DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 7 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9 »
Autor Zpráva
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 27 črc 2014, 12:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
4poziom.slask.pl
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja som to vzdy brala tak ze odpocivadlo je cosi ako divan :) ale aj tak asi dost nepohodlne ... inak aj prvu noc po 15 rokoch stravili na divane v J. kajute ... :D ktovie co tym pani AG myslela ... ze by zase "stratene v preklade" ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 27 črc 2014, 13:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
No ja som to vzdy brala tak ze odpocivadlo je cosi ako divan :) ale aj tak asi dost nepohodlne ... inak aj prvu noc po 15 rokoch stravili na divane v J. kajute ... :D ktovie co tym pani AG myslela ... ze by zase "stratene v preklade" ?
Nuz mna to len napadlo lebo pani AG spomina v ich svadobnu noc ze si Joffrey prisadol k Angelike
na odpocivadlo na terase. Odpocivadla to boli take lavicky, niekdy potiahnute latkou, byvali na terasach, na schodistiach vo vyklenkoch a tak.....ale mas pravdu zasa sa treba pozriet do inych prekladov.... :roll: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 črc 2014, 07:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
A teraz ma podrzte:
Takmer ani nevedela o tom ze ju vyzliekol a ulozil na ODPOCIVADLO....
Skoro si nepamatovala, jak ji svlékl a položil na lehátko.

A teď k tomu milování na terase:
cit.: „.... Na terase vedle lehátka stála mísa ovoce ....“
cit.: „Těžce oddychovala a pokoušela se uniknout těm rukám, které v ní každým dotekem probouzely novou vášeň, a s pocitem, že se na chvíli vynořila ze sladké propasti, viděla kolem sebe kroužit hvězdné nebe, zamlženou pláň s postříbřenou stuhou Garonny.“
cit.: "...., v jejichž zelených zorničkách se odrážely všechny hvězdy jarního nebe."
cit.: „Ležela na lehátku .... Měkká indická šála ... jí chránila tělo zborcené potem před nočním vánkem. ...“

:!: A teď pro změnu podržte mě :!: V novém vydání l’Intégrale Toulouská svatba je jeden odstavec, který ve starém není. Nachází se před odstavcem začínajícím „Na její krásné tváři se objevil úsměv,...“ A tento „nový“ odstavec končí větou: „Bude ho vášnivě milovat, dá mu děti a bude s ním navždy šťastně žít pod toulouským nebem.“

Ach, jak trefné! Vůbec jsem si nevzpomněla, že to tam je napsané, když tehdy Jeanne oddělila svoji fikci na fikci a nazvala ji takto. :D

No, a závěr zní: Ano, jejich první milování se odehrálo do slova a do písmene „NA TERASE POD TOULOUSKÝM NEBEM“ :P :P :P
No mne to až teraz naplno docvaklo, že to fakt bolo na terase po holým nebom ... a to som sa vždy divila, že prečo „.... Měkká indická šála ... jí chránila tělo zborcené potem před nočním vánkem. ...“ :? :? :? Som si myslela, že J. je na svoju A. maxi háklivý a keby náhodou fúkalo dovnútra :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 črc 2014, 09:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Tak Moirro a všechny, kdo máte rády hádanky, tak nejdřív k těm překladům a pak k tý terase.
moirra píše:
A teraz ma podrzte:
Takmer ani nevedela o tom ze ju vyzliekol a ulozil na ODPOCIVADLO....
Skoro si nepamatovala, jak ji svlékl a položil na lehátko.

A teď k tomu milování na terase:
cit.: „.... Na terase vedle lehátka stála mísa ovoce ....“
cit.: „Těžce oddychovala a pokoušela se uniknout těm rukám, které v ní každým dotekem probouzely novou vášeň, a s pocitem, že se na chvíli vynořila ze sladké propasti, viděla kolem sebe kroužit hvězdné nebe, zamlženou pláň s postříbřenou stuhou Garonny.“
cit.: "...., v jejichž zelených zorničkách se odrážely všechny hvězdy jarního nebe."
cit.: Ležela na lehátku .... Měkká indická šála ... jí chránila tělo zborcené potem před nočním vánkem. ...“

:!: A teď pro změnu podržte mě :!: V novém vydání l’Intégrale Toulouská svatba je jeden odstavec, který ve starém není. Nachází se před odstavcem začínajícím „Na její krásné tváři se objevil úsměv,...“ A tento „nový“ odstavec končí větou: „Bude ho vášnivě milovat, dá mu děti a bude s ním navždy šťastně žít pod toulouským nebem.

Ach, jak trefné! Vůbec jsem si nevzpomněla, že to tam je napsané, když tehdy Jeanne oddělila svoji fikci na fikci a nazvala ji takto. :D

No, a závěr zní: Ano, jejich první milování se odehrálo do slova a do písmene „NA TERASE POD TOULOUSKÝM NEBEM“ :P :P :P
Nuz Fantina, nieje to uzasne ze v tych knihach mame stale este co objavovat :!: :?: :mrgreen:
a to sme si mysleli ako tie knihy pozname! a hlavne taketo dolezite sceny!

ja som ten prvy diel citala nespocet krat a
az teraz mi "docvaklo" ze ich prvy raz bolo na terase. :roll: :mrgreen:

Co sa tyka tych horeuvedenych vyrokov, aspom mam zasa co porovnavat z kanonom a francuzkym
originalom.... rada sa divam aj do talianskych vydani lebo ten jazyk je najblyzsi francuztine, (a okcitancine dokonca blyzsi ako samotna francuztina, zrejme preto ze spisovna taliancina bola uzakonena z Danteho lubozvucnej poetickej verzie talianciny)

nuz aspon bude pri porovnavani zasa zabava :twisted: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 zář 2014, 18:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach, Moirra, to bola nadhera! a tá básen! to si vymyslela ty? krasa! :D :D
som zvedavá, či ju J. spozná. Snad áno! a co Pierre svoj zenu?
dufam, ze nabuduce napises aj pribeh tých prstenov, o čom hovoril J.
nemozem sa dockat dalsieho dielu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 zář 2014, 20:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ach, Moirra, to bola nadhera! a tá básen! to si vymyslela ty? krasa! :D :D
Dakujem Ada, :P :oops:

tu basen napisala samozrejme Angelika pre Joffreya..... :wink:

Samozrejme ze pribeh porozpravam, ved naco by som inak spominala pribeh tych prstenov???? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 zář 2014, 21:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A všechny moje plány na pracovní večer jsou v trapu... :?
Krása. Tomu říkám "na terase v plné kráse" a ani já jsem si to s tou terasou neuvědomila!
Kurzy okcitánštiny a báseň - kam na to Moirro chodíš?! Nevykrádáš náhodou Anne nějakou časoprostorovou dírou?! Nádherná, pro mě až napdřirozená intuitivní vnímavost.

Nádherných pasáží samozřejmě spousta, mně se líbila třeba tato:
Citovat:
Sama nevedela preco, ale pani Isabell bezhranicne doverovala. Citila ze tato slachetna zena patri k tym zvlasnym anjelom zijucim na zemi medzi nami, ktorym a mozeme zdoverit zo vsetkym, a oni to nikdy nezneuziju a ani nas nikdy za nic neodsudia. Okrem toho vedela ze miluje jej manzela akokeby bol jej vlastnym synom, ktoreho nikdy nemala.
Zvláštní je, že v kánonu nemá Angeličina matka téměř žádný prostor, ale někdy se stane, že člověk potká cizího člověka a dokáže s ním navázat bližší pouto než s někým z rodiny.

Ohledně školy lásky jsem si myslela, že už všechno možné i nemožné vymyslela a napsala Jeanne, takže nápad s "výměnou manželek" mě nadchl!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 zář 2014, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
A všechny moje plány na pracovní večer jsou v trapu... :?
Krása. Tomu říkám "na terase v plné kráse" a ani já jsem si to s tou terasou neuvědomila!
Kurzy okcitánštiny a báseň - kam na to Moirro chodíš?! Nevykrádáš náhodou Anne nějakou časoprostorovou dírou?! Nádherná, pro mě až napdřirozená intuitivní vnímavost.

N
Ohledně školy lásky jsem si myslela, že už všechno možné i nemožné vymyslela a napsala Jeanne, takže nápad s "výměnou manželek" mě nadchl!
Dakujem Dasha, mozno existuje logicke vysvetlenie na to "vykradanie" a to je ze entuziazmus a laska je obrovska sila ktora sa neda zastavit. Inak vsetko co som tu ja doteraz napisala, je len rozvedena tema od pani AG..ktoru by zrejme ona sam zvladla lepsie..keby neexistovali zahadne prekazky, na ktore len ona pozna odpoved.....30 rokov som cakala a potom sa mi zdalo ze uz to bolo dost dlho tak som si to napisala..povodne sama pre seba..a naozaj uprimne povedane nikdy by ma nenapadlo sa o to podelit keby som nebola narazila na tvoju fikciu.....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 zář 2014, 21:47
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásná romantika. Ta báseň a pak ten nápad s výměnou šatů a paruky s barvou vlasů té druhé. Závidím Ti Tvé nápady a lehkost, s kterou je fikce napsaná. Už se těším, jak si s tím poradí páni manželé.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 15 zář 2014, 15:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

A ta báseň je samozřejmě úžasná, jen se obávám že z Angeliky společně tvoříme paní stále více a více dokonalou, které ta půvdoní nebude sahat ani po kotníky... když dostane další silné stránky z každé své autorky. Samozřejmě, že Moirry Angelika je talentovaná v jazycích a zdatná básnířka! :D
Dakujem Jeanne,
Snazim sa iba drzat kanonu :twisted: a dovolujem si upozornit ze Angelika od pani AG vedela Nemecky a Latinsky a neskorsie sa naucila dokonca aj Arabsky. :twisted: Naucit sa okcitansky pre niekoho z materinskym jazykom Francuzkym je ako ked sa Slovak uci Chorvatsky: lahucke.

Pozrime sa do kanonu co hovori Joffrey o Poitevskom nareci:
"Není ze severu, je z Poitou. Znám to tam, je to mírná země, kdysi patřila k Akvitánskému
království. Sedláci tam mluví jižním nářečím, a Angelika má pleť jako zdejší dívky."

Cize Angelika ktora sa ako dieta pohybovala medzi sedliakmi, musela tym juznym narecim hovorit,
takze naucit sa za rok perfektne okcitansky nemohol byt prenu ziadny problem. :mrgreen: :mrgreen:

A co sa tyka basnenia v tom case bolo modne versovat, a istotne sa to ucili uz aj v klastore,
a som presvedcena ze kazdy sialene zamilovany clovek je schopny zlozit basen.

PS: Skola lasky v maskach pochadza z pera pani AG, takze samozrejme musi byt. :wink:

PS2: Prvy krat Angeliky a Joffreya na zamocku ostava jednou z mojich najoblubenejsich fikcii
od teba, zo strarej serie Jeanne a potom tiez ten tvoj maskovany bal....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 15 zář 2014, 20:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, krásná romantika. Ta báseň a pak ten nápad s výměnou šatů a paruky s barvou vlasů té druhé. Závidím Ti Tvé nápady a lehkost, s kterou je fikce napsaná. Už se těším, jak si s tím poradí páni manželé.
mimi dakujem
maskovany ples nemozem vynechat pretoze bol aj v kanone...a kedze sa snazim pisat pekne
po rade, nechcela som to preskocit ....
Ples v maskach od Jeanne aj od teba su moje oblubene fikcie na citanie ;-) :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 15 zář 2014, 22:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, to mě moc těší. :D ú


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 15 zář 2014, 23:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaach Moirro, přesně tohle jsem potřebovala, dokonalou psychickou i fyzickou vzpruhu z tvé fikce, všimla jsem si, že mám pravděpodobně nějakou podvědomou frustraci, když se tu dlouho neobjevuje ten tvůj balzám na pokračování ;) Hrozně mě baví, jak zachováváš přesně tu atmosféru kterou má Anne Golon, tvoje fikce mají úplně stejné grády, je to prostě opravdová integrale, taková, jaká by měla být.

- Och vy moj ubohy, utyrany manzel! Smiala sa Angelika hladiac ho po lesklych ciernych kucerach pritiskajuc si ho na hrud.
Nesnazte sa mi nahovorit ze sa netesite na tie vase prekaracky a versovacky! Ved ci neviem ze ich mate takmer rovnako rad ako tu vasu vedu?


- Ach, ja som si vas predsa tiez brala z lasky Joffrey! Odvetila mlada grofka de Peyrac veselo.
Iba ze som to, na rozdiel od vas, vtedy este nevedela.
zbožňuju Angeličin jemný, mazlivý humor aaach, to se ti opravdu podařilo - kombinace lehkého humoru a sladkých vyznání lásky, celá ta fikce je tak roztomilá a nádherná. ♥

Laska je zalezitost pokozky. krásný citát, celý Joffrey ach.

Strašně se těším na pokračka - škola lásky, ples v maskách atd. atd. a nějak mě to táhne k tomu zámku v Albi, uvidíme co se tam stane... :) A báseň máš samozřejmě úchvatnou!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 15 zář 2014, 23:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Hrozně mě baví, jak zachováváš přesně tu atmosféru kterou má Anne Golon, tvoje fikce mají úplně stejné grády, je to prostě opravdová integrale, taková, jaká by měla být.

zbožňuju Angeličin jemný, mazlivý humor aaach, to se ti opravdu podařilo - kombinace lehkého humoru a sladkých vyznání lásky, celá ta fikce je tak roztomilá a nádherná. ♥

Laska je zalezitost pokozky. krásný citát, celý Joffrey ach.

Strašně se těším na pokračka - škola lásky, ples v maskách atd. atd. a nějak mě to táhne k tomu zámku v Albi, uvidíme co se tam stane...
Ach! Dakujem Dauphine :P :oops: nuz mozno sa to niekomu bude zdat aj presladene, ale ja si myslim
ze prave teraz prezivaju "libanky" a su obaja zamilovani az po usi tak trochu romantiky neuskodi...moja
Angelika si dobre uvedomuje kolko Joffreya potrapila a teraz sa mu vsemozne snazi vsetko vynahradit
a dat mu najavo ako velmi ho miluje ;-)

z tym "laska je zalezitost pokozky" som samozrejme vypalila zasa rybnik pani AG, lebo ona to v kanone napisala, ale tak ze si Angelika spominala na to ze to jej manzel hovorieval...

na ten tajomny zamocek do Albi sa tesim aj ja..
i ked mi Joffrey este neprezradil co tam na Angeliku chysta...ale ako ho pozname nuda s nim asi nebude :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 16 zář 2014, 10:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
z tym "laska je zalezitost pokozky" som samozrejme vypalila zasa rybnik pani AG, lebo ona to v kanone napisala, ale tak ze si Angelika spominala na to ze to jej manzel hovorieval...
Já si nevybavuji ani jedno místo, kde by o tom byla zmínka - je samozřejmě možné, že jsem to přehlédla, Tys to, Moirro, našla v českém vydání?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 16 zář 2014, 11:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
moirra píše:
z tym "laska je zalezitost pokozky" som samozrejme vypalila zasa rybnik pani AG, lebo ona to v kanone napisala, ale tak ze si Angelika spominala na to ze to jej manzel hovorieval...
Já si nevybavuji ani jedno místo, kde by o tom byla zmínka - je samozřejmě možné, že jsem to přehlédla, Tys to, Moirro, našla v českém vydání?
Ja si pamätam podobne ako ty cele vety, ak ma pri citani zaujali. Ale teraz si musim spomenut v
ktorej knihe to bolo.
Napriklad pouzila som tiez vetu z nemeckeho integrale kanonu, avsak volne prelozenu:
Doslova to bolo: V ociach mu vybuchol hned cely ohnostroj veselych iskriciek.
Pretoze mi pride ze to genialne vystihuje Joffreya de Peyrac. 8)
co ceska prekladatelka prelozila jednoducho iba ako: zaiskrilo mu v ociach.
(Nemci sa snazia prekladat velmi poctivo, verne predlohe)

Pokusim sa to miesto "laska je zalezitost pokozky" najst a potom pozriem do ceskej pdf
ako je to tam ;-)

PS: Vlastne najradsej by som urobila test, pri ktorom by ste hadali kolko viet z kanonu som v ktorej
fikcii pouzila. Ale ked sa ceske preklady tak velmi odlisuju asi by to nebolo mozne.... :?


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 zář 2014, 00:37
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
dasha píše:
moirra píše:
z tym "laska je zalezitost pokozky" som samozrejme vypalila zasa rybnik pani AG, lebo ona to v kanone napisala, ale tak ze si Angelika spominala na to ze to jej manzel hovorieval...
Já si nevybavuji ani jedno místo, kde by o tom byla zmínka - je samozřejmě možné, že jsem to přehlédla, Tys to, Moirro, našla v českém vydání?
Ja si pamätam podobne ako ty cele vety, ak ma pri citani zaujali. Ale teraz si musim spomenut v
ktorej knihe to bolo.
Napriklad pouzila som tiez vetu z nemeckeho integrale kanonu, avsak volne prelozenu:
Doslova to bolo: V ociach mu vybuchol hned cely ohnostroj veselych iskriciek.
Pretoze mi pride ze to genialne vystihuje Joffreya de Peyrac. 8)
co ceska prekladatelka prelozila jednoducho iba ako: zaiskrilo mu v ociach.
(Nemci sa snazia prekladat velmi poctivo, verne predlohe)

Pokusim sa to miesto "laska je zalezitost pokozky" najst a potom pozriem do ceskej pdf
ako je to tam ;-)

PS: Vlastne najradsej by som urobila test, pri ktorom by ste hadali kolko viet z kanonu som v ktorej
fikcii pouzila. Ale ked sa ceske preklady tak velmi odlisuju asi by to nebolo mozne.... :?
je to v 8. dieli na str. 155 slovenské vydanie, keď ju objímal Colin (Zlatá Brada) a tam je presne tento citát, Láska je záležitosť pokožky... Joffrey mi to vraví svojím príslovečným cynizmom, keď ma chce nahnevať... :wink: Láska je záležitosť pokožky, vlny ktoré sa priťahujú.....


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 zář 2014, 00:58
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, moirra, krásne, tak ťažko romantické,

Angelika, milacik, ste este taka neskusena! Skusena zena by uz davno bola spoznala ze som do vas celkom blazon.
Vsimol si ako sa jej smaragdove zrenicky rozziarili.
- Ach! Ked teda vravite ze skusenosti jednoznacne pomahaju spoznat co k nam ten druhy citi, preco ste teda VY uz DAVNO nezistili ze vas milujem?
Zmurkla nanho veselo.
Joffrey sa rozosmial.
- Ci som uz nevravel ze vasa mudrost je hodna krala Salamuna milacik?
- Milovat a zachovat si pritom rozum nedokazu ani bohovia. To je stare latinske prislovie.
- Akekolvek iluzie si robite o mojej diabolskosti madam, v tomto jednom ani ja niesom ziadna vynimka. Povedal.
Pobavene ale z nesmiernou laskou v ociach si obzeral svoje mlade ziena. Hoci uz presiel cely svet, a patrilo mu vela krasnych zien, este nikdy, za cely celucky svoj zivot sa necitil tak stastny ako prave teraz v tomto okamihu.


akí sú krásne zaľúbení a vychutnávajú si ten prvotný ošiaľ lásky,
vážne, kam ty chodíš na tie krásne básne? :P ... som hlavne zvedavá, ako to zamotáš, teda pardon, tvoji hrdinovia,


a TOTO sa ti podarilo :P

- Viete o tom ze ja som si vas vlastne bral z lasky? Lebo som sa uz na prvy pohlad do vas zamiloval. Co sa veru o vas povedat neda! Uskrnul sa pritiskajuc si ju k sebe.
- Ach, ja som si vas predsa tiez brala z lasky Joffrey! Odvetila mlada grofka de Peyrac veselo.
Iba ze som to, na rozdiel od vas, vtedy este nevedela.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 zář 2014, 09:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh dakujem Errnie, :P :oops:

toto je telepatia, som vcera vecer pred spanim na teba myslela ;-)

Myslim ze Angelika a Joffrey maju teraz narok byt nekonecne romanticki.
Ved sa jeden pre druheho dlho trapili a umarali, pochybovali a teraz si to
konecne mozu uzit, ved su este obidvaja taki mladi, a po usi zamilovani !
(Angelika ma ledva po 18 nastinach a chlapi v 30ke su este napoli decka)

PS: Ach! vedela som ze ty nesklames a budes vediet kde to o tej pokozke je ♥ :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 zář 2014, 09:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V tom pripade si ten citat, Moirro, udelala mnohem poetictejsim, ne ze bych nemilovala Joffreyuv povestny cynismus... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 zář 2014, 12:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
V tom pripade si ten citat, Moirro, udelala mnohem poetictejsim, ne ze bych nemilovala Joffreyuv povestny cynismus... :twisted:
Ako si v rubrike "preklady" mozes precitat, ja som tu vetu neurobila poetickejsou, ja som ju mozno
iba pouzila v romantickom kontexte, ked boli A & J zamilovani az po usi.

Z textu pani AG vyplyva ze jej to hovorieval castejsie, a nie ako je nespravne prelozene ked ju chcel
hnevat, ale ked si z nej chcel utahovat. (ji škádlit) ;-)

To su take jemne odtienky jazyka...knihy pani AG by zrejme mali prekladat iba fanaticki fanuskovia :mrgreen:

a to co pani AG vyjadrila ako:
… Ce
quelque chose que j’ai ressenti tout de suite avec Joffrey, même quand il me faisait peur…

……..Niečo, čo som s Joffreyom cítila ihneď, aj v case keď ma este desil ........

som pouzila vo fikcii tam kde mu Angelika vravi, ze ju magicky pritahoval uz vtedy, ked sa ho este bala....

PS: Moj "Joffrey" hovorieval ze laska je chemicka zalezitost. Ze jednoducho chemia medzi dvomi ludmi musi sediet. A ze niektori, ktori sa uz od prveho momentu neodolatelne pritahuju, tomu sa hovori "laska na prvy pohlad".


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 05 říj 2014, 21:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
ahoj Moirra, smiem sa opýtať, kedy bude dalsia časť? hocičoho. Aj na pokracko FK stale čakam. dik.
Ahoj Ada....
Pokracko stastnych a nestastnych bude snad zajtra ci pozajtra ;-) a onedlho
snad aj pokracko cierneho draka :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 05 říj 2014, 21:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ahoj Ada....
Pokracko stastnych a nestastnych bude snad zajtra ci pozajtra ;-) a onedlho
snad aj pokracko cierneho draka :mrgreen:
dakujem za odpoved, nemozem sa dockat. ja sa tiez snazim pisat, ale muza uz zrejme odisla na Slovensko, kam pozajtra letim. a ako to vyzerá s Francuszkym kralovstvom?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 05 říj 2014, 21:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
dakujem za odpoved, nemozem sa dockat. ja sa tiez snazim pisat, ale muza uz zrejme odisla na Slovensko, kam pozajtra letim. a ako to vyzerá s Francuszkym kralovstvom?
No neboj vsak sa ta muza zasa k tebe vrati... A pokracovanie Francuzkeho kralovstva???
Aj to bude ked boh da.... rozrobeneho a nedopisaneho toho mam veru neurekom.... :roll: :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 20:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takze drahe priatelky, uvadzam maskovany vecer vymenenych manzeliek a tiez vecer odpovedi na Joffreyovu hadanku pre Sud Lasky.

Angelika uz svoju odpoved dala a myslim ze Joffreya naozaj prekvapila.

Tipmi na odpovede v tomto pokracku prispeli i Dauphine a Errnie.

Horim vsak zvedavostou co takeho by vymysleli ostatne damy, napriklad nasa tak trochu diabolska
Jeanne :twisted: :twisted: ak by boli na mieste nestastne zamilovanej Izidory. :roll:

Takze damy, co by ste vymysleli vy? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 22:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
uzasné!
dakujem som rada ze sa pacilo :P :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 22:20
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych asi využila Andijosovy rady a nečím bych ho nakrmila... (Jedem na krysy? :-D)
Citovat:
- Zrejme je zbytočne sa pýtať či sa jednalo o tu istú ženu! Našpúlila Angelika ústa. Vari neviete byť žiadnej ani chvíľu verný?
- Ale samozrejme! Veď ja som ten najvernejší muž v celom kráľovstve. Verte že tie dámy by vám to istotne z radosťou potvrdili! Ja som im jednoducho verný VŠETKÝM naraz !
Celý sál zahrmel od smiechu. Aj tí poslední čo ešte pochybovali že vo vlčom prestrojení sa nemôže skrývať nikto iný ako slávny Péguilin de Lauzun, už nepochybovali o jeho identite.
Ach, náš drahý Péguillin! :oops:

A toto? To jako vážně, ženy nemají jiné přednosti než šaty? :-D :mrgreen:
Citovat:
- Pani Angelika, aké šaty ste požičala mojej manželke? Zvraštil namosúrený Hugenot čelo.
- Och nie! nehovorte mi to! Idem si ju pohľadať, nie som predsa žiadny zbabelec! A tento krát si na dámach nebudem všímať iba šaty ale aj iné veci.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 22:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásné, romantické čtení. Oba hrdinové si vychutnávají konečně své medové chvíle. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 22:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, krásné, romantické čtení. Oba hrdinové si vychutnávají konečně své medové chvíle. :D
Dakujem Mimi ... apon ja panovi dokonalemu teraz doprajem medovych tyzdnov,
ked ste sa medzicasom vy vsetky vrhli na to aby ste ho trapili vo vsetkych moznych variantach!!!! :roll: :twisted: :twisted:

PS: Elaine, Sarret bol zadubeny Hugenot...ale mozno sa este polepsi ;-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 23:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, v tvé fikci je to už pan dokonalý. V mé se k tomu teprve musí dopracovat. Vždyť je mladší oproti kánonu o čtyři roky. A i paní A.G. ho nechala pěkně dlouho čekat.
Zrovna jsem dopsala další část pokračování, kde se pokusím trochu zapojit ženy s kterými se setkal v minulosti. Zatím jsem využila scénu, kde ho uhání Carmencita, ale trochu jinak, po svém.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 23:05
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
apon ja panovi dokonalemu teraz doprajem medovych tyzdnov,
ked ste sa medzicasom vy vsetky vrhli na to aby ste ho trapili vo vsetkych moznych variantach!!!! :roll: :twisted: :twisted:
ooooooo, moirra, krásne romantické :P :oops: .... konečne si užívajú svoje spoločné chvíle.... :D ...prečítala som to jedným dychom, má to v sebe všetko, čo krásna fikcia potrebuje, humor, napätie, pokus o súboj a hlavne ten romantický záver., aaaahhh, ten nemá chybu, pod hviezdnou oblohou... :oops:


PS: som si všimla, že už píšeš s diakritikou....... :wink: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 23:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, v tvé fikci je to už pan dokonalý. V mé se k tomu teprve musí dopracovat. Vždyť je mladší oproti kánonu o čtyři roky. A i paní A.G. ho nechala pěkně dlouho čekat.
.
ja som ho nechala cakat cez 200 kniznych stran :twisted: :twisted:, cely ten rok ktory pani AG zhrnula na par stranach.. ... u mna si uz naozaj zasluzil trochu romanitky :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 23:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
ooooooo, moirra, krásne romantické :P :oops: .... konečne si užívajú svoje spoločné chvíle.... :D ...prečítala som to jedným dychom, má to v sebe všetko, čo krásna fikcia potrebuje, humor, napätie, pokus o súboj a hlavne ten romantický záver., aaaahhh, ten nemá chybu, pod hviezdnou oblohou... :oops:

PS: som si všimla, že už píšeš s diakritikou....... :wink: :mrgreen:
Dakujem Errnie, :P :oops:

i ked riskujem ze budem tak trochu ako cervena knihovna, chcem aby si Joffrey a Angelika
to obdobie zalubenosti poriadne uzili ...samozrejme ze aj zapletky este budu, ved v zivote malokedy vsetko prebieha iba hladko, ale teraz chcem hlavne
opisat ich Toulouske stastie....

PS: Ano pisem z diaktrikou lebo predpokladam ze hlavne ceskym citatelkam sa to bude citat lahsie...
avsak kedze mi to zatial ide ako v lete na saniach lebo nemam ani klavesnicu z diaktrikou, zatial
ju pouzivam iba vo fikciach....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 10 říj 2014, 23:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, je pravda, že v knize by neškodilo více se tomu věnovat. Ty jsi to krásně natahovala, to mě baví také. Jen, abych měla nějaké nápady o čem psát.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 říj 2014, 13:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Po dlouhé době zase tolik romantiky. :oops: Ještě, že to asi hugenoti z řad francouzské šlechty nebrali tak vážně, jako kolegové v Nové Anglii? - jak se jmenoval ten nešťastník, co ho odsoudili na pranýř za polibek své ženy na veřejnosti? A manžela Ruth popravili, protože ji nechal číst knihy... :roll:
Krásně jsi ty maličké zápletky promyslela a všechno do sebe zapadlo. Popisy maskovaných šlechticů v kontextu jejich "zvláštností" a nedostatků... A podařilo se ti doplnit i tvůj oblíbený citát do úst Péguilina (který v té době pořád ještě neměl titul de Lauzun, ale jen hrabě Puygulhem, ale my jsme prostě zvyklé mu tak říkat). :roll: A k tomu dorty a jídlo a poezie a pak návrat k tématu hvězdárny. ;)
Dakujem Jeanne 8) :P :P

och ti Francuzki Hugenoti neboli az taki "upejpavi" a Sarretova rodina patrila k najbohatsim v Montpellieri,
vsetci zastavali dolezite miesta v sprave mesta takze ak by sa bol stykal iba z Hugenotmi prisiel by zrejme o postavenie...v kazdom pripade moji hrdinovia Sarret a jeho rozvetvena rodina aj pan de Manse
po zruseni Nantskeho ediktu presli na Katolicku stranu.....nuz peniaze su zrejme najatraktivnejsie bozstvo :twisted: :twisted:

Nuz ja Lauzuna volam tak ako ho v tom istom case v kanone volala aj pani Golonova....ako vravis sme na to zvyknute.....

PS: Idem kuknut ako ho volali v roku 1657 Francuzi a kedy ho zacali volat de Lauzun.....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 říj 2014, 16:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Markýz de Puyguilhem byl u dvora (první kontakt s králem 1655) znám jako markýz de Peguilin. V 1669 začal používat otcovo jméno de Lauzun. Až bylo zřejmé že starší bratr zůstane na jihu atd.
Diky za info Jeanne, ano uz som sa na to divala, zrejme to Puyguilhem nevedeli ani samotni Francuzi napisat ci vyslovit :roll: :roll: (toho casu nebola vo Francii ustalena gramatika) tak ho volali Peguilin.....

Ale podla toho co tu pises ma napadlo, ze potom by vlastne iba Florimond mohol nosit plne otcove
meno Florimond de Peyrac de Morens d'Irristru a Cantor iba Cantor de Peyrac alebo tak...

Ale to s stymi Francuzkymi titulmi je taka komplikovana zalezitost... aj s tym titulom "hrabe Toulousky"
musim si este pozriet v original Francuzkom vydani co tam pani AG pise, lebo men sa zda ze v prvom
diely iba vravi ze Joffrey bol potomok slavnych Toulouskych grofov ale nikde som sa nedocitala ze by
bol mal titul "hrabe Toulousky" o ktorom teraz robim intenzivne reserse.....


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 říj 2014, 17:33
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ale podla toho co tu pises ma napadlo, ze potom by vlastne iba Florimond mohol nosit plne otcove
meno Florimond de Peyrac de Morens d'Irristru a Cantor iba Cantor de Peyrac alebo tak...

myslím, že to bolo v 12.dieli, keď prebral otcove meno a odplával do Francúzska so všetkými titulmi... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 říj 2014, 18:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:
Ale podla toho co tu pises ma napadlo, ze potom by vlastne iba Florimond mohol nosit plne otcove
meno Florimond de Peyrac de Morens d'Irristru a Cantor iba Cantor de Peyrac alebo tak...

myslím, že to bolo v 12.dieli, keď prebral otcove meno a odplával do Francúzska so všetkými titulmi... :roll:
To hej ale chyba titul Comte de Toulouse, pri ktorom by musel mat este v priezvisku aj "de Toulouse" takze ja vychadzam z toho ze sice bol
potomok grofov Toulouskych ale kedze tento titul uz v 13 storoci vydajom pripadol
francuzkej korune, tak ho uz oficialne nemal.

Cize ani nemusime "riesit" ze by ho kral najskor musel Peyracovcom zobrat aby
ho potom v roku 1681 dal svojmu lavobockovi Louisovi Alexandrovi de Bourbon ktoreho mal
z Madame de Montespan

PS: Toto treba asi treba presunut do sekcie rod grofa de Peyrac :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 18:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AAAAaach, Moirro, ty to s náma prostě umíš, zas sis mě svou fikcí omotala kolem prstu, nezbývá nic jiného, než ti to tu tématicky vysrdíčkovat :twisted: :twisted: ♥♥♥♥♥♥ hihi. Až jednou budu hrozně moc bohatá, zaměstnám tě, abys u mě na plný úvazek angelikovala a hlavně psala fikcičky. ;) :D A rozhodně nejsi červená knihovna, to by byla urážka tvých fikcí, prostě jen detailně popisuješ medová období jako jsi detailně popisovala sbližování, trápení...

- Ach, veď toto je aj škoda zjesť! A to iba preto aby si vzápätí odvalila kusisko zadnej paluby aj zo zadným sťažňom z marcipánu a plachtou z cukrovej pavučinky.
Jej spoločnícka nemenej korpulentných tvarov v tmavomodrej róbe z červenými ornamentami a maske zdobenej pávím perím súhlasne prikývla. Pravé v tomto momente mala plne ústa kapitánovej kajuty a na malej pozlátenej vidličke napichnutý kus kormidla.

:lol: :lol: :lol: ještě že dámy nebaštily Gouldsboro a Joffreyovu kajutu, tyhle detaily jsou dokonalé :mrgreen:

Odrazu ju dve mocné ruky zozadu zovreli okolo pása a na svojom hrdle cítila dych voňajúci fialkami. Okamžite vedela že to je jej manžel. Zatajila dych.
- Taká krásna a takto sama? Ozval sa jeho zamatový hlas zaliečavým tónom.
(...)
- Vaše oči sú istotne žiarivé ako hviezdy, ba čo viac, nazdávam že sú zelené ako vody oceána a zrejme sa ligocú ako tie najskvostnejšie smaragdy.
A vaše ústa... zmyselné, horúce a sladké ako lesné jahody. Ktože by sladkosť takých úst nechcel ochutnať.
Nadvihol hustú sieťku a skôr než stihla niečo povedať umlčali ju jeho ústa.

aaach jednoznačně srdíčkuju :twisted: ♥♥♥♥

Chudák Sarret, zas si mu to pěkně nechala sežrat :D A jsem poctěná žes do své fikce zakomponovala mé nápady, i když elegantně obroušené, tak jak se na trubadúrskou fikci sluší :D A Lauzun haha :lol: :lol: :lol:

Aaaach.

Taky jsem se při čtení přistihla, že nedokážu odhadnout, jak bude děj pokračovat, což značí o tvých nesporných spisovatelských kvalitách. Prostě se těším na dalších milion pokraček a stále reálněji vidím fakt, že až se dostanem k Joffreyovu zatčení, budu to pravděpodobně několik dní oplakávat, přibližuješ nám ho více jak AG, více s ním žijeme, stává se reálnějším, takže budu určitě i víc nešťastná, vidím to na psychické zhroucení, kapačky, sanitu... :cry: :cry: no zatím jsme u školy lásky, jestli budeš pokračovat v přímem přenosu jako doposud (tzn. půl roku jsi nám psala o půlročním dobývání Angeličina srdce), mám před sebou ještě tři roky šťastného života. :mrgreen: :mrgreen:

PS. kvůli Angelice jsem si samozřejmě nemohla nenavolit předmět šlechtická titulatura - takže budu odborníkem na tituly :mrgreen: zatím mně to nanicovaté hrabání v titulech strašně baví, tak doufám, že se taky něco přiučím, případné poznatky si pochopitelně nenechám pro sebe ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Jestli hodlas takhle detailně doplňovat období po zatčení, tak bohuzel prestavam cist, při mire vzivani se do tvých fikci by to bylo memu zdraví škodlivé. :(
Aaaach :roll: :cry: :cry: :cry: ja predsa dobre viem ze to je ta cast ktoru my vsetky najradsej preskakujeme.....
ale predsalen su tam urcite casti ktore treba nevyhnutne doplnit.... :roll: :twisted: :twisted:

Avsak naco rozmyslat tak daleko dopredu? Este predsa mame pred sebou 3 roky stasneho Toulouskeho
zivota :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
jeanne píše:
Jestli hodlas takhle detailně doplňovat období po zatčení, tak bohuzel prestavam cist, při mire vzivani se do tvých fikci by to bylo memu zdraví škodlivé. :(
Moirro, číst období po zatčení, to by bylo pro mě taky fakt hrozné. Já vím, že to do děje patří, ale já beru jen čas před zatčením a pak zas od shledání v Angelika a její láska. Samozřejmě, že to ostatní tam taky patří, ale já si prostě vybírám ta šťastná společná období.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To já je teda číst budu, i když už dopředu vím, že se budu hrozně trápit, ale příliš tvé fikce miluju, než abych je dokázala přestat číst ;) Kažopádně to budeme řešit až za tři roky, takže v klííídečku :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A mně by se třeba strašně líbilo, kdyby mi v nemocnici vystavili zprávu ve smyslu psychicky se zhroutila kvůli zatčení jistého Joffreye de Peyrac v roce 1660 aach :)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako to bolo v kanone od pani AG ? Nikto uz neuvidi tie ktore sa kvoli nemu zblaznili ? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
AAAAaach, Moirro, ty to s náma prostě umíš, zas sis mě svou fikcí omotala kolem prstu, nezbývá nic jiného, než ti to tu tématicky vysrdíčkovat :twisted: :twisted: ♥♥♥♥♥♥ hihi. Až jednou budu hrozně moc bohatá, zaměstnám tě, abys u mě na plný úvazek angelikovala a hlavně psala fikcičky. ;) :D A rozhodně nejsi červená knihovna, to by byla urážka tvých fikcí, prostě jen detailně popisuješ medová období jako jsi detailně popisovala sbližování, trápení...

Taky jsem se při čtení přistihla, že nedokážu odhadnout, jak bude děj pokračovat, což značí o tvých nesporných spisovatelských kvalitách. jestli budeš pokračovat v přímem přenosu jako doposud (tzn. půl roku jsi nám psala o půlročním dobývání Angeličina srdce), mám před sebou ještě tři roky šťastného života. :mrgreen: :mrgreen:
Dauphine velmi pekne dakujem za pochvalu :oops: aj az tematicke vysrdieckovanie... ja som jednoduch ona srdiecka a maslicky zatazena.... :mrgreen: :mrgreen:

Snazim sa pisat v priamom prenose, avsak prave preto ze som zaciatok priameho prenosu poriadne odflakala (raz sa tam spätne k tym prvym par kapitolam vratim a pospajam to do suvisleho deja)
trvalo ich takmer rocne zblyzovanie "iba" pol roka 8) :twisted:

Uz ked so Angeliku citala ako takmer dieta, vadilo mi ze tam bolo tak malo o ich stastnom Toulouskom obdobi.
Ved aj pani AG pise:
Kolem nich se rozhostilo ticho. Chvíle oddechu. Prázdno všude kolem: jako by byli na světě pouze oni dva. Mluvili o všem, co spolu za těch několik let, jež uplynuly od jejich sňatku, prožili.
Po dlouhém souboji, který je postavil proti sobě, je udivovalo, překvapovalo a zaskakovalo, že se nakonec proti všemu očekávání našli, že se vzájemně objevili. Etapy, detaily a odstíny tohoto sbližování, jimiž prošli, se ve vzpomínkách vrátily a oni si nepřestávali připomínat chvíle trápení a prozření, zoufalství nebo naopak naděje.aaach ♥ ♥ ♥


A tieto "Etapy, detaily a odstíny tohoto sbližování, jimiž prošli" proste ich najstastnejsie roky zamlada
sa snazim doplnit ;-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych je nakonec asi taky nedokázala nečíst. Ale doufám, že ještě dlouho na tohle období nedojde.
Angelika a král je pěkný díl. Angelika se konečně dozví, že Joffreye neupálili. Důkladný popis života u dvora se paní A.G. fakt povedl. Nezavrhuji další díly, ale nevím, jak to přesně říct, prostě společná období to pro mě nepřekoná.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A mně by se třeba strašně líbilo, kdyby mi v nemocnici vystavili zprávu ve smyslu psychicky se zhroutila kvůli zatčení jistého Joffreye de Peyrac v roce 1660 aach :)
ha ha ha :lol: :lol: :lol:

Dauphine, s tej vystavenej lekarskej spravy by som si okamzite vydedukovala ze az tak chora uz niesi,
ked sa ti podarilo tych lekarov presvedcit ze nas Joffrey naozaj existoval..... :twisted: :twisted: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja som toho nazoru ze preto si Angelika zasluzila ako vynimocna zena Joffreyovu lasku,
nielen svojou krasou a mudrostou, ale hlavne svojim nekonecne dobrym srdcom a oddanostou,
lebo ho neopustila ani v najhorsom a prezila az do poslednej chvile to najhorsie s nim.

Takze damy vy Joffreya opustate dokonca uz aj na strankach knih, ked mu je najhorsie :?: :?: :?:
ay ay... :shock: :( :(

zda sa ze jedina Dauphine hrdinsky vyhlasila ze ho za ziadnych okolnosti neopusti..... ♥


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaach to by bylo super, kdybych dokázala všechny doktory přivést na "pravou - angelikovskou - víru"! To je sen každého angelikologa ne? :oops: :oops: Jen se obávám, že by to tam případně napsali, aby mě, jakožto šílence, nedráždili, a pak by mě v tichosti odvezli do Bohnic nebo někam k Chocholouškovi... :mrgreen:

A samozřejmě že neopustím, jak bych mohla, já?! Vždyť jsem přece ředitelka našeho Ústavu, náplní mé práce je řešit i méně veselé úkoly... ;) A mimo to, já si ráda popláču :D Ale nevím, jestli to ty, Moirro, dokážeš napsat aniž by ses psychicky odrovnala :| :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 12 říj 2014, 19:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych ho také neopustila, ale číst o jeho trápení, věznění a mučení, to je fakt moc smutný a prostě bych se tomu radči vyhnula a dala přednost tomu příjemnějšímu.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 7 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů