem tak nevpadly, už by nás čekalo jen „aleluja“ a měl bych to za sebou.“
„Přijměte naši omluvu, pane hrabě,“ šeptla brunetka.
„Moc nás to mrzí, opravdu,“ dodala blondýna po chvíli, kdy konečně bohoslužba skončila a potem zbrocený arcibiskup se odebral do sakristie. „Ale jsem si jistá, že jako gentlemana vás jistě potěší, když vám prozradím, že jste nám všem splnil další velký sen.“ Usmála se na něj a uličnicky a brunetu mrkla.
„Sny všech žen světa mě vždy zajímaly, a pokud je to v mé moci, rád je vyplním,“ sklonil se k ní hrabě šarmantně a než se stačila vzpamatovat, dvorně jí políbil ruku.


Aaaach! Dakujem Dasha! :ach: :ach: myslim ze si nebudem umyvat tu ruku az do dalsich Vianoc.... :agree: :agree:

Vidim ze aj Fantina si prisla na svoje:

Třesoucí se rukou mu přiblížila k ústům plamínek zapalovače a měla pocit, že se utopí v tom magickém pohledu. V ten moment nejenže zapomněla všechny své otázky, ale z hlavy se jí vykouřily všechny pracovní varianty časové osy od roku 1630… :lol: :lol: :lol:

Necudo ze sa nam podlamovali kolena! Aaaah!

Ááááá….“ Všem návštěvnicím hromadně poklesla kolena. A hrome, lekl se Peyrak, ještě, abych je musel vynášet do kočáru!
„Hyjé!“ Křikl po chvíli, na kočího, když měl svůj bizardní náklad šťastně vevnitř.



Aaaach! :prayer:
„To jsou studené houstičky se zapečeným oříškem husích jater, tak ať se nespálíte,“ s úsměvem je varoval Peyrak a levé oko mu trochu přivřela jizva. „jedna z oblíbených pochoutek mého přítele Andijose.“
„Andijos?“ Nadskočila blondýna, div jí houstička nevypadla z ruky. Kde ho máte?


Myslim ze ten recept treba niekde najst! :agree:


„V tuhle chvíli bych byl velmi indiskrétní vůči jedné mé dobré přítelkyni, takže mě jistě madame omluvíte, když vám to nesdělím,“ políbil jí hrabě opět ruku.
<3

myslim ze dva bozky na ruku, tomu sa nevyrovna ani tvoj rubinovy prsten Dauphine! :disagreement: 8ktory tak ci tak skor ci neskor skonci v muzeu) :twisted:

„Bože můj, to je v laboratoři! Jen aby to Katarinu nezabilo!“ Rozeběhl se hrabě a celé defilé zvědavě za ním.
[ img ]

:slzici: :slzici: :slzici:

Ak budem takto pokracovat dalej vycitatujem tu celu tvoju poviedku.....

Dasha uzasne pokracko! :ok: :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 20:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:scientist: chúda Káta, čo mi to s nou robíte?! ved mi ju zabijete skôr, ako stihnem dokončiť poviedku! :disagreement: :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 21:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
myslim ze dva bozky na ruku, tomu sa nevyrovna ani tvoj rubinovy prsten Dauphine! :disagreement: ktory tak ci tak skor ci neskor skonci v muzeu) :twisted:

„Bože můj, to je v laboratoři! Jen aby to Katarinu nezabilo!“ Rozeběhl se hrabě a celé defilé zvědavě za ním.
[ img ]
No jo! Jak to, že Moirru, políbil 2x na ruku a ostatní ne!!! :shock: :evil: :D A prsten vám nedám, nikomu! :mrgreen: A možná si za trest napíšu oslavnou fikci na mě, pana dokonalého a jeho šatník, jestli mě budete dál zlobit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S tou Katarínou jsi to, Dasho, napsala skvěle, hýkala jsem smíchy, jen jsem ti to zapomněla napsat.

A Moirro, recept na houstičky rozhodně potřebujem!! Už se na ně těším ;)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 21:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
No jo! Jak to, že Moirru, políbil 2x na ruku a ostatní ne!!! :shock: :evil: :D A prsten vám nedám, nikomu! :mrgreen: A možná si za trest napíšu oslavnou fikci na mě, pana dokonalého a jeho šatník, jestli mě budete dál zlobit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A Moirro, recept na houstičky rozhodně potřebujem!! Už se na ně těším ;)
Ale jdi, předsedkyně, co se divíš - asi jsi četla málokrát Angeliku že sis nevšimla, že pan Dokonalý má radši blondýnky?! :eyes: :ach:

Na oslavnou fikci "s Rescatorem v šatníku" již netrpělivě čekám!
Kvůli těm houstičkám ve mně dodatečně hrklo, Angelika je poprvé vychvaluje jako specialitu, když láká květinářku na banket, ale nejsem si jistá, jaká složka měla být teplá a jaká studená.. ale Ty to kdyžtak najdeš, viď? :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 17 pro 2014, 21:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
dauphine píše:
No jo! Jak to, že Moirru, políbil 2x na ruku a ostatní ne!!! :shock: :evil: :D A prsten vám nedám, nikomu! :mrgreen: A možná si za trest napíšu oslavnou fikci na mě, pana dokonalého a jeho šatník, jestli mě budete dál zlobit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A Moirro, recept na houstičky rozhodně potřebujem!! Už se na ně těším ;)
Ale jdi, předsedkyně, co se divíš - asi jsi četla málokrát Angeliku že sis nevšimla, že pan Dokonalý má radši blondýnky?! :eyes: :ach:
:ach: Aaaach! :roll: :roll: oci mam sice modrozelene ale v pritmi kostola by som si aspom na minutku mohla namyslat ze som Angelika :eyes:
Dufam ze ten stroj casu sposobil ze som mala 20+ podobne ako Dauphine :mrgreen:

PS: Na recepte na husacie kolaciky sa uz pracuje ;-)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 00:42
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
No cervenam sa ako paprika .. Na svoje ospravedlnenie mozem iba povedat ze ma drzi chripka, bolia zuby a v neposlednom rade mi pri vidine moznosti preskumat tie slavne jazvy ako :turban: O slavnemu jizvologovi :turban: vsetko vyfucalo z hlavy :oops: :oops:
Moirro, TY se vůbec nemusíš ani červenat ani nic tomu podobného ;) :P Zrovna ty, která jsi nám objevila Gouldsboro a všechno to ostatní, to rozhodně nemáš zapotřebí :D
To dá rozum, že při představě, že bys byla tak blízko možnosti důkladně prozkoumat, přeměřit a zdokumentovat nejslavnější jizvy na světě, tak bys byla schopná zařídit, aby v té masce nezpíval :D Úplně tě vidím, jak bys mu ji schovala k Dauphine do kabelky, aby ji nenašel. A ta byla šťastná, že má konečně pořádnou trofej, když bylo "rozhodnuto", že darovaný prsten bude putovní :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 00:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
No cervenam sa ako paprika .. Na svoje ospravedlnenie mozem iba povedat ze ma drzi chripka, bolia zuby a v neposlednom rade mi pri vidine moznosti preskumat tie slavne jazvy ako :turban: O slavnemu jizvologovi :turban: vsetko vyfucalo z hlavy :oops: :oops:
Moirro, TY se vůbec nemusíš ani červenat ani nic tomu podobného ;) :P Zrovna ty, která jsi nám objevila Gouldsboro a všechno to ostatní, to rozhodně nemáš zapotřebí :D
To dá rozum, že při představě, že bys byla tak blízko možnosti důkladně prozkoumat, přeměřit a zdokumentovat nejslavnější jizvy na světě, tak bys byla schopná zařídit, aby v té masce nezpíval :D Úplně tě vidím, jak bys mu ji schovala k Dauphine do kabelky, aby ji nenašel. A ta byla šťastná, že má konečně pořádnou trofej, když bylo "rozhodnuto", že darovaný prsten bude putovní :lol: :lol: :lol:
No dakujem za povzbudenie Fantina :D
No nevzdala som sa ani s tym Wappasu, myslim ze to nakoniec rozlustim, pretoze som presvedcena ze aj v tomto pripade , podobne ako v pripade Gouldsboro, pani AG pisala o mieste ktore vlastnymi ocami videla.
Dokonca uvazujem o tom ze poslem dotaz miestnej skautskej organizacii, ktora to tam ma pochodene, kazdy centimeter ;-)
Vies ze som sialenec! :twisted: :lol:

Ako to ze ma tak dobre poznas, ze vies ze by som tu masku strcila Dauphine do kabelky, a nie do svojej??? :slzici: :slzici:
Ta si chudera so mnou nieco uzije! :roll: Darmo sa snazi aby sme posobili slusne, so mnou to ma rovnake ako ist na prechadzku do Versailles s Polackou :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 16:12
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, já z vašeho teleportování se nemůžu :-D Ještě štěstí, že je Joffrey taková silná nátura a neodpadl z toho... představa, že byste mu musely dávat dýchání z úst do úst... :prayer: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 18 pro 2014, 20:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Dámy, já z vašeho teleportování se nemůžu :-D Ještě štěstí, že je Joffrey taková silná nátura a neodpadl z toho... představa, že byste mu musely dávat dýchání z úst do úst... :prayer: :lol:
kurz prvej pomoci mám, takze sa dobrovolne hlasim! :lol: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 27 pro 2014, 22:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Dámy, já z vašeho teleportování se nemůžu :-D Ještě štěstí, že je Joffrey taková silná nátura a neodpadl z toho... představa, že byste mu musely dávat dýchání z úst do úst... :prayer: :lol:
Ja myslim ze teleporovacie fikcie by si zasluzili vlastne vlakno, kedze nemyslim ze by sa nedozili dalsich
pokracovani. :writer: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 29 pro 2014, 17:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Veselé předsilvestrovské čtení :sailor: .
Doufám, že mě skalní obdivovatelky Rescatora vezmou na milost.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 29 pro 2014, 18:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach! Tohle je opět jedna z fikcí, kterou bych sem nejraději překopírovala celou!! Terezo, tohle se ti vážně povedlo, takže ti i odpouštím, žes mi vzala prsten a sobecky ses teleportovala sama. :twisted: :twisted:

Mimochodem, nezůstal ten prsten u pana dokonalého?? Že bych se pro něj vrátila /"a v hlavě jí začalo nebezpečně zapalovat"/.

A obdivuju tvou odvahu říct tomu úchvatnému panu dokonalému, že už se nikdy neuvidíte. To já bych si tam asi radši zabodla teatrálně dýku... ne do srdce, ale třeba někam jinam, aby mě musel křísit. :idea: :mrgreen:

Jdu hledat staré houpací křeslo, myslím, že takové máme...
Jeanne, náš horlivý bradolog, se doufám zeptá, kde Rescator nechal bradku... ;)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 29 pro 2014, 19:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neuvěřitelně vtipná a nápaditá fikce, Terezo :applaus: :ok: :slzici:
Závidím teleportační systém, který je sice dostupný všem, ale dojezd na něm je tak krušný, že se budu ještě hodně rozmýšlet, jestli mi za to p.D. stojí!
Nejdřív se mi chtělo zvolat, taková škoda! Každá vteřina času tak vzácná, a ty si s ním celou dobu povídáš o matematice?! Ale při bližším zamyšlení jsem zjistila, že navázání intimního kontaktu s Rescatorem je možná nebezpečné tabu, které by se snad odvážila porušit jen Jeanne, obzvlášť, když ji Rescator poslal tak jednoznačný vzkaz :).
Velký obdiv za znalost matematiky, já jsem skončila u trojčlenky. :?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 29 pro 2014, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Jeanne, náš horlivý bradolog, se doufám zeptá, kde Rescator nechal bradku... ;)
No v nasej fikcii si to Jeanne okamzite vsimla. Ale po tejto od Terezy, ked si precitala Rescatorov odkaz pre nu,
jej samozrejme ihned vsetko vyletelo z hlavy. :slzici: :slzici: a utekala trenovat svoju zadnicu a oddelene ramena aby bola
fit na teleportaciu. :slzici:

Tereza, uzasna, vtipna, :slzici: :slzici: egoisticka :twisted: teleportacna fikcia :ok: :ok: :ok:

Doslova sa ponuka aby si kazda z nas napisala vlastnu navstevu.

Akoto ze sa necudoval tvojmu samovariacemu kavovaru? Tajne dufam ze si ho tam v rozruseni zabudla. :twisted:

Teraz ked uz vieme ze si matematicka, uz sa z toho nevyzujes! Pekne nam vypocitas ten nas stroj casu. :scientist:
Uz aj zacnem robit miesto v pivnici, lebo kde inde by sa mal skladovat ako v Angelikologickom muzeu???? :agree: :agree:
Ach coze? mam si kupit hupacie kreslo?
Dobre. Ja si vsak prosim jedno extra: ked tam dorazim, chcem byt vo veku kratko po dvadsiatke :prayer:
Momentalne mam viacej ako dva razy tolko a vyse 80 kg. :oops: :? :cry:
A teraz rad Tereza! Co mam vypit????? :scientist: :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 29 pro 2014, 21:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chápu, že osobní návštěva u Rescatora vyvolala vlnu emocí, pokusím se odpovědět na dotazy :
- i já jsem byla řádně vykolejená, takže jsem na popis bradky zapomněla, samozřejmě ji na Orlu má
- jeho vzkazy pro Vás berte vážně
- můj návod na stroj času Vás přenese sice naprosto spolehlivě, ale Váš a i můj věk bohužel nesníží, možná by pomohla dvojnásobná dávka teleportačního mixu, ale taková omlazovací kůra se také nemusí přežít
- po Vaší první návštěvě v Toulouse se vůbec ničemu nedivil, ani ničemu tak jednoduchému, jako je kávovar, mám ho mimochodem doma, v práci by mě roznesli na kopytech
- někdy a někde říkal, pokud mi paměť slouží,že se v Orientu naučil přijímat věci tak, jak je život přináší a příliš se nestavit proti osudu, proto se ani nepozastavuje nad těmi našimi návštěvami


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 30 pro 2014, 02:31
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, nádherná teleportace :ok: :mrgreen: :mrgreen:
Ten nápad, vzít s sebou kávovar, velice oceňuji - je vidět, že Rescatora znáš dobře, protože čím jiným si získat jeho pozornost na lodi tak, aby tě rovnou nehodil přes palubu, než kávou... :ok: (Já bych totiž vzala vanilkové doutníky - jsou lehčí a vejdou se do kapsy -, ale to by u mě stejně nikoho nepřekvapilo :D )
Máš skvělé nápady a velmi dobře jsi to všechno dokázala zkombinovat. Strašně moc se mi to líbilo a hodně jsem se bavila :applaus: :applaus:

Jen nevím, jestli bych takový způsob teleportování ustála - myslím, že bych upadla do bezvědomí hned po první skleničce, takže přece jen asi budu muset zkusit i jiné způsoby, anebo konečně sestrojíme ten stroj času :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Aprílové fikce
Napsal: 01 dub 2016, 12:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám první část Aprílovo - teleportační fikce.
Dala jsem ji do těch teleportačních vánočních , protože navazuje na tu předešlou silvestrovskou.
Žádám o shovívavost nejen toulouského pána v těch nejlepších letech, ale i autorky fikcí.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Aprílové fikce
Napsal: 02 dub 2016, 10:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach! Paríž..Beautreillis..... a to na jar! :ach:

Lenže ktorý rok? :shock: Pred či po Angelike? :roll: Pred či po novom svete?
Z napätím čakám na pokračko.... :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Aprílové fikce
Napsal: 02 dub 2016, 23:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sama nemám ponětí, kde jsem.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 120 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů