DISKUSE: Mimi - Aneb co ve filmu nebylo

Odpovědět   Stránka 2 z 8  [ 356 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 20:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
vadil mi ten zoufalý starý pán, co si s ní nevěděl rady, tedy on si nejspíš nevěděl rady ani se sebou a s ničím jiným. Říkám "ten pán", protože tohle není žádný hrabě de Peyrac.

Pan dokonalý by byl ještě mnohem víc výstřední a silná osobnost, než Angelika, hrabě de Peyrac by se jejími kousky bavil a současně by jí s jeho geniální ironií vždycky ukázal, že je v tom ještě mnohem dál a má se od něj, co učit. Asi se autoři tolik soustředili na ztvárnění hrdinky, co převyšuje průměr své doby, že zapomněli ztvárnit ještě silnějšího hrdinu. Možná by tomu ztvárnění pomohlo dát jí třicetiletého hraběte, co se nebude chovat jako strejda z vesnice, co neví, co má dělat, ale drzého mladíka s velkým sebevědomím, co bude z jejího přístupu k životu a ke světu nadšený, a navíc ji v něm bude natolik převyšovat, že pro ni bude moct být i tím tajemným a děsivým hrabětem...

:)
No ten "zufaly stary pan" vadil presne aj mne, ja ked som Lanvina chvalila tak za jeho herecke umenie, on za blby scenar
nemoze...a istotne by bol uhral aj scenar z charizmatickym Peyracom

presne ako si povedala "Pan dokonalý by byl ještě mnohem víc výstřední a silná osobnost, než Angelika" (preto bol zrejme jediny muz ktory si dokonale vedel ziskat jej srdce)
a mozem k tom dodat len jedno: ak by bol pri takej angelike co stale len gulala ocami a vsetkemu bez rozmyslu vzdorovala
(vzdorovat sa da aj z humorom a inteligentne, tak ako to robila knizna angelika) zavital "omylom" do toho
filmu naotajstny :twisted: Peyrac :twisted: , o zabavu by sme mali istotne postarane..a ten film by nikdy nebol byval taka nuda :mrgreen: :twisted:

Takze mimi: dufam ze tvoj Joffrey nebude ten "zufaly stary pan" :roll: :roll:

Preto som si aj objedanala DVD, ked budem poznat dialogy, ktore som si poriadne z kina nezapamätala, mozno ich cele pre nasu zabavu prepisem co by jej asi odpovedal naozajstny Peyrac na tie jej zvasty....


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 21:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
JO! Moirro, výborný nápad, zkus to předabovat!! Myslím, že se všechny budem prohýbat smíchy... :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na mě asi nepůsobil tak zoufale. Já si to vysvětlovala, že jí bere s nadledem a dává jí čas vyzrát. Jak už jsem někde psala, tak mně to u nich připadalo, jak v nějaké bohaté třeba bankéřské rodině koncem 19. Století. Chybělo mi to vystižení aristokratického prostředí. Tak jsem je trochu chtěla rozhýbat. Teda hlavně ji, využít té její rozhodnosti a bojovnosti, přidat na ženskosti. No, pokusím se oživit i toho starého pána.
Skutečný pan dokonalý a skutečná Angelika a jejich šaty, šperky a všechny paláce a zámky. To bych taky brala.
Moirro, teda ono to ožívá stále víc. Už se mi zase to toho připletlo obsazení menší a jemnější Angelika a omlazený Lanvin.
A jejich svatba, místo kalhot má Angelika šaty, které se v jejich rodině předávají z jedné generace na druhou a mají trochu magickou moc. Angelika jedná jinak než ve filmu. Má už v sobě prostě tu svůdnost a určitou vrozenou koketerii a tak se chová kJoffreyovi, i když ještě nezkušená. No a on jí chce získat. Ale nejdřív musím dokončit ten ples.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak keby cteny tribunal vedel (ci skor Jeho velicenstvo) ze nas Joffrey ma nas vsetky na svedomi tak by uz fakt neunikol :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Na mě asi nepůsobil tak zoufale. Já si to vysvětlovala, že jí bere s nadledem a dává jí čas vyzrát. Jak už jsem někde psala, tak mně to u nich připadalo, jak v nějaké bohaté třeba bankéřské rodině koncem 19. Století. Chybělo mi to vystižení aristokratického prostředí. Tak jsem je trochu chtěla rozhýbat. Teda hlavně ji, využít té její rozhodnosti a bojovnosti, přidat na ženskosti. No, pokusím se oživit i toho starého pána.
Skutečný pan dokonalý a skutečná Angelika a jejich šaty, šperky a všechny paláce a zámky. To bych taky brala.
Ako fakt ... mne sa napr. ten Joffreyov zamok pacil ... ako mne osobne ... ale veru Palac veseleho poznania to nebol :x alebo tie Angelikine saty co na zaciatku nosila ... tiez sa mi osobne pacili viac ako saty co nosila M.M ale je to nasa Angelika :?: :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Tak keby cteny tribunal vedel (ci skor Jeho velicenstvo) ze nas Joffrey ma nas vsetky na svedomi tak by uz fakt neunikol :twisted: :twisted: :twisted:
Ha ha :lol: :lol: tak toto je hlaska mesiaca! :lol: :lol:
dauphine píše:
JO! Moirro, výborný nápad, zkus to předabovat!! Myslím, že se všechny budem prohýbat smíchy... :D
Ako by som to ja mohla predabovat??? :shock: Nie nie! :mrgreen: Predabuje to samozrejme moj Joffrey 8) :mrgreen: :twisted:

No ale aby to bolo spravodlive musim povedat aj mojmu Arcibiskupovi aby sa laskavo predaboval :roll: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katro, já souhlasím, mě některé záběry připomínaly obrazy ze 17. Století. Takový ten šerosvit, nebo jak to říci. Zrcadlo s pozlaceným rámem, svíčky, Angelika v červených šatech nahoře na schodech, také houpačka, jak psala Jeanne. Vůbec takové drsnější, trochu temnější. Ty filmy s M.M. jsou přece jen podle mě víc laděny do pohádkova v růžovo - modrém oparu.
Ale více šatů,interiérů, nějaké záběry v zahradách, tak bych to ještě rozšířila.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 22:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Avsak ked si clovek pozrie Barokove obrazy, tak ten stary film bol blyzsie k obleceniu interieru/exterieru
ako ten novy.
(nabytok, zamky a zahrady, dokonca originalne odevy z toho casu si dodnes mozeme pozriet v muzeach a ti
lenivsi to mozu urobit z google) :idea:
A to Zeitoun o sebe tvrdil ze chcel ostat "realisticky" ale to teda nebol. Baroko bolo jedno z najvycackanejsich
obdobi vobec, a na najedneho z najbohatsich slachticov vo Francii bol ten Joffreyov filmovy interier velmi
ubohy a vobec sa poriadne nehodil k epoche. :shock: :?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, mě stylizace toho filmu, Angeličiny šaty, všichni ti tmavovlasí a zarostlí muži i ty Joffreovy vesty a ten klobouk s peřím spíš připomíná rané baroko, tak období někdy kolem roku 1620. K tomu temnějšímu vyznění filmu mi to ladí. Ale s dobou, kdy se film odehrává už méně. To chtělo projít knihy a obrazárny. V téhle době se to stává jemnější a hravější. Ale zase v původních filmech ty Hosseinovy krátce a moderně ostříhané vlasy, to na mě působilo rušivě. Ona ta paruku, co měl Lanvin, tak tu bych taky nahradila jinou a lepší. No šaty jako v předchozím filmu a to pochmurnější vyznění filmu by mi nešlo nějak k sobě. Angelinu bych učesala jinak. V knize se věnovala oblékání a líčení, chtěla být jako ty ostatní dámy, co viděla.
Bylo škoda, že to zařízení v Peyracově paláci bylo dost odbyté. Ale když to období od svatby k zatčení, je takové moc rychlé. Prostě je to podáno v temnějším vyznění.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Angelinu bych učesala jinak. V knize se věnovala oblékání a líčení, chtěla být jako ty ostatní dámy, co viděla.
Angelika - Nora kaslala na ucesy a licenie ci uz preto lebo sa nechcela J. pacit alebo na znak protestu ... :| asi aj - aj ...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě asi nejvíce rušilo, ze svatba se odehrávala ve vrcholné barokni kapli, to mi přijde jako hodně velký fail scénografa. Ale tyhle "drobnosti" bych byla ochotna přejít, kdyby scénář, režie a casting byly dobré...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelinu bych učesala jinak. V knize se věnovala oblékání a líčení, chtěla být jako ty ostatní dámy, co viděla.
[/quote]

Angelika - Nora kaslala na ucesy a licenie ci uz preto lebo sa nechcela J. pacit alebo na znak protestu ... :|[/quote]
Jasně, to já zmiňuji i ve fikci, to prostě patřilo k její revoltě. Ale, kdyby to byl film více podle knih, tak by to na to nekašlala.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:39
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ale zase v původních filmech ty Hosseinovy krátce a moderně ostříhané vlasy, to na mě působilo rušivě. Ona ta paruku, co měl Lanvin, tak tu bych taky nahradila jinou a lepší.
a práve tým sa odlišoval od iných chlapov :wink: , že bol neprehliadnuteľný


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale ty jeho krásné vlasy, o kterých se píše v knize. Vždyť Angelika si nejdříve myslela, že má paruku. A na králově svatbě jí přece de Vardes říkal, jakou má její muž honosnou paruku. A ona ho vyvedla z omylu. A barokní kavalír s krátkými vlasy. To mi neladí.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:53
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ale ty jeho krásné vlasy, o kterých se píše v knize. Vždyť Angelika si nejdříve myslela, že má paruku. A na králově svatbě jí přece de Vardes říkal, jakou má její muž honosnou paruku. A ona ho vyvedla z omylu. A barokní kavalír s krátkými vlasy. To mi neladí.
to áno, to je pravda, ale veľa vecí z filmu sa nedržalo knižnej predlohy ... ale možno práve tým, že mal krátke vlasy sa odlišoval od iných chlapov, tým bol zapamätateľný a iný.. vieš, keď mohol Peyrac urobiť vec dvoma spôsobmi, tak si našiel tretí.... :D
mne napríklad jeho krátke vlasy nevadili, práveže, ako píšem bolo to také poznávacie znamenie, že je to on... skôr mi vadilo, že ako Rescator nenodil vo filme masku, bol by viac záhadnejší ...

a čo Zeitounov film - veď tá parochňa na Lanvinovi bola strašná.. :evil: :(


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 08 črc 2014, 23:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No maska by samozřejmě dodala tu tajemnost. Mě sice Lanvin nějak víc zapadal do toho 17. Století, ale to je můj subjektivní dojem. Kromě omlazení, jak už jsem taky předtím napsala, bych mu samozřejmě dala lepší paruku. Ne takovou střapatou.


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 črc 2014, 01:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ta Lanvinova paruka by hlavně nemusela být tak šedivá. Přeci jen, mu to na mládí nepřidává, ostatně ani na kráse ne.

U barokního kavalíra s krátkými vlasy bych čekala, že si tu svou paruku zapomněl u některé z dam a teď neví kde. :-D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 črc 2014, 15:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:

U barokního kavalíra s krátkými vlasy bych čekala, že si tu svou paruku zapomněl u některé z dam a teď neví kde. :-D
Tak to mi sedí tak na Andijosa :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 09 črc 2014, 19:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine a Katro, souhlasím s názorem na paruku. Prostě měla být jiná. Inspirace v popisu vlasů hraběte v knihách.

Kdyby měl barokní kavalír k dispozici mobil, mohl dámám poslat sms. Jinak musel doufat, že paruku nenajde manžel některé z dam.
Andijos je pro to přímo stvořený. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 10 črc 2014, 09:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Elaine a Katro, souhlasím s názorem na paruku. Prostě měla být jiná. Inspirace v popisu vlasů hraběte v knihách.

Kdyby měl barokní kavalír k dispozici mobil, mohl dámám poslat sms. Jinak musel doufat, že paruku nenajde manžel některé z dam.
Andijos je pro to přímo stvořený. :mrgreen:
Co sa tyka tych vlasov, tak je to uplne sialene, ze ked uz Lanvinovi nasadili parochnu, tak ze mu nevedeli
vybrat nejaku peknu ktora sa aspon priblyzila opisu v kanone od pani AG. Ja som vzdy obdivovala
nadherne vlniste, leskle, huste cierne vlasy juzanov, (francuzov, grekov, talianov, spanielov & co) a oni mu na hlavu nasadia toto!!!! nuz HROZA!!!! :shock: :evil:

Nuz kedysi mali tiez cosi ako SMS-ky iba vyzerali trochu inaksie. :mrgreen: :mrgreen:
Taka ziva sms-ka bol jednoducho posol na koni. :wink: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 10 črc 2014, 17:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posel na koni byl živá sms, jenom záleželo na tom, kdo měl rychlejšího koně. Jestli posel, nebo manžel. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 10 črc 2014, 17:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Posel na koni byl živá sms, jenom záleželo na tom, kdo měl rychlejšího koně. Jestli posel, nebo manžel. :twisted:
Posol manžela :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 18:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidala jsem třetí část fikce Času před plesem. Angelika už má všechno připravené a proto i já začnu připravovat ples.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 19:06
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veľmi pekné mimi, hlavne tá posledná stať sa mi páčila, kľudne pokračuj ďalej ... :wink: ... pekné dialógy.. . dievčatá, koľko talentovaných pisateliek spája tento web...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 19:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
veľmi pekné mimi, hlavne tá posledná stať sa mi páčila, kľudne pokračuj ďalej ... :wink: ... pekné dialógy.. . dievčatá, koľko talentovaných pisateliek spája tento web...
Veru, a jedna z nich "susi" svoje fikcie v supliku, vsak Errnie??? :mrgreen: :twisted:

idem si teda precitat pokracovanie od Mimi ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 20:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, vyborne pokracovanie! :D

Tvoja prevychova filmovej Angeliky sa mi velmi paci. :mrgreen: :twisted:

Ziadny arcibiskup by sa nemusel hambit za prejav ktory si napisala tomu "nasemu" Toulouskemu.

A napokon ten jemny humor a romantika:
„Je to tak." Souhlasila mladá žena. Naštěstí se mě znovu neptal, jestli se také nevěnuji alchymii. I když se přiznám, že by mě to docela zajímalo"
„No, to já bych Vás rád zasvětil do tajů jiné alchymie, než kterou měl arcibiskup na mysli." Pronesl Joffrey s úsměvem a zadíval se své ženě hluboko do očí.

Vskutku vydarene pokracovanie :wink:
Uz sa tesim na ples !


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 22:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie a Moirro, jsem moc ráda, že se Vám pokračování líbilo. Ples jsem měla původně vlastně jako jedinou fikci, ale postavy mi začaly žít svým životem. Budu muset tu původní verzi upravit, aby navázala na předchozí části.


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 22:56
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, super :) :) :)
A bude aj to zasväcovanie do tajov inej alchýmie :wink: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 23:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Errnie a Moirro, jsem moc ráda, že se Vám pokračování líbilo. Ples jsem měla původně vlastně jako jedinou fikci, ale postavy mi začaly žít svým životem. Budu muset tu původní verzi upravit, aby navázala na předchozí části.
vidis? nevravela som ti ze len co zacnes "zodpovedne" pisat postavy ti oziju????


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 11 črc 2014, 23:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha tak už i Mimi podlehla nákaze zvané toulouský arcibiskup :D

Líbí se mi, že je vidět jak Angelika prochází změnou, začíná se o manžela zajímat, zajímá jí co si myslí, co cítí... těším se na ples! A souhlasím s ostatními, že ten dialog o alchymii byl dost dobrý... ;) Třeba někdy v budoucnu by si Angelika mohla zkusit nějaký pokus... :) samozřejmě pod Joffreyovým vedením, vlastně by to mohlo být docela rafinované, využíval by chvil kdy se jí může beztrestně, jakoby náhodou dotýkat, vést jí ruku, přitisknout tělo na tělo... :twisted: :twisted: Angelika by určitě ocenila pokus a možná v téhle fázi i Joffreyovo letmé objetí...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 09:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím a děkuji všem dalším Angelikoložkám za podporu. Jsem ráda, že se pokračování líbilo. Jinak si myslím, že pro tu jinou alchymii má už Angelika ty správné ingredience připravené, tedy šaty a doplňky. Teď už to jen všechno dobře namíchat a nechat působit. No a co se našeho D' Andijose týče, tak si nedokážu představit, že by v době před plesem zahálel a nevěnoval se nějaké dámě.
Proměna samotné Angeliky a Joffreye, tedy hlavně jejich vztahu z toho manželství z rozumu, v jehož rovině se film pořád držel k láskyplnému vztahu, to je to, co mi chybělo. Oni spolu ve filmu skoro nekomunikovali a pak se dali dohromady. Jako kdyby kus filmu vypadl. Tak si to doplňuji. Já chci ukázat, že ten starý pán, by uměl být také mladší a vtipnější, kdyby k tomu od manželky dostal třeba jen drobný podnět. Podle mě se jim ve filmu dařilo u Nory jako Angeliky ůplně potlačit veškerý půvab a ženství. To bylo škoda. Angelika přece v sobě měla vrozenou a přirozenou svůdnost.
A ještě k tomu pokusu v laboratoři, tak já si hned vybavím Císařova pekaře a pozvání do jeho Císusalku. Joffrey by tam mohl Angelice předvést pokus ne se zlatem, ale se švestkami. A pak by společně ochutnávali.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 11:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
A ještě k tomu pokusu v laboratoři, tak já si hned vybavím Císařova pekaře a pozvání do jeho Císusalku. Joffrey by tam mohl Angelice předvést pokus ne se zlatem, ale se švestkami. A pak by společně ochutnávali.
Ano, ano! Uz sa na ten "SLIVKOVY" pokus tesim..... :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 11:57
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takze spolocna vyroba slivkoveho lekvaru, zavaranin, slivovice atd. = super teambuilding ... Par krat si to zopakuju ...a za chvilu bude "ruka v rukave" :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 14:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:
Takze spolocna vyroba slivkoveho lekvaru, zavaranin, slivovice atd. = super teambuilding ... Par krat si to zopakuju ...a za chvilu bude "ruka v rukave" :D
Tiez som si myslela ze po tej slivovici budu trosku povolnejsi..a tym slivkovym lekvarom sa potom
mozu natriet a olizovat... :twisted: :twisted:
ale nechcem Jeanne ako hovori Dauphine "vypalit rybnik" :lol: :twisted:

ved aj moja Angelika uz vo starej fikcii "zvadzanie matematikou" vravela Joffreyovi ze tie krivule by sa
dali vynikajuco vyuzit na zavaranie marmelady.... :wink: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 14:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jenom, aby po tom společném ochutnávání nepotřebovali nakonec nějaké ruce, které by je podpíraly nebo dokonce odnášely. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 15:01
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Jenom, aby po tom společném ochutnávání nepotřebovali nakonec nějaké ruce, které by je podpíraly nebo dokonce odnášely. :twisted:
Tak J. vela znesie ... a je majster v ovladani sa :D ... takze tam to bude v pohode ... ktovie ako A. ... manzel ju urcite rad bude podopierat ... a mozno ju odprevadi do spalne ... vlastnorucne ulozi do postele ... to si maxi vychutna ... a samozrejme pritom vsetkom riadne precvici sebaovladanie /zase raz/ ... :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 22:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
moirra píše:
Tiez som si myslela ze po tej slivovici budu trosku povolnejsi..a tym slivkovym lekvarom sa potom mozu natriet a olizovat... :twisted: :twisted:
ale nechcem Jeanne ako hovori Dauphine "vypalit rybnik" :lol: :twisted:
Drahé přítelkyně, mohu vás ujistit, že psát mini fikci na fikci o slivovicových nátěrech neplánuji. Ačkoli k tomu starému pánovi by se to nadmíru hodilo. - Tyhle vize mi příliš připomínají páchnoucí slivovicové obklady mojí babičky, která si to patlá na bolavé koleno... nechutně to páchne široko daleko a kůže je potom scvrklá ještě víc, než byste čekali u 90letých lidí.

PS: Navíc pan dokonalý z mojí připravované fikce má právě na práci spoustu důležitěšjích a náročnějších věcí. ;)
Slivovicu mali pit! Natierat sa mali len tym lekvarom!

Ale aj tak sa tesim na tvoje dalsie pokracovanie :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 12 črc 2014, 22:47
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
jeanne píše:
moirra píše:
Tiez som si myslela ze po tej slivovici budu trosku povolnejsi..a tym slivkovym lekvarom sa potom mozu natriet a olizovat... :twisted: :twisted:
ale nechcem Jeanne ako hovori Dauphine "vypalit rybnik" :lol: :twisted:
Drahé přítelkyně, mohu vás ujistit, že psát mini fikci na fikci o slivovicových nátěrech neplánuji. Ačkoli k tomu starému pánovi by se to nadmíru hodilo. - Tyhle vize mi příliš připomínají páchnoucí slivovicové obklady mojí babičky, která si to patlá na bolavé koleno... nechutně to páchne široko daleko a kůže je potom scvrklá ještě víc, než byste čekali u 90letých lidí.

PS: Navíc pan dokonalý z mojí připravované fikce má právě na práci spoustu důležitěšjích a náročnějších věcí. ;)
Slivovicu mali pit! Natierat sa mali len tym lekvarom!

Ale aj tak sa tesim na tvoje dalsie pokracovanie :D
:D :D :D :D :D :D :D :D
treba dezinfikovať zvnútra :D :D :D :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 17 črc 2014, 20:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ked carodej tak carodej...konecne sa ten filmovy Joffrey trosku rozhybal :roll: :twisted:
uz sa tesim co vymysli dalej :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 15:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně se mi podařilo dopsat ples. Proto zvu všechny do letohrádku na taneční parket.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 18:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 7028
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aach Mimi! Super! :D
Ano toto by som si v tom filme bola pozrela tisickrat radsej! A tak ako si to opisala, viem si to naozaj prd ocami zivo predstavit. Tvoje fikcie v kazdom pripade naberaju od jednej casti k dalsej
na sviznosti a vtipnosti.

Neda mi vsak nesmiat sa ze Joffrey sa v priebehu dvoch dni dozil hned dvakrat svojho prveho
milovania z Angelikou raz v mojej a raz v tvojej fikcii. :lol: :lol:

(v tych od Jeanne si samozrejme uziva nonstop) :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 18:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, super. Velmi sa mi to pacilo :D . Bude aj pokracovanie :wink: ?


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 18:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Neda mi vsak nesmiat sa ze Joffrey sa v priebehu dvoch dni dozil hned dvakrat svojho prveho
milovania z Angelikou raz v mojej a raz v tvojej fikcii. :lol: :lol:

(v tych od Jeanne si samozrejme uziva nonstop) :mrgreen: :twisted:
Vsak si to po tej rocnej abstinencii spojenej s neustalymi skuskami zo sebaovladania zasluzi :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 19:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro a Katro, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se Vám moje fikce líbila. Dala mi dost zabrat, protože ples bylo to první, co mě napadlo. No postavy si žily samy a tak jsem to musela hodně změnit.
Katro, pokračování mě napadají spíš jenom takové doplňky ke sbližování po první společné noci. Psát jejich společné poprvé po té fikci,co napsala Moirra bych si netroufla.
Mě spíš teď trochu láká psát "scénář", kde by byla jiná, jemnější Angelika, opak té Nořiny. Mám už něco trochu v hlavě a příležitostně dám kousek na ukázku.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 19:12
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
téééda, mimi, krásne, presne takéto to malo byť vo filme, šteklivé, záhadné, pekné, s fantáziou.... :wink: .... ako pekne si sa rozpísala, fandím ti :P


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 20:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, to byla vážně krásná fikce! Rafinovaná a romantická... i když je pravda, že když jdeš na nás s maskama, tak je úspěch předem zaručen ;) :D Moc se mi líbil koketní rozhovor maskované dámy a Joffreye a ten konec mě úplně odrovnal, aach, to je nádherná alternativa, jak by mohlo vypadat jejich společné poprvé... ♥♥ Určitě nepřestávej psát!!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 21 črc 2014, 20:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ernnie a Dauphine, moc děkuji za pochvalu a podporu. Jsem ráda, že se ples líbil a v pokusech budu pokračovat.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 22 črc 2014, 15:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, děkuji za pochvalu a povzbuzení. Co se týče pokračování, tak mě toho zatím moc nenapadá,spíš jenom takové doplňky, jak se vyvíjel vztah hrdinů po první společné noci. Ples byl vlastně to první, co jsem tvořila, pak jsem ale začala s jeho přípravami a proměnou hrdinů.
Už trochu zkouším fikci,kde by Joffrey zůstal asi omlazený Lanvin, výšší a s vlasy našeho hraběte a Angelika by byla jemná, křehká, menší se zeleným očima, co vypadá jako víla. Je to taková trochu zromantizovaná verze filmu. On trochu drsnější a ona křehulka, ale povahově silná. Láká mě zase si trochu pohrát se scénama ve filmu. Místo kalhot si k oltáři oblékne šaty, které se v její rodině dědí z generace na generaci a on jí daruje zásnubní prsten, který zase putuje v jeho rodě. Samozřejně se Angelika nejdříve manžela bojí, ale pak ji začne přitahovat. Časem napíšu kousek na ukázku.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 črc 2014, 22:17
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, krásný, moc moc. Vidět tohle ve filmu, tak ani neceknu :!: Krásně jsi to všechno popsala a zpracovala, opravdu se Ti to moc povedlo. Je z toho cítit úplně jiná atmosféra. Konečně si Angelika uvědomila, že se narodila jako žena a ještě k tomu krásná, a začala svých předností a vrozených vlastností trochu využívat.
Ten původní film o Ledové královně mě fakt moc nenadchl, ale tohle je úplně jiný kafe :mrgreen: :mrgreen: Krásně to všechno do sebe s tím filmem zapadá a úžasně to doplňuje a zpříjemňuje vzpomínky. Jen tak dál, ráda bych si "pustila" pokračování :wink: :wink:

PS: Já to říkám pořád, že scénáře k filmům, jejichž předlohou bylo dílo Angelika, by v žádném případě neměly psát muži, ale ženy :!: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Fikce mimi - Aneb, co ve filmu nebylo
Napsal: 23 črc 2014, 22:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se Ti to líbilo. Teď zkouším trochu si zase pohrát s filmem, jak už jsem tu psala s jemnější Angelikou. Zkusím některé scény z filmu podat v romantickém duchu pro letní večery. Tvořím zatím jen ukázku s názvem Šaty a prsten.
Pokračování po plese bych taky ráda psala, ale skoro nic mě nenapadá. Zkusím tomu trochu nechat odstup.Třeba zase postavy ožijí. Rozhodně je nechci opustit, tak doufám, že mě zase časem něco napadne.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 8  [ 356 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 58 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti