DISKUSE: Vyprávění Dauphine

Odpovědět   Stránka 1 z 4  [ 169 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 21 dub 2014, 00:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak, piště svoje připomínky, postřehy... cokoliv, všechno se počítá :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 08:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Dauphine
som velmi rada ze si sa k fikciam pripojila :D Super! :D velmi sa tomu tesim
kedze si nahodila hned 3 temy, podme na to po rade:
1. Anulovanie manzelstva - na to by fakt trebalo samostatnu rubriku Joffrey mal tieto moznosti: Znasilnit ju (co dopredu vylucil ) manzelstvo anulovat, , zabit ju (ak by on pokracoval z milenkami a ona by asi neostala vecne panna, takze by ho podviedla, lebo pochybeujem ze by sa len necinne dival)
2. Joffreyov rod som aj ja uz spomenula vo svojej fikcii, co o nom vieme od AG? nebol len grof Toulousky, ale aj pan Auqitanie, co byvalo predtym samostatne kralovstvo a potom existoval titul vojvody z Akvitanie (841-1449), ktory boli poomkami Merovejcov a Karlovcov, cize potomok byvaleho kralovskeho rodu Francie co znamena ze jeho rod je starsi ako samotneho Krala , a niekde v knihe sa spomina ze jeho matka bola Regentka !!! (ja si namyslam ze sa volala Isaura alebo Isabell), zaujimave je ze o zamku v Pyrenejach v Bearne AG hovori ze to bol Joffreyov rodinny zamok......
3. No nezabijem ho? :evil: :shock: myslim Joffreya! Od 6 dielu neustale opakuje ze uz by bez Angeliky nemohol zit a teraz si jednoducho ostane vo Francii a dvojicky uz maju 3 roky????? nepovedala som uz azda vo svojej fikcii ze by som ho bola zastrelila jeho vlastnou pistolou? tentokrat by som odporucala salvu z dela rovno do hlavy ako sa tam pekne prechadza po pobrezi (velmi krasne si ho vsivaka opisala ! :) ) paci sa mi aj typicka Honorine...nemala som ju na zaciatku rada, lebo stala medzi nimi, ale medzicasom si aj mna celkom omotala okolo prstu ;-)

PS: Este ma napadlo k tej teme Anulovanie manzelstva, ze velkost cloveka sa nemera podla toho ako sa sprava ked v zivote prave vyhrava, ale podla toho ako dokaze prijat porazku, pacilo sa mi ze Joffrey napriek obrovskej nespravodlivosti ktora predchadzala jeho odsudeniu, si zachoval svoju hrdost, a vravel ze odchadza z tohto sveta zmiereny


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Joffreyov povod
Napsal: 21 dub 2014, 09:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neda mi este nespomenut, ze po povstani v Langedocu sa kral vyjadril v tom zmysle, ze bolo najvyssi cas zasiahnut, cim myslel zlikvidovat Joffreya. Podla mna mu nevadilo len to ze bol taky bohaty, ale aj to ze vlastne pravom svojho rodu, starsieho ako ten kralov, sa mohol stat kralom Aquitanie (ak teda ako Ag vravi jeho matka bola Regentka) ak by sa bolo podarilo juznym provinciam odtrhnut. A ako nas pan de Peyrac casto vravel, zlatom sa ta vsetko kupit, a bol by byval schopny postavit a financovat silnu armadu.

Nepochybujem o tom ze Arcibiskup ktory sa tiez nachadazl na kralovskej svadbe, vykotkodakal pri dvore ze Joffrey vzdy nadaval na "uchvatitelov zo severu", ved aj na svadbe sa na tuto temu zo "svätym muzom" poskriepil. A vtedy sa ho pri rozhovore, ktory zacula Angleika pytal. "teda ma neusetrite?"


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 10:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju moc za milé ohlasy :)
Jeanne, díky za připomínku k rozdělení témat, zatím jsem to všechno dala do jednoho, protože se znám, a vím že mi pokračovaní může trvat pěkně dlouho :D tak aby tu zbytečně nestrašilo několik poploprázdných témat, samozřejmě že jestli k tomu něco přidělám, tak to třeba pak rozdělím, nebo to můžete udělat vy.

Moirra: Ještě bych se ráda vrátila k tématu že by Joffrey zabil Angeliku kdyby ho podvedla, to je téma které už jsem tu dlouho chtěla rozebrat, takže konečně je zde můj názor: Podle mě by jí za nevěru nezabil. Angelice to tak řekl, protože to byl prostě temperamentní, žárlivý jižan, nebyla to přetvářka, opravdu to tak cítil, ale kdyby k tomu došlo, nikdy by to neudělal. Byla by to neadekvátní reakce, stal by se pěknou drama queen :D žil přece v 17. století nikoliv ve starověku. Myslím, že by se tím zesměšnil ve společnosti, vždyť v té době byla nevěra něco tak běžného, to by museli vyvraždit vělkou část, možná většinu francouzských šlechtičen! Podle mě by jí dal najevo své pohrdání, možná by se odloučili a asi by si také našel milenku se kterou by se hodně ukazoval, aby všem došlo že mu na Angelice vůbec nesejde a aby Angeliku ponížil a ranil. Takže v případě, že by teda Angelika za ním nakonec dobrovolně nepřišla, což je porostě vyloučený :D no v případě že by se tak nestalo, tak dobře, uznávám, že by to manželství asi anulovali s tím, že by se Joffrey zesměšnil (i když nepochybuju že by to ustál díly svému šarmu :D ) a nebo by žili dva cizí životy vedle sebe, jako tolik šlechtických manželství, každý by měl svého milence/milenku a třeba by se nakonec rozumově domluvili na tom, že by měli splodit potomka kvůli pokračování rodu a pak že půjdou zas od sebe, každý svou vlastní cestou.

Druhá věc je teda s tím Joffreyovým rodem. Jestli jsi o tom už psala tak doufám, že se moc neopakuju, ještě jsem nestihla přečíst všechny ty tvoje báječný fikce, tahleta je prostě nějaké náhlé vnuknutí, potřeba něco takového napsat. Jop je možný že tam jsou rozpory s knihou už si všechno přesně nepamatuju (i přesto že skoro nic jinýho nečtu :D) Navrhuju tedy buď Joffreyově matce jméno změnit, nebo jí tam přihodit ještě jedno jméno, vždyť tenkrát ty lidi měli tolik jmen! Délku rodu bych taky teda mohla trochu pozměnit - díky za připomínku a to s tou regentkou teda asi taky, já jen nechtěla aby jí všichni synové umřeli než se Joffrey vrátil, chudák ženská ne :D.

Třetí věc: ta fikce měla být romantická!!! :D neměla se ti při tom otevírat kudla na Joffreye :lol: :lol: ne to jen vtípek. Já si myslím že Joffreyova velká síla byla v sebezapření, dokázal to mnohokrát v životě se zapřít a vydržet bez věcí které miloval. Jo Angelika je trošku něco jiného já vim, ale prostě oba dva dokázali na chvilku obětovat své štěstí pro nějaký vyšší cíl, prostě viděli dopředu. Co se týče toho věku dětí, tolik bych to nehrotila i AG má s tou periodizací trochu problémy, ale myslím že je to nakonec tak trochu výhoda, je to takové rozmazanější, víc to podněcuje fantazii. Takže věk brát s rezervou je to tam jen tak přibližně.

Ještě poslední věc (to jsem se zas rozepsala :D) zapomněla jsem vás upozornit, že jsem ze svého Království Francie vyloučila část z knihy kterou nemám ráda a se kterou si ani moc neumím poradit a sice Honorinu zasaženou neštovicemi. Prostě mě nenapadá způsob jak v 17. století vyhladit jizvy po neštovicích a nechci aby hned všichni po příjezdu byli smutní - co že se to s tou malou Honorinou stalo bla bla bla :cry: No, kdyby někoho z vás napadlo jak tohle vyřešit, můžete se o to podělit, budu moc ráda...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 11:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem moc ráda, že další fan fikce opustila svůj "hrob" a zazářila na světle božím :lol: A Dauphine opravdu září, protože jak zmiňuje i Jeanne, neznám moc lidí jejího věku, kteří dají do kupy takhle pokročilý text. Jestli jí vydrží nadšení pro Angeliku ještě pár let - a já doufám, že ano, tak nás všechny převálcuje!!!
Baví mě, že u Dauphine vím, kdo je její hlavní "kůň", a na fikci je to pěkně vidět. :oops: :lol:

S těmi neštovicemi to úplně chápu, ale myslím, že ani AG by jistě neplánovala, aby Honorina zůstala zohavená. Takže Angelika prostě použila nějaké odvary, masti... a třeba nějaké jizvy zůstaly, ač na první pohled nejsou patrné.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 21:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za krásná milá slova! Pokud jde o fikci o Joffreyově rodu, už včera, když jsem jí dodělávala, mě napadlo, že bych to mohla ještě trochu rozpracovat, tak se k tomu třeba někdy vrátím a vylepším to aby to bylo i v souladu s knížkama. Vlastně tam chybí část, kdy Joffrey chodil na univerzitu do Montpellier...

Každopádně mě už léta láká sepsat nějakou fikci třeba o Joffreyově životě v Orientu nebo v Karibiku, no snad někdy... (koukám dasho že mě máš dokonale přečtenou s tím "hlavním koněm" :lol: ) Jinak ty první dvě fikce jsou takový rychlovky sepsaný před pár dny, to Království už mám rozdělaný strašně dlouho, vlastně je to druhá verze, tu první jsem začala psát před léty, když jsem myslela, že to bude jen pro mě. Takže začátek mám už docela dost promyšlený, horší to pak bude s pokračováním...

Jinak Jeanne, budu se samozřejmě moc těšit na každý další článek, který na web uveřejníš (ale to asi víš :wink: )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Kralovstvo Francuzke
Napsal: 22 dub 2014, 08:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Dauphine
precitala som si tvoje fikcie este raz a v klude a tento raz som si ich este lepsie uzila, ako predtym ked som ich citala moc rychlo. Uz sa tesim na pokracovanie posledneho dielu, ale potom by to fakt malo byt oddelene od tvojich ostatnych fikcii. ;-) Ta u Ninon ma este aj pokracovanie?

Veru s tou Honorinou a kiahnami mas pravdu, presne nad tym som si lamala hlavu. To nam teda AG pripravila pekny problemik. Dufam ze ten posledny diel od nej raz vyjde, aby sme mohli potom porovnat nase fikcie z jej.

Povazujem to aj za dobry napad z tou fikciou o Joffreyovom zivote v Oriente a Karibiku (ja sa na ne zatial nechystam).

PS: Nerob si inak nic z toho ze Joffreyovi sem tam poriadne vynadam :), ci sa nehovori "co se skadliva, to se rado ma" ?
Ved aj v knihe niekto Angelike vravi, ked sa nanho stazovala "keby bol iny, nemilovala by ste ho tak"
Mozno je to len tym, ze uz by som nasim hrdinom chcela dopriat aj trosku pokoja a rodinneho zivota, a nie ich stale znovu vidiet mesiace rozdelenych, po tom co si opakovane odprisahali ze sa uz nerozlucia ;-) :)

Niekde tu na fore si baby na Joffreyovi tak dobre zgustli, az tak, ze som mu dokonca napisala obhajovaciu rec. Niekedy ju dokoncim a potom mozno zverejnim ;-)

Takze jednym slovom: Tesim sa a nove prispevky od teba

:D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 dub 2014, 17:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jéé Mayovky :D na těch jsem taky vyrostla... <3 No, uvidím co vymyslím (snad něco jo no :?) a jestli se má fikce bude podobat Mayovi to budeš muset posoudit sama Jeanne, protože já už si jeho styl vůbec nepamatuju.

Moirro, vůbec to neberu tak že bys snad byla na Joffreye tvrdá, i když on by to někdy potřeboval :twisted:. Já osobně mám třeba takový zlozvyk že si občas s postavama povídám když čtu; ve všech knihách když narazím na Joffreye tak puberťácky vzdychám jak je duchaplnýýý a prostě úžasnýýý :D ale jak se dostanu k jeho neoprávněným obviněním ohledně Angeličiny péče o Florimonda a Cantora, spustím smršť slov které jsou tady nepublikovatelná :twisted: :D

Jinak dneska jsme se sešly s Dashou, samozřejmě minimálně půlka konverzace se točila ohledně našich fikcí. Dasha mě zasyplala naprosto dokonalými náměty jak by to asi mělo pokračování Království Francie vypadat. Za což jí moc děkuju, ale stejně z toho mám hlavu úplně mimo tak si asi budu muset sednout, poskládat si myšlenky a smíchat je s těma mýma. Samozřejmě vás pak upozorním co je její nápad a co můj. Možná by pokračování měla nakonec napsat spíš ona... :D

Jo a Moirro, máš už trochu představu jak bude vypadat ta tvoje fikce posledního dílu?? Jsem napjatá jak se budem lišit!! Páni, musím si pospíšit abys mi nevypálila rybník :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 dub 2014, 11:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Jéé Mayovky

Jo a Moirro, máš už trochu představu jak bude vypadat ta tvoje fikce posledního dílu?? Jsem napjatá jak se budem lišit!! Páni, musím si pospíšit abys mi nevypálila rybník :D :D
Nuz mne sa to väcsinou vzdy vsetko rozvija ako film, ked to zascnem pisat, a kedze sa momentalne venujem inemu obdobiu zo zivota Peyracovcov, nechcem prezradzat, lebo by to potom pre "citatelov" uz nebolo napinave.

Uz sa tesim na to ako si tu svojimi fikciami vzajomne budeme davat "kontra", bude sranda porovnavat a nemyslim si ze by sme pisali to iste, niesme predsa dvojicky, alebo?

vyhoda toho ze som o teba ovela starsia, je ze uz sa nenecham tak lahko ovplyvnit inymi nazormi a konceptami.

Ty pises vynikajuco, na tvoj vek doslova uzasne, takze som si ista ze ti budu postupne prichadzat vlastne inspiracie, uplne rozdielne od tych mojich.
A to tu potom teprva zacne zabava, tak ako ked Jeanne napisala tie pikantne fikcie k fikcii.
Moja zivotna skusenost vravi (a je to aj budhisticke porekadlo) ze ak nieco robis a das do toho cele svoje srdce, tak ten vysledok istotne bude nadpriemerny.
A druha dolezita vec je ostat verny sam sebe. nenechat sa zmiast inymi, co robia "to iste".

Takze. Nic len do toho! :P :P :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 dub 2014, 12:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak sem to samozřejmě nemyslela, abys nám tu hned vyklopila co plánuješ ve fikci k poslednímu dílu! :D a když nechceš ani nic naznačit nevadí, je to vlastně i lepší, ráda budu napjatě čekat :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 dub 2014, 15:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Jinak dneska jsme se sešly s Dashou, samozřejmě minimálně půlka konverzace se točila ohledně našich fikcí. Dasha mě zasyplala naprosto dokonalými náměty jak by to asi mělo pokračování Království Francie vypadat. Za což jí moc děkuju, ale stejně z toho mám hlavu úplně mimo tak si asi budu muset sednout, poskládat si myšlenky a smíchat je s těma mýma. Samozřejmě vás pak upozorním co je její nápad a co můj. Možná by pokračování měla nakonec napsat spíš ona... :D
Milá Dauphine, za prvé si nevybavuju, že by těch námětů bylo "tolik", a za druhé si nejsem jistá, jestli budou všechny v praxi použitelné. Každopádně se vzdávám všech svých autorských práv, a na oplátku doufám, že budu míc co nejdříve to potěšení přečíst si pokračování Tvé fikce!!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Posledny diel
Napsal: 23 dub 2014, 18:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Tak sem to samozřejmě nemyslela, abys nám tu hned vyklopila co plánuješ ve fikci k poslednímu dílu! :D a když nechceš ani nic naznačit nevadí, je to vlastně i lepší, ráda budu napjatě čekat :)
Ani ja som to celkom tak nemyslela, samozrejme ze temy prezradim, len zapletky nie. Nie zo strachu ze by mi niekto ukradol temy, ale preto ze potom by uz nikto z napätim necakal ako to bude pokracovat a ako to dopadne, cize by som pripravila mojich "citatelov" o zazitok(okrem toho zrejme aj seba samu, lebo mne sa "to pise" postupne a casto sama z napätim cakam ako to dopadne)

Uz som tu dokonca niekde na fore pisala ako si priblyzne predstavujem posledny, v slovenskej verzii 15 diel. To ze sa z velkej casti bude odohravat vo Francii, je jasne pretoze AG tomu uz dala nazov Kralovstvo Francuzke. l
Este som sa vsak nerozhodla ci tam ostanu, alebo sa vratia do Ameriky, ale ak sa tam vratia tak to bude potrebovat 16 diel ha-ha a ak sa zase o niecom pohadaju aj 17ty :mrgreen: :mrgreen: takze mam co robit az do penzie.
:roll: :roll: :shock:
Ty si este mlada, takze do penzie stihnes aj pokracovanie o zivotoch Agnes, Honorine, Cantora a Florimonda az kym sa pozenia a povydavaju. Niesu to lakhe pripady, ved maju po kom byt takze budes potrebovat pre nich aspon 5 dielov!!! :P :D na Honorinu samu mozno minies aj dva! A bude krasna, ziadne jazvy po kiahnach jej nezostanu, a ak tak len takmer nepostrehnutelne. Myslim ze som na nieco prisla cim by sa ta koza dal osetrovat.

U mna bude aj zaujimava zapletka z markizom de Vardes, vyriesi sa aj otazka titulu Toulouskeho grofa a aj stretnutie z Toulouskym Arcibiskupom mozno...
Samozrejme pokracovanie sa bude drzat toho co nam doposial prezradila Anne Golon, takze Joffrey sa aj podozveda nove veci z Angelikineho zivota po jeho smrti ale aj samotna Angelika sa podozveda viacej o jeho zivote.
Nevie ci ho poslem do tej Prahy, ale asi nie lebo to by zasa, ako poznam Cechov
:twisted: :D zabralo najmenej tretinu knihy, hlavnekeby tam isiel z nejakym vedcom na pivo ;-) :mrgreen:
Takze tolko asi "v skratke"
samozrejme ze mozeme dalej o tom diskutovat, ale to by asi potom chcelo hodit do rubriky o poslednom diely


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: neštovice
Napsal: 24 dub 2014, 14:23
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Děkuju moc za milé ohlasy :)

Ještě poslední věc (to jsem se zas rozepsala :D) zapomněla jsem vás upozornit, že jsem ze svého Království Francie vyloučila část z knihy kterou nemám ráda a se kterou si ani moc neumím poradit a sice Honorinu zasaženou neštovicemi. Prostě mě nenapadá způsob jak v 17. století vyhladit jizvy po neštovicích a nechci aby hned všichni po příjezdu byli smutní - co že se to s tou malou Honorinou stalo bla bla bla :cry: No, kdyby někoho z vás napadlo jak tohle vyřešit, můžete se o to podělit, budu moc ráda...
ahoj, prečítala som si tvoj pribeh, a som rada, že sa konečne Angelika stretne so Joffreyom, zhruba takto som si predstavovala, že sa ich osudy konečne spoja a konečne zostanú spolu...jednoducho som romantický typ a verím na šťastné konce.. :oops:

k tým neštoviciam : výbornou bylinkou na kožné problémy je hamamel virgínsky:
Pochádza zo Severnej Ameriky. Severoamerický hamamel virgínsky je známa indiánska liečivá rastlina, ktorá bola používaná na liečenie chorôb už odpradávna. Indiáni ju považovali za kúzelnú rastlinu, pretože kvitne v zime, kedy celá príroda spí. Dodnes je súčasťou oficiálnych liekopisov, pretože má preukázateľne silné liečivé účinky.Kvitne v jeseni alebo v zime. Okrem toho výťažky drog nachádzajú široké uplatnenie aj v dermatológii, používajú sa pri zápalových kožných ochoreniach, ekzémoch - predovšetkým sekundárne kontaminovaných a mokvajúcich, ako aj na troficky zmenenú kožu pri varikóznom komplexe končatín a pri vredoch predkolenia. Používa sa aj pri liečbe akné.
takže je možné, nakoľko mala Angelika priateľov Indiánov, že poznala od nich tajomstvo tejto bylinky a vedela ju správne použiť na liečenie tváre svojej dcéry....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Nestovice
Napsal: 24 dub 2014, 15:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Genialne zresersovane Errnie!

ja som myslela na nieco ine, avsak este som nebola celkom hotova zo svojimi resersami. Ale tvoj napad je ovela lepsi!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 10:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za zpětnou vazbu Errnie, jsem ráda, že se ti fikce líbila, taky jsem to totiž nemohla vydržet že Angelika a Joffrey jsou už tolik desítek let od sebe :) odtuď také proč jsem se rozhodla sepsat poslední díl, jsem toho názoru že lepší alespoň nějaká fan fikce než žádný oficiální konec. Téda to jsem vůbec netušila nějaká taková bylinka existuje, jsi úžasná žes mi to sem napsala, třeba se ještě k tomu někdy vrátím a nějak to tam zapracuju, když by ti to nevadilo... :) Stejně mám v plánu, až bude více klidu, si sednout a tu fikci ještě podle vašich i mých nápadů poladit.

Mimochodem všimly jste si jak jsme si i přes poměrně velké pracovní zatížení našly čas na fikce o Angelice? Třeba já jsem včera večer v práci vytáhla blog a mám sepsanou další část. To se mi nikdy dříve nepodařilo, je tu teď strašně motivující prostředí!! :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 19:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, uz sa neviem dockat novej casti :D :shock:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 23:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě potřebuje upravit, mám jí opravdu jen hrubě sepsanou :) bohužel nejsem tak rychlá jako ty Moirro, a lituju toho. No, zítra mám tři hodiny volna tak snad alespoň něco stihnu napsat :)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Nestovice
Napsal: 27 dub 2014, 21:06
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Genialne zresersovane Errnie!
ďakujem moirra, ako dauphine hľadala "čosi" na kiahne, hneď ma napadol hamamel, len som si nebola celkom istá,odkiaľ presne pochádza, lebo niektoré odrody sú Číny , tak som trochu pohľadala na internete :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 dub 2014, 21:11
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Díky za zpětnou vazbu Errnie, jsem ráda, že se ti fikce líbila, taky jsem to totiž nemohla vydržet že Angelika a Joffrey jsou už tolik desítek let od sebe :) odtuď také proč jsem se rozhodla sepsat poslední díl, jsem toho názoru že lepší alespoň nějaká fan fikce než žádný oficiální konec.
ja mám jednoducho rada dobré konce, a práve tým, ako píšeš, boli toľké roky od seba, už sa trochu aj "patrí" aby boli spolu, tak budem čakať, ako to bude u teba pokračovať....

tá bylinka je naozaj výborná, snažím sa používať kozmetiku obsahujúcu výťažky hamamelu a môžem len odporúčiť :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 16:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, veľmi sa mi páči Tvoj štýl písania. Vlastne sa mi páči všetko :D Máš nápad, vieš ho previesť na papier, postavy sú "in character" a v neposlednom rade máš skvelú gramatiku. Tvoje príbehy spájajú všetko, čo mne treba k dobrému zážitku z kvalitnej fanfiction.

Prvý príbeh mi pripadal, ako keby ho písala sama AG, vážne. Ale najviac sa mi páčila Tvoja verzia rodu de Peyrac. Práve takéto "maličkosti" mi často chýbajú v knihe, veci, ktoré dodajú postavám hĺbku a čitateľ si ich ešte viac obľúbi. Bravo!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 22:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milá Precious, moc děkuju za tak krásný vzkaz. Všech vašich komentářů si moc vážím, původně jsem si vůbec nemyslela že tohle někdy uveřejním a že by se to navíc někomu mohlo líbit. Takže moc dík!

PS. už tu skoro nestíhám číst nic, je neskutečný jak úžasně se to tu rozmohlo, člověk by jen na to čtení potřeboval dovolenou :D a na to psaní ještě druhou :D což mi připomíná že vůbec nestíhám psát (a vlastně ani komentovat), ale je to všechno připravené, pravidelně se tomu snažím věnovat, ale ještě to chce hodně dopilovat tak mějte strpení, ostatně si myslím, že je tu o zábavu dostatečně postaráno i beze mě :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 21:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukám, že jsem asi první, kdo měl tu čest číst pokračování Tvé fikce -
jedním slovem D O K O N A L É !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Nejsem zvyklá plýtvat tím slovem, ostatně ani vykřičníky :lol: ).

Nevím, jak to všechny děláte - nejen, že si najdete čas na psaní, ono je to ještě takhle skvělý!!! Naprosto bravurně, logicky a uvěřitelně jsi dokázala vystavět sled událostí, jak by asi následoval. Připadala jsem si, jako kdybych četla pokračování od AG, čímž jsi mi v podstatě splnila sen! Vzpomněla sis snad úplně na všechno, navíc mělo Tvé vyprávění "movie feeling", jako bych chvílemi viděla natočený příběh. Nejkrásnější to bylo, jak se Joffrey vrátil do paláce...
Ještě jednou chválím za odvahu, se kterou ses pustila do toho posledního dílu, myslím, že máš z nás nejtěžší práci.
Jen malinkatá výhrada, myslíš, že by si Joffrey z pouhého jmenování Gorrestata dokázal odvodit sled událostí až k ďáblici? To by bylo vlastní spíš Angelice, která je obdařená intuicí. Joffrey byl racionálnější, spíš sherlokovského typu - nerad dělal předčasné závěry, pokud je neměl podložené důkazy.
Možná, kdyby se současně dozvěděl třeba spoň to, že byl Gorrestat předtím ženatý a že jeho žena připlula z Ameriky, co myslíš?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 22:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, Super!!!! :D :D
uzila som si Joffreya konecne naspät v jeho uz dva krat zabavenom palaci, raz po jeho smrti, a raz po Angelikinom uteku...
Paci sa mi ze opisujes co Angelika a Joffrey citia ked rozmyslaju jeden o druhom. A ten napad s tou mapou, na ktore si Angelika napisala JEHO meno, je jednoducho uzasny!

Som rada ze si sa pustila do toho posledneho dielu, a nebojim sa pri tom ze by si mi "vypalila rybnik" kym ja som mojich hrdinov este nedovliekla ani len k prvemu milovaniu :mrgreen: :oops:

Uz sa tesim na to co vymyslis dalej!
:idea:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 kvě 2014, 00:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju za krásné komentáře. Mám z nich vždycky velkou radost :)

Dasho díky za připomínku! Beru to tak, že Joffrey si spojil dvě a dvě když mu Florimond řekl o Cantorově dopise, předpokládám že Cantor v něm napsal že vévodkyně de Maudribourg je paní de Gorrestat a že s manželem odjíždí zpět do Nové Francie. Ale máš pravdu Joffreyovo myšlení je trošku out of his character, ale myslím, že je zajímavý občas se kouknout i jemu do hlavy, příliš často nevíme co si myslí a když k němu nahlídnem, tak se to týká Angeliky ne intrik :D. A taky je tohle docela důležité pro pokračování děje...

Ale stejně mám v plánu o prázdninách vytvořit svou vlastní soukromou integrale :D kde bych tyhle drobnosti doupravila a asi bych to mohla i trošku rozšířit, protože když slyším jak to Moirra bude mít zas dlouhý... :lol: no je fakt škoda z toho nevyždímat co se dá, ale já sem tak strašně měla potřebu je co nejdřív dát hlavně dohromady!!! vždyť je to už tak třicet let co je AG rozdělila to je prostě hrozný!!! :lol:

BTW. doufám že jste si všimly, že jsem zde zavedla další způsob psaní fan fikcí a sice fikce ve fikci, říká se tomu nějak nebo jsem vymyslela něco nového?? Možná v tom Florimondově vyprávění dojde na fikci ve fikci ve fikci to pak k tomu asi sestavím i graf :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2014, 21:40
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Děkuju za krásné komentáře. Mám z nich vždycky velkou radost :)
no je fakt škoda z toho nevyždímat co se dá, ale já sem tak strašně měla potřebu je co nejdřív dát hlavně dohromady!!! vždyť je to už tak třicet let co je AG rozdělila to je prostě hrozný!!! :lol:
úplne super, ďakujem, dauphine, vychutnávala som si každý Joffreyov krok v Beautreillis (to sa bude čudovať, keď mu Angelika prezradí, ako ho vlastne získala, vy moja Amazonka, povie jej??? :shock: ) ... podarilo sa ti dokonale vystihnúť pocity, aké mal gróf pri návrate do paláca a podobné mala aj Angelika, keď ho vtedy vyhrala v kartách a mohla prísť späť ...
ja som taká rada, že píšeš o nich dvoch, proste sa mi ich láska páči, aj napriek tomu a možno práve preto, že sú takí akí sú, tvrdohlaví, silné osobnosti, výbušní, ale patria k sebe... :P ... no ja som tiež ťažký romantik... a to už veľa veľa rokov :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2014, 09:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

úplne super, ďakujem, dauphine, vychutnávala som si každý Joffreyov krok v Beautreillis (to sa bude čudovať, keď mu Angelika prezradí, ako ho vlastne získala, vy moja Amazonka, povie jej??? :shock: ) ... podarilo sa ti dokonale vystihnúť pocity, aké mal gróf pri návrate do paláca a podobné mala aj Angelika, keď ho vtedy vyhrala v kartách a mohla prísť späť
Nuz ako poznam pana dokonaleho hned ho napadne co by bolo ak by bola prehrala. Napokon by sa zrejme ako Condeho milenka nemusela vydat za Filipa, lebo princ bol dost bohaty a vplyvny aby jej & jej synom zabezpecil vyhodne postavenie na dvore...Nuz uz mi zasa pracuje fantazia. :roll: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 22:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Myslim, ze jsem tu uz nekde udelala čurbes a napsala prispevek k rozhovoru Joffreye a Ninon jinam. Ale kdyby nahodou ne, tak tenhle rozhovor byl bajecny napad a jestli jsem Ninon nemilovala predtim, tak ted uz urcite :D .

Rod Peyraku - krasne a poucne. Mas naprostou pravdu, je jen na nas, co se svym zivotem udelame. A vypada to, ze Joffreyuv handicap v detstvi ho psychicky zocelil. Mozna by dopadl, jako jeho otec a bratri, kdyby se mu to nestalo. Ale takhle se nedostal do jejich vleku a jeho uzasna matka tak mela sanci na nej pusobit. Mel vazne stesti, ze mel v zivote nekoho takoveho.

Ja chci dalsi Kralovstvi Francie ! Chci videt Desgreze a. Angeliku u dvora, jak vsechny damy zblednou zavisti. A chtela bych toho vic prozit s Cantorem. Teda, ja jsem, ale vazne neskromna :(

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 22:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Táni, všechno bude neboj, těším se, jak se bude Angelika tvářit, až se dozví o pletce svého "malého" Cantora s dámou která je v jejích letech :D samozřejmně že o tom všichni u dvora vědí a jsem zvedavá co bude říkat Joffrey, každopádně bych ho typovala na nějakou podobnou průpovídku jako když mluvil o Lauzunových avantýrách v Toulouse což by Angeliku mohlo docela dopálit... haha no nic to už moc fantazíruju...

Ale teď si potřebuju ještě hooodně užít Joffreye u dvora, vždyť o Angelice ve Wapassu je 3/4 knihy čili nějakých 200-300 stran, abych shrnula Joffreyova dobrodružství ve Versailles na jednu stranu to by bylo prostě nefér :D každopádně teď jsem si na chvilku dala s Královstvím Francie pauzu a píšu fikci z trošku jiného období (ano o Joffreyovi :D).

A ten jeho příběh z mládí bych taky chtěla ještě poupravit, rozšířit... kažodpádně díky moc za milý komentář, jsem ráda že se ti to líbilo :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 22:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tesim se. Joffrey u dvora a bez manzelky :wink: , teda, ne ze by zrovna on neco vyvadel, ale mohl by byt hodne vzrusujici pro pritomne damy :D . Takova hra na kocku a mys. Jeanne, nenasla by se nejaka pikantni historka nelitostneho Peyraka msticiho se za prikori ucinena Angelice?

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2014, 23:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne píše:
Táni, asi mi už dochází fantazie, ale opravdu mě nenapadá, co za téma máš na mysli. :shock:

..
Kdyz o tom tak premyslim, mas pravdu. At by byly jeho umysly jakkoliv ciste, Lauzuna z nej udelat nemohu. A kdyz by se tady mohla naskytnout prilezitost, je to proste uz mimo realitu. Stejne, jako by se mi libila milostna dobrodruzstvi Cantora, ktery nelitostne vyuziva sveho puvabu k ziskani informaci. Zacinam chapat, ze Kralovska Francie bude uz o necem jinem - poklidne serkani starych pratel i nepratel, bez nebezpecnych kotrmelcu a necekanych udalosti. To uz jsou vazne tak stari? Jak to uteklo .

Asi jsem se nechala prilis unest

:shock:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 kvě 2014, 18:40
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ale teď si potřebuju ještě hooodně užít Joffreye u dvora, vždyť o Angelice ve Wapassu je 3/4 knihy čili nějakých 200-300 stran, abych shrnula Joffreyova dobrodružství ve Versailles na jednu stranu to by bylo prostě nefér :D :wink:
dauphine, úžasné... predstava, že Joffrey po toľkých rokoch stretne starých známych a priateľov: Ninon, možnno aj Desgreza je vskutku lákavá, ktovie, ako budú reagovať, určite nezabudli, budú si mať čo rozprávať :wink:
veľmi sa teším, že si tvoje príbehy vrátila naspäť do Francúzka, niežeby sa mi Kanada alebo severná Amerika nepáčili, ale akosi mi je stará dobrá Európa bližšia, kultúrou, históriou, kuchyňou, spôsobom života....
v každom smere verím, že náš Peyrac bude vzbudzovať u Dvora rozruh, obdiv, závistlivé pohľady a nudiť sa tam nebude, ale potom to bude ešte zaujímavejšie, keď tam pricestuje aj Angelika... :lol:
pre mňa sú tieto príbehy veľký balzam na dušu, vždy sa prenesiem pár storočí späť, dovolí mi to snívať, ako to vtedy asi bolo... a Francúzsko zvlášť....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2014, 23:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, mám to stejně, Evropa je prostě nejlepší :D A jsem ráda že se ti moje fikce líbí!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 10:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, super! :D
Jasne ze Rescator zbledol, ved sa roky nazdaval ze Angelika je mrtva a ked sa ju vybral hladat (o co ho podla pani AG prosili Florimond a Cantor) tak hned natrafil na ukecaneho Rochata :roll: :roll:
Ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre, a v tomto pripade bolo ze Rochat nevedel drzat jazyk za zubami pozehnanie.

PS: Zbledol by aj Rochat keby vedel, ake pravo Recsator na Angeliku ma ;-)

PS2: velmi zabavne ako oslovuje Rescatora "vysosti" :mrgreen: :mrgreen: a tiez ze je presvedceny ze ten urcite vyznava Alaha


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 11:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za krásné komenty, Jeanne svatosvatě slibuju že to přehodím :D, a pokud jde o tu atmosféru s tím si vůbec nelámej hlavu, vykresluješ jí naprosto báječně a nepochybuju, že se ti to podaří i ve škole lásky. To já vždycky když čtu tvoje fikce (a i fikce ostatních), tak nechápu jak je možné, že tam máte tolik krásných detailů a úžasnou atmosféru a prostě vůbec a vždycky si říkám jak jste na to proboha přišly, že by mě to nikdy nenapadlo a že je to prostě dokonalý :D Ale v podstatě, myslím, že když píše fikce fanoušek, který ví a má v tom srdce, tak se atmosféra vždycky projeví.

Moirro, mě právě přišlo strašně vtipný, popsat Rochata jako člověka který díky jednomu tajemství a dlouhému pobytu v Orientu nabyl přesvědčení, že ví o Rescatorovi naprosto všechno a dokonce ho snad může i poučovat, a přitom vlastně neví vůbec nic! :lol: :lol: Rochat se nezdá, ale má ohromný potenciál! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 11:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Btw. jsem jedinej blázen který vidí spojitost Komtura z Dona Giovanniho s Rescatorem?! :D Příjdou mi svou ďábelskou atmosférou, kterou kolem sebe šíří, téměř identičtí! A ta hudba to ještě umocňuje... ahh :D

http://www.youtube.com/watch?v=yOw1NLizCZA


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 12:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, tak teď mě nenapadá jaké Kanaďany a protestany máš na mysli? Kdo jim cpal svoje moudra?? A jak skončil? :D Myslíš Berna?? Jestli je to někdo z Quebeku, tak ten téměř nemám načtený protože mě nějak nebaví...

Oba dva mají mnoho do sebe Rescator i toulouský hrabě :D ale bylo to tu trošku přetoulousovaný (což je bezva) ale tak nějak jsem musela vypustit na scénu i Rescatora ne? :D

Don Giovanni bohužel nebyl, ale příběh o Donu Juanovi, že kterého opera vychází vznikl v první polovině 17. století, čili jsem ke své radosti mohla použít tuhle spojitost ve fikci :wink:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 15:18
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Moirro, mě právě přišlo strašně vtipný, popsat Rochata jako člověka který díky jednomu tajemství a dlouhému pobytu v Orientu nabyl přesvědčení, že ví o Rescatorovi naprosto všechno a dokonce ho snad může i poučovat, a přitom vlastně neví vůbec nic! :lol: :lol: Rochat se nezdá, ale má ohromný potenciál! :wink:
a to sa hovorí, ževraj sú najväčšie klebetnice ženy :twisted: :mrgreen: myslím, že pán Rochat predčí všetko! :lol: :lol: ešteže bol dlho v Oriente, aspoň sa tam naučil nedržať jazyk za zubami 8) ..

Tmavý upjatý oblek, vysoké, úzké kožené kalhoty, dlouhý černý plášť lehce povlávající v podvečerním vánku, ďábelská černá maska, která bránila pohlédnout tomu člověku, byl-li to člověk, do tváře, obrovský černý klobouk s péry… - úplne dokonalé čítanie pri ktorom ťa zamrazí a vybehne "husí kůže"... mnohé ženy milujú záhadných mužov, čo sa odlišujú od ostatných :oops: :P

a ešte táto veta, Milý pane, bez urážky, ale přece ani vy sám nevěříte, že byste si tu informaci dokázal nechat jen pro sebe a já nemohu riskovat, že se o mých plánech dozví celé Středomoří od Konstantinopole po Gibraltar, však víte nejlépe, jak se v Orientě všechno roznese rychlostí blesku.... tak som sa nasmiala, perfektné....dokonale vystihnutá charakteristika povahy nasiaknutej orientom :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 kvě 2014, 15:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidím, že už vše bylo řečeno - perfektní, lehká a svižná črta! Rochat taktéž patří k mým oblíbeným postavám. Prostředí i postavy vykresleny naprosto dokonale, uvěřitelně a vtipně.
Už se těším na opakované čtení na papíře a v klidu :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 kvě 2014, 22:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda že se vám fikce líbila a děkuji za milé ohlasy. Errnie díky tobě jsem si všimla, jakou sem napsala kravinu :D viděly jste někdy vysoké kalhoty?!! :D měly tam být samozřejmě boty :D pár chybyček tam je, jsem vám vděčná že jste je velkoryse přešly :D jednou je snad opravím...

Když se tu tak bavíme o Rochatovi, mám silné nutkání napsat fikci jak dojel do Kandie a jak pěkně prodrbal s přáteli Angeliku a Joffreye :lol: ale ještě musím vymyslet co by tam tak mělo padnout...

Jeanne, já si ten Quebec teda někdy přečtu, ale prostě mi to nějak nejde, asi mi vadí, že to je takovej slabší odvar dvora, nemá to ten lesk, z bot tam všem čouhá sláma a je tam málo Joffreye!! :D a když tam vyjimečně je, tak se tahá s Gaskoňcema a kdoví s kým ještě :roll: a Bardagne mě tam docela otravuje, už to moc přehání, mám ho ráda v La Rochelle... A tvojí fikci s operou si ráda přečtu, opera je fajn, taky jsem si říkala že by Angelika v Paříži měla navštívit nějakou Lulliho operu, takový téma se přímo nabízí a v kánonu vůbec není takže další možnost jak si děj rozšířit...

Ještě mě napadá, že teď asi máme nejaktivnější fórum o Angelice ne? :D Nebo je vůbec nějaké jiné fórum s Angelikou a třeba s fan fikcema??


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 kvě 2014, 23:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
viděly jste někdy vysoké kalhoty?!! :D měly tam být samozřejmě boty

já si ten Quebec teda někdy přečtu, ale prostě mi to nějak nejde, asi mi vadí, že to je takovej slabší odvar dvora, nemá to ten lesk, z bot tam všem čouhá sláma a je tam málo Joffreye!! :D a když tam vyjimečně je, tak se tahá s Gaskoňcema a kdoví s kým ještě
milá dauphine, ja som si prečítala boty :lol: , lebo som si ich tam chcela prečítať, hahaha :D :D :D ..

si to s tou slámou si to vystihla úplne presne - trefné, pre mňa diely v Amerike aj Quebecu znamenajú zrejme to čo pre teba, v tých amerických dieloch mi to stále zaváňa Indiánmi a blatom :twisted: :twisted: :mrgreen: , ja si proste nemôžem pomôcť, Európa je milšia, historickejšia, kultúrnejšia, obývateľnejšia... takže sa vždy tak teším na tvoje fikcie z Francúzska :P kde je bude hoooooodne spomenutý Joffrey :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2014, 00:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, máš naprostou pravdu, já mám teda docela ráda první knížky z Ameriky protože je to takový romantický, že se zas dali dohromady a společně si musí opět vydobýt své místo na slunci, a navíc je to ještě umocněný tou divočinou, ale prostě jak se dostanou do vyšší společnosti tak mi to příjde takový bezútěšný sice si na společenském žebříčku polepšili, ale prostě ne tolik aby to dosahovalo kvalit dvora alespoň těch vnějších a k tomu tam všude otravuji nekulturní Indiáni (nejsem rasista, Piksareta mám ráda, ale prostě je to tak) :).

A nechceš se s náma podělit o nějaké svoje fikce z Francie, které prostě není nikdy dostatek?? Ať se v tom můžem rochňat ještě víc!! :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2014, 23:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Errnie, máš naprostou pravdu, já mám teda docela ráda první knížky z Ameriky protože je to takový romantický, že se zas dali dohromady a společně si musí opět vydobýt své místo na slunci, a navíc je to ještě umocněný tou divočinou, ale prostě jak se dostanou do vyšší společnosti tak mi to příjde takový bezútěšný sice si na společenském žebříčku polepšili, ale prostě ne tolik aby to dosahovalo kvalit dvora alespoň těch vnějších a k tomu tam všude otravuji nekulturní Indiáni (nejsem rasista, Piksareta mám ráda, ale prostě je to tak) :).

A nechceš se s náma podělit o nějaké svoje fikce z Francie, které prostě není nikdy dostatek?? Ať se v tom můžem rochňat ještě víc!! :D
Dauphine, úplne s tebou súhlasím, Angelika a Nový svet - krásny romantický , pohodový diel, je v tom aj symbolika, nový svet, nový spoločný život, nová láska (po toľkých rokoch odlúčenia, predsa len začínali, aj keď sa ľúbili, nanovo), nové spoločné dobrodružstvá ...
viem, že Indiáni patria do Ameriky je to ich domovina, takže ich nezahrnúť do románu je nemožné, ale mne nie sú sympatickí, ich kultúra ??! :roll: , spôsob života mi je vzdialené a nič mi to nehovorí, :?
PS: už na niečom pracujem, len to musím doriešiť , aby to bolo zverejniteľné :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2014, 23:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

A nechceš se s náma podělit o nějaké svoje fikce z Francie, které prostě není nikdy dostatek?? Ať se v tom můžem rochňat ještě víc!! :D
Dauphine ma absolutnu pravdu! Som si ista Errnie ze si schopna napisat nam nejednu peknu fikciu! ;-) :D

PS: Ja som sa v mojom poslednom prispevku "porochnala" v Joffreyovej mladosti a detstve ;-) :twisted: :twisted:

PS2: Zboznujem niektore ceske vyrazy, "rochnat" je jeden z nich, aj ked neviem co presne znamena, je to nieco ako rypat??? :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 00:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Možná to není úplně přesné ale když se řekne "rochňat", tak si představím prasátko jak se s ohromnou rozkoší vyvaluje v blátě :lol: :lol: a v přeneseném významu si tak připadám když píšu a čtu fikce :D

Errnie už se nemůžu dočkat až nám to tu natřeš!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 kvě 2014, 00:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine! Presne to som si predstavovala pri slove rochnat aj ja! Takze sme si zasa raz perfektne rozumeli! ;-) :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Kralovstvo Francuzke - Toulouse
Napsal: 17 kvě 2014, 10:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine napisala:
[/quote]
No, myslím, že nastal čas (minimálně ve fikci), aby se Angelika poprvé se svou předtuchou mýlila. Šup s Joffreyem do Toulouse opravovat vypleněný palác!!!!! Juchůůů[/quote]

Tak Dauphine na toto sa straaaaaaasne tesim! ♥ ♥ ♥ :D :D :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: PART 2 - Rescator v Cadizu
Napsal: 03 čer 2014, 18:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vzhledem k tomu, že zkouškové je zatím v pohodě, musela jsem se odměnit novou fikcí o Angelice a taky jsem myslela, že přeberu štafetu, když už jsme si pro fikce přidělily jednotlivé dny v týdnu :) Tania mě s tou svou předběhla, ale to nevadí, alespoň to tu pěkně ožije (ono je to tady totiž strašně mrtvé že ano ;) :D )

Při psaní poslední fikce mě napadla nová zásadní otázka: jak to, že Joffrey nepátral co se stalo s Florimondem, když si byl jistý, že Angelika zemřela v poušti??!! :O


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Rescator v Cadizu
Napsal: 03 čer 2014, 18:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konecne nova, velmi vydarena Fikcia! :D :D som sa zasa veelmi ...dobre porochnala :D :D
----------------------------

Dufam ze sa dozijem nejakej sialenej fikcie o tom co za voloviny Rochat rozprava po stredomori ;-)
-----------------

"On! Starý mořský vlk, zocelený bouřemi i bitvami. Král Středomoří! Potomek slavných toulouských hrabat! On! Pobíhá po Středozemním moři za ženou jako… ano, jako směšný trubadúr."

ha ha :lol: :lol: tak mu treba!

ci sa Angelika neprehanala v Stredomori kvoli nemu tiez?? :roll: :roll:
------------------------------


"Proč ho musí Angelika vždycky dostihnout ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí?!!! A kompletně mu překopat jeho tak pečlivě vypracované plány. Podařilo se jí to už tehdy v Kandii, krátce nato v Maroku a nyní opět. Krucinál! Ta jeho ženská má v těle ďábla!"

ha-ha :lol: :lol: pan dokonaly nema rad ked mu niekto zmari jeho dokonale pripravene plany, a to jedno dokaze Angelika vzdy dokonale!! :shock: :shock: :lol:
----------------------------------


"Už není žádná naděje. Už jí nikdy nedostihne. Ten krásný obláček naděje na obzoru se ztratil. Zapomněl na všechny rány, které mu snad nevědomky uštědřila. Lásko moje, kdybych tě ještě jen jednou mohl držet v náručí…Tolik měl chuť odejít za ní do pouště a zůstat tam… s ní…"

aaaahhh.. :( :( ta presmutna romantika :roll: zato dostanes tri zlate srdiecka ♥ ♥ ♥ :oops:


PS: Mam jednu malu "vyhradicku" Florimond predsa musel Joffreyovi porozpravat v akej zufalej
situacii sa nachadza Angelika a ze bojuje proti kralovi..okrem toho prichadzali lode z Francie
a kazdy urcite pocul o vzburenkyni z Poitou..ved AG v kanone vravi ze sa kralovi posmievalo
pol kralovstva za to ako ho Angelika zosmiesnila...

Priznavam ze prave 4 a 5 diel som uz dlho necitala...takze musim to este raz poriadne "rozpitvat" ;-)

PS2: Uz boli Havanske cigary ??? :shock:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 čer 2014, 19:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za tak milý komentář :oops: :oops:

Vezmu to popořadě:

Jo! Určitě se dožiješ dalších šílených fikcí o Rochatovi, jedna z nich bude snad brzy, sama se strašně těšim, až jí budu psát!! :twisted:

Co se týče toho že by Joffrey měl vědět od Florimonda co se dělo s Angelikou v Poitou: sama si s tím nevím moc rady, to je stejné jako s tou otázkou co jsem nadhodila nad tvým komentářem - proč Joffrey nešel Florimonda hledat když si myslel že Angelika nežije? S těmihle otázkami si fakt nevim moc rady, takže jsem se omezila na to, že se Florimond zmínil že ho Angelika potřebuje, je to koneckonců jen líčení Joffreyových vzpomínek, ne přímo setkání Joffreye a Florimonda, kde by pak muselo být slovo od slova. O povstání v Poitou se mohl dozvědět, ale nemusel vědět, kdo ho vede, nebo alespoň Florimond mu tyhle informace dát nemohl, když odjel ještě před masakrem na Plessis.

Havanské doutníky! Ha teď jsi mě dostala! Jestli v té době nebyli, přišla bych o svou čest na poli Angeliky stejně jako Vatel na poli gastronomie! :D Ale vůbec mě nenapadlo že nemohli být, v knihách je několikrát zmínka že v Karibiku se pěstuje tabák a Havana je tím proslulá, takže bych řekla že v té době už tam doutníky byly, ale ruku za ohně za to nedám... budu to muset někdy prozkoumat... :oops:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 čer 2014, 19:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, díky za krásný komentář :) mě tedy vždycky víc bavilo vyprávění z pohledu Joffreye :D nemůžu posoudit, co je složitější, vlastně mi to příjde docela podobné a přiznám se že mě tak trošku baví (malinko) trápit našeho pana dokonalého srdečními záležitostmi nebo alespoň mu rychle střídat nálady - ironie, smutek, vztek, sentiment a tak pořád dokola :D :D

Doutníky - týjo to jsem způsobila problém :D vlasně se v doutnících/kuřivu vůbec nevyznám ty havanské jsem tam napsala bezmyšlenkovitě, prostě jde o to aby Joffrey hlavně kouřil protože mi to u něj příjde hrozně chlapácký a sexy :lol: :lol: :twisted: asi to změním na ten stočený list tabáku - to by bylo logičtější a nebo se kvůli němu naučím druhy kuřiv :D haha


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 4  [ 169 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 7 hostů