DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 4 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 69 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Vysetrovanie
Napsal: 22 kvě 2014, 12:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po vzore nasho milovaneho Desgreza
ktory vsade strkal svoj dlhy nos, ked chcel nieco vediet
:mrgreen: :mrgreen:

som sa dnes nalinkovala
do radnicneho archivu v Toulouse ab som "vysetrila"
ako to mesto vyzeralo v obdobi Joffreya de Peyrac. :roll: :roll:

http://www.archives.mairie-toulouse.fr/index.php?id=283

Teraz uz len musim zistit, podla opisov z naseho kanonu od pani AG,
kde priblyzne palac stal
potrebujem to k svojim dalsim fikciam (ked sa A & J vratia z vyletu naspät domov)

No niesom naozaj "suchnuta" ako sa u nas na Slovensku tak pekne hovori ???? :shock: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2014, 13:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, každý sme nejakým spôsobom "praštený" ... niekto viac ... niekto menej ... keby si nebola ako ty píšeš "šuchnutá" tak by si asi nemala takú super fantáziu a netvorila by si super fikcie s super príbehami :D :D :D

Všetko je tak ako má byť ... si super :) :) :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2014, 19:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nejsi šuchnutá (haha znám nové slovenské slovíčko) jsi úžasná, měla by sis změnit nick na desgrez :D já jdu pěkně prostudovat ten odkaz a až budu nutně potřebovat navštívit Toulouse bude to jen a jen tvoje vina!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Lamanie srdc 5 – Tancujuce srdcia
Napsal: 22 kvě 2014, 21:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh, dakujem Katra & Dauphine :oops: :oops:

Napokon som sa zblaznila nacisto a este som do fikcie prebasnila aj jeden vers starej trubadurskej piesne
v neodmyslitelnej okcitanstine, ktorou sa vtedy na juhu francuzka bezne rozpravalo.
:shock: :lol:

Ako taka trubadurska pesnicka znie sa da vypocut tu:

https://www.youtube.com/watch?v=Xk1W22yHLJQ

Takze trada, uvadzam dalsiu kapitolu mojej fikcie, v ktorej sa Joffrey zrejme nacisto zblaznil, .... :twisted: :twisted:

Alebo som sa zblaznila ja.....a on za to vobec nemoze co tu ja pisem

:roll: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2014, 22:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To si děláš srandu žes to přebásnila!! chci se taky takhle zbláznit!! :D jdu na tu fikci vlítnout...

Ta písnička je pro uši dnešního člověka dost nezvyklá, ale přitom je taková uklidňující, jemná, melodická a vlastně moc pěkná, kdyby takhle zpíval Zlatý hlas království neměla bych nic proti. Páni dokážete si představit, že by vám takhle někdo zpíval v převlečení?! Si říkám, že ta Angelika měla dost výdrž když tomu odolala... :)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 08:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra .... super .... :D :D :D

Len neviem/rozmýšľam/nechápem/divím sa kde berie J. ešte silu na to aby sa tak ovládal :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Vysetrovanie
Napsal: 23 kvě 2014, 08:34
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Po vzore nasho milovaneho Desgreza
ktory vsade strkal svoj dlhy nos, ked chcel nieco vediet
:mrgreen: :mrgreen:

som sa dnes nalinkovala
do radnicneho archivu v Toulouse ab som "vysetrila"
ako to mesto vyzeralo v obdobi Joffreya de Peyrac. Teraz uz len musim zistit, podla opisov z naseho kanonu od pani AG,
kde priblyzne palac stal
potrebujem to k svojim dalsim fikciam (ked sa A & J vratia z vyletu naspät domov)

No niesom naozaj "suchnuta" ako sa u nas na Slovensku tak pekne hovori ???? :shock: :lol: :lol:
ak ti to pomôže, v slovenskej knihe som hľadala zmienky - state od pani AG o paláci,

Cesta zo sobáša:
cesta pozdĺž Garonne bola posiata kvetmi

Letohrádok:
-odtiaľto nebolo vidieť Toulouse, skryté za ohybom rieky, pred ňou boli samé záhrady a ligotavá voda, obďaleč zazrela kukuričniská a vinice
- skromné obydlie uprostred záhrad, ktoré sa zvažovali k rieke

Palác:
- Opretý v obloku zadume hľadel na rovné strechy natisnuté jedna na druhej, až svojou okrúhlou škridľou vytvárali.......
- Vpravo vysoká Assézatská veža (....
- Keď koč prechádzal cez Garonne.....

k Toulouskej svadbe som sa zatiaľ nedostala, možno tam je toho trochu viac popísané

tá mapa je perfektná (škoda len, že sa mi nedá uložiť ako obrázok, je to len ako web strana - chránia si informácie) , si super, moirra,

šuchnutá nie si, nechci vedieť, ako som ja "prihriata" :lol: :o :D :D :D :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 08:52
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Upřímně, ani se nedivím, že někde v knihách píšou, že Angelika rozuměla španělsky. Když se musela naučit okcitánsky :-)

Nádherný díl! Těším se na další, kde bude pan Dokonalý létat! :D :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Lamanie srdc 5 – Tancujuce srdcia
Napsal: 23 kvě 2014, 09:11
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Napokon som sa zblaznila nacisto a este som do fikcie prebasnila aj jeden vers starej trubadurskej piesne
v neodmyslitelnej okcitanstine, ktorou sa vtedy na juhu francuzka bezne rozpravalo :roll: :mrgreen: :mrgreen:
prečítané 2x, Joffrey tancuje! wau... na to by som nemala odvahu myslieť, možno ma to pomýlilo, keďže na svadbe netancoval, a aj scéna z filmu na svadbe hovorí: "moje noha a váš úbor nám zapovídají tanec" :?:
pravdivá, dokonalá veta :
Jedneho dna pochopi, ze oni dvaja sa uz podobali davno predtym ako sa stretli.
dauphine píše:
Páni dokážete si představit, že by vám takhle někdo zpíval v převlečení?! Si říkám, že ta Angelika měla dost výdrž když tomu odolala... :)
dauphine, to si hovorím aj ja.... :wink: :D
ááále, nič nezvyčajné, jedna moja známa odolávala nápadníkovi 6 rokov, nakoniec to vzdal :twisted: .. už má založenú rodinu s inou 8)


a ešte k tomu palácu v Toulouse, či bol alebo nie zrovnaný, v Neskrotnej Angelike pri návšteve Desgreza, jej on hovorí: "bol mocným pánom z Toulouse......Niet už toulouského pána. Vládol nad palácom.Paláca už niet. Bol najbohatším grófom v kráľovstve.Bohatstvá mu vzali...... :?:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Lamanie srdc 5 – Tancujuce srdcia
Napsal: 23 kvě 2014, 09:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

...
a ešte k tomu palácu v Toulouse, či bol alebo nie zrovnaný, v Neskrotnej Angelike pri návšteve Desgreza, jej on hovorí: "bol mocným pánom z Toulouse......Niet už toulouského pána. Vládol nad palácom.Paláca už niet. Bol najbohatším grófom v kráľovstve.Bohatstvá mu vzali...... :?:

Ja si stále myslím, že išlo o metaforu. Asi som naivka roka :oops:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Tancovanie
Napsal: 23 kvě 2014, 10:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
UF! Konecne som poopravovala nespocet chyb v texte poslednej fikcie, ktory som dopisovala neskoro vecer. Clovek by fakt potreboval zamestnat lektora :D :P

Comu sa naozaj velmi cudujem :shock: :shock: je ze nikto sa tu neohradil, ze mi preskakuje, a Joffrey nemohol tancovat, a uz vobec nie lelegantne nenutene.

Samozrejme ze nikto iny ako pani AG mi hodila tuto "rukavicku" ako vyzvu:

Citat z Kralovskych slavnosti:
-------------------------------------------------

Joffrey neskrýval, že jen možnost zúčastnit se královského plesu v Saint-Jean-de-Luz ho přiměla opustit hostitele, s nimiž se měl na kardinálovu žádost setkat. Udělal to s představou, jak přicválá na ples a osobně vyzve k tanci hraběnku de Peyrac, čímž vyvolá rozruch, který oživí každou správnou oslavu, samozřejmě pokud to nedopadne špatně. I on rád tančil. A ona věděla, že mu některé tance nepůsobí větší problémy než úskoky při dobrém souboji.
„Vy žárlíte,“ vyčetla mu rozkošně. „Že byste byl jedním z těch mužů, kteří by nejraději svou ženu někam zavřeli, aby ji uchránili před zvědavými pohledy?“
„Kdo ví?“ opáčil drsně. „Když je nejkrásnější? Nejneodolatelnější? Nejzbožňováníhodnější? Kdo by odolal?“
-------------------------------------------------
Co sa toho tancovania tyka, z toho textu mne vyplyvalo ze Joffrey nezacal tancovat kvoli Angelike, ale ze pravidelne a rad tancoval…

Cudujem sa, ked to tu uz nadhodila ze to sama nikde nepouzila, a v ziadnej zo 14 knih si nezatancovali. Ale mozno v Kralovstve Francuzkom? Zlakla sa svojej vlastnej odvahy, ked tvrdila ze krivy grof moze tancovat?

A ja hovorim preco nie? Ci niesu ludia ktori bez ruk maluju ci hraju na gitaru? Preco by on nemohol tancovat? Ved aj pri sermovani musi mat vratke nohy ako pri tanci! Spomenula som si pri tom na mojho neboheho kamarata, majstra sveta v boxe s ktorym sme vela a casto tancovali. Raz som sa ho pytala ze ako to ze on je taky vynikajuci tanecnik.
Ved ci nevidis ze a j v ringu musim tancovat? Odpovedal mi a smial sa.

Toto vsetko som chcela dokladne preskumat, takze som poslednu nedelu stvarala same sialenstva:
Postupne som si skusala vsetky dobove tance z toho obdobia, najskor normalne,
a potom s kratsou a neohybnou nohou (jedna topanka na opätku a druha bosa) haha :D :D
Keby ma bol niekto videl, istotne by som vam teraz uz potajme pisala z uzavreteho oddelenia psychiatrie. ;-)

Pomohlo mi ze som roky tancovala Irsky step a set dance (figurove tance v paroch).

Takze po otestovani zodpovedne vyhlasujem: Ano, Joffrey mohol bez problemov a dokonca elegantne tancovat.
:roll: :roll: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 10:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Na ten palác se asi musíme zeptat AG, nebo si tu z toho už zavaříme mozek, jestli je nebo není... Ačkoli tuším, že nám to stejně neprozradí... Proto jsem se ještě neptala.
Navíc, jestliže nechtěla zasahovat do skutečných dějin a postava i palác nikdy doopravdy neexistovali, tak je asi potřeba ten palác nechat zase zmizet... :(
By se už měl najít nějaký hodně šílený fanoušek, který ukradne tu složku poznámek pro Království Francie a informace začnou vyplouvat na povrch :D :D :D :D

K těm rešerším k Toulouse u AG: Jestli se nepletu, tak není nikde ani přesně definováno, kam až vedou pozemky hraběte a co tam všechno je....?
Toulouse toho casu bolo ohradene mestkym murom !!!!!, takze vtesnat do uz beztak preprataneho mesta blyzko centra obrovsky palac z velkymi pozemkami asi nebolo jednoduche....ibaze...nuz mam mozno napad. V knihach je dost indicii o tom ako palac vyzeral, o terasach galeriach, oranzerii ....Na svadbe tieklo z fontan pred palacom vino a sampanske...ze bol postaveny v Talianskom, toskanskom style a nie Francuzkom... atd. o tom ze pozemky boli dlhe a koncili sa lesikom ktory sa Angelike zdal nekonecny. podla vyhladu z okien & co sa da odhadnut kde priblyzne palac stal ;-)

Asi by sme mali poprosit detektiva Errnie aby vyskumal co vsetko sa da o palaci v knihach najst. ;-) :D

k tomu zburanemu palacu: Moj argument ostava ten isty: Bosoracky palac, kde sa vraj vyrabalo zlato, poriadali orgie a v ktorom byval satan, sa v obdobi inkvizicie jednoznacne vypalil a zbural.

PS: pani Golonova pise rukou a chodi resersovat do kniznic, takze polozky na pocitaci asi nebudu....jedine ze by to po nej uz nieko prepisoval. Mrzi ma ze kedysi pri stahovani znicili nespocet jej povodnych rukopisov :( :(


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Vyvoj
Napsal: 23 kvě 2014, 10:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Precteno. No konecne TAKOVY vyvoj. :shock:
Nadherne prebasneno. ;)
Jen uvazuju, jestli Angelika neni moc racionalni v uvahach, proc ho miluje... Doufam, ze uz brzy prestane tolik premyslet :D

A celá ta zápletka, jak vytrestal hostitele, super! :twisted:
Dakujem, . :oops: :P
dnes som to trochu poopravovala lebo vcera uz bolo neskoro

Nuz ja si o tych uvahach myslim, ze kym sa Angelika do Joffreya nezamilovala, tak jej urcite veci tak nebili do oci.
Inak pamätam si ze aj mne ako 17 rocnej 30 rocny pripadali ako starci ha-ha :D

A ona uz vzdy o vsetkom privelmi rozhutovala. (podla pani AG si pripadala ako polny kvietok,nepasujuci k Joffreyovi, na Gouldsboro neostala s nim v podpalubi "lebo on bol silnejsi, ako protestanti" atd. atd. )
-------------------------------------

Katra: Dakujem za pochvalu :oops: :P

Joffrey sam vravel ze kedze bol zvyknuty (podla pani AG od 14 rokov) prehanat sa po moriach, bol ako vsetci namornici vytrenovany na dlhsie odriekanie. Okem toho tuzi aby ho Angeliika skutocne uprimne a hlboko lubila, a je dost skuseny na to, aby vedel ze rychle vitazstvo v tomto smere by mohlo byt velmi zradne. ;-) Podla hesla: rychlo prislo, rychlo odislo...

V kazdom pripade ja sa tu snazim vyplnit obdobie leto 1656 - jaro 1657, lebo mi v knihe neskutocne chyba. Podla pani AG "prvy krat " Joffreya a Angeliky bolo az koncom jari 1657 !

Angelika dokazala tak dlho odolavat, lebo na zaciatku sa ho bala, neskorsie si myslela ze ju zvadza aby vyhral tu stavku a vysmial sa jej (joffrey si casto neodpustil utahovat si z nej) a nekorsi ked pochopila ze je doneho zalubena este stale pochybovala, ci ju vskutku hlboko a uprimne lubi (nezabudajme mal povest diabolsekho zvodcu a lamaca srdc)

:oops: :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Vysetrovanie
Napsal: 23 kvě 2014, 11:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Cesta zo sobáša:
cesta pozdĺž Garonne bola posiata kvetmi

k Toulouskej svadbe som sa zatiaľ nedostala, možno tam je toho trochu viac popísané
tá mapa je perfektná (škoda len, že sa mi nedá uložiť ako obrázok, je to len ako web strana - chránia si informácie) , si super, moirra,

šuchnutá nie si, nechci vedieť, ako som ja "prihriata" :lol: :o :D :D :D :mrgreen:
OH! dakujem Errnie za reserse, ty si genius! ♥ :D

vsetky tie mapy som si ja , ako spravny Desgrez samozrejme stiahla

Zjednodusene sa to da urobit aj takto
:D :D staci ich dva krat nakliknut a potom zvätsit a spravit Screenshot Strg/Print, Vlozit do Paintu (Windows graficky program) a ulozit ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 18:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Omlouvám se za opožděnou zpětnou vazbu, jako vždy jsem se při fikci skvěle bavila :D Joffrey úžasně vytrestal pana de Sarret. Nejdřív jsem si myslela, že když vynechali z prvního tance bude si s paní A. povídat a přišlo mi to trochu blbý, on to jako vždy vyřešil suprově a mě teda překvapil. Taky mě tak nějak nenapadlo, že by mohl tancovat ale taky jsem si nikdy nemyslela že by toho nebyl schopen... zvláštní postoj jsem k tomu měla, tak teď už mám jasno! Takže v Království Francie bude pěkně provádět jednu dámu za druhou, že by tam byl ten flirtík??!! :D Moirro máš zlatýho bludišťáka žes kulhavý tanec podrobila důkladné rešerši :D :D velice mě pobavilo, obdivuju tě! :D

Jeanne, nejpovolanější člověk, který by měl jít ukrást poznámky ke Království Francie k AG jsi jednoznačně ty, už si u ní byla, víš jak poznámky vypadají (nebo ty desky či v čem to má)... takže až přestaneš zkoušet nasaď černou kuklu a hezky na to vběhni, určitě by ses tím činem stala svatým patronem pro všechny fanoušky Angeliky ;) :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 18:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A co se týče toho Trubadúrského paláce, v případě českého překladu si stojím za tím, že by to opravdu mohla být metafora, alespoň jsem to tak celou dobu chápala, rozkraden ano, chátrající ano, zbořen ne. Ale poté co jsem byla konfrontována s ostatními překlady to vypadá že možná doopravdy byl zbořen a odpovídalo by to i historickým reáliím no nic, nezbývá než jej kdyžtak nechat znova postavit, spokojit se s letohrádkem od krále a nebo je opět poslat do prdelákové Ameriky ;) ještě jsem se nerozhodla jak by to mělo končit...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 20:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:

Nádherný díl! Těším se na další, kde bude pan Dokonalý létat! :D :D
Dakujem Elaine :oops: :P

Joffrey ako Ikaros co leti zo strechy palaca. alebo z nejakeho kopca v Midi-Pyrenejach?
No to by teda bolo! :roll: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 20:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Omlouvám se za opožděnou zpětnou vazbu, jako vždy jsem se při fikci skvěle bavila :D Joffrey úžasně vytrestal pana de Sarret. Nejdřív jsem si myslela, že když vynechali z prvního tance bude si s paní A. povídat a přišlo mi to trochu blbý, on to jako vždy vyřešil suprově a mě teda překvapil. Taky mě tak nějak nenapadlo, že by mohl tancovat ale taky jsem si nikdy nemyslela že by toho nebyl schopen... zvláštní postoj jsem k tomu měla, tak teď už mám jasno! Takže v Království Francie bude pěkně provádět jednu dámu za druhou, že by tam byl ten flirtík??!! :D Moirro máš zlatýho bludišťáka žes kulhavý tanec podrobila důkladné rešerši :D :D velice mě pobavilo, obdivuju tě! :D
Dakujem Dauphine :oops: :P

No nieje to skvela sprava ze pan dokonaly bude v Kralovstve Francuzkom o dusu tancovat?
A to teda bude parada, ved teraz uz ani skoro nekriva! :twisted: :twisted:

PS: No mozem ist resersovat co je cena "zlateho bludistaka" ale ako poznam nasich ceskych bratov, bude to daka cena pre najväcsieho blazna v republike. Ze by ste z toho teraz chceli spravit medzinarodnu sutaz, ktoru som uz dopredu vyhrala? :roll: :shock: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2014, 21:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha no jo vy Slováci vlastně nevíte, co to je zlatý bludišťák, no je to už ustálené slovní spojení a původně to byl pajďulák z televizní soutěže Bludiště http://img.ceskatelevize.cz/program/por ... oto/05.jpg který měl obzvlášť velkou cenu, protože byl zlatý a mohli ho získat jen ti nejšikovnější! Tudíž dostat zlatého bludišťáka je velké ocenění, kterého mohou dosáhnout jen ti nejlepší! :D :D Tak si toho važ! :D

Přesně! To se tepre Joffrey rozjede když bude mít konečně pevnou půdu pod nohama, chudák v Orientu ani v Quebeku si toho moc neužil, bude si to muset vynahradit... Obecně mi příjde že v Quebeku nemá vůbec žádnou zábavu, to je samá politika a chlapácké problémy že ani na ženu nemá čas... (BTW. další věc proč nemám Quebec ráda, je tam málo Joffreye! A to je hodně vážné mínus! :D)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: ♥ TOULOUSKY PALAC ♥
Napsal: 23 kvě 2014, 21:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Otvorila som v rubrike Angelika Knihy novu temu
TOULOUSKY PALAC ;-)

Ide tam hlavene o to ako ho opisuje pani AG v knihach, kde stal a ako vyzeral.
A tiez o to ci este stoji, ked sa Joffrey vrati do Francuzka alebo nie.

Popresuvala som tam par nazorov z diskusii ktore sa tejto temy tykali
a tiez som sa porochnala v patrani "po stopach Toulouskeho palaca"
v knihe "Toulouske slavnosti" :roll: :roll:

PS: Dauphine, ten pajdulak sa mi paci. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Toulouse
Napsal: 09 čer 2014, 19:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pan dokonaly z manzelkou sa vracaju domov ;-) :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 21:37
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chúďatenko Angelika ... nejako to s ňou prežívam ... Moirra, super ... :)

Som zvedavá ako bude pokračovať zápletka s Andijosom :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 23:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dočteno! Tomu říkám příjemné zakončení dne, super! :) Jsem zvědavá, co se vyklube ze vztahu Joffreye a Beatrice. A taky proč měl Joffrey špatnou náladu.
Čím to je, že všechny chceme Andijose trápit?! Protože i já měla naplánovanou malou vložku s Andijosovým trápením do Království Francie. :twisted:

Moirro, malý detail, vzhledem k tomu, že mám teď rozečtenou Nezkrotnou Angeliku tak si to pamatuju: Angelika plavat neuměla. Je to zmíněno po vzpouře otroků na galéře vévody de Vivonne, kdy Nicolas a Angelika opouští loď:
"Umíš plavat?" zeptal se Nicolas Angeliky.
"Ne."
"Musíš se pokusit."
Vrhl se i s ní do vody a snažil se jí držet hlavu nad hladinou.
Pořádně se napila slané vody, zalykala se. ...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Lektorky
Napsal: 10 čer 2014, 00:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Este ze tu ma clovek lektorky, ktore mu pridu na pomoc.

Ano naozaj chudacik Andijos! :roll: :D

Najskor k Andijosovi: V dalsom pokracovani fikcie, ktore je uz napisane a potrebujem ho len "dobrusit"
bude mat Andijos aj dost pozitivnych uloh. Neviem preco ale zda sa mi ze v Slovenskom
preklade bol baron, pozriem sa zajtra.

Skusala som resersovat, ale uz sa mi zatvaraju oci
ale beztak som urobila nechtiac objav: Andijos je skutocna postava! Pani AG je velmi rafinovana!

Dakujem Dauphine!
Co sa tyka Angelikineho plavania, asi ma pomylil film, v ktorom plavat vedela. Idem to teda opravit.

V dalsom pokracovani sa samozrejme vsetko este viacej a doslova pekelne zamota :twisted:
ale ihned potom aj pomaly a iste kus po kusku postupne zacne rozmotavat ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2014, 07:56
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na nábřeží Morfondus zřídili lodníci na léto „lázně“ pro ženy. Pařížanky se sem během tří nejparnějších měsíců chodily osvěžit do řeky. „Lázně“ tvořilo vlastně jen několik kůlů, na nichž bylo napjaté plátno. Ženy se koupaly v košilích a čepcích.
Lodníkova žena, jíž chtěla Angelika platit vstupné, vykřikla:
„Nejsi blázen, chtít se máčet v tuhle hodinu? Vždyť je eště zima!“
„To mi nevadí.“
Voda byla skutečně studená. Angelika zprvu cvakala zuby, ale pak se začala cítit příjemně. A protože byla jediná zákaznice, mohla si mezi kůly i zaplavat. Když uschla a oblékla se, ještě chvíli se procházela po nábřeží a radovala se z vlahého podzimního slunka.

Ja myslela, ze plavat umi. Po ztroskotani lodi mohla byt docela dobre v soku.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Plavanie
Napsal: 10 čer 2014, 08:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Elaine

Aj ja som bola viac ako presvedcena ze niekde v knihe je zmienka o plavani, ale nevedela som si spomenut kde.

ANO-NIE Musim kuknut do stareho original kanonu.

Len aby to nebolo jak s stym prekladom kde v jednej knihe Carmencita vravi Joffreyovi:

Uz MA nemilujes.

A vdruhej knihe je ta ista veta prelozena:

Nemilujes JU.

Pricom ja si nemyslim ze to menila AG, skor ze niekto to bud zle prelozil alebo po nej zle precital rukopis
lebo niekto to predsa z jej rukopisu prepisuje.....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 čer 2014, 10:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No vidíte, s tím plaváním je to zvláštní, tak asi trochu plavat uměla, ale jak viděla to rozbouřený Středozemní moře řekla automaticky ne - kdo by neřekl :D

No pak je ještě zmínka o plavání v Novém Světě kdy se Angelika koupe v jezírku a uvidí jí d'Orgeval a pak ještě scéna kdy se topí a vytáhne jí otec de Vernon.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 00:06
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ooo, super moirra, krásne čítanie, pre mňa je pani Isabell akoby druhá mama Joffreya, taká láskavá, materská.... a hlavne
som zvedavá, ako to bude pokračovať, zrejme má Joffrey nejaké problémy a nechce nimi zaťažovať svoju ženu, hmmmm..... a čo má na pláne Beatrice? a prečo vlastne prišla? :shock:
áno, d´Andijos je skutočná postava, je dosť veľa zmienok o ňom, aj to ako viedol povstanie proti kráľovi, :evil: len to znova chce prehrabávať sa vo francúzskych dejinách... :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 09:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Errnie, som rada ze sa ti to pacilo. :oops: :D

PS: Ano D'Andijos je historicka postava, len pri resersovani treba mysliet na problem ktory
som uz spominala pri resersovani o mene "Peyrac", vo Francii sa v starych casoch tie isme mena
pisali na viacej sposobov (nebola este tak zjednotena gramatika) latinsky, okcitansky, francuzky....

Trebalo by nasho oblubenca lepsie zresersovat a napisat clanok o nom, o povstani a o rade modrych kabatcov ci co to bolo...
Len ja som momentalne vytazena prekladmi do Nemciny a Anglictiny na WEB International :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 18:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj,

narazila jsem na tvou čtenářskou fikci a úplně mě to dostalo :-) četla jsem to do půl páté do rána a nebyla jsem schopna se odtrhnout :-) opravdu skvěle píšeš, smekám, protože je jen hodně málo knih, které jsou napsané tak, že je přímo hltám, abych se dozvěděla co bude dál :-) už se nemůžu dočkat pokračování :-) Myslím, že bys klidně mohla psát knihy :-)

Lenča


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 18:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lenca, velmi pekne ti dakujem za pochvalu :oops: :D
smaozrejme ze to "spisovatela" zahreje pri srdiecku

len dufam ze som tym nesposobila nejaky maler ze si potom bola
nevyspata :roll: :twisted:

PS: som velmi rada ze si to rozumela aj v Slovencine ♥
(alebo si to preto tak dlho citala lebo si k tomu potrebovala aj slovnik?? :shock: :roll: )

To nemyslim v zlom ale mlada Ceska generacia sa stazuje ze uz nam tak dobre nerozumeju ako
to bolo kedysi u tej starsej generacie za Ceskoslovenska, ked sme mali spolocnu televiziu a kulturne programy.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 19:52
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Dakujem Errnie, som rada ze sa ti to pacilo. :oops: :D

PS: Ano D'Andijos je historicka postava, len pri resersovani treba mysliet na problem ktory
som uz spominala pri resersovani o mene "Peyrac", vo Francii sa v starych casoch tie isme mena
pisali na viacej sposobov (nebola este tak zjednotena gramatika) latinsky, okcitansky, francuzky....

Trebalo by nasho oblubenca lepsie zresersovat a napisat clanok o nom, o povstani a o rade modrych kabatcov ci co to bolo...
Len ja som momentalne vytazena prekladmi do Nemciny a Anglictiny na WEB International :shock: :roll:

mám ho mám trochu "prelustrovať" :D :evil: :evil: .. chvíľu by to ale potrvalo, lebo to musím pohľadať na francúzskych stránkach a potom hodiť do prekladača, ale myslím, žeby sa to dalo nejako zvládnuť :idea: zatiaľ mi ho internet našiel pod menom d'Audijos ale podľa popisu by to sedelo na neho

k tým tvojim fikciám, fakt sa čítajú úplne úžasne a zakaždým sem "nakúkam" či si nepridala nejaký nový príbeh...


Nahoru
Profil Citovat
Artemiss
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 20:13
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2014, 22:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No opravdu to bylo psané, tak, že mě to nutilo číst dál :-) se slovenštinou problém vůbec nemám, setkávám se s ní denně, takže rozumím bez problémů a dokonce se mi moooooc líbí :-) už se nemůžu dočkat pokračování.... působí to na mě jako soukromě schované části, které tam sice patří ale nebyly publikovány :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2014, 22:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

mám ho mám trochu "prelustrovať" :D :evil: :evil: .. chvíľu by to ale potrvalo, lebo to musím pohľadať na francúzskych stránkach a potom hodiť do prekladača, ale myslím, žeby sa to dalo nejako zvládnuť :idea: zatiaľ mi ho internet našiel pod menom d'Audijos ale podľa popisu by to sedelo na neho
Ano! Prosim! Nie ze "trosku" ale poriadne prelustrovat! :twisted: :mrgreen:
Uz som zalozila v Postavach nasho Bernarda, ktoreho mame vsetci tak radi :roll: :lol:
a vo fikciach ho vsetky radi trapime :twisted:

Dievcata Errnie, Lenca dakujem! Dalsia cast uz je napisana, len ju musim este dopilovat a dobrusit ;-)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 čer 2014, 15:10
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak to všechno začalo tak krásně nevinně a jemně a po posledním dílu je z toho najednou skoro až detektivka :D Nemůžu se dočkat, až se dozvím, jak to dopadne.

Píšeš nádherně a já jsem moc ráda, že jsi s tím začala. Užívám si je už od úplného začátku a moc tě obdivuju... vás všechny, které dokážete něco naspat.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 čer 2014, 17:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Fantina :oops: :D
Kazda pochvala potesi "spisovatelovo" srdiecko
nuz a trochu sa to zamotat musi..a naozaj rozluzlenie bude prekvapujuce ako v detektivke

PS: Zaujimave, ze niekedy ked pisem neviem sama ako sa to rozuzli, a viem ze sa to dozviem az ked sa
v pisani dostanem k urcitemu miestu.... :shock: asi mi to fakt vysielaju z nejakej ciernej diery ha-ha


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 14 čer 2014, 23:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nasa Errnie nam nakreslila FLORIMONDA pisem to tu len aby ste to nahodou neprehliadli
v rubrike Čtenářské výtvory :mrgreen:
Hurrraaaa! Konecne mame niekoho kto nam nakresli aj Angeliku a Joffreya :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 15:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dufam ze ma nezastrelite ak tentokrat namiesto ocakavanej piatkovej romaniky dostanete toto
:oops: :roll: :twisted:
PS: Zivot nieje vzdy len med lizat...a niekedy sa nam to aj poriadne zamota..... :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 16:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, brucho mi zvieralo ked som to citala ... superrrrrrrrrrrr :) :) :)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 17:25
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Moirro, ty jsi "drsná"! Takovýhle nával emocí jsem skutečně nečekala!
Je to úžasný, dokonale jsi vystihla tu bolest a pomíchané, špatně si vysvětlené chování člověka, který je hluboce zamilovaný, ale totálně nejistý. Jó, nejistota v lásce dokáže nadělat pěkný zmatky, vyvolá nezdravou žárlivost a zkreslí člověku realitu do černých iluzí. A to na obou stranách barikády :roll: Nádherně napsaný! A naštěstí jsou na blízku lidé, kteří podají pomocnou ruku a dovedou vás zpět, kam patříte :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 18:44
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och , moirra, ja som to skoro celé preplakala, fňuk :cry: .... ešte stále mi behá mráz po chrbte a mám stiahnutý žalúdok, úžasné... ako si to krásne vystihla, trápenie z lásky, akí sme zaslepení, keď nám na niekom záleží a utápame sa vo vlastných myšlienkach stále dokola a niekedy nevieme cestu von...
myslím si, že Joffrey bol u notára, aby sa poradil o anulovaní sobáša a potom sa to poriadne zamotalo s jeho zranením, takže si myslím, že to ani jeden z nich nepodpíše, lebo už to potom bude zbytočné... ty nás teda riadne napínaš, :evil: ... som zvedavá na pokračovanie,


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 19:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika bude pri Joffreyovi den noc a on iba kvoli nej to zvladne ... :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 19:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem dievcata, :oops:
myslela som si ze ma poriadne zvozite ze nasich hrdinov tak trapim, a hlavne ze som na chvilu „odzdokonalizovala“ pana dokonaleho“ (Dauphine ma zastreli :shock: )
V zivote malokedy
vsetko prebieha tak hladko ako v cervenej kniznici..a veru aj mne zvieralo zaludok ked som to
pisala..chudatko Errnie, nechcela som ta rozplakat :roll: :cry:

Potrapit Angeliku mi pomohli aj okcitansky trubaduri, dufam ze mi odpustia ze som ich basnicky
poprebasnovala trochu volnejsie a aj ich poprehadzovala ako sa mi prave hodilo... 8)

PS: V Slovencine som ziadnu okcitansku poeziu nenasla, vie niekto o nejakych knihach ???

PS2: dalsi diel je takmer dokonceny, takze ho sem dam coskoro ;-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 19:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2171
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, to je nádhera. Jsem hrozně napjaťá, co bude dál. Už se těším, jak bude Angelika o manžela pečovat a určitě ho vyléčí. Já ji chápu, že ho podezírala z nevěry. Měl jí říci, co Beatrici trápí. To ty moje neslavné pokusy, co si píši do bloku, je fakt slabota. Akorát, když jsem viděla ten nový film, tak jsem si vymyslela ples v maskách, kde by Angelika hraběte sváděla a on by byl trochu na pochybách, jestli je to opravdu ona. Vzala by si červené šaty, jak jí doporučoval, vlasy skryla pod parukou barvy tizian, masku se zàvojem a na paruce síťku. Něco podle renesančních portrétů. A vidím, že plesy a masky jsou oblíbené ve vašich fikcích. Já mám ràda životopisy malířů, hlavně těch renesančních, tak jsem si to tak vysnila. Ale stvořit něco působivého se mi zatím moc nepodařilo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 19:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Mimi, :oops: :D

Mimi co sa toho pisania, moju fikciu som nazaciatku pisala len sama pre seba, tak ako ty,
a veru dost dlho som chodila okolo tohoto fora kym som nabrala odvahu sa onu podelit
a ver mi ze pred kazdym dielom ktory zverejnim do toho cumim a potom sa mi to nezda dost dobre...

takze sup sem s tou tvojou fikciou ! :D :twisted:

PS: ked clovek naozaj pise srdcom a pise rad, akosi sa mu to casom zacne pisat same..takze nicoho sa
neboj, uceny z neba nespadol....


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 20:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2171
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, díky za podporu. No budu to muset ještě dost učesat a trochu dopracovat. Jsem tak trochu na mělčině, moc mě toho nenapadá. Mám velmi málo času, ale v červenci se to snad zlepší a pak to snad dopracuji. Taky jsem trochu rozbírala tu myšlenku anulování manželství. Angelika přemýšlela, jak by potom žila,co by dělala a jestli ji Jofrey nechce nahradit nějakou jinou, vstřícnější manželkou. No a pak by se vypravila v přestrojení na ten ples.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 21:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, neboj ... ja do kláštora určite nieeeeeeeeeeeee ... mňa by tam 100 pro nechceli :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 21:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ale ten konec! byto to fakt nutné? Nemohlo to už skončit podle toho scenáře z rozhovoru s Andijosem? ;) Doufám, že teď v dalším díle přeskočíš k části, kdy už bude živ a zdráv a nebudeme z toho mít nešťastný trubadúrský příběh o umírajícím rytíři, nad kterým sedí jeho smutná paní, která pak už jen z nešťastné lásky a toho, co způsobila, vstoupí do kláštěra. ;)

Musím brzy dopsat svou veselou fikci, kde si pan dokonalý užije větší zábavu, nebo to tu utrápíš a pak všechny čtenářky vstoupí z toho neštěstí do kláštěra místo toho, aby zpracovávaly články našeho projektu. :twisted:
ha ha :lol: :lol: ale si mi dala! :evil:
Ale ci si to nebola prave ty, kto tvrdil ze si realista? :shock: V zivote sa nestavaju
len dobre a vesele veci, iba ak v cervenej kniznici. Na smiatie som vam dala arcibiskupa z dalekohladom. :mrgreen:
PS: Ty dobre vies ze pan dokonaly nemoze umriet :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 22:08
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Do kláštera nikdo vstupovat nebude :-D pochybuju, že některá z nás, čtenářek, natož snad Angelika...

Kdyby bylo všechno romantické, nebyla by romantika ničím výjimečná. Krásný díl, děkuji za napsání.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 čer 2014, 22:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7009
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:

Kdyby bylo všechno romantické, nebyla by romantika ničím výjimečná. Krásný díl, děkuji za napsání.
Dakujem Elaine :oops:
No mozno prave v tom udobrovani, ked sa nedorozumenia zasa vysvetlia, je ta najkrajsia romantika. ;-)

Jeanne: Len sa prosim ta nevrhaj sa zo ziadnych skal, vari si si neprecitala nazov
nasledujuceho pokracovania? :roll: Vola sa to azda "smutok v klastore" ? :shock:

PS: Budem sa snazit co najskor zverejnit pokracovanie, aby nam citatelky namiesto pomahania z prekladmi
naozaj nevstupili do klastora! 8)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 69 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů
cron