DISKUSE: Mimi - vyprávění II

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 26 příspěvků ]
Autor Zpráva
mimi
Předmět příspěvku: DISKUSE: Mimi - vyprávění II
Napsal: 25 říj 2014, 00:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
4poziom.slask.pl
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Čtu díl Angelika v pokušení a zároveň jsem objevila knížku okcitánské poezie ze 16. a 17. století. A jedna báseň mi připomněla scénu, kdy se Joffrey dozví, že ho Angelika podvedla s pirátem Zlatá brada. Tak jsem stvořila svou představu podle kánonu a doplnila verše.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 14:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi vitaj v klube citateliek okcitanskej poezie. :mrgreen:

Tvoja mini fikcia sa ti naozaj vydarila a jednu z najkrajsich basni tejto zbierky si do nej
vyborne zakomponovala. :D :D

Nepochybujem ze Toulousky grof ju skutocne poznal naspamät 8)

Ja a Dauphine sme si spominanu knizocku a este aj ine kupili uz pred par mesiacmi.

V slavnej trubadurskej Skole lasky v palaci veseleho poznania sa okcitanska trubadurska poezia
istotne casto recitovala, (aj prva piesen ktoru Joffrey spieval svojej laske pri altanku
v zahrade letohradku bola v tomto sladkom juzanskom nareci) a grof de Peyrac mal
istotne velku zbierku knih trubadurskej lyriky. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 16:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro a Jeanne jsem ráda, že se Vám moje mini fikce s verši líbila. Knížky veršů okcitánské i další francouzské poezie jsem původně připravila pro využití do fikce o panu dokonalém. Ale báseň a situace v kánonu mě inspirovaly.
Pokusím se ještě o hlubší rozbor pana Rescatora a zkusím to dovést až k setkání s Angelikou. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 18:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pěkná fikce Mimi a vybralas krásnou báseň! :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 18:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, díky za pochvalu. Ta báseň mě k napsání inspirovala. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 18:39
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, krása :) len prosím nech sa tvojmu Joffreyovi "nešmykne" ruka :!:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 18:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, děkuji za pochvalu. Joffreye se budu snažit držet ve stylu předlohy od paní A.G. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 19:59
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jáj, pekná fikcia mimi, a báseň si vybrala úplne super, presne zapasuje do jeho duševného rozpoloženia

ale mne je vždy ľúto práve v tejto knihe, keď čítam tieto state o ich trápení a hneve.... a hlavne potom, keď ju udrel... :( ...
a pritom stačilo sa porozprávať... lenže horúce hlavy :?


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 20:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja doteraz z tej facky z kánonu pani AG nechápem ... :? :? :?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi fikce II
Napsal: 25 říj 2014, 21:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, jsem ráda, že se ti fikce líbila.
Děj knihy je smutný, protože nepochopení a neschopnost si otevřeně promluvit, plodí jen další nedorozumění a trápení.
A přitom stačí tak málo.
Ale horké hlavy jsou holt horké hlavy. :roll:

Katro, ta facka se mi sice taky nelíbí, ale po tom, co spolu A. a J. prožili na lodi a potom během zimy, je pochopitelná. Prostě taková typicky mužská reakce. Když mu dva svědci řekli, co viděli a slyšeli.
Já bych chtěla napsat o Joffreyových pocitech a o setkání s Angelikou podle svých představ. S tou fackou nevím. Myslím, že projevené pohrdání a chlad vyvolá v Angelice, více lítosti než facka.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 28 říj 2014, 20:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dokončila jsem fikci inspirovanou básní ze sbírky okcitánské poezie. Děj jsem dovedla až do setkání A.aJ.
Pokusila jsem se rozbor myšlenkových pochodů obou hrdinů a na rozdíl od kánonu, Joffrey Angeliku neudeří. Jsem zvědavá, co na mou verzi řeknete.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 28 říj 2014, 21:00
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pekné mimi, páči sa mi, že sa ovládol a neudrel ju.. :cry: som zvedavá ako to bude pokračovať keď de Peyrac uvidí Colina :?:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 28 říj 2014, 21:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, Ernnie jsem ráda, že se ti líbí moje verze bez facky. No, já teda neměla úmyslu psát ještě pokračování, mělo ta být jen reakce na báseň, ale vidím, že asi budu muset něco vymyslet. No setkání soků, to bych nějak mohla stvořit. A asi i usmíření by mohlo být rychlejší.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 28 říj 2014, 22:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, píšeš fakt pěkně; líbí se mi ten začátek jak je to krásně provázané s kánonem, a taky ty popisy Joffreyova vzhledu, ty se opravdu povedly. Já bych ho jen viděla trochu méně melodramatického, ale to už je otázka vkusu. :)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 29 říj 2014, 15:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
este som zabudla poznamenat, že budem písať dve odlišne fikcie na tuto temu. som zvedava, ake budu reakcie. a hlavne ako to dokazem napisat, ked si ma predbehla.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 29 říj 2014, 18:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, jsem ráda, že se ti fikce líbila. Popisy vzhledu pana dokonalého jsem si fakt užívala. Svaly, co se rýsují pod kabátcem. :mrgreen: :mrgreen:

A stvořila jsem trochu melodramatického Joffreye. Prostě jsem chtěla tu facku nahradit útokem otázek a výtek na city. Trochu jsem se nechala unést. Mně tahle část kánonu připadá hodně emotivní. A ještě k tomu ty verše. Tak mě to při psaní nějak pohltilo. :oops:


Ado, tak to mě nenapadlo, že chceš psát na stejné téma. Já původně pokračování neplánovala, ale diskuse o facce s Errnií a Katrou mě k tomu přivedly. A Errnie se už ptala na setkání Joffreye a Colina. Včera mě tak trochu něco napadlo, ale neplánuješ to zahrnout ve svých fikcích?
Jsem zvědavá na tvoje pojetí. ;)
Jinak jsem ráda, že se ti fikce líbila.

Pokračování povídky o předčasně oženěném panu dokonalém mi nějak moc nejde. Něco málo mám, také proto jsem začala pročítat tu poezii. Snad se zase více rozjedu.


Jeanne, děkuji za pochvalu vývoje mého psaní. Moc mě to těší. :D

Co se týče emocí našeho pana dokonalého, tak jsem prostě vypustila trochu džina citů a prožitků. Mě ale zrovna tahle část o domnělé nevěře právě v kánonu přijde nabitá emocemi. Třeba ta část, kdy Angelika pláče a Joffrey hladí šaty, které pro ni nechal přivézt z Francie. Při psaní mě to trochu pohltilo, ale sama jsem si říkala, jestli tam není těch citových výlevů přece jen trochu víc. Ale nechala jsem to tak.
V kánonu to náš pan dokonalý řeší prostě tak po chlapsku. Bouchne do stolu a padne pořádná facka.
Já jsem chtěla tu facku nahradit monologem muže, který se cítí zrazen a hlavně zesměšněn. A zároveň si přeje, aby to tak nebylo. Říkala jsem si, jestli mohou tvrdě a dobře cílená slova mít stejný účinek jako právě ta pořádná facka. ;)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 30 říj 2014, 05:25
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, hezké vyprávění. Máš opravdu pěkně napsané myšlenkové pochody a vnitřní rozpoložení zhrzeného manžela. ;) :P
Jinak, já se přiznám, že mně ta facka z kánonu příliš nevadí, přijde mi tak nějak typická pro muže, který neví, kudy kam – alespoň si člověk uvědomí, že i tento hrdina je také jen člověk, kterému můžou ujet nervy 8)

Takže já jsem teda moc zvědavá, co bude dál ... že bychom se konečně dozvěděli, „Čím přesvědčil Joffrey Colina, aby se stal guvernérem Gouldsbora“???


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 30 říj 2014, 11:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, jsem moc ráda, že se líbí tahle fikce. Hlavně proto, že vznikla náhodou. Ve fikci o předčasně oženěném panu dokonalém, s kterou jsem nějak trochu na mrtvém bodě, kde chci psát i trochu o poezii, jsem objevila tu sbírku okcitánské poezie ze 16. a 17. století "Zničilas všechno, mé srdce znič." A teď si zrovna znovu pročítám díly v Americe. A četla jsem, jak se J. dovídá o manželčině nevěře. Napsala jsem první část, která měla to být původně jen taková ukázka spojení poezie a tématu z knihy.
Ernnie a Katra se zmiňovaly o facce. Tak mě napadlo dopsat to, ale bez facky. Jinak můj názor na facku je stejný jako tvůj. Prostě typicky chlapská reakce, jak už píši v jiné odpovědi. Jenže když existují dva způsoby, tak náš pan dokonalý najde třetí. A tak volí slova, která mají mít účinek stejný jako rány. Říkám si, je to možné i bez použité fyzické síly, ale zacílit na duši člověka?

A pokračování, no napadlo mě už trochu rozhovor při setkání Joffreye a Colina, ale nevím. Snad až knihu dočtu, tak mě něco napadne. Já pokračování v úmyslu neměla, Ale nikdy neříkej nikdy. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 31 říj 2014, 22:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Napsala jsem první část, která měla to být původně jen taková ukázka spojení poezie a tématu z knihy.
Ernnie a Katra se zmiňovaly o facce. Tak mě napadlo dopsat to, ale bez facky. Jinak můj názor na facku je stejný jako tvůj. Prostě typicky chlapská reakce, jak už píši v jiné odpovědi. Jenže když existují dva způsoby, tak náš pan dokonalý najde třetí. A tak volí slova, která mají mít účinek stejný jako rány. Říkám si, je to možné i bez použité fyzické síly, ale zacílit na duši člověka?

Mimi, pekne, velmi emocionalne pokracovanie....

skutocne mas pravdu ked vravis ze slova zacielene priamo do srdca, do duse cloveka, i ked bez pouzitia fyzickej sily, dokazu niekedy zranit ovela viacej....

i ked u Joffreya niesme zvyknute az na taketo emocionale vylevy, naozaj sa mi tvoja verzia
velmi paci :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 31 říj 2014, 22:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, jsem ráda, že se ti tato verze líbí. Při psaní jsem se do toho vžila a nechala se unášet představami, kde emoce mají stejný cíl jako fyzická síla. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 18 lis 2014, 22:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahoj, mozem sa opytat na pokračko?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 18 lis 2014, 22:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, já jsem původně neměla v úmyslu psát tuto fikci tak dlouhou. Měla být jen první část jako reakce na báseň Zničilas všechno, mé srdce znič. Pak jsem na základě diskuse napsala část, kde jsem facku nahradila Joffreovým melodramatickým výstupem. Sice mě trochu napadlo popsat jinak setkání Joffreye s pirátem Zlatá brada, ale zatím se k tomu nějak nemohu dostat.
Teď se chci věnovat fikci o mademoiselle Chocolat. Zatím mám v kostce setkání J. a A., ale ještě chci popsat, jak na něho zapůsobilo a zamiloval se na první pohled. A trochu také pohnout s pokračováním o předčasně oženěném panu D. Dnes jsem ale nenapsala ani slovo. Musím si to utřídit a zase něco naťukám. Já mám v úmyslu psát krátce, ale pak se se začnu vykecávat a děj mi nabobtná. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 19 lis 2014, 17:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, já jsem původně neměla v úmyslu psát tuto fikci tak dlouhou. Měla být jen první část jako reakce na báseň Zničilas všechno, mé srdce znič. Pak jsem na základě diskuse napsala část, kde jsem facku nahradila Joffreovým melodramatickým výstupem. Sice mě trochu napadlo popsat jinak setkání Joffreye s pirátem Zlatá brada, ale zatím se k tomu nějak nemohu dostat.
Teď se chci věnovat fikci o mademoiselle Chocolat. Zatím mám v kostce setkání J. a A., ale ještě chci popsat, jak na něho zapůsobilo a zamiloval se na první pohled. A trochu také pohnout s pokračováním o předčasně oženěném panu D. Dnes jsem ale nenapsala ani slovo. Musím si to utřídit a zase něco naťukám. Já mám v úmyslu psát krátce, ale pak se se začnu vykecávat a děj mi nabobtná. :mrgreen:
mne tvoje vykecavanie vôbec nevadí :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 19 lis 2014, 17:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, ani mne tvoje vykecavanie nevadi ... :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: - Mimi vyprávění II
Napsal: 19 lis 2014, 18:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, Katro, to jste mi udělaly radost. Trochu jsem zase pohnula s Mademoiselle Chocholat, tak to musím ještě učesat a přidám pokračování. Ale termín neslibuji. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Mimi - vyprávění II
Napsal: 14 led 2022, 23:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  28 říj 2014, 20:49
Zničilas všechno, mé srdce znič - II. část
Nádherné, dekuji


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 26 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů
cron