DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 2 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 59 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Opravy a Historicke fakty
Napsal: 23 dub 2014, 09:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mila Errnie, dakujem za tvoje povzbudzujuce slova. :oops: :D
Ked fikcia vznikala, pisala som ju samej sebe, a nebolo by ma vtedy ani vo sne napadlo ze si raz najde svojich citatelov.

Musim vsak priznat, ze srdiecko kazdeho "spisovatela" potesi ak sa jeho tvorba aspon niekomu paci. :oops: :roll:

Nielen ze to neberiem v zlom ze si ma opravila, ba prave naopak nesmierne sa tomu tesim! Mam v plane zasa postupne Angeliku citat, ale kedze momentalne hodny kus volneho casu travim pisanim fikcii, som vdacna ze je tu niekto kto mi pripomina fakty z knih.
Dokonca by som ta poprosila kedykolvek a kdekolvek v mojej tvorbe najdes nezrovnalosti daj mi prosim vediet.
Ako sa vravi, viac hlav, viac rozumu ;-) :D

Super aj ze si mi pripomenula Dianu de Poiteres ;-)

PS:

Premna je Angelika zaujimavy fenomen. Uz neraz ma vytiahla z pochmurnych myslienok v tazkych obdobiach mojho zivota. Predtym ma vsak nikdy nenapadlo ze sa mi jedneho dna zacne "zjavovat" fikcia.
Keby pofesianoalny spisovatel videl ako pisem, asi by si vytrhal vsetky vlasy na hlave .
Niekedy sa mi zjavi najskor koniec kapitoly (ako film v hlave) takze pisem od konca smerom nahor, co je horsie ako u Arabov ktori pisu z prava dolava.
Inokedy sa zasa zjavi stred "srdce" kapitoly, alebo vseko celkom skakavo, ako utrzky serialu zjavujuce sa v hlave.
Potom sa mi vsade po byte povaluju papieriky z dobrodruzstvami nasich hrdinov.
Nikedy sama z napätim cakam ako to dopadne, a sadnem si tisko niekde do kuta, cakajuc kym zasa "zapnu vysielanie"
HA HA :D
No povedz niesom ja dokonaly blazon??? :? :roll: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 dub 2014, 11:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A jak jsme se bavily o tom Joffreyovi v diskuzi k mé fikci zdá se mi, že ho necháváš pěkně vydusit v tom čekání než se mu Angelika vzdá :D ale myslím že je to tak nejlepší, jak už tu psali ostatní, je hezký pozorovat jak se jejich vztah vyvíjí krůček po krůčku, čeká na svou lásku přesně v souladu s trubadúrským učením.
PS. taky jsem měla naplánovanou fikci (i když jen v hodně hrubých obrysech) s Joffreyem a Angelikou jak si vyjedou a zmoknou, pěkně si mi to vyfoukla :lol: ale to nevadí, stejně bych to nenapsala líp. Budu si muset sakra pospíšit se svýma fikcema nebo už tu nezbude žádné téma na které by se dalo něco napsat při tvém úžasném tempu :D
Mila Dauphine, dakujem :oops: :mrgreen: Tesi ma ze sa ti moja fikcia paci. Ze by som ti nenechala este dost priestoru na vlastnu tvorbu, sa veru obavas zbytocne. ved napriklad uz starocia pise nespocetne mnozstvo muzikantov a textarov pesnicky, a este stale pride nieco nove a ocarujuce.
Si este taka mladucka (velmi blyzko veku v ktorom je moja fiktivna Angelika prave teraz ;-) a uz tak vynikajuco pises.
Ako to tu uz bolo spomenute, jedneho dna nas tu vsetkych prevalcujes ;-)
Ver mi, ty nemusis mat obavy ze by ti neprisla inspiracia preto ze som uz vraj vyfukla vsetky temy ;-) :roll: :twisted:
S tou pubertou to je taka vec, ja som viac ako duplovane tak stara ako ty, a este stale som z nej celkom nevysla, alebo sa mi snad vracia v pravidelnych odstupoch :mrgreen: :mrgreen:
Ale ci sa nevravi ze clovek ktory si vie zachovat srdce naivneho dietata, si aj dlhsie zachova mladost?

K to mu co vravis o tej fikcii s tym dazdom, ma napadlo cosi co povedal jeden kamarat muzikant: Vraj ked k tebe pride muza, a obdaruje ta, ale ty to odkladas, nesadnes si v najblyzsom case a nezacnes tvorit, po case sa urazi a odide od teba a da tu inspiraciu niekomu inemu.

:roll: :shock:

Na koniec by som este rada spomenula, ze sa prave snazim vyplnit ten rok ktory to trvalo, kym Angelika a Joffrey konecne zazili prve milovanie, a preto sa ich neponahlam rychlo strcit do postele.
Nech si tu fazu zblyzovania este pekne uziju. u takych dvoch blaznivych tvrdohlavcov, ktorym vsak nikdy nechyba humor a ironia sa urcite este mame na co tesit.

A ja sa uz tesim na tvoje verzie tohoto carovneho obdobia v zivote nasich dvoch hrdinov. :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 dub 2014, 20:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No jasně, super nápad! Taky jsem si říkala že by měl být další sraz ve Vídni!

Jinak obdivuju Moirro, jak máš už poslední díl promyšlený, taky by se mi hodilo takové soukromé "vysílání". Budu se do té fikce muset opřít abych ti alespoň šlapala na paty, protože já to teda takhle promyšlený nemám. Ach jo proč vždycky když chci začít nějaký velký projekt musím mít před sebou něco jako zkouškový a horu směn!!! :evil: :evil: :lol: Už by to chtělo prázdniny... :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Vieden
Napsal: 23 dub 2014, 22:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
To bychom ale výhledově vážně mohly udělat. Jsem se minulý týden koukala na booking.com, že jsou na výběr i docela levné hotely v historickém stylu...

:evil:
Ak by to bolo aktualne, tak to mozem poriesit ja, ved som tu doma ;-) A samozrejme ponuknut sa aj ako sprievodkyna.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 12:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Teda lidi! Já jsem, ale v hrozném skluzu! Tady se dějí věci! Prosím, ještě diskuse neuklízejte, slibuju, že to doženu :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 16:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 17:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!
No, nevím, nevím, jestli by po tolika letech, kdy Anne marně bojovala o autorská práva, aby nakonec zjistila, že jí z oficiálních i neoficiálních vydání spoustu věcí bez ptaní odstranili, byla nějak přehnaně nadšená z toho, že si její oficiální verzi doplňujeme fanouškovskou :wink: .
Každopádně je to, Táni, super nápad, asi to taky tak provedu! Anne by byla jistě minimálně dojatá z toho, že její Angeliku tak milujeme :D .


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 17:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Tania píše:
Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!
No, nevím, nevím, jestli by po tolika letech, kdy Anne marně bojovala o autorská práva, aby nakonec zjistila, že jí z oficiálních i neoficiálních vydání spoustu věcí bez ptaní odstranili, byla nějak přehnaně nadšená z toho, že si její oficiální verzi doplňujeme fanouškovskou :wink: .
Každopádně je to, Táni, super nápad, asi to taky tak provedu! Anne by byla jistě minimálně dojatá z toho, že její Angeliku tak milujeme :D .

A to je přesně ten rozdíl :) . My její Angeliku milujeme :D

Diskuse úžasná! Už se těším do vany :wink: , jak si fikce klidu přečtu a nebudou mě tu neustále vyrušovat děti svými absolutně nemístnými dotazy, když se snažím se vžít do příběhu :? :!:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 17:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
A ještě jsem zapomněla dodat, aby si tu Jeanne mohla uklidit :wink: , že sraz ve Vídni je opravdu výborný nápad :D

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 17:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Tania píše:
Napřed sem něco napíšu a pak si neovlivněná přečtu diskusi. Mám za sebou teprve pár epizod, ale už mám jasno. Vytisknu si je a vložím na patřičná místa do knih! Přesně tohle mi tam chybělo. Myslím, že by ani Anne neprotestovala a naopak by byla nadšená, že má nástupkyni!
No, nevím, nevím, jestli by po tolika letech, kdy Anne marně bojovala o autorská práva, aby nakonec zjistila, že jí z oficiálních i neoficiálních vydání spoustu věcí bez ptaní odstranili, byla nějak přehnaně nadšená z toho, že si její oficiální verzi doplňujeme fanouškovskou :wink: .
Každopádně je to, Táni, super nápad, asi to taky tak provedu! Anne by byla jistě minimálně dojatá z toho, že její Angeliku tak milujeme :D .
No veru, aj ja som nad tym rozmyslala, ze ako by asi zareagovala. Ale ked prezila tu zlataninu od Zeitouna bez ujmy na zdravi...... Pamätam si ako Joffrey vravel ze sa tesi na to ako sa po smrti dozvie ci sa zem toci alebo netoci. Ja sa tesim na to ako sa raz z pani AG stretnem tam hore v Angelikovskom nebi a ze mi povie ktore z tychto fikcii by pasovali k jej hrdinom a ktore podla nej nie.
A este by som ju samozrejme zasypala kopou inych otazok co by kral, angelika, joffrey..atd. v urcitych situaciach urobili/nikdy neurobili......

PS: Neviem ci je to teraz stastie alebo nestastie ze napriek 8 jazykom, ako na potvoru francuzky pisat neviem. :twisted: :twisted:
PS2: Som rada ze som si tie fikcie nepisala v nemcine, o com som povodne tiez uvazovala......


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 18:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Za tu slovenštinu jsem hrozně ráda!

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 18:51
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To já taky! Představa čtení ve Fj... i originál jsem po třech stránkách zabalila, že to vážně nepůjde :-D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2014, 19:23
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Čo sa týka mňa ja môžem aj fikcie v nemčine :-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Jazyky
Napsal: 25 dub 2014, 08:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Čo sa týka mňa ja môžem aj fikcie v nemčine :-)
Nemcina by mala jednu vyhodu, ze ma ovela väcsiu slovnu zasobu, ako spisovna Slovencina, ktoru nasi jazykovedci doslova katastrofalne okliestili.
Ale tak ci tak, materinsky jazyk ostava materinsky jazyk, a tym je u mna Slovencina.

Ak budem dostatocne dlho zit, este sa Francuzky naucim. Slubila som si to. Uz par knih v originale mam, ale planujem si zohnat tie uplne stare vydania.

V Nemcine, dokonca aj v Slovencine zacinal kedysi prvy diel Angeliky v uplne starych vydaniach tym ze Angelika je uz vo Versailles a spomina si, pamäta si to niekto? Alebo ma niekto taku knihu s tym prologom?
Rada by som si ten prolog este raz precitala, lebo si ho uz nepamätam, a v tych novsich vydaniach co mam teraz uz nieje.

PS: SDorry Jeanne, toto as ipatri do rubrky knihy, alebo? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Nova kapitola
Napsal: 25 dub 2014, 11:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
K novej kapitole: Nie, nas Joffrey veru tiez nieje dokonaly, damy! :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 11:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To bolo pre Angelikino dobro ... tak sa mu to odpúšťa !!! :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Postavy
Napsal: 25 dub 2014, 12:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pri suboji pocas skoly lasky bol este aj ten maly Cellebrand alebo ako sa volal, tene nestastne zamilovany...co sa casto zdrziaval v palaci veseleho poznania , nemam cas to teraz hladat lebo idem do prace....a bolo tam spominanych myslim este viacej postav...

PS: Ja ked nieco pisem, nerozmyslam na tom coho verzia by to mala byt, ale mne sa to jednoducho takto samo napisalo ;-) Nemam o pisani pojma a nemam na to ani skolu.

Som zrejme podobna ako moj priatel ktory bol znamy muzikant, mal absolutny sluch ale nevedel citat noty. Ked sa ho niekto pytal ako to robi a preco to tak robi, povedal nech sa opytaju kolegu z kapely ktory mal na to skolu :mrgreen: :mrgreen:

myslim tym ze on nikdy nespekuloval nad tym ked nieco hral ze preco to tak hraje, ale jednoducho to bez velkych uvah hral...tak ako ja bez velkych uvah pisem :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 13:19
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přečetla jsem si to třikrát a žádnou nedokonalost nevidím :-D Takže se mu cokoliv odpouští


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 20:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Viem ze to sem nepatri, mozes to potom vymazat, ale dneska sa mi stalo nieco velmi smiesne. Po ceste do prace som sa trochu zamotala a prisla som trochu neskoro, kolega ktory je aj nieje moj nadriadeny, utrusil akusi poznamku, na co som ja nieco odvrkla...a co mi povedal?

nieco v tom zmysle ze nemusim byt az taka namosurena a tu vetu ukoncil oslovenim MADAM ha ha ha :D
Cudne
Rakusania skor pouziju "gnädige Frau" ked chcu vyjadrit ze sa chovas ako "madam"

kto cital mojich poslednych par viet v poslednej kapitole ktoru som sem dnes postla vie ze teraz ich tam tajne podozrievam ze niekto v tej firme cita moje fikcie :mrgreen: :mrgreen:

Ale kto by tam vedel po slovensky ???? :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 20:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Možno si ich prekladá cez google :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 20:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zazila som uz prilis vela blaznivych nahod aby som verila na nahody, raz sme isli z bratislavy po dialnici pol cesty bez fungujucich stieracov v prudkom dazdi (co je nielen zakazane ale aj nebezpecne) v strede viedne som vyskocila z kamosovho auta ze budem pokracovat metrom, lebo on byva opacnym smerom

nastupim do vytahu do metra a somnou jedna jedina pani a ta sa namna pozrela a vravi mi:
clovek musi
mat jednoducho stierace!

najskor som sa na nu divala ako na zjavenie az potom som si vsimla ze drzi v rukach svoje zarosene okuliare........
ja tomu hovorim ze boh ma dobry zmysel pre humor


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2014, 21:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Možno si ich prekladá cez google :lol:
no ked mu to potom vypluje tu zlataninu ktorej google vravi preklad, tak sa ani necudujem ze som dnes smela ist o hodinu skorej domov ha ha :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 dub 2014, 12:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
PS: K využití dalších postav pro naše příběhy: Jak je to Lauzunem v Toulouse? Kdo si pamatuje, kdy se tam objevil?
Co si ja pamätam Lauzun bol na svadbe ale po svadbe musel hned odist naspät do Pariza, lebo Angelika sa nanho v knihe spytuje a Joffrey poveril Andijosa aby Angeliku zoznamil z novym prostredim.

Toto som aj pouzila vo fikcii, co sa tyka Joffreya, ktory po navrate z Pariza pride na to ze sa Angelike snad prilis malo venoval a zmeni taktiku ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 dub 2014, 12:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Přečetla jsem si to třikrát a žádnou nedokonalost nevidím :-D Takže se mu cokoliv odpouští
To bolo prvy krat co sa nas Joffrey svojou zenuskou nechal absolutne vytocit, ale celkom urcite nie posledny.

Ich manzelska hadka v 7 diely je moja naoblubenejsia scena zo vestkych knih. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Hadka
Napsal: 26 dub 2014, 13:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nasla som to ;-)

je to v 7 diely Novy svet (Slovenske vydanie) Strana 174-177

jedna z mojich najoblubenejsich scen
:mrgreen: :twisted:

PS: ACH! Som povysena na baronku ! :oops: :D
Ako sa len budem volat?
:roll: :roll:
Uz to mam: Baronka Prasilova, co sa jej z rukava prasia blaznive fikcie? :twisted: :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Skola lasky
Napsal: 26 dub 2014, 13:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tak sem s tou extra knihou! Ať už se tam dopracuješ z dosavadního vyprávění nebo přeskočíš, nemůžu se dočkat, co vymyslíš. ;)
Nieco uz davnejsie vymyslene a napisane mam, teda na prvej skole lasky na ktorej dovoli Joffrey aj Angelike sa zucastnit bude napriklad Joffrey rozpravat jeden pribeh....

ale najskor sa musia moji hrdinovia poctivo k tomu bodu dopracovat, teda par veci sa este stane ktore musia absolvovat, nechcem preskakovat aby som tych co moje fikcie citaju neobrala o pointu.. a napokon bez tych udalosti by nebolo jasne preco Joffrey na ten vecer vybral ten pribeh ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 dub 2014, 13:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
V ceskem vydani jsou tam povrazdeni indiani. Tak ti nevim.
Tam niekde za tym to bude..mam aj ceske vydanie ale len na pocitaci...teraz idem prec ale ak by som to neskorsie nasla tak ti to sem dam na ktorej strane je to v ceskom.... :-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 dub 2014, 18:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
S. 182-183, aha! Tak na tohle jsem si skoro nepamatovala. Jj, něco v podobném duchu by se dalo použít i v Toulouse. :lol:
Ako som uz vravela v slovenskej knihe (Novy svet, 7 diel) 174-177
No neviem ci myslime to iste, nasla som to v ceskej PDF na str.93 a pre adobe reader na st.165 takze neviem.
Je to hned potom co Angelika zachranila Uttakeho.

Nechcem tu davat cely odstavec takze len:
A: Posíláte mě zpátky k hrncům. Nikdy mi nic neřeknete. To je
k zbláznění.“
J: Chodíte sem a tam, riskujete život, kdykoliv se vám zamane, dopouštíte se šíleností. Copak do toho mně, vašemu manželovi, snad něco je? Máte pocit, že mít vás za ženu je nějak snadné?“

HA HA HA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zboznujem tu hadku Ti dvaja su tak rovnaki prave v tom co si vycitaju, ze si v podstate nemaju co vycitat!


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Lauzun atd.
Napsal: 27 dub 2014, 21:24
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Předpokládám, že to měla být dobová verze tradičních hádek většiny párů ohledně řízení auta a teatrální vystupování si jednoho nebo obou uprostřed silnic, křižovatek a kdekoli jinde. 8)

PS: K využití dalších postav pro naše příběhy: Jak je to Lauzunem v Toulouse? Kdo si pamatuje, kdy se tam objevil?
Pokiaľ si ja pamätám, Angelika stretla Lauzuna po ceste do Toulouse , ešte ospevoval jej krásu, že zlatý hlas kráľovstva stratí tón, keď ju uvidí a potom ho druhý krát stretla na svadbe kráľa v Saint- Jean-de-Lutz.
moirra píše:
Nasla som to
je to v 7 diely Novy svet (Slovenske vydanie) Strana 174-177
jedna z mojich najoblubenejsich scen
to je krásna scéna, mám ju pred očami, ako stoja oproti sebe, delí ich stôl a hnevajú sa jeden na druhého, lenže ono to inak ani nejde, pretože sú úplne rovnakí Laughing ... tvrdohlaví, múdri, silné osobnosti

ahoj moirra, neviem, ako to robíš, ale robíš to viac než dobre , tie príbehy sú ... tak nádherné, kúzelné, preniesla som sa pri ich čítaní pár storočiami naspäť ... a keď ju chytil okolo drieku a pobozkal v záhrade, mala som husiu kožu snáď aj za Angeliku ... len tak ďalej...
až raz keď vydáš vlastnú knihu, bude mi cťou jednu mať v mojej veľkej knižnici a čítať a čítať a snívať....

Sloučila jsem ti příspěvky do jednoho, když bezprostředně následovaly - můžeš proto používat tlačítko Upravit
PS: Když cituješ, neumaž i si označení konce citace v hranaté závorce ;)
J.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 dub 2014, 19:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dakujem Errnie, to je vskutku velka pocta :oops: :oops: Ak este budem dostatocne dlho na tomto svete celkom istotne aj ta vlastna jedneho dna bude. A slubujem ze ti ze ak vyjde potom jeden z prvych vytlackov do tvojej kniznice darujem. A ak ju nevydaju dostanes kopiu vo worde ;-) Nuz na tu knihu ktoru mam ja v hlave bude zrejme treba presne tolko resersi, ako co robila pani AG, takze lahke pisanie to nebude. I ked clovek by mohol zvolit lahsiu cestu, odlahcenych lubostnych romanov, ale taku knihu by som zasa pisat nechcela.

Zatial sa vsak este chvilu budem venovat nasim hrdinom, ved ich predsa nenecham na pol ceste stat??? To by mi veru srdce nedalo.

trosku im to este cele zamotam, aby to Joffrey ktoremu prave rastie sebavedomie nemal az take lahke ;-) :mrgreen: :mrgreen:
ja viem ze som zlomyslelna :twisted: :twisted:
ale mam este kopu popisaneho materialu ktory treba len spracovat a potriedit..ked uz sa mi to tak napisalo...... :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 dub 2014, 19:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
moirra píše:
Dakujem Errnie, to je vskutku velka pocta :oops: :oops: Ak este budem dostatocne dlho na tomto svete celkom istotne aj ta vlastna jedneho dna bude. A slubujem ze ti ze ak vyjde potom jeden z prvych vytlackov do tvojej kniznice darujem. A ak ju nevydaju dostanes kopiu vo worde ;-) Nuz na tu knihu ktoru mam ja v hlave bude zrejme treba presne tolko resersi, ako co robila pani AG, takze lahke pisanie to nebude. I ked clovek by mohol zvolit lahsiu cestu, odlahcenych lubostnych romanov, ale taku knihu by som zasa pisat nechcela.

Zatial sa vsak este chvilu budem venovat nasim hrdinom, ved ich predsa nenecham na pol ceste stat??? To by mi veru srdce nedalo.

trosku im to este cele zamotam, aby to Joffrey ktoremu prave rastie sebavedomie nemal az take lahke ;-) :mrgreen: :mrgreen:
ja viem ze som zlomyslelna :twisted: :twisted:
ale mam este kopu popisaneho materialu ktory treba len spracovat a potriedit..ked uz sa mi to tak napisalo...... :roll: :roll:

Už se moc těším. Také se hlásím o případnou kopii, pokud nedojde k výtisku.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 dub 2014, 19:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja sa týmto tiež hlásim o kópiu :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Kniha
Napsal: 28 dub 2014, 20:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tu je este predomnou dlha cesta do ciela, ale ked to bude slubujem ze vy tu na fore tu knihu dostanete ako prve. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Anketa
Napsal: 28 dub 2014, 20:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na hlavnej stranke je nova anketa na temu:

Co by hrabě z Toulouse dělal, pokud by se do něj jeho novomanželka nezamilovala, kdežto on do ní ano?

Takze prosim hlasovat! :mrgreen: :mrgreen:

ja som vo fikcii u Ninon v podstate svoj nazor uz prezradila ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku: různé jazyky - různí lidé
Napsal: 28 dub 2014, 21:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tohle:

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti ... nosti.html

je zajímavé. Pokud bys to Moirro psala v němčině, možná by Angelika byla jiná.

Ani mě názor toho článku až tak nepřekvapil, spíš mi to připadalo logické.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Melodia jazyka
Napsal: 29 dub 2014, 07:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podla mojho skromneho nazoru, to ma nieco spolocne z melodiou jazyka. ja som sa vzdy smiala ze nemecke vyznanie lasky ICH-LIEBE-DICH ma rytmus ako keby to hrali na bubon ked sa ide do vojny...I LOVE YOU i ked ostava v skupine anglo geramnskych jazykov, ma uz o cosi jemnejsiu melodiu
V latinskych jazykoch ako ti amo, je t'aime uz je melodia jemnejsia ale jednoznacne vyhravaju slovanske jazyky svojou lubozvucnostou.
A kedze cele univerzum sa sklada z vibracii, tvrdsie rytmy a melodie nas navadzaju byt tvrdsimi a naopak.
Celkom urcite z koncertu kde sa hraju jemne melodie na husliach nevylezie von tolko ozratych a nadrogovanych ako tam kde hrali hard rock.
Na sebe som si napriklad vsimla ze ak spievam nejaku pesnicku v Irskej Galstine, ktora mojim usiam znie ako bozsky jazyk (tou nerozpravam, viem iba trochu) tak mam automaticky ovela jemnejsi hlas, akokeby sa mi naozaj zmenila osobnost.
No ale tusim tu uz stoho robim vedecku pracu ;-)

PS: ked som sem pred dvadsiatimi rokmi prisla vedela som len cesky, slovensky a trochu rusky, takze co sa tyka jazykov som samouk lebo som nikdy nechodila do nejakeho kurzu


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: různé jazyky - různí lidé
Napsal: 29 dub 2014, 08:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Tohle:
je zajímavé. Pokud bys to Moirro psala v němčině, možná by Angelika byla jiná.
Inak Tania dakujem ti ze si ma na to upozornila! Ak by clovek pisal knihu ktoru by si zelal aby mu ju vydali, samozrejme ze to zvadza pisat radsej v nemcine, pretoze ak to ponuknes vydavatelstvam v Nemecky hovoriacich krajinach, mas ovela väcsie sance ako na malickom Slovenskom trhu. Ale zrejme je lepsie to pisat v materinskej lubozvucnej Slovencine a az potom to prelozit, co je sice duplovana robota, ale priklanam sa velmi k tvojmu nazoru ze zrejme by bola moja Angelika ina kebysom to priamo pisala v Nemcine. Mam naplane moje fikcie prelozit, najskor do nemciny, lebo prave som velmi zvedava ako na to zareaguju fanusikovia ktorych materinsky jazyk je nemcina. ;-)

Berme to ako taky maly vedecky experiment ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Zavislost
Napsal: 29 dub 2014, 17:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To zase umna vidno co somnou, zavislakom na Angelike urobila tato uzasna webova stranka :shock: :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 20:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ved pockaj aky tu bude galimatias ked ti tu zacnu posielat fikcie a prispevky v 20 roznych jazykoch :mrgreen: :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 20:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Ty jsi šílenec!!! :shock: :shock:
Na druhou stranu je tu spousta brilantního materiálu pro relativně malou část fanynek. Myslím, že to byla Nadia, kdo Ti na původním webu psala, že by si přála "maggic button", který by to přepnul do francouzštiny nebo angličtiny?

Kristínka, jak jsem si na Tvoji fikci vzpomněla, tak ji nemůžu pustit z hlavy - ráda bych si ji přečetla, a kdybych nemusela právě tvořit písemku na drogy a násilí a opravovat 46 čtenářských deníků, lákalo by mě napsat i pokračování :wink:
Tak sem s ní - ať se pokochají i fanynky Filipa!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2014, 21:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Jeanne, Ty jsi šílenec!!! :shock: :shock:
Na druhou stranu je tu spousta brilantního materiálu pro relativně malou část fanynek. Myslím, že to byla Nadia, kdo Ti na původním webu psala, že by si přála "maggic button", který by to přepnul do francouzštiny nebo angličtiny?
Treba Nadii napisat:
ale rád bych se vám Nadia (Angeliko) pokusil váš sen splnit. A také sobě…

Spoznavas tu vetu Dasha? Uz dlho cakam na to pokracovanie fikcie zo stredomoria...dufam ze v tej jedalni neostanu moc dlho ;-)

PS: Tesim sa na fikciu o Filipovi od Kristinky!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Dalsia kapitola Lamanie srdc
Napsal: 02 kvě 2014, 09:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Specialne pre tebe mila Jeanne! Dalsia kapitola o tom co sa zasa (ne)stalo ! :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
a mohlo sa.....

PS: Ak chces, v tvojej fikcii ich mozes nechat stroskotat! :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2014, 10:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Super, nějaké čtení před cestou. Jdu na to! :)
Stastnu cestu :P :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2014, 12:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Som rada ze sa ti to pacilo :oops: :)
Mala som to stastie si peknych par rokov po sebe vychodov aj zapadov slnka vo Francii uzit, a teraz ked som to pisala, najradsej by som sa tam bola rozbehla :D :D
( a samozrejme ze cez vikend sa asi budem hrabat v starych fotkach) a este som pri tom aj myslela na mojeho neboheho priatela, ktory vlastnil dve lode, s toho jednu velku a bol officialnym kapitanom (ako hobby, lebo jeho zamestnanie ako uz vies bola muzika)

Odpoved na PS: ak "spisovatel" stale nieco opakuje, iste ma k tomu dovod, ktory neskorsie najde svoje rozuzlenie ;-)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2014, 14:57
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Som rada ze sa ti to pacilo :oops: :)
Mala som to stastie si peknych par rokov po sebe vychodov aj zapadov slnka vo Francii uzit, a teraz ked som to pisala, najradsej by som sa tam bola rozbehla :D :D
nádherné, ja milujem more, vždy mám pri ňom pocit slobody :D , tak som si to krásne vychutnala, ale ako tak pozerám a čítam už sa pomaly ale isto blížia do "prístavu" :wink: ...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2014, 16:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

nádherné, ja milujem more, vždy mám pri ňom pocit slobody :D , tak som si to krásne vychutnala, ale ako tak pozerám a čítam už sa pomaly ale isto blížia do "prístavu" :wink: ...
Dakujem Errnie. :oops: :) Som rada ze som ta mojou fikciou dokazala zaviest k moru.

Ci sa blyzia do pristavu uvidime, osud a hlupe nahody dokazu aj vskutocnom zivote co-to poriadne zamotat, nieto este vo fikciach ;-)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 kvě 2014, 19:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:


Ci sa blyzia do pristavu uvidime, osud a hlupe nahody dokazu aj vskutocnom zivote co-to poriadne zamotat, nieto este vo fikciach ;-)
joj, ako je mi jasné že v Montpellier to ešte nebude.... :lol: :D , na to si chystá Peyrac niečo "extra" a ľahké to mať veru nebude :twisted: ... len pomaly ale isto jeho žienka nachádza cestu k nemu :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 20:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem to dočetla! Moirro já vždycky nevim, co ti sem mám psát, protože bych se opakovala :D píšeš prostě skvěle! Baví mě jak to bereš opravdu den po dni, jak je vidět jejich postupné pomaličké sbližování, konečně si můžu pořádně vychutnat vztah Joffreye a Angeliky protože v knize k tomu není tolik prostoru. Skoro se bojím okamžiku, až se Angelika s Joffreyem konečně dají dohromady, protože příjdem o tu rafinovaně romantickou atmosféru, i když nepochybuju, že ty určitě vymyslíš něco jiného úžasného. :)

Mám malou otázku: ty jména si vymýšlíš nebo se jedná o skutečné historické postavy??
Týjo k té fikci jak jsou na moři se úplně nabízí další fikce na fikci nebo alespoň "sonda do Joffreyovy duše" v době kdy jsou na Gouldsboru a Joffrey pořád marně čeká kdy ho Angelika přes masku pozná. Mohl by se užírat jak to že ho nepoznala podle paží kterýma jí na palubě Gouldsbora objímal, když to stejné již jednou prožili, že si ho nespojila protože ho přece již jako námořníka/kormidelníka/kapitána znala... trochu to jde proti Angelice, no to jen tak na okraj protože se o tom hrozně hezky přemýšlí, tak jen kdyby měl někdo bolestínkovskou nebo naopak lehce sadistickou náladu a chuť nechat našeho pana dokonalého škvařit ve vlastní šťávě... :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 22:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasha: Preto som si tu fikciu povodne napisala ako darcek samej sebe, lebo som sa nazdavala ze celkom urcite museli za ten rok mat nejake zazitky a aj sa rozpravat, ved len ak mala Angelika naozaj moznost Joffreya spoznat, mohla sa tak velmi zamilovat.... a toto mi v knihach pani AG jednoducho chybalo. Kedze sa snazim vyplnit to chybajucie obdobie, neponahlam sa strcit ich hned do postele. Nech si to zblyzovanie obidvaja uziju :oops: :roll:

PS: A samozrejme chyba aj ako sa ich laska prehlbovala "po tom" i ked pani AG spomina ze sa kazdym dnom spriadali nite ktore pevnejsie spajali ich srdcia

Jeanne: Ohromne som sa pobavila ze Andijos si uz renovuje "svoju" izbu, ale ucet za to dostane istotne Joffrey, ved ci angelike nevravel ze je chudobny ako kostolna mys? doma ma palac na spadnutie, a ten holubnik :D :mrgreen:

Paci sa mi aj ze Angelika a Joffrey sa snazia, ak som to spravne pochopila, ukradnut chvilku spolu, co v palaci plnom hosti ako sa zda nieje take lahke. Napokon sa budu musiet schovat dakde v kuchyni pod stol, alebo do pivnice, aby si ukradli chvilu aspon na jeden bozk. (spominam si ze na kralovskej svadbe sa milovali kdesi na schodisti vo vyklenku, lebo tiez mali plny dom) Tesim sa uz co vymyslis, a aj ako pomoze Angelika tej zalubenej madam dostat muza svojho srdca. :twisted: :twisted: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 kvě 2014, 22:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7014
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Tak jsem to dočetla! Moirro já vždycky nevim, co ti sem mám psát, protože bych se opakovala :D píšeš prostě skvěle! Baví mě jak to bereš opravdu den po dni, jak je vidět jejich postupné pomaličké sbližování, konečně si můžu pořádně vychutnat vztah Joffreye a Angeliky protože v knize k tomu není tolik prostoru. Skoro se bojím okamžiku, až se Angelika s Joffreyem konečně dají dohromady, protože příjdem o tu rafinovaně romantickou atmosféru, i když nepochybuju, že ty určitě vymyslíš něco jiného úžasného. :)

Mám malou otázku: ty jména si vymýšlíš nebo se jedná o skutečné historické postavy??
Týjo k té fikci jak jsou na moři se úplně nabízí další fikce na fikci nebo alespoň "sonda do Joffreyovy duše" v době kdy jsou na Gouldsboru a Joffrey pořád marně čeká kdy ho Angelika přes masku pozná. Mohl by se užírat jak to že ho nepoznala podle paží kterýma jí na palubě Gouldsbora objímal, když to stejné již jednou prožili, že si ho nespojila protože ho přece již jako námořníka/kormidelníka/kapitána znala... trochu to jde proti Angelice, no to jen tak na okraj protože se o tom hrozně hezky přemýšlí, tak jen kdyby měl někdo bolestínkovskou nebo naopak lehce sadistickou náladu a chuť nechat našeho pana dokonalého škvařit ve vlastní šťávě... :lol: :lol:
dakujem Dauphine, som rada ze si to vychutnavas :oops: :D Jedno mame my dve istotne spolocne: pre nas v tej knihe urcite nikdy nebude dost Joffreya ha ha :mrgreen: :mrgreen: (i ked ja som uz o "trochu" starsia pubertacka)

Co sa tyka tych postav niektore z nich su fiktivne, a ine zasa potomkovia slachtickych rodin ktore skutocne existovali. Snazim sa zachovavat urcite historicke okolnosti a fakty, preto aj vela resersujem. Napriklad ako rychlo sa v tom cas plavili lode, ako rychlo mohli ist koce po rozbitych cestachm kade viedla najlepsia (nie najkratsia) cesta atd.

Co sa tyka tej Gouldsboro, ved Angelika ho v podstate spoznala, len to potom zavrhla ako sialenu myslienku, a pamätam si aj, myslim ze to bolo na konci 5 dielu, ze sa uprene divala na jeho ruku na kormidle, ked si dal dole jednu rukavicu....
Inak precitala si mi myslienky, lebo ja som uvazovala o tom, ked som pisala fikciu ako boli na lodi, ze to na Gouldsboro musi byt potom v buducnosti pre nu ako take "dejavu".... ;-)
PS: Ak mas nato cas a naladu mohal by si tu fikciu ako sa Joffrey smazi vo vlastnej stave napisat....


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 59 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti