DISKUSE: Gaskoňská sázka

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 106 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
Lole
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 06 čer 2023, 20:02
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
4poziom.slask.pl
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se i na mě tvé příběhy působí hrozně příjemně a odlehčeně. :) Jsou takovou hezkou představou jak by to mohlo býti. Vždy tam najdu scénu které mě donutí se pousmát :)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 11 čer 2023, 22:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzko a Lole, děkuji Vám za milý komentář. Cítíte to stejně jako já, můj úmysl byl nejenom se pobavit na účet hraběte, který neměl tušení, co se mu děje na jeho vlastní svatbě za zády, ale vrátit celou rodinu domů, do Toulouse. Vykašlat se na Paříž, Versailles, celý dvůr v čele s králem, prostě vrátit je tam, kde si myslím, že by měli být.
A že se na languedocké svatbě číslo jedna musely dít velké věci, že budila v lidech velké vášně, o tom vůbec nepochybuji.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 12 čer 2023, 19:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  11 čer 2023, 22:06
Zuzko a Lole, děkuji Vám za milý komentář. Cítíte to stejně jako já, můj úmysl byl nejenom se pobavit na účet hraběte, který neměl tušení, co se mu děje na jeho vlastní svatbě za zády, ale vrátit celou rodinu domů, do Toulouse. Vykašlat se na Paříž, Versailles, celý dvůr v čele s králem, prostě vrátit je tam, kde si myslím, že by měli být.
A že se na languedocké svatbě číslo jedna musely dít velké věci, že budila v lidech velké vášně, o tom vůbec nepochybuji.
presne tak, tá svadba musela byť pre mnohých Južanov udalosť roka! Bolo by veľmi zaujímavé prečítať si, ako ju vnímali iné postavy okrem hlavných. Andijosa si nám už poskytla, ale čo tak arcibiskup? :D Alebo nešťastná Sabine de Castel-Morgeat, ktorá bola členkou sprievodu nevesty? ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 13 čer 2023, 10:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  11 čer 2023, 22:06
vrátit celou rodinu domů, do Toulouse. Vykašlat se na Paříž, Versailles, celý dvůr v čele s králem, prostě vrátit je tam, kde si myslím, že by měli být.
A že se na languedocké svatbě číslo jedna musely dít velké věci, že budila v lidech velké vášně, o tom vůbec nepochybuji.
Myslím že v tomto sa všetky dokonale zhodneme: Rodina Peyracovcov proste patrí domov na jih, :applaus: :trubadur: do ich znovupostaveného ružového paláca. Angelika a Joffrey to spomínajú aj v kánone že ho plánujú znovu postaviť.
Tvoja fikcia doslova dých veselou, uvoľnenou, priateľskou, tipicky južanskou atmosférou akú vo Versailles zv§zovanou prísnou dvorskou etiketou celkom určite nenájdeme.

Ludvík má smolu, ale myslím že poznám už dopredu rozhodnutie každej jednej z nás, ak by sme dostali dve pozvánky s tým istým dátumom, jednu do Versailles a druhú na jih do ružového paláca. Vieme ktorým smerom by sa vydali naše koče. :ach:

Ale ako už vieš, ja som ti zo všetkého najviac vďačná za miláčka Andijosa :courtier: :ach: , že si ho nechala vstať z mrtvých. Bernard mne v mojom kráľovstve francúzskom kde sa snažím po vzore pani AG dodržať historické fakty okolo postáv Andijosa, Lauzuna, Montespana a mnohých iných ktorí žili v skutočnosti a niesu teda iba fikčnými postavami, nesmierne chýba.
Človek má pri písaní hodne zviazané ruky ak sa snaží držať historických faktov. Tým som si hlavne okolo Andijosa strelila vlastný gól, tak si ho užívám aspoň v Toulouskom vlákne, kedy ešte žil. :wink:
Tvoj Kouassi-Ba je skvelý. :maur:
Poznámka na okraj: historický Lauzun zostal bezdetný a po smrti vznešenej slečny v roku 1693 si ako vdovec vzal si 14 ročnú dcéru svojho priateľa.

Hoci si túto fikciu z väčšej časti pamätám, určite si ju za niektorého letného večera čoskoro prečítam znovu. :D


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 15 črc 2023, 22:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milá Moira souhlasím tebou můj kočár byl je tryskem do Toulouse :chevalier:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
Napsal: 16 črc 2023, 19:43
Markýzové
Online
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také bych určitě raději přijala pozvání do Tolouse


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 106 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sob a 13 hostů