DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku

Odpovědět   Stránka 2 z 7  [ 345 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 57 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 02 srp 2014, 21:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, teď si to naprosto perfektně vystihla! Ale já si teda myslím, že třeba za ty čtyři roky už získal naprostou sebejistotu před ženami, jenže Angelika se vymykala tomu typu žen, se kterými něco měl, a jak se chovala odmítavě (pro něj nezvykle) mohla se v něm opět ozvat stará nejistota. Ale Joffrey je vlastně co se týče Angeliky vždy tak trochu nejistý - třeba když se plavili na Gouldsboru... a proto jí tolik miluje, je naprosto jiná...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 02 srp 2014, 21:40
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, máš naprostou pravdu :wink: ... a proto ji tolik miluje ... Krásně řečeno :P :P


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 02 srp 2014, 22:31
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásně jsi to vystihla, máš ho dokonale přečteného :D :D :wink:
jeanne píše:
Každopádně, ať už vytáhneme příběh z kteréhokoli období, nikdy to není nuda. :mrgreen:
:lol: Tak to teda určitě není, obzvlášť, když si ho vezmete do parády Ty a Dauphine :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 02 srp 2014, 23:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Pak ve třiceti se tak chová, vše má dopředu promyšlené a docela mu to už i vychází, takže pochybností znatelně ubývá a nahrazuje je ještě větší sebejistota - až mu nakonec unikne jedna vysoká hra (krále);
Tak toto si vystihla! Ta najvyssia hra mu veru unikla! A bol taky zaujaty svojou zenuskou, ze sa ani len neponahlal
utiect ked ho uz varovali. (Alebo bol taky sebaisty ze sa to vybavi ?? :roll: , nemyslim ved kralovi po tom co dospieval sam povedal, ze vie ze zalezi len odneho ci ho este bude pocut spievat)

Ale keby mu ta hra neunikla, nemala by pani AG tolko co zaujimaveho pisat :wink: :mrgreen: :twisted:

PS: Este sa nikto taky nenarodil odkedy svet svetom stoji, aby mu dokonale vysli vsetky plany a mal stale vsetko
pod kontrolou. Niektori ludia su vsak schopni nesmierne dlho udrzat iluziu ze u nich to tak je! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 11 srp 2014, 23:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jelikož jsem si potřebovala dát pauzu od vlastní rozepsané fikce, konečně jsem si přečetla toužebně očekávané pokračování té Tvé, která patří mezi mé favority :D .
Jsi sakra dobrá a vůbec nevím, jak to děláš. Hlavně ale nechápu, jak je možné, že už nemáš na kontě balík za nějakou veleúspěšnou beletrii (nebo máš?!)
Když to člověk sám nezkusí, tak netuší, jaká je to fuška, napsat aspoň něco trochu slušného, natož něco takhle vytříbeného!!!

Opět nechybí milé sofistikovaně groteskní momenty...
Citovat:
Tyhle ranní hádky už byly tradiční a tahle příbuzná se hraběti de Peyrac zádla obzvlášť roztomilá, s tím jak šikovně popíchla hraběte de Gramont, který byl jejich obvyklý snídaňový cíl a nejlepší způsob, jak se po ránu pořádně probrat.
Obdivuju nápaditost erotických scéna a začínám se bát, jestli nejsme doma nějak moc nudní... :oops:

Ale hlavně naprosto hltám všechny ty nepřekonatelné květnaté diskuze ve stylu Pride and Prejudice!!
Citovat:
"Je opravdu s podivem, že pravidlem pro ženy je cudnost, jestliže to, čeho si nejvíc cení u mužů je smělost…,“ zamyslela se Ninon.
„Takže, proč tedy nejsou stejně smělé a odvahu očekávají jen od mužů?“ zeptal se Jean de La Fontaine.
„Drahý, ženská ctnost není nic jiného než výhodný mužský vynález,“ odpověděla Ninon. „Myslíte, že to ženy vymyslely tato pravidla, a že je vždycky těší hrát tuto úlohu? Hloupá pravidla naší pokrytecké společnosti nastavila ženskou ctnost na jakýsi pokřivený vrchol hodnot a pak si pánové ještě sami začnou zoufat na to, jak ji ženy důsledně hrají,“ rozesmála se hlasitě Ninon.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 12 srp 2014, 12:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám přečtenou zatím jen půlku, ale jsem naprosto unešená, Jeanne, je to famózní! Vzdychám. :oops: :mrgreen: Zbytek si dočtu večer, až budu mít dostatek času si ho v klidu vychutnat ;)

PS. klidně piš i o otravných, nudných hugenotech, jsem si jistá, že v tvém podání mě to bude bavit ;)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 12 srp 2014, 13:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som si k tomu dokonca kávu uvarila čo nemávam vo zvyku :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 12 srp 2014, 14:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach! mne je dnes priserne zle dostala som zaludocnu koliku..takze si to vytlacim a idem s tym dopostele aby som bola na stretko zasa fit....Feedback az s nej vyleziem
diky ze mam aspon co citat Jeanne :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 12 srp 2014, 16:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ach! mne je dnes priserne zle dostala som zaludocnu koliku..takze si to vytlacim a idem s tym dopostele aby som bola na stretko zasa fit....Feedback az s nej vyleziem
diky ze mam aspon co citat Jeanne :mrgreen:

Tohle nám nedělej!!! Doufám, že budeš co nejdříve v pořádku - ta fikce by mohla mít na Tebe léčivé účinky...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 12 srp 2014, 23:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Táák konečně dočteno. Ach... že je to one man show mi teda ani v nejmenším nevadí, Joffreye přece není nikdy dost, myslím, že by šlo celkem v klidu napsat knihu, ve které by vystupoval pouze on ;) :D.

Jeanne, jako obvykle, naprostá nádhera, vždycky mě odrovnáš dokonalým detailním zpracováním, všechny ty rešerše, jména knih, historky se zámkem... ani nevím proč, ale nejvíc se mi vždyky líbí, jak dodržuješ jména a tituly které měly dané osoby v daném roce (Filip d'Anjou, Marie Madeleine v předchozím díle) aach, doufám, že se jednou dopracuju do přibližného stádia dokonalosti... ;)

Ale protože nebyl pověrčivý a nevěřil na žádné nevěděcké metody, přiklonil se spíše k tomu, že to byla kombinace jeho svědomí a touhy. Raději zkusil jen ze zábavy uvažovat nad tím, co asi trápí ostatní. no jo vědecký a racionální Joffrey, haha :D

Každá má svého manžela a milence, tak co ještě chtějí po něm? :lol: :lol: tady promluvil jeho gaskoňský duch :D

Zamýšlel se nad přesahem snahy o vytvoření takového vědního oboru, který by překračoval hranice jazykových bariér a syntetizoval všechny poznatky jednotlivých oborů dohromady. ano ano ano, takových složtostí měl pan vědec dokonalý určitě plnou hlavu :D to mě rozesmálo, myslím, žes to perfektně vyhmátla! perfektní! :mrgreen: A nevím proč, ale připomíná mi to Florimonda, mám nějakou podvědomou spojitost s knihami?!

A pak ta epizodka s ustrašenou služtičkou, zlomyslným panem (ne)dokonalým a ošatkou chleba :twisted: :twisted: :twisted: ta byla taky perfektní, je to tak nedokonalé, až je to dokonalé a přitom stále typicky joffreyovské ;).

Sečteno podtrženo, opět dokonalá fikce a jsem strašně zvědavá, jak to bude s Ninon. Zatím to vypadá, že to Joffrey nebude mít až tak složité, ale kdo ví, co na něj ta rafinovaná kurtizána ještě vymyslí... :twisted: přidáš se konečně k nám a necháš pana dokonalého trochu trpět...? :D :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 10:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja myslim ze to vcera bol klasicky pokazeny zaludok.....aspon som mala stylovu zelenu Angelikovsku
farbu tvare :mrgreen: :mrgreen:
dnes uz mi je o vela lepsie a mylsim ze este jeden den chlebovej diety z kamilkovym cajom to
spravi ;-) :D

Takze Jeanne tvoje nove pokracovanie prislo prave v pravy cas...uzila som si ju i ked mi bolo
poriadne zle...pekne som si ju vytlacila a vliezla s nou do postele.... :roll: :twisted:

Jeanne, velmi pekne pokracovanie! :P pan nedokonaly, na ceste k dokonalosti.....paci sa mi ze
si vobec nerobi velku hlavu co by bolo ak Ninon napokon nepride aj to ako sa ovlada a je
galantny ked napokon pride....
i ked stejne este stale dufam ze mu to Ninon nespravi az take lahke...... :roll: :twisted: :twisted:

samozrejme ze som si vychutnala vsetky tie detaily o knihach autoroch a vtedajsej dobe....viem ze sa opakujem ale obdivujem ta za dokonalost tvojich resersi....vidim ze si nezabudla n tvoj slub zamotat do toho este aj Komenskeho...vzdy sa dozviem nejake zaujimavosti o ktorych som este nepocula

Prvy krat v zivote pocujem o tom s tymi stromami...ha ha :lol: :lol: Einstein mal pravdu ked vravel ze ci je vesmir nekonecny si celkom isty nieje, ale to ze ludska hlupost je nekonecna v tom si je celkom isty.... :twisted: :twisted:

a nielen v 17 storoci! u nas na jesen zvyknu v zahrade okolo nasich domov vysavat listie velkym vysavacom :!: :roll: :lol: :lol:

Velmi vydarene pokracovanie (dnes som si ho k sucho-chlebovym ranajkam precitala znovu)..pri com sa uz vomec neda hovorit o fikcii na dielo pani AG...treba vydat pod nazvom tisic odtienov kralovskej modrej v uliciach Pariza a na
zaciatku knihy rafinovane uviest ze podoba z osobami zijucimi ci nezijucimi je ciste nahodna :roll: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 10:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Jinak doufám, že se k fikci raději nedostane nikdo z Ormessonů. Ve snaze najít si pro děj dokonalý malý zámeček nedaleko od Paříže a jeho majitele zaneprázdněného důležitou úlohou v Paříži, jsem zvolila právě tento. Ale jejich stále pokračující rod by mohl protestovat proti tomu, že jejich slavný předek půjčil zámeček fikční postavě. :D :D
To by hadam muselo protestovat pri tych 1350 postavach od pani AG a opisov miest a obydli v o Francii i v Amerike nespocet potomkov !!!!!!!
Ze by sa bola Nadja bala toho ked vyjadrila svoje obavy nad zoznamom postav???? :lol: :lol: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 12:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano ano ano!!! Arcibiskupa samozrejme nalezite ocenujeme, jen jsem to zapomela zminit ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 13:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ano ano ano!!! Arcibiskupa samozrejme nalezite ocenujeme, jen jsem to zapomela zminit ;)
Ach! presne tak aj u mna..pretoze tam bolo tolko zaujimavych veci zabudla som to spomenut...ale samozrejme to potesilo a pobavilo...diky ze si neporusila tradiciu.... :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 20:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, krásné a napínavé. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet mezi Ninon a Joffreyem. Pěkně romantické, téměř opuštěný zámek a dáma jeho snů právě dorazila.
No a věta o dámách, co mají každá manžela a milence se hned tak nezapomene :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 13 srp 2014, 21:00
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
No a věta o dámách, co mají každá manžela a milence se hned tak nezapomene :D
Chudatenko nase ... tie nenasytne zenske mu nedaju pokoj ... co ma robit ked mu same doliezaju do postele :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 14 srp 2014, 00:26
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, Jeanne, tak mi zase došla řeč :D Já už nevím, jaká slova chvály psát, podle mě snad ani taková neexistují :) Úžasné, jako vždy. Moc se mi líbí prostředí, které jsi vybrala a samozřejmě také nádherně popsala. Navozuje to takovou zvláštní romantiku, která by mi do pařížských ulic v době frondy asi moc neseděla, a zároveň tajemno, co se z toho všeho asi vyklube. I když je všem jasné, jaký bude výsledek, nikdo z nás ještě netuší, jaké překážky jim do cesty postavíš. 8)
No, a o rešerších a Tvých znalostech dobové literatury ani nemluvím, to tady pořád dokola svůj obdiv opakuju. :wink:
Prostě opět perfektní :) Už se těším, až si jednoho dne půjdu do knihkupectví koupit knihu o životě pana dokonalého :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 14 srp 2014, 10:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne by sa veru pacilo keby ako sme uz spominali kazda pisatelka fikcii zalozila mensi fotoalbumcek k fikciam.
Ved su stranky ako flickr, picasa ci fotocomunity.

Alebo zbierku linkov. To ze ako tu niekto hovoril ze ani spisovatelia nedavaju ku kniham zbierku veci
ktore ich inspirovali...nuz ani praclovek este nebyval v dome ale v jaskyni, co neznamena ze by to tak malo ostat dalsich 10.000 rokov....
vyvoj ide stale dopredu... 8) 8) :twisted: :twisted:

PS: nejde o to ze by som tuzila po utrpeni pana "este nie dokonaleho" ale o to ze staci kyvnut prstekom a zeny mu padaju omracene k noham mne osobne pripada ako z cervenej kniznice pre panov v style
Giacomo Casanova...a pri tom ako fantasticky realisticky opisujes vsetko ostatne, by bola skoda to (v mojich ociach) takto pokazit len aby si ulahodila bujnym fantaziam nejakych panov..... :roll: :roll:

aspon vidis ze to co pises beriem vazne... :wink: 8)

PS: A s tou casovou osou je to super napad. Treba si ju robit uz odzaciatku, hlavne ked clovek pise historicku
fikciu je to nevyhnutne, aby vedel v akom mesiaci, dni, roku sa nachadza, ako by inak mohol priradovat
historicke udalosti? Inak sa stane to co sa stalo kniham Integrale od pani AG ze napokon bolo vsetko este viacej pomotane ako povodne, datumy, udalosti aj rocne obdobia. :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 14 srp 2014, 11:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Já si s těmi přesnými daty dělala legraci, je mi ve vyprávění vcelku jedno jestli je sobota 13. nebo jiná, stačily by mi přesné historické události, ale vím, že vás tahle přesnost baví, tak proč ji tam nedat. :)
Presne to som myslela lebo "stacili by mi presne historicke udalosti" znamena ze spisovatel MUSI vediet v akom roku/dni/tyzdni/mesiaci sa prave nachadza, lebo ako inak chces tie udalosti priradit?
Nehovorila som ze musis aj citatelovi vzdy povedat datum, TY sama ho vsak pri pisani historickej fikcie vzdy vediet musis. Inak sa dotoho zamotas a uz nikdy poriadne nevymotas. (a ja som si dobre vsimla ze ty vzdy vies kde sa na casovej osi nachadzas, a prave za tvoje dokonale reserse ta obdivujem!) Tu casovu os si teda pisatel historickych romanov viest musi! (alebo ju mat v hlave)

Tja s tym Joffreyom, to je mozno tak, ze ja som si ho predstavovala tak ako ho opisala pani AG, vysoky krivajuci muz zo znetvorenou polovicou tvare, z vyzyvavym, iskriacim tak trochu diabolskym pohladom a usmevom,ktoreho s damy najskor hrozili a az potom podlahli jeho caru.

Ale vacsina citateliek si ho zrejme predstavuje podobne ako si ho predstavoval Hossein. Ako elegantneho hezouna s jemnou jazvickou na lici pri pohlade na ktoreho vsetky damy bezodkladne idu do kolien a okamzite vyhrnaju sukne az pod bradu. :roll: :twisted: :twisted:

Co sa tyka Ninon to je samozrejme kaliber rovnakeho druhu ako Joffrey. Avsak Ninon bola znama tym ze hoci bola kurtizana, rada sa z muzmi trochu pohrala kym si ich pustila k telu.
Moze byt veru velmi zaujimave ist na to z opacneho konca. Dvaja podobni si ludia si myslia ze sa pomiluju iba pre zabavu, a sami potom budu ohureni co sa z toho vyvinie. Uz sa na to tesim! :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 14 srp 2014, 13:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Katro, to mě těší, že ses do ní vžila, jen škoda, že se ti radši rovnou nezdálo, že jsi tou služtičkou a trávíte noc na zámku skoro úplně sami. :D :D To bych ti pak záviděla. Ať dělám co dělám, o panu dokonalém se mi ještě nikdy nezdálo. :roll:
Ja to vidím tak, že po víkendovom zraze s tým programom čo máte na pláne sa ti určite začne snívať :twisted: :D :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 18 srp 2014, 00:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
jeanne píše:

Katro, to mě těší, že ses do ní vžila, jen škoda, že se ti radši rovnou nezdálo, že jsi tou služtičkou a trávíte noc na zámku skoro úplně sami. :D :D To bych ti pak záviděla. Ať dělám co dělám, o panu dokonalém se mi ještě nikdy nezdálo. :roll:
Ja to vidím tak, že po víkendovom zraze s tým programom čo máte na pláne sa ti určite začne snívať :twisted: :D :twisted:
Ano! Je to mozne ze Jeanne sa po tom vikendovom zraze zacne snivat! len sa obavam aby sa jej nezacalo
snivat o nevychovanom Germontazovi! :roll: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 18 srp 2014, 07:47
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Katra píše:
jeanne píše:

Katro, to mě těší, že ses do ní vžila, jen škoda, že se ti radši rovnou nezdálo, že jsi tou služtičkou a trávíte noc na zámku skoro úplně sami. :D :D To bych ti pak záviděla. Ať dělám co dělám, o panu dokonalém se mi ještě nikdy nezdálo. :roll:
Ja to vidím tak, že po víkendovom zraze s tým programom čo máte na pláne sa ti určite začne snívať :twisted: :D :twisted:
Ano! Je to mozne ze Jeanne sa po tom vikendovom zraze zacne snivat! len sa obavam aby sa jej nezacalo
snivat o nevychovanom Germontazovi! :roll: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:
Pomóóóóóóóóóóóóóc :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 19 srp 2014, 15:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Když jsem si dnes dělala poznámky ke kapitole 9, všimla jsem si, že je na řadě teprve Kapitola 5... takže, víkend s Ninon pokračuje. :mrgreen:
mam predsavzatie ze si to odlozim ako "bonbonik" na vecer :mrgreen: :mrgreen:

Uvidime1 :roll: 8)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 19 srp 2014, 20:22
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
... takže, víkend s Ninon pokračuje. :mrgreen:
No, a pokračuje náádherně :D
Uf, to byla ale jízda :!: :lol: Pěkně strhující a přiznám se, že i napínavé :) V jednu chvíli jsem myslela, že až jí "bude fajn", tak ho tam nechá přivázaného a půjde na tu večeři sama :D No, naštěstí jsi ho nenechala dlouho trpět a dovolila mu na chvíli převzít vedení ... takže dušička už má zase klid :lol: :lol:
Úžasné dialogy, netušila jsem, že si v té době už lidé byli vědomi nebezpečnosti "kolektivního" náboženství, docela mě to překvapilo. Myslím, že bych si s Ninon dost rozuměla :D
Krásný díl, Jeanne :P


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 19 srp 2014, 22:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Omlouvám se za zpoždění, měli jsme vypojený net kvůli malování... :D

Haha, tak už víme, jakou má Jeanne představu o utrpení pana dokonalého :mrgreen: :mrgreen: 8) Ne, dělám si legraci, je mi jasný, že tohle nebylo celé utrpení Joffreye de Peyrac ;).

Dneska to teda byla pěkná jízda, nádherná svižná fikce. Já vím že se pořád opakuju, ale nedáváš nám moc na výběr, jaká jiná slova použít ;)

Jediné, na co teď zase myslel, bylo jak z ní strhat všechno její oblečení, rozpárat mečem celý živůtek a opřít si ji o strom…
„Děkuji za příjemnou projížďku, pane hrabě. Pokud mě teď omluvíte, půjdu na chvíli do svého pokoje,“ přerušila jeho představu slečna de l’Enclos.
haha typicky nedokonalý pan dokonalý v zajetí svých představ :D

A to jak se pan (ne)dokonalý schoval za paravánem jako malý kluk, protože si nedokázal odepřít pohled na objekt své touhy, to je fakt roztomilé, máš ho nádherně prokouknutého. :mrgreen: :mrgreen: Začínám si zvykat na tvé milostné scény (ano, to brzo :D) ale tahle se ti opravdu mimořádně vydařila, je svižná, provokativní a vzrušující ;) dobře se to čte.

A ovšem samozřejmě že nejvíc se mi líbí tvé dialogy. Ale to bych sem musela okopírovat celou tu druhou část fikce ;) :D Aach, znova a znova žasnu, nad jejich dokonalostí, kam na ně chodíš... fakt nevim :). A napadá mě, že snad ještě lépe než přidrzlého pana dokonalého máš vymyšlenou postavu Ninon, ta jednoduše ožívá, mám jí před očima v 3D. :) Je naprosto úžasná, chtěla bych se s ní setkat, poslouchat její moudré monology...

Prostě jako vždy, těším se na pokračování!! :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 19 srp 2014, 23:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, přidávám se k hodnocení Dauphine a Fantiny. Moc pěkné, svižné, vtipné. V panu dokonalém se mísí trubadůr, který přinese růži, ale pak se změní ve svůdce, který je nejdříve sám sveden. :mrgreen:
Už se moc těším na další pokračování. Tohle by opravdu stálo za vydání. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 19 srp 2014, 23:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, dobrodruzstva mladeho pana nedokonaleho v Parizi a okoli su rozkosne! :mrgreen: :mrgreen:

Ninon a Joffrey to je jednoducho uzasna kombinacia a ty si ju dokonale vyuzila....

Ha ha :lol: :lol: uz som kazdu chvilu cakala ze Joffrey na nu skoci aj s tym kreslom
o ktore bol priviazany :roll: :twisted:

Vydarene pokracovanie ...Uz sa tesim na pokracovanie ich rozhovorov aj inych spolocnych dobrodruzstiev...


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 20 srp 2014, 08:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Od začiatku som vedela, že slov o víkende a pracovnej dobe od-do sa držať Ninon nebude ... :lol:

ale až toto som nečakala :oops: :) :oops: :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 20 srp 2014, 16:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já jsem zase bůhvíproč doufala, že přátelství s Ninon nebude až tolik tělesného rázu - já vím, že pan pokonalý si musí počkat na tu svou Angeliku, aby prožil tu svou osudovou lásku, ale s Ninon to mohla být taková předpremiéra.. :? Kdy jsou oba dva duševně na stejné vlně a tělesnému prožitku předchází splynutí duší... Ale já už holt vím, že Jeanne se s tím moc nepáře! :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 20 srp 2014, 17:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A preco by Ninon a Joffrey spolu nemohli byt :?:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 srp 2014, 09:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
A preco by Ninon a Joffrey spolu nemohli byt :?:
a) dějiny
b) protože je to komplikované :)

V tom případě si dovoluji citovat Annie, která na srazu řekla následující - navrhuji pro to název Aniino pravidlo:

"Pokud má reálná postava co do činění s postavou fikční, vliv historie se relativizuje."


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 srp 2014, 09:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tady nám teda bují opravdová vědecká debata haha. Ale Annie to řekla krásně. No, pokud jsem počítala správně tak v dubnu 1652 se už nacházíme a to ne na začátku, čili to setkání Ninon a Louise de Mornay bude záhy nemám pravdu? A vzhledem k tomu že pan dokonalý s Ninon teprve začal a nemůže jí vyhnat z hlavy... to bude bolet :twisted: :cry: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 srp 2014, 10:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, Joffrey byl z obou pánu rychlejší a dovedl si to zařídit. Já si přesto myslím, že i když se jeho sok Ninon taky líbil jako pohledný muž, tak Joffrey byl pro ni víc přitažlivý, jak svým vzhledem, tak i povahou a temperamentem. Prostě měl v sobě něco tajemného a provokativního. To vyvolává strach, ale i touhu.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 21 srp 2014, 23:50
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak to je vydarená fikcia, jeanne, dva rovnako silní, vzdelaní, inteligentní a hlavne veľmi slobodní súperi na poli lásky :evil: :mrgreen: .. to sa ti podarilo, pán dokonalý spútaný, oj oj...

Po chvilce ticha odpověděla: „Každý čin, kterého se dopouštíme, všechno, co děláme, je buď vítězstvím, nebo porážkou v boji o to, stát se tím, kým chceme být.“
„Takže jste věděla, že vás prostě musím mít,“ pousmál se hrabě de Peyrac.
„A vy, kým chcete být?“ zeptal se jí.
„Svobodnou ženou,“ odpověděla se spokojeným úsměvem.
„Tou rozhodně jste, Ninon,“ ubezpečil ji.
„Já vím. Kdysi jsem se rozhodla, stát se kurtizánou, protože jsem nechtěla patřit žádnému muži. A teď díky svému postavení můžu svobodně přijet i odjet, aniž bych se musela obávat výčitek zevnitř či zvnějšku.“

- ako Veronica Franco - jej sloboda, inteligencia a krása - ako veľmi mali tieto dve ženy spoločného

neviem prečo sa neviem zbaviť pocitu, že keby bola Angelika stretla Joffreya ako skúsená žena, určite by bola jeho čaru podľahla oveľa skôr, lebo by vedela o čo prichádza :mrgreen: :P :evil: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 09:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Já jsem zase bůhvíproč doufala, že přátelství s Ninon nebude až tolik tělesného rázu - já vím, že pan pokonalý si musí počkat na tu svou Angeliku, aby prožil tu svou osudovou lásku, ale s Ninon to mohla být taková předpremiéra.. :? Kdy jsou oba dva duševně na stejné vlně a tělesnému prožitku předchází splynutí duší... Ale já už holt vím, že Jeanne se s tím moc nepáře! :oops:
Aj ja som si predstavovala ze sa najskor zoznamia a vznikne u nich dusevne priatelstvo a az potom
nieco viacej, proste i ked bola ninon kurtizana, bola prieberciva, a paradoxne ja by som ju vobec
nezaradila do kategorie "lahka zena".
Ona bola krizencom osvietenca, filozofa, dobreho priatela a spolocnika, zabavaca, umelkyne a zvodnej zeny.
Tato kombinacia zrejme sposobovala ze muzov tak fascinovala....proste mala to co nejedna ovela krajsia
zena postradala....

Byt kurtizanou a nebyt pritom pobehlicou, to je u mna paradox Ninon de L'Enclos!

"Kdy jsou oba dva duševně na stejné vlně a tělesnému prožitku předchází splynutí duší..." dovolim si doplnit tuto vetu: to je potom absolutny raj na zemi, dokonala laska aaach! ♥ :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 10:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tedy já další fikci už psát nebudu, mně stačí přečasně oženěný pan dokonalý.
Ale možná by třeba byla další varianta, jak se po příjezdu s Ninon oťukávají, ona se první večer vymluví, že je unavená a spí sama. S ním to cloumá, ale vtrhnout k ní přes její nesouhlas, tak to neudělá, no a další den snídaně, procházka a pak už oba podlehnou.
Mezitím i potom duchaplná konverzace. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 10:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No mne stále vŕta v hlave tá slúžka ... ešte aj Ninon sa na ňu pýtala ... :)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 11:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
No mne stále vŕta v hlave tá slúžka ... ešte aj Ninon sa na ňu pýtala ... :)
Řekněme, že v budoucnu plánuju použít, jak dosavadní postavy, tak i přidat pár nových ;)
:D :D :D Tlieskam, tlieskam a tlieskam :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 12:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Je mi jasné, jak to myslíte - a vždycky můžete napsat další verzi.
Každopádně variant máte několik:

c) dlouho by se potkávali v salonech, konverzovali a nakonec by přešli k tomu fyzickému prožitku. Tohle by Ninon nepřipustila, ukončovala přece vztahy do 3 měsíců, aby se nikdy nezamilovala. Už tak v aktuální fikci váhá, jestli to z těchto důvodů není špatný nápad, takže po delší době konverzování a zjištění, jak moc si rozumějí by to leda rychle ukončila. A když už bychom je změnili, a nenechali je vystupovat jako sebevědomé hráče, kteří si myslí, jak to mají pod kontrolou, a že se mohou jen bavit, aniž by do toho pletli city, tak jak by tohle pokračovalo? Jak bychom pak mezi ně mohli snadno dostat někoho třetího? Byli by spolu, dokud by se nemusel oženit s Angelikou? Odjeli by spolu do Toulouse? Ninon byla rozhodnutá, že se nikdy nevdá. Rozdělila by je až moc církve a královského paláce? Ani pak by neměli důvod přejít k přátelství, spíš by to byl klasický příběh o nešťastné lásce do posledního momentu. Mimochodem, pokud půjdete do téhle varianty, začněte s vyprávěním dřív, než v dubnu, kdy ho vymění za de Mornayho. A asi nezdůvodníte půlroční pobyt v Paříži, tak se do sebe mohou zamilovat třeba dopisově už.
Jeanne, nemysli si ze mne sa tvoja varianta nepaci! Je rozkosna! aaah! :roll:
A za najzabavnejsie povazujem ze tvoja predstava o oddialeni intimneho zblyzenia je v oddialeni asi tak o 20 minut :lol: :lol: :lol:

Z ponukanych variant sa mne najviac pozdava varianta C, a keby som uz nemala rozpisane 4 vlakna + komicku operu, istotne by som sa tej ponuky chytila...

"dlouho by se potkávali v salonech, konverzovali" toto ja este nepovazujem za vztah a podla mna by tie
tri mesiace zacinala Ninon pocitat az od momentu keby vosla do hry laska a telesne zblyzenie
proste by si obidvaja dlho nepripustali ze su jeden do druheho zalubeni

aj to sa mi pozdava ze sa najprv zoznamili a neskorsie si dopisovali az prisiel Joffrey znovu do pariza a zblyzili sa

"Ani pak by neměli důvod přejít k přátelství" no ktomuto mozem dodat ze "spriaznene duse" i ked sa do seba zamiluju, a zistia ze sa ich zivotne cesty nemozu uberat rovnakym smerom (a halvne nie spolocne), ostavaju velmi casto priatelia
....ja sama jedneho takeho priatela mam a vzdy ked sa stretneme je to uzasne....
a najlepsi priklad z dejin je madame de Pompadur a kral Ludvig XV

Verim ze Joffrey bol Ninons srdcova zalezitost a ak ho aj za niekoho vymeni, mozno len preto ze Joffrey
odide naspät do Toulouse, a nikdy by neostal v parizi natrvalo a ona by zasa neodisla zit natrvalo prec z
Pariza
Ninon je rozumna osoba a vie ze ona by nikdy nemola byt matkou jeho deti a ked sa uprimne zamylsi
vie ze uz by sa nedokazala vzdat roztopasnickeho zivota a svojho salonu a pochopi ze je lepsie to ukoncit skor ako jej to celkom zlomi srdce....ale v ziadnom pripade by nikdy nechcela stratit jeho priatelstvo

Nuz mozno to bolo jeden jediny krat kedy sa krasna a mudra Ninon zasnivala a aspon na chvilu si predstavila ake by to bolo keby bola zenou tohto muza... grofka de Peyrac....

PS: Ale aspon jeden jedinky raz sa musi do Toulouse prist pozriet.... :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 13:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

PS: myslím, že Ninon by počítala právě ten čas, kdy si rozumí, jako to nebezpečné období, co by zrušila
Zrušila ??? To hádam nie .... by sa bála že sa do neho zaľúbi ??? Že sa na neho príliš naviaže ???


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 13:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
jeanne píše:

PS: myslím, že Ninon by počítala právě ten čas, kdy si rozumí, jako to nebezpečné období, co by zrušila
Zrušila ??? To hádam nie .... by sa bála že sa do neho zaľúbi ??? Že sa na neho príliš naviaže ???
Přesně tak. :twisted:
Tak to je teda fakt :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 13:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano Jeanne absolutne chapem tvoje myslienkove pochody...neviem ci si spominas ale
v mojej fikcii o navsteve Ninon po tom co sa Joffrey ozenil sa Ninon priznava
ze "ani jej srdce nezostalo nedotknute". :roll: :twisted:

A samozrejme sa ohromne bavi na tom ako sa Joffrey zalubil do svojej manzelky.
Proste ja si predstavujem ze medzi nimi je suzvuk dusi a z toho dovodu vniklo hlboke
priatelstvo. Su to proste dvaja ludia ktori si mozu uprimne povedat takmer VSETKO,
a chapu sa. Taketo priatelstva (mala som take z mojim Colinom a este mam z jednym panom ktory
sa vola Brian) su jednoducho uzasne. A je to urcity druh lasky, i ked nie sexualnej. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 13:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ano Jeanne absolutne chapem tvoje myslienkove pochody...neviem ci si spominas ale
v mojej fikcii o navsteve Ninon po tom co sa Joffrey ozenil sa Ninon priznava
ze "ani jej srdce nezostalo nedotknute". :roll: :twisted:
Len ktovie či by mu to priznala keby bol stále slobodný resp. keby nebol zaľubený do svojej A. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 22 srp 2014, 18:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Líbí se mi Tvé úvahy o možnostech variant! Každá možnost je něčím zajímavá, a pokud by pan doknalý neměl snad potkat tu naši "madame neuchopitelnou", (a historie nebyla tak rezolutně proti), jistě by to nebylo nezajímavé spojení... Joffrey a Ninon...

BTW, koukám, že jsem neuváženě zavinila diskuzi o tom, jestli byl sex namístě nebo ne - což vyznívá trošku komicky vzhledem k faktu, že si pozval na víkend kurtizánu :lol: :lol: Tak se na nás nezlob, my Tvoje fikce milujeme a rozhodně bez nich nechceme být!! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 23 srp 2014, 19:02
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Každopádně raději pak dejte vědět, až budete připraveny na zbytek jejich víkendu. Mám pokračování v podstatě hotové, ale jestli se ještě chcete raději zaobírat romantickými úvahami varianty C, byť by mohla vyznít sebevíc paradoxně... ;)
Jeanne, já už jsem připravená "na zbytek jejich víkendu" už strašně dlouho a netrpělivě čekám, co se bude dít dál :!: :D :D
Mně se tebou vybraná varianta líbí nejvíc, protože vývoj situace nejvíc odpovídá jejich povahám, věku, zkušenostem a aktuálnímu přístupu k životu, no a samozřejmě také době :wink: Já osobně nečekala nic jiného, než že jejich víkend začne milostnými hrátkami bez úvah o nějaké budoucnosti nebo o lásce. Myslím, že jsi to uvedla naprosto přesně - k pochopení, že si jejich duše rozumějí, nelze dojít skrz společná milostná dobrodružství, ale skrz povídání si o názoru na svět, dobu, umění atd. :) A k tomu se teprve musejí společně dostat, že? :D
Tak už nás dál nenapínej :!: :!:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 srp 2014, 12:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, já už jsem taky úplně ready, a Tvá fikce by mi jistě zpříjemnila začátek pracovního procesu :? :!: Sem s Joffreyem a Ninon, prosím!


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 srp 2014, 17:01
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Nenapínám vás schválně, ale musím to ještě po sobě přečíst a nestíhám, tapetujeme schodiště... :roll:
A ja som sa uz divila ze co je tento vikend s tebou :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 srp 2014, 17:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, už se těším na pokračování. Když píšu svou fikci o panu nedokonalém a mám útlum, tak jako dnes, tak po přečtení tvého vyprávění mě to nakopne. Prostě ta jeho povaha se mi víc přiblíží. :roll:
Útlum mívám pravidelně po napsání každé další části fikce.. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 24 srp 2014, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, přesně to samé. Čím přesně navázat nevím, ale představy o pozdějších epizodách v hlavě mám. :|


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Dobývání Paříže po jižansku
Napsal: 25 srp 2014, 22:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pro dnešek už končím se psaním, úroveň Tvojí "vaty" mě zahanbuje!!

Opět krásné, velmi vtipné a velmi opravdové..
Citovat:
„Řekněte, kde jste se tohle všechno naučil?“ zeptala se se zvědavým úsměvem.
„Hodně jsem cestoval, poznával země Blízkého i Dálného východu a všude našel něco nového,“ řekl tak, že se v jeho odpovědi pojila přirozenost s povzneseností nad jakýmikoli maličkostmi.
„V tom případě by na dlouhé plavby měli posílat všechny muže,“ odpověděla Ninon a Joffrey se rozesmál.
A nevím, jestli to bylo v reakci na příspěvky typu "na co sex s kurtizánou?" :roll: , ale vloudilo se nám sem cosi velmi, velmi milého...
Citovat:
Jednoduché zahrady a jejich tajemný host. Všechno to podivným způsobem korespondovalo a Ninon si s hrůzou uvědomovala, že se cítí opravdu šťastná.
Oběma "dokonalým" se to začíná vymykat z rukou, ale věřím jim, že to zvládnou hodit za hlavu... kdyby tak Ninon o pár let později, když utěšuje Angeliku, poté, co jí Filip sešlehal bičem, tušila, že ta její velká láska je právě náš pan dokonalý, co? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 7  [ 345 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 57 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů
cron