DISKUSE: V salonech Paříže

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 30 příspěvků ]
Autor Zpráva
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 05 dub 2015, 19:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
4poziom.slask.pl
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Píšu v rychlosti svůj první dojem - je to velmi, velmi osvěžující. :ok: :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 05 dub 2015, 21:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, rozhodně zajímavé. Jsem zvědavá na další vývoj. :agree: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 05 dub 2015, 22:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kam chodíš na ty nápady, Jeanne? :shock:

Výborná zápletka s nevlastní zděděnou sestrou :applaus:
Jen doufám, že ta sestra nebude příliš zahořklá a ublížená - že jí například nebude vadit průvan :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 05 dub 2015, 22:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím s Terezou, je to velmi osvěžující! Líbí se mi ta chladná atmosféra plná nezávislých, úspěšných lidí, bez předsudků, bez pokrytectví... A krásně umíš vyprávět historická fakta skrz svůj vlastní příběh. :ok:
dasha píše:
Jen doufám, že ta sestra nebude příliš zahořklá a ublížená - že jí například nebude vadit průvan :mrgreen:
Lepší průvan než kdyby jí vadily vrzající panty třeba u těch oken. ;) Ale nemyslím si že by to hrozilo... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 06 dub 2015, 11:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No som zvedavá čím dokáže očariť Jean-Paul, čím sa bude odlišovať od ostatných úspešných, chladných bohatých obchodníkov....

Nápad s nevlastnou sestrou je veľmi zaujímavý...ale ak som správne pochopila, bolo to iba dievča ktoré otec vyženil? :roll:
takže nieje žiadne pokrvné príbuzenstvo medzi ňou a Joffreyom? :roll:


PS: Prečo pri tom nešťastnom mene Jean-Paul musím vždy myslieť na Belmonda alebo na repliku z jedneho divadelného predstavenia kde Lord vraví lokajovi "Jean prineste mi klavír, zabudol som si na ňom zápalky"
Nuž budem si dáko na to meno musieť zvyknúť....


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 09 dub 2015, 21:01
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, super. Teším sa na dej medzi Laurou a Jean-Paulom :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 10 dub 2015, 10:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, zaujímavá zápletka

iba mi tam snáď chýba konverzácia medzi Laurou a Joffreyom ....

U velmi pozdní snídaně seděl Bernard s nějakou mladou ženou. Asi jeho společnice z dnešní noci, které se neuměl zbavit dřív. Proboha, co to zase hráli za hry, napadlo ho, když si uvědomil, že ta mladá žena má na sobě oděv klášterní chovanky

a môj obľúbenec Andijos :courtier: ma vždy svojou južanskou prostorekosťou dostane:

Třeba když zaslechl, jak jí jeho přítel Bernard nabízí zaučení do tajů rozkoše a po jejím příliš rychlém odmítnutí doporučuje, aby tedy alespoň naplno využila pohostinství svého nového bratra, který ji toho může hodně naučit.

ako keď Angelike vysvetloval že ten "prvý krát" stojí za malý výkrik

škoda že si nám neopísala čo jej hovoril :D :P


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 10 dub 2015, 11:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zaplatit jí pobyt v klášteře a později až vyroste ji přinutit vstoupit do řádu? To bylo přece úplně proti všem jeho přesvědčením. Mohl by jí tedy najmout guvernantku, která by ji vychovala tady, nebo je poslat někam na venkov. Ale vždyť tohle je venkov, opravil se. Nebo je pro východu dítěte vhodnější město? Proboha, co se tak asi dělá s dětmi? Možná se o tom bude muset poradit s nějakými svými pařížskými přítelkyněmi, které mají dcery…, nebo se prostě jen opít. Je čas na improvizovaný večírek v dobré společnosti, rozhodl se tehdy a svolal své jižanské přátele, které během většiny roku v Paříži zanedbával.

Haha, ty jeho myšlenkové pochody mě neskutečně pobavily!! Docela bych chtěla vědět, co mu radily ty jeho drahé přítelkyně, určitě to stálo za to... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 10 dub 2015, 16:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeho přátelé s ní zkoušeli flirtovat, jak byli zvyklí v přítomnosti ostatních dam a ona prchala někam do svých pokojů, které jí v tak velkém paláci mohl snadno vyhradit. Při nejedné takové scéně se slušně pobavil. Třeba když zaslechl, jak jí jeho přítel Bernard nabízí zaučení do tajů rozkoše a po jejím příliš rychlém odmítnutí doporučuje, aby tedy alespoň naplno využila pohostinství svého nového bratra, který ji toho může hodně naučit.

To se Jean-Paul ještě pěkně zapotí, když má po svém boku tak skvělé přátele. :D Bernard nikdy nezklame. :agree: Jsem zvědavá, jak se Jeanu- Paulovi podaří "zapsat" první bod.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 10 dub 2015, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
To se Jean-Paul ještě pěkně zapotí, když má po svém boku tak skvělé přátele. :D Bernard nikdy nezklame. :agree: Jsem zvědavá, jak se Jeanu- Paulovi podaří "zapsat" první bod.
Jeanne, už se těším, co Jean-Paul vymyslí a podnikne v dalším pokračku. :agree: :agree:

A taky by mě zajímalo, tak jako Dauphine, co by mu poradily přítelkyně v oblasti výchovy. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 13 dub 2015, 19:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Výborné pokračovanie, plné zaujímavých historických faktov, priblížených zábavnou formou. :ok:
Ja tom mám takto rada. :D
Laury a Jeana-Paula by som tam bola zniesla aj trochu viac.
Už sa teším na ich veselé spolunažívanie v Paríži. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 13 dub 2015, 22:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Toto se mi moc líbí :...mezi tím jí občas nezapomněl trochu popíchnout. Jen tak. Prostě pro zábavu a ze zvyku.

Díky za inspiraci. Jednou mu tu "zábavu" a "zvyky" osladím. A vůbec jsem netušila, že zrod veřejné dopravy je taková dřina.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 14 dub 2015, 09:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To byla moc zajímavá exkurze do oblasti podnikání v 17. století! Líbí se mi vykreslení Blaise Pascala který mi před očima úplně oživl i s tím jeho domem. :)
A pan dokonalý, koukám, neztratil nic ze svého přehnaného sebevědomí, které jsme původně připisovaly jen jeho mládí... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 15 dub 2015, 19:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, líbilo se mi líčení budoucích tras veřejné dopravy v Paříži. Vtáhlo mě to do děje. Představovala jsem si ty pány, kteří popisují, odkud a kam linky povedou a jak budou vozy k přepravě vypadat. Dokonce už měli vymyšlené uniformy pro kočí a průvodčí.
A pan Dokonalý si prostě nenechá možnost pokoušet Lauru. :D :D
Jsem na ty dva zvědavá v dalších pokračkách.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 20 dub 2015, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to bylo naprosto "Dokonalé". Vtipné, svižné, plné skvělých dialogů, bavila jsem se od začátku až do konce. V pařížských salonech bylo tolik zábavy a ty dohry po návratu domů! Laura začíná být nebezpečně bystrá,jsem zvědavá na další manévrovací schopnosti Jeana-Paula. Prostě super pokračování . :ok: :ok: :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 21 dub 2015, 21:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Reaguji nějak pozdě, pardon :oops: .
Předně jsem ráda za paní de La Fayette, žes jí konečně trochu vylepšila. :mrgreen: :twisted:
Laura je moc sympatická, doufám, že bude ještě hodně fikcí ze salónů slečny de Scudéry a Mme de Rambouillet, to mi vždycky v Angelice chybělo a tobě tohle tak krásně jde.../smajlík s hosseinovskýma očima/, vlastně, kdyby se tam náhodou objevila preciozní mluva a četlo by se z románů slečny de Scudéry (Le Grand Cyrus, hm? ;)), ach, to by mi srdíčko poskočilo. :ach: :ach: :twisted: i když možná v 60. letech už by to bylo trochu mimo. :cry:

Nechceš se ještě víc odpoutat od Angeliky? Já vím, ještě je to úplně na začátku a rozvíjí se témata hodně spojená s Angelikou, ale když už jsi se rozhodla psát román se změněnými jmény a tak... :twisted: teď to jsou tvoje postavy (tajně doufám, že se k panu de Morens připojí i věrný a spolehlivý Jerome, můj drahoušek :oops: :oops: třeba v nádherné paruce a zbrusu nové květované vestě :prayer:)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 22 dub 2015, 13:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
nezapomeň, že to jsou 60. léta, Molière a spol. už se k tomu vyjádřili, salon Rambouillet má svá zlatá léta za sebou...
Já vím, já vím. Tak třeba parodie, to by i pana dokonalého mohlo bavit. :twisted: :twisted: A nebo seriózní flashback jedné z dam...
PS. Jerome? :prayer: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 22 dub 2015, 18:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, také si mi líbila proměna vzhledu paní de la Fayette k lepšímu. A dokonce to ocenil i sám pan Dokonalý. :mrgreen:

..... jen sám pro sebe zformuloval zbytek věty: Přivedu ke své bývalé milence svoji budoucí milenku a ta mi za to ještě krásně poděkuje…, no jestli mě tohle přiblíží k mému cíli, tak bych to mohl dělat častěji, ušklíbnul se nad svou skvělou myšlenkou, kterou naštěstí neměl dost času dál rozvíjet.
:slzici: :slzici:

Stále stejně sebevědomý, ani na chvilku nezapochybuje, že by se věci nemusely vyvinout podle jeho plánu. :twisted:

A jejich noční rozhovor, jsem hrozně zvědavá, co bude dál. :?: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 24 dub 2015, 21:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečne som sa dostala k tomu aby som si v kľude prečítala pokračko.

No už to začína mať poriadny spád. :agree: :mrgreen:

veru, veru pán Jen-Paul sa veľmi bojí aby sa veci nevymkli jeho absolútnej kontrole: :lol: :lol:

Večer jdeme s madame de La Fayette k mademoiselle de l’Enclos. Prý ji musím poznat…,“
„Jdu taky,“ odpověděl okamžitě.


Za ten drzý sebavedomý záver mu želám aby mu to Laura poriadne zamotala, tak že už nebude mať vôbec žiadnu kontrolu.

PS: Tuto zasa poskočilo srdiečko o veľkého jízvológa. :turban: Lepšie malá jazva ako žiadna. :mrgreen:

Seděl tam proti ní jako sám ďábel se svými dokonalými černými vlasy a jizvou, která protínala obočí, a pobaveně sledoval, jak je celá nesvá a sbírá odvahu zeptat se na svoje otázky.



Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 29 dub 2015, 10:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super :D

Tá diskusia o peniazoch a príjmoch mi pripomenula Christiana a Anu :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 29 dub 2015, 19:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, pěkné a zajímavé pokračování. Líbí se mi snaha Laury uspět díky psaní. :ok: :writer:
A pan Dokonalý začíná žárlit na její ctitele. To mu přeji. :applaus: :D
A těším se na další pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 29 dub 2015, 19:52
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám pocit, Jeanne, že máš opět skvěle nakročeno na další díl svého románu :agree: :D :D :D
Stále totiž doufám, že Dobývání Paříže vyjde v knižní podobě – strašně moc si to přeju :prayer:

A já jsem opět z tohoto pokračování nadšená! :applaus: :applaus: Výborná zápletka, spousta zajímavých osobností své doby a spousta zábavných situací inspirovaných pravděpodobně současnými zážitky, a nepostradatelný odlehčený humor, který je tvému psaní vlastní :twisted: :twisted: Viz třeba tohle:

.... přerušil jejich hádku hrabě de Morens, který byl upřímně rád, že v této novele nevystupuje a jestli dámám jizvy přijdou tak moc sexy, ať se tím pro své fikční hrdiny klidně inspirují.

.. to jsem se opravdu s chutí zasmála :lol: :lol: :lol:

Musím říct, že mě čtení tohoto dílka moc baví (stejně jako všechny předchozí povídky), už jen proto, že nedokážu nikdy předem odhadnout, jak se bude děj a postavy vyvíjet a kam až tvá fantazie zajde .... no tak, šup sem s dalším dílem! :prayer: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 29 dub 2015, 20:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha-Ha Jeanne Dobre som sa pobavila :mrgreen: :mrgreen:

okrem toho citátu z jazvami :scar: ktorý mi vyfúkla Fantina ma dobre pobavil aj tento:

Nečekejte tedy ode mě, že se obklopím dvorem a svážu sám sebe tisíci pravidly a lidmi, kteří mi budou ráno stát u postele s nočníkem,“ prohlásil.

to Jeann-Paul stručne a jasne a cynicky vystihol život kráľa ...ha-Ha :lol:

štýlovo mi to zapadlo do mojej dnešnej rešerše o toaletách a možnosti umyť sa vo Versailles :agree:

a samozrejme že srdiečko veľkého jazvológa :turban: sa potešilo aj tomuto:

„A okouzlující sympaťák de Guise s bradkou a dvěma jizvami v obličeji mi taky někoho připomíná...,“ dodala Henrietta s pohledem k dvěma z přítomných mužů.
Hrabě de Morens s jizvou napříč obočím se ušklíbnul a na tváři vévody de La Rochefouauld, který byl stále věrný své bradce, i když se už dávno nenosila, se objevil další potěšený výraz. „


už sa teším akú postavu Laura vytvorí z Jeanna-Paula vo svojom románe a snáď aj na to ako spolu poplávajú :sailor: na
Reunion :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 29 dub 2015, 22:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ha-Ha Jeanne Dobre som sa pobavila :mrgreen: :mrgreen:

už sa teším akú postavu Laura vytvorí z Jeanna-Paula vo svojom románe a snáď aj na to ako spolu poplávajú :sailor: na
Reunion :twisted: :twisted:
Také mě napadlo, že by Jean-Paul mohl vzít Lauru s sebou. :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 30 dub 2015, 09:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Taky i mě baví na tom příběhu to, že jsem snad nikdy neuhodla, co se s postavama bude dít dál. Jako toto pokračování - Laura a psaní, ctitelé, překvapený Jean- Paul.
Taky doufám, že ji vezme s sebou za obchody a vymyslí nějakou pořádnou "akci". Ale jako obvykle to bude asi úplně jinak. :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 15 kvě 2015, 00:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posledně se drápky žárlivosti zatnuly trošku do Jean - Paula, teď to vypadá, že by mohla být na řadě Laura. Ty čtyři dámy si jistě nedají pokoj. A vzhledem k tomu, jak vypadá tělo J-P, je to pochopitelné. Jen ať cvičí dál, na rozžílovaná těla se dobře dívá a dobře se o nich i čte. :D :agree:

P.S. Zklamaných milenek není nikdy dost. A nevím, jestli mi to budeš věřit, ale mám v hrubé kostce "letní příběh" - a figurují v něm také čtyři dámy ( jako kdyby to mohlo být tak akorát na jednoho chlapa) . Pan Dokonalý láme srdce nejen v Paříži, ale samozřejmě i v Toulouse.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 15 kvě 2015, 12:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super! :ok: :ok:
Ony delší odmlky taky nejsou špatné, pana dokonalého tak necháš týdny v posilovně aniž bys ho vysvobodila a daruješ mu tak ne srdce ale nejžilnatější svaly v Paříži! A ostatní se zas třeba můžou kojit zoufalou nadějí, že si to rozmyslíš a strčíš nám do hry Jeroma... No doufám, že James alespoň začne nosit naondulované paruky a květované vesty... :mrgreen: :mrgreen:

A rejpavá otázka na konec: Tento časový úsek byl ohraničený rytmickou hudbou a odpočítáváním, (...). - odkud vycházela rytmická hudba? Z magneťáku asi ne, že by měli nějaké hudebníky někde za plentou a nebo jim do toho někdo třetí třeba bubnoval rytmus?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 15 kvě 2015, 14:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

A rejpavá otázka na konec: Tento časový úsek byl ohraničený rytmickou hudbou a odpočítáváním, (...). - odkud vycházela rytmická hudba? Z magneťáku asi ne, že by měli nějaké hudebníky někde za plentou a nebo jim do toho někdo třetí třeba bubnoval rytmus?
Dauphine vyfúkla si mi otázku ktorú som ja chcela tiež položiť, ale potom som išla pochodovať do lesa, lebo aj ja chcem mať svaly, ale prosím len nie nažilované :disagreement: :roll:

no ale možno si zohnali nejakého bývalého galejníka čo im bubnoval rytmus [ img ]ako na galére :twisted:

Ale som rada že som si fikciiu nechala na potom, lebo sa štýlovo hodí k mojej svalovici

Vzdelávania sa v oblasti telesnej kultúry [ img ]nikdy nemože byť dosť

Jeanne, začínam ťa podoozrievať že na toho tvojho Jana-Paľa máš nejaký konkrétny model [ img ], alebo si si poskladala pána dokonalého z viacerých modelov ako puzzle? :mrgreen:

zdá sa že spolok tých bývaliek sa chystá Laure poriadne podkúriť, som zvedavá ako to bude pokračovať :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 15 kvě 2015, 18:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Napínavé pokračování. Nejprve schůze bejvalek a pak popis, jak se pan Dokonalý snaží být ještě dokonalejší a tvrdě na sobě pracuje. Také jsem zvědavá, co na něho ty dámy vymyslely. A na vývoj vztahu s Laurou. :ok: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: V salonech Paříže
Napsal: 17 kvě 2015, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
to jen k té otázce, jak to tam fungovalo. ;)
ja chcem vediet akoto že im tam hrala hudba! :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 30 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů