DISKUSE: Mademoiselle Chocolat

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 123 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 18:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já jsem také oceňovala, že měl Filip rád Angeličiny děti. A během jejich krátkého manželství se změnil. Prostě se do Angeliky zamiloval. Ale stál mezi nimi král.
To, že se Filip hlásil k příbuzenstvu se slečnou Čokoládou ovlivnilo, že byl společensky unavený a zároveň měl radost z výhry.
Já to pojímám tak, že mu dělá dobře, když ho musí Angelika obsluhovat a on se baví ve společnosti šlechticů. Prostě v ní pořád vidí tu malou a chudou venkovanku. Až bude střízlivý, tak mu to asi milé nebude.

Původ díry ve stropě paláce vysvětlil správce, který tam nastoupil až později a měl se o něj starat. Viděl, že tam zatéká a tak nechal vše opravit. Ten palác je takový pařížský Faustův dům. A Joffrey v kánonu by se podle mě určitě bavil tím, že ho koupil zrovna on Kulhavý ďábel. Já neměla v úmyslu psát o nadpřirozených jevech.
O tajemném muži samozřejmě zatím nic neprozradím.

Původně jsem chtěla napsat tuhle fikci jen krátkou, ale zase mi to nějak nabobtnává. Ach, Ach. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Původně jsem chtěla napsat tuhle fikci jen krátkou, ale zase mi to nějak nabobtnává. Ach, Ach. :writer:
len sa neboj pri písaní poriadne odviazať. mne sa ten tvoj nápad z Faustouským domom veľmi pozdáva :ok:
a samozrejme že Joffrey ho kúpil práve preto že ho bavila kombinácia Krivého diabla a povestného domu ktorý nikto nechcel kúpiť...

Ten z kanónu by istotne povedal: Ja a ten dom sme pre seba stvorení. Dve bývalé zrúcaniny tancujúce z radu, s tou najhoršou povesťou, opradené chýrmi o stálej diabolskej prítomnosti, sa k sebe dokonale hodia. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To bylo opravdu nečekané rozuzlení s tím domem, taky jsem předpokládala, že v tom bude něco nadpřirozeného. No možná by tam pan dokonalý alespoň mohl vzít Angeliku, třeba jí udělat prohlídku domem a při nějaké společné svačině jí trochu znepokojit tou tajemnou pověstí. Trochu mi chybí jejich společná setkání... 8) A též jsem zvědavá, kdo bude tajemný muž v hnědém... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za podporu. A Joffrey si pověsti o paláci a svůj tajemný vzhled ještě určitě užije. :agree:
Dauphine, máš věštecký talent. Tohle už mám trochu připravené pro další část. Teď to bude mít Joffrey k Angelice blíž. A koupě paláce také nezůstane bez odezvy ve společnosti.
Tajemného muže zatím neodtajním.
Už jsem dlouho nepsala. Ty nápady mi v hlavě běhají, ale nějak se mi to nedařilo zpracovat. Snad s tím trochu pohnu. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Už jsem dlouho nepsala. Ty nápady mi v hlavě běhají, ale nějak se mi to nedařilo zpracovat. Snad s tím trochu pohnu. :writer:
Mimi, iba taký tip,
mnohé z nás keď nás niečo napadne, dáme to do Wordu a potom s tými vetami pracujeme, doplňujeme, presúvame, škrtáme, meníme...... :writer:
proste tie nápady v hlave treba zapisovať :agree:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:52
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, veľmi pekný nápad s tým faunouským domom, pasuje k nášmu faunouskému grófovi :applaus: , som zvedavá, ako to bude pokračovať,
asi jediná priznávam, že som Filipa nemala vôbec rada v románe, aj keď sa veľmi zmenil, ako sa oženil s Angelikou, ale .. proste mi vadil... aj keď sa tak trochu podobal Joffreyovi, obaja boli nevyspytateľní.. .. (teda náš pán dokonalý ako Rescator, keď ho zmenilo prostredie v ktorom žil)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 20:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, to máš pravdu, protože někdy se docela dobrý nápad zapomene a je to škoda. Ale ne vždy mám po ruce počítač, nebo alespoň blok a tužku. A jako na potvoru, když mám čas a možnost psát, tak hlava prázdná. :evil:
Jinak ve wordu mám uloženu jinou a zkrácenou verzi právě části této fikce. To byl pokus o kratší psaní. A i další pokusy. Snad budu mít čas a trpělivodt a třeba z toho něco vytěžím. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 06 črc 2015, 21:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, těší mě, že se ti nápad s palácem líbil. :agree:
Postava Filipa je dobře napsaná. Pro mě je zajímavý, jak už jsem psala dříve. On byl hodně pyšný, zakládal si na svém původu, i když byla Angelika z rodu staršího. On také nebyl tak bohatý, vždyť se chtěl ženit pro peníze. Ale Angelika ho přitiskla ke zdi. On už jako mladý ji asi začínal mít rád, chtěl jí dát jablíčko, aby mu odpustila, že se jí posmíval. Pro něho muselo být hrozně těžké vyrovnat se s tím, že musí Angelice ustoupit a oženit se s ní.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 27 bře 2016, 14:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím. Právě piju kávu jen tak "nasucho", kousíček čoko- fikce by bylo to pravé ořechové. :agree:
Případná aprílová fikce by se mezi tématické také počítala?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 27 bře 2016, 16:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Terezo, dlouho jsem se k psaní nedostala. Včera jsem oprášila něco, co už jsem měla trochu v hlavě, ale nejsem s tím moc spokojená. Chci ještě psát dál, ale dám to jsem ke čtení. Není to ale ani o velikonocích, ani o čokoládových srdíčcích.
Terezo, myslím, že jsi někde psala, že bys chtěla dostat pana Dokonalého na kolena. No já jsem si trochu představila, jak je ze slečny Čokolády mimo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 27 bře 2016, 18:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Případná aprílová fikce by se mezi tématické také počítala?
Samozrejme Tereza, sem s ňou. :ok:

Mimi, tvoje pokračko si nechám ako bonbónik na večer. :agree: ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 27 bře 2016, 18:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:

Případná aprílová fikce by se mezi tématické také počítala?
Samozrejme Tereza, sem s ňou. :ok:
Terezo, připojuji se k Moirre. Sem s ní.

Mimi, tvoje pokračko si nechám ako bonbónik na večer. :agree: ;)
Snad se mi časem podaří napsat alespoň malý zákusek a ne jen bonbonek.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 bře 2016, 10:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, moc mě potěšilo, že se pokračko, které jsem tak trochu lámala přes koleno líbilo. Pana D. , který se jde poradit, když je mu smutno, s Ninon jsem měla hlavě už déle. Chtěla jsem původně hned připsat o setkání s Angelikou, ale nebyl čas. Navíc mi nebylo zrovna moc dobře a to mi psaní nešlo. Trochu prozradím,že něco o procházce i těch sladkostech něco bude. Ale spíše to bude jarní fikce než přímo úplně velikonoční.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 bře 2016, 14:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Snad se mi časem podaří napsat alespoň malý zákusek a ne jen bonbonek.
Mimi, toto bol rozkošný velkonočný bombonik ktorý sa mi páčil. :ok:

Avšak neviem sa už dočkať kedy udalosti konečne naberú spád, a ja sa dožijem toho celého zákuska.
Už sa na to teším lebo indície vyzerajú sľubne. Napríklad to že Joffrey ide do hry zapojiť Gontrana....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 bře 2016, 14:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, jsem ráda, že se Ti pokračko líbílo.
Gontran byl malíř a já mám moc ráda obrazy, architekturu a sochařství. Ze starších období právě baroko a také renesanci. A proto chci trochu Gontranovi dát možnost se v ději projevit.
Mám už něco v hlavě, jaro, květiny a romantika. Inspirovala mě trochu reportáž o výstavě kamélií v zahradě zámku v Kroměříži. A i nějaká ta zmínka o něčem sladkém v dalších částech také bude. ;)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 bře 2016, 20:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vydařené pokračování a moc příjemné čtení.

A Vám se asi nepodaří, aby se stala Vaší milenkou." Řekla Ninon.
"To ani zatím není mým úmyslem."Odpověděl Joffrey.


Jen to slovo zatím je mi nějak podezřelé - mám za to, že jakmile někdy řekl zatím, měl v podstatě jasno.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 bře 2016, 20:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, díky za pochvalu a těší mě, že se Ti fikce příjemně četla. :agree:

Slovo zatím je Ti podezřelé. :D
On pan dokonalý je rozhozený a tak zatím neví, co vlastně chce. Nebo možná ví, ale nechce si to přiznat.
Měl své zkušenosti a rád by měl vše pod kontrolou, ale teď je všechno jinak. Tak ho zatím necháme ať se snaží. ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 bře 2016, 11:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Mimi. Tvá fikce se mi četla pěkně. Líbí se mi, že je pan dokonalý takový jemný, že nikam nespěchá, že Angeliku zoufale neuhání. To by jí totiž mohlo vylekat. Doufám, že nakonec bude happy end plný srdcí. A pan dokonalý na kolenou. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 bře 2016, 20:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, těší mě, že se Ti povídání pěkně čte. Je to takové romantické, jarní vyprávění. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 dub 2016, 12:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Víkend už mám zaplněný, ale o ně o se pokusím. Je to bez záruky. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 07 dub 2016, 22:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Něco jemného s trochou šlehačky nebo čokolády by se na víkend rozhodně šiklo. ;) :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 17 dub 2016, 22:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, už minulý týden jsem měla velkou část pokračování sepsanou, ale zase se mi odporoučel noteboook. Mám ho naštěstí v záruce. Proto se pokouším to sepsat znovu na tabletu. Doufám, že vydrží než to dopíšu.
Slibuji, že tam bude trocha sladkostí, květiny a i trochu jiskření.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 17 dub 2016, 22:38
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, je to taká pekná, kľudná fikcia, pán dokonalý sa nikam neponáhľa, je akýsi váhavý, čo mi k nemu moc nesedí, ale tak asi sa poučil a nechce Angeliku nejak vystrašiť a vyľakať.. ale máj mesiac lásky sa blíži, čo tak trochu romantiky, naservírovať čokoládu s poriadnou porciou šľahačky?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 17 dub 2016, 22:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, já se trochu snažím dostat pana D. Tak trochu na kolena, jak říká Tereza. Má hodně zkušeností, ale teď je v situaci, kdy trochu neví, co vlastně chce. Teď poznal úplně jinou ženu než byly všechny před ní. A tak musí prostě i on hledat způsob, jak se k A.přiblížit. Mám v plánu trochu do toho zamíchat i malinko tajemna. Snad se z toho nějak slušně vymotám. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 18 dub 2016, 10:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To mě mrzí, že se ti porouchal PC, možná by bylo dobré si fikce pokaždé ukládat na externí disk, určitě dalo práci je napsat, je škoda, když o ně pak přijdeš. Na tajemnou čokoládovou fikci se těším a když bude ten máj, klidně bys mohla přihodit taky trochu romantiky pod rozkvetlými stromy, labutě a jemné rozevláté šatičky. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 dub 2016, 22:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebude náhodou nějaké pokračko, když se blíží ten lásky čas? :prayer: :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 dub 2016, 23:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, pokračování sepisuji na tabletu, musím odstranit chyby a trochu to učesat. Bude to delší.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 30 dub 2016, 17:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
To mě mrzí, že se ti porouchal PC, možná by bylo dobré si fikce pokaždé ukládat na externí disk, určitě dalo práci je napsat, je škoda, když o ně pak přijdeš. Na tajemnou čokoládovou fikci se těším a když bude ten máj, klidně bys mohla přihodit taky trochu romantiky pod rozkvetlými stromy, labutě a jemné rozevláté šatičky. :agree:

Jéé, romantika s líbáním pod stromem, to by bylo roztomilé! Jenom je velká škoda, že by pan dokonalý nemohl citovat Máchu, když ten v té době ještě nežil :?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 30 dub 2016, 18:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, tak mám dojem, že moje pokračování je proti Vaším představám střízlivé. Ale s tím líbáním zatím nevím. Ani nevím, jestli tento zvyk líbat se na prvního máje, se pěstoval v 17. století ve Francii. Bylo by to roztomilé, to souhlasím. Pan D. Máchu recitovat nemůže. Máchův Máj by se hodil spíše do pasáží ve vězení.

P.S. Dasho, co Tvoje fikce o paní Rescátorové. Ta Angeličina nevolnost, bude další pokračování?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 01 kvě 2016, 20:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Dasho, tak mám dojem, že moje pokračování je proti Vaším představám střízlivé. Ale s tím líbáním zatím nevím. Ani nevím, jestli tento zvyk líbat se na prvního máje, se pěstoval v 17. století ve Francii. Bylo by to roztomilé, to souhlasím.
Mimi, já bych se toho zas tolik nebála a klidně bych přitvrdila, pan dokonalý je přece sebevědomý muž činu! :mrgreen: A pak čekání jsme si už užily v tolika předchozích pokračcích :agree: :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 01 kvě 2016, 21:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
mimi píše:
Dasho, tak mám dojem, že moje pokračování je proti Vaším představám střízlivé. Ale s tím líbáním zatím nevím. Ani nevím, jestli tento zvyk líbat se na prvního máje, se pěstoval v 17. století ve Francii. Bylo by to roztomilé, to souhlasím.
Mimi, já bych se toho zas tolik nebála a klidně bych přitvrdila, pan dokonalý je přece sebevědomý muž činu! :mrgreen: A pak čekání jsme si už užily v tolika předchozích pokračcích :agree: :prayer:

Sebevědomý muž činu v kánonu čekal s polibkem pěkně dlouho a ještě se vydával za trubadúra v masce. :mrgreen: :mask:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 04 kvě 2016, 20:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Venku je počasí spíše podzimní, tak jsem přidala pokračování. Snad přijde vhod vůně čokolády, květin a rozkvetlých stromů.
Trocha jarní romantiky. :ach:

P.S. Inspirovala jsem se výstavou kamélií v Květné zahradě v Kroměříži, která se koná pravidelně už několik let. A ve své fikci jsem ji umístila do Paříže v 17. století.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 04 kvě 2016, 22:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tohle pokračko naprosto předčilo všechna má očekávání a vhod rozhodně přišlo! Myslím, že si dáme repete na minisrazu s Jeanne, stylově někde u vody a se zmrzlinou... Ještě by tam mohl být detail dvou labutí plujících v jezírku, tvořící velké srdce svými krky. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 05 kvě 2016, 11:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vydarené pokračovanie Mimi :ok:

Veľmi pekná romantická májová fikciia z ktorej to priam dýchalo jarom, kvetmi a romantikou :love:

už som nedaočkavá ako to všetko bude pokračovať :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 05 kvě 2016, 13:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tomu říkám trefa. Kolegyně v práci nám přinesla na zlepšíní nálady a posílení pracovního výkonu zákusek -lehký řez s jahodami a krémem ze zakysané smetany, a já si ho dala teprve před deseti minutami ke čtení tohoto pokračka a ejhle - Angelika řeší zákusky! :D
A taky bych jí přála, aby květen - lásky čas - měl na ni pozitivní vliv a rozkvetla i ona - vždyť "nejen účty je člověk živ".


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 05 kvě 2016, 20:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, jsem ráda, že se Ti pokračování líbilo. A v budoucnu určitě ještě na nějaké setkání v přírodě dojde, tak se možná objeví i ten ten párek labutí. :love:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 05 kvě 2016, 20:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky. Jsem ráda, že pokračování navodilo jarní romantickou atmosféru.
To jsem si přála. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 05 kvě 2016, 20:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, díky. Tak tomu říkám opravdu náhoda. :D

Ano, člověk není živ jen prací. A co máj zařídí, nebo ne, to ukáže budoucnost. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 27 črc 2016, 10:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po nějaké době přidávám další část fikce. Psala jsem to na dvou různých počítačích a tak je to možná trochu rozházené. Doufám, že brzy budu moci přidat i další část. A také jsem se znovu začala věnovat trochu "Rokokovému příběhu."


Nahoru
Profil Citovat
Lillian
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 črc 2016, 18:24
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 kvě 2010, 00:02
Bydliště: Moravskoslezsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jéj, teším sa. Mademoiselle som zhltla na jeden nádych v utorok a dnes pozerám, že tam je ďalšia časť. :) Úplne si mi urobila radosť. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 črc 2016, 18:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně také :ach:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 črc 2016, 18:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lilian, zdravím Tě a jsem moc ráda, že jsem Ti udělala radost. To mě těší. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 črc 2016, 18:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, jsem ráda, že se Ti pokračování líbilo. Díky. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 28 črc 2016, 23:31
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když jsem začala číst tuhle fikci, tak se musím přiznat, že jsem měla trochu problém se do ní dostat. Osobně nevím proč.
Už teda nevím, po kterém dílu, ale nakonec jsem jí vážně přišla na chuť. Je to jiné a zajímavé. Možná jedním z problémů,
které jsem měla, byl ten, že v mých očí mi jednání Angeliky přišlo v některých případech trošilinku zvláštní. To už je
každopádně pryč. Po tomhle díle, ale musím říct, že se ani trochu nemůžu dočkat dalšího dílu. :D Už aby tady byl... :D
Co za skupinu se to sakra schází v paláci Beautreillis?! :shock: A co tam zatraceně provádí??? Teď mi to bude vrtat hlavou :slzici: :mad: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 črc 2016, 09:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Claro, díky za Tvůj příspěvek k mé fikci. Mě občas napadá při čtení knih nebo sledování filmu, co by se stalo, kdyby se určité situace odehrály jinak. A napadlo mě, že by Joffrey poznal Angeliku za docela jiných okolností, zamiloval se snažil se ji získat. Angelika se pokouší uspět ve světě obchodu a je to dost těžké.
Já mám ráda tajemno a tak mě napadlo přidat tam takový pařížský "Faustův dům", o kterém jdou všelijaké pověsti. Hrabě povídačkám nevěří, tak ho klidně koupí.

Citovat:
Co za skupinu se to sakra schází v paláci Beautreillis?! :shock: A co tam zatraceně provádí??? Teď mi to bude vrtat hlavou :
To samozřejmě zatím neprozradím. :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 črc 2016, 14:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Já mám ráda tajemno a tak mě napadlo přidat tam takový pařížský "Faustův dům", o kterém jdou všelijaké pověsti. Hrabě povídačkám nevěří, tak ho klidně koupí.
Citovat:
Co za skupinu se to sakra schází v paláci Beautreillis?! :shock: A co tam zatraceně provádí??? Teď mi to bude vrtat hlavou :
Mimi pekné pokračko. Tentokrát si okrem iného hlavne zabodovala napínavou vložkou. :ok:

A toto je rozkošné:

Angelika během cesty domů byla velmi rozrušená. Zlobila se na sebe, že neodešla hned, jak chtěla po prohlídce výstavy. Dělala vlastně vše, co si hrabě de Peyrac přál. Procházela se s ním, přijala jeho dárek a nakonec mu dovolila, aby ji políbil. Už v čokoládovně zaslechla, že hrabě de Peyrac má zvláštní moc nad ženami a dokáže je ovládat, jako figurky na šachovnici. Tehdy to považovala za přehnané. Ale dnes už tomu začínala věřit.

:lol: :lol: jasne, ako vždy krásne ju manipuloval.... skôr ako sa nazdala mal ju tam kde ju chcel mať ....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 29 črc 2016, 17:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Mimi pekné pokračko. Tentokrát si okrem iného hlavne zabodovala napínavou vložkou. :ok:

A toto je rozkošné:

:lol: :lol: jasne, ako vždy krásne ju manipuloval.... skôr ako sa nazdala mal ju tam kde ju chcel mať ....

Moirro, děkuji za pochvalu. Trochu napětí a tajemna chci zapracovat i do vyprávění v budoucnu. :writer:

Ano Joffrey uměl dostat Angeliku tam, kam chtěl. Někdy to trvalo déle, jindy to šlo rychleji. Ale ono to bylo vlastně oboustranné. On hlásal svobodomyslné názory na lásku a milování a pak se objevila jeho mladá žínka a byl na kolenou. :slzici: :lol:
A to je na tom právě to pěkné. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 09 srp 2016, 13:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, jestli bude pokračko dříve, než se vrátí slečna Rescatorová z cest, to nevím. Promýšlím další vývoj a budu se snažit alespoň něco dát k přečtení.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 15 říj 2016, 20:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám další porci romantiky s trochou sladkostí na sobotní večer.
Dauphine, je tam i zmínka o labutích, ale krky propleté do tvaru srdce se nepodařily.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
Napsal: 16 říj 2016, 08:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Není nic lepšího, než si dát ráno kávu, přečíst si tak krásné a něžné :ach: pokračování a potom se vydat do haly mezi spocené muže, ze kterých v důsledku zvýšené hladiny testosteronu a adrenalinu vypadne občas i jadrnější slovo.

Prosím :prayer: , mohla by mu po tom úderu do hlavy přibýt další jizva?


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 123 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů
cron