DISKUSE: Vyprávění Dauphine

Odpovědět   Stránka 4 z 4  [ 169 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Myslím, žes mě právě nainspirovala na další fikci na téma prázdiny pana Rescatora a jeho syna. :twisted: :twisted: Říkáš, že ve Vídni tohle taky máte? Mám silné nutkání tam zajít, až tě příjedu navštívit... :D :D a načerpat inspiraci pro poloorientální fikce.

A jsou tam i jiné, pro případ, že bych se rozhodla další fikci umístit na jiný ostrov. :twisted: :twisted:
Myslím že stredomorské fikcie ti sadnú ako uliate a tiež že fikcií o Rescatorovi v roli otca nemôže byť nikdy dosť. :disagreement: takže už sa neviem dočkať ďalšej. :applaus:

Dnes som do pinterestu Kandia pridala par kostýmov.

https://de.pinterest.com/hessik/kandia/

Napríklad:
https://de.pinterest.com/pin/384635624401727152/

Aj toto je dobrá stránka na inšpiráciu:

https://de.pinterest.com/evensteven11/greek-costumes/

Vidíš ze aj Gréci nosili čosi ako turbany? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 21:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

myslím, že Rescator (alias pán dokonalý alias Joffrey :mrgreen: :mrgreen: ) si preto chcel namýšľať, že bola jeho žena vypočítavá, lebo čím viac sa chcel od nej odpútať, tým viac sa mu vynárala v myšlienkach a mysli a čím viac chcel zabudnúť, tým viac sa trápil..
veľmi pekne si vykreslila vzťah otca a syna, presne to, čo v románe chýba.. vlastne, keď Joffrey objavil svojich synov boli už, v období 17. storočia, vlastne dospelí ľudia, takže ich detstvo mu naozaj úplne ušlo :cry:
čím som staršia, tým viac chápem, prečo mu mnohé veci Angelika nepovedala, zmúdrela rokmi a načo bolo dobré sa znova vracať do minulosti, avšak túto vec, keď jej vyčítal, že bola ľahostajná matka, by som na jej mieste povedala len jediné, ako to môžete s takou určitosťou vedieť, pán Peyrac??? :?:
Ano, také mi v románě chybělo vykreslení vztahu syna a otce. A ta otázka, by byla, to co by měl pan Peyrac slyšet. Ráda bych si přečetla jeho odpověď. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 21:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
dauphine, také smutno krásne rozprávanie....
milujem Grécko, vôňu pečeného gyrosu a sirtaki :P .. ale pri predstave oboch pánov Peyrac v gréckom šate, som sa musela pousmiať, zrejme Rescator "napáchol" atmosférou gréckeho podnebia a mentality, keď sa z neho stáva rodinný typ :mrgreen:

veľmi pekne si vykreslila vzťah otca a syna, presne to, čo v románe chýba.. vlastne, keď Joffrey objavil svojich synov boli už, v období 17. storočia, vlastne dospelí ľudia, takže ich detstvo mu naozaj úplne ušlo :cry:
No Cantor mal 9 rokov keď si ho vzal k sebe, takže si čiastočne užil aspoň časť jeho detstva. A myslím že Joffrey bol odjakživa rodinný typ, ako je to väčšina južanov. Veľmi sa mi páčil ten zvyk z otcovou košeľou, ktorý dodržal pri narodení Florimonda a neskoršie aj dvojičiek.
Aj to ako prijal Honorine za svoju, aj ako nosil malú Gloriandu na rukách po laboratoriu vo Wapassu, aj ako sa v Katarunku tešil aká je Honorine šťastná, aj ako si rozumel s Florimondom keď sa smiali na svojej bojovej snežnej výprave že z lásky bolia lýtka aj iných nielen samotného zaľúbenca. Myslím že Joffrey bol naozaj dobrým otcom.
Škoda že nám pani AG nepriblížila viacej, napríklad z obdobia keď už prišiel aj Florimond do Ameriky. :?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 21:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc, moc milé čtení. :agree: :agree: :agree: Je mi v takové chvíli líto Angeliky, jak ji ti dva chlapi - jeden velmi velký a jeden velmi malý - tak lehkomyslně hází přes palubu.



Kandijské sídlo, proslulé machiavelistickými plány svého vladaře, na které by mnohdy nestačila ani Ariadnina niť by bylo možné nazvat palácem krále Mínóa, palác na Milosu by pak byl Alibabova jeskyně.
:oops: :oops: Strašně mě baví, když se po přečtení takové věty červenám, protože některé pojmy nepoberu (a to je Mika Waltari a jeho Sinuhet jedna z ných nejoblíbenějších knih) a pak googlím, co je Ariadnina nit. Je tak hezké se stále vzdělávat, díky! :D

A výzvu na letní fikci přijímám, už se mi něco honí v hlavě.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 22:15
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
No Cantor mal 9 rokov keď si ho vzal k sebe, takže si čiastočne užil aspoň časť jeho detstva. A myslím že Joffrey bol odjakživa rodinný typ, ako je to väčšina južanov. Veľmi sa mi páčil ten zvyk z otcovou košeľou, ktorý dodržal pri narodení Florimonda a neskoršie aj dvojičiek.
Aj to ako prijal Honorine za svoju, aj ako nosil malú Gloriandu na rukách po laboratoriu vo Wapassu, aj ako sa v Katarunku tešil aká je Honorine šťastná, aj ako si rozumel s Florimondom keď sa smiali na svojej bojovej snežnej výprave že z lásky bolia lýtka aj iných nielen samotného zaľúbenca. Myslím že Joffrey bol naozaj dobrým otcom.
Škoda že nám pani AG nepriblížila viacej, napríklad z obdobia keď už prišiel aj Florimond do Ameriky. :?
áno, život ho naučil...aj tým, že už toľko nemusel bojovať (myslím teraz more a arabský svet :sailor: :turban: ) aj tým že bol starší a "mäkkší" :P :love:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 22:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh, dámy, jsem ráda, že se vám to líbilo! :oops:
errnie píše:
myslím, že Rescator (alias pán dokonalý alias Joffrey :mrgreen: :mrgreen: ) si preto chcel namýšľať, že bola jeho žena vypočítavá, lebo čím viac sa chcel od nej odpútať, tým viac sa mu vynárala v myšlienkach a mysli a čím viac chcel zabudnúť, tým viac sa trápil..
Errnie, souhlasím! Ale o tom zas v jiné fikci... ;)

A myslím, že Joffrey mimo jiné, byl i rodinný typ, samozřejmě že ne hned, dospěl k tomu v průběhu let... Což mu ovšem nebránilo v tom být také dobrodruhem. :mrgreen: :mrgreen: Pan dokonalý si to přece vždycky umí zařídit, ke své spokojenosti. :idea: :agree: :agree:

Terezo, Angeliku jsem vyšoupla úmyslně, nechtěla jsem Joffreyovi ničit čas s Cantorem hořkými myšlenkami. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 15 dub 2015, 22:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Je mi v takové chvíli líto Angeliky, jak ji ti dva chlapi - jeden velmi velký a jeden velmi malý - tak lehkomyslně hází přes palubu.
To teda hej. pri tom aj mne vždy stisne srdce. :(


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 16 dub 2015, 12:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, Jeanne, díky za objektivní feedback! Jsem ráda, žes mě kvůli jedné sladké fikci úplně neodepsala :mrgreen: :mrgreen: :twisted: a naštěstí mám vzhledem ke svému věku na trochu infantility ještě právo. :D :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 29 dub 2015, 19:45
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ách... Strašně moc se mi to líbilo! :ach: :applaus: :applaus:
I když je příběh plný vtipných a humorných momentů :lol: :lol: :lol: , díky skvěle napsaným myšlenkovým pochodům na mě padla mírná melancholie, protože jsem vždycky byla citlivější na vztahy rodič-dítě než na vztahy partnerské :| Řekla bych, že jsi citové rozpoložení vládce moří vystihla velmi zdařile, ne-li přesně :ok: Proto děti máme, abychom se ve svých životech dokázali na chvíli zastavit a vrátit se do vlastního mládí, nebo se přinutili nabrat jiný životní směr... ;) :P :P
Strašně moc se mi líbilo vyprávění Rescatora o Ohňové zemi... skvělý nápad a nádherně napsaný :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 29 dub 2015, 20:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
:twisted: a naštěstí mám vzhledem ke svému věku na trochu infantility ještě právo. :D :twisted:
Ja si právo na romantickú infatilitu nedám od nikoho zobrať ani v mojom veku..... :disagreement: som jednoducho nenapraviteľný romantik :ach: (ktorý sa ani nechce dať napraviť) a preto som nad touto fikciou ochkala a vzdychala :ach:

zla a krutosti je už na tejto planéte beztak dosť, ten kto potrebuje choroby vojny zemetrasenia hladomor a ľudí čo si vzájomne spôsobujú neuveriteľné utrpenie nech si zapne správy v televízii... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 29 dub 2015, 20:45
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
zla a krutosti je už na tejto planéte beztak dosť, ten kto potrebuje choroby vojny zemetrasenia hladomor a ľudí čo si vzájomne spôsobujú neuveriteľné utrpenie nech si zapne správy v televízii... :roll:
Naprostý souhlas :!: Takže, dámy, jen tak dál, neohlížejte se na svůj věk a dělejte tento svět veselejším a krásnějším :P :P :P :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 29 dub 2015, 21:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zabudla som napísať že včera som si zasa čítala krajčíra z Cadizu pred spaním a revala som od smiechu. :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 21 srp 2018, 19:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nečetla jsem diskusi, jen Tvé fikce...

…a musím říct, že jsou VÝBORNÉ! Je vidět, že ne nadarmo jsi odbornicí na Rescatora. Nedokážu vystihnout ani zlomek toho, co mne při psaní napadalo, ale pokusím se alespoň o pár bodů:

a) knížky si tolik nepamatuji (při prvním čtení jsem tenhle díl úplně vypustila, loni jsem četla podruhé a všechny dojmy ze setkání Angeliky a R. vytěsnilo vyznání lásky pana policajta), ale při čtení se mi plnila slepá místa
b) úžasně plastický popis prostředí, včetně žhnoucího vedra, pachů a vůní, nejrůznějších komparzových postav
c)parádně ďábelský pan Rescator, který si vychutnává, jak na lidi působí a hýčká si pocit své nedostižnosti
d) Joffreyovy pocity a vzpomínky stran Angeliky, vykreslení jeho motivace k cestě do La Rochelle, vysvětlení truhly ženských oděvů
e) Rescatorův fanclub - výborný nápad, smála jsem se u jednotlivých teorií stran Rescatorova původu, vzhledu aj.

Při čtení jsem začínala chápat Tvoji osobní "obsesi" tímto pirátem a odpadlíkem, takže tentokrát budu díly, v nichž nevystupuje můj obsedantní hrdina, číst s jiným elánem ;) .

Také musím pochválit velmi pěkné slovní obraty, styl apod. Drobnou výtku snad jen k interpunkci (ale s tou bojuji i já) a psaní slova "Francouzka" (jako "FrancouzSka").

...Ale jinak jedním slovem: B-O-M-B-A!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 28 srp 2018, 15:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, dekuji za pekne komentare v obou vlaknech, mam radost, ze se ti fikce libily i kdyz jsou pomerne dost stare a asi bych je ted napsala jinak. Se vsemi postrehy a pripominkami urcite souhlasim! Psat momentalne neplanuju, nicmenne vsechna mista, spojena s Rescatorem, postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 28 srp 2018, 16:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:
Takže nakonec se s Moirrou dočkáme 1. dílu Atlasu míst z Angeliky :ok: . Pokud děti dají, jednou třeba dám díl druhý týkající se Paříže... a někdo zpracuje Akkádii :mrgreen: .

Ale pokráčka je škoda, máš talent a máš o čem psát, takže to ještě zvaž ;) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 21 zář 2018, 21:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Penelopo, dekuji za pekne komentare v obou vlaknech, mam radost, ze se ti fikce libily i kdyz jsou pomerne dost stare a asi bych je ted napsala jinak. Se vsemi postrehy a pripominkami urcite souhlasim! Psat momentalne neplanuju, nicmenne vsechna mista, spojena s Rescatorem, postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:
na mapu Rescatorovych mist cakam uz vecnost ... a na album z fotkami z Milosu (dufam ze aj z komentarmi)
sa nesmierne tesim! ach! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 26 dub 2021, 23:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, Podařilo se ti výborné vymyslet příběh o historii rodiny de Peyrac, kde jsi pro něj čerpala inspiraci ?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 17 črc 2021, 14:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, spomínam si, že prvé časti tejto fikcie som kedysi čítala na tumblri a po rokoch nič nestratili zo svojho čara! Všetky dievčatá - spisovateľky ste tu neskutočne talentované, číta sa to lepšie ako mnohé pôvodné knihy, ktoré v súčasnosti vychádzajú. (Ja som sa už tak zažrala do fanfiction, že ani nie som pomaly schopná čítať "normálne" romány, vždy mi tam niečo chýba, vadí, skrátka už to nie je ono.) Ako to robíte, že takto krásne píšete? :ach: Veľmi sa mi páčia Rochatove príbehy, Joffreyov rodokmeň, ale aj de Peyrac ako Cantorov otec. Strašný Rescator v gréckom kroji, to muselo stáť za to! :mrgreen: Pracuješ momentálne na nejakej fikcii?

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
Napsal: 18 črc 2021, 19:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, Kde čteš fanFiction?


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 4  [ 169 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů