DISKUSE: Angelika 21. století - dasha

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 47 příspěvků ]
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: DISKUSE: Angelika 21. století - dasha
Napsal: 09 říj 2012, 21:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super dasho, už se moc těšim co vymyslíš (a i ostatní :wink: )


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2012, 23:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No dasho, to je fakt bomba. Řezám se smíchy :lol: . Je to nádherně napsané, realistické s vtipnými detaily... Určitě by bylo super, kdyby to mělo pokračování :) .

Jenom ten Petrák. Znám jednoho Petráka, takže se mi při tom jméně vybaví asi padesátiletý páprda s pivním pupkem a nevzhledným strništěm, kouřící jednu cigaretu za druhou, mluvící sprostě... :lol: chudák Joffrey.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2012, 23:12
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dashi, fakt nádhera. Moc se mi tvůj styl líbí. Jen mi proboha prozraď, o čem mám psát já?? :) Vytáhla jsem si 5. část, ve které jsem měla vymyslet, kde Angelika studuje, jak vypadají její potíže s disciplínou, jakou roli má Henri de Rognier a Vincent de Paul! Vždyť ty jsi to už skoro všechno napsala :D :D :D Navíc nejsem spisovatel a v životě bych něco tak pěkného jako ty nedala dohromady. Takže ti spíš budu posílat "osnovy" a nápady a ty je pak takhle pěkně rozvineš, jo? :D


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 říj 2012, 09:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Přidám se ke gratulacím, ale při čtení mě napadlo, že nikdo jiný nemůže pokračování napsat ve stejném stylu!
Každá píšeme jinak, takže v závěru z toho vyleze schizofrení text, který sice bude dějově navazovat, ale nikdy nebude stylově "kontinuintní" (jestli chápete, co tím myslím).

Myslím Dashi, že jsi si pěkně zavařila :wink: , já takhle suprově nepíšu, a ještě mi připadá, že bych mohla mít poněkud nedostatečné znalosti (prostě znám svět jinak, jsou to takové ty jemné dějové nuance, které bych měla jiné). Takže Dashinko, zřejmě to udělám jako Jenny :o , to mi připadá absolutně nejrozumnější :D a s nějvětší nadějí na úspěch.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 říj 2012, 10:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale ale, dámy... :lol:

Vždyť je to jen zábava. Jsem češtinářka, takže by bylo smutné, kdybych nedokázala vypotit větu, ale Jeanne má třeba mnohem větší praxi ve psaní. (Upřímně řečeno mně také motivoval bravurní příspěvek Precious).
Zbyl na mně začátek a je pravda, že jsem rámec své dějové linie poněkud překročila :wink: Na druhou stranu, pokud někdo napíše třeba jen odstavec a udělá to s chutí, tak je účel naší Fun Fiction splněn! Jiná kritéria nemáme.
Jenny, ta epizoda s Vincentem se mohla odehrát ještě na střední škole, fantazii se meze nekladou..
Mně na knihách psaných více autory připadá mísení stylů právě zajímavé (Líbilo se mi třeba Od Viewegha, Pawlowské, Hercíkové Tři v tom - není to úplně kulturní perla, ale oddechové vtipné čtení).
S těmi jmény je to horší, osobně si nedovedu představit, že by se Angelika jmenovala třeba Žaneta :(
Ale Desátá se mi docela líbí. Jednak to není obvyklé jméno, jednak to trochu evokuje šlechtický původ :wink: Pokud převedeme jména na základě fonetické podobnosti nebo i jiného klíče do češtiny, asi se neubráníme tomu, aby nám nenaskočily nějaké představy, a tím se dostáváme i k ošemetné hranici parodie. Jenže co s tím??


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 lis 2012, 17:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jani, díky, docela bych měla chuť pokračovat, pakliže se nikdo nechystá bezprostředně navázat.
Jen už budu muset nastudovat nějaké prameny o vinařství a možná budu i potřebovat vaši pomoc.. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 lis 2012, 18:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Jani, díky, docela bych měla chuť pokračovat, pakliže se nikdo nechystá bezprostředně navázat.
Jen už budu muset nastudovat nějaké prameny o vinařství a možná budu i potřebovat vaši pomoc.. :wink:
Dashi, nejak se nechystam :( . Nestiham a nemyslim si, ze bych to dala takhle krasne dohromady. Mozna poschanet nejake info by bylo pro me vhodnejsi :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 lis 2012, 17:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už mám 35 stran ve wordu o vinařství, tak začínám nesměle psát dál :lol:

Potřebovala bych ještě nějakou jihomoravskou/pálavskou pověst, která by povahou co nejvíce odpovídala pověsti o Gillesovi de Retz.

Plus definitivně dořešit ty sourozence:
- Gontran - ano
- Hortenzie - samozřejmě taky
- Josselin, Raymond - tady váhám, už by to bylo dohromady 5 dětí!!
- Marie- Anežka - tu už bych vynechala, stejně jako Madelon.


Jaký je váš názor? Já se přizpůsobím
:wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 lis 2012, 08:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
- Gontran - ano
- Hortenzie - samozřejmě taky

Ano, ty bych nechala.


- Josselin, Raymond - tady váhám, už by to bylo dohromady 5 dětí!!
- Marie- Anežka - tu už bych vynechala, stejně jako Madelon.

A z těhle bych udělala bratrance a sestřenice, přičemž není nutné rodinné vazby tolik zdůrazňovat. Mohli by bydlet poblíž, čímž by se v příběhu ocitli, ale jen tak, jak by bylo případně nutné. Pokud ne, tak by se také nic nestalo.

Zkusím pohledat nějaké pověsti :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 lis 2012, 10:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Zatím to vypadá na jednoho krutého mikulovského myslivce.

Gilesovi se hned tak něco nevyrovná :( . Budu ještě hledat dál, pak ti pošlu jeden dokument se vším možným, co by se ti mohlo hodit.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 lis 2012, 22:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Zatím to vypadá na jednoho krutého mikulovského myslivce.

Gilesovi se hned tak něco nevyrovná :( . Budu ještě hledat dál, pak ti pošlu jeden dokument se vším možným, co by se ti mohlo hodit.
Díky, Táni, přesně něco takového to chtělo :wink:
Takže 35 stran o víně a nyní dalších 60 stran regionálních informací od Táničky :lol: :lol:

Pokud vezmu v úvahu, že Mika Waltari sbíral podklady pro Egypťana Sinuheta 12 let, aby ho pak za 14 dní napsal, takl mě to docela děsí!!

Ne, vážně, takovou trpělivost já nemám. další 2 kapitoly již brzy.. nepřepínejte na jiné webové stránky :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2012, 10:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
všetkých čakajúcich na Dashinu fikciu musím poprosiť o "chvíľku" strpenia. Naša autorka ma poctila úlohou beta čitateľky (editorky) a keďže som dosť zaneprázdená, dnes pokračovanie určite nebude. Sľubujem, že urobím všetko, čo bude v mojoch silách, aby sme si ho mohli prečítať do konca tohto týždňa.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2012, 10:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Stejně nechápu, jak to všechno stíháte.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 lis 2012, 20:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vytvořila jsem paraelní téma, kam budu -doufejme - :wink: vkládat postupně nové kapitoly, s tím, že diskutovat budeme tady, aby v tom nebyl guláš :D .
Vložila jsem dvě nové kapitoly, které jsem vytvořila za laskavé podpory Precious, tímto moc děkuji za úžasné nápady a připomínky!
Těším se na vaši odezvu a dojmy, tak sem s nimi, beru všechno!!

Ze sourozenců jsem nechala Hortenzii, Gontrana a Marii - Anežku, pokud se tam objeví někdy Raymond či Josselin, budou to bratranci, jak navrhovala Tania. Taktéž moc díky za pověsti!!

Zápletku s vyhazovem ze školy už jsem vyřešila - dozvíte se v pokračování :wink: , aktuálně potřebuji dořešit známou zápletku obchodní machinace na okraji zákona Peyrac - Molines.. a jak v tom bude figurovat Angeličin otec. Jak jsme to říkaly na srazu?!


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 lis 2012, 14:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veľmi sa teším, akým spôsobom si zapracovala môj návrh k dialógu Nicolas - Angelika. Tomuto hovorím talent! :D :!: 8)

Chcela som sa opýtať ešte takto verejne pred ostatnými - nechcela by si toto publikovať na fanfiction.net? Či zle hľadám alebo kde je chyba, nenašla som tam JEDINÚ fikciu na tému "našej" knihy. Myslím si, že niekto by mal konečne začať :wink: A ak nie tam, mohla by som Ťa spropagovať na facebooku s tým, že by som tam hodila link na túto stránku?


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 09:53
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, četla jsem Tvůj výtvor, přiznávám, že bych nikdy takhle variantu Angeliky nenapsala. Hlavně mně vrtá hlavou, jak z nucené svatby s Peyrakem přetavit něco smysluplného pro dnešní dobu, těžko budou dnes rodiče sjednávat svatbu za plnoletou dceru... Všimla jsem si ale drobnosti, která nedává smysl: vinici otec Desátý dostává v devadesátých letech, dnes je Angelice asi dvacet, čili v době přebírání vinice je jí maximálně deset, přesto má smysluplné poznámky, když je první sklizeň vína nebo když přebírají listinu. Co s tím? Připouštím, že nemám tuchy o vinařství, třeba se oba detaily odehrály až když byla Angelika mnohem starší?..


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 10:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elis, zápletka s Peyrakem už je daná ze srazu a nevymyslela jsem ji já, ale tuším Jeanne? :wink: (Jestli ne, tak se omlouvám, že jsem pto při našem brainstormingu nechytila :lol: ).
Časovou osu jsem zhruba pojala tak, že stěhování na vinici mohlo proběhnout někdy kolem r. 1997, pokud ho dostali dřív, mohly se nejdřív řešit praktické věci, stavební úpravy apod.. a ten rozhovor v archivu mohl být ještě o trochu později. Angelika byla přece chytré děvče, a ty její ponámky jsou mnohem méně odvážné, než její výstup na Plessis v jejích 12 letech, kdy vymohla pro otce slevu na daních :wink: .
Precious, na ten web se podívám, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje!! Proto jsi taková odbornice na Fan fiction !! :lol:
Cestování je samozřejmě v plánu, ale s tím budu určitě potřebovat pomoci, aby tam z důvodu mých omezených zkušeností nevznikly nějaké logické relapsy..
Proč Angelika neodjela hned, nebo cestu zatím neplánuje, se dozvíte v kapitolách, které zrovna píšu :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 10:26
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, dík za vysvětlení. Už se těším, jak jste vyřešily Peyraca :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 lis 2012, 23:56
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dashka, je to úžasne napísané - máš veľkú fantáziu a ľahký, svižný spôsob písanie, veľmi dobre sa to číta. budem čakať ďalšie časti, som veľmi zvedavá, ako to budeš rozvíjať ďalej. Naozaj je to dobré.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 pro 2012, 21:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, díky, Tvá pochvala mě obzvlášť těší :wink: .
Nová kapitola - zápletka s Nicolasem. Nic pro jeho fanynky :? Scénu před svatbou i po svatbě jsem smrskla do jedné, celkově mi to vyšlo trochu depres. Ani nevím proč.
Na kapitolu s Joffreyem jsem se tak těšila, že už jí mám napsanou asi 2 týdny :lol: Ještě ti trochu vyšperkuji a přidám ji co nejdřív.
Řešily jsme s Precious a Dauphine, jaké defekty bude mít a zda bude brilantní zpěvák nebo zvolíme něco osučasnějšího - jak to vidíte vy?


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 pro 2012, 22:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, jednoduše nádherný! Fakt nevim, co Ti mám s každou novou kapitolou psát, už jsem Ti všechno řekla. Při čtení se královsky bavím, je to vtipný, lehký, nápaditý... <3 miluju Tvůj smysl pro detail. Jen se chci zeptat, opravdu myslíš, že by Joffrey nepozdravil Viléma? Mě příjde, že Joffrey měl vždycky k lidem úctu ať to byl kdokoliv, spíš mi připadá že na ostatní působil ďábelsky, děsivě možná divně...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 10:22
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dashi, moc pěkný, začíná to být docela dost napínavý. Máš fakt talent. Doufám, že to jednoho dne vyjde jako kompletní kniha :wink: .

Jako zpěváka bych ho klidně nechala, určitě by ale měl být jeho hlas nádherný i tak.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 13:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jenny, nepředpokládám, že bych to hnala do takové krajnosti :lol: 6. kapitolou jsem se vlastně poprala s celou Markýzou andělů. Teď by měla přijít na řadu Toulouská svatba a zápletky třeba z Krále nebo Nezkrotné si nedovedu dost dobře představit :wink:
Dauphine, Joffrey byl galantní hlavně k ženám, ale to neznamená, že nebyl i pěkně zlomyslný, když se mu něco nelíbilo. To s tím Vilémem si můžeš vyložit i tak, že se Vilém přeslechl nebo si ho prostě Petrák nevšiml, potřebovala jsem jen, aby Angelice přednesl nepříliš pozitivní recenzi.
Vzpomeňme, jak Joffrey pořešil Massenaua na úzké pěšině, kdy jeho sluhy sešvihal bičem.. Nebo jaký dojem z něj měl Colin Paturel, kdy Joffrey jako četný host Mulaje Ismaila pohrdavě shlížel na otroky - své krajany..


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 16:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
určite by bolo veľmi dobré, keby vedel spievať a krásne hrať na gitare. to je predsa vec, ktorá chytí za srdce aj súčasné dievčatá. mňa teda určite.

a je to veľmi dobré. ako som už raz napísala, ľahké, svieže, dobre sa to číta. teším sa na pokračovanie, som zvedavá, aké bude prvé stretnutie s Petrákom a ako sa bude rozvíjať ich ľúbostný vzťah. super.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2012, 18:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak uz jsem to konecne precetla, jednim dechem! Parada, nadhera! Nemyslela bych si, ze novodoby roman by me mohl bavit :shock: . Ale bavi a moc :D Vlastne mi to pripada blizke, znam to, o cem se pise a to je opravdu fajn. Uz se moc tesim na pokracovani!

Mas to Dashi krasne napsane. Budu klidne shanet informace, jen kdyz Ty to budes psat :lol: !!!

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2012, 14:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za nabídku, Táni, určitě jí využiju.

Jedeme dál, božský Joffrey na scéně!

Čekám vaše nápady, jaké typy zápletek by mohly na naši hrdinku čekat v nové práci, tak, aby byl alespoň částěčně dodržen původní kánon. Zaměřte se zejména na zpracování ropy a arabské vědce :wink:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2012, 16:11
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wow, tak tahle kapitola je opravdu úžasná. Ještě teď mi buší srdce :lol: .

Zpracování ropy je sice pro mě španělská vesnice, ale pokusím se zamyslet nad jinými situacemi. Nejspíš by se tam mohly vyskytovat nějaké společenské situace typu podnikový vánoční večírek, kde by božský Joffrey zazářil hudební produkcí (šok pro Angeliku), nebo firemní plesy či recepce jiných společností, kam by ho A. musela následovat a dobře reprezentovat (šok pro Joffreye).
A určitě nějaká ta zajímavá návštěva u něj v kanceláři, jejichž hovor by A. nechtěně vyslechla, protože se vrátí dřív ... Ale co se týče konkrétních osob, tak tady jsem fakt mimo.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2012, 19:44
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neviem, či som sa práve do Joffreya Petráka nezamilovala. Úžasný muž. úplne dokonale napísané, neviem sa dočkať ich ďalšieho stretnutia. V podnikateľských kruhoch sa moc nevyznám, ani o rope toho veľa neviem, dokonca ani o víne, ale budem sa snažiť vymyslieť nejakú tú zápletku.
možno si na jeho firmu brúsi zuby niekto z vládnych kruhov a obvinia ho z nekalej konkurencie, alebo špionáže?


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2012, 20:11
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Taky mě poslední kapitola nadchla 8) . Jen nevím, jestli by měl Jofrey šanci, pokud by proti němu šel někdo z vládních kruhů :cry: .


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2012, 20:40
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
však on žiadnu šancu ani mať nemôže! Peyrac ju tiež u kráľa nemal. nie, žiadna šanca - zrýchlený súdny proces s podvrhnutnými vykonštruovanými dôkazmi (niekto, komu leží v žalúdku ho zradí a našije naň nejakú búdu) a poďme do basy. Pri našich zákonoch a súdoch a neslýchanej korupcii je možné všetko. No a odtiaľ sa predsa dá ujsť. však aj Kajínek či jak sa volá ušiel okienkom na záchode z tej predbežnej zadržačky, či čo to bolo. vidíte, ani len v súdnictve a väzenstve sa nejak moc nevyznám.
No, len by to bolo asi ťažké písať o tom - na to treba poradcu, ktorý sa sakramentsky vyzná v trestnom práve.

možno by bolo jednoduchšie, keby ho mafia nechala niekde zmiznúť. Angelika by si myslela, že je mŕtvy, ale jemu by sa pravdaže podarilo ujsť, ale dlho by sa musel skrývať. Toto by bola asi schodnejšia cesta, ako z toho robiť politický thriler.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 12:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
"To se ale brzy změní." :D Prečo si predstavujem, ako sa Petrák pri týchto slovách diabolsky uškŕňa? Nuž preto, milá Dasha, že jednoducho vieš písať. Vieš vtiahnuť čitateľa do deja, vieš mu dať pocítiť to, čo cítia Tvoje postavy. Bravo!


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 12:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
"To se ale brzy změní." :D Prečo si predstavujem, ako sa Petrák pri týchto slovách diabolsky uškŕňa? Nuž preto, milá Dasha, že jednoducho vieš písať. Vieš vtiahnuť čitateľa do deja, vieš mu dať pocítiť to, čo cítia Tvoje postavy. Bravo!
Presne, naprosto a dokonale jsi to Kristinko vystihla! :P

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 13:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Libi se mi ten namet s mafii a zmizenim. Zkusim se na vhodnou zapletku zeptat jednoho znameho. Jen mi dejte trochu casu.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 14:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Davam dohromady zapletku s prijezdem panovnika s choti na Joffreovo sidlo, nebude chybet ani driving a cvicne greeny, wellness, ani staje. Vidim to na rozsahle pozemky se sobestacnou zahradou a sidlem ve stylu ostrovniho domu nabuseneho nejnovejsi technologii, coz vsak nevylucuje pouziti starobyleho a hodnotneho nabytku. Jen se musime domluvit, jestli budeme drzet styl Ludvika nebo spis (podle me vhodnejsi) minimalisticky styl neco na zpusob Tugendhat. Koneckoncu Joffrey nikdy nebyl prezdobeny panak.

Pripravim podklady, ale psani necham na Dashce.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 17:12
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Návštěvu někoho významného i jakékoliv oslavy bych za sebe nechala na malounko později. Sama bych tam docela ráda viděla nejdřív několik komornějších příhod při "běžném" provozu. Aby si na sebe zvykli, přesněji aby si o sobě vzájemně udělali nějaký obrázek, aby pak měli důvod být překvapeni jeden druhým. Aby Joffrey nemusel mít nepříjemný pocit, že na něj Angelika letí kvůli okázalému sídlu.
A pak při zvláštních příležitostech bych nechala nejdřív Angeliku ohromit Joffreye, aby se on do ní zamiloval dřív než ona do něj (pokud se do ní nezamiloval hned ten první den :oops: ).
Dasho, hezky se to radí, ale těžší je to napsat. Dík za příjemné čtení.
Napadá mě, že i v originále není v počátcích jejich vztahu nic komorního, hned od začátku byla Angelika zatažena do různých slavností... Jenže tady Petrák potřebuje vědomí čistého citu, žen, které by ho chtěly kvůli majetku a postavení, znal fůru. Angeliku by si měl získat tím, jaký je on sám...

Možná další zápletka: za Joffreyem přijde do kanceláře bývalá milenka, možná udělá menší scénu, každopádně Joffrey už má hlavu plnou Angeliky a už nemá zájem se vracet.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 19:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
To ano, Elis. Me to ale jde zatim napreskacku. Neco mam, tak to Dashe poslu a ona to postupne vhodne prepracuje a zapracuje do textu na vhodna mista a ve vhodnem case :) . Jasne, ze se napred musi dat dohromady :wink:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 21:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jste úžasné, dámy. každopádně moc děkuju za pochvalné kritiky (jinými se ani nemusíte obtěžovat... :wink: ), které mě motivují k dalšímu psaní.
Zatím uvažujeme zhruba podobně, Carmencita je rozhodně v plánu, i vládní mafie. Všechny podklady, Táni, vítám.

Jako malý bonus odkaz na firemní sídlo, které mě inspirovalo k Joffreyově zámečku:

http://www.metalcom.cz/?l=cz&i=2&g=1&s=1&ob=12

(A mají tam i toho lokaje!)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2012, 22:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Jste úžasné, dámy. každopádně moc děkuju za pochvalné kritiky (jinými se ani nemusíte obtěžovat... :wink: ), které mě motivují k dalšímu psaní.
Zatím uvažujeme zhruba podobně, Carmencita je rozhodně v plánu, i vládní mafie. Všechny podklady, Táni, vítám.

Jako malý bonus odkaz na firemní sídlo, které mě inspirovalo k Joffreyově zámečku:

http://www.metalcom.cz/?l=cz&i=2&g=1&s=1&ob=12

(A mají tam i toho lokaje!)
To bude hrabe jak vysity. Vzdavam se moderny ve prospech zamecku :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 pro 2012, 11:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To vás to, holky ještě neomrzelo?! :roll: A nechcete mě nekterá vystřídat? ve psaní? 8)

Jani, jakákoli zpětná vazba je vyžádaná a Tvá kritika rozhodně přínosná. Jen mě překvapuje, že nemáš ráda Brno, já tam byla asi 3x v životě a moc se mi tam líbilo.


Nahoru
Profil Citovat
Lucielle
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2013, 20:38
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2011, 17:55
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, zítra mám pracovní pohovor, tohle skvělé dílo mě téměř zbavilo nervozity :)
Dasho, nechceš se tím živit???


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 led 2013, 22:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Lucielle píše:
No, zítra mám pracovní pohovor, tohle skvělé dílo mě téměř zbavilo nervozity :)
?

Držím palečky, ať to všechno zvládneš :D

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Vino
Napsal: 19 dub 2014, 22:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veru ano, je to super napisana fikcia, a Dasha sa teda musi vyznat vo vine ;-)
len preboha, musel sa naozaj volat Petrak? ha ha :D :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 dub 2014, 22:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, je pravda, že mě díky Moiře láká fikcí zase pohnout, ale časově to momentálně opravdu není možné - snad o prázdnináh? Když přiletí múza.. :wink:
Pokud si ale dobře vzpomínám, nápad na tuhle fikci včetně hrubé kostry vznikl na posledním srazu a fikce měla být "putovní", takže může klidně kdokoli navázat. Tania mi už před časem posílala pokračování, které sice nenavazovalo bezprostředně, ale to myslím nikomu vadit nebude :).

Moirra: Ve víně se nevyznám ani zbla a dokonce jsem zatím nebyla ani na Pálavě, kam jsem děj zasadila. Ale pamatuju se, že jsem kvůli tomu celkem intenzivně brouzdala netem právě kvůli těm rešerším.
Jména jsem řešila docela dlouho a připadalo mi absurdní, aby v příběhu, konpleteně převedeném do českých reálií, měli hrdinové francouzká jména. Angeliku jsem nechala, protože se vyskytuje i u nás, ale vůbec netuším, co bych měla udělat s Joffreyem - když se ti nelíbil Petrák, tak Jirka bude asi ještě horší, co? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 10:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo Dasho! Já vim že já zrovna mám co říkat :D ale až budeš mít čas tak o prádzninách určitě něco napiš! Tvoje fikce jsou hlavně po jazykový stránce naprosto dokonalý (a samozřejmě že jsou dokonalý i ve všech dalších ohledech), víš že je zbožňuju, prostě ceštinář se pozná hned no!


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 12:40
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
On to bude Jirka? Čekala bych spíš Mojmíra nebo něco podobného, přeci jen, Jiříků behají po republice mraky ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 13:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
já bych ho teda umělecky nechala beze jména :lol: Jiřík je hrozný :D pak by to mohla být paralela se Zlatovláskou :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 dub 2014, 17:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Proč Tania posílá svou fikci soukromě jen tobě, když tady by si ji tolik lidí rádo přečetlo!? :roll:
Myslím, že to bylo hlavně proto, že ta fikce bezprostředně nenavazovala a Tania mi jí nabídla na zapracování do budoucího děje - který se ovšem, jak je vidět, dodnes nekoná :oops: . Ale už tehdy jsem jí vyzývala, ať jí uveřejní samostatně a pod svým jménem. V současnosti by navíc mohla fungovat i jako inspirační zdroj pro další pisatelky... :D


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 47 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů