DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 1 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 59 »
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 24 bře 2014, 16:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, Tvá fikce je po shlédnutí filmu úplným balzámem na duši! :wink:
Skoro jako nepublikovaný text od AG. Opravdu si myslím, že by takhle nějak mohla návštěva Joffreye u Ninon probíhat - všechno do sebe zapadá, moc se mi líbí, jak tam zaznělo, že by si Ninon s Angelikou rozuměly.
Tak jen doufám, že tahle skvělá fikce bude mít pokračování!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Pokracovanie fikcie
Napsal: 24 bře 2014, 18:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Dasha, som rada ze sa ti to pacilo :)
Dufala som ze to snad potesi aj niekoho ineho, ako len mna samu. ;-)

Samozrejme ze to ma pokracovanie. Ved som hore vyssie napisala, ze som poprepisovala, ci lepsie povedane podoplnovala cely prvy diel Angeliky ;-) Len v tom mam tak trochu neporiadok, ked to potriedim dam sem zasa nieco.
PS: Dufam ze nam Anna Golon jedneho dna dopise ten posledny diel, inak si ho budeme musiet napisat sami. ;-)

Inak z Angeliky Integrale som dost sklamana, neviem ci to je len zly prekladatel (mam ju v cestine) ale je to pisane uplne inym stylom ako original. Akoby to pisal celkom niekto iny. Skusim si kupit aspon jeden diel v Nemcine, aby som sa dozvedela ci je to len chyba netalentovaneho prekladatela. Povodne vydanie mam v nemcine a v slovencine. V tomto pripade vyhral slovensky prekladatel. Aj dialogy vo filmoch su prelozene v roznych jazykoch inak (hovorim 8 jazykmi, bohuzial francuzky nie, ale dost rozumiem lebo viem taliansky) Napriklad tesne pred subojom v cestine hovori Angelika Joffrey, chtela sem vam jenom rict...Kdezto v nemcine sa ho pyta ci je este stale vylucena zo skoly lasky. A on jej vravi ze ano.
Ale jedna vec je ista. Najlepsi dabing je cesky dabing. Angelika a Joffrey maju dokonca lepsie hlasy ako vo francuztine.
Tu sa veru ceskemu dabingu zasa podaril husarsky kusok, podobne ako ked Frantisek Filipovsky daboval Funesa, ktory potom vraj sam povedal, ze ved ten je este lepsi ako ja v originale. Klobuk dole!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 bře 2014, 08:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ahoj Moirro, tak jsem si po nekonečně dlouhém hektickém dnu v práci přečetla tvé nové příběhy Štastné a nešťastné časy a mám hned klidnější příjemný večer. Díky, už se těším na další pokračování a to si tvou druhou fikci ze středomoří teprve nechávám na příště. :)

Vážně bych si ráda přečetla tvoji verzi posledního dílu, kdyby ses do něj chtěla pustit. Taky jsem si ho kdysi chtěla napsat, ale bohužel jsem na to nikdy nenašla dost času.
Ahoj Jeanne, dakujem :) som rada ze sa ti to pacilo. Povodne som si to pisala sama pre seba, ale potom som sa rozhodla ze sa tu s tym podelim, ved ked len jedneho, dvoch s tym zabavim ci potesim, uz ma to zahreje pri srdci.
Kedze som teraz na marodke, mam cas sa v tom znovu hrabat, mam toho este ovela ovela viacej, tak to tu budem postupne pridavat.

PS: Fikciu zo stredomoria pisala Dasha a nie ja ale je absolutne super, az na to ze neverim celkom tej poslednej vete. Pochybujem ze by sli do jedalne. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 bře 2014, 19:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:
...az na to ze neverim celkom tej poslednej vete. Pochybujem ze by sli do jedalne. ;-)
Já detaily neřeším, to bych pak nevěřila tvému závěru, jak se Angelika přecpává dorty. To si tak neumím představit, jak se bezmyšlenkovitě cpe sladkostmi, bez ohledu na to, jak se bude cítit a vypadat.... ;))

Jinak už si tu tisknu tvé pokračování na cestu z práce a za chvíli se do toho pustím... :)[/quote

Ahoj Jeanne, prajem ti pri citani prijemnu zabavu ;-) Problem je len ten ze ja v tom mam na pocitaci chaos, takze to nejde po rade..to ako myslim v v casovom slede..jedneho dna si to aj pre seba budem musiet poukladat po rade

"Moja" Angelika sa neprecpava sladkostami, ale ma vzdy hlavne v tych najnemoznejsich situaciach, vynikajuci apetit. A to nieje len z mojej hlavy, Anne Golonova ju tak opisala. ;-) Aj to ze na svadbe jej musely dat lyzicku je od AG. Ja som to len trosku porozpisovala. V podstate som ten cely prvy diel len akoby podoplnala.....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 bře 2014, 22:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wow, tak to tu rutinně projíždím a na co nenarazím mega dlouhá fan fiction... tomu se říká super překvapení na konci dne :D díky moc za to!! Mám přečtenou asi půlku, druhou si budu šetřit na zítřek a jak řekla Dasha po tom svérázným filmu je každá fikce psaná někým kdo tomu rozumí balzámem na duši :)

Takový můj postřeh (nebrat jako kritiku pouze přemýšlím o Joffreyově povaze): trochu mi příjde, že ne vždy by se Joffrey choval tak jak jsi napsala - třeba že by si takhle vylíval srdce Ninon? Já ho teda typuju spíš na "tvrďáka" který by si to takhle na férovku nepřiznal... všechno se mu ujasní až když se dá Angelice poznat na Gouldsboru a i tam se všechny tyto úvahy odehrávají jen v jeho mysli maximálně se s nimi svěřuje Angelice, to jen tak na okraj můj názor... ale co je to fikce tam je dovoleno vše a mě to moc baví číst!

Mimochodem sem zrovinka teď o víkendu taky byla nemocná a prolistovávala jsem si Angeliku, a zapřemýšlela jsem nad fikcí jak by to asi vypadalo kdyby se Angelika a Joffrey setkali u Mulaje Ismaila :D tak kdyby měl někdo nápad můžete to zpracovat, myslím, že to má potenciál... a nebo to třeba jednou hodím na papír potažmo do wordu já...

Tím se dostávám k poslednímu bodu co jsem chtěla napsat: jak může potvrdit Dasha, šnečím tempem píšu poslední díl - čili návrat Angeliky do Francie, musím říct Moirro, že si mě nakopla k tomu, abych dál pokračovala, sem totiž lemra líná a když marodim tak prokrastiinuju na tumblru :D takže až bude čas tak zasednu a dám do kupy další část a hodím vám to sem :D a taky by bylo super, kdybys třeba ještě neztratila chuť psát kdybychom mohly porovnat obě fikce ohledně posledního dílu, hrozně by mě zajímalo jak by se co lišilo...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Joffreyova povaha
Napsal: 27 bře 2014, 10:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Dauphine,

Je vzdy zaujimave si vypocut rozlicne nazory, a porovnavat rozdielne pohlady na tu istu vec. ;-)

Ja som napriklad uvazovala nasledovne:

Ked som pisala tie fikcie (mam ich celu kopu, len to musim poopravovat a poukladat, budem to tu postupne davat) vychadzala som s toho co som sa dozvedela o Joffreyovi z knih AG.

Inak musim priznat, aspon premna ako pre zenu neexistuje nic pritazlivejsie, ako hrdy chlap ktory stoji obidvoma nohami pevne na zemi, kazdy ho povazuje za tvrdasa, a pritom z naozajstnej lasky dokaze byt pochaby a nezny! A podla mna to bol presne Peyrac, tak ako ho opisala AG.

„spoznala aka citliva dusa sa skryva za tym hrdym a nezlomnym muzom“ citat AG

Pravda je ze Joffrey, teda ten ktoreho opisala AG bol velmi hrdy muz a aj tvrdas. Ale co sa Angeliky tykalo, bol do nej absolutny blazon, casto kvoli nej konal nelogicky, a napachal kvoli nej uz v Touloskych casoch nemalo pochabosti. 
(napisala som si dokonca zoznam)
Vrchol vsetkych sialenstiev v Toulouskych casoch bolo, ze hoci vedel co riskuje, ostal poslednu noc pred zatknutim pri Angelike, co sa napokon stalo jemu aj jej osudnym. AG to opisuje tak, ze Angelika ho videla ked zaspavala opreteho o laket ako sa na nu dival, a rano ked sa prebrala presne v takej istej pozicii. Co si ja vysvetlujem tak, ze zrejme moc nespal, ak vobec, a dival sa ne jej tvar aby si ju dobre vryl do pamäti, ak by sa sa stalo ze ich osud rozdeli. (teda musel dobre vediet co mu hrozi, ved ho Lazun aj ini dopredu varovali)
Keby bol vcas usiel, muz ako on by bol dokazal zariadit, aby s tych ukladov, on i jeho manzelka vysli ovela lepsie, ako sa napokon kvoli jeho absolutnej nerozumnosti stalo.
Toto by sa veru niekomu kto by bol len tvrdas a uvazoval vzdy len racionalne (co Peyrac vo vacsine veci v jeho zivote aj robil ) stat nikdy nemohlo

Kedze sa ani len pred Carmencitou, ktoru si bohviejako nevazil, netajil svojou laskou k Angelike, dokonca zbledol ako stena ked sa ho na to pytala, tak o to menej mal dovod sa nezdoverit svojej dlhorocnej najlepsej priatelke, ktorou bola Ninon. Ved napokon keby naozaj to manzelstvo anuloval, aj tak by to bol aspon jej a Andijosovi vysvetlil.

Ano Peyrac bol tvrdas, fascinujuci a charizmaticky chlap, ale co sa tykalo Angeliky naozaj stracal svoju schopnost racionalne uvazovat. (sam si to priznava ) A tento isty efekt mal aj on na Angeliku, ktora tiez napachala kvoli nemu viac ako dost hluposti.

Inak ja som si slubila ze si tu poslednu knihu napisem, ked uz nie pre ine, tak aby som potesila samu seba. A ked potom snad potesim aj inych, o to lepsie.

Nebud lenivucka a pusti sa do toho posledneho dielu! Ked len kazdy den trosku!
Dufam ze sa coskoro dozijem fikcii z tvojho pera, uz sa tesim! ;-)

:D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 bře 2014, 21:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Téda Moirro, to je úžasný jakou máš rychlost psaní :D jdu číst pokračování...

Jinak k tomu Joffreyovi: možná jsem to špatně napsala, samozřejmě že nepovažuju Joffreye za drsoně který by si nikdy nepřiznal nic co se týče lásky atd. vždyť i v knížkách je monoho zmínek jak byl třeba něžný k dětem apod. v zásadě souhlasím se vším cos napsala nad jen mě prostě nepříjde reálný, že by si takhle povídal s Ninon (nebo alespoň tak jsem pochopila jeho charakter, jinak Tvoje fikce je suprová :D ). Třeba v jedné knize je tuším, zmínka že se tak trochu styděl za to že je zblázněný do ženy a dokonce do své manželky (ano je to tam v kontextu že se za to styděl před Arabama, ale tak myslím, že by to z části mohlo platit i pro evropskou kulturu). Otázkou pak je jestli by byl s Ninon natolik důvěrný přítel že by si jí teda takhle srdce vylíval...

Co se týče tý anulace (což je mimochodem hrozně zajímavý nápad) tak tam mi příjde že by to nikdy neudělal (což nevylučuje že o tom mohl takhle mluvit) vždyť by se tím strašně zesměšnil. On takový milovník který pořádá školy lásky na kterých "vyučuje" by veřejně přiznal že na manželku nestačil do takové míry že museli sňatek anulovat. Joffreyovi určitě záleželo jak vypadá v očích druhých vždyť přece Angeliku i prosil aby se nezmiňovala o jeho kousku kdy se převlíkl aby jí ukradl polibek před lidmi, že by se ztrapnil... tak nevím jestli by takové ponížení rozchodil :D

No nic nějak se mi zdá, že sem se do toho dost zamotala a asi se mi ani nepovedlo napsat to co jsem chtěla :D ale to je jedno, příjde mi že moc rejpu a to jsem nechtěla ani v nejmenším, tohle měla být reakce na Tvůj předchozí komentář takže odteď si už budu jen příjemně užívat čtení tvých fikcí... a díky za ně!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2014, 09:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Jen stručná poznámka k tomu, jak moc mu záleželo na tom, co si myslí druzí. Podle mě jim oběma na tom nikdy moc nezáleželo, proto žili tolik svérázně a vždy po svém... jinak by byli jen další průměrní lidé své doby, co nevybočují žádným směrem.
Presne tak, to ze im dvom VOBEC nikdy nezalezi na tom co si o nich a ich chovani kto mysli, bolo aj ostava najcharakteristickejsou crtou postav Joffreyho a Angeliky a to vo vsetkych knihach.
Vzdy robili to co uznali za spravne, bez ohladu na konvencie.

Samozrejme ze v mojej fikcii bude aj nova erotika. Po suboji to vsetko vsak bude trochu inak ako v knihe AG, ale nechcem prezradzat.
PS: Dakujem ze si si vsimla, ze sa snazim zachovavat styl AG. To preto ze tento styl sa mi velmi paci. Neviem vsak, ci je to len moj pocit, alebo zly preklad, ale novu Angeliku Integrale akoby pisal iny spisovatel. Musim si kupit aspon jeden diel v nemcine, aby som zistila co je na vine ze mam ten pocit.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2014, 09:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Téda Moirro, to je úžasný jakou máš rychlost psaní :D jdu číst pokračování...

Jinak k tomu Joffreyovi: možná jsem to špatně napsala, samozřejmě že nepovažuju Joffreye za drsoně který by si nikdy nepřiznal nic co se týče lásky atd. vždyť i v knížkách je monoho zmínek jak byl třeba něžný k dětem apod. v zásadě souhlasím se vším cos napsala nad jen mě prostě nepříjde reálný, že by si takhle povídal s Ninon (nebo alespoň tak jsem pochopila jeho charakter, jinak Tvoje fikce je suprová :D ). Třeba v jedné knize je tuším, zmínka že se tak trochu styděl za to že je zblázněný do ženy a dokonce do své manželky (ano je to tam v kontextu že se za to styděl před Arabama, ale tak myslím, že by to z části mohlo platit i pro evropskou kulturu). Otázkou pak je jestli by byl s Ninon natolik důvěrný přítel že by si jí teda takhle srdce vylíval...

Co se týče tý anulace (což je mimochodem hrozně zajímavý nápad) tak tam mi příjde že by to nikdy neudělal (což nevylučuje že o tom mohl takhle mluvit) vždyť by se tím strašně zesměšnil. On takový milovník který pořádá školy lásky na kterých "vyučuje" by veřejně přiznal že na manželku nestačil do takové míry že museli sňatek anulovat. Joffreyovi určitě záleželo jak vypadá v očích druhých vždyť přece Angeliku i prosil aby se nezmiňovala o jeho kousku kdy se převlíkl aby jí ukradl polibek před lidmi, že by se ztrapnil... tak nevím jestli by takové ponížení rozchodil :D
Ahoj

Ja si vobec nemyslim ze rypes, som rada ze si sa podelila somnou o tvoj nazor, a potesilo by ma keby tak urobili aj ine baby co citaju moju fikciu.

Len tak pre zaujimavost ti vysvetlim moj sposob uvazovania:

Ak by sa Angelika nikdy nebola do Joffreya zalubila, bol by mal iba tri moznosti. Znasilnit ju, zabit ju, (pretoze mu muselo byt jasne ze neostane cely zivot panna, a tazko by asi znasal ak by si niekoho nasla a bola stale jeho manzelkou) alebo anulovat to manzelstvo. Nehovoriac o tom ze chcel aj potomstvo. Ako by sa teda zachoval?
Co by si mu ty navrhovala ako riesenie, ak by sa Angelika nikdy do neho nezalubila? (co si my samozrejme pri muzovi ako Peyrac nedokazeme predstavit), ale ja vychadzam v mojej fikcii z toho, ze Peyrac si uz pomaly ale iste zacal mysliet ze u nej nema nadej. My vsetci dobre vieme ze laska sa neda nicim vynutit ani kupit. Bud sa to stane, alebo nestane. Ak iskra nepreskoci, neda sa nic robit.

Ninon a Joffrey boli podlamna nevyhnutne spriaznene duse.
Aj AG ako kazdy spisovatel, vlozila do svojej knihy skusenosti zo skutocnymi osobami. Peyrac mal az napadne spolocneho z jej manzelom, existovala Angelika ktora vyradila pani Montespan z obehu, len umrela velmi mlada a bola na rozdiel od Angeliky velmi hlupa. Vo Francii v skutocnosti vsak existoval parik podobny Peyracovcom za cias Ludovita strnasteho. On bol vraj taky skaredy ze si sneho cely zivot za to robila dokonca aj jeho vlastna rodina posmech. A aj on sam. Zrejme napriek vsetkemu nemal komplexy. Bol to vysoko inteligentny, charizmaticky muz a vraj mal pekne vysportovane telo. Zalubila sa donho vtedajsia najkrajsia zena kralovstva, vzali sa a zili roky rokuce v stastnom manzelstve.
Co sa tyka Ninon, tak to uz bol specialny pripad, vraj najinteligentnejsia zena v kralovstve svojho casu. A velmi krasna. Takze mala vela spolocneho z Angelikou. AG spomina ze Ninon ktora sa inak nikdy nedokazala naozaj zamilovat, dlho smutila za Peyracom, ked uz nebol jej milencom. Ninon a Joffrey by boli byvali podla mna spriaznene duse. Priatelia ktori si hovoria veci, ktore by nepovedali inak nikomu.
(aj ja mam podobnu zivotnu skusenost, takze nikto nemoze tvrdit ze je to nerealisticke, veru aj ja a moj byvaly sme sa zvykli spolu smiat na nasich novych vztahoch, a problemoch s nimi az nam slzy tiekli, a to ti vravim ze to bol poriadny tvrdas, baby co mal po mne sa mi stazovali ze vobec nedava najavo emocie)
Inak docitala som sa o Ninon jednu sialenu vec. Vraj stale vyzerala velmi mlada, a napokon sa raz do nej zamiloval jej vlastny syn, ktory vsak nevedel ze je jeho matkou, pretoze deti ktore mala nechala vzdy vychovavat muzmi ktory boli ich otcami. Kedze videla aky je z jej neustaleho odmietania nestastny, napokon mu prezradila ze je jeho matkou, a tento sa potom zastrelil!!!!

To co si spominala ze Joffrey sa mal vraj pred arabmi hambit za lasku k svojej zene, nieje celkom tak v knihe. Je tam len, ze sa obaval ze jeho arabski priatelia nepochopia ako niekomu moze byt tak vzacna jedna jedina zena. Ale ci napokon napriek vsetkym konvenciam Mulei Ismael nesmutil spolu z Rescatorom za Angelikou ked si mysleli ze umrela v pusti? Ci si neroztrhol plast vraviac „aka to zena“ a nepochopil bolest v Joffreyovom srdci?
Ved ci mu nebolo ako Rescatorovi !!!! jedno co si mysli cele Stredomorie, ked sa nechal kvoli Angelike vydierat Mezzom Morte??!!

A co sa tyka Europy, v tom case boli moderne preciozky, a tych muzov co sa im dvorili nazyvali umierajuci, takze laska v ziadnom pripade nebola hambou. Napokon neobisla ani samotneho krala, ktory sa naposledy ozenil z lasky! A to este ktomu zo zenou, ktora nebola zo slachtickeho rodu!
Ach a este o tom spievani v prestrojeni. Ak by to bola Angeliak aj niekomu vyrozpravala, Joffrey bol inteligentny a mazany vsetkymi mastami Ak by chel, bol by to celeotocil tak, ze isiel svoju zenu testovat aka je mu verna, takze by sa mu nikto nemohol za to smiat. Vyslo by to totizto tak, ze sa napokon on vysmieval svojej zene, tak ako si to veru aj Angelika myslela ked sa ho pytala:
Naozaj ste sa mi vysmievali?

V kazdom pripade sa budem tesit, ked mi aj v buducnosti napises tvoj nazor na pokracovanie mojej fikcie. A mozno aj navrhy ako by si urcite veci riesila ty.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 bře 2014, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Téda jak tak na to koukám úplně jste mě tu převálcovaly argumentama :D Tak ještě malou poznámečku k tomu zda Joffreyovi záleželo/nezáleželo co si o něm druzí myslí.

Myslím že mu to téměř ve všech oblastech bylo jedno, ale zrovna v případě nenaplněného manželství si nejsem jistá, jestli by to jeho mužská ještinost přenesla přes srdce. Podle mého názoru by mu na tomhle přestalo záležet až po letech třeba v Americe. Během let prošel charakterovou proměnou, která byla dána jednak věkem jednak životními událostmi které ho potkaly. V Americe byl daleko víc nezávislejší a daleko víc převyšující všechny, tam si myslím, že mu už opravdu nezáleželo na tom co si kdo o něm myslí nebo říká, v toulouských časech mi to sedí jen z části...

No nic to bychom se už pohybovaly v opravdu v hypotetické rovině, to je myslím, už na každém jak ho z knihy vnímá... Ale s tou otázkou jak bych to vymyslela já :D no můžu nad tím přemýšlet dneska a o víkendu při nekonečných směnách :D

Jinak ta úplně poslední fikce jak Angelika uvažuje když jí Joffrey opustí a odjede do Paříže ta je strašně hezká, jen mi opět příjde že se Joffrey chová strašně drsně, že jí pořád upozorňuje na to aby ho nepodváděla atd. Jako chápu že by ze své podstaty mohl mít takové myšlenky, ale příjde mi že mluvit takhle neustále k novomanželce je od něho takový moc drsný, negalantní a až prudérní :D vůbec Angelice nevěří. Řekla bych že průchod své žárlivosti dával opět až později (Amerika??) a až tehdy když si myslel že má důvod.

Tak fajn, jdu si do práce přemýšlet o Angelice a budu se těšit na Tvoje další pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 bře 2014, 20:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

No nic to bychom se už pohybovaly v opravdu v hypotetické rovině, to je myslím, už na každém jak ho z knihy vnímá... Ale s tou otázkou jak bych to vymyslela já :D no můžu nad tím přemýšlet dneska a o víkendu při nekonečných směnách :D

Tak fajn, jdu si do práce přemýšlet o Angelice a budu se těšit na Tvoje další pokračování.
Ahoj Dauphine, samozrejme ze sa pohybujeme v hypotetickej rovine, ale predstav si ake prekvapenie na mna cakalo tento vikend. Ani vlastnym ociam som nemohla uverit.
Je to uz dlhsie odkedy som si kupila nove vydanie Angeliky Integrale, ale okrem par stran z kazdej knihy som toho moc z nich neprecitala. V porovnani k poetickemu jazyku AG v starych knihach Angeliky, som bola znechutena, tak som to odlozila na neskor. Tento vikend, mi nebolo moc dobre, tak som dost casu prelezala posteli a precitala som cely 2 diel Toulouska Svadba, okrem inych prijemnych aj neprijemnych prekvapeni (napriklad ze sa dej musi odohravat na inej planete, lebo sa tam dako cudne, poprehadzovane striedaju rocne obdobia) som tam zazila na strane 226. Nasla som tam totizto 3 veci, ktore v starych knihach spomenute neboli, ale ja som ich nezavisle od knihy vymyslela vo svojich fikciach! Dobre som sa nat touto v skutku cudesnou zhodou zasmiala. Pretoze vsetko co tam Joffrey Angelike rozprava, rozpraval v mojej fikcii Ninon!
1. Ze to bola z Joffreyovej strany laska na prvy pohlad 2. Ako nanho zaposobila ked ju prvy krat zbadal a ze nie len krasa ale aj jej povaha ho ocarili 3. A ze si slubil ze si ju ziska a ju urobi stastnou
Vidis ako dobre toho potvoraka poznam? :D :D :D
Zrejme mame s pani AG nanho podobny nazor...samozrejme az na to rozpravanie o anulovani manzelstva..ale to nebolo z mojej hlavy..to bolo inspirovane tym velmi cudnym novym filmom...v com sme sa este celkom nezhodli je ze Angelika vravi ze Joffrey sa nezenil kvoli potomstvu, ale ja viem ze Molines vravel ze Peyrac sa tak ci tak planoval prizenit sa do dobrej slachtickej rodiny.
Ale ak oty vravis, kazdy tu knihu citi inac. Takze ak budes mat cas napis co si vymyslela a ako sa ti pacilo moje pokracovanie. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 dub 2014, 17:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět velmi vydařený příspěvek - líbí se mi, že se kromě dialogů dozvídáme i něco z dalšího Angeličina života v paláci a jejích zvyklostí :). Obdivuju, jak o těch situacích dokážeš přemýšlet v souladu s knihou.
Diskuze, která vznikla kolem hypotetické situace, zda by Joffrey v případě neúspěchu anuloval manželství, mě inspirovala k nové anketě na hlavní stránku, už jsem jí Jeanne poslala :)
P.S. Pokud by diskuze o anulování měla pokračovat, založme, prosím, nové téma :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 dub 2014, 21:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Opět velmi vydařený příspěvek - líbí se mi, že se kromě dialogů dozvídáme i něco z dalšího Angeličina života v paláci a jejích zvyklostí :). Obdivuju, jak o těch situacích dokážeš přemýšlet v souladu s knihou.
Dakujem za povzbudive slova :oops: :) Snazim sa v mojej fikcii zachovavat urcite pravidla z ucty a obdivu k AG. Aky to genialny napad, zabalit vyucovanie historickych faktov a inych poucnych veci do (nielen) lubostneho romanu! Paci sa mi jej styl akym pisala, a nevidim naozaj dovod aby prekladatelia nadherne poeticke vety ako napriklad: Citila ze nechysta na nu jarmo manzelske ale jarmo lasky. Menili na: Angelika spravne citila ze si ju nechce podrobit ako manzelku, ale ako milenku. To prve je typicka AG, to druhe musel niekto po nej "opravovat". Opravovat kde nebolo co! Nehovoriac o tom ze ked je niekto niekoho milenka, este nemusi ist o lasku.

Mam toho popisaneho dost vela, ale kedze niektore "state" su nedokoncene, a musim poopravovat gramaticke a ine chyby (lebo mi nezalezalo 100% ako to pisem, ked to povodne bolo urcene len pre moje oci) pojde to teraz zrejme o cosi pomalsie. Ja Joffreya v kazdom pripade nechcem dat tak rychlo "upalit", nech si to predtym este pekne uziju. ;-) :)

Ako som uz predtym povedala, ked tym len par ludi aspon trochu potesim, tak to stalo za to ze som to sem dala.

Naozaj by ma inak zaujimali nazory na to, co by Joffrey urobil ked by si nebol dokazal ziskat Angelikine srdce. (co si my dievcence uprimne povedane asi nedokazeme predstavit, ale aj v mojej fikcii si to on len namysla ze prehral) Nikdy neuverim tomu ze by si ju vzal na silu. Ale ani tomu nie ze on by si nasiel zasa milenku, a jej by dovolil to iste. Takze mne fakt v takom pripade nic ine nevychadza ako manzelstvo anulovat.

Samozrejme ze som otvorena aj pre ine pripomienky/navrhy k mojej fikcii

Takze zatial dakujem ze s te mi tu poskytnuty priestor sa o moju fikciu podelit. Inak je tu tolko super zaujimavych veci na strankach aj na fore, aj pre mna tu je este toho cela kopa na citanie! Super! :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 dub 2014, 22:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, ahoj mám k všem těhle tématům docela dost co bych chtěla říct, zrovna dneska jsem přemýšlela nad tím rozhovorem mezi Joffreyem a Ninon a naťukla jsem co by právě Joffrey dělal kdyby mu to s Angelikou nevyšlo... bohužel teď jsem maximálně pracovně vytížená a takhle večer už jsem tak unavená že nejsem schopná číst natož pak něco kloudného napsat :D snad jen malá poznámka k poslední fikci - je naprosto nejlepší, hrooozně hroozně krásná!!!! Nemám nic co by mi tam nesedělo, jen jsem si to čtení užívala, Moirro myslím že se zlepšuješ a prosím pokračuj!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 dub 2014, 14:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ahoj, ahoj mám k všem těhle tématům docela dost co bych chtěla říct, zrovna dneska jsem přemýšlela nad tím rozhovorem mezi Joffreyem a Ninon a naťukla jsem co by právě Joffrey dělal kdyby mu to s Angelikou nevyšlo... :D snad jen malá poznámka k poslední fikci - je naprosto nejlepší, hrooozně hroozně krásná!!!! Nemám nic co by mi tam nesedělo, jen jsem si to čtení užívala, Moirro myslím že se zlepšuješ a prosím pokračuj!!
Dakujem za pochvalu, som velmi rada ze sa ti to pacilo :oops: :D

Dufam Dauphine ze nebudes stale pracovne tak vytazena a najdes si cas podelit sa tu o tvoje postrehy a napady. A jedneho dna sa hadam dostaneme aj k tomu poslednemu, zatial este neexistujucemu dielu ;-) :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 dub 2014, 14:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Moirro, jsme všichni rádi, že se tu objevil někdo s tak rozsáhlou fkcí (naposledy jsme s napětím sledovali tu Dášinu z 21. století)..., ani jsem si nevšimla, jestli někde zmiňuješ, jak jsi nás našla...?
A ja som rada ze napokon moja fikcia nasla aj par citatelov. Toto forum som nasla uz v roku 2008, ani si nepamätam ako. Aj som uz zabudla, ze som sa vtedy zaregistrovala. Znovu som stranku objavila, ked som si pri pisani mojej fikcie overovala nejake fakty z knihy AG, aby to aj v mojej fikcii sedelo, pretoze som toho nazoru ze clovek by nemal klamat ani sameho seba. Ked som to pisala, ani ma to len nenapadlo ze sa s tym mozem niekde aj podelit. Napadlo ma to az ked som citala tu velmi peknu fikciu akoby snad mohlo dopadnut stretnutie Angeliky a Joffreya v stredozemnom mori, ak by mu nebola utiekla.
Upozornila som na moju fikciu aj na FB, z umyslom upozornit tych ktori poznaju len film, ale nie knihu, ze sa toto uzasne dielo od pani Golonovej vskutku oplati si precitat.
Ked som len v jednom cloveku vzbudila zvedavost vziat si jej knihu do ruk, tak sa to oplatilo.
Velmi dufam ze svojich citatelov, a ani seba nesklame, a dokonci svoje celozivotne dielo tou poslednou dlho ocakavanou zaverecnou castou.
A ktovie, mozno objavia jej knihy este aj buduce generacie.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 dub 2014, 10:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ďábel a čarodějka - jedním slovem SKVĚLÁ fikce!! Uvěřitelná,svižná a navíc nesmírně vtipně napsaná. Asi si začínám zvykat na tu slovenštinu.
V takovéto a podobné příběhy jsem doufala, když začaly vycházet nové díly, ale kromě jedné pasáže (kterou tu už předtím uveřejnila Jeanne jako překlad z německého vydání), se o soukromí našich hrdinů nedozvídáme nic nového, což mě osobně nepřestane mrzet.
Tvá fikce do děje krásně logicky zapadá, ukazuje další společné stránky obou. Nepochybuji o tom, že Angelika dítě vyléčí, čímž jistě získá potřebné body v Joffreyových očích :)
P.S. Ta poslední pasáž se služebnictvem prostě super, nasmála jsem se! .. Jen tam mohl být schovaný za bukem ještě Clément Tonnel, který pak půjde donášet třeba arcibiskupovi :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Slovenstina
Napsal: 04 dub 2014, 21:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha
No nieje to prakticke? Hned je v tom zabudovany aj kurz Slovenciny. :D :D Aj ked si myslim ze Slovencina bez dlznov a mäkcenov niektorym pride ako cinstina. Inak uhadla si ;-) Clement Tonel za bukom urcite schovany bol, a aj si vsetko poctivo zapisoval, ale on pracuje pre inych panov. donasat arcibickupovi ide v mojej fikcii niekto iny. ;-)

Jeanne
ano naozaj nieje nic lepsieho ako prechadzka/beh jarnou prirodou

Dnes som sa inak nasmiala na obsahu rubriky o tom ci Joffrey v Toulouskyh casoch podvadzal alebo nepodvadzal Angeliku.
Prave mu chudackovi pisem obhajovaciu rec, a rozmyslam co by do nej este dal Desgrez ;-) :D :D
Bacha nato! kedysi som pracovala v justicnom palaci!!! :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
gab
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 dub 2014, 23:16
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2014, 23:07
Kontaktovat uživatele: SZ
 
precitala som tvoje pribehy a musim povedat, ze cakam na dalsie, hlavne tie, kde uz sa "daju" konecne dokopy :D , vyrastala som na knihach o Angelike, citala na matematike pod lavicou, v kniznici mam vsetkych 14 dielov a tvoje pribehy sa citaju velmi dobre, preto sa budem tesit ako to vsetko bude pokracovat....
a myslim si, ze Joffrey ju nepodvadzal, chlap ked velmi a mocne lubi, tak lubi, trapi sa a premysla nad tym, ako "dobit" svoju vyvolenu....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 dub 2014, 10:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak je. Presne nad tym premysla teraz Joffrey, ide menit taktiku. To by nebol Joffrey aby nieco poriadne blaznive a samozrejme vzdy tak trochu diabolske nevymyslel. ;-) Este si vsak uziju spolu trochu zabavy kym ju bude napokon moct stisnut do narucia. Najväcsie hluposti dokaze clovek vari postvarat iba z lasky, hlavne s tej hlbokej osudovej, takze sa netreba cudovat „trochu“ cudnemu chovaniu oboch nasich hrdinov. ;-) :D
PS: Ja som na tych knihach vyrastala tiez. Je to cudny fenomen,ale vzdy ked ma postretne nejake tazke obdobie v zivote ukludnujem sa citanim Angeliky. (a pisanim fikcii)
:D :o :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2014, 13:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokial si dobre spominam, celkom na zaciatku vychadzal pribeh Angeliky od AG v akomsi casopise. (kde su tie casy!) Takze toto by nebol byval az taky zly napad navnadit citatelov aby zajtra rano stali v rade pred novinovym stankom kupit si novy vytlacok ;-)
:D
PS: Hviezdne nebo musim este poopravovat a potom ho sem hned supnem ;-) :D


Nahoru
Profil Citovat
gab
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2014, 14:27
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2014, 23:07
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeminku, uz ma svrbia dlane, co sa neviem dockat pokracovania :D ... ako to len vydrzim :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 dub 2014, 22:22
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tvoja fikcia dostala aj mňa a tiež už netrpezlivo čakám na hviezdne pokračovanie :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 dub 2014, 12:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem :oops: :D Som rada ze sa fikcia paci.

PS: Dobre som sa nasmiala nad tym vyhlasenim "dufam ze tentokrat neskoncime len u hviezd", lebo to bolo zrejme presne to co si myslel aj JOffrey ;-)
:D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Hviezdy
Napsal: 12 dub 2014, 08:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc hviezd? Ako poznam pani AG ta by veru na 10 stran bola povysvetlovala celu hviezdnu oblohu hi-hi :) a nezabudajme tiez ze v jej knihe je svadba v lete a potom uz je v knihe jaro! duben/april a este niesu spolu! teda to trvalo vyse pol roka Takze ja vo svojej fikcii snazim ukazat co asi Angelika a Joffrey v tom case vyvadzali ;-) :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 dub 2014, 18:25
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
celé som to zhltla aj s navijakom a pri scéne, ako ju bozkáva na šiju, mrazilo aj mňa. Super napísané, teším sa na pokračovanie. Túto časť ich života autorka naozaj dosť odflákla :) a preto ma veľmi teší, že dopĺňaš medzery, ktoré Anna Golon zanechala :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 dub 2014, 21:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Som rada ze sa ti to pacilo :D Mna trochu mrzelo ze AG venovala viacej priestoru Angelikinemu vztahu z Philipom a inymi muzmi ako tym viacej ako 3 rokom ktore Angelika a Joffrey spolu stravili v Toulouse. Pri tak "trochu" vystrednych povahach nasich dvoch hlavnych hrdinov som si nevedela predstavit ze by nebolo o com pisat ;-) :D

PS: Musela som sa sama dnes opravit, zo "zakazanej cokolady" som musela urobit "zakazanu maskrtu" pretoze tabulkova cokolada v tom case sama neexistovala. I ked clovek pise len fikciu, musi si davat pozor v akom storoci sa nachadza a co existuje a co este nie ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 dub 2014, 23:09
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak to ťa obdivujem. máš neuveriteľnú fantáziu a ešte dokážeš myslieť aj na to, čo v danom storočí bolo a čo nebolo. si fakt dobrá. pobavila som sa na tejto časti a strašne sa už teším na "výlet". :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2014, 10:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Som rada ze si sa pobavila. Bujnu fantaziu som uz veru mala od malicka, ja vidim cele filmy pred ocami, aj z dalogmi, a potom to uz len zapisujem :D
Veru treba mysliet v akom storoci sa clovek nachadza, ako napriklad na vylete na ktory idu by bolo cudne ak by grof vytiahol z vacku zapalky taktiez ale treba davat pozor na casovu os (pani AG ju ma tosku pomotanu) a na rocne obdobia. Nemozem predsa opisovat zrele olivy na stromoch zaciatkom aprila..A tiez si musim uvedomit aka vzdialenost sa dala v tom case prejst na koni za dve hodiny, takze ich nemozem poslat na jednodnovy vylet niekde 40 km odtial, i ked som povodne chcela, pretoze tam bolo jedno velmi zaujimave, magicke miesto, ktore v starych casoch patrilo Toulouskym grofom.....
Kedze poznam sama seba ze si okamzite v knihach ktore citam, taketo nezrovnalosti vsimnem, tak sa snazim aj vo fikcii davat si na to pozor ;-) Ako som uz vravela, koho mam klamat, samu seba?
Obdivujem pani AG za jej rozsiahle reserse a historicku hodnovernost v kazdom aj tom najmensom detaili..vskutku majstrovske dielo
PS: jedno mam s pani AG splocne, najradsej pisem rukou, lebo pocitac rusi vlny mojej fantazie...a potom to samozrejme musim prepisovat ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2014, 10:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
si jednoducho úžasná. nemám slov. vďaka ľuďom ako ty verím, že 15. diel Angeliky bude. Však nikde nie je napísané, že autor musí byť identický s predchádzajúcimi štrnástimi, nie? aj pokračovanie Odviate vetrom na písala úplne iná autorka. a musím povedať, že sa mi veľmi páčilo (na rozdiel od filmu, ktorý zase nieviem prečo natočili úplne o inom :( )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Fikcia k fikcii
Napsal: 14 dub 2014, 13:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Jeanne
No len pis zlaticko! Vobec by mi to nevadilo . Ba naopak! Fikcia na fikciu, to tu este asi nebolo. Dobre som sa na tomto tvojom vyhlaseni zasmiala.
:D :D
Tak trochu ta podozrievam ze ty si chcela aby to vtedy v noci v tej hvezdarni dopadlo inac ;-) (aj Joffrey si to istotne zelal)
Nevadilo by mi precitat si aj inu verziu ;-)
Inak presne to bol moj zamer, ako hovoris „akoby to ani nebola fikcia“ chcela som aby to celkom zapadlo do tej povodnej knihy....
ja by som si napriklad priala pokracovanie fikcie zo stredomoria ,ktoru pisala Dasha doslova zboznujem tu uzasnu vetu:
ZITAT: „Možná už jste slyšela o tom, že mi říkají Čaroděj Středomoří. Nevím, zda ta přezdívka není spíš hanlivá, ale rád bych se vám Angeliko pokusil váš sen splnit. A také sobě…“

Inak moja fikcia sa aj tak trochu odklana od originalu co sa tyka suboja a ich prvej noci lasky...ale nebudem dopredu prezradzat......
Ale kedze sa umna jedna zvätsiny o doplnanie povodnych knih (nezabudajme ze som si to povodne pisala len pre seba) tak sa samozrejme drzim stylu pani AG.
Pri novych vydaniach sa stazuju aj citatelia inojazycnych vydani, nielen toho v cestine, napriklad na nemeckom fore, ze su tam state ktore akoby pisal iny spisovatel. Myslim vsak ze to nieje chyba AG, mala len zlych poradcov, lebo aj nemecke vydavatelstvo sa chvali citujem: „novy MODERNY preklad“
Ja osobne nepovazujem nic za hlupejsie, ako ked slachtic v 17 storoci rozprava jazykom baroveho svihaka z 21 storocia.......... napr. : „ja ti dam jesterku“
Svet show bussinesu v ktorom som sa dlhsiu dobu pohybovala ma vela spolocneho zo svetom vydavatelstiev , takze vskutku mam podozrenie ze uz Francuzki vydavatelia a lektori co to „zmodernizovali“.......

PS: Roky uz nosim v hlave jednu knihu o velmi podobnej dvojici, ale v obdobi technickej revolucie, ked sa este nosili dlhe saty ale uz zacinala vsetka mozna technika kedy ON, tiez slachtic, ma jazvy po spaleninach, bude hladat zlato, ale tentokrat to cierne (ropu) a ONA sa bude borit proti predsudkom muzov ze zena nemoze skumat v oblasti farmacie...tiez si ho nevezme dobrovolne...no mozno ju niekedy dopisem....niektore state uz mam
---------------------------------------------------------------------


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2014, 13:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
si jednoducho úžasná. nemám slov. vďaka ľuďom ako ty verím, že 15. diel Angeliky bude. Však nikde nie je napísané, že autor musí byť identický s predchádzajúcimi štrnástimi, nie? aj pokračovanie Odviate vetrom na písala úplne iná autorka. a musím povedať, že sa mi veľmi páčilo (na rozdiel od filmu, ktorý zase nieviem prečo natočili úplne o inom :( )
Dakujem za pochvalu
:oops: :oops: :D
Ja si tu 15 knihu uz pomalicky pisem ;-) nemozem prezriet ze ten posledny diel je taky neuzavrety, a ze sme sa nedozvedeli ako prebiehali rozhovory Joffreya z Kralom, urcite sa stretne aj z Ninon, ktora uz medzi casom byvala aj Angelikina kamaratka, a aj s Desgrezom ved vela riskoval ked ho obhajoval ....aj Andijosom...ved boli najlepsi priatelia a tiez nie ci sa teda vratia do Francie alebo predsa len ostanu v Amerike

ale stale este dufam ze AG ju uz ma napisanu :D
premna bude potom velmi zaujimave porovnat moju verziu z jej


Nahoru
Profil Citovat
gab
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2014, 14:30
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2014, 23:07
Kontaktovat uživatele: SZ
 
presne tak, ten 14ty diel mi tiez pripada neuzavrety a stale cakam, ze sa objavi 15ty a ze konecne zostanu ako rodina spolu :wink: a doriesia sa mnohe veci
k Tvojej fikcii, znova super citanie, uz si to predstavujem ako idu na konoch, Joffreya nahodou udrie haluz zo stromu, ona ho bude osetrovat, dotkne sa ho rukou na cele, prebehne nimi ohen.... no asi tak... ja uz len dufam, ze on konecne "prida plyn", vsak uz ju ma skoro pripravenu na zahryznutie :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Haluz zo stromu
Napsal: 14 dub 2014, 15:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tu verziu z haluzou zo stromu, by si mohalt napisat ty :D :D ako fikciu k fikcii ;-)

moja verzia pribehu je uz totizto napisana, len to sem davam postupne, pretoze to musim upravovat, doplnat a opravovat.....
Joffrey zamerne pridava plyn opatrne ;-) aj ked si sem tam sam nieco pokazi pretoze jednoducho nedokaze nebyt ironicky, ako vtedy ked ju rano nasiel v hvezdarni a Angelika ma potom pocit ze sa jej vysmieva.....


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 dub 2014, 17:06
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
asi som blbá a zbytočne sentimentálna ale je tak krásne čítať vás... čo by Angelika spravila, čo by povedala, čo by cítila, ako by to mohlo byť, atď... Strašne ľutujem, že nemám t.č. absolútne priestor (myslím časový) na písanie, hneď by som sa k vám pridala :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 dub 2014, 17:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sentimentalne sme tu asi vsetky ;-) :)

Hadanka k poslednej casti fikcie: Planoval alebo neplanoval Joffrey tu burku? :D


Nahoru
Profil Citovat
gab
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 dub 2014, 18:15
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2014, 23:07
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dobre je to , dobreeeeee :lol: .. uz sa to pomaly ale isto zamotava a namotava na dobru cestu.... jasne, ze tu burku planoval :lol: vycital to z hviezd :lol: :lol: :lol:
uz len dufam, ze konecne prelomi ten pevny mur... vsak ma tolke skusenosti tak musi vediet, ze ona ho lubi.... :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 dub 2014, 20:34
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no, nebudem prekvapená, ak vytiahne z batožiny ešte aj nejaké periny. :) pekne sa nám to zamotáva. ja tipujem, že k ničomu nedôjde, ale strávia úžasnú noc, ktorá im pomôže poznať sa a dôverovať si navzájom. Som strašne zvedavá, či môj tip vyjde už sa teším, že čo bude v noci.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 dub 2014, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
no, nebudem prekvapená, ak vytiahne z batožiny ešte aj nejaké periny. :) pekne sa nám to zamotáva. ja tipujem, že k ničomu nedôjde, ale strávia úžasnú noc, ktorá im pomôže poznať sa a dôverovať si navzájom. Som strašne zvedavá, či môj tip vyjde už sa teším, že čo bude v noci.
Nuz veru, keby to Joffrey bol ozaj planoval ze ju vezme tam hore, tak by tam ta perina bola. Uhadla si nieco z mojej fikcie ;-) ale to uz si precitas sama
Ale to ze zacne prsat samozrejme vedel, pretoze ked ho prosila aby ju vzal hore, spomenul ze sa dako zatahuje obloha, a chvilu aj uvazoval ci maju ist, ale zasa vyhralo to diabolske v nom tak isli, i ked uz dopredu vedel ze to asi dopadne tak ako to dopadlo. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 dub 2014, 12:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
gab píše:
uz len dufam, ze konecne prelomi ten pevny mur... vsak ma tolke skusenosti tak musi vediet, ze ona ho lubi.... :oops:
Zlaticko ked je clovek SKUTOCNE sialene zamilovany NEVIE NICOVATE NIC.... ani pomaly uz ako sa vola ;-) :D

PS: Niekedy dokonca ani len to ze je sialene zamilovany


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 dub 2014, 12:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
mňa práveže baví to naťahovanie. to jemné šteklenie a iskrenie medzi nimi, mimika, gestá, nedopovedané slová, bojazlivé dotyky. ja si to tak strašne rada vychutnávam. ja by som práve že chcela poprosiť Moirru, aby to "skutočné milovanie" oddialila čím najviac. V tomto prípade sa mi zdá príťažlivejšia tá CESTA ako samotný CIEĽ. :)
Aj umna si este Peyracovci uziju spolu viac ako dost, pridu este casi nekonecnych milostnych radovanok, ale najskor sa tam musia poctivo dopracovat. ;-) :)

Joffrey v ktorejsi z knih od AG sam o sebe prezradza, ze zvadzanie a neskorsie zaucanie plachej a zaroven zmyselnej Angeliky bola jeho najkrajsia lubostna skusenost.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 dub 2014, 18:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, tak toto som si dokonale užila! Bolo to presne také, aké som si predstavovala - jemné, šteklivé, plné prebúdzajúcej sa lásky a súboja túžby a strachu. Krásne sa mi to čítalo. Strašne mám rada tie momenty, keď Joffrey prekonáva sám seba len aby ju nevystrašil a pritom po nej tak straaaaaašne túži. Teším sa na lámanie sŕdc. Nenechaj nás čakať dlho :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 dub 2014, 21:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka píše:
Moirra, tak toto som si dokonale užila! Bolo to presne také, aké som si predstavovala - jemné, šteklivé, plné prebúdzajúcej sa lásky a súboja túžby a strachu. Krásne sa mi to čítalo. Strašne mám rada tie momenty, keď Joffrey prekonáva sám seba len aby ju nevystrašil a pritom po nej tak straaaaaašne túži. Teším sa na lámanie sŕdc. Nenechaj nás čakať dlho :)
Dakujem :oops: :) som rada ze som tvoje ocakavania nesklamala


Nahoru
Profil Citovat
gab
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 dub 2014, 21:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2014, 23:07
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Abulienka píše:

Joffrey v ktorejsi z knih od AG sam o sebe prezradza, ze zvadzanie a neskorsie zaucanie plachej a zaroven zmyselnej Angeliky bola jeho najkrajsia lubostna skusenost.
stara dobra pravda hovori, ze cim sa tazsie laska dobyja, tym je vzacnejsia... takze si myslim, ze prave preto bola tato laska pre neho tak nadherna a nezabudnutelna, chlap so zivotnymi aj inymi skusenostami zrazu dostal "sok" :D a zasiahlo ho to priamo do srdca.... to v co mozno nedufal, zeby sa mu to mohlo prihodit :wink: a musel sa velmi ovladat, aby nemala z neho strach a dôverovala mu
takze budem trpezlivo cakat, ako sa to bude vyvijat a pripominat si, ze to je 17. storocie, v ktorom sa o laske hovorilo len "potajme" :lol: ? :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 dub 2014, 16:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
gab píše:
takze si myslim, ze prave preto bola tato laska pre neho tak nadherna a nezabudnutelna, chlap so zivotnymi aj inymi skusenostami zrazu dostal "sok" :D a zasiahlo ho to priamo do srdca.... to v co mozno nedufal, zeby sa mu to mohlo prihodit :wink: a musel sa velmi ovladat, aby nemala z neho strach a dôverovala mu
:lol: ? :shock:
nazdavam sa ze slavny predseda Skoly lasky bol prvy krat v zivote skutocne zamilovany ;-) :D

PS: kde je tvoja fikcia o tom ako po ceste padlo Joffreyovi na hlavu to poleno?
:twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 dub 2014, 19:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně jsem si udělala čas a pohodu, abych dočetla všechn nové fikce, které se tu nahromadily (a sotva jsem si oddechla, že mám splněno, koukám, že je tu hned nová fikce a nové téma 8) ) .... Chtěla jsem jen napsat, Moirro, že jsi SKVĚLÁ!!!
Asi je to tím, jak se zlepšuje moje schopnost vnímat slovensštinu, poslednní fikce jsem si vytiskla, protože neraa čtu text z notebooku, a prostě jsme si jenom užívala a chvílemi čistě žasla - podle mě to není vykrádání AG, ale AG nejspíš nějakou časoprostorovou dírou vykradla Tebe, protože je evidentní, že dokážeš některé myšlenky, nápady, vtipy, vyjádřit lépe, dokonaleji a barvitěji než ona. Nepotřebuju k tomu ani žádnou erotiku, protože u toho zažívám orgasmus i bez toho :lol: :lol: :lol:
"Já svým podnikáním, které tak odsuzuje, plním královské pokladnice. Ale arcibiskup chce, abych plnil i ty církevní. Byl bych blázen, kdybych to dělal, protože bych si v podstatě financoval své nepřátele, kteří o mně všude rozhlašují, že jsem se spolčil s ďáblem.." DOKONALÉ!!!!
Nemá cenu opisovat všechny pasáže, u kterých jen nevěřícně zírám, třeba i ten detail s roztrhaným živůtkem, Joffrey načapá Angeliku ve hvězdárně.. to se mi mimochodem líbilo i proto, že v dílech, kdy jsou A. a J. opět šťastně spolu, je AG nechává dost často pohádat nebo je na něj Angelika z nějakého důvodu prostě naštvaná, aby bylo docíleno aspoň nějakého napětí. A náš milovaný Joffrey, kdykoli má příležitost Angeliku poškádlit, nebo dokonce urazit, si to vždycky s gustem vychutná. V novém vydání dokonce dámy "uráží" schválně a pak si je udobřuje drahými prsteny! Přiznám se, že ta představa mě pobuřuje, ale v podstatě dokonale odpovídá legendě pohádkově bohatého vládce Toulouského panství.
Jsem nadšená, že Tvá fikce stále pokračuje a jsem moc ráda, že jsi mezi nás zavítala. Je to více než příjemné oživení! :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Casova diera
Napsal: 19 dub 2014, 21:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha dakujem za pochvalu :oops: som rada ze si predsa len moje "dielo" naslo citatelov.
Ale musim aj uprimne priznat, ze ak by nebolo byvalo tvojej nadhernej fikcie zo stredomoria, ktoru som si ja vtedy tiez vytlacila hi-hi
:lol:
tak by ma nebolo napadlo ze to niekde mozem aj zdielat
Verim ze aj u teba raz pride pokracovanie, a mozno sa ja pustim aj do fikcie na fikciu Stredomorie ;-)

S tou casovou dierou to je cudna zalezitost, pretoze ked som bola chora mne sa to vzdy zjavovalo ako film pred ocami ked som lezala v postieli. Ako keby mi to niekto vyslielal ako serial. Takze viem ako vyzera palac aj zahrady aj komnaty. Asi to bolo vysielanie s tej diery. ha ha :D Kvoli tomu som to casto skrabala rychlo rukou na papier a az potom to prepisovala. Dodnes musim niekedy hladat casti po papieroch ked to tu davam, ale samozrejme ze aj doplnam. Ale vtedy musim zasa pockat kym mi "zapnu vysielanie". Nemam rada ked to robia ked zrovna stojim pod sprchou alebo sa prechadzam vonku, lebo potom sa hnevam ze to snad zabudnem kym sa dostanem k tomu to zapisat. Mozno je to to comu spisovatelia vravia ze ich musi kopnu muza. ;-) :twisted:
V kazdom pripade aj pre mna samu bolo vzdy napinave, ako to bude pokracovat. :roll: :shock:

Inak boli veci co sa mi v novej knihe Toulouska Svadba pacili, ale dve veci sa mi nepacili, to v tej hvezdarni bolo take nedorobene a velmi cudne a potom tiez co ty spominas ze damy zamerne urazal a potom si ich kupoval prstenmi..to mi k Joffreyovi jednoducho nepasuje.
Teda nechajme sa prekvapit co mi zasa z ciernej diery bude prichadzat, lebo nepouzivam len veci co uz mam napisane, ale pisem aj nove.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Hvezdaren
Napsal: 20 dub 2014, 14:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
OH! Hadam si nemyslis ze v mojej fikcii boli ti dvaja vo hvezdarni posledny krat? :twisted: :D

No veru ze bez vyskumu tej doby sa to pisat neda! Ja uz som si pozistovala dost, ale mrzi ma ze i ked ovladam 8 jazykov, prave francuztina mi chyba, i ked hodne rozumiem, lebo som do Francuzka chodila a viem dost dobre taliansky. (Co teda znamena ze Okcitansky rozumiem ovela lepsie ako Francuzky, pretoze to bol jazyk ktory sa podoba latincine takze z Joffreyom, keby sa tu teraz zjavil by som sa bez problemov dohovorila!) :D

Presne na problemik historickej ieruhodnosti som teraz narazila v pokracovani mojej fikcie Toulouske casy, ze musim presnejsie opisat miesta kde sa odohrava to co nasleduje, na rozdiel od verzie kde som si o len tak pisala pre seba.

Uz aj pri takej malickosti ako bol ten vylet na tu zrucaninu hradocku, som musela vediet aspon to ze je tam vyhlad na midi Pyrenee, coto o olivach a o Elenoore Aquitanskej a aj to ze na zapalovanie ohna sa samozrejme pouzivalo kresadlo a nie zapalky, ktore este nexistovali. Viem ze aj tou pistolou co maj joffrey by sa bol ten ohen dal zapallit, ale nikde som nenasla presny opis ako.
Ale moja "casova diera" mi poslala tu verziu z bleskom ha-ha :D
Ale aj ak by clovek pisala len sceny z vyzliekanim, tak musi aspon priblizne vediet ake spodne pradlo sa v tom case nosilo.
Uz som spominala ake su reserse pani AG fantasticke a historicky vierohodne, az do poslednej snurky na bote ;-) a velmi ju za to obdivujem, lebo to je neuveritelna kopa roboty.
A ked sa napokon budem venovat tomu poslednemu dielu, ani mna to neminie. :roll: :roll: :shock:

A mas absolutnu pravdu, AG uz na tu dobu pisala velmi odvazne a otvorene o milostnych dobrodruzstvach Angeliky. A to ze urobila urcite ovela viacej resersi v tomto smere, ako co mohla pouzit, som si celkom ista. ;-)

PS: Zistila som aj jake tazke je nieco spätne najst v rukou pisanych dokumentoch, takze AG si musela pamätat co uz napisala, preto ma mozno trosku pomotanu casovu os. A samozrejme dnes sa da v na pocitaci pisanych dokumentoch lahko hladat, a na reserse mame aj internet.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 dub 2014, 20:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak teď jsem konečně dočetla všechny tvoje fikce až po Vládce hromů no. 3. Bože!!! Chtěla jsem ti nejprve vypsat všechny věci co se mi tam líbily ale vůbec teď nemůžu, nemůžu najít vhodný slova která by vystihla jak strašně moc se mi to líbí (snad je ještě přípustné mít ve dvaceti puberťácké záchvaty nadšené hysterie :D protože jeden takový teď mám, no dobře jen trochu - ať se tu zas úplně neznemožním :lol: :lol: ) Ne vážně, je to naprosto dokonalý. Zpracováváš témata která mám nejradši i v knížkách AG a zpracováváš je snad líp a hlavně detailněji a ve větším měřítku než AG!! Tolik krásných detailů. Dokonalost!!!
Fascinuje mě jak jsi se do toho obula a jak ty fikce chrlíš jak na běžícím pásu a přitom jsou stále lepší a lepší, týjo jsem strašně napjatá jaké překvapení nám chystáš v další, lepší už to snad nemůže být :lol: A jak jsme se bavily o tom Joffreyovi v diskuzi k mé fikci zdá se mi, že ho necháváš pěkně vydusit v tom čekání než se mu Angelika vzdá :D ale myslím že je to tak nejlepší, jak už tu psali ostatní, je hezký pozorovat jak se jejich vztah vyvíjí krůček po krůčku, čeká na svou lásku přesně v souladu s trubadúrským učením.
PS. taky jsem měla naplánovanou fikci (i když jen v hodně hrubých obrysech) s Joffreyem a Angelikou jak si vyjedou a zmoknou, pěkně si mi to vyfoukla :lol: ale to nevadí, stejně bych to nenapsala líp. Budu si muset sakra pospíšit se svýma fikcema nebo už tu nezbude žádné téma na které by se dalo něco napsat při tvém úžasném tempu :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Hviezdy
Napsal: 22 dub 2014, 20:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
a nezabudajme tiez ze v jej knihe je svadba v lete a potom uz je v knihe jaro! duben/april a este niesu spolu! teda to trvalo vyse pol roka

milá moirra,
tvoje príbehy sú tak neskutočne skutočné, že nazývať ich fikciou mi nepasuje... :wink:
sú tak úžasné a dokonalé, sú romantické, pikantné, záhadné a lákajú snívať... tým ako zachovávaš štýl, rozhovory medzi Joffreyom a Angelikou, jednoducho perfektné.
Prídu mi, akoby boli napísané už dávno len ich zabudol vydavateľ vytlačiť do knihy, pani AG sa mohla trochu viac venovať ich spoločnému životu (aj keď to potom v 6 - tom dieli a v tých nasledujúcich dobehla a venovala im dvom oveľa viac priestoru).
obdivujem tvoju znalosť histórie, ako si nezabudla hlavne tú časť s vidličkou, aj dejiny okolo Eleonóry Aquitánskej
(v tomto mi nedá nespomenúť ešte jednu dosť významnú osobu francúzkych dejín, krása a životný príbeh Diany de Poiteres - niekedy mi príde, akoby aj z jej života pani AG trochu načerpala námet ) - ale to len na okraj

neber to v zlom, ak ťa opravím a ak dovolíš, trochu som si pospomínala :idea: na dej z knihy pani AG a trvalo im to dlhšie než pol roka kým sa do seba zaľúbili:
svadba v Poitou bola v apríli 1656, trvalo pár týždňov, kým prišla do Toulouse tak bola niekedy máji - júni 1656, v zime prišiel na návštevu Bernalli, škola lásky sa odohrávala v letných mesiacoch, keďže už bolo horúco, vtedy ju konečne získal a až začiatkom zimy 1658 bola tehotná a malý Florimond sa narodil 1659 ( v letných mesiacoch), v roku 1660 išli na káľovskú svadbu, kde aj zatkli Joffreya a malý Cantor sa narodil vo februári 1661, a ešte aj sama Angelika hovorila kráľovi na audiencii, keď prišla prosiť o Joffreyov život, že žila po manželovom boku skoro 5 rokov
takže nech to rátam ako chcem, trvalo im to viac ako rok po svadbe, kým si začali deliť "spoločné lôžko"
:oops:
takže úplne súhlasím s tebou, že treba doplniť tieto čarovné spoločné roky,keď ich láska začínala a treba im nechať priestor na to, aby sa poznali a hlavne uvedomili, čo k sebe cítia.... :D

Vyrastala som na jej knihách, čitala v akomkoľvek voľnom čase, filmy zhliadnuté snáď xy krát....jednoducho ma tento fenomén neopúšťa 8)
veľmi ti fandím a čakám na pokračovania a ďakujem za viac než príjemne čítanie


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 59 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron