DISKUSIA: Prvá manželka

Odpovědět   Stránka 3 z 8  [ 395 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko
  
38% [ 3 ]
Anglicko
  
0% [ 0 ]
India (Persia)
  
25% [ 2 ]
Turecko - Istanbul
  
13% [ 1 ]
Paríž a Versailles
  
13% [ 1 ]
Čechy - Praha
  
0% [ 0 ]
Madagaskar
  
13% [ 1 ]
Celkem hlasů: 8
Autor Zpráva
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 15:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
4poziom.slask.pl
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
jeanne píše:
Moirro, víš, že jsem tím upozorňovala na absurdnost ve dvou protichůdných charakteristikách, v prvním díle působí nezdravě, v dalším šermířka.
Ano, sedi, aj mne sa Katarina zdala nejaka chorlava, neduziva. :agree:
[ img ]
neviem, odkial ste to vzali, dámy, ale ja som vobec neopisovala Katarínu ako nedužive stvorenie! v prvom diele je napísané:

Gróf si tiež prezrel svoju vyvolenú od hlavy až k paty. Bola skôr drobná, siahala mu sotva po bradu, postavu mala útlu, prsia takmer žiadne, boky chlapčenské, vďaka čomu na nej šaty, ktoré je poslal, vyzerali čudne. Proste na míle vzdialená od Peyracovho ideálu krasy. Jej okrúhla tvár bola plná malých jaziev zrejme od kiahní a mala nezdravo bledú farbu. Vlasy boli neurčitej farby zrejme vyblednutú od slnka. Nazvať tuto farbu plavou chcelo veľa odvahy. Vyzeralo to na akúsi zmiešaninu šedej a blonďatej. Rozhodne jeho žena nebola žiadna zlatovláska! Farbu oči kvôli okuliarom nevedel určiť. Podobne veci nosili učenci v Miláne, kde bol pred niekoľkými rokmi, keď si zničili zrak štúdiom pri sviečkach. To ale nemohlo byt v prípade tejto mladej ženy! Snáď sa to časom dozvie.

bola drobná a útla, ale to som napr. aj ja! mám 157 cm a 37 kg! (upozornujem nie som anorekticka) keby som bola neduživa, nemohla by som robiť už tri roky opatrovatelku. a od roku 1997 do 2002 som závodne tancovala spoločenské tance.
navyše Káťa mala chlapčenskú postavu, takze sa mohla pri šerme dobre pohybovať. s velkými prsiami by to až take dobre nebolo (napr. rumunská tenistka S. Halepova si tiež dala zmenšiť prsia a teraz je č. 2!)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 16:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, jsem zvědavá, jak se bude Joffrey snažit udobřit Katarínu. A ona, začne mu důvěřovat? Těším se na pokračko, doufám, že bude brzy. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 17:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, jsem zvědavá, jak se bude Joffrey snažit udobřit Katarínu. A ona, začne mu důvěřovat? Těším se na pokračko, doufám, že bude brzy. :writer:
vdaka mimi, udobrovať si ju bude a moze povedať, že sa mu to podarí. Aspon na ten jeden okamih bude kaťa dokonale šťastná.
dakujem aj za všetky ostatné komentáre, je to motor pre moju muzu.
pokračko bude tento týzden. :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 19:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:

bola drobná a útla, ale to som napr. aj ja! mám 157 cm a 37 kg! (upozornujem nie som anorekticka) keby som bola neduživa, nemohla by som robiť už tri roky opatrovatelku. a od roku 1997 do 2002 som závodne tancovala spoločenské tance.
navyše Káťa mala chlapčenskú postavu, takze sa mohla pri šerme dobre pohybovať. s velkými prsiami by to až take dobre nebolo (napr. rumunská tenistka S. Halepova si tiež dala zmenšiť prsia a teraz je č. 2!)
Ja som prave bola trochu vo fitnesku a po ceste tam ma napadlo ze Katarina by v sa v ziadnom pripade nebola bez problemov
(a bez okuliarov, snad ich potrebovala len na citanie) udrzala na tom divokom koni, ak by nebola poriadne vytrenovana.

Na opatrovatelku treba nesmiernu silu a energiu, obdivujem ta. Poznam chudych, drobnych ludi ktori svoje okolie dokazu prekvapit svojou vydrzou a silou. Takze vobec o tom nepochybujem. I ked sa mi 37 kilo zda straaaaasne malo.
Preco aj vo mne vznikol dojem ze Katarina je akasi neduziva, neviem vysvetlit. Takze sorry. Uz sa tesim na Katarinu, v tomto pokracku mi velmi chybala. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 23 lis 2014, 20:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
ada1987 píše:

bola drobná a útla, ale to som napr. aj ja! mám 157 cm a 37 kg! (upozornujem nie som anorekticka) keby som bola neduživa, nemohla by som robiť už tri roky opatrovatelku. a od roku 1997 do 2002 som závodne tancovala spoločenské tance.
navyše Káťa mala chlapčenskú postavu, takze sa mohla pri šerme dobre pohybovať. s velkými prsiami by to až take dobre nebolo (napr. rumunská tenistka S. Halepova si tiež dala zmenšiť prsia a teraz je č. 2!)
Ja som prave bola trochu vo fitnesku a po ceste tam ma napadlo ze Katarina by v sa v ziadnom pripade nebola bez problemov
(a bez okuliarov, snad ich potrebovala len na citanie) udrzala na tom divokom koni, ak by nebola poriadne vytrenovana.

Na opatrovatelku treba nesmiernu silu a energiu, obdivujem ta. Poznam chudych, drobnych ludi ktori svoje okolie dokazu prekvapit svojou vydrzou a silou. Takze vobec o tom nepochybujem. I ked sa mi 37 kilo zda straaaaasne malo.
Preco aj vo mne vznikol dojem ze Katarina je akasi neduziva, neviem vysvetlit. Takze sorry. Uz sa tesim na Katarinu, v tomto pokracku mi velmi chybala. :mrgreen:
Káťa je krátkozraká ako ja. Ani ja nevidím na osobu pred sebou(pokial stoji dalej ako 2 metre). K. jazdí na divokom kone, takze okuliare by jej mohli spadnut. a ak nema nahradne, tak by mala potom problém. :D
ohladom mojej váhy, ja som nikdy nemala viac ako 45 kg, ale to je dane genmi, moja tetka nema deti a tiez je taka chuda a cez 50 kg sa nikdy nedostala. moja mama takisto, kým neotehotnela.
kata sa proste venuje inym cinnostiam ako ostatné zeny, kedze si nemusí pudrovať nos (ani tak by jej to nepomohlo)
teraz bude kratky rozhovor a mozno aj prvy Katkin bozk! :lol: :lol:

teraz konečne píšem Honorine, tak snad sa mi podarí zverejniť aj niečo iné, ked sa k Povinnostiam manzelky nemozem dostal. :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 18:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, jsem ráda, že se ti to líbilo. Já teď chci pokračovat ve svých tématech a neměla jsem v posledních dvou týdnech moc času ani nápadů. Snad se to příští týden zlepší a půjde to lépe.
Kataríně fandím a těším se na tvoje vyprávění.
bude zajtra. :mrgreen: dnes pridam angeliku.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 18:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, já myslela, že píšeš o Honorině, nebo to budou další Povinnosti manželky?


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 18:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
mimi píše:
Ado, jsem ráda, že se ti to líbilo. Já teď chci pokračovat ve svých tématech a neměla jsem v posledních dvou týdnech moc času ani nápadů. Snad se to příští týden zlepší a půjde to lépe.
Kataríně fandím a těším se na tvoje vyprávění.
bude zajtra. :mrgreen: dnes pridam angeliku.
:applaus: :applaus: :applaus: teším ... teším ... teším :applaus: :applaus: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, ne že bych chtěla psát fikci na fikci o Kataríně, ale Joffrey k ní byl při návštěvě v ložnici podle mě moc drsný. Tak jsem napsala takovou malou minikci, jak já bych si to představovala. Umístila jsem to do tématu Mimi - vyprávění II.

Mimi, velmi pekne sa ti podarizo zjemnit ten ako dobre vravis "drsny" vystup v Katarininej izbe :ok:
A samozrejme si hned aj naplnila kvoty z ktorych sa bude tesit oddelenie telesnej vychovy [ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 20:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirto, jsem ráda, že se ti moje fikcička na Adiny fikce líbila.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 20:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ado, já myslela, že píšeš o Honorině, nebo to budou další Povinnosti manželky?
rusovlasu slečnu pridám asi az buduci tyzden. nemam totiz este nazov, tak musim porozmyslat.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 30 lis 2014, 23:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridávam dalsiu časť. Nájdete v nej udobrovanie medzi Katarínou a jej manzelom a tiež príčinu Katinej útočnej povahy.
ešte by som rada urobila takú maly prieskum. ako by ste chceli, aby táto poviedka skončila? :writer: anuláciou manzelstva, umrtím? :?: budem rada, ak mi napísete, ako si to predstavujete. :zachrana: take male ff na ff. vdaka.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 09:16
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ada, to je ťažko. Anulácia manželstva ? Kvôli Kati chcem aby bolo ich manželstvo naplnené :)
Smrť Kati ? To nieeeeee prosím nie :disagreement:

Jediné čo mi momentálne napadá, že Kaťa zistí že nemôže dať J. dediča ... tak sa z lásky k nemu stiahne a dá mu voľnosť ...
alebo Kaťa stretne lásku svojho života a po dlhom vnútornom súboji sa rozhodne pre ňu ... samozrejme, že Joffrey bude chcieť aby bola Kaťa štastná tak jej dá voľnosť :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 17:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Ada, to je ťažko. Anulácia manželstva ? Kvôli Kati chcem aby bolo ich manželstvo naplnené :)
Smrť Kati ? To nieeeeee prosím nie :disagreement:

Jediné čo mi momentálne napadá, že Kaťa zistí že nemôže dať J. dediča ... tak sa z lásky k nemu stiahne a dá mu voľnosť ...
alebo Kaťa stretne lásku svojho života a po dlhom vnútornom súboji sa rozhodne pre ňu ... samozrejme, že Joffrey bude chcieť aby bola Kaťa štastná tak jej dá voľnosť :D
Smrt rozhodně ne. :disagreement:
Napadá mě, že Joffrey a Katarína si začnou rozumět, ale on se bojí, že by těhotenství a porod ohrozilo Katarínin život. Proto nedojde k naplnění manželství a Katarína nechce připravit manžela o dědice, a proto se dohodnou na anulaci manželství.
Mohla by pak založit nějaký vzdělávací ústav pro chudé mladé šlechtičny, nebo si vzít vdovce s dětmi a naplnit tak smysl života.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 17:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pekne pokracko Ada... :ok:
paci sa mi ze Joffrey dal svojimi slovami najavo ze
Katarina mu teraz uz nepripada polutovaniahodna, ale je mu luto toho
mladeho dievcata ktorym bola kedysi.
Uz od maleho decka som neznasala ludi ktory sa inym posmievali kvoli ich
vzhladu ci handikapu. Pametam si ze som si v prvej triede naschval sadla k takemu
dievcatu, i kde sa to ani ucitelke na pocudovanie nepozdavalo, :evil: lebo bola zo socielne slabej rodiny
a chodila do skoly spinava. Za to ale celkom nemohla, mala som neskorsie moznost vidiet v akych podmienkach to dievcatko vyrastalo :evil:

Ach preco len niektori ludia nachadzaju perverzne potesenie v ponizovani druhych? :(


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 17:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ach preco len niektori ludia nachadzaju perverzne potesenie v ponizovani druhych? :(
tak na to ti, mila Moirra, neviem odpovedat. ale aj ja som zažila podobný príbeh ako ty, ale bohuzial na vlastnej kozi.
celú základnú a strednu školu som sedava sama. nemala som ziadne kamarátky, kedze (najma v pubertálnom veku) som sa zaoberala inymi vecami ako moje rovesnicky. nenosila som zadný den ine oblecenie (moji rodicia na to nemali), nebalila som chalanov ani nechodila na disco (mala som problemy so znamkami, kedze ucenie mi slo dost tazko), nepila som alkohol ani nefajcila.
V Katarine je cast mne samej.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 18:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To mi je luto Ada, to musi byt velmi tvrde. Ale medzicasom si si istotne nasla dobru
kamaratku/kamaratky :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 19:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, děkuji za milé věnování dalšího pokračování fikce o Kataríně. :D
Pěkné pokračování, líbí se mi, že Katarína začala manželovi důvěřovat a on ji chápe a snaží se k ní přiblížit. :ach: :ok:

Napadlo mě, že bych si před návštěvou krále mohla trochu zahrát na Kátinu stylistku a napsat něco málo, jak platí citát Ninon, že nejsou ošklivé ženy,...... :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 20:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

Napadlo mě, že bych si před návštěvou krále mohla trochu zahrát na Kátinu stylistku a napsat něco málo, jak platí citát Ninon, že nejsou ošklivé ženy,...... :?:
Ano aj ja verím že Ninon ma pravdu a na každej žene je niečo pekne, takže by som tiež privítala trochu štylistiky (vieme ze Mimi je zaťažená na šatičky) ;)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 20:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
mimi píše:

Napadlo mě, že bych si před návštěvou krále mohla trochu zahrát na Kátinu stylistku a napsat něco málo, jak platí citát Ninon, že nejsou ošklivé ženy,...... :?:
Ano aj ja verím že Ninon ma pravdu a na každej žene je niečo pekne, takže by som tiež privítala trochu štylistiky (vieme ze Mimi je zaťažená na šatičky) ;)
to som prave zistila! :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 01 pro 2014, 20:45
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
To mi je luto Ada, to musi byt velmi tvrde. Ale medzicasom si si istotne nasla dobru
kamaratku/kamaratky :)
mojou doteraz jedinou kamarátkou, je telesne postihnutá žena, ktorá v detstve prekonala mozg. obrnu. ostatné kamarátky su vacsinou opatrovatelky, s ktorými som sa stretla raz či dva, ked sme sa striedali v praci. a potom na roznych weboch, či už tu (napr. ty a mimi) alebo zo sveta Star Trek, Buffy, či Twilight)
hladaniu kamaratky nepomaha ani to, že vacsinu času som v nemecku.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 05 pro 2014, 03:34
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abych pravdu řekla, tak tomuto příběhu docela fandím ;) Líbila se mi tvoje inovace hlavní hrdinky už od začátku, taková „výměna manželek“, ale pak jsem si s touto povídkou nějak nevěděla rady, tedy co si o tom mám myslet :? Pak jsem na to asi přišla :idea:
Tím, že jsi vcelku začala měnit charakter pana hraběte, aby bylo možné ukázat lepší charakter jeho první manželky, tak trochu můj zájem opadl. V podstatě jsi z něho totiž udělala průměrného šlechtice 17. století, kterých bylo v té době tisíce, tudíž nic oslnivého ani zbožňováníhodného :roll:
Možná, kdybys tuto postavu ve svém příběhu pojmenovala jinak, dala mu jiné jméno, tak by to byl určitě víc zajímavější a pro čtenáře přitažlivější příběh. Anebo kdybys zachovala jeho nadhled a to, že to byla osobnost každým coulem, šlechtic, který zdaleka převyšoval všechny a ve všem, a jen ho umístila do jiného prostoru, času či situace... ;)

Ale znovu opakuji, moc se mi líbí, jak píšeš :applaus: A tvé nešťastné hrdince moc fandím .. jen doufám, že ji opravdu nenecháš jen tak umřít ... :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
Napsal: 10 pro 2014, 09:12
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aj ja niečo pripájam zo svojho "sudka". Prvé Vianoce Joffreyho a Kataríny. V poviedke sú tiež opísané vianocne zvyky mojej rodiny. Pekne čítanie!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 11:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pekné Ada, :ok: napokon má aj Katarína Vianoce [ img ]

Toto ma pobavilo: . Nastasie jeho manzelka nebola jednou z tych žien, ktoré chodili na spoved ako na hodiny klavíru, takze nehrozilo, ze by arcibiskup :priest: bol o diani v Palaci Veseleho poznania informavaný lepsie ako toulousky grof.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 18:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne- nerozumiem, čo sa ti na J. v mojom príbehu nepaci. ze sa zamiloval do inej zeny ako Angeliky? alebo prečo? prosim o vysvetlenie.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 19:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, tvoje vánoční fikce se mi moc líbila. Popsat vánoční zvyky byl moc dobrý nápad. O zvyku s házením ořechů do rohů místnosti jsem nikdy předtím neslyšela ani nečetla.
A kouzelný čas vánoční splnil Kataríně její největší přání a dal jí manželovu lásku. :love: :ach:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 20:02
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ale jeanne, na to su tu fikcie! aby sme si pretvorili p. dokonaleho a p. dokonalú, akých chceme! a okrem toho, niekde som čítala, ze aj na najkrajsia zena bude mat raz vrasky a aj ten najkrajsí muz bude mat raz "pivný" pupok. Lásku musíme hladať srdcom, nie ocami, lebo raz budeme sklamaní.
ja chcem ukázať J. ako muza, ktorý sa vzdy obklopoval krasnymi zenami, ktoré mu ale nemali co ponuknuť (okrem tela samozrejme). a teraz stretol ženu, ktorá sice nie je najkrajsia, ale ma rovnaké zaluby ako on a aj podobnu povahu. skratka aj dokonalosti sa mozno nasytit!
a okrem toho, J. nemal v plane takto straviť Vianoce. To bol Katarínin napad. Bola to ona, kto ho pozval na večeru!


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 20:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
ada1987 píše:
ale jeanne, na to su tu fikcie! aby sme si pretvorili p. dokonaleho a p. dokonalú, akých chceme!
Ach já zase zapomněla, že je přetváříš do podoby, jaké je chceš mít. Pardon, moje chyba, že jsem v tom hledala "autora osmera výroků".

Ten "autor osmera výroků" se totiž obvykle obklopoval ženami, které jsou, viz minulý komentář "přitažlivé, sebevědomé, zajímavé a výstřední ženy, co vědí, co chtějí", ne prvoplánově krásnými. Proto jsem připomínala, že v tomto ohledu Angelika byla spíš výjimka.
Okrem toho, lidé se chovají a vypadají jen tak, jak sami chtějí. I takhle mohou vypadat pánové 65+ http://beastmotivation.com/65-years-old/ o dámách, které jsou přitažlivé i v pozdním věku ani nemluvě.
v poho, ja som zasa zabudla, ze vacsina z Vas autoriek ff necháva charakter postav, ako im urcila p. Golon. ale neboj, poviedku uz mam takmer hotovu a katarína je rozhodne zaujímava a vystredná zena. (niekedy az prilis)
a prítazlivosť? pre kazdeho je pekne nieco iné. klasicka krasa uz nie je zaujímava, vacsinou sa preferuje nieco exoticke a nevsedne. (kata je nevsedna dost) pozri si napriklad modelky na molach. maloktora zapada do klasickej sablony krasy. pred 50 rokmi boli krasne zeny typu boubelky vid. Marylin Monroe a teraz vychudnuté anoreticky.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 21:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
katarína je rozhodne zaujímava a vystredná zena. (niekedy az prilis)
a prítazlivosť? pre kazdeho je pekne nieco iné. klasicka krasa uz nie je zaujímava, vacsinou sa preferuje nieco exoticke a nevsedne. (kata je nevsedna dost) pozri si napriklad modelky na molach. maloktora zapada do klasickej sablony krasy. pred 50 rokmi boli krasne zeny typu boubelky vid. Marylin Monroe a teraz vychudnuté anoreticky.
Původně jsem se k tomuto tématu vůbec nechtěla vyjadřovat, protože je mi dopředu jasné, že se stejně neshodnem, ale když už se to tu tak rozvýřilo.
Ado, asi chápu co chceš říct, vlastně je to dobrý nápad, vymyslet si ošklivou manželku která má ale charakter atd. atd. Beru to, byla by to zajímavá fikce na téma coby kdyby, proč ne. ALE to by Katarína nemohla být tak zakomplexovaná žena, která kolem sebe akorát prská a ponižuje ostatní (to že je prý duchaplná a šarmantní jsme bohužel neměly příležitost zatím poznat, nikde se tak zatím neprojevila), do takové ženy by se prostě Joffrey dle původní předlohy AG nezamiloval a pravděpodobně by si jí nevzal ani z rozumu. A fikční Joffrey by zas nesměl být buď hulvát nebo hlupák, který si nechává kálet na hlavu. Ano, svým způsobem se k sobě hodí, jsou takoví obyčejní, ze života, proč ne, ale pak bych doporučovala přejmenovat Joffreye na někoho jiného a vymyslet si vlastní příběh. Pokud by ses chtěla dál držet původní myšlenky - inteligentní muž se zamiluje do duchaplné ženy, chtělo by to, podle mého názoru, ubrat Kataríně na zakomplexovanosti a přidat jí na duchaplnosti a stejně tak i Joffreyovi.

Tak. Doufám, že jsem tě tím neurazila nebo nezranila, to opravdu není mým úmyslem. Ale zas nemůžu psát v superlativech, když mám určité výhrady. Jinak se mi líbí tvůj styl psaní, myslím, že jsi talentovaná, jak jsem to ostatně psala v komentáři k tvé úplně první fikci. :)


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 21:47
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
ada1987 píše:
katarína je rozhodne zaujímava a vystredná zena. (niekedy az prilis)
a prítazlivosť? pre kazdeho je pekne nieco iné. klasicka krasa uz nie je zaujímava, vacsinou sa preferuje nieco exoticke a nevsedne. (kata je nevsedna dost) pozri si napriklad modelky na molach. maloktora zapada do klasickej sablony krasy. pred 50 rokmi boli krasne zeny typu boubelky vid. Marylin Monroe a teraz vychudnuté anoreticky.
Původně jsem se k tomuto tématu vůbec nechtěla vyjadřovat, protože je mi dopředu jasné, že se stejně neshodnem, ale když už se to tu tak rozvýřilo.
Ado, asi chápu co chceš říct, vlastně je to dobrý nápad, vymyslet si ošklivou manželku která má ale charakter atd. atd. Beru to, byla by to zajímavá fikce na téma coby kdyby, proč ne. ALE to by Katarína nemohla být tak zakomplexovaná žena, která kolem sebe akorát prská a ponižuje ostatní (to že je prý duchaplná a šarmantní jsme bohužel neměly příležitost zatím poznat, nikde se tak zatím neprojevila), do takové ženy by se prostě Joffrey dle původní předlohy AG nezamiloval a pravděpodobně by si jí nevzal ani z rozumu. A fikční Joffrey by zas nesměl být buď hulvát nebo hlupák, který si nechává kálet na hlavu. Ano, svým způsobem se k sobě hodí, jsou takoví obyčejní, ze života, proč ne, ale pak bych doporučovala přejmenovat Joffreye na někoho jiného a vymyslet si vlastní příběh. Pokud by ses chtěla dál držet původní myšlenky - inteligentní muž se zamiluje do duchaplné ženy, chtělo by to, podle mého názoru, ubrat Kataríně na zakomplexovanosti a přidat jí na duchaplnosti a stejně tak i Joffreyovi.

Tak. Doufám, že jsem tě tím neurazila nebo nezranila, to opravdu není mým úmyslem. Ale zas nemůžu psát v superlativech, když mám určité výhrady. Jinak se mi líbí tvůj styl psaní, myslím, že jsi talentovaná, jak jsem to ostatně psala v komentáři k tvé úplně první fikci. :)
dauphine, neboj, neurazila si ma, prave naopak. mojim cielom bolo vytvorit diskusiu na urcite tema, čo sa podarilo, kedze si tu vymiename nazory. tisic ludi, tisic chutí, ako sa vraví.
keby som zmenila mená postav, tak by som tento pribeh nemohla vydavat na tychto strankach. pretoze by to nebol ff o nasich hrdinoch. čo sa tyka katarininej zatrpknutosti, ved ma na to dôvod! muz, ktoreho milovala, ju opustil pred oltarom a zosmiesnil. vlastná matka ju nemilovala, prezyvali ju Viedenska obluda, hovorilo sa o nej, ze je nie len najbohatsou, ale aj najskaredsou zenou v monarchií a nik s nou nikdy netancoval.
kedze vtedy neboli ziadni psychologovia, ktori by jej pomohli sa s tym vyrovnat, je jasne, ze len tak niekoho si k telu nepusti, aby ju niekto nezranil este viac.
katarinina osobnost sa este bude vyvijat, takze ak si zvedava, cez vikend by som chcela pridať dalsiu cast, kde obaja pôjdu na romanticky vylet.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 10 pro 2014, 22:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ten chlapík z tvé rozkošné vánoční fikce nemá nic společného s autorem těchto výroků:

1. „Kladu si otázku, jak to, že se z nejkrásnější zajatkyně ve Středozemním moři, za niž jsem zaplatil celé jmění, stala dnes žena, za niž bych nedal ani stovku.“
2. „Jsou ženy, k nimž jsme podvědomě zdvořilí, a pak takové, k nimž nejsme.“
3. „Ano proč dnes, a ne včera nebo zítra? Už jsem vám to sdělil. Abych skončil s tou směšnou situací. Čekal jsem, že mě poznáte, ale je jasné, že jste mě prostě a jednoduše pohřbila, protože jste naprosto nic nevytušila. Máte oči jen pro svého drahého raněného a jeho děti. Namouvěru, manžel neměl nikdy tak vhodnou příležitost sledovat inkognito chování své nevěrné manželky, ale přesto mě ta komedie začínala otravovat. Měl jsem snad čekat, až mě přijdete požádat jako kapitána lodi, jediného pána na palubě a tedy jediného představitele zákona, abych vás oddal s tím kupcem? To by bylo myslím už trošičku přehnané, nezdá se vám?... Paní de Peyrac?“
4. „Takže si to shrňme. Vaše problémy s přepravou mě vůbec nezajímají. Ostatně ani vy ne. Ale protože už jste byla tak neopatrná a vrhla jste se do rukou pána, jenž si už stokrát slíbil, že vás přinutí tvrdě zaplatit za všechny nepříjemnosti, které jste mu způsobila, nechám si vás na palubě… V Americe se sice ženy tolik necení jako ve Středomoří, ale možná se mi podaří vás prodat a trochu se odškodnit.“
5. „Nehodláte snášet… zakazujete… Vy snad ztrácíte rozum, vy malá fúrie. Zapomínáte, že jsem jediným pánem na palubě a že vás mohu dát oběsit, hodit do moře nebo vás předhodit posádce, kdykoliv se mi zlíbí. Tímhle tónem jste zřejmě jednala i s mým dobrým přítelem d´Escrainvillem. Způsob, jakým vás krotil, vás ještě nevyléčil z mánie pyšně čelit pirátům? ... Myslíte si, že jste pořád u dvora Krále Slunce, madame du Plessis-Bellière? Proč jste tak arogantní? Dejte si pozor, už vás nechrání váš královský milenec…“
6. „Vypadá to, že si zas tak moc nevážíte té, kterou jste si vybral za ženu. Myslíte si, že ji nezískáte zbraněmi, které máte po ruce – modlitbou, půstem, co já vím čím ještě? Počestným životem po svém boku? I v těch cizích zemích, kam míříme, má úctyhodnost svou cenu… Paní Angelika ji dokáže ocenit.
7. „Ach, to musí být otravné, když má muž po boku hospodyni. Jak se může člověk dobrovolně oženit?“
8. „… možná jste si vybrala mezi kacíři nového manžela. Pokud mě paměť neklame, jste proslulá tím, že jich poměrně dost spotřebujete.“


Autor těchto výroků totiž tráví svátky s doutníkem pod stromečkem a plánuje, jaký skandál by mohl městu předhodit a jakým dramtickým výstupem všechny šokovat a děsit. Autor těhchto výroků si vybírá přitažlivé, sebevědomé, zajímavé a výstřední ženy, co vědí, co chtějí. Angelika, coby jeho životní láska má k tomuhle všemu navíc ještě dokonalou krásu...
Jeanne suhlasim ze " Autor těhchto výroků si vybírá přitažlivé, sebevědomé, zajímavé a výstřední ženy, co vědí, co chtějí. Angelika, coby jeho životní láska má k tomuhle všemu navíc ještě dokonalou krásu..." :agree: :agree:

rovnako ako co si ty vybrala jeho najdrzejsie vyroky, ked chcel Angeliku zranit, by som ja mohla vybrat z toho isteho dielu
8 najromantickejsich :ach: ...pan dokonaly to ovladal kazdym smerom :mask:

a vkus naozaj byva rozny, lebo ten pan na obrazku, je to co ja volam "krcove zily na rukach a nadory pod pazuchou" takze mne sa napriklad taketo napumpovane svaly nepacia :disagreement: , skor ma odpudzuju...svaly ano ale z mierou....

a preto nielen ze vkus ma kazdy clovek iny, ale ako bolo spravne podotknute, sa ideal krasy meni podla mody.....
kedysy boal u muza sexy zarastena hrud....a dnes sa nosi vsetko celkom vyholene.....

raz bola v mode bledost..teraz zasa opalenost....raz velke rubensove vnady potom stihle krivky a teraz sa na molach prechadzaju modelky pripominajuce vyhladovane deti z Afriky.... :?

a co bude zajtra???? zacneme sa natierat an zeleno a pchat si do zadku antenky a zacnu si aj zeny holit hlavy dohola???? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 16:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no tak dámy, len ziadne nasilie! :swordplay: :swordplay: ved je to len ff a ako som uz spominala, ja si postavy pretvaram podla svojho, ako sa mi to hodí! a to nemyslim len Angeliku, ale aj rozne ine serialy a filmy. :writer: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 16:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
v poho, ja som zasa zabudla, ze vacsina z Vas autoriek ff necháva charakter postav, ako im urcila p. Golon.
Ado, vůbec mi nevadí, že jsi vytvořila fikci s novou postavou, tj. s Katarinou. Je to celkem zajímavý nápad. Tvá vánoční fikce by se mi vcelku líbila, přestože za ten přelazený závěr by se nemusela stydět ani argentinská telenovela. Ale pokud použiješ postavu z kánonu, která se jmenuje hrabě de Peyrac, měla by se ta postava chovat jako hrabě de Peyrac, jestliže jsi jí předtím nenechala udělat lobotomii!
Jistěže dáváme postavám charaktery jako z kánonu, jinak nemá cenu ty fikce psát! Respektive ano, napiš si, co chceš, ale tu postavu si v tom případě pojmenuj třeba Pepík, a pak můžeš svůj výtvor publikovat asi na miliónu fór tvůrčího psaní, vždycky se tam najde někdo, kdo si ji rád přečte a okomentuje a rozhodně Ti tam nikdo nebude vyčítat, že se nepodobá postavě z Angeliky.
Nechci tím říct, že píšeš špatně, ale člověku přece jen za těch 20 let soustavného čtení Angeliky se ten charakter vtiskne do podvědomí. Ten problém ostatně měla i Moirra, když ti jako beta fikci přepisovala dialogy s Peyrakem. Ono totiž není vůbec jednoduché napsat repliky tak, aby to bylo uvěřitelné. Je to složitá postava, která myslí a plánuje dlouho dopředu, což si můžeš ověřit v kánonu, kde máš možnost nahlédnout do jeho myšlenkových pochodů. Proto tvá fikce působí nevěrohodně.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 11 pro 2014, 19:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine-nie, tak to nie je! zverejnujem aj na inych forach. proste nemam rada sablonovanie a preto si casto predstavujem, ze by tie či one postavy reagovali inak ako v predlohe. a ze si J. zobral za manzelku nie prilis peknu zenu, ked bol predtym oblklopený samymi krasavicami? ved ani francuszka kralovná nebola ktovie aka Miss!
mozno to bude vekom- predsa len J. bol mladsi, nez ked spoznal A. alebo tiez mojim vekom. nemam A. nastudovanú odpredu či odzadu ako mnohé z vas. (nemam tak nastudovaný ani Twilight a ten ma iba 4 knihy)
proste aj J. bude reagovat v mojich poviedkach inak ako v predlohe. písem pre seba a pre radost. kto chce čítat, môze, kto nie, nemusí. nikoho nenutim.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 12 pro 2014, 11:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pridala som dalsiu kapitolu. Joffrey a Katarína sa vyberú na romantický vylet.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 16:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
ada1987 píše:
v poho, ja som zasa zabudla, ze vacsina z Vas autoriek ff necháva charakter postav, ako im urcila p. Golon.
Ale pokud použiješ postavu z kánonu, která se jmenuje hrabě de Peyrac, měla by se ta postava chovat jako hrabě de Peyrac, jestliže jsi jí předtím nenechala udělat lobotomii!

Jistěže dáváme postavám charaktery jako z kánonu, jinak nemá cenu ty fikce psát! ...........

Nechci tím říct, že píšeš špatně, ale člověku přece jen za těch 20 let soustavného čtení Angeliky se ten charakter vtiskne do podvědomí. Ten problém ostatně měla i Moirra, když ti jako beta fikci přepisovala dialogy s Peyrakem. Ono totiž není vůbec jednoduché napsat repliky tak, aby to bylo uvěřitelné. Je to složitá postava, která myslí a plánuje dlouho dopředu, což si můžeš ověřit v kánonu, kde máš možnost nahlédnout do jeho myšlenkových pochodů. Proto tvá fikce působí nevěrohodně.
Musim sa priznat, ze mne sa postava Katariny velmi pozdavala a fandila som jej. A uz som sa zlomyselne tesila ake komicke situacie pri jej otvorenej drzosti a jeho cynizme vzniknu, ak by bol Peyrac ostal ten Peyrac akeho my pozname a milujeme. Urcite by sme tu revali od smiechu :slzici: , a preto mi je trosku luto ze si to nevyuzila. (Co by nevylucovalo ze by sa nemohli zblyzit a porozumiet si ako dvaja inteligentni ludia)

Ada, pre nas je Joffrey nieco ako clen rodiny, a tak ako sme sa aj my narodili z urcitymi povahami, tak ma aj
on urcite zvyky a povahove crty, ktore su prenho typicke. Ak sa tieto stratia, jedna sa o zamenu osob. To uz nieje Joffrey de Peyrac. :disagreement:

Co sa tyka mojho "presladenia" fikcii, vravela som ze budu romanticke avsak Peyrac v nich ostava Peyrac, smeje sa na Angelikynych pokusoch z vidlickou, nakaze Margot aby jej vysvetlila ze on nieje jej sluha, vodi si do zamku svoje byvalky, jednym smahom ju zhodi z kona, vyhraza sa jej ze ju priviaze do koca a neskorsie ze ju privaize o lodny stazen, rafinovanym darcekom z ospravedlnim donuti ju aby sa ospravedlnila...cynicky sa jej vysmeje v hvezdarni, na zamocku sa jej vyhraza ze ju nasilu odvelcie do postele atd. atd. ....
aby sa v zäpati ako svihnutim carovneho prutika stal neznym trubadurom :trubadur:

takze i ked su moje fikcie turbo romanticke, nemenila som charaktery postav, lebo potom by to uz neboli oni....


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 16:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- kazdý mame iný nazor, ja ho nikomu neberiem. ale nemyslím si,ze moja vianocna ff je sladká ako argentinska telenovela ako napisala Dasha. až tolko romantiky v nej nebolo.
mne sa tvoje SNTC zdali ovela sladsie, ale to je vec nazoru, kazdy mame pojatie romantiky iné. čo ale neznamená, ze tuto ff nepovazujem za uzasnu a netesim sa na pokracko.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 13 pro 2014, 17:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

aby sa v zäpati ako svihnutim carovneho prutika stal neznym trubadurom :trubadur:
a zabudla som dodat aby to vzabati na konci znovu korunoval nejakym roztomilym cynizmom..... :twisted: :twisted:

Ada, ja tvojim fikciam fandim, iba som tiez povedala svoj nazor co by som si zelala....
zelala by som si zazit tu Katarinu, ktora Joffreya zvozila ze vrzgaju dvere pri com som revala od smiechu :slzici:
v slovnych subojoch s tym cynickym Joffreyom ktoreho my pozname...to by bola zabava! :D

mozno raz napisem beta fikciu "pohovor o vrzgajucich dverach" :twisted: alebo nieco take

a ja proti romantickej Vianocnej fikcii nic nenamietam, ved Vianoce by mali byt sviatky pohody a zimnej romantiky....


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 13 pro 2014, 17:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7027
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V tomto z Katarinou absolutne suhlasim:

Kataríne sa v očiach zablyslo rovnako, ako ked mu rozprávala o svojom zasnúbení.
"Nenávidím polovačky! Je to tá najodpornejšia zábava, aká existuje. Bezduché vraždenie nevinných zvierat pre potešenie bohatých bláznov! Ked človek zabije zviera pre jedlo, je to iná vec.

Tiez nemam rada polovacky :disagreement: ale na tejto planete je nespocet ludi co vrazdenie, dokonca aj vrazdenie ludi,
povazuju za zabavu....

Neviem preco ale mam pocit akoby som tuto fikciu, az na to malovanie, uz kdesi citala.... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 13 pro 2014, 18:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra- más pravdu, trochu som sa inspirovala, ale pri opise luky som sa napr. inspirovala filmom Twilight.
teraz uz K. nebude tak sarkastická, kedze je do J. zamilovaná. ale este jedna scena, kde si "podá" arcibiskupa tam bude.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 13 pro 2014, 18:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ado, Kataríně fandím a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 02:55
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přestože se bujará diskuze k hrdinům tvojí povídky rozvířila u jiné diskuze, já na ni navážu opět zde. Možná je to zbytečné, ale za pokus to stojí ...
ada1987 píše:
jeanne- nerozumiem, čo sa ti na J. v mojom príbehu nepaci. ze sa zamiloval do inej zeny ako Angeliky? alebo prečo? prosim o vysvetlenie.
Ado, Jeanne a všechny ostatní dámy se ti to sice již snažily vysvětlit, ale vzhledem k tomu, že jsi evidentně nic z toho nepochopila, mám prostě tendenci se k tomu vrátit a zkusit ti to vysvětlit ještě jednou ..
Jak už jsem psala v minulém příspěvku, udělala jsi z pana hraběte průměrného šlechtice. Tak proč se divíš, že se tato postava fanouškům pana D. nelíbí??? :shock: Jak by se skutečným fanouškům této postavy, jejíž charakter je natolik výjimečný a natolik odlišný od ostatních postav nejen v románu, ale především ve skutečném životě, mohla líbit nějaká „náhražka“? :o
ada1987 píše:
ale jeanne, na to su tu fikcie! aby sme si pretvorili p. dokonaleho a p. dokonalú, akých chceme!
Tady jsi právě na velkém omylu. Od toho právě "fikce" není :disagreement:
Pokud s oblibou měníš již daný charakter určité postavy, NEJSI její FAN. Že máš potřebu změnit její povahu a základní rysy, znamená to, že jsi danou postavu nepochopila nebo že se ti nelíbila tak, jak byla vykreslená. A pokud se člověku něco nelíbí, tak asi hodně těžko bude skutečný fanoušek daného objektu :?
A ano, všimla jsi si správně, všichni se tu snaží zachovat charakter postav, který jim ve své genialitě dala madam Golon. A víš proč? Protože JSOU jejich FAN. Protože ty postavy se nám všem líbí právě tak, jak byly v románu vykresleny :agree: A nikdo tedy nemá potřebu jejich předem daný charakter měnit ;)
ada1987 píše:
... proste nemam rada sablonovanie a preto si casto predstavujem, ze by tie či one postavy reagovali inak ako v predlohe. a ze si J. zobral za manzelku nie prilis peknu zenu, ked bol predtym oblklopený samymi krasavicami? ved ani francuszka kralovná nebola ktovie aka Miss! (...) proste aj J. bude reagovat v mojich poviedkach inak ako v predlohe. písem pre seba a pre radost. kto chce čítat, môze, kto nie, nemusí. nikoho nenutim.
Zaměňuješ zde několik věcí – charakter postavy X reakce postavy X charakter příběhu.
Charakter postavy – to jsou její povahové vlastnosti, které jsou pro ni typické a které ji tvoří
Reakce postavy – ty se vždy můžou lišit v závislosti na prostředí, protivníkovi, době či předchozích zkušenostech atd. Proto vznikají fikce, kde si každý vykreslí situaci či dějovou linii podle vlastních představ. Zároveň ale zůstává „charakter postav“ nezměněn :!:
Charakter příběhu – je jedno, jestli je příběh romantický, více romantický, komický, depresivní, detektivní, historický, realistický .... Fikci tedy můžeš napsat v jakémkoliv duchu, přesto v ní pořád zůstává zachován „charakter postav“ :!:
ada1987 píše:
moirra- kazdý mame iný nazor, ja ho nikomu neberiem. ale nemyslím si,ze moja vianocna ff je sladká ako argentinska telenovela ako napisala Dasha. až tolko romantiky v nej nebolo. mne sa tvoje SNTC zdali ovela sladsie, ale to je vec nazoru, kazdy mame pojatie romantiky iné. čo ale neznamená, ze tuto ff nepovazujem za uzasnu a netesim sa na pokracko.
Nemůžeš srovnávat „romantičnost“ svých příběhů s přeběhy Moirry :disagreement: Tebou vykreslená postava pana hraběte nemá nic společného s tou, o které Moirra píše :!: – a navíc se ti to sama snažila vysvětlit: Moirra vždy zachovává předem daný charakter postav, protože cit.: „pak už by to nebyli oni“. A proto taky to srovnání od Dashi – v argentinských telenovelách totiž jsou postavy bez specifických charakterů, nijak výjimečné, ničím oslnivé, s uplakanými přecitlivělými muži, rozněžnělými, často dojatými hloupostmi ... čímž se jejich „romantičnost“ stává připitomělou.
ada1987 píše:
a prítazlivosť? pre kazdeho je pekne nieco iné. klasicka krasa uz nie je zaujímava,..
Je vidět, jak málo znáš muže! Muže totiž vůbec na ženách nepřitahuje ze všeho nejvíc jejich vzhled – je jim úplně jedno, jestli má žena oči, prsa či zadek velké nebo malé, jestli je blondýna nebo bruneta, jestli je malá nebo vysoká... a ani jejich IQ, čili jestli je vzdělaná a sečtělá nebo „jednoduchá“ ..
To, co jim na ženách připadá nejvíc sexy a co je dokáže i dost vzrušit tak, že zapomenou na to, jakého „vzhledu“ je objekt jejich zájmu, je jakýkoliv projev „ženskosti“. Cokoliv, co dělá ženu ženou, ať už jsou to verbální projevy typu ledabylé mávnutí ruky, smích, narovnání si šatů, účesu, a nebo jejich reakce jako je strach, starost o bezpečí dětí, obětavost a co já vím, co ještě, prostě cokoliv jiného, než je typické pro muže. Jo, a rozhodně k tomu také patří ještě upravenost a příjemnost.
Takže tvoje hrdinka může být klidně i dostatečně nehezká a neskutečně oduševnělá a netradiční, ale dokud se nebude projevovat „žensky“ a bude se chovat jako chlap nebo bude studená jako psí čumák, tak by neměla mít šanci nedostat do postele snad ani toho tvého J. :? Na takovém chování u ženy totiž pro muže není nic vzrušujícího ...

A pokud jsi to dočetla až sem a stále si trváš na svém, že „psaní fikcí není jen o změně děje ale především o změně charakteru tvých „oblíbených“ románových postav, jichž jsi údajným fanouškem, tak jsi opět nic z toho nepochopila a nemůžeš očekávat, že někdo z fanoušků pana D. bude s nadšením obdivovat postavu tvého hraběte zamilovaného do sice „výjimečného“ ale „neženského“ stvoření.
ada1987 píše:
okrem toho si myslim, ze J. povaha sa zatial tak vyrazne neodlisuje od predlohy.
Tak to teda opravdu hodně odlišuje :!:
Takže tak, jako Jeanne uvedla „osmero cynických výroků pana hraběte“, tak si dovolím uvést i já velmi malý počet citací, které dokazují, že píšeš o úplně jiné osobě:

Cit: Katarína: "Ako ste si všimli, tie dvere vŕzgajú," oznámila.
Odpověď z kánonu zní:
Zčásti za to vděčili zázračným schopnostem geniálního hraběte de Peyrac, jenž nezapomněl na žádnou maličkost, která by mohla přispět k pohodlí a dobré pohodě přítomných.

= tento muž by v životě nedopustil, aby v jeho paláci vrzaly panty!

Cit: Katarína: "Chcete ma obliekať ako bábiku?" odpovedala s cynickým podtónom.
Odpověď pana hraběte z kánonu zní:
„Já osobně miluji pohled, který na sebe upírá žena do zrcadla, když dostane nový šperk. Neprotestujte dámy, nebuďte pokrytecké. Mohly byste si vážit někoho, kdo by se nesnažil umocnit vaši krásu?“

= tento muž neměl zájem dělat si z žen kolem sebe nějaké „hračky“ tím, že je obdarovával krásnými dárky, ale líbilo se mu nadšení a radost, kterou pak měly ze sebe ony samy. Navíc byl estét, miloval krásu jako takovou a rád se jí obklopoval. A jakmile měl možnost přetvořit něco obyčejného v něco nádherného, tak to prostě udělal.

Cit: Toulousky grof zostal zarazený. Samozrejme, ze nevedel, ze Ragedeli vydal dalsiu knihu.
Odpověď z kánonu (tu co jsem hledala jsem ještě nenašla, takže zatím alespoň tohle):
„(...) Ostatně pověst vaší knihovny je stejně vynikající jako ta vaše!“

= muž, dopisující si se všemožnými žijícími vědci, univerzitními profesory atd. z celého světa, by rozhodně měl dotyčnou knihu ve své knihovně dřív, než by byla vydána oficiálně. A samozřejmě že by věděl, že jeho oblíbený autor vydal další knihu! Byl vždy velice dobře informován o všem, co se dělo v zemi i ve světě, ať už to bylo na poli politickém, vědeckém či módním .. Prostě byl ve všem, vždy a všude „O KROK NAPŘED“.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 10:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Téda Fantino, tak vyčerpávající odpověď musela dát strašně práce!! :applaus: Rozhodněs to sepsala nejlépe, doufám, že to bude k užitku. Co na to Ada? :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 10:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Téda Fantino, tak vyčerpávající odpověď musela dát strašně práce!! :applaus: Rozhodněs to sepsala nejlépe, doufám, že to bude k užitku. Co na to Ada? :)
Namouduši, Fantino, myslím, že Tě pasujeme na Předsedkyni oddělení uvádění fikčních omylů na pravou míru! :D :idea:
(pro neznalé: https://www.youtube.com/watch?v=bTNtelJ3KPU)
Tímto se hlásím do služby!!

A ještě bych doplnila jeden citát z kánonu, kdy v díle s ďáblicí dodává, že "vědomosti té šílené ženské ho spíš děsily!"
Trošku sexistické, což?! :evil: :mask: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 10:59
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hi hi, díky dámy, těší mě váš souhlas :P A to předsednictví, no nevím nevím, je to lákavé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dasha píše:
A ještě bych doplnila jeden citát z kánonu, kdy v díle s ďáblicí dodává, že "vědomosti té šílené ženské ho spíš děsily!" Trošku sexistické, což?! :evil: :mask: :twisted:
Tak přesně tohle jsem taky měla na mysli, ale byla jsem už strašně unavená a nechtělo se mi tu citaci hledat ... :roll: Dobře, že tě máme, Dasho ;) :agree: :D :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 15:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina- takže ohladom dverí, ktoré vrzgajú.

"Čo pre Vás môžem urobiť?"
"Ako ste si všimli, tie dvere vŕzgajú," oznámila. "A tiež sa mi nepáči, že ste vošli do mojej izby bez klopania."
Peyrac jej podvihol obočie nad jej správaním. Ešte drzejšia než predpokladal.
"Madam, ja som tu doma, takže môžem vojsť kam chcem a kedy chcem. A tie dvere som nedal naolejovať kvôli Vám. Aby ste vedeli, kedy prichádzam. Ak by ste ma samozrejme nepočuli," ukázal na svoju krivú nohu.


"Chcete ma obliekať ako bábiku?" odpovedala s cynickým podtónom.


Katarína ho poznala osobne jeden den, takze o nom nic nevedela, nepoznala jeho charakter.

Navíc byl estét, miloval krásu jako takovou a rád se jí obklopoval. A jakmile měl možnost přetvořit něco obyčejného v něco nádherného, tak to prostě udělal.

Ved preto dal zavolať tých krajčírov.

Toulousky grof zostal zarazený. Samozrejme, ze nevedel, ze Ragedeli vydal dalsiu knihu.


Prečo to toulousky grof nevedel, to bude v poviedke tiež este vysvetlené.


Co sa týka menenia povahy a charakterových črt, nemenila som základ. ako som uz napísala, mozno by v niektorých situaciach reagoval inak ako v predlohe.
Pokud s oblibou měníš již daný charakter určité postavy, NEJSI její FAN. Že máš potřebu změnit její povahu a základní rysy, znamená to, že jsi danou postavu nepochopila nebo že se ti nelíbila tak, jak byla vykreslená. A pokud se člověku něco nelíbí, tak asi hodně těžko bude skutečný fanoušek daného objektu
Prečo by som nemohla byť fanusikom postavy, ktorú som sa rozhodla CIASTOCNE pozmenit? Nikto nie je dokonaly, ani Joffrey v predlohe. Ale v mojich poviedkach môze byť. Preto si stojím za prehlasením, že fikcie su na to, aby sme si pretvorili postavy podla svojich predstáv. Ved fikcia je vymyslený príbeh s vymyslenými postavami.

A ako som už raz písala, píšem v prvom rade sama pre seba. Zverejnujem svoje príbehy na tomto webe, pretože sa chcem s nimi podeliť s podobne smýšľajucimi ludmi a chcem vedieť ich nazor. Ak sa im moje dielo nepáči, neurazím sa, je to ich názor a ja ho respektujem. Mne sa tiež nepáčia vsetky ff, ktoré tu kedy boli zverejnené.

Takže tvoje hrdinka může být klidně i dostatečně nehezká a neskutečně oduševnělá a netradiční, ale dokud se nebude projevovat „žensky“ a bude se chovat jako chlap nebo bude studená jako psí čumák, tak by neměla mít šanci nedostat do postele snad ani toho tvého J. :? Na takovém chování u ženy totiž pro muže není nic vzrušujícího ...

Katarínino spravanie si zrejme nepochopila. 22.11. som napísala.

čo sa týka Kati, prave jej nepekný zovnajsok a tragedia, ktorá sa odohrala v jej osobnom zivote, sposobili, ze je aka je. nielen povahou a svojimi stiplavymi poznamkami, ktorymi sa snazi nedať najavo svoje sklamanie a bolest, ked ju J. vtedy odmietol. Ona je sarkasticka, predsa ho o lasku prosit nebude! Ovlada mnoho veci, o ktorých zeny v jej postavení nemaju ani ponatia. :trubadur: :scientist: :swordplay: Ako ona vraví, škoda, ze nie je aspon trochu povabna. K takemu excentrickemu muzovi ako J. by bola idealnou manzelkou. ale srdci neporucis a muzi sa najprv zamiluju očami az potom srdcom. Ved je mnoho muzov hlupych, ale malo slepych.


Keby teba niekto vkuse ponižoval (to som este nezverejnila vsetko o K. minulosti), tiež by si nebola milá a príjemná. Mozno niektoré slachticné ano, ale ja rozhodne nie.

Je vidět, jak málo znáš muže!

Co ma zarazilo, bolo, ako môzes vedieť o osobe, ktorú poznas tri mesiace a nikdy si ju nevidela, ako dobre pozná a nepozná muzov?! Mozno som mladsia nez ty (neviem, kolko mas rokov), ale rozhodne by som ja takúto vetu nikomu nepovedala. Ani moirre ani Mimi, s ktorými si písem.

Nemusí sa ti páčiť moje vysvetlenie, ale ako som povedala, píšem pre seba, ako ja chcem a ako sa mne paci!


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vánoční fikce všeho druhu
Napsal: 15 pro 2014, 16:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Ado, hezký vánoční příběh s pěkně popsanými zajímavými uherskými zvyky ;) :P Kataríniny vánoce se mi líbily, jen škoda, že ji při svatbě oblafli a provdali ji za někoho jiného, než jí bylo řečeno :? Chudák kněžna, pořád jí ubližují a podvádějí :roll: Kdyby si včas zjistila potřebné informace o svém nastávajícím, tak by tenhle podvod při své vysoké inteligenci určitě velmi brzy prokoukla ... ten skutečný pan hrabě by totiž nikdy na vánoční dary pro svou manželku nezapomněl, ať už by s ní měl vztah jakýkoliv. Měl by určitě připraveno velké množství dárků, které by jí servíroval pěkně postupně a tajemně, až by nadšením šílela (pokud by se dokázala projevit s trochou ženskosti). A rozhodně by věděl, zda v Uhersku vánoce slaví, či nikoliv. Byl totiž mimo jiné vynikající diplomat a dokázal se všude velmi dobře domluvit právě proto, že se vždy zajímal o národnostní zvyky a společenská pravidla dané země (a dokázal je s přehledem respektovat a využívat) ;)
fantina- neviem, ale v Uhorsku bol prvý vianocný stromček až v 19. storočí. neviem ako je to s darčekmi, nenasla som, či si slachta vo Francuszku v 17. stor. davala darčeky alebo nie.
co sa týka hadzania orechov, tiez som to pozerala, ale nik okrem nasej rodiny takto orechy nehadze. mozno mali v tedy iné zvyky.
pozerala som aj rakuske zvyky (predsa len K. bola rodená Viedencanka), ale ani tam nic podobné nebolo. a nemyslím si, ze by sa J. zaujímal o Horné Uhry (Slovensko). skôr by ho zaujala Budapesť a centrum Uhorska a tam boli iné zvyky ako na Slovensku.


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 15 pro 2014, 20:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne- neviem, prečo si myslíš, ze som si vás predstavovala ako Klub zufalých obetí. :?: ja som si proste predstavila, aké by to bolo keby sa J. pred A. oženil so síce nie velmi peknou, ale zato vysokointeligntnou zenou, ktorá ma podobné zaujmy ako on. Kládla som si otázky- Rozumeli by si? dokázal by sa do nej J. zamilovať? Alebo by sa s nou rozišiel a našiel si inú krajsiu manzelku? :?:
Preto som stvorila Katarínu.
A kedze nepotrebujem aspon zatial ziadnu sebeterapiu, tvorím ako tvorím.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2014, 03:15
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Víš Ado, sice jsi skutečně nepochopila, co jsem se snažila v tom mém dlouhém příspěvku sdělit, a bohužel ani nic z toho, co pak psala Jeanne, ale to neva. Tak si jen pamatuj, že to bylo myšleno v dobrém.
Já to jen shrnu:
- příspěvek byl o tom, abych ti odpověděla na otázku, PROČ se nám tvoje postava pana hraběte nelíbí – prostě to není ON
- v mém chápání pojmu „fanoušek“ prostě bude i nadále platit, že když někoho obdivuji, beru ho takového, jaký je, a nemám potřebu ho měnit, přestože „není dokonalý“
- z tohoto důvodu jsem i nadále názoru, že nejsi fanouškem žádné fikční postavy, ale vytváříš si své vlastní fikční postavy. Takové tvorbě se už neříká „fan fiction“, ale jen „fiction“, čímž je v podstatě každý druhý román. Prostě si píšeš vlastní osobité povídky bez vztahu k jakékoliv knižní předloze, protože vlastně na žádnou románovou postavu nenavazují. A jak jsem pochopila z tvého příspěvku, tak i ty sama to takto vnímáš:
ada1987 píše:
Ved fikcia je vymyslený príbeh s vymyslenými postavami.
A snad jsi si i všimla, že jsem v předchozích příspěvcích psala, že se mi tvoje povídky líbí – máš příjemný styl psaní a vyjadřování, takže se to pěkně čte :)
Jistě, mě skutečně nikdy nikdo neustále neponižoval, já byla vždy ta, která ale něco takového ve svém okolí nikdy nesnesla. Takže jsem vždy brala pod svou ochranu všechny, kde byl jen sebemenší náznak toho, že by jim měl někdo ubližovat. A snažila jsem se jim ukázat, že i přes jejich nepříjemné zážitky a zkušenosti je možné se na lidi kolem sebe usmívat.

A jak můžu vědět, jestli jsi znalec mužského pokolení či nikoliv? To je jednoduchý. Kdybys byla skutečně odborník na mužskou duši, měla v malíčku jejich myšlenkové pochody, vnímání světa, žebříček hodnot atd., a v neposlední řadě měla i bohaté vlastní zkušenosti s dostatečně vysokým počtem mužů ve svém životě, vyvíjela by se ta tvá fikční postava pana hraběte ve tvých povídkách trochu jinak. Pak bys opravdu mohla být schopna z něj udělat „pana Dokonalého“ (k čemuž má v tuto chvíli tato postava ještě hodně daleko) ;)

Čímž nechci říct, že by mě nezajímalo, jak se bude dál vyvíjet tvoje hrdinka Katarína, a co všechno udělá pro to, aby si získala srdce tvého pana hraběte :agree: :D


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
Napsal: 16 pro 2014, 14:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Víš Ado, sice jsi skutečně nepochopila, co jsem se snažila v tom mém dlouhém příspěvku sdělit, a bohužel ani nic z toho, co pak psala Jeanne, ale to neva. Tak si jen pamatuj, že to bylo myšleno v dobrém.
Já to jen shrnu:
- příspěvek byl o tom, abych ti odpověděla na otázku, PROČ se nám tvoje postava pana hraběte nelíbí – prostě to není ON
- v mém chápání pojmu „fanoušek“ prostě bude i nadále platit, že když někoho obdivuji, beru ho takového, jaký je, a nemám potřebu ho měnit, přestože „není dokonalý“
- z tohoto důvodu jsem i nadále názoru, že nejsi fanouškem žádné fikční postavy, ale vytváříš si své vlastní fikční postavy. Takové tvorbě se už neříká „fan fiction“, ale jen „fiction“, čímž je v podstatě každý druhý román. Prostě si píšeš vlastní osobité povídky bez vztahu k jakékoliv knižní předloze, protože vlastně na žádnou románovou postavu nenavazují. A jak jsem pochopila z tvého příspěvku, tak i ty sama to takto vnímáš:
ada1987 píše:
Ved fikcia je vymyslený príbeh s vymyslenými postavami.
A snad jsi si i všimla, že jsem v předchozích příspěvcích psala, že se mi tvoje povídky líbí – máš příjemný styl psaní a vyjadřování, takže se to pěkně čte :)
Jistě, mě skutečně nikdy nikdo neustále neponižoval, já byla vždy ta, která ale něco takového ve svém okolí nikdy nesnesla. Takže jsem vždy brala pod svou ochranu všechny, kde byl jen sebemenší náznak toho, že by jim měl někdo ubližovat. A snažila jsem se jim ukázat, že i přes jejich nepříjemné zážitky a zkušenosti je možné se na lidi kolem sebe usmívat.

A jak můžu vědět, jestli jsi znalec mužského pokolení či nikoliv? To je jednoduchý. Kdybys byla skutečně odborník na mužskou duši, měla v malíčku jejich myšlenkové pochody, vnímání světa, žebříček hodnot atd., a v neposlední řadě měla i bohaté vlastní zkušenosti s dostatečně vysokým počtem mužů ve svém životě, vyvíjela by se ta tvá fikční postava pana hraběte ve tvých povídkách trochu jinak. Pak bys opravdu mohla být schopna z něj udělat „pana Dokonalého“ (k čemuž má v tuto chvíli tato postava ještě hodně daleko) ;)

Čímž nechci říct, že by mě nezajímalo, jak se bude dál vyvíjet tvoje hrdinka Katarína, a co všechno udělá pro to, aby si získala srdce tvého pana hraběte :agree: :D
ahoj fantina, viem, ze to bolo myslené v dobrom, ale ja som zvyknutá si niektoré charakterové črty (samozrejme nie tie hlavné, ktorými je postava typická) prispôsobovať podla svojho. Robím to už roky, čo píšem a doteraz s tým nikto nemal problém. Mnohé autorky na ostatných forach menili charakter postav este viac.
keby som zo J. urobila modrookého blondýna bez jaziev a krívania, tak vtedy si myslím, že by si mohla povedať, že to nie je ON! A prečo nemám diela pani Golon nastudované odpredu aj odzadu? :?: Mám 27 rokov, takze som posledných 20 rokov nestrávila kazdy den tým, ze by som čítala vsetky knihy. Na to fakt nemam čas! Prvý raz som knihy čítala pred cca 10-15 rokmi, prečítala som ich raz a koniec. Aj film som videla len niekolkokrát. K Angelike ma priviedol az nový film. Hladala som info o filme a narazila som na tuto stránku.
Inak som rada, že sa ti moje písanie páči, aj ked obsah zrejme uz menej.
Co sa týka muzov, nie som expert na muzské pokolenie, pretoze som zena. (popravde, ktorý chlap je expert na zenské?) Nie som ani psycholog, ani som podobnú skolu nestudovala. (mam ekonomickú)
Ale čo sa týka skúseností, uz 8 rokov pracujem v zahraničí, takze som mala moznosť spoznať aj nátury a povahy cudzincov. (najma tie juzanské narody su fakt des!) V mojom živote sa objavilo dosť rozličných typov mužov, aby som si mohla povedať, že na svoj vek už viem, ako sa ktoré typy mužov správajú a čo sa im asi odohráva v hlave. (samozrejme nie všetky typy)
Co sa týka povahy môjho p.D., on fakt nevie, čo má s Kaťou robiť. Je zvyknutý na dámy, ktorým dokáze urobiť radosť sperkami či novými šatami. Aj A. bola nadšená, ked jej daroval diamantový nahrdelník (bolo to v jednotke, ked sa ho este bála). U Kataríny je to inak. Je bohatá a šperkov či drahých šiat mala vzdy dosť. (na rozdiel od A., ktorá bola zo chudobného, aj ked slachtického rodu) Radosť jej urobí skôr kniha o astronomií či polné kvety, ktoré J. sám nazbiera (vid posledná kapitola)
J. proste nevie, ako sa k nej má správať, Kedze klasický spôsob správania sa ku ženám, ktorý doteraz vzdy fungoval, teraz zlyháva. Tak skúsa, čo sa dá. Ale Katarína tiez nie je z ladu, takze uz nemá tolko sarkastických poznámok ako na začiatku.
Káta si okolo seba postavila obranný múr, kedze v živote utrpela mnoho rán. Od snúbenca, ktorý si z nej "vystrelil", cez plesy, na ktorých nikdy netancovala až po matku, ktorá ju nemala rada. (zasa predbieham v deji)
Snad sa ti bude J. páčiť aspon v poviedke Povinnosti manželky či Mademoiselle de Peyrac.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 8  [ 395 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů