DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra

Odpovědět   Stránka 9 z 9  [ 436 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 led 2015, 22:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Veľmi dúfam že vás ďalšie pokračovanie Montfortových slávnosti,
ktorého hlavné dejisko je tentokrát katedrála a jej bezprostredné okolie aspoň trochu pobaví. :roll: :mrgreen:

Arcibiskup už na vás netrpezlivo čaká :priest:

PS: Do zábavy som pridala môj prvý outfitologický pokus - Joffreyov outfit na tento slávny deň. ;)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 led 2015, 23:01
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nadhera, moirra! jednoducho skvostné! :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 11:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
nadhera, moirra! jednoducho skvostné! :applaus: :applaus:
Diky Ada :P


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 18:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně jsem si dovedla představit tu bitku služebnictva z "Toulouské svatby" a důvody pro její vypuknutí. :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 20:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Konečně jsem si dovedla představit tu bitku služebnictva z "Toulouské svatby" a důvody pro její vypuknutí. :swordplay:
A to si Američania namyslene nahovárajú že to len oni mali "Juh proti Severu" :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 21:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako už tradičně, moc pěkná kapitola. :ok: :applaus:

Koukám, žes nakonec trochu pozměnila slavnostní outfit pana dokonalého. To nevadí, určitě mu to hrozně slušelo! A možná si ten "svůj", jednou nakreslím...

Moc se mi líbilo šílení všech svatoušků a hlavně rozhovor arcibiskupa s Joffreyem, i když byl náš aricibiskup opět kánonově seriózní :twisted:. A opět moc pěkné rešerše k Toulouse a jeho historii, z fikce je vidět že o tom víš hodně, tak bych se klidně nebála přidat víc historie, protože my o tom mnoho nevíme, třeba víc popisů katedrály (jednotlivé vchody, sochy atd.) abychom si lépe dokázaly představit prostředí, kde se to odehrává.

A klidně bych i přidala nějaký triumfální průjezd historickým městem, s ovacemi a květinami, když už se na to Joffrey a Angelika tak mimořádně oblékli. Určitě by to svatoušky v čele s arcibiskupem oprávněně pohoršilo. :twisted: ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 22:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diky Dauphine

ty sa este cudujes ze bol :priest: Arcibiskup seriozny? :twisted: :twisted:
[ img ]


Nechela som to precpavat opismi a historiou, lebo si z toho nikto nic nezapamata...ved na slavnosti este budu preberat historiu Toulouskych grofov...
(ved pockajte na dalsi zraz spravim testy po stopach budov v Toulouse a Historia Toulouskych grofov, a beda vam ak prepadnete !!!!)

inak ved som prezradila ze pri vchode boli sarkofagy Jofferyovych predkov
a opisala zdobenie dvoch stlpov aj pribehy k nim..a cez CELE mesto sa predsa promenadovali tiez
a "nadsene ich vsade vitali"...asi si to prehliadla... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 20 led 2015, 22:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, krásné pokračování s tajemstvím, kdo rozhoupal zvony. :ok:
Souhlasím s Dauphine, co se týče kapitol z historie. :applaus:
A popis Joffreyova outfitu jako rytíře, to je velmi lákavá představa. :agree:
Těším se na pokračování.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 12:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, krásné pokračování s tajemstvím, kdo rozhoupal zvony. :ok:
Souhlasím s Dauphine, co se týče kapitol z historie. :applaus:
Ďakujem Mimi...

Pssst! je predsa verejným tajomstvom kto tie zvony rozhúpal možno Quasimodo..
[ img ]
možno chudobná kostolná myš [ img ]

Chcete viacej histórie? Dobre teda, máte ju mať....a keď Joffrey skončí zo svojimi lekciami
z histórie, zrejme vyrobím svoj prvý Angelikologický historický test :twisted: :twisted:
Bez pozitívneho testu o histórii Toulouských grófov žiadne zápočty na Angelikologickú
univerzitu! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 19:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak já jsem pro tu chudou kostelní myš. Ten smajlík myši se mi líbí. :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 20:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V toulouskej katedrále jedine bohatá kostolná (katedrálová) myš :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 21:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
A jsem nadšená, že si oba oblíbili bazén a altán. :ach:
Scénu z bazénom je úžasná ...to je pravda :ach: (ale budeš nám musieť napísať aj o tom ako Joffrey neskoršie zrealizuje všetky svoje fantázie ktoré mal v ten večer....)

avšak ten altán pri ktorom boli tentokrát to nieje ten pri bazéne ale tento z ružami pri lese:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=5&t=428

dobre schovaný kútik...akurát tých ruží si predstavujem ešte viac.....

z Errnie máme problém pri kreslení pôdorysu paláca a jeho záhrad kam strčiť ten bazén....
podľa tvojej fikcie dedukujem že si ho predstavuješ hneď pri dome....

ale ja som zasa uvažovala že dom je plný služobníctva a bazén musí byť umiestnený tak
aby naňho, ak sa Angelika kúpe holá (kúpanie v bazénoch v tom čase veru nebolo obvyklou záležitosťou)
aby nikto kto by sa "náhodou" pozeral z okna paláca doňho nevidel....a na to by nestačil iba živý plot lebo palác ma štyry poschodia.....takže zasa až tak blízko pri dome byť nemôže

možno ťa niečo napadne..viacej hláv, viac rozumu....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 21:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Asi nikdo jsme si neuměli představit, kam až tvé rytířské fantazie zajdou
ešte som zdaleka nedofantazírovala :mrgreen: a Arcibiskup [ img ]zrejme tiež nie :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 23:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

z Errnie máme problém pri kreslení pôdorysu paláca a jeho záhrad kam strčiť ten bazén....
podľa tvojej fikcie dedukujem že si ho predstavuješ hneď pri dome...

možno ťa niečo napadne..viacej hláv, viac rozumu....
V podvečer se procházela nově zrekonstruovanou částí zahrady. Joffrey ji poprvé ukáže svým hostům při pořádání té záhadné školy lásky. Prošla kolem starého altánku... Za altánem se třpytila průzračná voda opraveného bazénu.
V části, která prošlo nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu a… zkameněl. V bazénu, který byl jen v jednom místě lehce osvětlený slabou září jediné malé lucerny, plavala jeho žena.


To jediné jsem napsala o bazénu, taky jsem si ho představovala dál od budov a byl v noci osvětlený stejně jen tak lehounce :agree: , že tam nebylo vidět. Takže kam ho dáte, tam ho dáte. To vy jste hlavní architektky pana D. a já jsem v této oblasti naprosto nepolíbená :oops: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 21 led 2015, 23:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
V podvečer se procházela nově zrekonstruovanou částí zahrady. Joffrey ji poprvé ukáže svým hostům při pořádání té záhadné školy lásky. Prošla kolem starého altánku... Za altánem se třpytila průzračná voda opraveného bazénu.
V části, která prošlo nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu a… zkameněl. V bazénu, který byl jen v jednom místě lehce osvětlený slabou září jediné malé lucerny, plavala jeho žena.


To jediné jsem napsala o bazénu, taky jsem si ho představovala dál od budov a byl v noci osvětlený stejně jen tak lehounce :agree: , že tam nebylo vidět. Takže kam ho dáte, tam ho dáte. To vy jste hlavní architektky pana D. a já jsem v této oblasti naprosto nepolíbená :oops: .
V části, která prošla nedávno rekonstrukcí, problikávalo slabé světlo. Dovedlo ho až k altánu

ano ano! máš pravdu ....to celkom dobre zapadá do projektu :mrgreen: ak to bude trochu ďalej od paláca stačí zo strany otočenej k palácu tesne pred bazénom vysoký živý plot a pár stromov a nebude tam možné
z okien paláca vidieť ani cez deň :disagreement:

[ img ]

to že sluhovia ba ani záhradnici sa nemožu iba tak bez dovolenia pohybovať všade po záhradách sa rozumie
samo o sebe

veď aj ráno keď sa Angelika prechádza po záhradách majú zakázane vystrčiť nos :mrgreen:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 led 2015, 08:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
A nestačil by vám u letohrádku? Představa bazénu at uz do italské nebo francouzské zahrady obriho paláce mi vůbec nesedí, zatímco u malých zámečku jsou takoveto typy vodních ploch bezne zaraditelne.
po Terezinej fikcii sa uz bez bazenu na pozemkoch pri palaci nezaobideme :roll:

[ img ]

myslim že sme v Toulouse vyčlenili na záhrady taky kusisko pozemku ze kludne moze byt v casti,
ktora nieje hlavnou castou zahrad, urcenou pre hostov...

ty si vymyslela labyrint, tak teraz mas za ulohu vymysliet aby mal Joffrey taky, co nema nikto v
celom Francuzku, ba ani Taliansku...nejaky nezvycajny ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 led 2015, 11:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Moc krásné pokračování. :ok: Zase jsem se dozvěděla víc z historie, i když jsem dohledávala ze zvědavosti nějaké informace o všech těch událostech, takhle ucelené a jednoduše podané jsem je nikde (samozřejmě v češtině) nenašla. :agree:
Ďakujem Tereza...a teraz už viete prečo to sem všetko dávam, (tým nemyslím iba fikcie ale hlavne moje rešerše) veľa vecí je absolútne nedostupných
v Slovenčine a Češtine, niektoré som našla v Nemčine, iné v Angličtine ale väčšinu iba po Francúzky a sem tam veci ktoré sú vo Francúzku online dostupné iba pre vyvolených, nájdem na stránkach univerzít v Taliansku

tým pádom si rešeršami môžu poslúžiť aj iné nadšené spisovateľky :agree: ;)

PS: Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom aaach! :ach: Dúfam že v písaní budeš pokračovať, lebo už som si založila aj "knihu"
s tvojimi.
(Kniha to sú priesvitne obaly vo fomáte A4, ktoré sú zviazané)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 22 led 2015, 17:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Našla som video ktoré názorne ukazuje ako to tam v katedrále vo veži v deň Montfortových slávností
vyzváňalo:

[ img ]

[ img ]

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 752#p17752

PS: Pridala som aj viacej informácii ku katedrále. :priest:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 25 led 2015, 17:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom..... Dúfam že v písaní budeš pokračovať...
Napadlo mě to při virtuální prohlídce katedrály, kterou jsi uložila na web :agree: , a tu květinovou záležitost musím definitivně uzavřít, takže se mi něco honí hlavou, jen ten čas na psaní nějak chybí.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 25 led 2015, 19:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
moirra píše:
Tereza, zbožňujem ako si vyriešila záhadu prečo Peyrac raz do roka na Vianoce vchádza do katedrály hlavným vchodom..... Dúfam že v písaní budeš pokračovať...
Napadlo mě to při virtuální prohlídce katedrály, kterou jsi uložila na web :agree: , a tu květinovou záležitost musím definitivně uzavřít, takže se mi něco honí hlavou, jen ten čas na psaní nějak chybí.
Už sa na to teším. :D


Nahoru
Profil Citovat
phaia_k
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 17 dub 2015, 19:39
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2015, 13:43
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc děkuji za krásně strávené tři večery při čtení této fikce.
Byla jsem tak zabraná a tak se soustředila, abych "si vše správně přeložila", že jsem ani nevnímala jak na mě mluví dcera.
Je to tak skvěle napsané, že už přestávám rozeznávat, co bylo v knize a co je fikce. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 27 dub 2015, 19:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Phaia ďakujem :oops:

ak by som tvrdila že "spisovateľové" srdiečko sa nepoteší takémuto feedbacku, klamala by som :)

séria samozrejme ešte z ďaleka nieje dopísaná, ale teraz práve ma vláčia dvaja komplikovaní páni po Paríži
17 storočia :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 dub 2015, 19:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem zjistila, že jsem dokonce nečetla ani závěr Monfortových antislavností – dodatečně velký potlesk, jak jsi dokázala rozpracovat krátké zmínky z kánonu :applaus: :applaus: :applaus: Muselo dát hroznou práci tohle všechno zjišťovat :agree: Opět jsi nezklamala a skvěle jsi to použila do příběhu o společném životě A & J v Toulouse, kterého je prostě v kánonu na můj vkus příliš málo... :roll: A ty jejich milostné chvilky to všechno tak krásně zjemňují a čtení zpříjemňují ... :ach: :ach: :ach: ach, píšeš prostě krásně :agree: :D
Jsem zvědavá, čím nás ještě okouzlíš ;) :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 dub 2015, 21:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Fantina :D

No moje nekonečné romantické výlevy :ach: som v podstate z veľkej časti ako som ti už spomínala písala ako samoterapiu
po smrti môjho priateľa, po tom čo som pár mesiacov takmer nevyliezal z postele.... :?

Takže vlastne zasa pán dokonalý zachránil jednu zúfalku, :zachrana:
tentokrát však nie naživo, ale tým že o ňom písala :slzici: :slzici:

No typický Joffrey, :scar: + :mask: ten sa nikdy nezmení :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2016, 00:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Říkala jsem si, že by asi bylo nejlepší, kdybych k téhle fikci psala svoje pocity podle kapitol, jak je čtu, vzhledem k tomu, jak je dlouhá… Navíc mi to přišlo jako logické, vzhledem k tomu že jsem četla Školu lásky od Jeanne a ta vlastně vychází z jedné scény z této fikce. Aspoň to bude autentické, jako kdybych to četla, jak to postupně vycházelo, tady jsou teda mé pocity a názory k prvním pěti kapitolám…

-přátelství s Ninon docela překvapilo. I když dává smysl, že by se někdo jako Joffrey přátelil s někým jako Ninon. Tak si říkám, jestli mezi nimi bylo i něco víc, a jestli by to přátelství bylo skutečností i v kánonu od paní AG.

Anulace manželství… Vím, že si Moirro psala, že v této fikci to trvá dýl, než se Angelika a Joffrey dali dohromady, než v kánonu, kde to trvalo rok (sakryš, teď nad tím přemýšlím, a fakt to trvalo rok, nebo jsem někde na fóru četla, že jen půl roku?, teď fakt nevím). A tedy jeho návštěva v Paříži v kánonu se odehrála jen několik měsíců po svatbě. Ale tak si říkám, kolik času uplynulo u tebe… Nechce se mi totiž věřit, že by to někdo jako Joffrey vzdal tak brzo, zvlášť když mu na Angelice skutečně záleží a není to jen snaha dokázat si, že je schopen ji svést.

-Andijosův „pozorovací“ talent a roztomile krkolomná větička… :slzici:

-Joffreyova poznámka, ohledně Angeličina pokusu sníst dort vidličkou, byla k nezaplacení. :lol: :lol: :slzici: :slzici: Celá ta jejich konverzace v jídelně stála za to. Nevím, zda je to jen mými pocity, a nebo je na vině fakt, že v kánonu není tolik napsaných konverzací, ale tahle Angelika mi přijde odvážnější, než ta v knize. Například si knižní Angeliku nedovedu představit, jak rozkazuje Joffreyovi, aby jí dal přinést jídlo, které se jí vidličkou, aby se s ní naučila zacházet. Koneckonců v knize ji musel vždycky překvapit během různých slavností v Paláci trubadúrské poezie, aby se k ní mohl vůbec přiblížit… a ona mu neutekla. :mrgreen:

-Angeličino rozčilení nad tím, že se nemůže zúčastnit Školy lásky pobavilo. Na druhou stranu rozhovor Angeliky a Joffreye potěšil. Musím říct, že pozměněný příběh toho, jak Joffrey přišel k chromé noze a jizvám byl zajímavý. Ale musím říct, že ta pasáž o „všech zlomených kostech“ se mi zdála trochu přehnaná. Takové zranění by ve většině případů nepřežil člověk ani v naší době, natož v 17. století, na druhou stranu by se zase dalo argumentovat, že je docela zvláštní, že v knize si po vyhození z okna zlomil pouze nohu, a to i když spadl do hlubokého a měkkého sněhu. A teď o něco málo později, jsem si uvědomila, že v knize je vlastně řečeno, že začal chodit až ve 12-ti letech, tak teda nevím… je to matoucí (to je tak, když člověk píše názor na kapitolu, a pak o tom začne zpětně opravdu přemýšlet :shock: :slzici:)

Hodně jsem se nasmála nad Joffreyovou větou o tom, že zařídí, aby Zlatý hlas zazpíval Angelice v soukromí… a ona vůbec netušila, že ve skutečnosti mluví o sobě. Mám to chápat tak, že tahle část se odehrála předtím, než jí zazpíval v letohrádku u Garony? Nebo k tomu došlo až později. Ono to totiž působí dojmem, že právě tohle následovalo.

-krásná kapitola, sbližování v knihovně bylo moc milé (tohle vyjádření mi přijde tak moc nedostačující…)

Neodvazujem sa mysliet nato aka bola vasa povodna farba predtym ako ste ma stretli, ked sa teraz povazujete za bledeho.
Zvrtla sa na opätku a vysla z dveri. Z dialky zacula ako sa steny kniznice otriasaju grofovym zvonivym smiechom.


Pokračování po přečtení dalších kapitol... :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 11 čer 2016, 10:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Clara, veľmi ti ďakujem za tvoj feedback :ach: a aj za to ze si nasla čas vyjadriť sa k jednotlivým častiam.
Pravda je ze len praxou sa človek učí, a musím priznať ze dnes by som
to bola po technickej stránke, (obsahovu by som približne nechala) napísala istotne lepšie ako iba tak na kolene
ako samoterapiu. ;)

Okrem pozmeneného súboja som sa snažila striktne držať kanonu, a iba ho doplňať. Nie som už totižto najmladšia,
a preto ho mam už od svojich pubertálnych časov načítaný ako otčenáš. Čítala som to vo viac ako 8 jazykoch.
A kedže v každom jazyku v knihách chýbajú iné odstavce, state, dokonca cele kapitoly, nie vždy som si istá odkiaľ ktorú kapitolu mam.

Na začiatku som však neprídávala ako to malo byť v knihe chronologicky po rade, ale skákane. Iba neskoršie som pokračovala chronologicky.

Tak teda poďme na to porade:


-
Citovat:
přátelství s Ninon docela překvapilo. I když dává smysl, že by se někdo jako Joffrey přátelil s někým jako Ninon.
no toto mam jasne z kanonu:
Nastal rozruch vyvolaný různými názory na krásnou Ninon de Lenclos. Někteří soudili, že termín kurtizána jí nepřísluší, protože ona je mnohem víc než to. (...)
Angelika pochopila, že všichni řadili Joffreye de Peyrac, Velkého Kulhavce z Languedoku, k těm, kdo v této složité ženě vzbuzovali cit, v němž touha po penězích nebo urozenost nehrály sebemenší roli. "
(...)Mluvkové ztichli, sotvaže zaznamenali Angeličin příchod.


a ešte, po návrate Joffreya z Paríža sa on vôbec netají že bol u Ninon:

Angelika, zabývající se svými obvyklými povinnostmi, znovu natahovala uši, aby mezi ostatními hlasy rozeznala hlas Joffreye de Peyrac.
Ale ano, v Paříži samozřejmě zpíval u Ninon de Lenclos. Jistě víte, že ta půvabná preciózka hraje nádherně na loutnu. V jejím bytě kraluje hudba.“Prý jí věnoval loutnu vyrobenou v Bologni.

neskoršie v kanone Angelike Joffrey povie, že vtedy síce u Ninon bol, ale odkedy si ju vzal, nemiloval sa s inými ženami , pretože netúžil po inej žene, iba po nej.

Takpovediac často som sa iba viacej rozpísala o veciach ktoré pani AG v kanóne iba letmo naznačila. ;)
Citovat:
Vím, že si Moirro psala, že v této fikci to trvá dýl, než se Angelika a Joffrey dali dohromady, než v kánonu, kde to trvalo rok
u mňa to trvá rovnako dlho, čiže rok, čo vyplýva aj zo striedaní ročných období v mojej fikcii, rovnako ako v kanóne,
ibaže pani AG to obdobie v knihe iba chvatne preletela


a ja som sa snažila ísť do detailov ktoré ona iba naznačila.....
Citovat:
Hodně jsem se nasmála nad Joffreyovou větou o tom, že zařídí, aby Zlatý hlas zazpíval Angelice v soukromí… a ona vůbec netušila, že ve skutečnosti mluví o sobě. Mám to chápat tak, že tahle část se odehrála předtím, než jí zazpíval v letohrádku u Garony? Nebo k tomu došlo až později. Ono to totiž působí dojmem, že právě tohle následovalo.
no práve že jej to hovorí predtým ...... a v kanóne tento jeho sľub spomína jej komorná Margot už večer po svadbe:

„Bude zpívat…“
Jiní opakovali:
„Zlatý hlas! Zlatý hlas království…“
V tu chvíli se Angeličiny nahé paže dotkla diskrétně jakási ruka.
„Madame,“ oslovila ji služka Margot, „teď musíte zmizet. Pan hrabě mě poslal, abych vás odvedla do garonnského letohrádku, kde strávíte noc.“
„Ale já nechci jít pryč,“ protestovala Angelika. „Chci slyšet toho zpěváka, o němž se tolik mluví. Ještě jsem ho neviděla.“
„Později bude zpívat v soukromí jen pro vás, madame, hrabě to zařídil,“ oznámila jí vysoká žena. „Nosítka čekají.“


k ostatnému sa vyjadrím neskoršie :D


Nahoru
Profil Citovat
Lillian
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 28 črc 2016, 14:00
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08 kvě 2010, 00:02
Bydliště: Moravskoslezsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jednoducho úžasné! Naozaj nemám slov, si úžasná! Je to skvele napísané, akoby som čítala knihu. :) Nádherne si pripísala všetko, čo mne v knihách neskutočne chýba. Všetky ich krásne momenty, všetky len okrajové spomenutia tak úžasné rozvedené, teraz je pre mňa ich vzťah omnoho, neviem ako to nazvať, skutočnejší, pochopiteľnejší? Ohúril ma viac ako pri čítaní kníh, do oboch som sa znovu knihomoľsky zaľúbila. Klobúk dolu! :applaus: Teda všetky klobúky dolu, vzácna pani! :applaus: :applaus:

Samozrejme som sa začítala aj do všetkých tvojich súvisiacich informácii, naozaj máš môj obdiv, všetko krásne sedí a zapadá do seba.
Ospravedlňujem sa, že nerozpisujem čo všetko sami páčilo-musela by som to celé sem prekopírovať. Nemohla som sa od toho odtrhnúť. :oops: Ja len dúfam, že toho od teba bude ešte oveľa viac! :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 29 črc 2016, 11:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lillian veľmi pekne ďakujem za pochvalu ♥ :oops: :D

škoda len ze som to vtedy zliepala iba tak na kolene... dnes by som to po technickej stránke určite napísala lepšie...

písať samozrejme ešte budem, keď zasa bude čas...

napokon mám už na počítači uložených nespočet všelijakých rozrobených "pokračiek" v každej sekcii.....


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 02 kvě 2021, 18:20
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro , Vyprávění ze života Angeliky s Joffreyem v Tolouse není nikdy dost. Jsi opravdová žákyně paní Anne Golon. Dokonale jsi přijala za svůj její styl vyprávění. Jste naladěné na stejné vlně . Děkuji za doplnění bílých míst v původním příběhu i nové historické informace


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 03 kvě 2021, 14:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem Sob :ach:

škoda len že som od začiatku nepísala z interpunkciou lebo som sa bola lenivá znovu naučiť Slovenskú klávesnicu keďže už 30 rokov používam Nemeckú - zrejme sa to českým čitateľkám dosť blbo číta - no ale pôvodne som si to písala sama pre seba - až potom keď som objavila fikciu od Dashi som si povedal že aj ja zverejním tie svoje 8)


mám aj 100 rokov pripravené pokračovanie - mala by som postupne dopilovať svojich 100 + 1 nedopilovaných fikcií čo už pár rokov suším v šuplíku

mám aj dobrú správu: Jeanne síce po sebe na internete upratala - ale darovala mi veľkodušne jej fikcie - takže tie čo mám, lebo som si to kedysi vytlačila na čítanie, radšej totižto čítam na papieri ako na monitore, sem postupne vrátim

ono tie fikcie vtedy keď sme mali písacie obdobie vznikali dynamicky a preplietali sa jedna z druhou a vzájomne sme sa inšpirovali všetky čo sme písali ...

PS: ako sa tebe čítalo v Slovenčine? :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 03 kvě 2021, 16:38
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, Ve slovenštině čtu bez problémů


Nahoru
Profil Citovat
kapino107
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 kvě 2021, 09:57
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2021, 10:18
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na úvod musím povedať, že takmer nikdy nekomentujem, no ale tu sa to nedá. Wow, skrátka skvelé. Klobúk dolu pred krásnym dielom. Páčilo sa mi všetko, prepracovanosť, opisy, dialógy, zápletky... Prosto paráda. Po dlhom čase som si opäť prečítala obľúbené knihy Angeliky a potom toto a bolo to naprosto skvostné. Ďakujem za nádherný zážitok.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 kvě 2021, 10:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Veľmi ďakujem za pochvalu ktorú, pretože vravíš že nezvykneš komentovať, si hlboko vážim. :ach: myslím že každú písateľku poteší keď dostane feedback. :D

Bola to moja prvotina, aj keď na obsahu by som zasa tak moc nemenila, štýl bol dosť neohrabaný, nevycibrený, takže dnes už by som to napísala trochu ináč.

Nuž ako sa vraví "Es ist noch kein Meister vom Himmel gefallen und die Übung macht den Meister" alias žiadny majster nespadol učený z neba a iba neustálym precvičovaním sa človek stáva (postupne) majstrom. A pani AG je vynikajúca učiteľka. :la-polak-fun:

Dúfam že ešte niekedy budeš čítať aj z tých ostatných dielok. Okrem mojich sérií je tam hromada krásnych fikcí od iných "Angelikoložek"

Keďže medzičasom je tam toho už veľa, ak by si mala záujem o roztriedený zoznam podľa období ku ktorým sa jednotlivé vlákna viažu, čo spracovala šikovná Penelopa, daj vedieť. (napíš mi SZ)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 kvě 2021, 18:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, po přečtení fikce o městě Toulouse jsem si také začala osvěžovat krásné časy, které prožívali Angelika a Joffrey. :love:
Moc si to užívám. Styl vyprávění zapadá do děje v knihách a doplňuje, jak se události mohly odehrávat. :eyes: :trubadur: :priest:
Je rovněž příjemné připomenout si fanfarona Bernarda. :courtier:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 kvě 2021, 20:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Mimi. No to som rada že si to pod dlhej dobe ešte raz užívaš. :D V tomto svete kde nás média neustále zasypávajú hororovými správami, trošku romantiky veru nezaškodí. :trubadur: Práve naopak.

No veď ešte nieje všetkým dňom koniec a snáď postupne dopilujem všetky už 100 rokov rozpracované pokračovania. :writer:
Aj tie čo patria do tohto vlákna. :la-polak-fun:

A prezradím že môjho obľúbenca Bernarda :courtier: si ešte užijeme tu a ešte aj vo vlákne o Toulouse.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Stastne a nestastne Toulouske casy - moirra
Napsal: 18 kvě 2021, 20:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  18 kvě 2021, 20:14

No veď ešte nieje všetkým dňom koniec a snáď postupne dopilujem všetky už 100 rokov rozpracované pokračovania. :writer:
Aj tie čo patria do tohto vlákna. :la-polak-fun:
Těch rozpracovaných příběhů mám taky dost. Jen nemohu přinutit myšlenky k soustředění. :disagreement: :writer:
moirra píše: *  18 kvě 2021, 20:14

A prezradím že môjho obľúbenca Bernarda :courtier: si ešte užijeme tu a ešte aj vo vlákne o Toulouse.
Těším se.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 9 z 9  [ 436 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 15 6 7 8 9
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron