DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 59 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Maira
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 04 říj 2017, 15:38
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Veľmi sa mi to páčilo, najmä ten rozhovor Peyraca s kráľom. Tak som si to predstavovala, že by to mohlo byť takto ideálne. A perfektne si našla využitie Peyracových vedomostí pre kráľovstvo. Veľmi dobrééé.

Okrem tých dátumov, čo som spomínala pri Troch návštevách, k tomu niet čo dodať. Možno ešte tie opisy miest vložiť do nejakých očí a nielen ich opisovať nezávislé. Aby to bolo súčasťou deja. A ešte – oslovenie „moja žena“ od Peyraca znie tak divné. Ja by som to nahradila Angelikou. Veď každý vie, o kom je reč...

Inak, keď som si to prečítala, som si uvedomila, že takto by to aj mohlo skončiť, že Peyrac s Angelikou zostanú vo Francúzsku. Ak je kráľ "zrelý", už sa ho nemusia báť. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 07 říj 2017, 18:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
Veľmi sa mi to páčilo, najmä ten rozhovor Peyraca s kráľom. Tak som si to predstavovala, že by to mohlo byť takto ideálne. A perfektne si našla využitie Peyracových vedomostí pre kráľovstvo. Veľmi dobrééé.

Okrem tých dátumov, čo som spomínala pri Troch návštevách, k tomu niet čo dodať. Možno ešte tie opisy miest vložiť do nejakých očí a nielen ich opisovať nezávislé. Aby to bolo súčasťou deja. A ešte – oslovenie „moja žena“ od Peyraca znie tak divné. Ja by som to nahradila Angelikou. Veď každý vie, o kom je reč...
Srdečná vďaka za feedback Maira :la-polak-fun:

- "moja žena" možno naozaj z úst Peyraca znie divne ....ale chlapi ho bežne používali - alebo hovorili
o svojej manželke ako šialený Gaskonec Montespan ako o "pani de ... vlastné priezvisko"
Maira píše:

Inak, keď som si to prečítala, som si uvedomila, že takto by to aj mohlo skončiť, že Peyrac s Angelikou zostanú vo Francúzsku. Ak je kráľ "zrelý", už sa ho nemusia báť. :)
No mňa na túto myšlienku priviedla historická skutočná udalosť: Král bol už v čase keď Joffrey po rokoch zavítal do Francie
celkom pod papučou. Mal techtle-mechtle s vdovou Scaronovou - alias Françoise d'Aubigné, marquise de Maintenon.
A aj sa s ňou oženil, a to hneď po smrti kráľovny, v októbri 1683

A ako vidíme na obraze v roku 1684 bola Maintenonka ešte stále pekná :D

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 500#p18500


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 08 říj 2017, 22:40
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Presne, jediná záchrana pre Angeliku je Maintenonka, avšak vzhľadom na to, ako kráľ Angeliku miloval, tak by som ju na dvore príliš dlho nezdržiavala.

Ale stretnúť sa s kráľom Angelika musí, bez toho by to nebolo ono.... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 08 říj 2017, 23:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
Presne, jediná záchrana pre Angeliku je Maintenonka, avšak vzhľadom na to, ako kráľ Angeliku miloval, tak by som ju na dvore príliš dlho nezdržiavala.

Ale stretnúť sa s kráľom Angelika musí, bez toho by to nebolo ono.... :)
Súhlasím, preto Joffrey napríklad v mojej fikcii vymyslel že bude pre kráľa nepostrádateľný a užitočný na juhu krajiny -
aby ich nasilu nedržal vo Versailles.
Ale zakiaľ budú vo Francii -budú sa musieť pravidelne ukazovať pri dvore.
Výhoda je že Maintenonka a Angelika boli už predtým dobré priateľky - a bývala vdova Scaronová ma Ľudovíta pekne pod papučou (tiež historický fakt)

niečo mi našepkáva že ak si Kráľ :king: vzal Maintenonku za ženu aby pred smrťou už viac nežil v hriechu
(na konci života sa stal pod jej vplyvom zbožný a Montespanka sa tiež odišla kajať do kláštora)
že uzná aj sviatosť manželstva Angeliky a Joffreya - čo boh spojí, človek nerozdvojí - a uspokojí sa iba s priateľstvom
i keď to istotne preňho nebude ľahké ....


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 09 říj 2017, 08:52
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Výborne si to vymyslela moirra :applaus:

Ja mám ešte aj takú predstavu, že kráľ "objavil" Maintenonku aj vďaka Angelike - lebo bola viac duchovná, inteligentná, milujúca deti, vnímavá - čo Angelika je. Ale nie Montespanka... :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 09 říj 2017, 11:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jestli on ten Ludvík už toho :zachrana: po tolika milenkách a v těch letech neměl plné zuby. Třeba chtěl jenom klid a papuče :agree: . A byl tak vyždímaný, že se ani nepokoušel nic složitě hledat - měl tu dámu přece rovnou pod nosem.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 11 říj 2017, 13:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Jestli on ten Ludvík už toho :zachrana: po tolika milenkách a v těch letech neměl plné zuby. Třeba chtěl jenom klid a papuče :agree: . A byl tak vyždímaný, že se ani nepokoušel nic složitě hledat - měl tu dámu přece rovnou pod nosem.
historickým faktom zostáva, že podľa očitých svedkov tej doby, bola Maintenonka nielen pekná ale aj vysoko inteligentná
a duchaplná žena .... i keď nie všetci ju mali v láske...

predpokladám že keďže kráľ bol natoľko otrasený aférou z jedmi, pre ktorú sa mu Montespanka totálne zhnusila
(zasa hovoríme o historických faktoch, zachovala sa korešpondencia z aféry z jedmi) že si vybral osobu ktorá bol nielen pekná ale a s ňou mohol aj o všetkom radiť
a rozprávať ... neverím že by si ju bol zobral, keby medzi nimi nebolo skutočné priateľstvo a snáď aj nejaký hlbší cit ....

z mojej osobnej životnej skúsenosti viem, že chlapi ktorí majú slávu moc a peniaze, a pri tom aj dušu a niečo v hlave,
sú na staré kolená ochotní sa oženiť iba z jedného dôvodu:
ak je tou ženou spriaznená duša, ktorá im je zároveň najlepšou priateľkou :ach: aj milenkou :zachrana: .....


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 11 říj 2017, 14:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
historickým faktom zostáva, že podľa očitých svedkov tej doby, bola Maintenonka nielen pekná ale aj vysoko inteligentná a duchaplná žena .... i keď nie všetci ju mali v láske...

predpokladám že keďže kráľ bol natoľko otrasený aférou z jedmi, pre ktorú sa mu Montespanka totálne zhnusila
(zasa hovoríme o historických faktoch, zachovala sa korešpondencia z aféry z jedmi)
Pamatujete si dopis, který se Angelice dostal do rukou??

Vi jste mě oklamala,“ psala vznešená markýza svým krásným, úhledným rukopisem a svérázným pravopisem, protože její vzdělání bylo dost zanedbané. „Ta osoba je pořád naživu a král se k ní den ze dne výc a výc připoutává… vaše slyby nestojí za peníze, které jsem vám dala… Do dnes je to výc než tisíc zlatých… za léky, které ani nezabýjejí, ani nevivolávají lásku… Uvjedomte si, že můžu zničit vaší pověst a nechat vás vyhnat ode dvora… Dejte mému poslovi všechno, co je třeba. Tentokrát se my to musí podařit…“


Možná že král chtěl někoho, kdo ovládá mluvnici! :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Kráľovstvo Francúzke
Napsal: 11 říj 2017, 15:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ano list podlľa pani AG bol skvelý .... :slzici:

Polačkovský vyjadrené :la-polak-fun: bola Montespanka typická pôvabna, ale plytká zlatokopka ....

No podľa histórie bola Montespanka pekná zábavná a duchaplná - i keď veľká intrigánka
či bola skutočne inteligentná alebo iba zábavná - hm - treba zistiť :roll:

či ovládala mluvnici som nikde nenašla - ale historickým faktom zostáva že v tom čase vo Francii
ešte nebol ustálený jednotný pravopis - už som to tu niekde spomínala - napríklad preto nájdeme priezviská
Andijosa a Desgreza v rozličných formách a podobách

možno niekde nájdeme originál korešpondenciu, podobne ako tú :king: kráľovu z Reynem :find:

na tomto mieste musím dodať že existuje kopa skvele vzdelaných mužov (teda aspoň na papieri)
ktorí si práve z tohoto dôvodu pestujú sekretárky, lebo bez korektúr pravopisu by inak prepadli aj
v diktátoch určeným žiakom tretej či štvrtej triedy základky .... :lol:

PS: al niečo na tom bude. Vdova Scaronova vraj písala úžasné, duchaplné listy ...... :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 59 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů