DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo

Odpovědět   Stránka 5 z 8  [ 356 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 13 4 5 6 7 8 »
Autor Zpráva
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 21:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
4poziom.slask.pl
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach mimi, krasna kapitola. j. si uvedomil, ze je zamilovaný :mrgreen: Ha, na kazdého jednou dojde! :D on, čo zlomil tolko srdc a ktoremu zeny padali k noham, sa bude musiet snazit. :D skvele! tesim sa na pokracko! :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 21:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky za pochvalu a jsem ráda, že se Ti pokračování líbí. Trochu jsem zase chytla slinu. Nějaké další nápady :P mám.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 23:04
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeho prudká jižanská povaha se s poznáním lásky ještě nedokázala vyrovnat. Toužil po naplnění své touhy. Zároveň si uvědomoval, že tím by všechno pokazil. Přinutil se proto ke klidu. Musí se dokázat ovládnout, jinak nedosáhne úspěchu. To mu bylo jasné.

veľmi veľmi pekné, myslím, že s poznaním lásky to naozaj nie ľahké u nikoho, ale práve sa mi páči ako si to vystihla s jeho južanskou povahou a pár výstižnými slovami to uviedla na správnu mieru... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 06 zář 2014, 23:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, díky za pochvalu, jsem ráda, že se Ti to líbilo. A muž temperamentu pana dokonalého, který zjistí, že ta pravá s ním žije pod jednou střechou a on si ji bude muset získat, ten to nemá lehké. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 07 zář 2014, 13:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, moc pěkný kousek :)

Joffrey ji pozoroval s neskrývaným obdivem a touhou.
"Kolik tváří má vlastně jeho žena?" Říkal si v duchu:
"Bojovná Amazonka v kalhotách, odmítavá a vzpurná dívka v šatech klášterní schovanky, milovnice květin a znalkyně léčivých bylin, elegantně oblečená manželka hraběte toulouského a paní domu, vítající hosty. Tyhle tváře už poznal, ale kolik jich ještě před ním ukrývá?"
Joffrey cítil, že se ho opět zmocňuje silná tělesná touha po jeho ženě. A nejen touha, pochopil, že je to něco víc. Tohle už poznal s Ninon, ale tentokrát je to mnohem silnější.
"Ano, Angelika je ta pravá, ta na kterou čekal a už nevěřil, že ji někdy potká.


Doufám, že si to Joffrey nepokazí, že nebude vlezlý a nebude tlačit na pilu, snad bude milý a ohleduplný, když si teď uvědomil co pro něj Angelika znamená ;). Těším se na pokračko :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 07 zář 2014, 14:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, děkuji za pochvalu. Něco už mě napadá na pokračování, ale vývoj vztahu asi bude dlouhý. Já mám v hlavě nějaké nápady do jejich budoucnosti, ale musím vymyslet děj, abych to spojila. No pana dokonalého ještě potrápím, tedy spíše ho potrápí Angelika. :P :P :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 zář 2014, 13:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, velmi pekne pokracovanie :D

"Ano, Angelika je ta pravá, ta na kterou čekal a už nevěřil, že ji někdy potká. Teď ji má ve svém domě a udělá všechno proto, aby byla šťastná. A až ji o tom dokáže přesvědčit, budou šťastni oba. Miluje ji, ano miluje, teď už o tom nepochybuje."
Joffreye to poznání tak zaskočilo, že si ani neuvědomil, že není s Angelikou sám. Naštěstí jí Bernard zrovna povídal něco zábavného a ona se smála. Nevnímal obsah, ale slyšel její smích. Bylo to opojné, jako nejsilnější víno.
"

Konecne si Joffrey priznal to co si dlho priznat nechcel. Uvidime co vymysli. :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 zář 2014, 18:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za pochvalu. Doufám, že se mi už trochu podařilo zase se chytnout a postavy snad zase budou samy žít.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 zář 2014, 19:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, přiznám se, že jsem četla jen některé kapitolky (holky mě znají, jsem hrozná, z Moiry fikce jsem měla přečtený jen začátek a konec, když jsem jela na sraz :roll: ), ale slibuji, že dočtu i ten zbytek!
Na Tvé fikci je především od prvních kapitol znát úžasný posun - jak ve stylistice, tak v propracovanější psychologii postav, a v neposlední řadě v nápadech! Kdyby nic jiného, tak na sobě úžasně pracuješ, a ještě k tomu nám děláš radost každou novou kapitolou :oops: 8) .
Citovat:
"Pane, děkuji Vám za parfém a marcipán a také za všechny ty látky a krajky. Řekla Angelika manželovi.
"Madam, neděkujte. To já jsem obdarovaný." Podíval se na ni s jemným úsměvem, potom se otočil a pomalu odcházel.
Celé nakupování je nádherná klasika, která nikdy neomrzí - víme, že Joffrey takový byl, velkorysý i sžíravý, a Tvá fikce má obojí - myslím, že si fanynky pana dokonalého přijdou na své! Jen jsem zvědavá, jestli ve Tvé verzi Joffreye ta sžíravost nepřejde, a nebude se spíš spolu se vzrůstající tělesnou vášní snažit upoutat dámu svého srdce za každou cenu :wink:
Těším se na Tvé pokračko - věřím, že přijde určitě dřív, než to moje! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 zář 2014, 19:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, děkuji za pochvalu mých pisatelských pokusů. Začalo to vlastně tím, že jsem si doplňovala a přepracovávala nový film o Angelice. A pak jsem měla trochu škodolibý nápad předčasně oženit Joffteye z fikcí, co píše Jeanne s chladnou Angelikou v kalhotách. Ta vznikla tahle nová fikce. Některé kapitoly se mi píší rychleji, jindy je to svízelné. Taky času není vždycky dost.
Jsem moc ráda, že se Ti mé psaní líbí. Na dalším pokračku už pracuji, ale kdy bude to ještě nevím. :D

Jinak Tvé fikce se mi také moc líbí. Vývoj příhod ve Středomoří, jak to popisuješ, je zajímavý a napínavý. Angelika vykoupená manželem a vývoj úplně jiný než v kánonu. Krásná a napínavá dobrodružství. :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 zář 2014, 22:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
genialne, Mimi! takze zrejme J. siel za arcibiskupom si stazovat na manzelku! no toto!pobavila si ma! krasny pribeh na dobru noc! oplatilo sa cakat! som zvedava, ako mu A. povie o arcibiskupovej navsteve. jeho reakcia bude stat urcite za to! moc sa tesim! :D :D :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 zář 2014, 22:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, jsem ráda, že se Ti pokračování líbilo. Ale s tím srcibiskupem, Ty si myslíš, že svůdce a muž pyšný na svá milostné úspěchy jako je Joffrey, by žádal arcibiskupa o pomoc? :twisted: ú
Ale nahrává to různým nedorozuměním ve vývoji jejich vztahu. Takže to budu musrt trochu využít a zamotat. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 08:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, jsem ráda, že se Ti pokračování líbilo. Ale s tím srcibiskupem, Ty si myslíš, že svůdce a muž pyšný na svá milostné úspěchy jako je Joffrey, by žádal arcibiskupa o pomoc? :twisted: ú
Ale nahrává to různým nedorozuměním ve vývoji jejich vztahu. Takže to budu musrt trochu využít a zamotat. :mrgreen:
ale mimi, ja som to myslela ironicky! :D si viem predstavit, ako J. ide za arcibiskupom.
"Monsinore, moja manzelka si neplní svoje povinnosti! Prosím dohovorte jej!"
Arcibiskup:" Nebojte sa, synu! Porozpravam sa s pani grofkou a uvidite, ze este dnes vecer za Vami príde do spalne."
No do popuku!! :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 09:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, jasně to by byl hezký rozhovor. Mohla by vzniknout fikce o tom, jak arcibiskup dopomohl A. a J. K manželskému štěstí.
Ale to já psát nebudu. Jinak samozřejmě může mít A. podezření, že manžel se na arcibiskupa obrátil a bude to vývoj vztahu komplikovat. Já musím vymýšlet, co dál v pokračováních a tak to tímhle můžu okořenit.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 13:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Mimi, zajímavé pokračování. Nejvíc mě pobavila věta "Navíc mladá a krásná žena může mít dobrý vliv na svého muže a přesvědčit ho, aby zanechal toho pokoušení ďábla, kterému on říká vědecké bádání." která se dá chápat tak, že mu pak ženuška ještě zakáže další koníčky jako hraní laboratořích, a jednak taky tak, že se v ní stále mluví o milostných dobrodružstvích, které nazývá vědeckým bádáním. :D
zrejme tym chcel naznacit, ze sa ma snazit, aby J. travil vsetok volny cas s nou v posteli a nie v laboratoriu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 14:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Celý arcibiskupův monolog je naprosto brilantní :shock: :lol: :oops:
Citovat:
"Dcero, svému muži jste slíbila poslušnost před oltářem a Vy na to nedbáte. Vím, že hrabě de Peyrac je velký hříšník a žil velmi nevázaně. Ale svým sňatkem ukázal, že se chce napravit a najít správnou cestu v životě. A Vy jako správná katolička, které se dostalo několikaleté výchovy v klášteře, musíte přece mít na zřeteli spásu jeho duše. Je to přímo Vaše povinnost ochránit jeho tělo i duši před hříchem. Správná katolická manželka přece nemůže dovolit, aby její manžel znovu sešel z cesty nápravy a začal opět podléhat nástrahám smilstva. Navíc mladá a krásná žena může mít dobrý vliv na svého muže a přesvědčit ho, aby zanechal toho pokoušení ďábla, kterému on říká vědecké bádání. Myslete na to všechno, dcero, neboť záchrana duše Vašeho muže, přinese odměnu i Vám. Spokojený a šťastný manželský život po boku Vašeho manžela Vám bude tou největší odměnou. Přemýšlejte o mých slovech, dcero!"
Potvrzuje teorii našich skvělých fan-spisovatelek Moirry a dauphine o tom, že arcibiskup si v podstatě hýčká Peyraka, jako svého alfa-hříšníka a hce pro něj to nejlepší :lol: :lol: . To by se asi Joffrey divil, kdyby večer našel Angeliku ve svých pokojích, svlečenou a pokorně se mu odevzávající, "protože jí to nařídil arcibiskup jako pokání"... zajímalo by mě, jak by se mistr v umění milovat s touto situací vyrovnal!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 16:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Ado, Dasho, díky za pochvalu. Právě si znovu procházím díl Angelika - Toulouská svatba. A tam arcibiskup nabádá Angeliku ve svatební den slovy:
"Největší úkol ženy, jemuž musí věnovat veškerou energii, je přece získat vliv na duši manžela, že? Milovaná a šikovná žena může dnes ovlivnit manžela úplně ve všem."
"Žena dokáže všechno," opakoval, "ale mezi námi, madame, vy jste si vybrala opravdu zvláštního manžela."
No arcibiskup asi plánoval, jak prostřednictvím novomanželky nepřímo ovlivňovat svého alfa-hříšníka.
A nápad, že by po domluvě našel Joffrey svou ženu poslušně očekávající v loži, protože jí to nařídil arcibiskup, to je fakt dobré. Jak by reagoval, když by jeho svůdnický um selhal a domluva arcibiskupa zapůsobila pravý opak?
Taky by mě zajímalo, jak by to přijal.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 20:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
No arcibiskup asi plánoval, jak prostřednictvím novomanželky nepřímo ovlivňovat svého alfa-hříšníka.
A nápad, že by po domluvě našel Joffrey svou ženu poslušně očekávající v loži, protože jí to nařídil arcibiskup, to je fakt dobré. Jak by reagoval, když by jeho svůdnický um selhal a domluva arcibiskupa zapůsobila pravý opak?
Taky by mě zajímalo, jak by to přijal.
Viděla bych to jako výzvu na beta-fikci pro Dauphine či Moirru :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 20:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, souhlasím :wink:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 20:39
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
mimi píše:
No arcibiskup asi plánoval, jak prostřednictvím novomanželky nepřímo ovlivňovat svého alfa-hříšníka.
A nápad, že by po domluvě našel Joffrey svou ženu poslušně očekávající v loži, protože jí to nařídil arcibiskup, to je fakt dobré. Jak by reagoval, když by jeho svůdnický um selhal a domluva arcibiskupa zapůsobila pravý opak?
Taky by mě zajímalo, jak by to přijal.
Viděla bych to jako výzvu na beta-fikci pro Dauphine či Moirru :wink:
ja to skusim tiez napisat. uvidime, čo z toho vznikne.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 20:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, těším se na výsledek.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 21:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi pekne a zabavne ale zaroven aj rozculujuce pokracovanie :evil: :mrgreen:

Tvoj Joffrey uz zasa urobil par veci za ktore som mu mala chut jednu vrazit....
napriklad ked povedal Angelike "nebudde take upejpava" skutocne sa jej necudujem
ze si pripadala ako v nejakej podradnej krcme. :roll:

Radim ti aby si mu v dalsom pokracovani dala poriadnu prirucku! :lol: :twisted: :twisted:

To ze by Joffrey zasiel Arcibiskupa poziadat o pomoc, sa hadam len spanilemu Benoitovi moze
iba snivat. Nepochybujem o tom ze sa mu to do usi dostalo z ineho zdroja, avsak je mozne
ze si neskusena Angelika mysli ze to mohol byt jej manzel kto Arcibiskupa informoval.

Uz sa tesim na ten ich rozhovor, pri ktorom sa ona istotne bude cervenat az po korienky vlasov
a ten jej diabolsky manzel si to bude uzivat.

PS: Dasha, samozrejme ze "arcibiskup si v podstatě hýčká Peyraka, jako svého alfa-hříšníka"
ved takuto prominentnu ciernu ovecku nema kazdy vo svojej dioceze, a istotne mu ostatni arcibiskupi
aj tak trochu zavidia. :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 13 zář 2014, 21:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky za podporu mého psaní.
Co se Joffreova chování týče, tak já ho pořád vidím jako toho bouřliváka, kterému v Paříži a jinde padaly dámy nejen k nohám.
A najednou zjistí, že miluje ženu, na kterou nic nezabírá. A on se snaží být někdy něžný, ale zároveň hledá možnost, jak ji dostat.
Mě prostě baví vymýšlet, jak se to v něm chvíli bouří a pak se zase snaží o něhu. A tak je občas na pár facek. Prostě cesta k dokonalosti bude ještě dlouhá.
Já ho ještě potrápím, ale jen musím vymyslet jak. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 00:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, moc se mi líbí jak máš fikce čím dál tím propracovanější, všechny detaily, arcibiskupovy hlody... :)
Došla až k lavičce, na které často sedávali. Posadila se a v duchu se jí vybavily jejich rozhovory. Pochybovačně zakroutila hlavou a v duchu se zasmála:
"Snad mi nebude manželova přítomnost chybět?"


Správná katolická manželka přece nemůže dovolit, aby její manžel znovu sešel z cesty nápravy a začal opět podléhat nástrahám smilstva. Navíc mladá a krásná žena může mít dobrý vliv na svého muže a přesvědčit ho, aby zanechal toho pokoušení ďábla, kterému on říká vědecké bádání.

Líbí se mi "tvoje" Angelika, vlastně není ani zas tak moc drsná, je mladá, nezkušená, trochu naivní ale čestná a nechce se nechat natlačit někam kde nechce být. Oproti tomu s Joffreyem si nějak nemůžu rozumět :D mám to jako Moirra, chtěla bych mu občas vrazit :D strašně tlačí na pilu, Angelika se docela drží, že mu nic neřekne a přitom by se mohlo zdát, že po tolika zkušenostech s ženami, po mnoha zkušenostech během cest, studia i podnikání, by se mohl již vycukat... zajímavé, co s ním dokáže udělat jedna nedobytná žena, hrozně bych mu přála, aby se mohl stát brzy panem dokonalým, pro jeho vlastní dobro. :D

Ado, budu se těšit na tvou beta fikci, budu moc ráda, když se s námi o ní podělíš, každá fikce o Angelice se hodí. ;)

Dasho, s tím alfa hříšníkem jsi naprosto perfektně a přitom jednoduše vystihla podstatu vztahu arcibiskupa k Joffreyovi!! Nádhera. :lol: :lol:

Moirro, naprosto souhlasím - arcibiskupovi určitě ostatní záviděli takového hříšníka, taková smůla, že si ho sám vypudil ze své diecéze, jeho prestiž před kolegy šla do háje :D však on si ho bude hýčkat, až se zas Joffrey vrátí do Toulouse. :twisted: Haha. Už se těším na tu společnou fikci o Joffreyově návratu a arcibiskupově svaté sbírce... haha. Musíme to brzo sepsat :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 08:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, díky za pochvalu a připomínky.
Co se týče Angeliky tak, jsem ji chtěla stvořit tak, jak ji vidíš Ty. Jsem ráda, že se mi to snad daří.
A pan nedokonalý na cestě k dokonalosti. V mé fikci jsem ho předčasně oženila a oproti kánonu má zkrácenou dobu na vycukání o 4 roky. Je ho prostě vidím jako temperamentního, sebevědomého a horkokrevného jižana, který se oženil naprosto impulzivně.
V Paříži zažíval úspěch, byl nad věcí. Pak poznal Ninon. V mé představě s ní měl delší vztah než ve fikci u Jeanne. Ale ona to ukončila a to s ním taky zacvičilo. A pak se oženil a představoval si to jako další příjemnou zábavu. A ouha. Nedobytná manželka a pán se navíc doopravdy zamiloval. A šlape v tom, jak v porcelánu. Mě prostě baví, jak se snaší a pak hned přestane myslet a zbrkle udělá něco na facku. Chci taky v některém dalším pokračování udělat takový malý pokus o návrat do minulosti a zdůvodnit, proč se tak rychle oženil. V mé fikci mu prostě ta doba na vycukání byla utnutá a tak to musí řešit za pochodu.
Tak, jak ho vidíte spolu s Moirrou, je takový, jak si představuji, že by mohl být po jižanském dobývání Paříže, unáhlené svatbě a poznání, že opravdu miluje.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 08:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak na 90% je beta verzia hotova. už to len upravit a počkať do oktobra. (pracovala som na nej od 20 00 do 1 00 hod).
mimi- tesim sa, mam rada navraty do minulosti.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 09:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, tak už se těším na tu beta verzi. A ten návrat dominulosti, to už mám v hlavě delší dobu. Jenom nevím, jestli se mi podaří vystihnout to, co zamýšlím. No uvidím.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 12:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, dobrý nápad, těším se na výsledek. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 14:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
tak na 90% je beta verzia hotova. už to len upravit a počkať do oktobra. (pracovala som na nej od 20 00 do 1 00 hod).
mimi- tesim sa, mam rada navraty do minulosti.
20:00 - 01:00 - -to bych řekla, že bude nejčastější čas vzniku fikcí, aspoň pokud mám soudit podle sebe 8)
Proč máme na Tvou verzi čekat až do oktobra, Ado, když už je skoro hotová?! To nám nemůžeš udělat!! :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 15:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
tak na 90% je beta verzia hotova. už to len upravit a počkať do oktobra. (pracovala som na nej od 20 00 do 1 00 hod).
mimi- tesim sa, mam rada navraty do minulosti.
20:00 - 01:00 - -to bych řekla, že bude nejčastější čas vzniku fikcí, aspoň pokud mám soudit podle sebe 8)
Proč máme na Tvou verzi čekat až do oktobra, Ado, když už je skoro hotová?! To nám nemůžeš udělat!! :twisted:
mam cas vacsinou len vecer. (aj moja muza sa to naučila, tak chodieva len vtedy) momentalne pracujem v nemecku ako opatrovatelka a vratim sa 7.10., takze osmeho to "hodim" na web. dovodom je, ze som na slovensku zabudla pocitacovu mys a kedze nie som tak pocít. zdatna, neviem, ako inak to sem vlozit.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 14 zář 2014, 18:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Můžeš použít klávesové zkratky - ctrl+a - označí Ti celý napsaný text, pak dáš ctrl+c, tím to zkopíruješ, vytvoříš si téma "Ada fikce" a dáš ctrl+v a je to tam :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 15 zář 2014, 20:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada ked nevies ako zalozit vlakno ti ho zalozim a mozes to tam supnut ;-) :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 18 zář 2014, 21:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám svůj pokus, jak by mohl reagovat Joffrey, když mu Angelika vyprávěla o návštěvě arcibiskupa. No a neodpustila jsem si trochu šatů a šperků. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 18 zář 2014, 22:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, vzdy ked vidim, ze si nieco pridala, tesim sa ako patrocne dieta na Vianoce. skvela cast, dost sa podoba tomu, co pisem.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 18 zář 2014, 22:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, díky za pochvalu a už se těším na tvoje příběhy. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 18 zář 2014, 22:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha :lol: :lol: Mimi! Ach ten diabol! :twisted:

Takze pan nedokonaly prisiel teraz na genialny napad ako sa hrat na statocneho rytiera, ktory ochranuje svoje zienatko proti Arcibiskupovi a ohovaraniu zlych jazykov!

Och ake :twisted: „roztomile“ :twisted: od neho:
Vše by se vyřešilo, kdyby jste se nastěhovala do mé ložnice, jak Vám stále navrhuji. Nebojte se, byl bych hodný." Pronesl Joffrey se svým typickým ironickým úsměvem a šibalsky na manželku mrkl.

Ach ano ano, toto je jeden s tych typickych humornych Joffreyovsko-Andijovskych rozhovorov:

Narozdíl od hraběte de Peyrac byl Bernard trochu rozcuchaný a rozhodně nevypadal svěže a vyspale. Ani jídlo mu nechutnalo jako jindy a Joffrey si ho proto trochu dobíral.
"No, máš moc bohatě vybavené sklepy." Bránil se ď Andijos.
"To ještě neznamená, že musíš, ochutnat všechno naráz." Smál se mu Joffrey.


Roztomile, humorne , vydarene pokracko :D :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 18 zář 2014, 22:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, díky za pochvalu. A co se týče d´Andijose, tak bez něho si prostě nedokážu představit život v paláci v Toulouse a možná i jinde. Bylo by to nějaké pusté. :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 09:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Je to takové sofistikované hraní si s šatičkami na barbie a kenovi, které se celé odehrává na vyšším levelu s láskou, humorem, obavami a arcibiskupem...
Souhlasím s Jeanne, pěkné pokračko, Mimi a líbí se mi ta scéna s Andijosem:

Ani jídlo mu nechutnalo jako jindy a Joffrey si ho proto trochu dobíral.
"No, máš moc bohatě vybavené sklepy." Bránil se ď Andijos.
"To ještě neznamená, že musíš, ochutnat všechno naráz." Smál se mu Joffrey.
"Půjdu si ještě do oběda odpočinout." Rozhodl se Bernard a opustil jídelnu.

Haha :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 11:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, super :) ... teraz rozmyslam nad tym co je podla J. "byt hodny" (v spalni s A.) :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 13:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Mimi, super :) ... teraz rozmyslam nad tym co je podla J. "byt hodny" (v spalni s A.) :D
vies, ze to by aj mna zaujímalo? :D :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 16:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado a Katro, jsem ráda, že se Vám moje pokračování líbilo.
A jak si představoval pan ještě nedokonalý, že bude hodný v ložnici s A. Tak, že si nebude vynucovat plnění manželských povinností násilím. Nebude hrubý a neurvalý. Bude ji dále svádět, něžně dobývat a laškovat s ní. Protože budou spolu, tak čas pomůže k jejich sblížení. A protože to zabíralo u jiných žen, tak na A. to zapůsobí také. Jeho ženuška "vyměkne" a on jí vyzná lásku a ona ho také začne milovat. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 16:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne a Daphine, jsem ráda, že se Vám moje pokračování líbilo.
Co se týče d´Andijose, tak toho si tak trochu hýčkám. S ním vždycky přijde také odlehčení a uvolnění ve fikcích. :D
Teď už snad napíšu ten návrat do minulosti a pokusím se vysvětlit, proč se sebevědomý mladík tak narychlo oženil. A doufám, že se mi podaří dál rozvíjet vztah našich hrdinů, ale nějak mi to samo nepíše. :evil:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 16:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mat A. kazdu noc vedla seba v posteli a nemoct sa jej ani "dotknut" ? To nieeeeeeee ... to by bolo mocccccc velke utrpenie ... to nie ... :!: :!: :!:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 17:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado a Katro, jsem ráda, že se Vám moje pokračování líbilo.
A jak si představoval pan ještě nedokonalý, že bude hodný v ložnici s A. Tak, že si nebude vynucovat plnění manželských povinností násilím. Nebude hrubý a neurvalý. Bude ji dále svádět, něžně dobývat a laškovat s ní. Protože budou spolu, tak čas pomůže k jejich sblížení. A protože to zabíralo u jiných žen, tak na A. to zapůsobí také. Jeho ženuška "vyměkne" a on jí vyzná lásku a ona ho také začne milovat. :oops:
tak to si moze len predstavit! len aby nedopadol ako u Moirry v tom zamocku (ci skor zrucanine), ked preklinal sam seba. chcem vidiet ako by vedla nej len tak lezal ako poleno! :mrgreen: pochybujem, ze by to vydrzal. aj ked u teba nik nevie! mozno aj hej! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 17:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro a Ado, J. si rozhodně nepředstavuje, že by ji měl v posteli a ani se ji nedotkl. Vždyť se snaží využít každé příležitosti k důvěrnostem. Ale naopak, to že by byli spolu tak by se rychleji mohli sblížit. Více by si s ní povídal, ona by mu začala důvěřovat , projevy něžností by se stupňovali a nakonec by jí přesvědčil, že ji miluje a ona by ho začala také milovat. On si je jistý, že by to dlouho netrvalo a vše by se vyvíjelo podle jeho plánu.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 17:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No podla mna uz len presvedcit A. aby pristala na spolocne byvanie v jednej spalni mu da teda veru riadne zabrat ... :!:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 17:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
No podla mna uz len presvedcit A. aby pristala na spolocne byvanie v jednej spalni mu da teda veru riadne zabrat ... :!:
to hej! :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 18:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, Ado, on je pořád ten horkokrevný jižan, který ještě není vycukaný. Myslí si, že když miluje on, tak stačí chovat se kavalírsky, trochu ubrat plyn a bude se to vyjíjet k jeho spokojenosti. Ale to se mýlí. A. je stejně jako on duše toužící po svobodě a nechce se nechat ovládnout.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 20:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A dokaze sa tento este nevycukany horkokrvny juzan chovat gavaliersky ked bude mat Angeliku kazdu noc v spalni :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 19 zář 2014, 22:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, tak na to ti neodpovím, protože jsem vývoj fikce tímhle směrem nezamýšlela. Ale pokud by se to tak vyvíjelo, tak by se asi zpočátku snažil ovládat. protože by věřil ve své svůdnické umění a kouzlo osobnosti. To by podle něho mohlo urychlit vývoj situace. Co by bylo dál ??? To by byla jiná fikce. Tady mu A. namítla, že sám nevěří, že by byl hodný. Tedy hodný, jak chce ona. Možná, kdyby přestal své city tajit a řekl jí, že ji miluje, tak by se dočkal rychleji úspěchu. :evil: :evil:
V mé fikci to bylo z jeho strany takové to škádlení, kterým chtěl odlehčit situaci.

P.S. A arcibiskup by si mohl gratulovat, jak dobře zapůsobil na jednu neposlušnou novomanželku a pomohl jim ke štěstí. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 5 z 8  [ 356 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 13 4 5 6 7 8 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů