DISKUSE: Povinnosti manželky

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 41 příspěvků ]
Autor Zpráva
ada1987
Předmět příspěvku: DISKUSE: Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 11:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
4poziom.slask.pl
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moja prvá poviedka z Angelikinho sveta. Prosím o komentáre. Dakujem.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 12:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je milé překvapení, Ado, zrovna nedávno jsem myslela na to, kdy se dočkáme Tvých slibovaných fikcí! Jsem ráda, že ses taky pustila do psaní, protože výsledek rozhodně stojí za to :wink:
Citovat:
Keď sa to tak vezme, Joffrey nebol až taký zlý manžel. Staral sa o ňu, kupoval je nakladné toalety, šperky i cukrovinky. Nemohla sa ubraniť usmevu, ked si spomenula, ako ju v koči kŕmil marcipanom.
Joffrey nebol žiadny nasilník ani tyran. Nebil ju, aspoň zatial nie.
Konečně to někde zaznělo! Nikdo jiný by se s ní tak dlouho nemazal, a na facku si musela počkat až do Ameriky, i když by si jí leckdy zasloužila i mnohem dřív :evil:
Citovat:
"Pozrite sa, drahá. Existujú dve možnosti- bud na tento rozhovor ako aj na navštevu Jeho Eminencie obaja zabudneme a budeme žiť ako doposiaľ, alebo naplníme naše manželstvo. V druhom prípade Vám dávam svoje slovo, že ak sa vám milovanie so mnou nebude páčiť, hneď na druhý deň môžete odísť na jeden z mojich zámkov a už ma v živote neuvidíte."
Miluju toho samolibého pána z Toulouse, jehož sebevědomí je prostě nezměrné... Fascinuje mě, jak ho všechny dokážete vykreslit, a díky Jeanne už taky víme, odkud to sebevědomí pochází!

Krásně se to četlo, a protože vím, že toho máš připraveného víc, můžu si otázku na pokračko ušetřit :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 12:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Addo, děkuji ti, že jsi mi věnovala svou první zvěřejněnou fikci. Moc se mi to líbilo. Potěšilo mě, že jsi využila, některé situace z mých fikcí, mapř. jak ji manžel krmil marcipánem. Večer si to ještě znovu úpřečtu a vychutnám a napíšu více.

P.S. Pokračuj ve psaní.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 13:19
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
wau adda,
pekná, tragicky smutné (ako sa Angelika trápi, že ju ohovára celé mesto :mrgreen: ) veselá a prekvapujúcim záverom
páči sa mi, ako si vystihla grófovu povahu, nezávislý, je mu šum a fuk, čo si o ňom hovoria, ironický .... :evil: :mrgreen:

úžasne napísaná scéna, to sa ti podarilo 8) ..
ada1987 píše:

Zhlboka sa nadýchla.
"Som za druhú možnosť," odvetila bez toho, aby sa naňho čo i len pozrela.
"Chcete to skúsiť?" opýtal sa pre istotu.
Prikývla.
Vstal a začal si rozopínať červenú zamatovu vestu, ktorú mal na sebe.
Angelika vytreštila oči.
"To ako teraz hneď?"
Joffrey zastal uprostred pohybu.
"A prečo nie?" opytal sa.
"Ja...potrebujem sa pripravit...nie som pripravená...potrebujem čas...ja..." habkala, čo ho iba viac rozosmialo.
"Nebojte sa, nevezmem si Vás hneď túto noc," povedal a prehodil si cez predlaktie.
"Ste taká vydesená, že by ste skôr omdlela, ako by som Vás odniesol do postele." Galantne jej pobozkal končeky prstov a pobral sa ku dverám.
S rukou na klučke sa otocil k manželke.
"Dobrú noc, Angelika."
"Tak kedy...? chcela sa opýtat, ale Joffrey pochopil.
"V pravý čas, láska. V pravý čas!"

super, čakám ďalšie pokračovanie :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 16:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, vskutku veľmi vydarená fikcia .... :D :D

Aj tebe sa podobne ako Mimi podarilo zamontovat do písania veci z kanóna aj
fikcii od iných autoriek tak, že vsetko do seba vynikajúco zapadá.....


Dobre ma pobavilo nad čím všetkým naša ešte nedotknutá Angelika rozmýšla:
Pokúšala sa predstaviť si ich spoločné deti. Aké by mali oči? Zelené alebo čierne? A vlasy? Podobali by sa na ňu alebo na jej manzela? V grófovom pripade by to nebolo také strašné. Jazvy ani krivá noha nie su dedičné. Vedela, že Joffrey by bol veľmi príťažlivým mužom nebyť jeho hendikepu.

Toto si vystihla:
Ale to nebolo to, čo ju na ňom odpudzovalo. Bola to jeho arogancia a sebaistota, s akou sa k nej správal! Akoby bola iba vec, pekný doplnok do jeho paláca rovnako ako stôl či stoličky z mahagónoveho dreva v jedálni.

Spomínam si že aj Angelika od pani AG Joffreyovi ešte aj po rokoch, ked už boli v Amerike vyčítala že si ju kúpil ako dobytok. :mrgreen:

A toto: ha ha :lol: :lol:
Margot grofovi odkazala, že s ním potrebuje porozprávať v jednej vážnej záležitosti. Tá poznámka grofa pobavila. Akú vážnu záležitosť môže mať jeho manželka na srdci? Snád nie manželské povinnosti? Joffrey sa pri tej predstave bláznivo rozosmial. A to netušil, ako blízko je pravdy.


naozaj vydarené Ada :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 18:00
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skvělé!!! Měla jsem co dělat, abych se nepotrhala smíchy! :-)
Citovat:
"Vy ste úžasná, madam. Este nikdy som nepočul o žiadnej žene, ktorá by posielala svojho muža za milenkami."
"Preto som výnimočná."
"Máte uplnú pravdu, dráha. To naozaj ste."
:mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 18:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, fikce je super. Vtipná, trochu lechtivá, má spád. Využila jsi výborně možnosti, že bude pan dokonalý hodný ve společné ložnice, jak jsme to probírali v diskuzi. Piš dál a brzy nás potěš dalším vtipným pokračováním.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 18:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ja som taka zvedava co sa bude noc po noci v tej spalni diat :D

Necakala som ze to Joffrey zoberie tak zhurta a v ich prvu spolocnu noc si lahne k Angelike nahyyyyy :D

Aspon "trenky" si mohol nechat :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 19:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, tak teď jsi mě teda rozesmála. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 20:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Katro, tak teď jsi mě teda rozesmála. :oops:
Mimi myslim ze Katra to vystihla presne, aj ja som sa zasmiala. :mrgreen:

Avsak nazdavam sa ze prave tymto sa Ada presne trafila do toho tvojho namysleneho a tak trochu pubertalneho Joffreya, ktory sa zufalo snazi polepsit, ale moc sa mu veru nedari. :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 20:31
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podla mna za tie pubertalne napady moze jednoznacne Angelika ... Joffrey pri nej nevie ani kolko ma rokov ... tak ho vyviedla z rovnovahy :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 20:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, souhlasím. Když tak narychlo souhlasila s tím, že si vyzkouší plnění manželských povinností i když s odkladem, no tak to jižanský temperament rozvířilo. :oops: :oops:

P.S. V Joffreově outfitu by bylo dobré věnovat se trenkám v 17. století. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 20:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mozno ju chcel iba pobavit ale veru neviem neviem :? ... skor sa v nom buria hormony ... ktore tak ako on nevedia co so sebou :D

Mimi, presne ... vtedy podla mna nic take ako trenirky nebolo preto tie uvodzovky :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 09 říj 2014, 21:00
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Podla mna za tie pubertalne napady moze jednoznacne Angelika ... Joffrey pri nej nevie ani kolko ma rokov ... tak ho vyviedla z rovnovahy :lol:
mimi píše:
Katro, souhlasím. Když tak narychlo souhlasila s tím, že si vyzkouší plnění manželských povinností i když s odkladem, no tak to jižanský temperament rozvířilo. :oops: :oops:

P.S. V Joffreově outfitu by bylo dobré věnovat se trenkám v 17. století. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zdvihol len "hodenú rukavicu" :mrgreen: :mrgreen: :evil:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 10 říj 2014, 00:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Téda Ado, aach, nemám slov! Perfektní kousek! :) Hrozně mě baví ty tvé dialogy, je vidět, že máš svou oblíbenou část z kánonu perfektně nastudovanou, je to svižné, trefné, dokonce mi příjde, že to je i tak trochu drsně cynické, ale přitom s humorem, to je nádherná kombinace a perfektně to na mladého Joffreye sedí, já sama na něm právě miluju tu kombinaci lyrického trubadúra a cynického piráta, takže ses mi trefila do vkusu! Doufám, že bude pokračko!! :)

"Škoda, ze som to zmeškal. To musela byť zábava!"
:lol: :lol: :lol: ano! typický Joffrey hahaha :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 10 říj 2014, 07:50
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Predpokladám, že tak do týždňa príde arcibiskup na návštevu a bude sa Angeliky pýtať ako to pokračuje ... :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 10 říj 2014, 08:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Predpokladám, že tak do týždňa príde arcibiskup na návštevu a bude sa Angeliky pýtať ako to pokračuje ... :D
a to odkial vieš? ty si sa mi naburala do počítača a už si si to prečítala? to sa nemá! :twisted:
dnes vecer pridám novu poviedku, snad sa bude tiez pacit. aj ked mojej mamine, ktora je mojom najvacsou kritickou, sa viac pacili Povinnosti manzelky.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 10 říj 2014, 08:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fakt ??? Uhádla som to ?????

Najviac sa teším na Angelikine odpovede : :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuze- Povinnosti manželky
Napsal: 10 říj 2014, 10:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ado, ve včerejším zběsilém dnu, z jedné náročné porady na ještě hroší a pak 7 hodin cesty domů jsem nestihla napsat komentář, ale věř, že tvá fikce mě na jeho konci dokonale potěšila a šokovala. :shock: Tak jako u Terezy včera mi proletělo hlavou, "zase to samé téma", ale musela jsem některé řádky přečíst dvakrát a zamrkat, abych se přesvědčila, kam ses ve fikčním směřování odvážila dostat! Někdy se všichni pro lásku a obdiv ke kánonu nejsme schopni víc "odvázat" ve fikčním směřování a pořád máme tendenci nenarušit plynutí toho, co tam je a tak jen lehce rozvíjíme a poodhalujeme, ale ty jsi to toho řízla (na naše poměry rázně) a tvá fikce si jde po svém, a pěkně zábavně.

Zdařile jsi vyplnila prostor, o kterém bych si myslela, že už není čím vyplňovat - otázku Angeličiných pocitů a strachu z neznámého. Tam ses taky rozhodně dostala nejdál.

Konečně mu dal někdo do rukou situaci (Angeličin nečekaný nápad/souhlas), kterou by využil tak, že by se do něj o to rychleji zamilovala... :twisted: Divím se, že ve své ďábelsky šílené náladě rovnou nedodal ... Budete tam mít dostatek prostoru brečet, snít o mě a v klidu rozmýšlet, jak mě požádat, abych vám to udělal znovu. :D :D

Mám radost z toho, jak se tu vzájemně ovlivňujeme k dalšímu tvoření.
Absolutne suhlasim z horeuvedenym.

Ada isla jednoducho do toho bez strachu, ako Hurvinek do valky a ako si trefne napisala
jej fikcia "si de po svem" a to sa mi na tom najviac paci

je uzasne ako sa nase fikcie zacali preplietat a doplnovat a tiez kolko talentovanych zien sa tu na webe naslo a spojilo z lasky k Angelike (nemyslim tym iba pisanie ale i kreslenie a modne navrharstvo)

PS. tvoja diabolskost :twisted: :twisted: Jeanne je niekedy vskutku humorne dokonala:
Budete tam mít dostatek prostoru brečet, snít o mě a v klidu rozmýšlet, jak mě požádat, abych vám to udělal znovu.....ha ha ha :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 říj 2014, 04:51
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Ado, to je ale překvapení :wink: :P
Moc a moc hezká povídka, úvodem – krásně jsi navázala a rozpracovala vyprávění od Mimi, líbí se mi, jak jste tady všechny autorky tak úchvatně kreativní a dokážete navazovat, provazovat a rozvíjet všechny události, které se tu vyskytují. Nepřestávám zírat. :shock:
Píšeš skvělé dialogy, jejichž energie mě úplně dostala, a zároveň krásně popisuješ myšlenkové pochody, které mě vždycky hrozně moc baví. A úvaha na téma „mohlo být hůř“, když A. přemýšlí o stávajícím manželovi a snaží si představit jiného manžela, je prostě úžasná. Dokonale jsi vystihla jejich povahy, jimž odpovídají i jejich reakce.
Moc jsem se pobavila a zasmála, těch vtipných momentů tam je opravdu nespočet .. :mrgreen: prostě, perfektní kousek! :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 říj 2014, 17:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, pokracko je superrrrrr ... Dakujem za venovanie :D :D :D ... moja vestecka gula ta pozdravuje ... idem ju prelestit :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 říj 2014, 22:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh ano Ado, mělas pravdu, Angelice opravdu leze sláma z bot, vždyť ani chuděrka neví, že arcibiskupa rozhodně nelze oslovovat Eminence (i když by tím třeba ambiciozního ješitu potěšila :twisted: ), možná by se tam měla stavit nesmírně sečtělá Katarína, aby věci uvedla na pravou míru... no, alespoň, že to ty postavy v kánonu vědí, já bych to dílo AG úplně nezatracovala... ;)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 31 říj 2014, 08:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Oh ano Ado, mělas pravdu, Angelice opravdu leze sláma z bot, vždyť ani chuděrka neví, že arcibiskupa rozhodně nelze oslovovat Eminence (i když by tím třeba ambiciozního ješitu potěšila :twisted: ), možná by se tam měla stavit nesmírně sečtělá Katarína, aby věci uvedla na pravou míru... no, alespoň, že to ty postavy v kánonu vědí, já bych to dílo AG úplně nezatracovala... ;)
dauphine- ja dielo nezatracujem! to, že sa mi nepačí spravanie a povaha postavy (aj ked hlavnej) neznamena, že nemam rada cele dielo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 31 říj 2014, 20:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Ada ten tvoj Joffrey je skuocny hrdina... :roll:

A to spali holi, ci obleceni? Tak toto by nevydrzal ani moj Joffrey,
on to musel iba pretrpiet lebo bol raneny..... :mrgreen:

neviem co nemas na kanonickej Angelike rada...to ze bola pekna??? alebo ze
mala viacero muzov ?
nuz aj Joffrey uznal ze vravela pravdu ked tvrdila ze on by bol byval jediny muz v jej zivote
ak by ich osud nerozdelil

Ano, Angelika bola obdarena nezvycajnou krasou ale mala aj velmi dobre srdce
a bola neuveritelne velkodusna....
svojho milovaneho manzela neopustila v najhorsom ked uz nebol nikto a nemal celkom nic,
ale napriek tomu ze riskovala svoj vlastny zivot bojovala zanho do posledneho dychu..a sprevadazala
ho az po hranicu...

Angelika bola taka dobra a velkodusna, ze mi to niekedy liezlo az na nervy, dokazala odpustit aj svojim nepriatelom napriklad piratovi Aristidovi a Orgevalovi..... vzdy pomahala druhym aj za cenu ze jej za to boli nevdacni, nezlakla sa ani tej najtvrdsej roboty a nehostinnych podmienok...
a to najdolezitejsie je: po vsetkych prezitych utrapach jej nezatvrdlo srdce....

ale samozrejme naucila sa branit sa a prezit ak bolo treba....

myslim ze v celom Francuzku by sa nebola nasla slachticna ktora by sa bola tesila zo zimy
vo Wapapsu a tiez nie taka ktora by Joffreya chcela aj ked nemal skoro nic....

ved aj sam Joffrey povedal ze usz nema nic co by sa pacilo zenam (hlavne slachticnym tej doby)
tituly, zamky, moc a slavu....

Angeliak bola jednoducho zena do koca aj do voza....hodnotna zena

niesom si jednoducho ista ci si tie knihy necitala prilis rychlo :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 31 říj 2014, 21:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Teda Ada ten tvoj Joffrey je skuocny hrdina... :roll:

A to spali holi, ci obleceni? Tak toto by nevydrzal ani moj Joffrey,
on to musel iba pretrpiet lebo bol raneny..... :mrgreen:

neviem co nemas na kanonickej Angelike rada...to ze bola pekna??? alebo ze
mala viacero muzov ?
nuz aj Joffrey uznal ze vravela pravdu ked tvrdila ze on by bol byval jediny muz v jej zivote
ak by ich osud nerozdelil

Ano, Angelika bola obdarena nezvycajnou krasou ale mala aj velmi dobre srdce
a bola neuveritelne velkodusna....
svojho milovaneho manzela neopustila v najhorsom ked uz nebol nikto a nemal celkom nic,
ale napriek tomu ze riskovala svoj vlastny zivot bojovala zanho do posledneho dychu..a sprevadazala
ho az po hranicu...

Angelika bola taka dobra a velkodusna, ze mi to niekedy liezlo az na nervy, dokazala odpustit aj svojim nepriatelom napriklad piratovi Aristidovi a Orgevalovi..... vzdy pomahala druhym aj za cenu ze jej za to boli nevdacni, nezlakla sa ani tej najtvrdsej roboty a nehostinnych podmienok...
a to najdolezitejsie je: po vsetkych prezitych utrapach jej nezatvrdlo srdce....

ale samozrejme naucila sa branit sa a prezit ak bolo treba....

myslim ze v celom Francuzku by sa nebola nasla slachticna ktora by sa bola tesila zo zimy
vo Wapapsu a tiez nie taka ktora by Joffreya chcela aj ked nemal skoro nic....

ved aj sam Joffrey povedal ze usz nema nic co by sa pacilo zenam (hlavne slachticnym tej doby)
tituly, zamky, moc a slavu....

Angeliak bola jednoducho zena do koca aj do voza....hodnotna zena

niesom si jednoducho ista ci si tie knihy necitala prilis rychlo :roll: :twisted:

ff je od toho, čo píse autor a čo si predstavuje. ja som to tu uz raz spomínala, a snad sa tato diskusia tymto bude povazovat za ukoncenu. povedala som iba svoj nazor, s ktorým mozete a nemusíte suhlasit. to je vsetko.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 lis 2014, 21:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Citovat:
Grof spal a jednou rukou objímal vlastnú manželku, ktorá mu spokojne ležala na hrudi.
Angeliku prebudili hrejivé slnečné luče, ktoré jej svietili do tváre. Zdalo sa jej, že leží na čomsi makkom a vonavom. Otočila sa a jej pohlad sa stretol s demonickým usmevom jej manžela.
"Dobré rano, laska," usmial sa. "Ako sa Vám spalo v manzelovom naručí?" uskrnal sa.
Docela jsem se u pokračování z alternativního světa Angeliky pobavila, ale tohle mi nějak hlava nebere. Když už by se nějak záhadně dostala do tak nepohodlné pozice, sotva by se probudila s pocitem, že leží na něčem měkkém :shock: , spíš s pocitem, že leží na vysokém kameni a s modřinou na tváři... Prostě se obávám, že dokonce i při mozku zaplaveném všemi hormony štěstí a zamilovanosti, by cítila spis bolest. Příjemnějsí je spát v objetí. :idea:
jeanne, mne sa spí takto celkom pohodlne. mozno tebe nie. kazdopadne som pridala novú casť, ktorú venujem Mimi. ide o postupne zblizovanie A. a J. pekné čítanie a príjemný zvyšok 1. adventnej nedele.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 lis 2014, 21:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji za věnování pokračování tvé fikce. :D :D :D
Krásně romantické a jemné vyprávění, které pohladí po duši. :ach: :ach:
Těším se na další. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 lis 2014, 23:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, velmi pekne rozpravanie plne romantiky :love:

Dostala si ma popisom Joffreyovych oci....

Angelika odvrátila zrak. Nebolo to kvôli grofovej tvári, ale kvôli jeho očiam. Mala dojem, ze jeho zreničky prenikli do hlbky jej vnútra, tam kde tlklo bojacne srdce. Vzdy ked sa na nu pozrel takýmto sposobom ako práve teraz, pripadala si nedostatočne oblečená.

Vošla do svojich komnát, kde si s pomocou Margot vyzliekla jazdecký kostym. V šatách z jemného mušelínu vyšla na balkon a dívala sa na hviezdy, ktoré sa práve začali objavovať na oblohe. Podobné iskričky videla v manželových očiach vzdy, ked sa na nu pozrel. Privrela oči a v duchu sa jej zjavili čierne zamatové oči toulouskeho grofa.
"Má najkrajšie oči na svete," zašepkala smerujúc svoj pohlad k oblohe.


:ach:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 30 lis 2014, 23:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ada, velmi pekne rozpravanie plne romantiky :love:

Dostala si ma popisom Joffreyovych oci....

Angelika odvrátila zrak. Nebolo to kvôli grofovej tvári, ale kvôli jeho očiam. Mala dojem, ze jeho zreničky prenikli do hlbky jej vnútra, tam kde tlklo bojacne srdce. Vzdy ked sa na nu pozrel takýmto sposobom ako práve teraz, pripadala si nedostatočne oblečená.

Vošla do svojich komnát, kde si s pomocou Margot vyzliekla jazdecký kostym. V šatách z jemného mušelínu vyšla na balkon a dívala sa na hviezdy, ktoré sa práve začali objavovať na oblohe. Podobné iskričky videla v manželových očiach vzdy, ked sa na nu pozrel. Privrela oči a v duchu sa jej zjavili čierne zamatové oči toulouskeho grofa.
"Má najkrajšie oči na svete," zašepkala smerujúc svoj pohlad k oblohe.


:ach:
mozes 3x hádať, od koho som mala inspiraciu? :zachrana: v koho diele povedala túto vetu? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 05 pro 2014, 03:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, myslím že i tato povídka je velmi zdařilá :ok:
Mně se tato verze sbližování líbí, je to zábavné a moc pěkně se to čte. A pořád jsem toho názoru, že píšeš velmi pěkné dialogy .. tím mám na mysli hlavně to, že je sypeš jeden za druhým, což obdivuju :agree: :D
Prostě si ti dva mají v tvojí povídce pořád co říct, což je moc hezký :P


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 05 pro 2014, 18:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
je mi do placu! napisala som si pokračko, ulozila a vypla pocitac. teraz si k tomu sadnem a pokracko nikde! zmizla mi aj cast z predchadzajucej kapitoly! som zufala. napisalo mi tam "sprava skratena"! co teraz? :?:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 22 pro 2014, 21:28
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridávam dalsiu kapitolu. Pekné čítanie!


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 23 pro 2014, 16:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se celý ten příběh dobře čte :agree: , ale ta dnešní facka mi tam nějak nepasovala.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 23 pro 2014, 19:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji ti za milé věnování. Povídka o sbližování se mi líbí. :ach: :love:
Těším se na pokračování. :writer:
Co se týká facky, tak to by mohl být námět na diskusi.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 27 pro 2014, 23:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, dobre sa to citalo a toto bolo vtipne:

Angelika ešte chvílu neveriacky stála a zvádzala vnútorný boj medzi rozkošou, ktorú v nej vyvolal a hnevom, ked prestal. Nepochybovala, že toto je dalsí talent jej manzela. Prinútit ju, aby sama tuzila po jeho dotykoch a bozkoch. Spomenula si, čo jej povedal v ich svadobnú noc "Prídete, vsetky prisli".
"To určite, pane! Az rozkvitnú kamene!" pomyslela si nahnevane a lahla si spat. To sa jej vsak dlho nedarilo, kedze premyslala o muzovi na druhej strane postele.


Ale ta facka a Joffreyova reakcia to mi tam tiez nejako nepasuje... :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 14 úno 2015, 10:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, tvoje pokračvání se mi moc líbilo. Angeličino okouzlení a pak i rychlé vystřízlivění. A ten napínavý konec. Těším se a hlavně jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. :ok: :love: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 14 úno 2015, 19:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přimlouvám se, aby vévodovi zmodrala nejen záda, ale i hezká tvář a taky zadek. :twisted: Doufám, že se o to Joffrey postará. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 17 úno 2015, 19:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Přimlouvám se, aby vévodovi zmodrala nejen záda, ale i hezká tvář a taky zadek. :twisted: Doufám, že se o to Joffrey postará. :agree:
Presne tak. žiadny súboj ale poriadne ho zmastiť.
Ako vo filme povedal Andijos keď vyfackoval de Vardesa: Z ničemami se biju jenom na poličky.

Ada zaujímavý nápad, avšak z hľadiska dejín si si vybrala dosť nevhodné mesto kde takéhoto vojvodu umiestniť.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 17 úno 2015, 21:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
Přimlouvám se, aby vévodovi zmodrala nejen záda, ale i hezká tvář a taky zadek. :twisted: Doufám, že se o to Joffrey postará. :agree:
Presne tak. žiadny súboj ale poriadne ho zmastiť.
Ako vo filme povedal Andijos keď vyfackoval de Vardesa: Z ničemami se biju jenom na poličky.

Ada zaujímavý nápad, avšak z hľadiska dejín si si vybrala dosť nevhodné mesto kde takéhoto vojvodu umiestniť.
moirra, čo sa týka dejín, tak sa v nich tak dobre neorientujem ako ostatne čitatelky, navyse ma A. uz tak moc "nebere", ale chcem dokonciť obe PM. nerada totiz nechavam poviedky rozpisane, kedze to aj ja neznasam.
vojvoda je vysokopostaveny clovek, od ktorého si peniaze poziciava aj kral, takze suboj by J. i A. uskodil. :swordplay: este uvidim, ako to poriesim. :?:
som rada, ze aspon tuto poviedku niekto cita.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUZE: Povinnosti manželky
Napsal: 21 úno 2015, 14:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super citanie ... velmi sa mi to pacilo :D


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Povinnosti manželky
Napsal: 05 úno 2022, 23:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásné, i par slzicek ukaplo. :love:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 41 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů