Český muzikál Angelika

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 113 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 kvě 2008, 20:02
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
4poziom.slask.pl
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě se to líbilo a strašně. Poslouchám pořád dokola písničky z muzikálu. A taky na něj pořád koukám, i na to druhé dvd jako bonus. Tam se dá vybrat interpret a výběr písničky. A mohu říct, že Pepa Vojtek je nejlepší a Monika narozdíl od Dashy a Machálkové alespoň trošku hraje. Třeba když umírá Nikolas a ona porodí dítě, tak Machálková má kamený obličej, jako by se nic nedělo a Dasha tam jen tupě kouká dopředu. Jen Absolonová se snažíi zahrát, že brečí když jí umírá Nikolas. A je to i u ostatních scén, třeba když Monika hází růži do truhly kde na ní čeká napuštěná košile jedem. Tak jí to šokuje, že jí chce někdo zabít, ale Machálková to opět skoro nezaregistruje. Prostě s Absolonovou jsem fakt spokojená. Hraje ze všech představitelek nejlíp. Dasha se na tu roli hodí víc, je mladá a má krásný hlas. Ale i to někdy nestačí. Prostě mě osobně se líbí Monča :D :wink: Ale film je prostě lepší. Tomu se to nevyrovná. Vždycky když čtu knihu, jako Angeliku si představuji MM. A to samé je u RH.


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 kvě 2008, 20:13
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Já s váma budu s tou Mončou nakonec i snad souhlasit... mě se popravdě nelíbí moc ani jedna, ale je pravda, že z nich z toho asi fakt nejpépe vychází Monika - i když možná přehrává až moc -...
jinak ke králi a vůbec komikům - myslím, že se tvůrci snažili, aby se představení nelíbilo jen romantickým duším zvyklým na film, ale i jejich drahým polovičkám, tak tam narvali "vtipné"(uvozovky nadruhou) komiky, krále a bábu s klapkou. Což o to, už je to prostě zvyk Lichtenberga, narvat tam něco směšnýho (až něco na ten způsob najdete někdo ve vrcholných světových dílech typu JCS, Fantoma nebo Bídníků, dejte mi pls vědět, půjdu se mu omluvit) a podle mne to tady už trochu přehnal... ale tak to je můj názor, ale já si za ním stojím :roll: :wink:
písničky jsou hezké, k muzikálu se hodí, to by je ovšem musel Michal David napsat sám, když už je to ten slavný muzikál Michala Davida... :(
jinak, aby to nevyznělo špatně, neříkám, že muzikál je špatný, obdivuju výkony účinkujících, hlavně mé oblíbené company a mmj, v červnu jdu na muzikál znovu a budu se dnažit zase nesrovnávat s knihou, abych neměla zase zkažený den...
K.


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 kvě 2008, 21:00
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hezky napsané, já už jsem na muzikálu byla 2x, a půjdu ještě několikrát, do té doby dokud to neskončí. Poslední představení divadelní sezóny 2007/2008 je 28.6.2008 od 18 hodin. Pak je Kleopatra – 11.9.2008 od 19:00 hodin – obnovená premiéra. Tam hrají stejní lidi jako v Angelice, to bude taky paráda.


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 kvě 2008, 21:17
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Michal David měl tedy pravdu, když sám řekl, že muzikál může ty, kteří Angeliku četli, iritovat. Nicméně musím znovu opakovat, že nebýt muzikálu, nikdy by mě nenapadlo si Angeliku přečíst - což by byla dost velká chyba v mém životě :P . Mě ten muzikál fakt uchvátil, taky ho furt poslouchám dokola, a v červnu se chystám potřetí ho vidět LIVE.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 08:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
isteže, určite je iné, keď to človek vidí naživo ako na DVD, môže to byť o 50 % lepší zážitok - ale aj horší, ak spievajú falošne, čo u spevákov-profesionálov jednoducho neznášam. Rozmýšľam, že keď budem v tej Prahe, a ak to budú hrať, zašla by som - len by som nesmela chytiť Machálkovú. Bonusy som ešte všetky nepozrela, ale z toho, čo som videla, je Machálková totálne trápna a drevená. K tým "komikom" sa nevyjadrujem, to bolo úplne od veci.
:evil:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 12:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Na muzikálu jsem ještě nebyla (zatím ani návštěvu neplánuji - nějak nestíhám :( )
Ale jinak, Monču Absolonovou jsem viděla v Kleopatře - a já prostě miluji její hlas. A hlavně, není to holka typu "mouchy snězte si mě" - a to se mi líbí.
Takže, pokud se na Angeliku dostanu - tak opravdu, ale velice doufám, že tam bude Monika :D


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 14:23
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak si pospěšte s návštevou do Prahy, můžu vám zjistit kdy který interpret hraje v Angelice. Ale pozor hraje se už jen do 28.6.2008
A je pravda, že Monča hraje výborně. Kamarádka mi řekla, že Dasha taky není špatná, že má výborný hlas, ale co se týče hraní tak to nevím jak hraje.


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 17:58
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A já si myslím, že role Angeliky byla psaná pro Moniku, a že jí sedne. Mimo to, Monika Abs. byla za tuto roli nominována na Thalii, takže zas tak hrozná v ní být nemůže. :lol: Taky si nemůžu pomoct, ale Leoně tuhle roli nějak nevěřím (přitom v Draculovi i v Monte Cristovi se mi hodně líbila), a Dasha mi nic moc neříká.


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 20:42
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
jen okrajove, damy, zde vsichni znali muzikalu, dnes vecer, od 21,00 je chat se Zbyňkem Fricem(Joffrey a básník Špína) na stránce http://www.skalamartin.cz
jen pokud by mel nekdo zajem :wink:


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 22:18
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to jsem trochu zaspala :cry:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 kvě 2008, 22:48
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
AjA píše:
Tak to jsem trochu zaspala :cry:
zbynda tam furt jeste je :D


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 kvě 2008, 08:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Michal David osobně řekl, že ta ,,role Angeliky je napsaná jen pro Moniku,,. A k ní vybral Dashu a Leonu, jen kvůli tomu, že jsou hlasově na tom podobně. Leona mi přijde moc stará na tu roli (jinak je v nejlepších letech). Třeba hned na začátku když je s Nikolasem a sundavá si vršek, a dopadá na ní to bílo modré světlo, tak je hned vidět, jak je starší. A ten její hlas, když mluví tak to vůbec není hlas mladé slečny. Prostě jí to nejde. Monča, alespoň dokáže měnit hlas.


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 kvě 2008, 20:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
K těm vtipným scénkám: opravdu, na dvd to byl slabý odvar oproti tomu, co jsem slyšela v divadlu :). Plácali jedno přes druhé a vůbec se jim to nepovedlo. Zato na představaní jsem brečela smíchy. No Absolonová, fakt je, že tam víc než Dasha hrála, ale stejnak mi tam nějak nesedí na tu roli. Machálkovou jsem měla ráda v Draculovi a Monte Christu, jenže na Angeliku je trošku stará:). Jo, souhlasím, v Kleopatře Absolonka opravdu válela a stejně tak Mylady :). A fakt, že jsem prostě muzikálu vděčná, jinak by mě nic k tomu nedokopalo. Přece jenom mala jsem na Angeliku názor, co to je za slátaninu. Moc jsem tomu šanci nedala, ale mile jsem byla překvapená :) Prostě ně vždy je všechno na první pohled jako na druhý:)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 kvě 2008, 16:47
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak jsem zase surfovala po youtube a našla jsem si nějaké písničky z muzikálu. Musím říct, že to není tak hrozné, jak jsem čekala, ale ty texty přece jenom mohly být lepší... :oops:
Jak jsem to tak prohlížela, viděla jsem že je to jen takový slabý výcuc z filmů - což mi, která filmy moc neuznávám, moc nevyhovuje :? .
Některé postavy, zdá se, pěkně dostaly na frak (obzvlášť krále lituju :x - to bylo pěkně trapné).
Přesto uznávám, že jsou některé písničky docela hezké :wink: ...


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2008, 19:14
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zjistil jste už někdo jak je to s tou Contoire vs. Carmencita?


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Derniéra
Napsal: 29 čer 2008, 21:09
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Byli jste někdo odtud včera na derniéře? To by asi fanynky knižní Angeliky koukaly :D. Ale bylo to úžasné. Byla to moje první derniéra, a doufám, že ne poslední!!


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Derniéra
Napsal: 30 čer 2008, 09:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AjA píše:
Byli jste někdo odtud včera na derniéře? To by asi fanynky knižní Angeliky koukaly :D. Ale bylo to úžasné. Byla to moje první derniéra, a doufám, že ne poslední!!
Tak nějaké podrobnosti, Ájo.. jak bychom koukaly? V dobrém, či ve špatném slova smyslu? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Derniéra
Napsal: 30 čer 2008, 11:10
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No těžko říct:) Udělali z toho strašnou frašku, byla jsem zvědavá, co z toho bude, protože je to přeci jen vážnější téma. Docela dobře je to vystiženo na: http://www.muzikaly.nazory.cz/recenze-r ... /#more-417

Jestli to zvládnu, zkusím napsat víc, teď se potřebuju soustředit na práci :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 11:49
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Už jen to, co se v tom článku píše mě děsí :lol:.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 11:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě to nepřekvapuje, protagonisté muzikálu dávali vcelku jasně najevo, že téma neberou až tak vážně - jistě i proto, aby jim nikdo nemohl vyšíst odchylky ve scénáři, "povýšili" téma na parodii..


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 14:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak přesně toho jsem se bála . :oops: Ale zážitek si vámi zkazit nenechám :D !! Já jsem se bavila, a přišlo mi to vcelku vtipné. Stále musím a budu říkat, že nebýt muzikálové Angeliky, NIKDY by mě nenapadlo si knížky přečíst. Takže muzikálu vděčím za mnohé :P


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 čer 2008, 14:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
a že to budú hrať v Bratislave ... no, som zvedavá!


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 črc 2008, 21:22
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
jen takovy detail.. pres to, jake nazory ne tenhle muzikal mam, musim se ozvat ;-) ... v Broadway je zvykem, ze se pri derniere delaji "vtipy" atd... ja teda lituju ze jsem tam nebyla, protoze juraj bernath jako basnik spina-.... :P :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 črc 2008, 10:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
peggy.kaja píše:
jen takovy detail.. pres to, jake nazory ne tenhle muzikal mam, musim se ozvat ;-) ... v Broadway je zvykem, ze se pri derniere delaji "vtipy"
No vždyť ano, aspoň mají Novinky o čem psát a všichni jsou happy... :)


Nahoru
Profil Citovat
Žandy
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 črc 2008, 10:10
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2007, 09:45
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě se muzikál moc líbil.. Ale od knížek bych ho oddělila silnou čarou. Je to úplně něco jiného. Člověk se nad tím musí povznést a brát to jako úplně odlišný žánr. Srovnání se ale neubrání.. Akorát mě naštvala, že je to ,, muzikál na náměty Anne Golon"s níž to nemá vůbec nic společného. Jinak písničky hezký a Monča byla skvělá.. Dasha se mi tam vůbec nehodila..


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 črc 2008, 12:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Žandy píše:
Mě se muzikál moc líbil.. Ale od knížek bych ho oddělila silnou čarou. Je to úplně něco jiného. Člověk se nad tím musí povznést a brát to jako úplně odlišný žánr. Srovnání se ale neubrání.. Akorát mě naštvala, že je to ,, muzikál na náměty Anne Golon"s níž to nemá vůbec nic společného. ..
Asi těžko zapřou původ námětu, když se muzikál jmenuje tak, jak se jmenuje a je o tom, o čem je... :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 črc 2008, 15:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
asi tak, to že se muzikál inspiroval filmem, který se inspiroval knihou ještě neznamená, že už je to soběstačné dílo
Když o tom tak přemýšlím, třeba teď vznikne cirkusové představení isnpirované muzikálem a pak se cirkusem inspiruje...
pak už se snad může inspirovat jen Troška s Pomejem, a bude tu zbrusu nový celovečerní film pro děti s litry krve a v každém menu u Mc Donald bude plastový Peyrak s jednou nohou kratší.. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 črc 2008, 19:06
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Žandy píše:
Mě se muzikál moc líbil.. Ale od knížek bych ho oddělila silnou čarou. Je to úplně něco jiného. Člověk se nad tím musí povznést a brát to jako úplně odlišný žánr. Srovnání se ale neubrání.. Akorát mě naštvala, že je to ,, muzikál na náměty Anne Golon"s níž to nemá vůbec nic společného. Jinak písničky hezký a Monča byla skvělá.. Dasha se mi tam vůbec nehodila..
teda žandy,ty mi mluvíš ze srdce :P
akorat se mi vic libila Dasha, ikdyz podobou s A. moc neni, ale jinak se mi libi vic :D


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 črc 2008, 11:02
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak škoda, že v Česku sa to skončilo, ale teším sa, že to bude v BA dúfam, že sa mi tam podarí zájsť


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku: Dotaz na Nezkrotnou Angeliku
Napsal: 26 črc 2008, 09:36
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už dlouho se chci zeptat na jednu věc. V muzikále se objeví toto, cituji: "Pokud bude smlouva podepsána, budou jí ve 4. díle, na str. 295 vráceny statky včetně panství v Toulouse." 4. díl - tedy nezkrotná Angelika - je jedniný díl, který u nás v knihovně nemají, a tudíž jsem ho nečetla. Můžete někdo ověřit, zda ta citace opravdu sedí? Docela by mě to zajímalo. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 10:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AjA, určite nie. :D Majetky boli vrátené priamo grófovi de Peyrac a to v dieli č. 12 (v češtine 11), na konci zimy v Quebecu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 10:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud tedy považujeme Nezkrotnou za 4. díl, je na příslušné straně dialog Angeliky s Mezzo Morte ve Středomoří.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 13:31
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
V muzikále šlo asi o toho perského vyslance V tom případě by to nebyly statky v a Toulouse ale mysleli tím zřejmě Beautreill (nebo jak se to píše) ne?


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 17:26
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Palác Beautreillis Angelika vyhrála v kartách na princi de Condé v druhé části Cesty do Versailles str. 142. Mmch. - úžasná atmosféra 8) :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 18:37
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
To no ale mohli se inspirovat filmem, tam ho dostala ze to že měla přivést perského vyslance do Versailles.. :D


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 črc 2008, 20:42
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
dasha píše:
jeanne píše:
asi tak, to že se muzikál inspiroval filmem, který se inspiroval knihou ještě neznamená, že už je to soběstačné dílo
Když o tom tak přemýšlím, třeba teď vznikne cirkusové představení isnpirované muzikálem a pak se cirkusem inspiruje...
pak už se snad může inspirovat jen Troška s Pomejem, a bude tu zbrusu nový celovečerní film pro děti s litry krve a v každém menu u Mc Donald bude plastový Peyrak s jednou nohou kratší.. :twisted:
Dasi :lol: :lol: :lol: Uplna nocni mura :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Dotaz na Nezkrotnou Angeliku
Napsal: 27 črc 2008, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AjA píše:
Už dlouho se chci zeptat na jednu věc. V muzikále se objeví toto, cituji: "Pokud bude smlouva podepsána, budou jí ve 4. díle, na str. 295 vráceny statky včetně panství v Toulouse." 4. díl - tedy nezkrotná Angelika - je jedniný díl, který u nás v knihovně nemají, a tudíž jsem ho nečetla. Můžete někdo ověřit, zda ta citace opravdu sedí? Docela by mě to zajímalo. :lol:
ja som to pochopila ako obyčajný žart. A zrejme to tak aj tvorcovia mysleli.


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 srp 2008, 10:57
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Muzikál jsem zatím neviděla. Ale zvědavost mi nedala a aspoň jsme koupili cédéčko s ukázkami skladeb. Musím říct, že některé skladby jsem si oblíbila, zvlášť Je to zázrak na původní Magneho melodii :) . Pak jsem se dostala k těmhle stránkám a četla jsem i hodnocení muzikálu - ti, kdož jsou hlavně obdivovateli knih, muzikál často hodnotí jako šílenou zkratku, takže mě chuť vidět ho vlastně přešla.
Dneska jsem ale náhodně zabrousila na Youtube na Je to zázrak v podání Machálkové a Vojtka. Musím říct, že to má něco do sebe :oops: . Je to takové sugestivní. Filmy (teda aspoň první tři) znám skoro nazpaměť, mám je docela ráda (ačkoliv pochopitelně jinak a méně vášnivě :D než knížky). Ale ani knížka ani film nedokážou to, co spojení hudby a obrazu... :oops: 8)
(Ale Vojtek jako Joffrey mi moc nesedí; hlas je perfektní, všechna čest (Fric se mi tak skvělý nezdá), ale vzhledem mi spíš evokuje Drákulu...)


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 srp 2008, 15:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Elis píše:
Muzikál jsem zatím neviděla. Ale zvědavost mi nedala a aspoň jsme koupili cédéčko s ukázkami skladeb. Musím říct, že některé skladby jsem si oblíbila, zvlášť Je to zázrak na původní Magneho melodii :) . Pak jsem se dostala k těmhle stránkám a četla jsem i hodnocení muzikálu - ti, kdož jsou hlavně obdivovateli knih, muzikál často hodnotí jako šílenou zkratku, takže mě chuť vidět ho vlastně přešla.
Dneska jsem ale náhodně zabrousila na Youtube na Je to zázrak v podání Machálkové a Vojtka. Musím říct, že to má něco do sebe :oops: . Je to takové sugestivní. Filmy (teda aspoň první tři) znám skoro nazpaměť, mám je docela ráda (ačkoliv pochopitelně jinak a méně vášnivě :D než knížky). Ale ani knížka ani film nedokážou to, co spojení hudby a obrazu... :oops: 8)
(Ale Vojtek jako Joffrey mi moc nesedí; hlas je perfektní, všechna čest (Fric se mi tak skvělý nezdá), ale vzhledem mi spíš evokuje Drákulu...)
fuj, teda ty mi privodis smrt:D sem si cetla tvuj prispevek a u posledniho odstavce se skoro udusila.... kdyz to shrnu, tak si myslis, ze Pepe ma lepsi hlas nez zbynda a hodil by na Drakulu????????? teda to mne dostava... :D to to mam teda upe naopak, vojtek s tim ze totalne neuzpiva vejsky a zbynda s uzasnou "Sila vule bohu" z Kleopatry.... :D ok, ted pisu trochu offtopic, ale jen mne to zarazilo... ;-)


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 srp 2008, 16:08
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pegy.kajo, vůbec si ze mě nic nedělej :D . Moje zkušenost se současnými muzikály je nulová (až na cédéčko Angeliky), takže jestli hodnotím, tak skutečně jen z těch dvou ukázek na Youtube. Taky se může stát, že Vojtek se při té jedné písni zázračně překonával, zatímco Fricovi se to naopak naprosto výjimečně nepovedlo :D . Moje zvědavost roste. Asi začnu uvažovat o koupi dévédéčka :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 srp 2008, 16:24
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
pockat, elis, abych tu necerila vodu, mas na mysli Pepu vojtka z kabatu nebo Mariana Vojtka? ja ted projizdim youtube a najednous em si uvedomila ze tam to s leou zpiva Mároš... :D jestli myslis jeho, tak se omlouvam, pac maros ma hlas uzasnej, taky je to puvodne operni zpevak... :D :oops:
sakra ja atdy delam zmatky :D


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 srp 2008, 17:01
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, na tom Youtube píšou Marián Vojtko. Nicméně zmatkuju já, protože jsem si předtím nepřečetla obsazení, takže mi jaksi uniklo, že Joffreye zpívají dva Vojtci (Josef Vojtek a Marián Vojtko). Tož pardon za zmatení, to nebyl úmysl. Oni vypadají skoro stejně (když je téměř neznám), jmenují se taky skoro stejně, takže mi holt poněkud splývají. A aby se to nepletlo, v jedničce StarDance vyhrál Vojtek Roman; toho jsem taky viděla vlastně jen v Hronových zábavných pořadech. No to se nám Vojtků urodilo :D :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 srp 2008, 11:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dovolím si nesúhlasiť, Elis, nemyslím si, že sa Vojtek a Vojtko podobajú. Vojtko je podľa mňa fakt Dracula :) (a to moja mama sa pozná s jeho mamou, takže nič v zlom :wink: ), hlas má školený, operný - a to je práve chyba! Keď operný spevák spieva niečo iné ako operu, je to poriadne cítiť. Neviem, či poznáte slovenskú opernú jedničku Petra Dvorského - je skvelý, ale keď sa pokúša spievať ľudovky alebo normálne pop, je to na smiech. Myslím, že do muzikálu by mali ísť skôr popoví a rockoví speváci, teda aspoň do takého moderného Davidovského.


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 srp 2008, 16:01
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je asi pravda, ale pokud vím já, tak několik dnešních muzikálových zpěváku studovalo operní zpěv právě proto, že muzikál tehdy nebyl oborem na VŠ. To je myslím případ Tomáše Trapla, Tomáše Bartůňka, a možná práve i Mariána Vojtka.


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 srp 2008, 10:45
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neviete kde by sa dal ten francuzsky muzikál Angelique stiahnuť??? vyšiel na dvd_čku????


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 srp 2008, 18:25
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
To určite je. Kde jsi zjistila celé její jméno??? Já to zkusím zjistit, proč jí dali jméno Contoire.
Já si myslím,že na Carmenchitu se jim špatně skládalo libreto,ale musím říct,že já při představě obtloustlýho Vojtka a uječený absoloný strašně trpím.I když hudba i některé texty se mi líbí beru muzikál jako něco úplně mimo mísu.


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 srp 2008, 18:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
Michal David osobně řekl, že ta ,,role Angeliky je napsaná jen pro Moniku,,. A k ní vybral Dashu a Leonu, jen kvůli tomu, že jsou hlasově na tom podobně. Leona mi přijde moc stará na tu roli (jinak je v nejlepších letech). Třeba hned na začátku když je s Nikolasem a sundavá si vršek, a dopadá na ní to bílo modré světlo, tak je hned vidět, jak je starší. A ten její hlas, když mluví tak to vůbec není hlas mladé slečny. Prostě jí to nejde. Monča, alespoň dokáže měnit hlas.
Možná ani ne starší,ale hlavně po porodu.Což angelika byla.Měla přece už dítě.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 říj 2008, 14:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
práve si opakujem Toulouskú svadbu a napadlo ma, že či tvorcovia českého muzikálu ju nečítali ešte predtým, než ju Anne vydala: všimla som si. že Angelika dostala po svadobnej noci od manžela ružu. V muzikáli tiež, a keďže toto vo filme či pôvodnej knižnej verzii chýbalo, asi je Michal David dáky vizionár. Alebo nie? :D


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 říj 2008, 18:32
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Možné to je :D I když trochu v tomhle světe nepravděpodobné. Třeba si to jeden z těch herců, napadá mě teď zrovna jména Bastiena(Nikolas) :lol: nebo jen náhoda...


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 bře 2010, 19:04
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám dotaz pro Jeann,
28.2.2010 přestali uvádět muzikál Angelika z důvodu, že Anny Gollon neprodloužila autorská práva. Nevíš o tom něco, proč to udělala? Nelíbilo se ji představení ato byl důsledek. Ne že by muzilák byl bův ví jaký trhák, ale ten důvod mě dost překvapil.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 113 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron