Nové fikcie - preklady

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Nové fikcie - preklady
Napsal: 23 srp 2023, 12:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy,

keďže som už viac-menej hotová s prekladom fanfikcie "O 350 rokov neskôr", uvažujem, že by som sem pridala niečo nové. Mám už nahrubo preložené dve fikcie, podstatne kratšie ako príbeh zo súčasnosti, na ktorom som robila. Moja otázka znie, či by bol záujem o tieto príbehy alebo si ich môžem "vypiplať" len pre seba :D Oba vychádzajú z kánonu, jedna je na tému: "čo by bolo, keby..." a má štyri kapitoly, druhá má cca do osem-desať častí, teraz to neviem presne a je podrobnejším opisom toho, čo sa stalo a čo sa pri tom mohlo odohrávať v prvej knihe, teda kánon sa nemení. Obe sú napísané v ruštine, ale neviem, či sa dokážem skontaktovať s ich autorkami a požiadať ich o súhlas o preklad a zverejnenie.

Takže ak by ste mali niekto záujem o svet Angeliky a Joffreyho (Desgrez :desgrez: , bohužiaľ, ani v jednom príbehu nevystupuje), napíšte sem a tiež mi dajte vedieť, ktorú fanfiction by ste uprednostnili.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 26 srp 2023, 21:52
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj,
asi Ti s výběrem moc nepomůžu. S tím prvním překladem sis dala neuvěřitelnou práci, vždyť je to knížka. Tak jestli se Ti chce pokračovat, tak možná teď něco kratšího? Nebo kde pro Tebe bude snazší domluvit se s autorkou. :writer: :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 27 srp 2023, 11:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si ráda přečtu něco dalšího.
Pokud už sis dala tu práci s překladem a autorky nic nenamítají. :agree: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 28 srp 2023, 19:32
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za mě určitě budu ráda za další překlad z ruských fikcí. :) Ty bych si v originále nepřečetla, takže pokud by ti nevadilo sdílet, tak já budu ráda.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 02 zář 2023, 12:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 303
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Překlady zahraničních FanFiction si moc ráda přečtu. Těším se na ně.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 06 zář 2023, 21:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 367
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za mne bych byla nadšená z každého Tvého řádku.
V podstatě mi vadí, že kánon není dokončený. Ráda bych, i v krátkých kapitolách, četla o možném pokračování. Zároveň i rozšíření kánonu je super nápad. Miluji MOIŘINY fikce o životě v Toulouse, Jeho svatební den, a u Vánoční fikce jsem zaslzela. Samozřejmě fikce Království frarancouzské je vynikající.
Budu vděčná za každý řádek. :love: :swordplay: :chevalier: :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 09 zář 2023, 10:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďakujem, milé dámy, za vaše odpovede a návrhy, asi začnem s tou štvorkapitolovou fanfiction. Beztak som ju už viac - menej sľúbila Zuzanke ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nové fikcie - preklady
Napsal: 16 zář 2023, 07:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3287
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opožděně připojuji svůj hlas k diskusi. Ač bez Desgreze, také si ráda přečtu o svých oblíbených hrdinech.

Máš můj obdiv, překlad - i když s překladačem - je věc náročná a žeroucí čas. Takže Ti na tomto místě zároveň i děkuji za aktivitu na tomto poli a preciznost, kterou vynakládáš.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti